5D T Becker weergaloos B-keus stelt libregts tevreden SPOoTTV Sabatiniin halve finale tegen Graf Overtuigende winst op Noah Wouters en Koeman als gangmakers Oranje Weer nederlaag voor hockeysters Negen boten in halve finales DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1989 SPORT PAGINA 21 Diego weer aan het werk NAPELS - Maradona gaat weer aan het werk. Daarmee komt een eind aan de verbale oorlog tussen de vedette en zijn club Napoli, die meer dan een maand duurde. De Argentijn verklaar de zich woensdag, na een ge sprek met voorzitter Corrado Ferlaino in een buitenwijk van Napels, bereid zich weer voor de houder van de UEFA-beker te willen inzetten. Volgens bron nen uit de club verliep het on derhoud in „zeer hartelijke" sfeer. Maradona keerde maandag, na twee maanden vakantie in zijn geboorteland, in Italië te rug. Na het gesprek van veertig minuten met Ferlaino, vertelde hij zich zo snel mogelijk bij de selectie van trainer Alberto Bi- gon te voegen. Het was geen verrassing dat Becker zijn beste prestatie op de US Open evenaarde in '86 haalde hij ook de halve finales en verloor toen na een vijfsetter van Mecir maar wel de manier waarop. De nummer twee van de wereld degradeerde de ver wachte krachtmeting vol spanning en dramatiek tot een eenzijdige show: 6-3. 6-3, 6-2. „Het leek wel of hij de enige was die op de baan stond", karakteriseerde Noah, die twee van de drie voorgaande duels had gewonnen, Beckers machtsver toon treffend. De Wimbledon-kampioen, vorige week nog nadrukkelijk worstelend met achtereenvolgens Rostagno (die zelfs matchpoint had), Mecir en Pernfors, gaf toe het publiek op zijn „beste, meest consistente wedstrijd hier" te hebben getrakteerd. „Giste ren, op de training, raakte ik de bal len eigenlijk voor het eerst echt lek ker. Dat was nu ook zo". Een under statement, want Becker speelde bij na foutloos, zowel aan het net als bij het opslaan. De krachtpatser stond Noah in de hele partij bijvoorbeeld niet meer dan twaalf punten toe op zijn service, waarbij ook de tweede veel effect sorteerde. „Ja, het ging makkelijker dan ik had verwacht", beaamde Becker zelf, „ik had er rekening mee gehou den één of zelfs twee sets te moeten afstaan". Aaron Krickstein zal een en ander met angstige voorgevoe lens hebben gadegeslagen. De 22-ja- rige Amerikaan treft Becker zater dag in de halve finales en ging drie keer eerder kansloos ten onder. Krickstein, overwinnaar van Haar huis, ontsnapte in de onderste helft van het schema aan McEnroe en Wi- lander en kreeg gisteren de zege in de schoot geworpen. Zijn landge noot Jay Berger staakte in de vierde set definitief het verzet tegen zware kramp in zijn linkerdijbeen, veroor zaakt door een combinatie van spanning en verkeerde voeding, en stelde zich onder doktersbehande ling. Yannick Noah, expert in fysiek on gemak, was gisteren feitelijk even weerloos. Voor de eerste keer sinds vier jaar had Noah zich by de beste acht weten te scharen op Flushing Meadow, maar weer bleef het daar bij. Na 1983, toen hij Roland Garros veroverde, is de Fransman in geen enkel Grand-Slamtoernooi verder gekomen dan de kwartfinales. Feit blijft dat het na die emotionele NF.W YORK (GPD) - Gabriela Sa- batini mag zichzelf nog steeds graag beschouwen als een serieuze be dreiging voor Steffi Graf, hoewel de praktijk toch anders uitwijst. De ne gentienjarige Argentijnse beschikt weliswaar over zeker zo veel talent als haar oppermachtige dubbelspel partner en misschien zelfs wel meer, maar blijft qua succes een straatlengte achter bij Graf. Op Flushing Meadow komt het morgen in de halve finales tot de twintigste ontmoeting tussen de twee aartsri vales, waarbij de Westduitse op alle fronten in het voordeel is. Had Sabatini gisteren na een gril lige partij twee uur en zestien minu ten nodig om zich te ontdoen van de Spaanse Arantxa Sanchez-Vicario (3-6, 6-4, 6-1), Graf was weer eens in drie kwartier klaar. Helena Sukova werd simpel afgeserveerd (6-1, 6-1) door de titelverdedigster in New York, die op weg naar de beste vier veertien games verspeelde. Alleen Martina Navratilova ging nog over tuigender te werk met slechts ne gen verloren spellen in vijf partijen; met name haar laatste slachtoffer Manuela Maleeva was niet te benij den (6-0, 6-0) Gabriella Sabatini in haar (gewonnen) partij tegen Sanchez. In de halve finale wacht de Argentijnse een heel Het lijdt dan ook bijna geen twij- wat sterkere tegenstander: Steffi Graf. (foto ap> fel dat de US Open bij de vrouwen zaterdag een herhaling van de Wim- les op Flushing Meadow. Graf hoef- beetje moedeloos van worden. De pisch Duits: eerzuchtig, rechtlijnig bledon-finale oplevert. Zina Gar- de Sabatini op Grand-Slamniveau kleine Spanjaard, ex-Daviscupspe- en altijd bij de les. Gabriela is rison mag geen probleem zijn voor nog nooit te feliciteren; behalve dan Ier, fungeert al bijna drie jaar als Zuidamerikaans, die heeft dat niet. Navratilova, die 24 van de 25 duels als ze samen aan dezelfde kant van trainer/coach van Sabatini, maar Daarom ontwikkelt ze zich langza- met de bedwingster van Chris Evert het net stonden. En ook de onder- slaagt er maar niet in maximaal ren- mer. In trainingen verlang ik de yvist te winnen. Bovendien zint de linge balans slaat duidelijk in het dement te peuren uit het rijke po- concentratie en agressiviteit als in in Praag geboren Amerikaanse op voordeel van de Westduitse uit: 16- tentieel van de primadonna. „Steffi wedstrijden, maar ik moet geduldig revanche voor die ene pijnlijke ne- 3. is veel degelijker, ik heb haar nog zijn. Er zit niets anders op", beseft derlaag, vorig jaar in de kwartfina- Angel Gimenez moet er een nooit echt slecht zien spelen. Ty- Gimenez. DONDERDAG 15.30-17.00 Did 3: Sport im Westen extra hockey (Champions Trophy voor vrouwen in Frankfurt). 17.00-18.30 BBC 2: Open EK Golf. 17.30-18.20 Ned 2: C-Starrace: verslag van een solo zeiltocht die 5 juni van start gfng in Plymouth. 18.00-18.30 SKY: Motor Sports News 18.05-18.35 BBC 1 We are the Cham pions Special: speciale jeugdcompetitie voor minder validen. 18.30-19.00 SKY Surfen: vanuit Hawaii 19.00-20.00 SKY: Volleybal: EK voor 20.00-21.00 SKY: Watersport. WK water polo in Berlijn. 21.00-22.00 SKY: Badminton: hoogtepun ten van de World Cup. 21.50-22.03 Ned 2: Voorlichting Bridge- 22.00-23.00 SKY: Indy Car World Series: vanuit Meadowlands. 23.00-23.30 Did 1ARD-Sport extra: EK volleybal vrouwen (Westduitsland-Sov- jetunie) en hockey (Champions Trophy voor vrouwen. Australiö-Westduitsland). 23.00-01.00 SKY: Australian Rules Foot ball. 00.15-01.00 BBC 2: European Cup Athle- 01.00-01.30 SKY: Wielrennen: European Community Cycling Tour. VRUDAG 14.35-16.50 BBC 2: Open Europese Golf- kampioenschappen. KNVB solt met belangen supporters AMSTERDAM (GPD) - Om de kas te spekken met wat grijpstuivers solde de KNVB gisteren met de be langen van de hondstrouwe voet balsupporters. De belangen van In- ter Football, sinds jaar en dag finan cieel raadgever van de voetbalbond en verantwoordelijk voor de ver troeteling van de sponsors, gaan bo ven alles en dus werd, in het geniep, een pact gesloten met Veronica om de interland tegen Denemarken rechtstreeks in de huiskamer te brengen. Als de 8000 getrouwen dat hadden geweten, waren ze waar schijnlijk thuis gebleven. Zo prettig toeven is het immers niet in het ver ouderde olympisch stadion, een be lediging voor iédere tribuneklant en overrijp voor dié sloop. Om Inter Football en de geld schieters tevreden te stellen door middel van televisiebeelden, ziet de voetbalbond, die 300.000 gulden voor de uitzending plus het vaste bedrag van de bordsponsors incas seerde, niet op tegen een leugentje. De bezoekers in Amsterdam bleven onkundig van het feit dat het aan- vangstijdstip tien minuten (tpt na het journaal en de Sterreclame...) was uitgesteld. Zelfs gisterochtend werd nog be weerd dat alleen bij een uitverkocht of nagenoeg uitverkocht stadion de televisie op bezoek mocht komen, terwijl de reclameborden reeds werden geplaatst. Hoezo, volksver lakkerij? De KNVB zou zich ook om ande re redenen eens goed achter de oren moeten krabben. Toeschouwers de volle mep laten betalen voor ëen vriendschappelijk potje, getuigt van een weinig klantvriendelijk be leid. Waarom de KNVB bovendien het olympisch stadion nog niet van de lijst van mogelijke gastheren heeft geschrapt, is hoogst, merk waardig. Wellicht uit nostalgische redenen wordt de afgrijselijke Am sterdamse betonklomp, een vloek voor de moderne, op comfort gestel de voetbalconsument, steeds weer opgezocht. De KNVB sluit al jarenlang de ogen voor de gebrekkige faciliteiten geen genummerde plaatsen, me rendeels staantribunes, sanitaire voorzieningen waar je niet eens ge bruik van durft te maken, keiharde banken en een gebrekkig functio nerend scorebord en weigert de 'provincie' op te zoeken. Voetbal wedstrijden en vooral reclamebor den zijn vanuit de Rotterdamse Kuip en het olympisch stadion ken- I nelijk beter in beeld te brengen. Een Europees kampioen verdient een betere, kleinere maar intiemere ambiance. Volgende keer dus maar naar Groningen of Utrecht. PAUL ONKENHOUT NEW YORK (GPD) Afgaande op de puntgave tennisdemonstratie tegen Yannick Noah, moet het wel heel raar lopen wil Boris Becker op Flushing Meadow geen nieuw hoofdstuk toevoegen aan zijn Grand-Slamboek. Van de 'Grote Vier' is Wimbledon vooralsnog het enige toernooi waar de Westduitser de finale wist te halen (en ook drie keer won), maar New York lijkt zondag dan toch een primeur te beleven. Want zeker na gisteren zullen al leen ziende blinde Amerikaanse chauvinisten nog geloven dat Aaron Krickstein de ontke tende Becker uit de eindstrijd kan houden. machtsgreep in Parijs ten koste van Wilander nooit meer helemaal goed is gekomen met de gevoelige na tuur, wiens carrière wordt geken merkt door een rode draad van bles sures, mentale ineenstortingen en gebrek aan motivatie. Zwakke start Wat dat betreft mag ook dit seizoen symptomatisch worden genoemd voor de tennis-escapades van de man van dertien ongelukken. Noah startte zwak (al in de eerste ronde tijdens de open Australische titel strijd verloor hij van Woodforde), herstelde zich weer wat, maar bleef toch zonder hoofdprijs. Geheel vol gens traditie werd de broze breke been daarna weer eens getroffen door een (voet)blessure, zodat de voorbereiding op ,zijn' Roland Gar ros volledig de mist inging en an dermaal de twijfels binnenslopen. Het gevolg was een pijnlijke ne derlaag tegen de Braziliaan Mattar, de eerste keer in twaalf jaar dat Noah zijn openingspartij in Parijs moest prijsgeven. Die klap kwam hard aan. De 29-jarige routinier zin speelde meteen openlijk op een na derend afscheid en maakte kenbaar per boot de wereld te willen rond reizen. Maar wat Yannick Noah al eerder had gemerkt, openbaarde zich opnieuw: hij kon het tennis (nog) niet missen. „Elke keer als ik een pauze neem, realiseer ik me hoe graag ik eigen lijk speel. Het lijkt wel of ik al vijf jaar met een come-back bezig ben, telkens als ik ben hersteld van een blessure en weer zelfvertrouwen heb komt er weer wat tussen, maar op deze onbevredigende manier wil ik het circuit niet verlaten", sprak de sukkelende bon-vivant ruim drie weken terug in Montreal. Het werd voor kennisgeving aan genomen. Noah was inmiddels uit de mondiale top-twintig gevallen en begon met welgeteld twee zeges uit zijn laatste tien partijen aan de US Open. Maar cijfers zeggen gelukkig niet alles: dank zij de hulp van Den nis Ralston snoerde Noah alle cyni ci de mond. Hoewel de ex-coach van Chris Evert nog amper heeft kunnen werken met de Fransman, is Noah nu al vol lof over zijn in breng. „Ik zat op een dood spoor; hoe hard ik ook trainde, ik merkte geen verbetering meer", typeerde de showtennisser de vruchteloze sa menwerking met Patrice Hagel- auer, veertien jaar lang zijn steun en toeverlaat. „Sinds de eerste dag met Dennis heb ik weer dat oude, opwindende gevoel. Ik had niet verwacht dat het zo snel resultaat zou opleveren, maar hij heeft me het plezier om te trainen en wedstrijden te spelen te ruggegeven", bekende de door Ar thur Ashe ontdekte atleet uit Ka meroen, die zijn pure talenten nog steeds bleek te kunnen aanboren. Rive en Witsken moesten er kans loos aan geloven, evenals Mansdorf die nota bene een 2-0-voorsprong had genomen. Het was de eerste keer in zijn loopbaan dat Noah een dergelijke achterstand ongedaan maakte. Een dag later ontsnapte hij in een zinde rende vijfsetter tegen de Argentijn Mancini, waarmee Flushing Mea dow met Noah de enige ongeplaats te kwartfinalist kende. „Dat was al veel meer dan ik had verwacht. Ik ben teleurgesteld, maar zal verder niet klagen. Ik heb gelukkig de goe de herinneringen aan mijn andere wedstrijden nog", sprak de naar Zwitserland verhuizende Parijze- naar gisteren na zijn roemloze on dergang. „Boris was van een heel ander kaliber, veel te sterk voor my". JEROEN TE NUIJL AMSTERDAM (GPD) De vaste supporters van het Ne derlands elftal verlieten gisteravond met een redelijk vol daan gevoel het Olympisch Stadion. Waar menigeen vooraf geen stuiver gaf voor de kansen van de tweede Oranje-keus bleef het elftal verrassend overeind tegen Denemarken (2- 2). Belangrijker dan het resultaat was echter de omstandig heid dat Oranje een gedreven indruk maakte en bij vlagen zelfs redelijk uit de verf kwam. Daartoe waren de Denen pas in de tweede helft in staat. FRANKFURT (ANP) - Met de constatering, dat ae Nederlandse vrouwenhockeyselectie na drie wedstrijd met één punt laatste is in het toernooi om de Champions Trophy is niets mis. De conclusie, dat de titelverdediger dus wel niets meer voor zal stellen, is ver keerd. De nederlaag van 0-2 tegen Zuidkorea, dat nog zes winnares sen van Olympisch zilver het kunstgras van Frankfurt opstuur- dë, was een fikse onderbetaling van het geleverde werk en het vertoonde spel. Dat was zonder meer goed. Alleen een doelpunt bleef hardnekkig uit. Tien riante mogelijkheden, tien strafhoeksla gen, nul treffers. Bondscoach Gijs van Heumen kon er na afloop smakelijk om la chen. Hij had zitten genieten van een aantrekkelijk duel, vol vuur, een toonaangevend Oranje en een hartverwarmende inzet. De twee de nederlaag, die door het tweede gelijkspel van Canada gelijk de laatste plaats betekende, nam hij voor kennisgeving aan. „Er is geen reden voor teleur stelling, want er is maximaal ge speeld. We rapen het bij elkaar en plaatsen het in het leerproces. Ik vind het niet eens erg zo te verlie zen. De meiden hoeven ook hele maal niet gefrustreerd te zijn. En Van Heümen laatste in de Cham pions Trophy? Nou doei, dat doet me niks", aldus de bondscoach, die waarschijnlijk voor het eerst in negen jaar een nederlaag met een lach begroette. De uitgedunde selectie was het niet geheel met hem eens, getuige de beteuterde gezichten. Als slechts een kwart van de kansen was benut, was namelijk een ro yale zege bijgeschreven. Dat was, ook voor een beginnend ploegje, toch een benauwende weten schap. De afwerking was in feite het enige probleem. Al in de beginfa se had Wietske de Ruiter, die nog maar net komt kijken maar soms al zo moe oogt, twee of drie keer moeten scoren. De dromerige, niet soepel bewegende maar ze ker talentvolle aanvalster van HGC kwam niet verder dan mis sers of slappe rollertjes. Het kon De Ruiter moeilijk al leen kwalijk worden genomen, ook tal van anderen ontbeerden bij voortduring de lef in de cirkel bezieling of opportunisme in een doelpoging te leggen. De tweederangs ploeg die Thijs Lib- fegts gisteravond in het veld bracht, trok zich vooral op aan Jan Wouters en Ronald Koeman, de twee over blijvers uit het EK-elftal. De pas op de dag van de wedstrijd in Amster dam neergestreken vedette van Barcelona voelde zich kennelijk moreel verplicht het goede voor beeld te geven. Met medewerking van Lo Bello, die de buitenspelposi tie van Kieft over het hoofd zag, bracht Koeman Oranje een kwartier voor rust ook op voorsprong. Aan die treffer ging een geslaagde actie vooraf van Bryan Roy. Het was de eerste van het Amsterdamse groentje, die daarvoor wat onwen nig over het veld liep. Daardoor kon het ook gebeuren, dat de Denen via de rechterkant regelmatig konden doorbreken. Libregts was deson danks niet ontevreden over de Aja- cied, die de bondscoach ook nadien had betrapt op een paar goede mo menten. Ove; Henk Fraser, de twee de debutant, was Libregts kort en bondig. „Hij heeft het naar behoren gedaan en zeker niet gefaald. Hij zal alleen wat meer lef moeten krij gen". Herstel AC Milan MILAAN (ANP) - Zonder zijn bui tenlandse inbreng heeft AC Milan zich hersteld in de Serie A. Op de eerste midweekse speeldag in de historie van de Italiaanse competi tie won de Europese bekerhouder met 0-1 in Bergamo van Atalanta. Het doelpunt kwam na de rust op naam van Ancelotti. Rijkaard speel- de door een beenblessure niet mee. Güllit en Van Basten verblijven al langer aan de zijlijn. Door de overwinning bleef AC Milan in de schaduw van de koplo pers. Dat aantal werd opgeschroefd tot drie door het puntverlies van Na- poli bij Cesena (0-0). Door het gelij ke spel achterhaalden Inter en Ju- ventus de Napolitaanse club. Inter versloeg Lecce met 2-1 door doel punten van Klinsmann en Brehme. Juventus haalde uit tegen Fiorenti- na met 3-1 en werd op doelsaldo lijstaanvoerder. Bij AS Roma deed Voller van zich spreken. Hij scoorde twee keer tegen en in Genoa (0-2). Prost naar Ferrari MARANELLO (Reuter/AFP) Alain Prost rijdt volgend jaar in een Formule I-wagen van het merk Fer rari. De tweevoudig wereldkam pioen uit Frankrijk wordt bij de Ita liaanse stal ploeggenoot van de Brit Nigel Mansell. Prost, momenteel leider in de stand om de wereldtitel met 62 punten, is de succesvolste coureur uit de historie van de For mule I. De 34-jarige Prost won 38 Grand Prix'. Het best verging het hem bij McLaren, waar hij aan zijn zesde seizoen bezig is. Prost werd wereld kampioen in 1985 en 1986 en tweede in de eindstand van 1984 en 1988. Over vier weken in Wales, waar de verdediger van Roda JC de aange wezen vervanger is van de ge schorste Van Tiggelen, zal het Ne derlands elftal in de strijd om een WK-ticket echter op heel wat meer tegenstand stuiten dan gisteravond. Zeker in de eerste helft maakten de Denen een ongeïnspireerde indruk en toonden zij zo weinig bezieling en agressie dat Oranje zelden of nooit in de problemen kwam. Met het afscheid van Morten Olsen heeft bondscoach Sepp Piontek het roer meteen drastisch omgegooid. Het avontuurlijke elftal van weleer is door de Duitser getransformeerd in een counterploeg. „Dit zijn de beste spelers die we momenteel hebben", verklaarde Piontek het zeker voor de rust on dermaatse optreden van de Scan- dinaviërs. „Te veel spelers speelden vanavond beneden hun vorm. Wat we hebben laten zien is te weinig om Roemenië te verslaan". Voor Denemarken is dat het belangrijk ste obstakel op weg naar de WK in Italië. Na de tweede Oranje-treffer, kort na de rust, gaf Piontek ook geen stuiver meer voor de kansen van Denemarken. Dat doelpunt was de beloning van Jan Wouters, die op aangeven van Koeman de bal met gevoel over doelman Schmeichel in het doel wipte. „Wouters was een excellente schakel in de ploeg", prees Libregts naderhand de in breng van de nog steeds niet hele maal fitte Ajacied. Positief noemde de bondscoach ook het heroptreden van Hendrie Kruzen, die in Amster dam bij vlagen het bewijs leverde dat de overgang van PSV 2 naar KV Kortrijk hem zichtbaar goed heeft gedaan. Voorsprong Met die comfortabele voorsprong kwam er echter meteen de klad in Oranje. „Na dat doelpunt", opperde Libregts, „kreeg bij ons de hoog moed en het enthousiasme de over hand. De organisatie klopte niet meer". De Denen konden daardoor naar hartelust counteren en deden dat vooral via de snelle Bartram en de geslepen Michael Laudrup, die de ene voortreffelijke pass na de an dere verstuurde. Vanaf zijn schoen vertrok ook de bal naar z'n broer Brian. Net op het moment dat hij wilde uithalen trok Roy hem aan het shirt. Vanaf elf me ter passeerde Jan Bartram de voor Hiele ingevallen Stanley Menzo kansloos. Het op dat moment chao tisch verdedigende Oranje was de schrik amper teboven, toen num mer twee al achter Menzo in het doel lag. Opnieuw stond Michael Laudrup aan het begin van de aan voerlijn en maakte Jan Heintze het werk van de Barcelona-speler knap af; 2-2. Tevreden met het resultaat en het niveau van de wedstrijd blijft er voor Libregts desondanks nog ge noeg werk aan de winkel om het WK-duel in Wales zonder kleer scheuren door te komen. De bonds coach mag dan van mening zijn, dat een aantal spelers dat gisteravond in actie kwam ingezet kan worden 'als de nood aan de man komt', in bregts sterk afhankelijk van de in- werkelijkheid zit Nederland uiterst breng van spelers als Gullit, Van krap in z'n topspelers. Waar de En- Basten, Koeman en Wouters. Het gelse bondscoach Bobby Robson verschil was in het kille Olympisch bijvoorbeeld kan putten uit een ar- stadion duidelijk zichtbaar, senaal van 20 tot 30 bijna gelijk waardige internationals, is Thijs Li- ALBERT GEESING BLED (ANP) - Nico Rienks en Ro nald Florijn hebben zich gisteren via de herkansingen moeiteloos ge plaatst voor de halve finales van de dubbeltweeën van de strijd om de wereldkampioenschappen roeien in Bied. Ze moesten in een race ven drie boten tenminste tweede worden om over te gaan. De wedstrijd waarin naast de Olympische kampioenen ook de Zwitsers Ueli Bodenmann en Beat Schwerzmann, winnaars van het zilver in Zuidkorea, en de Griekse dubbeltwee startten, was weinig meer dan een formalileit. Pa delis Papaterpos en Kostas Ditsios, die eerder meer opvielen door hun welluidend klinkende namen dan door sportieve prestaties, voeren van meet af aan een verloren wed strijd. Het tweetal, in Seoul ook al fi gurant, werd met bijna vijftien se conden achterstand op de winnen de Nederlanders derde. Van de elf ingeschreven Neder landse boten hebben zich er negen geplaatst voor de halve finales. Mo gelijk blijft ook de lichte mannen acht nog in de strijd. De herkansin gen van de achten zijn namelijk van woensdag verschoven naar donder dag. Alleen voor de twee zonder stuurvrouw is het toernooi in Bied ten einde. Rita de Jong en Anita Meiland moesten in een veld van vier deelneemsters tenminste twee de worden om de eindstrijd te berei ken. Dat lukte bij lange na niet. De volle twee kilometer roeide de Oke- anos/Nereus-combinatie in laatste positie. Theo Nieuweboer en Jan van Bekkum leidden evenals Flo rijn en Rienks van start tot finish. Zelfs de derde plaats had de lichte dubbeltwee nog in de volgende ron de gebracht. Ook de mannen vier zonder stuurman en skiffeur Henk Jan Zwolle kwamen zover. Beide boten gingen als tweede door de fi nish. Henk-Jan Zwolle had de zwaarste concurrentie. Hij werd voortreffe lijk tweede.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21