ALFA 33 RED. SYNONIEM VOOR SPORTIVITEIT. Finland ontneemt ook Wales uitzicht op WK Menken laat kansen liggen ALBATROS LEIDEN Weversbaan 12, Leiderdorp 071-417493 Engelse voetbalsupporters houden huis in Stockholm Kokkelkoren zet peloton op twee ronden DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1989 SPORT PAGINA 23 Honkballers laten SARCELLES (ANP) - De Neder landse honkballers hadden Paolo Ceccaroli in de touwen, maar kon den de beste Italiaanse werper gis teren niet definitief op de knieën LEIDEN Overwinningen waren gisteravond schaars voor de zaal voetbalteams uit de Leidse regio. Menken/Van Grieken kwam in de interregionale klasse met JSB een gelijk spel overeen. In diezelfde klasse verloor Van Egmond van Bakkenes. In de hoofdklasse leed Lugdunum een nederlaag tegen Jan de Kuyper (2-4). Sloos Sport speelde met 2-2 gelijk tegen Martin Center. Landwer Johan kwam niet opdagen voor de wedstrijd tegen RCG. Voor de beker verloor Van der Plas/BMW in Hoorn met 4-1 van Hovocubo en Altior in Ter Aar met 11-3 van All Inn Stars. ZAALVOETBAL Menken/Van Grieken-JSB 3-3 Menken ging goed van start met een doelpunt van Jan van der Berg in de eerste helft (1-0). In het tweede gedeelte verdubbelde Patrick Scheurwater de voorsprong, voor JSB gretig profiteerde van een te rugval van de thuisclub (2-3). Peter Ruygrok trok de stand nog wel recht (3-3), maar de overige kansen waren aan de Noordwijkers niet meer besteed. Van Egmond-Bakkenes 3-4 In een aardige, doelpuntrijke wedstrijd hield Van Egmond lang gelijke tred met Bakkenes. De nieu welingen Gé Tegelaar en Fred Kan- bier zetten een 1-0 achterstand om in een 2-1 voorsprong. Na de doel- wisseling werkte Fred Ouwerkerk een nieuwe achterstand weg (3-3). Drie minuten voor tijd bezorgde een rollertje Van Egmond de neder laag: 3-4. ten afsprinten (Stroombergen zesde en Tom de Jong elfde), mochten de twee Bollenstrekers zeifin de sprint gaan uitmaken wie de bloemen mee naar huis mocht nemen. Kokkelko ren was hierin, net als vorig jaar, de beste. STOCKHOLM (Reuter/DPA) - In sportief opzicht heeft het Engelse elftal door de 0-0 tegen en in Zwe den bijna de eindronde van het toer nooi om het wereldkampioenschap in 1990 in Italië bereikt. Vanuit maatschappelijk oogpunt nog lang niet. De uitspattingen van Engelse vandalen gisteren in Stockholm kan de Engelse ploeg de voet nog wel eens dwars zetten. De Zweedse politie arresteerde gisteren 102 Engelse voetbalsup porters. Zij maakten deel uit van een groep van een kleine duizend 'hooligans' die enkele uren voor de wedstrijd tussen Zweden en Enge land een spoor van vernielingen trok door de Zweedse hoofdstad. Een politie-eenheid van bijna 300 man, in gevechtstenue, kwam in ac tie nadat diverse benden dronken Engelsen elkaar met k$pot geslagen bierflessén te lijf waren gegaan en daarna eendrachtig slaags waren geraakt met Zweedse suppporters. Daarbij werden winkels en auto's gesloopt. Het warenhuis Ahlens in het centrum van Stockholm werd verwoest. Etalages werden geplun derd en toonbanken door de winkel gesmeten. Voor het warenhuis wer den geparkeerde auto's in brand ge stoken en voorbijgangers gemoles teerd. Door charges van de politie brak de groep van duizend in een poging te ontsnappen in drie delen uiteen, maar een kleine honderd man werd in een doodlopende steeg gedreven. In de buurt van het Rasunda-sta- dion werden geen incidenten ge meld. Het merendeel van de Engel se supporters had via Zweedse reis- bureau's of op de zwarte markt een toegangskaartje bemachtigd. Het stadion was met 38.588 toeschou wers uitverkocht. Een kleine hon derd probeerden zonder biljet bin nen te komen. Ze werden aanvan kelijk door de politie in bedwang gehouden. Dertig minuten voor de wedstrijd Terry Butcher veranderde de politie van tactiek. Het gaf het sein de hekken te ope nen. De honderd Engelsen mochten tegen contante betaling van vijf En gelse ponden (achttien gulden) het stadion binnen. Voor hen was een speciaal vak op de staantribune ge reserveerd. Tijdens het duel (0-0) werd het vak door 300 politiemen sen bewaakt. Bovendien bevonden zich onder de toeschouwers 200 vei ligheidsagenten in burger. Gebaseerd op de kompleet uitgeruste Alfa 33 L3 S, introduceert Alfa Romeo de Alfa 33 Red. Uitgevoerd in Alfa rood, de traditionele racekleur die dynamiek en sportiviteit uitstraalt. Maar ook uitgevoerd met aëro dynamische skirts, rode achterspoiler, zwarte voorspoilerlijst en windgeleiders op de voorportieren. De bumpers en onderzijde van de carrosserie in zilvergrijs contrasteren heel fraai met het Alfa rood. En natuurlijk sluiten het interieur, het leren sportstuur en de bekleding van de kuipstoelen daar dynamisch bij aan. Bovendien is de Alfa 33 Red zo sportief om voor al z"n extra's - elektrisch bediende ramen vóór - verstelbaar, met leer bekleed sportstuur - 2 van binnenuit verstelbare buitenspiegels -in twee delen neerklapbare cïchterbankleumng - elektronische toerenteller - 5-deurs, 5-versnellingsbak -1.3 S boxermotor, 86 DIN pk, top 172 km/h, geschikt voor loodvrije benzine. Alfa 33 Red af importeur ind. BTW Fl- 26.750.-. Prijswijzigingen voorbehouden. r/f y/ny yyy/Vw//w// Italië ontsnappen krijgen. Manager Jim Stoeckel han teerde bokstermen om de nederlaag van 4-5 tegen de Azzurri te om schrijven. Vooral door fouten werd een voorsprong van 4-0 verspeeld. "Zes fouten, zo veel hebben we er het hele seizoen nog niet gemaakt", foeterde de Amerikaan. Ceccaroli herstelde zich knap. De pitcher incasseerde twaalf tikken, wat aangeeft dat de Nederlandse aanvalskracht onder Stoeckel zeker is toegenomen. Naast de fouten in het veld, tastte Nederland echter ook aan slag herhaaldelijk pijnlijk Beslissend was in de negende in ning de honkslag van Giovani Cos ta, waardoor Robert Bagliamani de thuisplaat passeerde. Een dure ver gissing van rechtervelder Marcel Kruijt had Bagliamani na een twee- honkslag al dichtbij dat punt ge bracht. Mogelijk hebben de zwakke orga nisatie en de zwakke tegenstanders in de eerste toernooidagen de Ne derlandse ploeg wat doen insuffen. Een EK-toernooi waar scheidsrech ters te laat komen en vervolgens een groot aantal dubieuze beslissingen nemen kan immers moeilijk als vol waardig worden beschouwd. Martien Kokkelkoren (l) in de kopgroep tijdens de Ronde van Noordwij- kerhout. Kokkelkoren zegevierde gemakkelijk. (foto Wim Dijkman) NOORDWIJKERHOUT - Plaatse lijk favoriet Martien Kokkelkoren en Frank van Veenendaal (Sassen- heim) hebben gistermiddag in de 43ste wielerronde van Noordwijker- hout het peloton danig op stelten gezet. Maar liefst twee ronden kreeg de in slaap gesukkelde groep aan zijn broek. Na 80 kilometer toonde RECTIFICATIE - In een verslag over het duel tussen de landelijke jeugdteams van Roodenburg en UVS is in deze krant een fout geslo pen. Ten onrechte werd gesugge reerd dat UVS thuis speelde tegen Roodenburg. In werkelijkheid was het Roodenburg - UVS. Uitslag 0-2. Kokkelkoren zich uiteindelijk de snelste. Al na 500 meter ging Van Veenen daal aan de haal. Hij kreeg in eerste instantie alleen Eric Bos uit Moord recht mee. Thuisrijder Kokkelko ren keek het nog een ronde aan en sprong met Robert Jan Nuvens eveneens weg uit het peloton. Het kwartet fietste al spoedig naar één ronde voorsprong. Toen enige tijd later enkele renners, onder wie Eric Stroombergen (Lisse), eveneens uit het peloton wegsprongen, slopen Kokkelkoren en Van Veenendaal weer mee. De zeven namen weer een ronde voorsprong. Nadat de ju ry de overige renners eerder had la- PONT DE COMTE (ANP) - Jan Gisbers heeft alleen de Mexicaan Raul Alcala nog over voor de strijd om de eindzege van de Ron de van Catalonië. De Brabander zag gisteren zijn toppers Theunis- se en Rooks weer rustig naar Ne derland vertrekken. Het duo, dat voor de vijfde etappe nog de plaatsen twee en drie in het alge meen klassement bezette en eer der de leiderstrui droeg, haakte 'geblesseerd' af. Theunisse had last van van irritatie tussen de lie zen en ging 's morgens niet meer van start. Rooks klaagde over een heup-blessure, die hem al eerder in de Tour de France parten speelde. Erik Breukink bleef daardoor als enige Nederlandse kansheb ber over. De rit, over twee zware Theunisse en Rooks stappen 'geblesseerd' af bergen met aankomst op Port de Comte op 1770 meter hoogte, was echter te veel voor de kopman van Walter Planckaert. Breukink moest zich op de eerste forse berg forceren om in het voorste gelid te blijven. Op de lange klim naar de streep moest de import-Bra bander de ontketende Spanjaar den laten gaan. Bijna zes minuten na winnaar Thierry Claveyrolat bereikte hij het hoogste punt van het uitgestorven wintersport plaatsje. HELSINKI (ANP/Reuter) Mikka Lipponen heeft het land van zijn broodheer een dienst bewezen. De spits van FC Twente zorgde gisteren in Helsinki voor de enige treffer in het duel met Wales (1-0). De Britten, op 11 oktober tegenstander van Nederland, zijn daarmee vrijwel kansloos voor de eind ronde in Italië. Omdat de Finnen dat al waren, is het nagenoeg zeker dat Oranje op de eerste of twee de plaats in groep 4 eindigt. De tweede plaats is mogelijk genoeg voor plaatsing. Met twee punten staat Wales nu laatste. Alleen in theorie kan de ploeg nog in punten gelijk komen met leider Nederland. Wales moet dan wel de thuiswedstrijd tegen Oranje en het uitduel tegen de Bondsrepubliek winnen. Neder land dient dan ook nog thuis tegen Finland te verliezen. Een schier on mogelijk scenario. Bovendien: zelfs met zes punten kan de ploeg van Terry Yorath Italië wel vergeten. De twee beste nummers twee uit de groepen 1, 2 en 4 plaatsen zich als nog. Zes uit zes is daarvoor te wei nig. Met drie punten en de uitwed strijden tegen Nederland en de Bondsrepubliek te gaan, lijken ook de kansen voor de Finnen bij de beste twee te eindigen minimaal. Namens de KNVB was Jan Rab, één van de assistenten van Thijs Li- bregts, bij het treffen aanwezig. Hij was één van de slechts 7.500 toe schouwers, nog geen zesde deel van het aantal dat de Europees kam pioen in mei naar het stadion van Helsinki trok. De Finnen zetten de opgaande lijn in de kwalificatie reeks voort. Na 50 minuten gaf An- TAFELTENNIS - Op de eerste dag van de strijd om de wereldbe kers tafeltennis in Nairobi leed we reldkampioen Jan Ove Waldner twee verrassende nederlaag. De Zweed ging ten onder tegen de Belg Jean-Michel Salvé en de Amerikaan John Unifade. Ook zijn landgenoot Jürgen Persson, nummer twee van de wereld, verloor twee keer. Joegoslavië zeker van eindronde ZAGREB (ANP/AFP) - Het Joego slavische elftal heeft de eindronde van de wereldtitelstrijd in Italië be reikt. De Joegoslaven stelden het deelnemersbewijs veilig door giste ren in Zagreb met 3-1 te winnen van Schotland. Van de vier doelpunten namen de Schotse spelers er drie voor hun rekening. Door de overwinning werd Joe goslavië zeker van één van de twee plaatsen in groep 5, die automatisch toegang tot de eindronde verschaf fen. De tweede plaats gaat ondanks de nederlaag voor 99 procent naar Schotland. De Schotten dienen uit hun resterende twee wedstrijden, uit tegen Frankrijk en thuis tegen Noorwegen, één punt te halen om in juni 1990 ook een gooi te doen naar de wereldtitel. Het Hongaarse elftal heeft de laatste kans gegrepen op een plaats in het eindtoernooi. De Hongaren versloegen Noordierland in Belfast met 1-2. Door de zege naderde het Ierland in groep 5 tot op één punt. Toch moet er op de resterende twee speeldagen een klein wonder gebeuren, wil Hongarije zich kwali ficeren. Het programma van het Hongaarse elftal vermeldt een thuis- en uitwedstrijd tegen Spanje, de waarschijnlijke groepswinnaar. Ierland heeft een vrij licht schema, met de thuiswedstrijd tegen Noor dierland en de uitwedstrijd tegen Malta. derlecht-speler Ukkonen een hoek schop laag voor. Lipponen. die zon dag Ajax al na drie minuten op ach terstand zette, kopte raak. Wales, met name het spitsenduo Rush en Hughes, bleek de frustra ties over het missen van weer een groot toernooi niet goed te kunnen verdragen. Zowel Hughes als Rush kreeg een gele kaart vanwege onbe zonnen acties ten opzichte van Lah- tinen en doelman Laukkanen. Voor de derde maal in successie gaat België voetballen in het eind toernooi om de wereltitel. Aan dat gegeven twijfelt na gisteren nie mand meer. De ploeg van de nieuwe bondscoach Walter Meeuws 'ver sloeg in het Heizel-stadion Portugal met 3-0. Met de thuiswedstrijd te gen Luxemburg en het uitduel te gen Zwitserland voor de boeg, kan eigenlijk niets meer fout gaan voor de Rode Duivels, die uit zes duels al tien punten vergaarden. België is koploper in groep 7, waaruit twee van de vijf landen de hotels in Italië mogen bespreken. Voor de Belgen zijn op papier alleen Tsjechoslowakije en Portugal 'con currenten'. Maar België heeft nog slechts twee punten nodig. Op 25 oktober zullen die ongetwijfeld aan het totaal worden toegevoegd, als voetbaldwerg Luxemburg op be zoek komt. Eric Gerets, verdediger bij PSV en nog altijd onmisbaar voor de Duivels, speelde een hoofdrol. On der zijn leiding werd het gevaarlijke Portugese aanvalsduo Futre-Rui Barros nagenoeg uitgeschakeld. In aanvallend opzicht brak België na 35 minuten de ban. Bruno Versavel liet aanvoerder Jan Ceulemans, over een week in Enschede met Club Brugge tegenstander van FC Twente, de score openen. Slechts eenmaal hadden de Por tugezen de kans gelijk te komen. Demol verspeelde de bal aan Rui Barros, die miste. Marc van der Lin den, pupil van Aad de Mos bij An- derlecht, bracht tussen de 58ste en 68ste minuut de eindstand op het bord. Drie minuten voor het einde kreeg hij van Meeuws een applaus- wissel voor 36.000 mensen. De voetbalmachine uit de Sov jetunie nadert de eindronde om de wereldtitel in Italië. De volgelingen van Valeri Lobanovski bleven voor 60.000 toeschouwers in het uitver kochte Prater-stadion van Wenen overeind tegen Oostenrijk: 0-0. Uit de wedstrijden tegen de DDR (uit) en Turkije heeft de nummer twee van de Europese titelstrijd nog maximaal twee punten nodig. Maar ook Oostenrijk kon tevreden zijn. Met de voorlopig tweede plaats in de groep zijn de kansen op het twee de ticket naar de strijd om de we reldtitel levensgroot. De DDR heeft een minimale kans op plaatsing voor de eindronde van het wereldtiteltoernooi behouden door in Reykjavik met 3-0 van IJs land te winnen. Binnen tien minu ten in de tweede helft maakten Sammer, Ernst en Doll drie doel punten. Voor de DDR was het het einde van een miserabele reeks met ondermeer twee nederlagen tegen Turkije. nauwelijks iets extra te vragen. Een reden te meer om snel bij uw Alfa Romeo dealer binnen te stappen voor een persoonlijke kennismaking met de beperkt leverbare Alfa 33 Red. De Alfa 33 Red is standaard uitgerust met onder meer: - lak in Alfa rood - bumpers en onderzijde van de carrosserie in zilvergrijs - aërodynamische skirts - achterspoiler in Alfa rood - windgeleiders op de voorportieren - wis/was installatie op de achterruit - getint glas rondom

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 23