EIDEN Bestuur AZL houdt vast aan schrappen 200 arbeidsplaatsen Klachtenbureau voor gehele geestelijke gezondheidszorg LEIDSCH - DAGBLAD Meer vrouwen in dienst getreden van gemeente Omwonenden eisen sluiting van terras Annie's Verjaardag Expositie in De Kroon over 2 eeuwen Hartevelt DE HOUDINI'S WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1989 LEIDEN - De Raad van Be stuur van het Academisch Ziekenhuis houdt vast aan het verdwijnen van bijna 200 arbeidsplaatsen in het zie kenhuis. Dit blijkt uit het re organisatieplan dat vanmid dag aan het personeel van het AZL bekend werd ge maakt. Na een nieuwe in spraakronde neemt de Raad van Betuur eind oktober een definitieve beslissing. reorganisatieplan. Door deze reduc tie kunnen 43 arbeidsplaatsen ver dwijnen. De meeste arbeidsplaatsen ver dwijnen echter bij de centrale dien sten, in het totaal 119. Daarvan wor den de hotel-civiele dienst en de technische dienst het zwaarst ge troffen. De interne accountants dienst wordt opgeheven waarna de uitbe- Het plan van de Raad Het inkrimpen van de poliklini sche zorg heeft een olievlekwerking waardoor bij andere afdelingen nog eens 43 arbeidsplaatsen kunnen werkzaamheden worden worden geschrapt. Deze reductie steed. Opheffing dreigt ook treft zowel wetenschappelijk, admi nistratief als verpleegkundig perso neel. De Raad van Bestuur stelt boven dien voor de Pijnpoli als zelfstandig onderdeel op te heffen. "Patiënten adminstratieve zaken, met pijnproblematiek kunnen op de hen betreffende afdeling worden Bestuur verpleegd", aldus het voorstel organisatie adviesbureau en de ei gen bedrijfsrechercheur. Reorgani satie en automatisering leidt tot een vermindering van bijna 18 arbeids plaatsen bij de dienst informatie en Ze werden gisteravond met boter i wijkt niet veel af van het advies de zogeheten Commissie Herprofi lering dat enkele maanden geleden werd uitgebracht. De eerste in spraakronde heeft derhalve niet ge leid tot ingrijpende bijstellingen. De operatie moet in vijfjaar een be drag van bijna 60 miljoen gulden opleveren, geld dat nodig is om te korten te dekken en de inrichting van de nieuwbouw te financieren. De reorganisatie voorziet in het 1U1,, reduceren van het werk van de po-- liklinieken tot een niveau waarop patiëntenzorg, onderzoek en onder wijs in een academisch ziekenhuis noodzakelijk zijn. De Raad van Be stuur wil vooral het aantal routine herhalingsonderzoeken verminde ren. "Sneller dan voorheen het ge val was moet worden terugverwe- 'Voor de patiënten van buiten geldt dat in andere ziekenhuizen steeds meer aandacht aan optimale pijnbe strijding wordt besteed zodat opna me in het AZL zelden nodig zal zijn". Aantal ongevallen verder te dalen suiker inge- Door deze bezuinigingen ontstaat maakt. Het ging om de eerstejaars van Minerva die 1993 een 'financieel gezonde situ- hun ontgroening ondergingen. De Mispiepels, zoals ze Bestuur: dit jaar jaar worden genoemd, kregen tijdens een boot- ruimte tocht door het Rapenburg van de ouderejaars van alles en nog wat over zich heen. Vanaf de bruggen, op de foto de Nonnenbrug, daalden de eieren, suiker, meelzeeps- atie' schrijft de Raad "Vervolgens ontstaat voor een positief sturend beleid'. Door het personeel van het zieken huis is de afgelopen maanden al veel protest aangetekend tegen de voorgenomen bezuinigingen. Het toenmalige voorstel van de commissie werd door de medezeg genschapsraad afgewezen. De raad meende dat het geld dat nodig was voor de inrichting van de nieuw bouw op de geldmarkt geleend moet worden. Het verdwijnen van arbeidsplaatsen is niet nodig wan- zorgvuldiger met de uitga- op en rotte appelen in grote hoeveelheden op hen neer. De ouderejaars zijn niet helemaal ontevreden over de nieuwe lichting. De Mispiepels zijn een beetje brutaal, maar verder wel aardig. Ik heb er wel ver trouwen in", aldus een Minervaan. De ontgroeningen duren nog tot het einde van deze week. LEIDEN Het aantal verkeerson gelukken in Leiden lijkt een dalen de lijn te vertonen. Dit concludeert politiewoordvoerder Graveland op grond van het overzicht van de ver- de verwijzend huisarts of keersongelukken over het eerste het Inschrijving voor haring en wittebrood LEIDEN - De inschrijving voor ha ring en wittebrood heeft donderdag 14 september tussen 16.00'en 21.00 uur plaats in de Stadsgehoorzaal, ingang Breestraat. In de vroege och tenduren van 3 oktober wordt het voedsel uitgereikt. Voor de inschrij ving is het noodzakelijk het trouw boekje of een ander legitimatiebe- tal ongelukken", aldus politievopr- wijs mee te nemen. lichter Graveland. halfjaar van 1989. Vooral het aantal verkeersongevallen op het Stations plein en op de Hoge Rijndijk zijn ge daald. De snelheidscontroles op de Wil lem de Zwijgerlaan hebben nog geen vruchten afgeworpen. Het aantal verkeersongevallen over de eerste helft van dit jaar is ongeveer even groot als dat van vorig jaar. Op de Hooigracht daarentegen werden aanmerkelijk minder ongelukken geregistreerd. In 1987 bedoeg het aantal onge vallen 3090, in 1988 2929. "Het ziet er naar uit dat na jarenlange groei, er i dalende tendens LEIDEN - Het gemeentelijke beleid om meer vrouwen en migranten in dienst te nemen is een succes. In de laatste tweeëneenhalf jaar is het aantal mannen met meer dan hon derd gedaald. Daar staat een stij ging van het aantal vrouwen met bijna zestig tegenover, zo blijkt uit cijfers van H. Verhagen, hoofd van de afdeling personeelswerk bij de gemeente. "Ondanks de situatie van krimp is het aantal vrouwen in absolute maar ook in relatieve zin gestegen", constateert Verhagen. "30,4 procent van de medewerkers is nu vrouw. Het streefgetal is 32 procent. Dat streefgetal naderen we snel. Daarna is het aan de politiek of we door gaan met het doelgroepenbeleid". Sinds 1 januari 1986 vertrokken 108 mannen. "Een forse daling", al dus Verhagen. Er kwamen aan de andere kant per saldo 59 vrouwen bij. Per saldo, omdat de gemeente moeilijk kan binden. "We constateren dat er nogal wat vrouwen bij de gemeente weggaan. Dat is op zich niet onlogisch, want Leiden is niet de enige die een vrouwvriendelijk beleid voert. Elke zichzelf respecterende gemeente of instantie geeft op dit moment bij ge schiktheid voorkeur aan vrouwen. Het aantal vrouwen dat'wegkomt, is dan ook groter dan het aantal man nen", vertelt Verhagen. Om het vertrek van de vrouwen tegen te gaan neemt Leiden allerlei maatregelen. De gemeente probeert de vrouwen perspectief op een loopbaan te bieden, al is dat vrij moeilijk omdat er weinig leidingge vende functies vrijkomen. Boven dien begint in het najaar de kinder opvang. "Veel vrouwen stoppen nog steeds met wferken als ze een kind krijgen". Door het voorrangsbeleid dat de gemeente voert, hebben mannen minder kans op een baan. In het laatste halfjaar werd slecht één man van buiten aangetrokken tegenover elf vrouwen. "De "kans voor de zit tende man om bij de gemeente car- LEIDEN - De 3 October-Vereeni- ging houdt dit jaar op 1 oktober weer een bridge-drive en biedt 65- plussers een gratis voorstelling aan van het blijspel 'Geluk bij een onge luk'. Piet Bambergen en zijn gezel schap treedt op zondag 1 oktober twee keer op. De eerste voorstelling begint om 12.00 uur en de tweede om 16.00 uur. Kaarten zijn op ver toon van de 65-pluspas verkrijgbaar bij het VW-kantoor aan de Sta tionsweg 210 of bij de Schouwburg aan de Oude Vest 43. In de grote zaal van de Stadsge hoorzaal wordt dezelfde dag tussen 10.30 en 18.00 uur de 3 October brid ge-drive gehouden. Naast een wis- rière te maken is vrij klein. Dat seltrofee zijn er verschillende prij- wordt niet met gejuich ontvangen, zen te winnen. Elke deelnemer Tot spanningen heeft het nog nooit krijgt na afloop een spel kaarten. In geleid, maar we hebben ook nog sociëteit Minerva krijgen de deelne- nooit echt hele hoge functies aan nrers in de pauze een hutspotmaal- vrouwen vergeven omdat dit soort tijd. Belangstellenden kunnen zich functies zelden vrij komen. De ko- tot 25 september opgeven bij fam. mende tijd krijgen we twee aardige De J°n6. Merelstraat 220 in Leider- benoemingen: dit najaar het nieuwe "orP. tel. 895396. Het inschrijfgeld hoofd van de directie culturele za- bedraagt 35 gulden per paar en ken en volgend jaar de nieuwe di- moet worden overgemaakt op post- recteur reiniging. We gaan gericht rekening 459044, ten name van De zoeken naar gekwalificeerde vrou- J°në. Leiderdorp. - LEIDEN In Leiden komt een on- afhankelijk klachtenbureau voor de ^es- ambulante en intramurale geestelij- ke gezondheidszorg. Het zal uitgaan van de Stichting Gebruikersorgani saties Gezondheidszorg, worden bemand door vrijwilligers en naar alle waarschijnlijkheid twee keer per week spreekuur houden. Ge probeerd wordt om bij het rijk sub sidie te krijgen. De initiatiefgroep van een aantal hulpverlenende instellingen, inge steld om te onderzoeken of in Lei den een klachtenbureau kan wor den opgezet, heeft dat gisteravond besloten. Eind mei staken de instel lingen voor het eerst de koppen bij elkaar over de vraag hoe in deze re gio cliënten in de ambulante ge zondheidszorg kunnen worden ge holpen wanneer zij een klacht heb ben over de hulpverlening. Aan zo'n onafhankelijke 'vraagbaak' bleek grote behoefte, niet alleen omdat er veel mensen met klachten zijn maar ook omdat de klachtenregelingen en -procedures nogal eens uitblin ken in onduidelijkheid. Cliënten met klachten kunnen tot nu toe aankloppen bij het Klachten meldpunt Psychiatrie, dat zetelt in het pand van het Inloophuis Psy chiatrie aan het Rapenburg. Dat we- raad. Deze heeft inmiddels een des kundige in de arm genomen plan van de Raad van Bestuur te la ten beoordelen. Bridge-drive en toneel voor ouderen in kader 3 oktober ten de meeste mensen echter niet te punt Psychiatrie, worden in okto- vinden, zo blijkt. De nog jonge ber vrijwilligers geworven voor het Stichting Gebruikersorganisaties, klachtenbureau. Gedacht wordt die zich tot nu niet met geestelijke aan voorlopig drie of vier mensen, gezondheidszorg heeft bezigheden, De bewonersraden van Endegeest werkt grootschaliger en kent een la- en Jelgersma zullen waarschijnlijk gere drempel. een vertegenwoordiger in het be- Volgens Gerard van der Veer, de stuur van de Stichting Gebruikers- vrijwilliger bij het Klachtenmeid- organisaties leveren. Vat met gevaarlijke vloeistof gestolen LEIDEN Uit een magazijn van het Gorlaeus-laboratorium aan de Einsteinweg is een vat ethyl-alcol- hol gestolen van 25 liter. Volgens de politie is de inhoud van het vat le vensgevaarlijk bij inname. De vloei stof werd maandagmiddag ont vreemd. De dieven kwamen het ma gazijn binnen door het inslaan van ruit. LEIDEN - Omwonenden van het café Annie's Verjaardag bij de Hoog straat hebben de Raad van State gevraagd een einde te maken aan de overlast van deze zaak. Hun belangrijkste eisen zijn dat het waterpodi um wordt gesloten en geen gebruik wordt gemaakt van de toegang tot het café aan de Oude Rijn. De omwonenden zullen de Raad van State vragen de hinderwetver gunning waarover Annie's Verjaardag beschikt op onderdelen aan te passen. Daarvoor zal later in het jaar een zogeheten bodemprocedure worden gevolgd. Vooruitlopend daarop heeft morgen een zitting plaats over het verzoek onderdelen van de vergunning onmiddellijk te schor- Sinds het waterpodium anderhalf jaar geleden werd aangelegd, kla gen omwonenden al over geluidsoverlast. Het waterpodium is zeer po pulair en is op warme avonden tot sluitingstijd overvol. Bovendien wordt het gebruikt voor allerlei (muzikale) evenementen die er mede met subsidie van de gemeente worden georganiseerd. Vorig jaar al werden maatregelen genomen om de overlast in te dam men. Zo moest het waterpodium om 12 uur 's nachts dicht en mocht het café er slechts op feestdagen festiviteiten op organiseren. Boven dien werd een toezichthouder aangesteld. Volgens de omwonenden hebben deze maatregelen onvoldoende resultaat gehad. De gemeente stelt zich op het standpunt dat er genoeg is gedaan om aan de wensen omwonenden tegemoet te komen. Een café zorgt nu eenmaal altijd voor enige overlast, vindt de gemeente, wie daar niet te gen kan moet niet in de binnenstad gaan wonen. LEIDEN - In gebouw De Kroon aan de Langegracht 65 wordt van 9 september tot en met 3 oktober de tentoonstelling 'Hartevelt 1734-1989' gehouden Het laat de geschiedenis zien van de distil leerderij die bijna twee eeuwen in het huidige gebouw van de Leid- se Werkgroep Homoseksualiteit heeft gestaan. De expositie is op gezet door Stichting Industrieel Erfgoed Leiden. De geschiedenis begint in 1734, het jaar waarin Leidenaar Willem van Aken een vergunning kreeg om 'gedistilleerde wateren' te ver vaardigen. De branderij gaf hij de naam 'De Fransche Kroon' en dat is zo gebleven tot Abraham Har tevelt het bedrijf in 1780 overnam. Jenever is dan een zeer populair produkt geworden en het ge slacht van de Hartevelts kunnen elkaar zonder problemen eeu wenlang opvolgen. In 1917 komt echter de laatste Hartevelt te overlijden. Het be drijf wordt omgevormd tot een naamloze vennootschap, maar blijft onder de naam Hartevelt je never produceren. Eindjaren zes tig neemt de firma Bols het be drijf over de produktie van Har- tevelt-jenever verdwijnt uit Lei den. Het enige dat in stand blijft is de naam. De tentoonstelling laat aan de hand van veranderende platte gronden zien hoe het bedrijfs- complex aan de Langegracht zich heeft ontwikkeld Zo zijn er te vens originele stukken te zien uit de bedrijfsadministratie van de 18de eeuw. Daarbij zijn gereed schappen en flessen en kruiken tentoongesteld, waarvan vele nog het etiket hebben van al lang ver geten elixers en likeuren. Uiter aard zijn er vele foto's en reclame materiaal uit deze eeuw aanwe zig. Van de tentoonstelling is een catalogus te krijgen. Hierbij zit een vouwblad met een wandeling door het gebied nabij de Lange gracht, dat sinds de 17de eeuw vol stond met industrie en nijver heid. De tentoonstelling is te zien op donderdagavonden van 19.00 tot 22.00 uur en op vrijdag-, zater dag- en zondagmiddagen van 13.00 tot 16.00 uur. De laatste ope ningsdag is op 3 oktober van 9.00 tot 12.30 uur. Nieuwbouw in Kanaalpark De Tombe/ Melse Co LEIDEN Accountantsbureau De Tombe/Melse Co wil een nieuw kantoorpand bouwen in het Ka naalpark. Het gaat om een gebouw met vier bouwlagen met daaronder een parkeergarage die plaats biedt aan ongeveer 45 auto's. De nieuw bouw gaat ongeveer 5,5 miljoen gul den kosten. Architect van het pand is ir. A. Ganev. Met deze plannen ziet het bedrijf definitief af van uit breiding aan de Zoeterwoudse Sin gel. Het bouwplan wijkt af van het be stemmingsplan van de betreffende grond, zodat de gemeenteraad vol gende week een zogenaamd voor- bereidingsbesluit moet nemen waarmee de bouw mogelijk kan worden gemaakt. Indien de vergun ning verleend wordt en ook de pro vincie instemt, gaat op 15 november de eerste paal de grond in. De wel standscommissie is akkoord ge gaan met de bouwplannen. Het be drijf is nu gevestigd aan de Zoeter woudse Singel. Volgens een woordvoerder is De Tombe/Melse Co, dat deel uit maakt van de TRN groep-maat- schap, langzaam uit zijn jasje ge groeid. Op dit moment werken on geveer 125 mensen die zijn verdeeld over de twee kantoren Zoeterwoud se Singel 50 en 62. Het pand num mer 62 op de hoek Thorbeckestraat, wordt verkocht. Nummer 50 wordt nu gehuurd van de katholieke kerk en krijgt waarschijnlijk een nieuwe huurder. De directie van het bedrijf heeft gekozen voor nieuwbouw in het Ka naalpark vanwege de gunstige lig ging. De ligging aan de rand van de stad leidt volgens de woordvoerder tot relatief weinig vertraging voor de klanten. De plaats van het pand in het kanaalpark is achter het ge bouw van de RZLA. Een aantal jaren geleden wilde De Tombe/Melse Co het pand Zoe terwoudse Singel 62 uitbreiden. Over deze uitbreidingsplannen on stond in de buurt de nodige beroe ring. Buurtbewoners dienden be zwaarschriften in. De procedure om een bouwvergunning is vervolgens door het bedrijf voortijdig stopge zet. De Tombe/Melse Co is een van oorsprong Leids bedrijf dat 85 jaar geleden is begonnen. Het accoun tantsbureau heeft inmiddels 45 ves tigingen, waarvan die in Rotterdam het hoofdkantoor is. De Leidse ves tiging is in grootte het tweede kan toor van het bedrijf. ADVERTENTIE JAZZ-LIEFHEBBERS KIEZEN VANAVOND IN DE BURCHTSOCIËTEIT Mel Boris van der Lek en Robert Delfos. Aanvang 22.00 hrBurgsteeg 14 Flinke toename halfjaar winst van Infotheek LEIDEN - Het automatiseringsbe drijf Infotheek heeft in het eerste halfjaar van 1989 een winst van 5,3 miljoen gulden geboekt, 73 procent meer dan de 3,1 miljoen in de over eenkomstige periode van verleden jaar. Ondanks de onderhandse plaatsing van 500.000 aandelen nam de winst per aandeel met 57 procent toe van 0,61 tot 0,96 gulden. De omzet nam met 93 procent toe van 64 miljoen tot 123 miljoen, waarvan ongeveer 30 miljoen voort vloeide uit de consolidatie van Info Computer Centrum (per 1 januari) en Microland (per 1 mei). Die bedrij ven werden dit jaar overgenomen. Dank zij maatregelen vertoont de marge van de overgenomen onder nemingen een geleidelijke verbete ring. De directie gaat ervan ujt dat het nettoresultaat voor geheel 1989 uitkomt op ongeveer 4,5 procent van de verwachte omzet van 250 miljoen, dus op ongeveer 11,25 mil joen tegen 7,71 miljoen over 1988. Infotheek treft voorbereidingen om dit najaar notering op de officië le markt van de Amsterdamse effec tenbeurs aan te vragen. De aande len worden nu op de parallelmarkt verhandeld. Al in het begin van dit jaar maakte directeur W. van Leenen melding van die plannen. Hij merkte toen op dat het op de beurs geplaatste kapitaal zal wor den uitgebreid door middel van doorplaatsing van aandelen dan wel uitgifte van nieuwe stukken. STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13