Oprah! Belgische kinderen niet naar 'Batman* Ozzy Osbourne voor de rechter Conflict Martin Gaus en producer Dierenmanieren' NEP-OPRAH X_1 The Richest Woman on TV? ii INGEN DINSDAG 5 SEPTEMBER Film zou te gewelddadigzijn BRUSSEL (ANP) - Tieners onder de zestien jaar mogen in België niet naar de Batman-film. Volgens de keuringscommissie komen er in de film, die volgende week in ■première gaat, teveel gewelddadige sce?ies voor. De Amerikaanse filmmaatschappij Warner wilde die er niet uit knippen. Volgens de Amerikanen is België het enige land in Europa waar de film voor kinderen onder de zestien jaar wordt verboden. Warner („Rambo werd wel toegelaten") wil zich daarvoor in een uitgebreide publiciteitscampagne bij de Belgische jeugd verontschuldigen. De maatschappij zegt dat de film, die duidelijk op een jong publiek is gericht, twintig a dertig procent minder op zal brengen dan anders het geval was geweest. Er is in de Verenigde Staten even overwogen om de film helemaal niet uit te brengen in België, maar dat idee heeft men snel laten va ren. Er wordt zelfs een record-aantal kopieën in omloop gebracht, kennelijk in de hoop dat heel wat twaalf- tot zestienjarigen in de „verontschuldigingen" van Warner een aansporing zien om het toch maar eens te proberen. In de Belgische media is het voorspelbare debat over het voor en te gen van de filmkeuring inmiddels in volle hevigheid losgebarsten. Het in zaken van kunst en cultuur gezaghebbende dagblad „Le Soir" noemde de beslissing al grotesk. „Een volledige miskenning, zowel van de cinema als van de jeugd," aldus het blad in een com mentaar. LITTLE CHALFONT - De zanger Ozzy Osbourne (40) is er gisteren door het Britse gerechtshof van beschuldigd zijn vrouw Sharon (37) met de dood bedreigd te hebbem. Dat heeft de politie van Tha mes Valley gisteren gemeld. Osbourne, de voormalige zanger van de groep Black Sabbath, werd zaterdag nacht in zijn huis bij Londen gearresteerd. Op voorwaar de dat hij uit de buurt van zijn vrouw en drie kinderen zou blijven en op 25 septem ber weer voor de rechtbank zou verschijnen werd hij op borgtocht vrijgelaten. Vorige maand keerde Os bourne na een tournee in Ja pan terug naar huis. Sinds hij de groep Black Sabbath de rug keerde, is Osbourne een solo-carriere begonnen. Tijdens zijn vroegere optre dens met Black Sabbath beet Osbourne op het podi um soms de kop van een le vende vleermuis af. ZWOLLE Martin Gaus, presentator van het televisiepro gramma .Dierenmanieren', zou vandaag door de rechtbank president in Zwolle, mr. J. Schunck, worden gehoord tij dens een voorlopig getuigenverhoor. Reden voor het getui genverhoor, aangevraagd door Gaus en de Stichting Dieren- raadsman, is een conflict dat is ontstaan tussen de producer van Dierenmanieren, The Production People uit Hilversum, Gaus en de Stichting. Nederland - Denemarken niet op tv NOORDWIJK (ANP) - De vriendschappelijke inter landwedstrijd tussen Ne derland en Denemarken, woensdag 6 september in Amsterdam, zal niet recht streeks op de Nederlandse televisie worden uitgezon den. De KNVB geeft geen toestemming. Er zijn nog vrijwel geen kaarten ver kocht voor het duel in het Olympisch stadion. De wedstrijd zal slechts op de Deense televisie zijn te volgen. In Nederland zijn tot nu toe slechts enkele dui zenden kaarten in de voor verkoop aan de man ge bracht. De verwachting is dat niet meer dan 15.000 toe schouwers naar het Olym pisch stadion zullen komen. EINDHOVEN (ANP) - De top per uit de eredivisie tussen PSV en Ajax, die zondag in Eindhoven wordt gespeeld, zal niet rechtstreeks op de te levisie worden uitgezonden. De twee clubs en de Neder landse Omroep Stichting (NOS) zijn financieel niet tot overeenstemming kunnen ko- HILVERSUM (ANP) - De echte Elvis Presley-fans zitten in de wintermaanden goed bij de AVRO, want deze omroep gaat op de radio het complete muziekoeuvre van de wereldberoemde zanger uitzenden. De AVRO wil daarmee herdenken dat precies 35 jaar geleden de eerste plaat van Elvis, op bijgaande foto in een vertederende situatie, verscheen. De muziek is te beluisten via het Radio 3 progamma 'Het Stenen Tijdperk' vanaf maandag 2 oktober. De AVRO beschikt voor de uitzendingen niet alleen over het uitgebreide platenarsenaal van 'The King', maar ook over verzamelingen van fans en verzamelaars uit heel Nederland. Daardoor zal in de serie veel uniek en nooit verschenen materiaal te horen zijn. De Elvis-programma's zijn tot en met 26 februa ri op maandagavond te beluisteren. The Production People heeft een bodemprocedure aangespannen. Daarin eist ze zeven ton omdat mondeling was beloofd dat er 36 afleveringen van het t.v.-pro- gramma voor het seizoen 1989/1990 en komende jaren ge maakt konden worden. Gaus en de Stichting Dierenraadsman zouden die toezeggingen niet na komen omdat de TROS, die het programma op het scherm brengt, de produktie in handen van John de Mol zou willen leg gen. The Production People heeft op voorhand beslag laten leggen op de bankrekeningen van Gaus en de Stichting. Om daar van af te komen, hebben Gaus en de Stichting het voorlopig getui genverhoor aangespannen, waarna vermoedelijk een kort geding zal volgen. Naast Gaus wordt vandaag op verzoek van de tegenpartij ook een aantal medewerkers van The Production People gehoord. Uit de verhoren zou moeten blijken of inderdaad toezeggingen ge daan zijn. LOS ANGELES Oprah Winfrey, Sinds kort met haar praatshow ook op de vader landse buis te zien, is in haar vaderland Amerika momenteel 'hot news'. Haar afvalpogingen, haar miljardairsstatus, haar relatie: alles wordt uitgebreid behandeld. Dat Oprah menige voorpagina siert, is geen nieuws. Wél dat ze nu op een tv- gids prijkt met het lichaam van een ander. De foto laat haar ge zicht zien en daaronder is het aantrekkelijke lichaam van filmster Ann-Margret gemon teerd. De verwarring in Ameri ka is momenteel groot, temeer daar lang niet iedereen onder kend dat het hier om een com positiefoto gaat (foto AP) 1(2) Swing the mood - Jive Bunny The Master- 4 5) 5 3) 6 4) 7 (10) 8 (13) 9 (18) 10 6) 13 (26) 14 (16) 15 (24) 16 (29) French kiss - Lil Louis We are growing (Sha- ka Zulu) - Margaret Singana Dance classics the mix - Arcade Reflections - Diana Ross The Supremes Blame it on the ram - Milli Vanilli Do the right thing - Redhead Kingpin FBI The best - Tina Turner Lambada - Kaoma Just keep rockin' - Double Trouble C day - The Confetti's Hot hot hot - Buster Poindexter Sowing the seeds of lo ve - Tears for fears Kisses on the wind - Neneh Cherry Cherish - Madonna Mixed emotions - Rol ling Stones Toy soldiers - Martika Back to life - Soul II Soul Satisfied Richard 34 (22) Rechttoe rechtan - Nor maal Crazy about her Rod Stewart You'll never stop me lo- ving you Sonia Something's jumpin- g'in your shirt - Mal colm McLaren Rappers delight - The Sugarhill Gang If I had only a chance - BZN Miss you much - Janet Jackson Have I told you lately - Van Morrison Ik lig op m'n kussen stil te dromen Hepie Hepie Patience Guns 'n Ro- Marx 20 (11) Breakthru Queen 21 (12) We got out ownthang - Heavy D The Boys 22 (30) Hey dj/Ska train - The Beatmasters 23 (28) Stay in my life - Ge rard Joling 24 Pump up the jam Technotronic and Fol- y 35 (21) Don't wanna lose you - Gloria Estefan 36 (27) Members only - Bobby Bland 37 (32) Say no go - De La Soul 38 (34) Bring back rock 'n roll - John Spencer 39 (31) Check out the chicken- Grandmaster Chicken 40 (33) Bolero - Orchestra de Paris olv Daniel Ba- renboim Afkicken Bij laboratoriumonderzoek in de VS is ontdekt dat het pijnstillen de buprenorfine bij rhesusaapjes die verslaafd zijn aan cocaine en heroine een werkzaam afkick- middel is. De leider van het onderzoek, de arts Jack Mendelson, verbonden aan een ontwenningscentrum voor druggebruikers in Massa chusetts, wil het middel nu uittes ten op mensen. Hij heeft hoge verwachtingen dat ook daaruit positeve resultaten zullen voor komen. In het nieuwe nummer van het wetenschappelijke tijdschrift Science wordt een verslag van Mendelsons onderzoek afge drukt. Gat van 10 kilometer Na een eerste proefboring met voor de wetenschap sensationeel succes, heeft de regering van de Westduitsland besloten opnieuyv een supergat te laten boren. Het eerste 'Gat van Riesenhuber', ge noemd naar de minister van we tenschap, werd 4000 meter diep geboord in de Oberpfalz. Riesen- hubers tweede gat komt 200 me ter verderop en zal in 1994 10 kilo meter diep moeten zijn. Het pro ject kost een half njiljard mark. Het diepste gat ter wereld groe ven de Russen: op het Kola schiereiland in het hoge noorden boorden zij 12.066 meter naar het middelpunt van de aarde. Het nieuwe project zal de ge leerden een spannende blik gun nen op de geschiedenis van de continenten. Het zal volgens de minister van onschatbare waarde zijn voor geologen, ondermeer op het gebied van het onderzoek naar aardbevingen. Het nieuwe boorgat zal aan de oppervlakte 45 centimeter in doorsnede zijn en zich naar bene den tot 22 centimeter versmallen. De boring moet met behulp van elektronische automaten met ex treem grote precisie loodrecht worden uitgevoerd, omdat elke kromming in de boorput tot niet te beheersen nevenkrachten zal leiden. 133-jarige hertrouwt Veertig jaar nadat zijn derde vrouw overleed heeft de 133-jari- ge Nezamali Varmazyar er weer zin. Deze Iraanse boer die in een dorp bij Arak woont, zal spoedig gaan hertrouwen, meldde het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het persbureau geniet de boer een goede gezondheid. De Italiaan Maurizio Angelet- ti heeft al heel wat schitterende vliegers geconstrueerd. Tijdens internationale wedstrijden bo ven het meer Silvaplana in Zwitserland overtrof hij zich zelf met een 36 meter lange vliegercombinatie. (foto ap> Hij heeft zes zonen en 65 kleinkin deren en achterkleinkinderen. Wat er niet bij werd verteld, was de leeftijd van de bruid. WAAZOM STEL JU JE n/et verkiesbaar, HE/HZ OOM /VEE.PAT !S AT/ETS VOOR /VUJ

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21