Zwarten wandelen 'blank strand' op Kampen klaar voor DDR- vluchtelingen 'Leger Suriname betrokken bij gijzelingsacties' MsasggSSS SSSHSS55 assssss sssb VS willen minder joden uit Sovjetunie toelaten Drugsmaffia in Colombia pleegt weer bomaanslagen Singalese JVP wijst aanbod voor vrede af MAANDAG 4 SEPTEMBER 1989 PAGINA 5 Massaal protest tegen verkiezingen Zuidafrika door Wonk nam De Amerikanen hebben daarmee weest, dat de afgelopen 15 jaar er nt?MK L/aiii twee problemen: het wordt in de steeds weer bij de Sovjets op heeft eerste plaats steeds moeilijker aan- aangedrongen om joden die weg- nemelijk te maken dat de Russische willen de mogelijkheid tot emigra- Volgens de krant komen de plan- joden daadwerkelijk vluchtelingen tie te geven. zijn. Bovendien levert de groter WASHINGTON - Het Amerikaan se ministerie van buitenlandse za ken en andere overheidsdiensten hebben plannen opgesteld, die het Russische joden moeilijker moet maken naar de VS te emigreren. Dat staat in de New York Times van gis teren. nen voort uit toenemende zorg het steeds groter aantal wordende wordende Russische joden dat naar de VS mag en wil gaan. Die toename Als het Amerikaanse toelatings- stroom economische beleid inderdaad zou worden ver problemen op: elke vluchteling scherpt, dan wil dat nog niet zeggen kost de Amerikaanse regering ge- JOHANNESBURG In Zuidafrika werd het weekend massaal geprotesteerd tegen de direct gevolg van het wat emigratie middeld 7000 dollar aan reis- en v parlementsverkiezingen van aanstaande woensdag waarvan de zwarte meerderheid is uit- Srftn^^Jeleid van Sovjet" tlgmgskosten. gesloten. Meer dan 1000 betogers werden bij acties in het hele land gearresteerd. In Kaapstad liep een demonstratie- Morgen en woensdag zal De mars was georganiseerd door 0 het parlement zater- de Brede Democratische Beweging kingen tegen de verkiezingen keiharde confronta- (BDB), de bundeling van zwarte op- den geprotesteerd, positiegroepen. De BDB heeft een grootscheepse campagne van bur- leider Gorbatsjov. In 1987 gingen 8000 Russische jo den als vluchteling naar de VS. Vo- sta- rig jaar waren dat er 19.000 Er schuilt tlink wat ironie in het bezoek dat er voor joden die uit de Sovjetu nie willen, nergens plaats is. Israël wil hen graag opnemen. De Israëlische premier Shamir vroeg twee jaar geleden tijdens i Washington dwongen zouden zijn naar Israël te gaan. De Amerikaanse regering wil echter ook onder de termen van de nu uitgelekte plannen geen totale stop. In de plannen wordt wèl voor gesteld alleen nog Russische joden toe te laten die al directe familiele den in de VS hebben wonen. Die maatregel alleen zou het aantal emi granten met de helft verminderen. Maar het is niet gezegd dat de plannen ook echt zullen doorgaan. President Bush en minister Baker (buitenlandse zaken) zullen er eerst hun fiat aan moeten geven, en dat hebben ze nog niet gedaan. Bovendien heeft het Congres de mogelijkheid door eigen wetgeving de plannen ongedaan te maken. De kans daarop is niet zo klein. In juli bij voorbeeld nam het Huis van Af gevaardigden met overgrote meer derheid een wet aan, die Russische feit, dat Washington de stroom Rus- toenmalige president Reagan zelfs de joden en evangelische christenen dag uit op tie tussen betogers en politie. Giste- m de havenstad Durban verliep ■- jaar zullen het er vermoedelijk meer sische joden nu wil indammen, alle Russische joden de vluchtelin- dan 48.000 worden. Want het is juist Washington zelf ge- genstatus te onthouden, zodat ze ge- het komende jaar een vrijwel auto matisch recht op de vluchtelingen status geeft. het protest tegen discriminatie op gerlijke ongehoorzaamheid tegen 'slegs vir blanke' strand delijk vreedzaam. Ongeveer 5000 mensen, voorna melijk zwarten, kleurlingen en In diërs trokken gisteren naar het Ad- dingtonstrand bij Durban, dat voor legendheden. blanken is gereserveerd. Hoewel ongeveer zestig activisten werden opgepakt, verliep de actie zonder ernstige incidenten. De politie hield zich afzijdig, volstond met patrouil leren tussen de actievoerders die picknickten, pootje baadden of voetbalden. de verkiezingen van woensdag op touw gezet. Daarbij wordt ook gea geerd tegen discriminatie bij het openbaar vervoer, de gezondheids zorg, het onderwijs en recreatiege in Kaapstad werd twee weken ge leden nog keihard opgetreden te gen zwarte badgasten die naar een blank strand wilden. Gisteren was het mede door het slechte weer rus tig in en rond Kaapstad. Conservatieven Hongarije de wacht aangezegd BUDAPEST (GPD) - De Hongaar se premier Nemeth heeft gisteren de conservatieven in de communis tische partij de wacht aangezegd. Nemeth, die ook lid is van het polit- buro van de partij, riep hen op de partij te verlaten wanneer zij het on eens blijven met de hervormings- koers van de huidige partijleiding. Volgens Nemeth moeten de 'dis- In Soweto, het zwarte woonoord bij sidenten' zich maar verenigen in an- Johannesburg, voorkwam een gro- dere partijen. Bij de vrije verkiezin- te politiemacht zaterdag een bijeen- gen volgend jaar zal dan wel blijken door Peter van Nuijsenburg komst in het plaatselijke stadion. welke partijen de kiezers de BOGOTA (ANP/AFP/IPS/AP) - gen in een vrachtwagen die stond De Colombiaanse drugsmafffia bij het op één na grootste dagblad van Colombia. De hoofdredacteur de krant werd drie jaar geleden heeft de afgelopen dagen op schillende plaatsen in het land bom aanslagen gepleegd. Gisteren werd al door de drugsmaffia vermoord^] in Monteria, 500 kilometer ten De Amerikaanse hulp aan de re- noordwesten van Bogota, zelfs een gering van Colombia komt op gang. DC-3 van de Amerikaanse narco- Vandaag en morgen arriveren de ticabrigade opgeblazen, die daar eerste Amerikaanse gevechtsvlieg- aan de grond stond na een landing tuigen en helikopters plus een la- wegens_pech. Er vielen geen slacht- ding kogelvrije vesten. De vesten bomaan- dienen speciaal ter bescherming Medellin van de rechters in het land. De VS waar ge- leveren ook kleine boten, vra'chtau- schade, to's en communicatieapparatuur. Het Amerikaanse ministerie van tionale hotel waar de meeste leden defensie zendt ook rond 100 militai- De protestmars naar het parlement voorkeur geven, is zyn redenering, in Kaapstad liep zaterdag uit op de Partijvoorzitter Nyers volgde de- Een waterkanon spuit paarse verf over demonstranten in het centrum van Kaapstad. In heel Zuidafrika werd grootste confrontatie tussen politie zelfde lijn. Hij verklaarde dat de dit weekeinde gedemonstreerd tegen de apartheid en de uitsluiting van zwarten hij de verkiezingen van volgende en actievoerders sinds de invoering communistische partij zich moet week. (foto ANP) offers. slag in een zakenwijk werden twee wond en ontstond aldus de politie. Gisteravond waren op de parkeerplaats van het interna- lale hotel waar d de buitenlandse pers logeren twee zwakke bommen ontploft. Sinds president Barco op 10 au gustus de drugsbazen de oorlog ver- het type C-130 met reserve-onder- klaarde volgen de bomaanslagen el- delen voor de gevechtstoestellen, kaar op, vooral in Medellin, de die vandaag en morgen komen. De thuisbasis van de grootste bende, vliegtuigen maken deel uit van een Daar vielen zaterdag bij een aanslag hulppakket ter waarde van 65 mil- op de krant El Espectador ongeveer joen dollar dat Washington vorige adviseurs om de regering bij te staan. Gisteren arriveerden Bogota twee vrachtvliegtuigen i De po- veranderen in een democratisch-si waterka- cialistische. Beiden spraken tijdens een twee toe- daagse bijeenkomst van de zoge naamde 'hervormingskringen' i gewonden. De bom i de noodtoestand litie maakte gebruik nonnen, traangas en de wapenstok om de duizenden betogers schouwers te verspreiden. Ook maakte de Zuidafrikaanse communistische partij. De vergade- politie gebruik van onuitwasbare ring was bedoeld ter mobilisering paarse verf. Ze spoot de verf op de van alle progressieven met het oog BONN/BUDAPEST (Rtr/DPA/AF- Een woordvoerder van de hulpor- De Oostenrijkse spoorwegen vluchtten nog 75 Oostduitsers demonstranten daarmee herkenbaar. De rellen ren de ergste sinds jaren ka. maakte hen op het bijzondere partijcongres dat P/UPI) - Westduitsland en Oosten- 6 oktober begint. Daar willen de rijk hebben zich dit weekeinde op- Zuidafri- hervormers niet alleen het 'socialis- gemaakt voor de opvang van een tische karakter' van de partij op- stroom Oostduitse vluchtelingen nieuw definieren, maar ook de uit Hongarije. Verwacht wordt dat marsroute vastleggen naar de vrije de komende dagen duizenden, i verkiezingen van volgend jaar. verbor- week toezegde voor de oorlog tegen de drugskartels. De Britten hebben president Barco is inmiddels 'tech nische hulp' aangeboden. Ook Spanje zou Colombia ook een uitge- breid hulppakket hebben toege zegd. President Barco heeft gisteren de chef van de narcoticabrigade in Me dellin, het hoofdkwartier van de bé- ganisatie Maltezer Ridders zei dat er houden 50 wagons gereed 4000 Oostduitsers in de snel transport naar grensovergan- kampen zitten. Dagelijks komen gen met Hongarije. De Hongaarse ten keerden dit weekeinde uit gen, omdat hij met de drugsmaffia gelijk zelfs tienduizenden, DDR- worden vervoerd. Tientallen mensen raakten ge wond en honderden werden gear resteerd, onder wie dominee Allan Boesak, de secretaris-generaal 1 de Wereldraad van Kerken. Zij v den na een paar uur weer op vrije hand. Tienduizenden partijleden le- Hongaarse radio gaf de Oostduit- voeten gesteld. veren de laatste weken hun lidmaat schapskaarten daar nog zo'n 300 bij. De vluchtelin- premier Niklos Nemeth heeft ge- Hongarije terug naar de DDR, gen zullen in groepen met speciale schat dat van de ruim 200.000 Oost- vandaag de meeste scholen de Bondsrepubliek duitse vakantiegangers in Honga- beginnen. Verwacht wordt dat de De hervormingsgezinde vleugel burgers via Oostenrijk is momenteel aan de winnende Bondsrepubliek zullen komen. De De politie arresteerde ook onge- zegslieden zijn dat deels leer 50 verslaggevers, waaronder tieven die :en cameraploeg van het grote comn Amerikaanse televisienet CBS. Maar die naar het Westen willen gis- Volgens partij- teren de raad zich klaar te maken vertrek. Ook het Rode Kruis is dat de partij het voorbereid op een massale exodus, vaarwel heeft gezegd. Volgens de Hongaarse radio kan lopen ook duizenden weg de evacuatie van de Oostduitsers, drie opvangkampen In Beieren werd dit weekeinde nog koortsachtig gewerkt aan het inrichten van opvangkampen meesten van de 250.000 DDR-bur- gers die in Hongarije op vakantie zijn gewoon naar huis zullen terug keren. Zaterdag riep de Westduitse zou hebben samengespannen. Voor het ontslag van politiekolonel Anto nio Sanchez, die de leiding had over de narcoticabrigade van ruim 4000 mensen in Medellin, gaf de regering geen reden. Een welingelichte bron op het politiehoofdkwartier in Bogota verklaarde dat Sanchez zich de 'Aussiedler'. Honderden hulp- Oostduitsers gebruik zullen maken bondskanselier Helmut Kohl zijn had laten omkopen door het Medel- werkers waren bezig tenten en mo- van de voorgenomen evacuatie, die biele keukens op te richten voor de voortvloeit uit een geheime enspande met de vluchtelingen. Een vertegenwoor- eenkomst tussen Hongarije en de gevende Westduitse politici riepen Guerrillastrijders van het Nationale Beeldmateriaal werd in beslag ge- die in vroeger dagen zich tot de par- nomen. De politie had de pers vrij- tij bekeerden omdat dit een garan- Hongarije wachten op toestemming dag al gewaarschuwd dat zij hard tie betekende voor een geprivile- optreden tegen verslaj die "de reputatie van Zuidafrika in het buitenland besmeuren door eenzijdige en bevooroordeelde be richtgeving". geerd bestaan. diger van het Rode Kruis vertelde Bondsrepubliek. Sinds begin dat de autoriteiten in Bonn de hulp- gustus zijn al zo'n 5000 Oostduitsers einde organisaties hebben gevraagd er illegaal de grens tussen Hongarije begin: voor te zorgen de opvangkampen en Oostenrijk overgestoken. In de maatschappelijke hervormingen vandaag gereed te hebben. nacht van zaterdag op zondag hun land. Hagel Als gevolg van zware regenval heb ben zich in het zuidwesten van Ja pan overstromingen en aardver schuivingen voorgedaan die aan ze ven mensen het leven hebben ge kost. Ruim 4000 huizen'zijn onder water komen te staan. In zo'n 180 plaatsen deden zich aardverschui vingen voor; vele tientallen wegen raakten beschadigd. China De Chinese regering heeft zaterdag een resolutie van de Verenigde Na ties, die de gewelddadige onder drukking van de democratische be weging bekritiseert, ten stelligste afgewezen. Het ministerie van bui tenlandse zaken in Peking sprak van een 'onbeschaamde' inmenging in China's binnenlandse aangele genheden. Mensenrechten De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Baker, en zijn Sov jet-ambtgenoot Sjevardnadze, zul- i akkoord tekenen COLOMBO (GPD/Rtr) - De Sinha lese rebellen hebben naar verluidt) een aanbod van president Premada sa om deel te nemen aan vredesbe sprekingen, samen met de officiële) oppositiepartijen in Sri Lanka, van de hand gewezen. In een in Colom bo verspreidt pamflet, zegt het) Singalese Bevrijdingsfront dat het) door zal gaan met zijn campagne om de regering van Premadasa met ge- Vrijheidspartij weid ten val te brengen. Drie politiebureaus en twee vei ligheidsposten in Sri Lanka werden gisteravond door Singalezen aange vallen. Volgens de zegslieden slaag- Een regeringswoordvoerder ver klaarde dat Premadasa bereid is de grondwet te wijzigen als dit een ein de zou brengen aan de geweldda digheden in het land, die aan dui zenden mensen het leven hebben gekost. De oppositie wil afschaffing van de overheersende positie van de president. mevrouw Ban- Zij wil dat het land weer dezelfde andere opposi- regeringsvorm krijgt als voor 1978, de premier verantwoording het parlement. daranaike tiepartijen, alsmede het JVP, uit 13 september bij elkaar te komen verschuldigt om over het herstel van de vrede te praten. Het initiatief kwam nadat de Op het ogenblik de de politie erin de aanvallen af te vijf oppositiepartijen de regering slaan. Er vielen twee doden onder dringend hadden opgeroepen Premadasa nodigde gisteren de ten brengen. alle macht in handen van de president. De oppo sitie wil voorts dat, hangende nieu we parlementsverkiezingen, er een voorlopige regering wordt ge vormd. Bevrijdingsleger schoten gisteren een burgemeester dood. Het leger met de noodzakelijke doodde tien strijders van de Revo lutionaire Strijdkrachten van Co lombia (FARC). De regering van Co lombia gaat vandaag praten met vier van de zes linkse guerrillagroe pen die het land rijk is. De meest ac tieve verzetsgroep het Nationaal Bevrijdingsleger (ELN) neemt niet aan de dialoog deel. Hoop op nieuwe regering Polen BUDAPEST (GPD) - De Pool se communisten krijgen waar schijnlijk vyf ministersposten in de nieuwe regering, die na mens Solidariteit wordt géleid door Mazowiecki. In goedinge- lichte kringen in Warschau wordt verwacht dat Mazowiecki woensdag of donderdag zijn ka binet zal voorstellen. Het totale aantal ministers in Mazowiecki's regering is niet bekend, omdat de premier ver moedelijk een aantal ministe ries gaat samenvoegen. Geweld in bezet gebied Israël eist 10 doden Politici beschuldigen militairen van hulp aan indianen nwerking op het gebied van de hebben zes leden PARAMARIBO (GPD/ANP) - Su rinaamse politici hebben het afgelo pen weekeinde voorzichtig gewe zen op de rol van het nationale leger in de gijzelingsacties van de Amazo- ï-indianen afgelopen week, mijn graf lig", aldus een emotionele Lachmon tijdens de Assembléever- gadering, die via radiostations 'live' werd uitgezonden. mensenrechten, bij hun ontmoeting in de Amerikaanse staat Wyoming op 22 en 23 september. Noord-Ierland het orgaan dat de regering contro leert, een brief stuurd waarin zij laten doorscheme ren dat de indianen bewapend zijn door het leger. De leden Britse militairen hebben zaterdag Staatsraad vragen de regering het protestantse sluipschutter leger op te dragen de volksmilities doodgeschoten die even daarvoor onmiddellijk te ontwapenen, met een ander een katholieke win kelier had vermoord. De tweede protestantse schutter gaf zich over. Tijdens het spoeddebat in het Su rinaamse parlement zaterdag zei Rufus Nooitmeer, de voorzitter Volgens minister Ajodhia van "de Staatsraad, Justitie hebben de indianen van het ^gering contro- Amazonegebied hun acties uitge- de regering ge- breid. Het pompgemaal bij Wakai aan de Corantijn-rivier, dat het rijst district Nickerie van zoet water voorziet, is bezet. Ook is een bin nenvaartschip, gelaten met rijst, ge kaapt. Afgelopen donderdag kaap ten de indianen een veerpont en een vliegtuigje. Angola In het zuidoosten van Angola woe den hevige gevechten tussen het re geringsleger en de rebellenorgani- satie Unita. Het Portugese persbu reau Lusa berichtte dat regerings troepen waren opgerukt tot de rand van het plaatsje Mavinga. Aan weerszijden zouden zware verliezen zijn geleden. Rafsanjani President Rafsanjani a Ajodhia maakte bekend, dat de zes passagiers, die zich tijdens de gering gaat vandaag op de vragen en opmerkingen soneel onder indianen en vormde i speciale eenheid onder de TEL AVIV (GPD/AP) Bij geweld in Israël en de bezette gebieden zijn het afgelopen weekeinde acht Pa- lestijnen en twee Israëlische solda ten om het leven gekomen. Vier van de Palestij nen, verdacht van colla boratie of immoreel gedrag, werden het slachtoffer van wraakacties door volksgenoten. De twee Israëlische militairen kwamen om het leven bij een scho tenwisseling met een Palestijnse in filtrant. Een andere soldaat raakte bij die schietpartij ernstig gewond. De infiltrant opende zaterdag het vuur op een militaire patrouille aan de grens met Jordanië, in het noor den van Israël. Hij was in de nacht de rivier overgestoken en had posi- De SlOS-woordvoerder, die ano- tie gekozen in struikgewas op nog de spoed ver- geen vijftig meter van de grens. In Damascus heeft de Palestijnse wil blijven tot 'Delta-Force', die voorop zou gaan gadering die deze organisatie heeft lopen in de strijd tegen het Jungle- belegd, benadrukte dat de indianen Telad Yacub organisatie laten commando. In Paramaribo wordt niets hebben te maken met de het niet verwonderlijk gevonden, ties. Opmerkelijk is wel dat direc- dat veel indianen zich niet konden teur Gijsberg vinden in het Kourou-akkoord, dat bureau op de middag politieke oplossing voor het zowel in Apoera als op de gekaapte ten dat ze de actie heeft uitgevoerd. Volgens de Jordaanse autoriteiten het opgeheven was er geen sprake van een infiltra- de kaping tie en was de aanvaller afkomstig de Westelijke Jordaanoeve conflict met het Junglecommando veerpont gesignaleerd is. Hij is ook Israëlische minister van defensie, biedt. verhoord door de militaire politie. Rabin, waarschuwde Jordanië gis- Stanley Rensch, directeur van het teren dat infiltraties vanaf Jordaans mensenrechtenbureau en sinds grondgebied niet zullen worden ge- Moeilijk "We zijn in een moeilijke positie te- ndër Shankar. kort vertegenwoordiger van het tolereerd Junglecommando in Paramaribo, is het betrekken van de indianen bij de uitvoering van het Kourou-vredesakkoord. "De in- den ze gemakkelijk misbruikt wor den door criminelen. Ik heb sterke ijzingen dat aan de indianen- rechtgekomen", verzuchtte woordvoerder van de Samenwer kende Indianen Organisaties in Su- van een achttal pas opgerichte groe pen had twee weken geleden al eer gesprek tussen assemblée-voorzit- Lachmon verklaarde zich dit WÊÊ. _.i Iran heeft weekeinde bereid te onderhandelen zaterdag zijn functie ajs opperbe- met de leider van de indiaanse actie- wakken velhebber van de strijdkrachten groep als deze zich bekend zou neergelegd, omdat hij het te druk ken. "Ik ga praten, liefst - heeft met andere zaken. Rafsanjani het parlement Teruggetrokken De 7000 Surinaamse indianen heb ben altijd een teruggetrokken be staan geleid. De meeste behoren tot de stammen der Caraïben en Aro- leven in het kustgebied .uu.i, was mar n leden de volksmilitie, het binnenland, mocht overtuigende argumenten geko- de indianen in een grote men toen de indianen hun vreet populariteit verheugen. Die hou- uitspraken voor verdergaande ach ding van de indiaanse gemeen- terstelling van hun gemeenschap, schap bleef, ook na de standrechte- ïüiro ovopntipg van viiftien teeen- A"'c ouaac™« V«U1 uc vwapiciuc wcu. miccu uuor lecnmscne pro- njKeex uues ;n 1900 indiaanse groepen is versneld, na- blemen, zoals de hoge waterstand "paramarihn dat de Front-regering het Bureau op de r dial Hall UU t„ j- r» 1„„u r het gerecht worden gesleept". Volgens Rensch is het een 'pure' leugen, dat de indianen buiten het Kourou-akkoord worden gehou- De bundeling van de verspreide den. "Alleen door technische pro- diende zijn ontslag schriftelijk in bij - ayatollah Khamenei, de opvolger baar als de bosnegers van Khomeini als jgeestelijk leider bevolkingsgroepen van Iran. Khamenei aanvaardde het ontslag. angst, jacht en kleine land- bouw. Toen in 1986 Brunswijk in de andere Frontleiders. Mijn broe- opstand kwam, had het Surinaamse Bouterse de rug begon toe ,e keren. ^rio^-Bo^^ konden de indianen niet aanwezig zijn in Kourou". Rensch: "Het heeft mij verbaasd ders de indianen zijn mij even dier-l alle andere Suriname. Dat is mijn verbroederingspolitiek Bouterse, zelf De volksmilities, die overal in Su- weg begonnen te kwijl vormde kantoor moest de belangen dat de Nationale Assemblee leger direct behoefte aan militairen riname weg Degon die de weg wisten in het oerwoud, omdat verdedigers van de indianen binnen het 1 heidsapparaat behartigen. Surinaamse begrippen zI De de vinger heeft gewezen r steeds moeilijker 1 de revolutie Front-regering vond het bureau ger als aanstichter van de acties. overbodig, omdat men geen onder- Voor mij hadden ze het nog wat dui- kwart in- bleven in de indianendorpen op vol- scheid wii maken tussen de etni- zoals ik die vol blijf houden tot ik in diaan' en liefhebber van jagen en le sterkte. Het leger recruteerde per- sche groeperingen. Eveneens zaterdag zijn twee Pa- lestijnen door Israëlische militairen doodgeschoten bij een zoekactie in een wyk van Nablus. Tijdens een daaropvolgende protestdemonstra tie in het centrum van de stad werd een 14-jarig meisje gedood. In Raffia, in de Gaza-strook, zijn het afgelopen weekeinde twee in woners om het leven gebracht door mede-Palestynen. Ook in Tulkarm, op de Westoever, kwam een man om het leven bij een Arabische wraakactie. Hy zou hebben gecolla boreerd met de Israëlische autori teiten. Palestijnse gedetineerden in het gevangenenkamp Ketziot, in de Israëlische Negev-woestyn, wurg den een mede-gevangenen. Intussen hebben Israëlische ge vechtsvliegtuigen vanochtend een luchtaanval uitgevoerd op een Pa lestijnse guerrillabasis in het zuid oosten van Libanon. Het Israëlische leger meldde dat een basis in het dorpje Mcydal Balhis het doelwit van de aanval was geweest.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5