Ik verdwijn even tussen de coulissen Wit* •r Festival 'Poppark' groeit uit tot n waar publieksevenement [ijmaaa Myrna Goossen voorlopig niet op tv-scherm ANITA KINDEREN HARTEN KONINGIN Voorlopig geen TV 10-aandelen VAGINA 26 VA MAANDAG 4 SEPTEMBER 1989 HILVERSUM - Myrna Goossen (26) is voorlopig niet op het AVRO-scherm te zien. Haar programma 'Het Gouden Hart' wordt in het nieuwe winterseizoen gepresenteerd door Tetske van Ossewaarde, die daarvoor van de TROS naar de AVRO gaat. En ook de rol van mede-presentatrice in 'Wedden Dat' naast Jos Brink is van de baan. 'Wedden 1 Dat' wordt vanaf oktober door TV 10 uitgezonden. PD) Myrna Goossen treurt niet ech,t om haar tijdelijke rustpauze. „De AVRO heeft mij beloofd dat ik vanaf januari weer een program ma krijg. Wat dat gaat worden is nu nog niet bekend. Er wordt druk bekeken wat voor een soort programma voor mij geschikt is. Het moet deze keer ook echt iets worden dat bij mij past. In de af gelopen jaren heb ik van alles ge daan. Het laatste seizoen met Jos Brink en 'Het Gouden Hart' le verde mij nogal wat kritiek op." Door Frederike Contant De kritiek is niet mals geweest. Myrna zou teveel giechelen en niet volwassen genoeg zijn om shows te presenteren. „Ik heb me dat best wel allemaal aange trokken. Je kunt heel stoer zeg gen: daar geef ik niet om en ik lees niet wat over mij wordt ge schreven, maar dat is niet waar. Emotioneel gezien heb ik eep zwaar jaar achter de rug. Toch denk ik dat het wel eens goed voor me is geweest. Ik was het lievelingetje van het publiek en kon nooit iets verkeerd doen. Nu ben ik gestruikeld en heb een strijd geleverd. Dat is goed voor mijn persoonlijkheid geweest." Veel steun Myrna Goossen vertelt dat zij veel steun heeft ondervonden van familie en vrienden. „Je weet nu wie je echte vrienden zijn en hoe belangrijk pure vriendschap is. Ik ben sterker uit de strijd gekomen. Ik ben asser- tiever geworden. Ik weet nu hoe hard mensen kunnen zijn en ben tot de ontdekking gekomen dat je niet iedereen te vriend kunt houden. Ik heb het afgelopen jaar veel mensenkennis opger daan. Niet dat ik hard ben gewor den, maar ik durf nu voor mezelf op te komen. Daarom zal ik nu ook niet meer klakkeloos elk programma aannemen. Niet dat ik me ergens te goed voor voel, maar ik wil alleen nog maar op het scherm met een programma dat echt bij me past." Sprookje? De carrière van de Hilversumse juweliersdochter leek een sprookje. Myrna kwam na haar schooltijd en secretaresse-oplei ding als uitzendkracht bij de AVRO terecht als secretaresse op de jeugdafdeling. Na enige tijd werd zij overgeplaatst naar de afdeling marketing en externe betrekkingen. Door haar vrolijke uitstraling viel de jeugdige Myr na op en werd haar door de toen malige AVRO-baas Wibo van de Linde gevraagd een screentest te doen. Die test viel positief uit en Myrna werd 'het gezicht' van de AVRO in de ledenwerfspotjes. Kort daarna debuteerde zij als omroepster en mocht ze een jeugdprogramma presenteren. „Het ging inderdaad allemaal van een leien dakje. Ik liet alles over me heen komen en het leek alsof alles wat ik aanpakte een succes was. Daarom kende ik ook geen angst voor camera's en stapte ook onbevangen in de tv- avonturen 'Wedden Dat' en 'Gouden Hart'. Dat pakte dus wel even anders uit. Opeens keerde de populariteit zich tegen me. Ik weet het gelukkig te rela tiveren en denk maar zo: na ze ven vette jaren, zijn er nu zeker zeven magere aangebroken." Plotseling laat Myrna weer haar bekende lach horen: „Dat zeg ik nu wel maar ik hoop niet dat het zo lang zal duren. Ik denk ook van niet. Zoals ik zei ben ik sterk uit de strijd gekomen en ik ben ervan overtuigd dat de AVRO het goed met me voor heeft, dat er een programma wordt bedacht dat goed bij mij past en dat de kijkers leuk vin den. Ik ga nu een tijdje tussen de coulissen werken. Even van het scherm af. Achter de schermen werken is ook heel goed voor mij, daar leer je veel van." i de Nederlandse, twaalfdelige tv-serie 'Anita and the kids of United Europe' niniatuurpark 'Mini Europa' begonnen. Het gaat om een co-produktie van de NCRV, KRO en VARA, gepresenteerd door zangeres Anita Meijer. In de lente van 1990 wordt de serie op de buis vertoond. (f0to anp) ROTTERDAM - Pop- Park heeft de hoogge spannen verwachtingen niet beschaamd. On danks de matige weers omstandigheden groeide de tweede aflevering van het gratis festival giste ren in het Rotterdamse Zuiderpark uit tot een waar publieksevene ment voor maar liefst 80.000 liefhebbers. Ne derlands meest gedurfde popevenement heeft daarmee zijn bestaans recht bevestigd. Door Louis du Moulin Vorig jaar was PopPark nog slechts een aangename verras sing. Vanuit het niets stond er in eens een festival dat veel meer bood dan alleen maar de (meer) bekende namen aangedragen door de internationale platenin dustrie. Van die eigenwijze koers is programmeur Dik Vos, alle druk van buitenaf ten spijt, niet afgeweken. Zijn eigen gevoel is bepalend gebleven voor de in vulling van de affiche. Zijn smaak, weliswaar af en toe bi. gesteld door enkele ver trouwelingen, bleek gisteren we derom goed voor een interessan te muzikale ontdekkingsreis voor tienduizenden nieuwsgieri gen. In die zin verschilt Rotter dams PopPark (officiële naam) met het Haagse Parkpop dat ge leidelijk is afgestapt van het naar voren brengen van nieuwelingen en zich meer heeft gericht op her kenbaarheid. Anders gesteld: ParkPop is an no 1989 een soort gezinsattractie voor 300.000 man, terwijl Pop- Park juist wil blijven proberen zich af te zetten van een gemak kelijk alternatief voor aanbiedin gen van Veronica en aanverwan ten. Goede spoor Onder een voortdurend dreigend wolkendek werd PopPark al meteen op het goede spoor gezet door Les Negresses Vertes, een stel Franse vrijbuiters dat sterk doet denken aan de Iers-Engelse pogues. Dit bruisend zooitje on geregeld kan ongetwijfeld wor den beschouwd als de grote win naars van deze soepel verlopen introductiedag. Hetzelfde gold veel later voor onder meer The Paladins uit Californië die een etmaal tevoren in Tegelen (op het Blues Rock Festival) evenzeer met hun gitaarrock in de geest van Stevie Ray Vaughan indruk hadden gemaakt. Andere uitschieters onder dë maar liefst achttien podiumtroe- ven zeker ook The Urban Dance Squad, vorig jaar ook al van de partij maar nu niet langer als na tionale underdog. Deze concert band bij uitstek anderszins nauwelijks te definiëren, komt over ongeveer een maand einde lijk met een debuutalbum op de proppen, wellicht dat die terrein verbreding de Squad kan heipén aan de zo langzamerhand drin gend gewenste sprong vooruit. SYDNEY - 'Hartenkonin gin', zo wordt de 19-jarige Fiona Coote in haar vader land Australië genoemd. Het meisje werkt als professio- neel~fötomodel - maar ze heeft wel twee hartoperaties achter de rug. De eerste on derging Fiona al op haar veertiende. Los van haar mo- dellencarrière is ze sinds kort regelmatig op de Australische televisie te zien. (foto AP) AALSMEER (GPD) De directie van TV 10 heeft haar plan om aandelen van een tientje uit te geven voorlopig in de ijskast ge zet. Volgens een woordvoerder van het commerciële station zal in de toekomst opnieuw worden bekeken of er aandelen worden uitgegeven. „We vinden het nog steeds een goed plan," aldus de woordvoer der. „Maar door allerlei andere werkzaamheden hebben we het zo druk dat we hebben besloten nu niet met de aandelenuitgifte te komen." Volgens de woordvoerder betekent dit dat het oorspronkelijke plan om nog voor de eerste uitzending van TV 10 met de emissie te komen, nu definitief niet doorgaat. „Later zullen we de aande lenuitgifte opnieuw bekijken." TV 10 wilde de aandelen uitgeven om de binding met de kij kers te vergroten. Onlangs liet Joop van den Ende echter weten zijn persoonlijke bedenkingen bij het plan te hebben. k i Pandajong overlijdt De bekende reuzenpanda Ling- Ling heeft vrijdag in de Nationale dierentuin in Washington het le ven geschonken aan een baby panda, maar het beestje is giste ren alweer overleden. Het pandajong bezweek aan een infectie die het bij de geboor te van zijn moeder had meegekre gen. Het was voor de vijfde keer dat Ling-Ling het leven schonk aan een welp. Geen van de jongen is in leven gebleven. Tot nog toe is het nog nooit gelukt een panda jong dat in gevangenschap gebo ren is groot te brengen. Ling-Ling en haar 'partner' Hsing-hsing werden in 1972 door de Chinese regering cadeau gege ven aan de Amerikaanse presi dent Richard Nixon, toen deze China bezocht. Minder politica Sinds 1 januari 1988 is het percen tage vrouwen dat zitting heeft in nationale parlementen gedaald van 14,6 tot 12,7, zo blijkt uit een onderzoek van de Interparlemen taire Unie (IPU). De IPU zetelt in Genève. In de Sovjetunie zakte na de verkiezingen voor het nieuwe Volkscongres het. aantal vrouwe lijke parlementsleden van 34,5 naar 15,3 procent. Tot nu toe telde de Sovjetunie procentueel de meeste vrouwelijke afgevaardig den. Ook de terugval in Polen, van 20,3 naar 13,3 procent, droeg bij tot de dalende cijfers. Van de 35 parlementen die het afgelopen jaar gekozen werden steeg het aantal vrouwen in 18 landen terwijl er in 17 parlemen ten minder vrouwen terugkwa men. Op 30 juni 1989 waren 3.937 van de 31.055 afgevaardigden in 130 landen vrouwen. Koploperjs Zweden (38,1 procent), gevolgd door Roemenië en Noorwegen (beiden 34,4 procent). De IPU, de wereldorganisatie van parlementen, zal de uitkom sten van het onderzoek op een symposium van 16 tot 20 oktober in Madrid bespreken. Aan het on- Bij een vliegdemonstratie boven het Ontariomeer in Ca nada ging het in het afgelopen weekeinde weer eens mis. Een straaljager van het stuntteam Snowbirds van de Canadese luchtmacht stortte na een bot sing in het water, het andere vliegtuig explodeerde in de lucht. Een piloot kwam om het leven, een wist zich met de pa rachute in veiligheid stellen en een derde wordt vermist. (foto AP) derzoek deden 130 parlementen Stok in de kast Hong Kong schaft de strafmetho- de van stokslagen af, heeft de re gering van de Britse kolonie laten weten. Op het hoogtepunt van het Britse rijk waren stokslagen een veel gebruikte lijfstraf in Hong Kong. Maar de laatste jaren is het strafmiddel al steeds minder gangbaar geworden. De regering vindt het nu tijd voor officiële af schaffing "omdat de straf niet meer wordt beschouwd als een probaat afschrikmiddel voor wetsovertreders". VS/Verdovende middelen i5 et? zzn tPiRzcr zieico VERBONDEN AAN OVERDREVEN ZONNEBADEN, DOKTOR zeg, heinz, wat /S EIGENLIJK ^JOUW POLITIEKE OVEPTLU - GING f DAM GOOIEN l ZE DIE DE V KPANT UIT.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 26