UVS gaat gewoon op de oude voet verder Roodenburg staat in slotfase gelijkspel toe SJZ en Meerburg verdelen de buit: 3-3 S JC stelt zege op WSB laat veilig Lugdunum bij WSE keihard onderuit LFC wint met 4-2 van Docos na 0-2 achterstand Zege voor wisselvallige ploeg Blauw Zwart laat naar 1-1 MAANDAG 4 SEPTEMBER 1989 SPORT PAGINA 17 LEIDEN - De zondagvierdeklasse A kende een levendige en doelpunt rijke start, met als topper de 3-3 in de Zoeterwoudse derby tussen SJZ en Meerburg. Sfeer, spanning en sensatie. Dat waren de ingrediënten in deze, door ruim 800 toeschou wers bijgewoonde, streekderby. De 'Rijndijkers' waren in het eer ste kwartier heer en meester en sne den keer op keer via de linkerflank door de SJZ-defensie. De fraaie en vrijwel onvermijdelijke openings treffer van Meerburg spits Bas van Heek (schot van twintig meter) be loofde in de 16de minuut een span nend vervolg: 0-1. Via gevaarlijke acties van onder anderen Joost Vink, Rob Retel en Gert-Jan Berg zag vervolgens Meerburg-goalie Pe ter van der Heijden zich aan de an dere zijde belaagd. Een fraaie solo van Gert-Jan Berg werd in de 32e minuut door Loek van der Wal onre glementair onderbroken, waarna de goed leidende arbiter Hinsen mee dogenloos naar de stip wees. Marco Rotteveel b.enutte de penalty (1-1), hetgeen de thuisclub meer zelfver trouwen gaf. Een klinkende kopbal van Pieter de Lange betekende uit een corner van Gert-Jan Berg pal voor de rust 2-1. Eén minuut na de hervatting was de stand al weer in evenwicht. Sjors van der Heijden wist uit een aanval met Edwin Hillebrand de so lide SJZ-doelman Peter-Niek Plooy met een droge schuiver te verras sen: 2-2. Toen gedurende het twee de part de zorgvuldigheid in de pas ses afnam leek de sportieve twee strijd in een gelijkspel te verzanden. Totdat Edwin Hillebrand de gasten met een gave kopbal wakker schud de: 2-3. Het werd alsnog gelijk toen verdediger Peter van de Maat in de slotfase de bal uit een ongevaarlijke aanval onfortuinlijk met de hand beroerde en Marco Rotteveel nog maals een penalty mocht benutten: 3-3. LFC - Docos 4-2 De druk die Docos in de beginfa se op de Boshuizerkade-ploeg van LFC-trainer Mart de Groot uitoe fende was overweldigend. Na twee LEIDEN - Het nieuwe UVS gaat op de oude voet verder. Wisselval ligheid kenmerkt ook in de eerste klas het spel van de Leidse ploeg. Tegen Nieuwenhoorn noteerde UVS een ogenschijnlijk pro bleemloze 4-2 winst, maar in wer kelijkheid was de zege zwaar be vochten. Vloeiend aanvalsspel werd met de regelmaat van de klok met afgrijselijke blunders af gewisseld. Het oude liedje dus. Ditmaal bleef de schade beperkt, maar een tegenstander van meer klasse had UVS ongetwijfeld met de feiten om de oren geslagen. "We zijn er nog lang niet", liet Ruud de Groot zich na afloop ont vallen. Wijze woorden, want dit UVS heeft te weinig klasse om als kampioenskandidaat door het le ven te gaan. In defensief opzicht rammelt de ploeg aan alle kanten. Bij de minste tegenslag raken spelers de kluts kwijt en lopen als een kip zonder kop rond over het veld. Wat overigens niet wil zeg gen dat UVS ontspeend is van kwaliteit. Het elftal telt genoeg goede voetballers om dit seizoen een vooraanstaande rol te spelen, maar als team functioneert de Kikkerpolderploeg nauwelijks. Zolang Marcel Valk deelgenoot is van het UVS-elftal hoeft Ruud de Groot nog niets te vrezen. Gis teren ontpopte de oud-Rooden- burger zich als de man van de wedstrijd. Ook in negatief opzicht trouwens, want de aanvaller kreeg het weer voor elkaar in het boekje van de scheidsrechter te minuten betekende een verzilverde penalty van Ron Hoogenboom en een eigen doelpunt van Ron Ver- plancke een 'riante' 0-2 voorsprong. De geenszins ontgoochelde 'Kana ries' kwamen onder aanvoering van de sterk spelende Peter Gijsman een kwartier voor rust terug in de race, toen Gijsman door de buiten- spelval heenprikte: 1-2. Binnen twee minuten was het uitblinker Ger Nagtegeller die zijn ploeg langszij bracht: 2-2. Nog geen mi nuut later bediende dezelfde Nagte geller bij een vrije trap maatje Sjaak te Hennepe op maat, die vervolgens de 3-2 op het scorebord bracht. Een ultiem offensief van de bezoekers was in de slotfase vergeefse moeite, waarna Michel Mejgrie op aangeven van Gijsman nog voor 4-2 zorgde. ROAC 79 - Foreholte 2-3 Voor de rust een levendig duel, met een sterk startend Forheolte. De op de rechtervleugel geposteer de Nico van Rijn was daarbij de man die de eerste twee doelpunten yan de gasten voor zijn rekening nam: 0-2. Met het naderen van de rust kreeg de thuisclub meer grip op de wedstrijd. Een voorzet van George Straathof belandde tien mi nuten voor de pauze voor de voeten van Per Vijlbrief, die de Rippers te rug in de wedstrijd bracht: 1-2. De tweede helft had een rommelig ka rakter, waarbij Voorhouter André van de Berg met een schot tegen de paal nog het dichtst bij de roos kwam. Tien minuten voor tijd gaf de doorgebroken Stan Uljee keeper Jan van der Poel alsnog het nakij ken: 1-3. op de valreep zorgde Per Vijlbrief met een goede kopbal nog UDO -LDWS 0-4 Het overrompelingsoffensief van de Vliet-bewoners maakte van het duel na twintig minuten een forma liteit. Op aangeven van respectieve lijk Arjan Schild en Erik van der Weijden zorgde Wim de Roo in de vijfde en vijftiende minuut voor 0-1 en 0-2. in de 19de minuut stelde De Roo vervolgens Paul Harteveld in staat om 0-3 aan te tekenen. Omdat LDWS het daarna wel geloofde en UDO geen vuist kon maken, was de wedstrijd daarmee min of meer ge lopen. Vijf minuten voor tijd zorgde Ed Klink via een succesvolle rush nog r 0-4. i kopbal van Meerburger Ger i Stompwijkse Boys - SVLV 1-4 De Stomp wij kers zoeken nog naar de juiste formatie, hetgeen SVLV de kans bood om door de achterhoede te snellen. Keeper Rob Hannaart stond bovendien aan de andere zijde mogelijke tegendoel punten in de weg. De eveneens sterk acterende Jan Groeneweg diende al na zes minuten een penal ty van de eerder gfevloerde Stefan Roodakkers te stoppen. Deze mee- valler bood de thuisclub moed, *5 v» waarna Chris Duivesteijn in de twaalfde minuut vanaf het randje van buitenspel voor 1-0 zorgdroeg. John van Veen, die bij SVLV een sterke rentree maakte, stelde John van de Zijl echter kort daarop in staat gelijk te maken: 1-1. Na de thee zette SVLV steeds meer druk op de ketel. Corné Klaassen was daarbij de eerste speler die na een fout in de Stompwijkse achterhoe de succesvol was: 1-2. Een offensief van de thuisclub strandde vervol gens op keeper Hannaart, waarna der Werft John van Veen aan de andere zijde k Bou\yman> met eerst een kopbal en vervolgens een handig binnengelobde bal zijn slag sloeg: 1-4. Kickers - Alphen 2-2 Tegen de nog wat onwennig acte rende Leimuidenaren wist Alphen tijdens de eerste helft een licht over wicht via tweemaal Angelo Lever- ock in een 2-0 voorsprong om te zet ten. In de 20ste minuut kopte Lever- ock een voorzet van André de Leeuw binnen (1-0), terwijl de spits tien minuten later de bal uit een ver re uittrap van goalie Mattijs van de Doef attent oppikte en langs keeper Ronald Möllers schoof (2-0). Raoel Valpoort miste daarna alleen voor Möllers de mogelijkheid om de wedstrijd te beslissen. Na de pauze verhuisde bij Kickers laatste man Carlo van Muiden naar het midden veld en nam Jos van Velzen diens rol over. De thuisclub kreeg daarop duidelijk grip op de wedstrijd en kwam al snel na een doorgekopte cornerbal via René Hoek op 1-2. Vijf minuten voor tijd snelde Hoek al leen op keeper van de Doef af en be paalde de eindstand op 2-2. Van Nispen - TYBB 0-1 De Zilkers bezaten lange tijd een overwicht, maar met name Jeffrey Hagendoorn en Ton van Meurs had den bij goede mogelijkheden wei nig succes. In de tweede helft wer den de gasten gevaarlijker. Nadat doelman Erick Schreurs al eenmaal bij een schot tegen de paal aan een treffer was ontsnapt, vond Bert Koeman in de 65ste minuut alsnog de roos: 0-1. Negen minuten voor tijd leek invaller René Ras alsnog voor de gelijkmaker te zorgen, maar hij zag de bal uit zijn inzet slechts te gen de paal belanden. Nieuw Vennep - Zandvoort Meeuwen 3-2 De thuisclub werd al snel met een 0-2 achterstand geconfronteerd, die echter nog voor de pauze via een strafschop van Angelo Schram tot 1-2 werd teruggebracht. In de twee de helft was Nieuw Vennep de bete re ploeg. Nadat Erik Ludeke in de 70ste minuut voor 2-2 had gezorgd, mocht Angelo Schram vlak voor tijd na een handsbal opnieuw vanaf de elfmeterstip raakschieten: 3-2. belanden. Uiteraard wegens aan merkingen op de leiding. Vorig jaar bleef de praatgrage Valk liefst elf wedstrijden aan de kant voor verbale 'vergrijpen'. Toege geven, de bekeuring die de uit blinker ten deel viel was dubieus. Net als de leiding trouwens. Arbi ter Den Hartog deed gisteren ver woede pogingen de aandacht op zich te vestigen. Met zijn hoogst arrogante manier van leiden en aanvechtbare beslissingen slaag de de leidsman uit Den Haag daar uitstekend in. Ontketend In elk geval kon Den Hartog niet verhinderen dat Valk (ook Fred Filippo en Marcel Tolsma werden opgeschreven) drie Leidse doel punten voor zijn rekening nam, daarnaast was hij ook betrokken bij de openingstreffer van Tols ma. Met een ontketende Valk opende UVS voor het matig opge komen eigen publiek (600) ijzer- sterk. Het spel oogde fris en ver zorgd. Vooral over de linkerkant (Van Leeuwen en Tolsma) sloeg UVS telkens een bres in de houte rige defensie van Nieuwenhoorn, dat zich vooral geen raad wist met Marcel Valk. Na een kwartier bood hij na een solo Hans de Kruijs een uitmun tende gelegenheid op 1-0. De spits mikte naast. De misser karaktari- seerde het optreden van de door gaans ijverige aanvaller, die mo menteel zijn dienstplicht vervult en door het gebrek aan training de voor een spits noodzakelijke scherpte mist. Gelukkig voor UVS was Marcel Valk aan het front waard voor twee. Voordat hij zichzelf in de schijnwerpers plaatste, gaf hij Marcel Tolsma in de 22ste minuut de 1-0 op een presenteerblaadje. Een minuut later vergastte Valk de Leidse aanhang op een won derschone treffer. In de 'zestien' en op de huid gezeten legde hij de bal na een voorzet van Van Orssa- gen dood en misleidde zijn direc te tegenstander met een simpele schijnbeweging. Alleen voor doelman Michel Hollaar toonde Valk zich vervolgens koelbloed ig: 2-0. Verleden Een forse Leidse overwinning leek in de maak, totdat routinier Eef van Splunder acht minuten voor tijd de achterstand halveer de. Aanleiding voor UVS het ver leden weer te laten herleven. Van eenvoudig samenspel was na die 2-1 geen sprake meer. Libero Rick van Dijk en middenvelder Toon Houtekamer bezondigden zich veelvuldig aan balverlies, wat Nieuwenhoorn in de gelegen heid stelde de weg naar doelman Marijn Mokveld te vinden. De Haagse nieuwkomer tussen de Leidse palen kon bepaald niet overtuigen. Over de grond toonde de poortwachter zich ijzersterk, maar op hoge ballen tastte de voormalige VUC-goalie mis. Niet temin kwam UVS de belegering van Nieuwenhoorn (met kansen voor Van Splunder en Warren) zonder kleerscheuren door. Na dat Valk voor 3-1 had gezorgd, leek er geen vuiltje meer aan de lucht. Daar verschenen weer don kere wolken toen Van Splunder vanaf de kalkstip (Arnold van der Waal werd neergehaald door Van Dijk) 3-2 liet afroepen. Paniek De paniek sloeg vervolgens toe in de Kikkerpolder. De schade viel uiteindelijk mee omdat Mokveld 3-3 verhinderde en Valk aan de andere kant de bevrijdende 4-2 achter Hollaar schoot. Even daar voor was Fred Filippo met een verdraaide knie van het veld ge dragen. De schade leek na een eerste onderzoek mee te vallen. Tot opluchting van Ruud de Groot, die beseft dat UVS zonder Filippo nóg kwetsbaarder zal worden dan het al is. ROB ONDERWATER NOORDWIJK - Harry Loerts, de nieuwe trainer van SJC, besloot tien minuten voor tijd bij een 1-1 stand in de derby tegen WSB Wil lem de Ridder warm te laten lopen om de tot dan toe vrijwel onzichtba re Jos Alders te vervangen. Prompt scoorde de wisselvallige rechtsbui ten na een indrukwekkende solo het winnende doelpunt voor de Noordwijkers: 2-1. "Een speler van momenten is hij, altijd onbereken baar en gevaarlijk. Juist wanneer je het niet verwacht slaat hij toe. Hij heeft zijn waarde voor het elftal weer bewezen", vertelde de geluk kige Loerts. Onder grote publieke belangstel ling speelden beide partijen een fel le maar sportieve wedstrijd, waarin de goed leidende scheidsrechter Hageman Jan van de Weyden (SJC) en .Theo Aanhanen (WSB) boekte. De eerste helft werd in een hoog tempo afgewerkt. Doelkansen de den zich aan beide zijden voor. Met name de van de SJC-junioren over gekomen linksbuiten Leon van der Zalm was een plaag voor de WSB- verdediging. Na een kwartier spe- WASSENAAR - Als Blauw Zwart - Roodenburg model staat voor de net begonnen voetbalcompeti tie mag de toeschouwer niet klagen. De degradant uit Wassenaar en de bijna-degradant uit Leiden sloten een aantrekkelijk duel af met een terechte puntendeling (1-1). Voor Roodenburg was het zuur dat pas in de slotminuten en bovendien op een knullige manier het punt moest worden afgestaan, maar Blauw Zwart maakte wel degelijk aanspraak op een gelijkspel. De derby boeide v ondanks de aa scheidsrechter Mat Hereur. Hope lijk staat zijn optreden niet model voordeelregel wordt toegepast, voor de toekomst. Partijdigheid kon de man in het zwart moeilijk worden verweten. Daarvoor ver deelde hij zijn misgrepen te i keurig over beide ploegen. Maar vaak vlijmscherp. Behalve wat1 wel mateloos stoorde was de Luyken was er een boeking voor hardnekkigheid waarmee de Leidse Gottmer die de bal wegtrapte nadat i begin tot eind, den vele malen. Hereur moet zich nwezigheid van (ondanks de regen) in de zaal ge waand hebben waar ook nooit de Sportief Het duel was overigens sportief van aard al waren de persoonlijke duels fluitist weigerde ook r de voordeelregel toe te passen. keer de arbiter reeds had gefloten. De opening van de wedstrijd Roodenburger Richard Gottmer duidelijk voor de Leidenaars die t ging op een bepaald moment door Fred Ouwerkerk en Rob Pret kleine en ontweek een onschuldige tackle kansen kregen. De voorsprong die Ruud Luyken. Gottmer kon 2 doorlopen doel, het Wassenaarse dan ook terecht. In de achterhoede Hereur had daar 1 oog voor en floot af. Hij boekte gek genoeg Luyken, liet de hele Blauw Zwart-defensie intus sen orde op zaken stellen en het spel kon worden hervat. Soortgelijke ge vallen herhaalden zich aan beide zij- Boksverlies voor Van den Oetelaar Roodenburg kwam met de rug te gen de muur te staan. Uitblinker Bakker - hij keerde terug in Wasse naar na een avontuurtje bij Excel sior - had al snel de gelijkmaker op zijn schoen. Na een knappe solo schoot hij echter over. Danny Min- nema (ook terug na een langdurige blessure) schoot even later keihard op de paal waarmee de bedoelingen van BZ duidelijk waren gemaakt. Toch duurde het tot aan de 85ste minuut alvorens de gelijkmaker viel. Peter van Leeuwen scoorde uit een vrije trap met behulp van een aantal Leidse benen 1-1. Doelman Marcel Vink was kansloos op de dwarrelbal die het resultaat was van het schampschot. Wim Rijsbergen had vrede met 1 het strafschopgebied het gelijke spel. "Blauw Zwart is na- ngespeeld door Marcel tuurlijk geen verkeerde ploeg en dan is een gelijkspel in een uitwed strijd niet slecht. We zijn alleen weer door concentratieverlies in de slotfase in de problemen geko men", meende de Roodenburg- coach. Zijn collega Peter Ciere was blij Danny Minnema van Blauw Zwart (links) wordt fel op de huid gezeten door Roodenburger JJ^^Juyfcrduii») len liet hij vanaf 20 meter een schot los dat via de onderkant van de lat het veld weer instuitte. De inzet van Arjan Alkemade werd vervolgens door de onverzettelijke VVSB'er Dirk Rietmeyer van de doellijn ge keerd. Een voorsprong voor SJC lag in de lijn der verwachtingen, maar een flitsende actie van de snelle Theo Aanhanen leverde de gasten in de 27e minuut een onverwachte en luid bejubelde 0-1 voorsprong op. De vreugde was van korte duur want uitblinker Leon van der Zalm trok de stand tien minuten later weer gelijk, weliswaar met de hulp van de blunderende Rijkert van Soeren. Een indraaiende hoek schop van van der Zalm, die voor langs zou zijn gegaan, kreeg de on gelukkige VVSB-doelman niet on der controle waarna de ba) via aan voerder Frank Uitenbogaard over de doellijn stuiterde. Na rust bleek SJC een stuk ster ker dan de promovendus, de op bouw was beter verzorgd en er ging veel meer dreiging van de Noord- wijkse formatie uit. WSB-trainer Theo van der Burg erkende dit ook: "Wij hebben op inzet geprobeerd hier een punt te behalen, maar in het spel van SJC zat meer vernuft. Wij speelden teveel in één tempo, de versnelling ontbreekt nog in ons spel. Ik hoop dat het resultaat tegen SJC een misser was, wij hebben vol doende kwaliteit om een goede middenmoter te worden". WSB probeerde met behulp van de wind met lange ballen spits Theo Aanhanen te bereiken. Een enkele keer, bijvoorbeeld in de 64e minuut toen Aanhanen oog in oog kwam te staan met doelman Chiel Smit, ging hier dreiging vanuit maar in feite gaven de Noordwijkerhouters het initiatief aan de gastheren. Ondanks het overwicht van SJC leek het erop dat beide ploegen met een puntendeling genoegen moes ten nemen, zeker nadat Arjan Alke made een niet te missen kopkans (Loerts:"Die had moeten hangen") recht op doelman van Soeren mik te. Maar de bevlieging van Jos Al ders in de slotfase, weliswaar na een fout van de verder sterk spelende linksback Okke Parlevliet, deed de twee winstpunten toekomen aan de ploeg die daar het meeste recht op had. De in Nieuwerkerk aan de IJs- sel woonachtige 43-jarige Loerts was duidelijk tevreden over het spel van SJC. "We hadden het alleen eer der moeten beslissen, maar ik ben blij dat we toch nog hebben gewon nen. Vooral omdat we Ruud Alke made (wordt geopereerd, red.), Re né en Marco de Ridder door blessu res moesten missen". GIJS VAN OOSTEN half uur werd verkregen v MELBOURNE (ANP) - Zwaarge- club wicht bokse- André van den Oete- de bal laar heeft iri Melbourne een partij reidend werk tegen de Australiër Jim Thunder verloren. De partij, afgesloten op tien ronden, moest in de derde de wegens een mondblessure" onderschepte Ronald Jansen de bal om vervolgens een sprint van 80 meter in te zetten naar de overkant. Eenmaal werd hij van der Burg. De forse tackle die Kees van Leeuwen nodig had om hem af te stoppen kwam Blauw Zwart duur te staan. Hereur wees naar de stip en Jansen mocht zelf aanleggen: 0-1. Na de pauze was het weer Roodenburg dat het eerst uit de dat zijn ploeg er nog startblokken ging. Met een uiterste uitgesleept. "Al hadden we eigen krachtsinspanning kon de thuis- lijk wel iets meer verdiend. Maar LEIDEN - Het ongelukkig uit de Edwin Verhoogt die er als de kip tweede klasse gedegradeerde pen bij was toen de Waddinxv kennis gemaakt met de dei klasse. WSE uit Waddinxveen was op alle onderdelen sterker en won met 5-1. FC Lisse speelde gelijk (1-1) der Burg Counter 0-2 stand voorkomen door verliezen in je eerste thuisbeurt delijntehalennavoorbe- helemaal erg geweest. De jongens Jansen en Van hebben een rotjaar achter de rug en kunnen een beetje zelfvertrouwen wel gebruiken. Daarom zou verlies ongelegen zijn gekomen" punt had tegen promovendus Nieuwkoop kreeg meer dan had. WSE - Lugdunum 5-1 Lugdunum had zijn start doelman een schot van Hans1 losliet. Na de thee ging WSE er weer flink tegen aan, de Waddinxveense formatie troefde op alle fronten Lugdunum af. Zij waren fitter, gre tiger, sneller en conditioneel ster- zij recht op ker. Binnen vier minuten stond WSE op een 2-1 voorsprong door doelpunten van Patrick Rijnbeek Rob Verbakei. Lugdunum raak- zelfs een vaste kracht als Hans As had een 'off-day'. De goed leidende scheidsrechter rassend uit van de Berg schreef de namen va Marcel Prins en Martin van Kins i zijn boekje. Nieuwkoop - FC Lissc 1-1 •t scoren. Twee minuten scoorde FC Lisse zeer ver- van de schaarse te genaanvallen. Ronald van Dijk rondde een voorzet van Patrick Paardekoper koelbloedig af. In de tweede helft was het wat minder, "Wij hebben ongelukkig ge- Nieuwkoop kon het hoge tempo derde klasse waarschijnlijk beter te het spoor bijster werd 1 Na dat moment beperkte de gasten dus Ciere die bovendien niet graag de bokser uit Rosmalen worden ge- zich hoofdzakelijk tot countervoet- van zijn oude liefde (hij speelde 14 voorgesteld. Voor rust mochten de pleet van de mat gespeeld. Erwin Leidenaren hun handen dichtknij- Pleus (2x) en Willy Beelen voerden pen. WSE verzuimde zijn kansen te de score op tot 5-1, zodat de Lei de- staakt. Thunder 1 ronde neer gegaan. 1 de tweede bal. BZ-spelverdeler Wijnand Bak- jaar bij Roodenburg) verloor. ker ging wat dieper spelen benutten houding onder zijn 1 geheel tegen de iam Lugdunum, dat v speelde, 1 roemloos ten onder gingen. Het elftal van trainer Hennie de ROB VAN DER ZANDEN half uur een 0-1 voorsprong via Klerk speelde een matte wedstrijd. speeld, vele malen stonden paal lat ons in de weg. Wij wai klassen sterker dan Lisse ben een punt verloren", zei Nieuw koop-trainer Dick Boesveld over het debuut van zijn elftal in de der de klasse. Arjan van der Laan en Re né de Jong troffen paal en lat, Lisse- doelman Piet Warmerdam stak in een uitstekende vorm. Nieuwkoop had bij rust met 4-0 voor moeten staan, maar alleen René de Jong niet meer vasthouden en kreeg niet twee die uitgespeelde kansen die zij voor heb- de rust hadden moeten verzilveren. ATLETIEK - De Noorse speer- werpster Trine Solberg heeft posi tief gereageerd op een anti-doping controle, die op 5 augustus in de strijd om de Europese beker groep C in Brussel werd gehouden.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17