Boksschool verdeelt partijen Wassenaar 0SS1I00 Kinderdagopvang begint aan Westeindseweg Zoeterwoude STEMMEN IN EEN HUISKAMER Man die op wachtmeester inreed is voortvluchtig WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1989 dat de boksschool op de goeae weg Brede groep WD-raadslid mevrouw Zeven bleef het anders zien. Ze memoreer de dat bij het toekennen van de sub sidie duidelijk is gesproken over het terugdringen van kleine crimi naliteit bij zogeheten randgroepjon geren, zonder ooit namen te noe men. "Ik opereer nu op dat spoor en vind de uitspraken van Van Rij dan ook politiek onbegrijpelijk". Ze ontkende statistische gegevens te verlangen, maar had wel behoefte aan de overzichtelijke staatjes van de politie: "Het was een van onze uitgangspunten en dat moeten we nu niet onder het gras schoffelen". Van Rij was blij met de nuance ring, maar bleef de VVD aanvallen. Volgens hem is de boksschool niet alléén opgezet voor randgroepjon geren, maar is altijd gemikt op een bredere groep. De verschillende partijen onderschreven dit en wet houder Wensveen kwam met een soort compromis. De gemeente vraagt de politie of die nog wel eens geconfronteerd wordt met de jonge- Uit de evaluatie blijkt dat de boksschool in twee schoollokalen aan de Van Bellaan een vaste kern van 14 jongeren trekt, Vooraf was een lijst met 38 namen aangedragen en rekenden betrokkenen op een groep van 20 boksers. De WD vindt een bezetting van 60 procent "buitengewoon laag" en is ontevre den over de huuropbrengsten. An ders dan het college durft de partij niet te spreken van een goed uit gangspunt. "Ik blijf het met u ho pen, maar moet het nog zien. Je zou juist verwachten dat de toeloop in het begin groter is", aldus raadslid mevrouw Zeven. De D66/PvdA-combinatie vindt de score juist heel aardig en kan zich voorstellen dat veel jongeren afhaakten doordat de boksschool jaren op zich liet wachten: "Op hun leeftijd veranderen de interesses nu eenmaal snel". Het zou dan ook een goede zaak zijn wanneer de volgen de jongerengeneratie snel wordt ge lokt. Volgens De Vries scoort de boksschool beter dan de cijfers aan geven: mensen die eenmaal per week boksen, worden niet eens meegeteld. "Veel jongeren hebben de proef op de som genomen en ik houd daar een heel positieve indruk aan over", aldus de PvdA/D66- woordvoerder. Overdevest (CDA) onderschreef dat en sprak de hoop uit dat de school mag doorgaan na dé beslissende evaluatie in 1990. Vertrouwen Ook de wethouder heeft het volste vertrouwen in de boksschool en het deed hem goed dat zelfs de WD de begeleiders prees. Hij noemde een evaluatie na twee jaar zinniger dan de tussenevaluatie van gisteravond: "Je komt het eerste jaar nu eenmaal de nodige problemen tegen en voor af had ik al mijn aarzelingen over de termijn van een jaar". De WD-kritiek op het ontbreken van een huurcontract, legde hij te rug op het bordje van de liberalen. "Zoals u weet is er in Wassenaar een werkgroep accommodatiebeheer, onder voorzitterschap van een van uw partijgenoten. Het heeft ook mij teleurgesteld dat die werkgroep nog niet alle contracten rond heeft en in B en W is afgesproken dat dat vóór 1 januari in orde moet zijn". ZOETERWOUDE - Was vroeger de landbouwschool aan de Anto- niusstraat de plek waar Zoeter- woudenaars aan de Hoge Rijn dijk hun stem konden uitbren gen, tegenwoordig is dit school tje een woonhuis. Een stemlo kaal blijft het en dat geeft de stemming voor de Tweede-Ka merverkiezingen een huiselijk karakter. Dat is weer eens wat anders dan een kille zaal van het ge meentehuis of in een onttakeld klaslokaal van een vakantievie rende school. Op de foto houden van links naar rechts mevrouw Berkouwer (CDA), Hogenelst (CDA), De Jeu en de cavia van de familie Bakens toezicht op de gang van zaken. (toto wim Dijkman) Verldezdngsuitslag live in Leiderdorp LEIDERDORP - Het gemeen tehuis van. Leiderdorp opent vanavond om half acht de deu ren voor mensen die de verkie zingsuitslagen willen volgen. De tellingen van de stembureaus worden zo snel mogelijk be kendgemaakt en omgerekend in Leiderdorpse raadszetels. Op een groot televisiescherm wor den de landelijke uitslagen bij gehouden. De Leiderdorpse burgemeester A. Bruggeman is ook aanwezig. Burgerlijke Stand VOORSCHOTEN - Geboren: Sam, zv. R. Gertsen en A.M. Tiemessen; Sanne K., dv. W.G. Brummel en D. Vroon; Jordy, zv. P. Mechelse en F.J. van Klaveren. Ondertrouwd: R.P. van den Boom en J.G. Leonhardt; T. van Akker en E.A.I. Dek. Gehuwd: F.T. Driessen en S.H.M. Bronmeijer; C.A.A. Lemaire en E.T. Okkes; J.W.A. Scheu- er en M.A.H. van den Berg. Overleden: S. Middelkoop, oud 74 jaar. WD wil gegevens over terugdringen criniinaliteit Kindervakantieweek Foto's van de Warmondse kindervakan tieweek kunnen op zaterdag 9 septem ber wórden bekeken en besteld in het ou de gymnastieklokaal op het pleintje bij De Pomp in de Dorpsstraat. Dit is de eni ge mogelijkheid om foto's te bestellen. Vlietloop De veertiende Vlietloop wordt op zondag 10 september in Voorschoten gehouden. Lopers kunnen inschrijven op de afstan den 2, 5,10 of 21 kilometer. Liefhebbers kunnen zich van 10.00 tot 11.45 uur in schrijven in sporthal De Vliethorst aan het Burgemeester van der Haarplein. De lopers starten vanaf 12.00 uur in de Voorstraat. De bekende artleet Bram Wassenaar zal het startschot lossen. Orgel Organist H. van Nieuwkoop en beiaar dier H. Groeneweg geven maandag 11 september een concert in de Voorscho- tense Dorpskerk. De avond begint om 19.45 uur. De organist en beiaardier zul len afwisselend spelen. Postzegelvrienden De postzegelvereniging Oegstgeest viert zaterdag 9 september haar 10-jarig be staan. De vereniging zal deze dag met een tentoonstelling vieren in het multi functioneel gebouw 't Groot Profijt in Oegstgeest. Ook zullen andere festivitei ten op het programma staan. Politie De Wassenaarse politie verschaft het publiek op zaterdag 16 september infor matie over haar werk. Dat gebeurt in het kader van de culturele manifestatie Van Straat naar Theater. Op de parkeer plaats bij Kultureel Centrum De Warenar is een grote wervings- en selectiestand. Daarnaast zal de politie radarsnelheids- apparatuur, een waterkanon en andere politiewagens tentoonstellen. Ook kan het publiek twee pantservoertuigen van de Koninklijke Marechausee en een am bulance van de Haagse GG en GD bekij ken. Auto uitgebrand NOORDWIJKERHOUT - De auto van een 43-jarige Haarlemmer is gis teravond op de Provincialeweg Kat wijk/De Zilk ter hoogte van Noord- wijkerhout uitgebrand. De man zet te zijn auto aan de kant van de weg omdat hij een brandlucht rook. En kele seconden later vloog de motor in de brand. De brandweer was snel ter plaatse, maar kon niet voorko men dat de voorzijde volledig uit brandde. Hooguit 30 mille voor bibliotheek in Eendenkooi ZOETERWOUDE - Alle Zoeter- woudse partijen zijn het met B en W eens dat de verbouwing en inrich ting van de bibliotheek in multi functioneel gebouw De Eenden kooi de gemeente niet meer dan 30.000 gulden mag kosten. Dit bleek gisteravond tijdens een vergadering van de raadscommissie voor wel zijn. Een besluit over de exacte hoogte van het bedrag kon niet worden ge nomen omdat het bibliotheekbe- stuur zijn begroting te laat heeft in gediend. Door het voorstel van B en W hoeft de verbouwing geen vertra ging op te lopen. De ruimte die na het vertrek van de peuterspeelzaal vrijkwam in het multi-functionele gebouw zou aan vankelijk worden verdeeld tussen de bibliotheek, een tandartsprak tijk en enige fysiotherapeuten. De verbouwingskosten liepen op door dat de reeds in het gebouw gevestig de maatschap van verdere uitbrei ding afzag. De vrijgekomen ruimte aan het Kooikerpad moest daarna opnieuw worden verdeeld. Oud Zoeterwoude ontevreden over subsidiewijziging ZOETERWOUDE - De stichting Oud Zoeterwoude vreest dat ze voor ieder project bij de gemeente moet aankloppen nu de subsidie wordt verlaagd tot 1000 gulden per jaar. Dit bleek gisteravond tijdens een vergadering van de raadscom missie welzijn. De commissie steunde het voor stel van B en W om de subsidie te verlagen en wethouder Graniewski zag niet in waarom de wensenlijst in één jaar gerealiseerd zou moeten worden. Hoewel zij grote waarde ring heeft voor het werk van de stichting, vindt zij het ambitieuze investeringsschema voor 1990 "niet van wijs beleid getuigen". Boven dien ontvangt Oud Zoeterwoude volgens het nieuwe voorstel onge veer 500 gulden meer dan nu het ge val is, aldus de gemeentebestuur der. Momenteel krijgt de stichting on geveer 4000 gulden subsidie per jaar, maar moet ze 3500 gulden huur betalen. In de nieuwe opzet hoeft Oud Zoeterwoude geen huur meer te betalen voor het voormalige PTT- gebouwtje aan de Noordbuurtse- weg. De stichting kan het pand voor 1 gulden per jaar huren. Volgens de gemeente is dat een verkapte subsi Wethouder Graniewski: 'Geen wijs beleid...'.archieffoto) die en moet daarom de oude rege ling worden vervangen. Ontsnapt uit Huis van Bewaring LEIDERDORP - Een 29-jarige man zonder vaste woon- of ver blijfplaats die in maart 1987 met een gestolen auto op een wacht meester van de Leiderdorpse po litie inreed, is voortvluchtig. De verdachte had zich gisteren moe ten verantwoorden voor het ge rechtshof in Den Haag, maar blijkt te zijn ontsnapt uit een Huis van Bewaring in Rotterdam. De Amsterdammer werd door de Haagse rechtbank tot een ge vangenisstraf van drie jaar ver oordeeld wegens de bedreiging van de wachtmeester en het on der bedreiging van een mes stelen van enkele flesjes parfum uit een Leiderdorpse drogisterij. De man tekende beroep aan te gen deze straf, waarna zijn zaak gisteren voor het hof zou dienen. Maar hij schitterde door afwezig heid. De man blijkt eind juni niet te zijn teruggekomen van week endverlof. De Rotterdamse gemeentepoli tie heeft een opsporingsbevel te gen hem uitgevaardigd. Bij de po litie in Leiderdorp was gisteren nog niets bekend van de ontsnap ping. "Normaal gesproken horen wij ook niet meer hoe de zaak zich ontwikkelt wanneer een verdach te eenmaal naar het huis van be waring is overgebracht", aldus een woordvoerder. Hij verwacht dat de man vroeg of laat wel weer in de kraag wordt gevat. "Hij hoeft maar een keer bon te krij gen en hij is er al bij". Volgens de politie verloopt het opsporings onderzoek moeizaam omdat de man geen vaste woon- of verblijf plaats heeft. Hij is een heroïne- verslaafde die beurtelings in Lei den en Amsterdam verblijft. Bezetting aan de magere kant WASSENAAR - Vinden de meeste Wassenaarse partij en dat de boksschool voor randgroepjongeren een goed eerste jaar achter de rug heeft, de WD acht de aangedragen gegevens te mager. De partij wil harde cijfers over het terugdringen van de kleine criminaliteit en dat leidde gisteravond tot een forse aanvaring met de andere partijen in de raads commissie voor welzijn. CDA-raadslid Van Rij distantieerde zich van de wensen en had ze niet verwacht bij een partij die de be scherming van privacy zo hoog in haar vaandel heeft staan. "Wilt u soms ook de namen, adressen en te lefoonnummers van de boksende heren hebben?", vroeg hij WD- raadslid mevrouw Zeven. "U be geeft zich op een hellend vlak. De jongeren moeten niet geëtiketteerd worden. Daar moeten we juist van af. Bovendien, zo voerden CDA en PvdA/D66 aan, wordt niet alle klei ne criminaliteit geregistreerd. Aan de cijfers die er zijn kan niet worden afgelezen wat de kleine groep jon geren heeft gedaan. "Dan zou je suggereren dat al het vandalisme door deze groep wordt en werd ge pleegd", aldus De Vries (PvdA/D66). "In feite betreft het maar een klein deel van de jeugd en voor het vandalisme is niet alleen de jeugd verantwoordelijk". Ook wethouder Wensveen opper de dat de effecten op de kleine cri minaliteit "moeilijk zijn aan te wij zen". Aan de ene kant stijgt de cri minaliteit, aan de andere kant zijn er ook andere projecten - zoals het HALT-project. "En wat moet je daar dan weer aan toerekenen? Ik vind het een veel belangrijker gege ven dat de jongeren die boksen min der alcohol gebruiken en dat drie ex-drugsgebruikers goed meedraai en. Dat is voldoende en geeft aan Voor veel ouders is de huidige prijs te hoog. Daarom heeft de stichting enige maanden geleden alle bedrij ven in Zoeterwoude aangeschreven om de belangstelling voor het ko pen van een 'kindplaats' te peilen. Verpleeghuis Swetterhage heeft als eerste twee plaatsen voor het perso neel gekocht en het Zoeterwoudse 3M heeft een optie op twee plaatsen. De gemeente Zoeterwoude is voorlopig niet van plan één of meer plaatsen te kopen. Volgens wethou der Graniewski van maatschappe lijke aangelegenheden is het wel op de afdelingen nagevraagd, maar bleek er onder de gemeenteambte naren nog geen behoefte aan kin deropvang te bestaan. Daarnaast zet zij vraagtekens bij de prijs van 12.000 gulden. "Wij kunnen als werkgever natuurlijk niet het volle dige bedrag voor een kindplaats per jaar op tafel leggen. Geïnteresseer de ouders hebben ook hun eigen verantwoordelijkheid". Hoewel de gemeente dit jaar geen geld beschikbaar stelt, is er goede hoop voor volgend jaar. De gemeen te kan dan profiteren van een lande lijke 'stimuleringsmaatregel' voor de kinderopvang. Aangezien de stichting de enige instelling in Zoe terwoude is die bezighoudt met die opvang, komt zij als enige in aan merking voor deze gelden. De ge meente verwacht dat dit najaar uit sluitsel kan worden gegeven over de nieuwe subsidieregeling. Wethouder Wensveen, hier in de boksring, werd gisteravond in de rug aangevallen door WD-raadslid mevrouw Zeven. Zij wil weten of de kleine criminaliteit wordt teruggedrongen door de boksschool voor jongeren. ZOETERWOUDE - Kinderdag verblijf 't Waterhoentje is deze week van start gegaan in een lo kaal van de voormalige kleuter school de Hellebellen aan de Zoeterwoudse Westeindseweg. Vanaf 1 september zijn twee part-time beroepskrachten en drie vrijwilligers dagelijks tien uur in de weer met gemiddeld 15 kinderen. Volgens initiatiefnemer Jorien Bergman zijn de eerste dagen prima verlopen, al is de huidige bezetting van 40 procent wat mager. Omdat de basisscholen deze week pas zijn begonnen verwacht zij dat veel mensen nog even de kat uit de boom kijken. "We zijn in de begro ting uitgegaan van een bezetting van 60 procent en daar zullen we binnenkort wel aan toe komen. Vooral voor januari en februari heb ben we al veel aanmeldingen bin nen", zegt ze. Een kindplaats kost bij de Stich ting Kinderopvang Zoeterwoude vier gulden per uur of 12.000 gulden per jaar. Omdat de gemeente de stichting niet wil subsidiëren moet dat bedrag volledig worden opge bracht door particuliere gebruikers. De gemeente heeft zich wel garant gesfeld voor een lening van 35.000 gulden voor verbouwings- en in richtingskosten van het schoollo kaal. "We zitten financieel niet mak kelijk", beaamt Bergman. "Maar we hebben zoveel steun van vrijwilli- Jorien Bergman van het enige Zoe terwoudse kinderdagverblijf: "Veel mensen kijken nog even de kat uit de boom". (archieffoto) De één gaat naar de bioscoop, de ander luistert liever naar een klassiek gitaar concert en een derde geeft de voorkeur aan een eenakter voor twee dames en een heer... Maar wat hun smaak ook is, theaterbezoekers zijn interessante klanten. Ze hou den van gezelligheid en uitgaan. Ze weten een fijn diner op prijs te stellen en drin ken na de voorstelling graag nog even wat in een gezellig etablissement. Boven dien besteden zij aandacht aan o.m. kleding en cosmetica en bezoeken zij de kapper vaker dan anderen... Kortom: Theaterbezoekers vormen een interessante doelgroep. Een doelgroep die u op vrijdag 15 september in één keer kunt bereiken! Want een ding doen ze allemaal: Ze lezen straks allemaal de Leidsch/Alphens Dagblad Theaterkrant voor het seizoen '89-'90! Als u ook wilt adverteren in deze speciale bijlage, bel dan 071 -16 13 93. U krijgt dan niet alleen een uitstekend plaatsje in het middelpunt van de spotlights aangeboden, maar bovendien precies die doelgroep die u eigenlijk zoekt. Overigens; een dezer dagen neemt ee kontakt met u op. Dan mag u zeggen

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14