'Aanlijngebod hond in Leidse Hout afschaffen' 'Oude niveau van de Breestraat komt weer terug' UITBREIDING HOTEL DE CEDER actief in vrije tijd 'Ik weet dat het fout is, maar mijn omen en pa deden het al DINSDAG 5 SEPTEMBER 1989 LEIDEN LEIDEN - Hotel De Ceder aan de Rijnsburg erweg wil gaan uitbreiden met 19 kamers en 10 parkeerplaatsen. Daarvoor zijn plannen ingediend waaraan de gemeenteraad binnenkort zijn goedkeuring moet geven. De plaats waarop de uitbreiding moet komen heeft de bestemming tuin of erf en waarop dus alleen bergingen en autoboxen mogen worden gebouwd. BenW heeft geen bezwaar tegen de bebouwing. De uitbreiding van hotel De Ceder is noodzakelijk doordat het al enige tijd met ruimtegebrek kampt. Met de ex tra 19 kamers hoopt de leiding dat het tekort is opgeheven. De laatste jaren heeft het hotel ook een dienstwoning gekregen en is er een serre bijgebouwd. (foto Jan Holvast) Vereniging stelt wel aantal voorwaarden Half jaar cel voor 2 broers DEN HAAG/LEIDEN - De Haagse rechtbank heeft vanmorgen twee Leidse broers tot een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van zes maanden veroordeeld. Een verzoek om dienstverlening wees de recht bank van de hand. De broers, 26 en 27 jaar oud, pleegden in juli twee inbraken toen zij onder invloed van drugs verkeer den. Bovendien beroofden zij een Leidse vrouw van haar handtas. De buit bij de inbraken bestond uit een schilderij en een televisie terwijl de tasjesroof hun een serie betaalche ques opleverde, die het tweetal ech ter niet verzilverde. Serie lezingen over spelling LEIDEN - De vakgroep Nederlands van de Leidse universiteit houdt een serie lezingen met als onder werp spellingswijzigingen. De aan leiding voor deze cyclus zijn de re cente voorstellen tot verandering van de spelling. De lezingen zijn toegankelijk voor alle belangstel lenden en een vooropleiding is niet noodzakelijk. Sprekers zijn behalve neerlandici van verschillende universiteiten ook medewerkers van uitgeverijen en schrijvers. De laatste lezing wordt bij voorbeeld gehouden door de schrijver Maarten 't Hart (12 de cember). De lezingen zijn allemaal op een dinsdag van 16.15 tot 17.00 uur in zaal 005 van het Centraal Fa ciliteitengebouw, Cleveringaplaats. De eerste bijeenkomst is op 12 sep tember, vervolgens 19 en 26 septem ber, 10,17, 24 en 31 oktober en 7,14, 21 en 28 november. Uitslagenavond van Groen linies LEIDEN Groen Links Leiden houdt op woensdag 6 september in buurthuis Dijk 33 aan de Apothe- kersdijk een uitslagen-avond. Be langstellenden kunnen daar het te levisieprogramma over de uitslagen van de Tweede Kamerverkiezingen volgen. Aanwezigen kunnen daar over de uitslag van gedachten wis selen. Aanvang is 19.30 uur. LEIDEN - Amsterdam heeft het. Milaan, Brussel en Parijs hebben het al lang. En nu heeft Leiden het eindelijk ook: gele gen aan de Breestraat, een fraai uitziende herenmodezaak met een exclusieve collectie man nenmode van internationale al lure. door Jan Rijsdam Dennis Classics opende onlangs zijn deuren voor het modeminnend publiek in Leiden. De modebewus te man hoeft de stad dus niet meer uit als hij zijn keus wil maken uit een collectie herenkleding van in ternationaal niveau? "Nee, dat is niet meer nodig", reageert eigenaar Dennis Kuiper. "Leiden kan zich heel goed meten met de grote ste den in Europa als het er om gaat de laatste ontwikkelingen op interna tionaal modegebied te aanschou- Kuiper is al eigenaar van twee toonaangevende herenmodezaken aan de Haarlemrrierstraat: Style Penseel Herenkleding en Dennis Mannenmode. Met de opening van de nieuwe zaak onderstreept de Leidse ondernemer dat hij vertrou wen heeft in de sleutelstad als koop centrum. "Zeker, Leiden heeft in de afgelopen jaren terrein verloren als het gaat om de functie van regionaal winkelcentrum. Maar er is veel ver beterd. Leiden heeft geen parkeer probleem meer", beklemtoont Den nis Kuiper. "Ik heb al twee keer een weddenschap afgesloten en gewon nen. "Sinds er een aantal parkeerga rages is gekomen kun je in Leiden overal je auto kwijt. Zelfs op zater dag". Dennis Kuiper past er vóór mee te doen met het doemdenken dat veel Breestraat- en Haarlemmerstraat- winkeliers de afgelopen jaren heeft gekenmerkt. "De stad is vergeleken met 15 jaar geleden enorm opge knapt. Daar is veel geld in geïnves teerd door de gemeente. Nu is de beurt aan de winkeliers", meent Kuiper. Verschraalt "Dat het de afgelopen jaren niet goed ging met Leiden heeft niet al leen te maken gehad niet het par keerprobleem maar ook met de on dernemers zelf. Het heeft alles te maken met de sfeer in de stad en met het aanbod dat door de jaren heen enorm is verschraald. Daar kunnen de winkeliers alles aan doen. Door hun gevel op te knappen en schoon te houden, door een goe de sfeer in hun zaak, door het juiste produkt te verkopen, het aanbod in- ternationaler te maken, een fraaie etalage in te richten en goede ser vice te verlenen. Alleen door Leiden positief te profileren lukt het de consument te prikkelen om weer naar dié stad toe te komen", meent Dennis Kuiper. "Als je denkt: het komt wel, dan lukt het niet". De Leidse ondernemer is er van overtuigd dat de Breestraat en de rest van de stad weer helemaal te rugkomt op het niveau van tien, vijftien jaar geleden. "Als je kijkt naar het totaal aanbod in Leiden LEIDEN - Laboratoriumschool Rijnland begint dit najaar met een biotechnologie-opleiding vóór 20 langdurig werklozen en herintre dende vrouwen. Het gaat hierbij om een lbo-opleiding voor werklozen die voortijdig een technische oplei ding hebben afgebroken. Daarnaast krijgen vrouwen met een mbo-op- leiding een opfriscursus. Het project waarin de gemeente Leiden en het gewestelijk arbeids bureau meedoen kost in totaal 300.000 gulden. Onlangs besloot de provincie om de opleiding met een ton te steunen, terwijl een paar maanden eerder het Sociaal Euro pees Fonds eenzelfde bedrag aan dan moet je vaststellen dat er geen winkelcentrum in de buurt is dat kan bieden wat de stad biedt. Maar dan heb ik het niet alleen over win kels. Het zijn ook de terrasjes, de sfeer en gezelligheid op straat die een stad doen opleven". Voor Dennis Kuiper maakt het niet uit of hij een zaak aan de Haar lemmerstraat of Breestraat heeft. "Als je een goed restaurant weet waar je lekker kunt eten, maakt het ook niet uit in welk steegje die zit. Dat is met winkels net zo. Wanneer je een goed concept hebt komen mensen graag naar je zaak toe. Ook uit andere steden. Wij hebben klan ten in Den Haag en Haarlem die zeg gen: jullie hebben meer hangen dan in de P.C. Hooftstraat (Amsterdam, red.)". Chique Dennis Classics, de nieuwe heren modezaak aan de Breestraat, vormt volgens Dennis Kuiper samen met Style Penseel Herenkleding en Dennis Mannenmode aan de Haar lemmerstraat een soort drieëenheid op modegebied in Leiden. Style Penseel, de oudste van het drietal, is toonaangevend op het gebied van de meer traditionele maar toch ei gentijdse herenmode. Dennis Man nenmode, pal naast Style Penseel, is het adres waar men terecht kan voor het allernieuwste, het avangar- distische op modegebied met een collectie topmerken uit uit onder meer Italië, Duitsland en Amerika. "Deze zaak zal binnen een jaar een face-lift krijgen om zich nog modi- scher te kunnen profileren", vertelt Kuiper. "Dennis Classics ligt een beetje tussen Style Penseel en Dennis Mannenmode in", verklaart Kuiper het concept van zijn nieuwe zaak. "Waar Dennis mannenmode verder gaat in zijn collectie design-kleding wil Dennis Classics juist iets min der extreem zijn". Voordat Kuiper begon met de in grijpende verbouwing van zijn nieuwe zaak aan de Breestraat is hij gaan kijken in New York en een aantal Europese hoofdsteden. Het resultaat is een Leidse modezaak van internationaal niveau met een sjieke, gedistingeerde voorpui en een bijna klassiek te noemen interi eur. Zodra de bezoeker een stap in de winkel zet zal hij verwonderd ra ken over de fraaie inrichting. "Ei gentijds maar met een onmiskenba re hang naar vroeger", zegt Kuiper er zelf van. Behalve een ruime zaak biedt Dennis Classics de bezoeker een ruime collectie herenmode waarbij internationale topmerken de toon aangeven: Hugo Boss, Corneliani, Dormeuil-Baumler en Mulberry. Bovendien presenteert de nieuwe mannenmodezaak een confectielijn onder eigen label, vrijetijdskleding en mooie accessoires (agenda's, schrijfwaren). Met zijn nieuwe zaak zit Dennis Kuiper bovenop een aantal andere gerenommeerde herenmodezaken in de Breestraat. Zullen zijn colle ga's blij zijn met de nieuwe concur rent? "Ik hoop dat ze het toejui chen", reageert Kuiper. "Wh bren gen toch een heel andere collectie. En dat is goed voor de Breestraat en voor de stad als geheel. Of mensen Subsidie voor opleiding in biotechnologie subsidie ter beschikking stelde. Het plan voor een dergelijke cur sus is afkomstig van de laboratori umschool. De school kreeg vaak het verzoek van vrouwen die enige ja ren niet meer hadden gewerkt, om een zogenaamde opfriscursus. De nieuwe cursus op mbo-niveau die nu de éne keer bij jou komen en de volgende keer bij een ander, dat maakt niet uit: als ze maar naar die stad komen. Daar gaat het om". "Mensen komen niet voor één winkel of voor de winkels die ze een jaar duurt, brengt de vrouwen ook de nieuwe ontwikkelingen op biotechnologisch gebied bij. De cursus voor langdurig werklo zen duurt twee jaar en is op lbo-ni- veau. Deze opleiding is minder theoretisch en meer op de practijk gericht. Volgens een woordvoerder van de gemeente is bij bedrijven een grote vraag naar mensen met deze type opleiding. Leiden heeft naast de lbo/mbo-opleiding op het gebied van biotechnologie ook een volledige hbo- en een zogenaamde post-doctorale opleiding. Het laatste is bestemd voor afgestudeer de academici die niet aan de slag kunnen komen. overal vinden, maar wel een aantal speciaalzaken bij elkaar. Daar rpoe- ten winkeliers op inspelen door te investeren in het aantrekkelijk ma ken van hun zaak, door het juiste produkt te verkopen en de stad een LEIDEN - De vereniging Vrien den van de Leidse Hout wil het aanlijngebod voor de honden in het park voor een groot deel af schaffen. Slechts langs het Her tekamp zouden de honden aan de lijn moeten worden gehou den, zoals ook vroeger het geval Volgens Rob Mante, voorzitter van de vereniging, zouden de honden vrij moeten kunnen rondlopen. Maar de eigenaren moeten worden verplicht de hondepoep op te rui men als de hond tenminste zijn be hoefte doet op een pad, in de berm of op de grote speelweide. "Tegen hondepoep in de struiken hebben wij helemaal geen bezwaar", aldus Mante. "Volgens wethouder Kuijers, die in het bestuur van de vereniging zit, zijn inmiddels de eerste bekeurin gen uitgedeeld in de Leidse Hout aan mensen die hun hond niet aan de lijn hadden. Hij heeft gezegd dat er binnenkort straffer wordt opge treden", vertelt Mante, die bena drukt dat de leden van de vereni ging weinig zien in het gemeentelijk voornemen. Op basis van een en quête onder de leden stelt de vereni ging nu voor het gebod om de hon den aan de lijn te houden weer af te schaffen in de Leidse Hout. Uit het onderzoek bleek ook dat de leden veel overlast hebben van groepen hardlopers, die afkomstig zijn van de atletiekverenigingen in de Leidse Hout. Behalve uit de en quête was de overlast ook al bekend uit brieven en telefoontjes van de 'vrienden'. "Diverse mensen be klaagden zich over de trimmers. Niet over de mensen die alleen een rondje lopen, maar vooral over de groepen". "We hebben er begrip voor dat ie mand die achteraan een groepje loopt niet alles kan overzien, maar het is nu al een aantal keren ge beurd dat mensen letterlijk tegen het hek of tegen de grond zijn gelo- positieve uitstraling te geven. De gemeente kan niet alles alleen op knappen. De detailhandel moet nu investeren. Dan gaat het werken en krijgt Leiden nog meer de allure die iedereen zo graag wil". pen. Er wordt niet gestopt, hooguit even achterom gekeken en gela chen. Excuses maken doen ze niet. Aan deze situatie moet een eind worden gemaakt", vindt Mante. "De directie groen en de vereni ging sturen een brief naar de sport verenigingen over deze zaak. We hebben al eens eerder om een ge sprek gevraagd, maar dat heeft niets opgeleverd. Nu schrijven we dat we moeten praten", aldus de voorzitter, die hoopt via de sport verenigingen de hardlopers te beïn vloeden. De vereniging is overigens ern stig verdeeld over de vraag of er kunst in de Hout moet worden ge- Gift van Anjerfonds voor Jazz on Sunday LEIDEN - Stichting Jazz on Sun day heeft van het Anjerfonds Zuid- Holland een eenmalige subsidie van 3250 gulden gekregen. Enkele jaren geleden leende Jazz on Sun day een groot deel van haar geluids installatie uit, maar zag daarvan nooit meer iets terug. Dank zij de bijdrage van het Anjerfonds kan de jazzclub nu weer beschikken over een complete installatie. Als tegen prestatie stelt Jazz on Sunday voortaan elk jaar na de peurbakken- tocht haar geluidsinstallatie be schikbaar voor het evenement Jazz at the Stadhuisplein. Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Leleij zv. J.F. Kuijer en W.F. van Rooij, Franciscus zv. F. Bakker en M.J. van der Woerd. Denise Daniëlle dv. J.T. de Heij en A.D. van Dam. Robin Egbert zv. A.E. Koster en T. Schmidt. Kimberley dv. A. Fasel en H. van Duuren, Neliene Arieanne dv. W.H. Spaans en M.C. Borgers, Melanie dv. V.L.H.M. Warmerdam en C.M. Gomes Trillo, Sharisa dv. R. Csorba en S. Devilee, Moshira dv. Maged Mikhail Youssef Cirgis en E. Snijder, Robin zv. R. van der Kooij en J.P. van Santen, Jacob Barwert zv. C.F. de Best en J. van Duijn, Rob bert zv. H.L. Guijt en K.J. van Duin, Melissa dv. H.M.M. van Abswoude en H.J. Piket, Rolf An- dries Nicodemo zv. R. Starre en I.G.M. Lefe- ring, Anne Maria Adriana dv. H. Le Van en A. Monster, Martien Johannes Theodorus zv. J.L- .C.M. Bonfrer en E.M. van Uempt, Maartje Ma rianne dv. A.C. Pronk en C. Piso, Thijs zv. H. Versluis en K. Bosman, Martijn zv. H.C. Schoenmaker en J. Riezebosch, Mats zv. T.M.M. van den Bosch en A.C.W.J. van der Voort, Nicolaas Sebastiaan zv. O.E. Bosjes en M.S. Krassenburg, Johannes Adrianus zv. J. Lindhout en M.L.A. van der Meer, Johannes Cornelis Hugo zv. H. van Duijn en A. Hoek, Roy Johannes Nicolaas zv. J.G. J. Warmerdam en M.A.M. Heemskerk, Wesley zv. J. Beer en M. Homburg, Pieter Jacobus zv. P.C. Franke en A.W. Oosterlee, Godert zv. G. Volbeda en E. de Heiden, Matthijs Gerard zv. G.H. Da- broek en W.F. de Vries, Frank zv. R.P. van der Niet en A. van Konijnenburg, Robert zv. L.J. Talsma en J. Oudshoorn, Elise dv. C. Haas noot en M. van der Plas, Laura dv. J.H. Steen bergen en M.J. Hanselaar, Nicolaas zv. A. Spaan en A. Brak, Amanda Michelle dv. M.J. Dryburgh en J.J.C. van Oosten, Femke dv. A. Bosma en Y.l. Schaafsma, Rozanne Caroline dv. S.E. Vlasblom en W. Vuijk, Jelier Reimer zv. P.C. de Kraker en E.R. Wiskerke, Tony Cornelis Peter zv. J. Passchier en J. van der Zwaard, Khadija dv. A. el Ouadryhiri en Z. Ra- zouki, Robert Alexander zv. H.A. Akerboom en B.H.H. Mulder, Ilse Marianne dv. A.P. Vooijs en E. van der Plas. Ilkay zv. F. Evren en B. Evren, Jessica Godelieve dv. J.W. Rongen en J.T.M. Mooijman. LEIDEN - Overleden: C.L.M. Blom (1904) vrl. echtg. van H.L.M. van den Ende, J.J. Muusse (1989) rtian, A. Bajjati (1988) man, G. Zandber gen (1937) man, J. IJtsma (1911) man, W.J. van der Zon (1909) vrl. geh. gew. met D.G.A. de Rooij, J.C.E. Ververs (1898) vrl. geh. gew. met C.W. Berendrecht, R. Schakenbos (1985) vrl., A.M. von Meijenfeldt (1926) vrl. echtg. van W. Goudswaard, E. Müsseler (1976) vrl., D. Kraaijenoord (1896) vrl. echt. van P. Vooijs, T. Hogendoorn (1902) vrl. geh. gew. met J.L. van der Leden, G. Brugman (1927) man, M. de Mo- nije (1896) vrl. geh. gew. met J. van der Niet. LEIDEN - Gehuwd: K.J.H. Fouraschen en F.G.A Leijssen, G.M. Stigter en C.J.J. van Leeuwen, R.C. Veltkamp en D.J.H. Capel, B.A.D.F. Erades en M.P. de Goede. plaatst. "44 procent is voor en 44 procent is tegen. De stemmen sta ken dus", vertelt Mante. De tegen standers vinden kunst in de Leidse Hout zonde van het geld, vooral om dat ze voor vernieling vrezen. Bo vendien vinden ze dat het geld beter voor andere zaken kan worden ge bruikt. Een van deze zaken is een fontein in de grote vijver. Volgens Mante voelt het bestuur wel wat voor deze suggestie, omdat het een verfraai ing betekent maar ook uiterst nutti ge kanten heeft. "Tegenwoordig komt de brandweer spuiten tegen het botulisme, maar met een fontein hoeft dat niet meer". Overigens heeft het bestuur het plan voor kunst in de Leidse Hout nog niet he lemaal verlaten. "Maar op dit mo ment zijn er niet genoeg voorstan ders". Open dag Buurthuis de Mirt/Honken aan de Drift straat 49 houdt op zaterdag 9 september een open dag. Tussen 13.00 en 16.00 uur is er een feest met verschillende acti viteiten zoals pottenbakken, emailleren en schminken. Daarnaast is er een lucht kussen en een drive-in discotheek. Ook ontbreken het rad van avontuur en de kinderkermis niet. Lakenhal De tentoonstelling 'De automatische ver beelding' is zondag 10 september voor het laatst in museum de Lakenhal aan de Oude Singel 28-32 te zien. Om 15.00 uur wordt dan een gratis rondleiding gehou den langs de tentoonstelling die extra in formatie geeft over surrealisme in Neder land. Openingstijden zijn op zondag van 13.00 tot 17.00 uur en op dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Curiosa Op het Stadhuisplein wordt op 6 septem ber van 10.00 tot 16.00 uur een curiosa- en verzamelaarsmarkt gehouden. Zwemmen Bij de Leidse Reddingsbrigade gaan op 8 september alle cursussen weer van start. Voor kinderen vanaf 4.5 jaar is er een cursus watergewenning. Voor kinderen vanaf circa 7 jaar zijn er 6 brevetten te halen. Kinderen vanaf 15 jaar kunnen twee diploma's reddend zwemmen ha len. De vaste lesavond is op vrijdag van 17.30 tot 20.00 uur in zwembad de Zijl en van 18.15 tot 20.15 in het Vijf Meibad. Marathon Op 6, 13, en 20 september houdt de loopgroep NL...ML een zogeheten drie luik-marathon. Deelnemers kunnen per keer maximaal 14 kilometer afleggen. Na twee weken hebben ze er op die manier een volledige marathon opzitten. De kos ten per keer bedragen vier gulden. Men sen die zich voor direct voor het volledige evenement opgeven, betalen tien gul den. Belangstellenden kunnen zich in schrijven bij het volkstuincomplex Cro- nesteijn, waar ook telkens vanaf 19,30 uur gestart wordt. Nadere inlichtingen: tel. 314235. Toch verkeerslichten op hoek Langegracht en de Korte Mare LEIDEN Er komt een nieuwe verkeerslichtinstallatie op de hoek Korte Mare/Langegracht. Aanvan kelijk was het de bedoeling alle ver keerslichten op dat kruispunt weg te halen. De installatie werkt al meer dan een jaar niet. Op verzoek van gehandicaptenor ganisaties wordt er nu een voetgan gerslicht geplaatst op het kruis punt. Het is de beoeling dat de lich ten eind oktober werken. LEIDEN Het uitje naar de paal- zitwedstrijden had een wat ande re wending genomen dan de be jaarde verdachte en zijn vrouw van tevoren hadden voorzien. De uiteindelijke afloop van die juli dag: verdwaald, geen paalzitter gezien en een bekeuring wegens het keren van zijn auto op de pro vinciale weg in Noordwijkerhout. Een levensgevaarlijke manoeu vre was dat, vonden twee surveil lerende agenten en slingerden de man op de bon. Een kinderachti ge bekeuring, vond de verdachte en kwam gisteren voor de kanton rechter verhaal halen. door Simone van Driel Allereerst, stelde de man, was er van een levensgevaarlijke situ atie niet in het minst sprake ge weest. "Er was helemaal geen ver keer. Ik heb mijn auto gekeerd, maar niet op de weg. Ik ben bij een bankje gedraaid". "Vervolgens kwam er een poli tiewagen aan. Die agenten had den me zien keren. 'Meneer, wat doe je! Levensgevaarlijk!' zeiden ze. Maar we mochten toch doorrij den, zonder bekeuring. Goed, wij nog steeds op zoek naar dat paaü- zitten. We kwamen bij een grote weg en...". "Heeft dit nog met de zaak te maken?" onderbrak de rechter, zich bewust van de nog druk met andere verdachten bezette ban ken in de rechtszaal. "Jawel", luidde het antwoord van de man en vervolgde onmiddellijk zijn verhaal. "We kwamen uiteinde lijk bij een grote weg en konden drie kanten op. We kozen ervoor om in een bosschage te gaan staan". "En wat zien we: 25 meter ver derop staat diezelfde politiewa gen weer. Die komt op ons af, een agent stapt uit en zegt: 'Rijbewijs, je rijbewijs!' Toen ik vroeg waar om dat moest, zei hij: "Jé krijgt een bekeuring voor dat keren van een uur geleden. Kijk, en dat vind ik een beetje gênant. Ik zat in dat bos, deed niets verkeerd, ik mocht daar staan. En dan ineens een bekeuring". De officier van justitie had aan merkelijk minder tijd nodig voor haar oordeel over de zaak. De ver dachte zat fout, had gekeerd waar dat absoluut niet mag en moest die bekeuring gewoon betalen. Ze eiste een boete van 155 gulden. Of de verdachte daarop nog iets had te zeggen, gaf de rechter de man nog een keer het woord. Die wist blijkens zijn antwoord niet zo snel met welke formulering hij zijn ongenoegen zou kenbaar ma ken: "Ja, dat ik me er helemaal niet mee eens kan vinden". Welke repliek de rechter, die de man een boete van 145 gulden op legde, verontrustend vond. "U heeft nog steeds geen besef van het levensgevaarlijke karakter van uw handelen en dat vervult mij met enige zorg over uw rijca- paciteiten. Ik denk dat u zichzelf eens kritisch moet afvragen of u wel de juist ideeën hebt over ge vaarzetting". Wellicht bedoelde hij: zou de beste man op zijn 75ste het autorijden er maar niet eens aangeven? "Er' was geen kip op straat", volhardde de verdachte, die het betoogje van de rechter hoofd schuddend had aangehoord. Hij riep zijn vrouw uit de zaal en ver liet het pand met kordate tred en een gezicht vol onbegrip over zo veel onbegrip. Fuik Zes fuiken in een sloot hebben uitstaan zonder vergunning, akte en toestemming van de eigenaar van de sloot. De verdachte stond er gekleurd op toen een agent hem vorig jaar zo bezig zag. De il legale visser vergoeilijkte zijn praktijken echter met de medede ling dat hij financiële problemen had "en daarom wel eens een fuikje uitzet. Bovendien doe ik dit al jaren. Vroeger had ik toestem ming van de boer hier verderop, maar ik weet niet van wie die sloot nu is". Bleef de man bij deze verkla ring, vroeg de rechter hem. Jaze ker. "Ik weet dat het fout is, maar de armoe, hè. En: het is fascine rend". "Ik denk dat dat vissen inder daad meer met sport dan met geld te maken heeft", stelde de rech ter. De verdachte: "Nou, ik doe het voor de sport én om af en toe wat lekkers op tafel te hebben. Ik vis daar ook al zo lang, en mijn omen en mijn vader deden het ook". Dat de man niet wist van wie de sloot is, deed volgens de officier niet ter zake. "U wist dat u een ak te en een vergunning moet heb ben. Ik wil er rekening mee hou den dat u het financieel niet breed hebt, maar wil ook dat u het niet meer doet". Daarom eiste ze een naar eigen zeggen vrij hoge geld boete van 200 gulden, die echter wel voorwaardelijk is. De zes fui ken, die de verdachte zelf had ge breid en die een knaak per stuk kosten, wilde ze verbeurd ver klaard zien. De rechter legde de man deze straf ook op. "En dat u, als uw papieren in orde zijn en u toestemming hebt, nog maar veel paling mag vangen". De parttime taxichauffeur had vorig jaar juni op de Lammen- schansweg ongeveer 65 in plaats van 50 kilometer per uur gereden. Dat althans zei het proces-ver baal; de man die gisteren voor de rechter stond wilde eerst nog wel eens bewezen zien dat hij inder daad die bewuste avond achter het stuur had gezeten. "Ik reed op donderdag- en zondagavonden". In deze kwestie betrof het in derdaad een donderdagavond. Het taxibedrijf had aan de politie doorgegeven dat deze man die avond in die taxi had gereden. Maar de verdachte bestreed dat dat zo was: "Dat is niet te bewij zen. Ik lag in die tijd namelijk overhoop met het bedrijf en heb de dagstaat opgevraagd. Maar bij een inbraak zijn alle papieren ver dwenen, dus die staat kunnen ze niet overleggen. Bovendien is er ook geen foto van de overtreding gemaakt". Dat laatste deed er volgens de rechter in het geheel niet toe. "En uw verklaring dat u op donder dagavonden reed, gevoegd bij de informatie van het bedrijf, bewij zen voor mij dat u daar die avond wel degelijk hebt gereden". De officier eiste een geldboete van 110 gulden. "Wat vindt u daarvan?" "Ik vind 't niks". De rechter velde een soortge lijk oordeel over het verhaal van de verdachte: 110 gulden boete. Eigenaar exclusieve herenmodezaak Dennis Classics: Dennis Kuiper in zijn nieuwe herenmodezaak aan de Breestraat: "Er is geen parkeerprobleem meer. In Leiden kun je overal je auto kwijt. Zelfs op zaterdag". <f0t0 Jan Holvast)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15