Dubbel feest bij Spartaan Roomburg int twee keer winst Saturnus start bij DES met remise Crescendo onderuit bij debuut Vink sterk op kunstgras Zuid West Vivax grijpt tweemaal mis PAGINA 20 DO/ST MAANDAG 4 SEPTEMBER 1989 LEIDEN Het afgelopen weekein de is een bescheiden begin gemaakt met de korfbalcompetitie. TOP startte uiterst moeizaam en kwam tegen Kinderdijk niet verder dan een (10-10) puntendeling. Winst was er wel voor Fiks, 8-10 bij Merwede, en De Algemene, 7-5 tegen Hou Stand. Het debuut van Crescendo in de tweede klasse verliep minder gunstig. De Leidse ploeg verloor met 6-8 van Thor. KORFBAL Wisselvalligheid troef op de Sassen- heimse Menneweg. Nauwelijks vijf minuten was het duel tegen Kinder dijk onderweg of TOP keek al tegen 0-2 aan, als gevolg van een te weinig geconcentreerd verdedigen. Deze achterstand bleef TOP de gehele eerste helft parten spelen. Te laco niek en te doorzichtig viel de ploeg van coach Wim Kerkum aan, de ge miste strafworp bij 2-3 was sympto matisch. Het zou daar niet bij blij ven, want TOP miste in totaal drie strafworpen, terwijl Kinderdijk er ook twee onbenut liet. Na de rust kwam TOP aanmerke lijk beter uit de startblokken. Goals van Paula Romsom en Frank Nijen- huis betekenden na vijf minuten 7- 7, waarna TOP met nog tien minu ten te gaan doordrukte naar 10-8. Luttele minuten slechts kon TOP zich na de goals van Ron van der Willik en Gerco Langelaan winnaar wanen, want de Kinderdijkers kwa men onverbiddelijk terug. Ditmaal bleef het bij het 10-10 gelijke spel. „TOP heeft nog nooit zo hard ge werkt", roemde coach Wim Ker kum zijn ploeg, „maar nervositeit kun je niet wegnemen. We hadden tenslotte de partij in de slotfase kunnen beslissen. De kansen waren er wel". In het eerste half uur besliste Fiks het duel tegen Merwede reeds in haar voordeel. Marleen Boomgaard, Rob Coli, Annemieke van der Gug- ten, Tanja Huizing-Reitsma, Jeroen Huizing en Sandra van Gelderen HANDBAL HOCKEY ATLETIEK En toen waren er nog zeven... ZUIDLAREN (ANP) - De voet balwedstrijd tussen Zuidlaren en Muntendam, in de derde klasse D van het district Noord, is zeven minuten voor het einde door scheidsrechter Nijboer ge staakt, omdat Muntendam niet meer over voldoende spelers be schikte. De stand was op dat moment 9-2 in het voordeel van de thuisclub. Vier voetballers van Munten dam werden uit het veld ge stuurd. Twee van hen (Slor, Vas- se) beledigden de scheidsrech ter, een ander duo (Scholtens, De Wit) haalde op grove wijze een tegenstander onderuit. Mannen- en vrouwenploeg promoveren naar eerste Idasse LEIDEN - De handballers van Saturnus zijn gisteren de veld- competitie in de landelijke eerste klasse begonnen met een 16-16 gelijkspel tegen DES. De vrou wen van HW'70 debuteerden in de landelijke eerste klasse met een fors verlies tegen WIK, 5-11. Saturnus keek in Papendrecht te gen een nederlaag aan toen DES met nog ongeveer twaalf minuten te spelen in de tweede helft leidde met 16-12. De Leidse aanval faal de in de opbouw en dat beteken de dat de cirkelspelers droog ble ven staan. DES profiteerde van de missers van de Saturnus aan val met breaks die Rob Otten voor onoplosbare problemen stel den. De wissel van Rob Otten voor Ad van Fessem leek voor Sa turnus enige verbetering te bren gen maar DES behield tot in de laatste fase van de wedstrijd hét overwicht. Toen schakelde Saturnus over op een 4-2 defensie met daarach ter weer Rob Otten. Na die in greep raakte DES aanvallend het goede spoor volledig kwijt. Bin nen acht minuten had Saturnus de stand gelijk getrokken met twee treffers van Don Olsen en een hoektreffer van Winfred van Boheemen. DES zakte in die slot fase ver terug en mocht tenslotte nog van geluk spreken dat Satur nus op de valreep zo vriendelijk was een breakout niet te verzilve ren. Het bleef zodoende 16-16. Paul 't Mannetje miste voor het debuut van HVV'70 tegen WIK in de landelijke eerste klasse maar liefst vijf speelsters uit de ploeg waarmee hij in de vorige competi tie het kampioenschap van de landelijke tweede klasse en de promotie naar de eerste klasse pakte. Dat kon niet zomaar wor den goedgemaakt. Toch had het er even voor rust alle schijn van dat HW'70 toch geen verlies be hoefde te incasseren. De dekking in de defensie werd beter en in de aanval werd beter geschoten. Met 5-4 in het voordeel van WIK was de strijd nog helemaal open. HW'70 kon zich met die gedach te precies tien minuten bezig hou den. Toen was het bekeken. WIK speelde de defensie van de Voor- schotense vrouwen aan de cirkel helemaal zoek en vergrootte de marge in treffers simpel tot 9-5. Het werd tenslotte 11-5 voor WIK. De vrouwen van Northa, met de van HW'70 overgekomen Nancy Peper, waren niet opge wassen tegen een slim handbal lend De Meeuwen. De 5-1 defen sie van de pupillen van Jos Stig- ter kon de Rotterdamse doorsto ten van vooral de linkeropbouw- ster niet afdoende indammen en daar lag voor Northa de ellende. De grote meerderheid van de Rot- lerdamse handbalsters resulteer de in een onaantastbare overwin ning, rust 3-7, eindstand 7-14. Olympia'72 had geen wissels in de wedstrijd tegen Westlandia dat compleet in Wassenaar aantrad. Met twee keepsters en drie wis sels. Toch hield Olympia '72 stand. Met de rust had Westlandia nog geen gat in de score kunnen schieten, 5-5. Dat zou na de her vatting wel veranderen was de al gemene venvachting in zowel het Wassenaarse als het Westalandse kamp. In het voordeel natuurlijk van Westlandia. Maar dat pakte heel anders uit. Na tien minuten had Olympia '72 op de breakout zes gave treffers geproduceerd, 16-10. Gecontroleerd speelde de Wassenaarse ploeg vervolgens de wedstrijd uit tegen een lamgesla gen Westlandia. Junior Diana de Roode was bij Olympia al meteen goed voor drie treffers. De verrassingen waren met de Wassenaarse winst nog niet uit de lucht. Oase presteerde het om in Den Haag de oude glorie van Hel las met 11-8, rust 5-4, terug te wij zen. De 6-0 defensie van de ploeg uit Oud Ade smoorde iedere schotpoging van de Haagse aan val afdoende en pompte geleide lijk aan ook alle lucht uit de ster ren van weleer. Daar kon ook Hannie de Kok, weliswaar in een andere rol, nl. in het doel, niets aan veranderen. Oase won ver diend en pakte twee kostbare punten mee. FRANK BONTE LEIDEN De hockeycompetitie is voor Roomburg uitste kend begonnen. De mannen wonnen gistermiddag van Groen Geel (1-2) en het vrouwenteam stuurde Asvion met 3- 0 naar huis. LMHC speelde met beide teams gelijk, terwijl Alecto tweemaal een nederlaag moest incasseren. Een terechte uitslag vond coach Edwin Dekker de 1-1 van LMHC te gen Nijmegen. Na tien minuten werd Eugène Dekker bediend door invaller Bert Bonsing, wat leidde tot 1-0. Een paar minuten later be oordeelde Niels Eegdeman een wegdraaiende bal verkeerd, waar door het 1-1 werd. In de eerste helft waren de Nijmegenaren iets ster ker, in het tweede deel domineerde de thuisploeg. Een paar minuten voor tijd treuzelde Bob-Jan Diet rich te lang bij een goede kans om de volle winst te pakken. De uitko mende Nijmeegse doelman won echter het één-tegen-één duel. De vrouwen van LMHC hadden pech met de strafbal die door Karen van der Lee in de handschoen van de keeper werd gepusht en de straf- corner die op de paal belandde. Ook opponent Amersfoort scoorde niet in het eerste-klasseduel, dat in zijn geheel weinig doelkansen kende en eindigde zoals het begon: 0-0. In de eerste helft had thuisploeg Groen Geel weinig in te brengen te gen het sterk optredende Room burg, waarin trainer/coach Wouter Eikenhout op het middenveld speelde voor de geblesseerde Max Ligtenberg. Oskar Snijders opende voor de Leidenaars de score met een velddoelpunt. De 0-2 uit een strafcorner van Rutger van Schaik werd tevens ruststand. Groen Geel had een zeer sterk optredende kee per die de schade in de eerste helft beperkt hield. Ondanks een terug val van Roomburg na de hervatting had keeper Enno Schets weinig te doen, maar beoordeelde een schot verkeerd wat de uiteindelijke 1-2 opleverde. De hockeysters van Roomburg speelden een goede wedstrijd tegen het uit de eerste klasse gedegra deerde Asvion. Joske Kijne miste een strafbal, maar maakte dat enke le minuten later goed door voor Roomburg de rebound te benutten. 1-0. Veerle Kuypers scoorde de 2-0 ruststand, die zij uitbouwde met nog een velddoelpunt naar 3-0. Een prachtige solo van Manon van Ette eindigde met een schot tegen de paal. Thuisploeg Alecto speelde vol gens coach Wout van der Meulen onder zijn kunnen tegen Hudito. De Leiderdorpers speelden mat en hadden pech met het tegendoel punt dat Hudito scoorde uit een strafcorner die via de stick van uit loper Hugo Kranenburg van rich ting veranderde. Ook in een sterke periode na rust kon Alecto niet sco ren tegen de goed controlerende Delftenaren die met 0-1 winnaar werden. Coach Fred Platzek moest met het vrouwenteam van Alecto op ei gen veld een 1-5 nederlaag slikken. Het eerste doelpunt van SCHC werd nog beantwoord uit eveneens een strafcorner: 1-1. Ondanks moe dig keepen van Jolyn Vogel werd het 1-3 met de pauze voor SCHC. Het risico door meer aan te vallen kostte Alecto nog twee tegentref fers. Forescate kwam ondanks matig spel met 1-2 winst op Aëolus terug uit Rotterdam. Een strafcorner van de thuisploeg leverde de 1-0 rust stand op. Peter van Esveld 'priegel de' Nol van der Steen na de pauze in stelling wat de gelijkmaker oplever de. Matchwinnaar werd Willem-Jan Meijer enkele minuten voor tijd met een strafcornergoal. Danielle Engelen en Brechje Vriend scoorden voor de Voorscho- tense hockeysters de 0-2 voor sprong in het duel tegen Rijswijk dat een chaotisch eerste kwartier kende. In de laatste 10 minuten kwam de thuisploeg nog op gelijke hoogte door onder meer een om streden strafcorner: 2-2. De jonge ploeg van Noordwijk, die onder de hoede van Ruud Hart man Kok staat, verloor op eigen veld met 0-1 van Strawberries. De Noordwijkers waren iets sterker, maar deden niets met in totaal acht strafcorners, waar Strawberries er drie kreeg. Slecht uitverdedigen van Sjoerd Brouwer werd de inlei ding van de Velsense goal. Thomas Aten kreeg geen voordeel van de ar biter in de cirkel, maar wel een strafcorner waar Noordwijk niets mee deed. Veel werk voor de nieuwe coach Ruud van der Veen die met een sterk veranderde en nog niet inge speelde Noordwijkse vrouwen- ploeg met 0-3 verloor van HDS. Na twintig minuten was het 0-2 voor de Haagse tweede-klassedebutant door een frommelgoal en een straf bal. Enkele minuten voor tijd werd de HDS-score verhoogd naar 3-0. Vierde klasse In de vierde klasse B leverde Leid se Studs zijn visitekaartje af met een 0-8 zege op Hisalis die volgens de studenten 0-9 zou moeten zijn, maar de arbiter hield voet bij stuk. De treffers kwamen van Tomas Steenmetser (4 of 5), Pieter Hengel, Maarten Heybroek, Jan-Willem Bok (fraaie tip-in) en Jurrian Lahr. Het in opbouw zijnde Hisalis had kansen met enkele door uitvallen, waarvan Duncan Meerder de mooi ste kreeg. Het vrouwenteam van Leidse Studs, dat Duco Wildeboer als trainer/coach aantrok, won met 5-0 van Catwijck. Invalster Made- lien Goedkoop scoorde en Annie Verheul viermaal. Het vrouwenteam van Hisalis ze gevierde met fraai combinatiespel in en tegen Alkemade (1-2). Mietta Groeneveld en Annette Huismans scoorden de Lissese goals. Drie mi nuten voor tijd viel de tegentreffer. Het mannenteam van Catwijck won op eigen veld van Reeuwijk (4-0). Cees Wendt scoorde 1-0 uit een strafcorner, waarna Robert-Jan Be king de ruststand op 2-0 bepaalde. Wendt scoorde een keer uit een scrimmage en Henrik Houwaard doelpuntte naar 4-0. NIEK FAAS LEIDEN Het razendsnelle kunst gras van Zuid West bleef tot op de fi- naledagen een groot probleem voor de spelers. Ze raakten maar niet ge wend aan het verrassende door schieten en het geringe opspringen van de bal en de scheidsrechter kon door de hoge snelheid het "in of uit" van de ballen niet altijd onderschei den. Marcel Vink had in de B-enkel spel-finale uiteindelijk toch meer profijt van de ongewone onder grond dan Mark Fleischeuer en trok in drie sets de winst naar zich toe: 7- 5. 0-6, 6-2. De twee finalisten beperkten zich in hun partij tot een enkele fraaie rally. Af en toe produceerde Vink een aangenaam doodvallend drops hot of leverde Fleischeuer een effec tieve, scherpe passeerslag af. In de eerste en derde set kon Fleischeuer (Dekker) echter weinig inbrengen tegen het service-geweld van Vink (Hillegom) en werd de partij een eentonige voorstelling. In de twee de set daarentegen stokte het ritme in de kanonskogels van de lange Hillegommer en ging de strijd al even eenzijdig opeens de andere kant op. De Voorschotenaar Fleischeuer profiteerde dankbaar van een groot aantal dubbele fouten van Vink en schreef de set met 6-0 op zijn naam. "Toen ik twee doorbraken achter stond (4-0, red.), liet ik de tweede set maar lopen. Dan ben je toch kans loos en kan je je maar beter alvast concentreren op de beslissende laatste set. Die moest ik koste wat het kost weer goed beginnen," zo verklaarde de winnaar na afloop. De derdp set leverde al bij 1-1 de ge wenste doorbraak op. Vervolgens maakte Vink in de volgende game met twee aces een 15-40 achterstand op eigen service weer ongedaan. Dat brak de weerstand van Fleischeuer definitief. Volgende week wacht de 24-jari- ge Vink de rol van nestor in het Mas- ters-toernooi, waarvoor hy zich voor de vijfde achtereenvolgende LEIDEN De finales van de landelijke senioren-atle- tiek competitie zijn voor De Spartaan uiterst succesvol verlopen. Zowel de vrou wen- als mannenploeg van de Lissenaren slaagde er gis teren in naar de eerste klasse te promoveren. Zij zullen daarin volgend jaar uitko men met de teams van AV Holland Leiden, die gemak kelijk aan degradatie ont kwamen. De mannenploeg van de andere Leidse vereni ging, De Bataven, was in de derde klasse niet bij machte een promotieplaats te ver overen. In de tweede klasse ontliepen de vrouwen degra datie. In Hoorn vocht De Spartaan zich knap naar een plaats bij de eerste drie, die recht geeft op promotie. Vechtlust was hard nodig, want ge makkelijk ging het allemaal niet en pas na de afsluitende 4x100 meter estafette konden de Lissenaren op gelucht adem halen. Ploegleider Wim van der Krogt keek al reikhal zend uit naar het volgende seizoen: "We hebben voldoende mensen om ons volgend jaar in de eerste klasse te handhaven, in de breedte zijn we sterk genoeg". De Lissenaren, die jarenlang op de waardevolle krachten van de ge broeders van Noort teerden, krijgen de laatste tijd welkome aanvulling van jeugdige talenten als Perry Vrisekoop, Hein van Heek en Pim Evelaar. De Lisser vereniging pres teerde over de gehele linie naar be horen en kende inderdaad nauwe lijks uitschieters. Peter van Nierop en Hubert Kops ontliepen elkaar niet veel op de 100 meter: 11,5 om 11,6. Hein van Heek dubbelde op de 110 meter horden die hij in 15,4 af legde en het polstokhoogspringen, waar hij tot 4,00 meter kwam. De veelzijdige Vrisekoop sprong 6,70 meter ver en 1,90 hoog. Op de 400 meter lieten Gert-Jan Faas en John van der Zwet 51,4 en 51,7 seconden noteren, terwijl de laatste ook de 400 meter horden in 57,3 voor zijn rekening nam. Willi am Augustinus presteerde goed op de 1500 meter met een tijd van 4.02,6. Nico van Noort wierp de dis cus naar 43,18 meter en stootte de kogel 13,15 meter van zich af. Zijn broer Peter kwam met de kogel tot 12,14 meter. A-junior Evelaar wierp een nieuw clubrecord van 45,64 me ter met de speer. De vrouwenploeg van De Spar taan bemachtigde in Zwolle na een zeer spannende strijd de tweede plaats. Ingrid van der Heuvel was de grote uitblinkster en kwam tot clubrecords bij het speerwerpen (45,78 meter) en kogelstoten (13,74 meter). Het speerwerpen was ver der ook nog goed bezet met Astrid Oostermeijer, die de speer 41,70 me ter van zich af wierp. Annet van Veldhuizen draaide op de 3000 me ter naar een tijd van 10.18,1. Bij het hoogspringen kwam Jolanda van der Weerd, terug van weggeweest, tot 1,55 meter. Gevarenzone In Heerhugowaard hielden de man nen van AV Holland het hoofd bo ven water in de degradatiepoule van de eerste klasse. De Leidenaars bleven als tweede van de zeven aan wezige ploegen ver verwijderd van de gevarenzone. Met Achilles Top, dat niet kwam opdagen, moesten nog twee ploegen naar de tweede klasse afdalen. Wilmar Kortleever was de snelste in zijn serie op de 100 meter met een tijd van 11,47. Op de 110 meter horden liep niemand sneller dan Gert-Jan Palm (15,08). Marcel de Bruin en Nico Gijsman, die sinds zijn juniorentijd geen competitiewedstrijd meer had gelo pen, kwamen achtereenvolgens tot 50,96 en 52,10 op de 400 meter. Kees van Haeringen dook onder de twee minuten (1.58,4) op de 800 meter. Michel Jacobs, als invaller uitkomend op de 800 en 5000 meter, bleef verrassend dicht in de buurt van deze grens met een persoonlij ke toptijd van 2.02,1. De 1500 meter was goed bezet met Rob Gordijn en Cor Brandwijk die respectievelijk tot 3.58,82 en 4.04,31 kwamen. Op de 5000 meter bleef Theo van der Veer al zijn concurrenten voor door vrij wel zonder hulp 14.57,02 op de klok te krijgen. Harald van Dooren kwam tot goede prestaties bij het hoogspringen (1,85 meter) en het speerwerpen (48,36 meter), terwijl Bas in 't Veld bij dit laatste-nummer tot 49,56 meter kwam. Bij het verspringen reikten Rob Ultzen en Jeroen Kolnaar tot 6,31 en 6,29 meter. De laatste sprong ook nog 12,88 meter bij het hinkstap- springen. Op de 4x100 meter ging het nog bijna mis met Holland, om dat de eerste estafetteploeg werd gediskwalificeerd. Daardoor was de tijd van het reserve-kwartet hard nodig om punten, die bij de estafet te-nummers dubbel tellen, te verga- Zonder al te veel moeilijkheden heeft de vrouwenploeg van AV Hol land zich in de eerste klasse gehand haafd. Met een puntentotaal van 12.684 reikten de Leidse vrouwen in Groningen naar een tweede plaats in de degradatiepoule in de eerste klasse. Renee Ligteringen kon Yvonne van Dorp niet doen vergeten op de 100 meter getuige haar tijd van 13,3. Van Dorp liet de sprint schieten om dat ze nog steeds tobt met haar knie. Om Holland toch niet in de steek te laten besloot Van Dorp om deel te nemen aan de 400 en 800 meter, wat een stuk minder explosiviteit ver eist. De Leidse legde de 400 meter in de schaduw van Ellen van Langen af in 56,74 terwijl zij voor de dubbe le afstand, eveneens ruim achter Van Langen, 2.16,17 nodig had. Re- gina van Duyn liet op de 3000 meter een tijd van 10.51,85 noteren. Jolan da van Rooyen sprong 4,71 ver. Bij het discuswerpen zorgde Wendy Waterreus voor een vrij goede worp van 38.04. De vrouwen van De Bataven die gisteren in Hoorn acte de présance gaven om tegen de degradatie te vechten, waren bij voorbaat al van succes verzekerd. Van de acht ploe gen kwamen er maar liefst vijf niet opdagen, zodat geen van de aanwe zige ploegen meer kon degraderen. Enkele atletes lieten zich niet van de wijs brengen en presteerden on danks de troosteloze ambiance goed. Astrid van Weijnen had suc ces bij het speerwerpen. Zij smeet de speer 34,54 meter ver, wat een persoonlijk record betekende. Hel len Bank sprintte naar 12,9 op de 100 meter, terwijl Mieke van Beelen bij het verspringen een afstand van 4,72 bereikte. In Helmond wachtte De Bataven een teleurstelling. De Leidenaars kwamen in de promotiepoule niet verder dan de vijfde plaats. Opval lende prestaties kwamen van Mi chel Versteegen die onder de vier minutengrens dook in een tijd van 3.58,2. Jan Jansen verslikte zich enigszins in het straffe aanvang- stempo van zijn race op 5000 meter. De Leidenaar bleef nog wel ruim onder dè vijftien minuten (14.54,0). In de andere serie verdeelde Kees van Klink zijn krachten beter en fi nishte m 14.52,2. Routinier Theo Brussche sprong 6,48 meter ver. Bij het hoogspringen kende Harry van der Velde een goede dag met 1,90 meter, terwijl hij bovendien met de speer tot 47,14 meter kwam. Luc Steenbergen won in Heyt- huysen een wegwedstrijd over 25 kilometer. De Bataven-atleet legde die afstand af in 1.23,19, waarmee hij zijn concurrenten minuten ach ter zich liet. Huub Pragt (V&LTC) eindigde in een wegwedstrijd in Schagen op de tweede Dlaats. De C-jongens van De Spartaan en De Bataven plaatsten zich zaterdag voor de landelijke competitiefinale. In de districtsfinale behaalde de Leidse ploeg, met speerwerpkam- pioen Mare de Boer in de gelederen (speer 51,28, kogel 13,94), een eerste en de Lisser ploeg een tweede plaats. Het naar de overgangsklasse gedegradeerde TOP startte het nieuwe sei zoen met een gelijkspel tegen Kinderdijk. (foto Henk Bouwman) zorgden voor een 0-6 voorsprong. „Daarna trad er wel wat concentra tieverlies op, maar met zo'n voor sprong kom je er wel overheen", constateerde een tevreden coach Cees Zuurmond. Tot 6-7 lieten de Oegstgeestenaren de thuisclub te rugkomen alvorens Theo Vreeken, Jaap Rietdijk en Sandra van Gelde ren de 8-10 zege definitief veilig stel den. Het debuut van Crescendo in de tweede klasse is op een 8-6 neder laag uitgelopen. De Leidse ploeg, met de nieuwe coach Wim Nijen- huis langs de lijn, had nog maar wei nig kunnen oefenen en begon het duel tegen de Thor met maar liefst drie invallers. Dit in aanmerking ge nomen was het verweer nog alles zins effectief. Pas na 6-5 moest Cres cendo de tegenstander uit Harme- ~len definitief laten gaan: 8-5. Ca- rolien van Nóort scoorde als laatste en Marlies Brouwers was met twee goals de meest produktieve Leidse speelster. De juiste balans heeft coach Cor Gravekamp nog niet gevonden. Het dit seizoen fors versterkte De Alge mene, naast de broers Enrico en Marco Mud kwam ook Remco Mol- loy terug naar de Leidse Hout, had het nog erg moelijk met het Haagse Hou Stand. Na een half uur sloegen Marco Mud en Annemieke Molloy een gat (4-2), maar de marge kon niet verder worden uitgebouwd. Het laatste half uur viel de produk- tie zelfs helemaal stil en bleef het bij 7-5. Marco Mud scoorde tweemaal voor De Algemene, broer Enrico eenmaal. BRAM VAN GENT Van den Berg verdient punten LEIDEN Michael van den Berg stormt waarschijnlijk de top-dertig van Nederland binnen. Gisteren stond hij in de finale van het sterk bezette A-toernooi van Z'67 in Rot terdam, waar hij weliswaar in drie sets verloor van Huub van Boeckel (4-6, 5-7, 4-6), maar wel driehonderd rankingpunten verdiende. In de ha venstad versloeg Van den Berg (nummer 37 van Nederland) ach terenvolgens Henk Burger (28), Gerben Jansen (50), Jan Siemerink (18) en Hendrik Jan Davids (7). Te gen Siemerink won Van den Berg de eerste set in de tie-break, nadat hij 5-2 voorsprong uit handen had gegeven, en de tweede met 6-4. Programma Masters" bij Uni cum: 16.30 uur, VEC: Saskia Paauw - Marieke Bethlehem. 18.15 uur, VEB: Karin Croese - Cindy Berk hout. MEB: Elmar Gerth - Erik Bak ker. 20.00 uur, MEC: Perry Paauw - René Cardinaal, René van der Lin den - Marco Mattke. OEGSTGEEST Vixax organi seerde het afgelopen weekeinde het jaarlijkse waterpolo-toernooi. Zo wel in het binnen-als het buitenbad werd twee dagen lang strijd gele verd. In de hoogste mannenpoule zegevierde Koudekerk en bij de vrouwen was De Gouwe het sterkst. Tussen de buien door viel, de ge ringe trainingsarbeid in aanmer king genomen, van aantrekkelijk polo te genieten. De finale bij de mannen werd door Koudekerk met 8-4 van de thuisclub gewonnen. Bij Vivax staat dit seizoen Frits Welling aan het toer. Hij verwelkomde twee nieuwe spelers. Hans Trijsburg keerde terug van De Zijl en Eddie Hoek kwam van Katwijk. Als de Oegstgeestenaren de kansen in de eerste twee peioden wat beter benut hadden, was er meer mogelijk ge weest dan de nederlaag. Ook de vrouwen van Vivax konden net niet de zege grijpen. Zij moesten De Gouwe uit Waddinxveen voor laten gaan. De tweede mannenpoule werd gewonnen door Zwoer uit Driebergen. Marcel Vink verloor de tweede set met 6-0, maar sleepte toch de winst in de wacht. maal kwalificeerde. Omdat hij over dag werkt als bouwkundig tekenaar speelt hij morgenavond tegen Mare Nagelkerken en donderdag tegen de belangrijkste concurrent in zijn poule, Erik Bakker. In de mannendubbel bereikte Joost van Leeuwen (Roomburg) met gelegenheidspartner Jasper van Marwijk (Zuid West) de finale tegen de gebroeders Liefbroer. De partij rekte zich uit tot een halve marathon, werd halverwege nog on derbroken door een kort buitje, maar leverde het gewenste spekta kel: 6-7, 7-5, 6-3 voor Van Leeuwen- /Van Marwijk. Philip Nagtegeller (OLTC) had zich in de eindstrijd van de B2 ge speeld ten koste van Eelco Adri- chem en trof daar Marcel Lolling van De Munnik. De dubbelhandig spelende Nagtegeller bleek afgete kend de sterkste met 6-4, 6-1. Jac queline Paauw (De Munnik) onder vond geen beslissende hinder van het gebrek aan ervaring op de on dergrond van Zuid West en won de vrouwen-C finale. Paauw was zon der spelen in de finale beland, ter wijl Esther van Zuuren (De Leidse Hout) al enige oefening achter de rug had. Toch bleek het spel van Van Zuuren niet krachtig genoeg om Paauw te verontrusten: 6-3, 6-1. Frank de Ligt (Qravel) en favoriet Marco Mattke (Casino) sneuvelden al in de halve eindstrijd van het (foto Henk Bouwman) mannen-C toernooi. Daardoor kon den Gert Jan Egberink (Forescate) en clubgenoot Marco Stals onder ling de buit verdelen. Stals trok na een zwaar bevochten strijd aan het langste eind met 7-5, 6-7, 7-5. Jack Manuputty kon zijn karwei niet afmaken in het 30+ toernooi van OLTC in Oegstgeest. In de eindstrijd tegen Nico Dofferhof wist de Rijnkanter bovendien heel eenvoudig de eerste set te winnen met 6-2. Daarna sloeg Dofferhof (Unicum) alle ballen wel terug en beschikte hij over de langste adem: 2-6, 6-3, 6-3. Joan Zonnevylle (De Munnik) maakte haar plaatsing waar door Maureen Meijer (Uni cum) met 6-4, 6-2 te verslaan. REMMELT OTTEN

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 20