'We hadden beter Feyenoord kunnen loten' Droomstart van Napoli Vier amateurclubs verder Barcelona struikelt over eerste opponent -;iVER DE GRENZEN' PAGINA 16 MAANDAG 4 SEPTEMBER 1989 Tam Rijnsbnrgse Boys geen partij voor Wageningen RIJNSBURG - In Wageningen liepen ze zich de hele week druk te maken over de beker confrontatie met Rijnsburgse Boys. Er werd door coach Piet Buter gespioneerd en extra getraind om middelen te vinden tegen de vrije trappen van Huug Aandewiel, de solo's van Wim Hooymans en de doorkopballen van Hans Zwaan. FC Wageningen trof een stel mak ke schapen op Middelmors en keerde met een regelmatige 4-1 zege naar huis. Piet Buter had dat in de wedstrijd- Vorig jaar zetten de Rijnsburgers amateurs absoluut niet beheersten voorbereiding allemaal niet het KNVB-bekertoernooi Cam- in deze wedstrijd. Het krachtsver- Ik ben echt heel bevreesd ge- buur nog aan de kant. Na een 0-2 schil werd dan ook snel uitgedrukt deze wedstrijd", aldus ruststand trok de voormalige trainer van Noord- wijk, die uit ervaring weet wat er in i. oHKI Rijnsburg kan gebeuren als de denis herhaalde zich niet. Het wa thuisclub op toeren komt. Maar de een gebrek aan bezieling bij de toerenteller van de amateurs bleef thuisclub, maar ook de klasse van zowat 90 minuten lang hangen rond de bezoekers. Wageningen pakte het nulpunt. RB-trainer Arie Kur- ver was met zijn wedstrijd-analyse net zo snel klaar als op het veld de de KNVB-beker dekte kort en had in alle linies voldoende beweging om steeds een mannetje vrij te heb ben. eerstedivisionist met de zaterda geersteklasser. "We waren er ge woon niet. Ik heb Aandewiel en Hooymans niet gezien vandaag. Dat zijn toch de jongens die het moeten doen bij ons". Krachtsverschil Dat waren twee disciplii DEN HAAG (ANP) - Vier amateurclubs hebben de eerste ronde van de strijd om de KNVB-beker overleefd. Twee daarvan hadden niet eens een verlenging nodig. Spakenburg versloeg Heracles (2-0), Halsteren won van DS (3-1). Venray was na de extra speeltijd sterker dan AZ (3-2), Achilles '94 benutte de strafschoppen beter dan Cambuur. Het duel was in 3-3 geëin digd. De opvallendste man van de eerste ronde daarentegen was een profes sional. Erik Willaarts van FC Utrecht maakte in de wedstrijd tegen TOP vijf doelpunten, terwijl hij maar één helft speelde. De van Borussia Mön- chengladbach geleende speler deed na de hervatting een poging te bewij zen dat hij ten onrechte buiten de ploeg was gelaten. Daarin slaagde hij re delijk. Utrecht won met de grootste score van het weekeinde, 10-1. De man die zich het meest benadeeld voelde was ongetwijfeld IJssel- meervogels-trainer Van der Zee, die met zijn ploeg kansloos van Den Haag verloor, 5-1. „Op eigen veld hadden we 50 procent kans gehad, in een uit wedstrijd hooguit één procent." Het duel was in Spakenburg verboden, wegens het gevaar van supportersrellen. Die bleven ook in het Zuiderpark niet uit. Na de hervatting gingen de Haagse fans uit balorigheid met elkaar op de vuist. De overwinning van Spakenburg was verdiend. Uitblinker Van Lingen velde Heracles in de slotfase. Hij bereidde het eerste doelpunt, van Beu kers, voor, en zorgde zelf voor de tweede treffer. Henk van Brussel, de trai ner van Heracles, berustte. „Wij zijn 70 minuten aan de bal geweest, maar hebben geen kans gehad. Het tempo was te laag. We moesten wel verlie zen." Overigens wachten Spakenburg volgende week belangrijker zaken. Dan staat de derby tegen IJsselmeervogels op het programma. het eerste doelpunt. Na minuten spelen legde de van een derdeklasser gekomen Frank Reyenga de bal op het hoofd van spits Bert van der Pol. Rijnsburg- verdediger Wim Driebergen ging fi naal onder de voorzet door en kee per Jan Blankespoor stond aan de grond genageld: 0-1. Driebergen begon overigens niet fit aan het duel en moest na 25 mi nuten afhaken met een dijbeenbles sure. Aanvoerder Johan de Kroon liep met een soortgelijke handicap, maar haalde met moeite en vooral pijn het einde van de strijd. De bles- surelijst van de Rijnsburgers wordt nog aangevuld met Fred Arroyo, die met zijn achillespees tobt. Leon Vonk voorlopig moet hij een basisplaats afstaan aan Nico Oosterlee - kon zijn kans grijpen door het uitvallen van Driebergen. Dat begreep de spits aanvankelijk maar slecht. Na oeverloos heen en weer geschuif in de breedte (af- speelmogelijkheden in de lengte ontbraken voortdurend) kaatste Vonk de bal volkomen verkeerd te rug in het hart van de verdediging. Wageningen-aanvoerder Jan Oos terhuis profiteerde dankbaar en kon alleen op Blankespoor af: 0-2. Kort daarop leidde een kapitale dekkingsfout bij de Kurver-elf tot 0- 3. Doelpuntenmaker was René van de Brink. De Rijnsburgers - waar Fred Bodaan en Martin de Louw excel leerden, dat zegt op zich al veel - stelden er bar weinig tegenover. Slechts één keer wist Hans Zwaan door te komen. Hij werd vastgehou den binnen het strafschopgebied, maar scheidsrechter Ad van Zon zag er geen penalty in tot woede van Jan Blankespoor werpt zich nog net op tijd en de bal en voorkomt daarmee e de Kroon houdt zich gereed om zijn doelman de assisteren. de RB-aanhang, die ongeveer 1200 leden telde. Wie na rust (0-3) alsnog een ja gend Rijnsburg verwachtte, kwam opnieuw bedrogen uit. Het duurde tot een kwartier voor het einde alvo rens er een serieuze kans kwam voor de gastheren. Het was toen ook wel meteen raak. Op links stuurde de voor Oosterlee ingevallen Hilmar de Groot Ron Carli weg. Diens voorzet bereikte Vonk die vanaf zestien meter onhoudbaar in schoot: 1-3. Een wanhoopsoffensief werd door de gasten binnen één minuut tot zinloos bestempeld. Oosterhuis zet te Van der Pol vrij voor Blanke spoor en het was 1-4. Bij de doel puntenmakers dus geen Klaas Vink. De Noordwijker, die enkele maanden geleden van Excelsior naar Wageningen verhuisde, keek met een lichte spierblessure toe. "Doodzonde natuurlijk. Ik had zo dicht bij huis wel even iets willen la ten zien natuurlijk", aldus de spits, die het enorm naar zijn zin heeft bij de eerste divisieclub. "Ik heb een rol als aanvaller, kort achter de spit sen. Dat ligt me wel. Tot nog toe gaat het perfect". Zijn trainer beaamt dat. "Ik wil niet zeggen dat Klaas onmisbaar is voor het team. Hij is echter wel van levensbelang. De rol die hij nu heeft, zorgt ervoor dat anderen steeds vrij komen", aldus de Haar lemmer die van Wageningen (vorig jaar laatste in de eerste divisie) weer een fatsoenlijk team heeft gemaakt. Voor Rijnsburgse Boys was Wage ningen in elk geval veel te sterk. Een RB-supporter vond dat ook: "We hadden beter Feyenoord kun nen loten". ROB VAN DER ZANDEN Succes Laseroms ISTANBUL (SID/ANP) - Cor van der Hart en Theo Laseroms zijn in de Turkse competitie van start ge gaan met overwinningen. De ploeg van Van der Hart, werkzaam bij Sa- riyer, won op eigen veld in Istanbul met 3-2 van Adana Demirspor. Laseroms en manager Van Gin- kel, in dienst bij Trabzonspor, open den thuis met de winst (1-0) op Kar- siyaka uit Izmir. Bij Trabzonspor was doelman Jean-Marie Pfaff de uitblinker. Tweede overwinning Luzern LUZERN (SIZ) - Luzern heeft zijn tweede overwinning in de Zwitserse competitie behaald. Op eigen veld versloeg de tegenstan der van PSV in de eerste ronde van de Europese bekerstrijd voor 9000 toeschouwers Grasshoppers met 4-2. Bij de rust leidde de Zwitserse kampioen met 2-0 door doelpunten van de IJslander Gre- tarrson in de tiende en de Deen Eriksen in de 37e minuut. Na de pauze halveerde Strudal de ach terstand, alvorens Knup de mar ge weer verdubbelde (3-1). Egli bracht in de 64e minuut de span ning terug door voor 3-2 te zor gen. Twee minuten voor het einde stelde Eriksen met zijn tweede doelpunt de overwinning veilig. Door de zege belandde Luzern in de middenmoot. Het heeft negen punten uit tien wedstrijden. Lu zern - Grasshoppers was zondag de enige wedstrijd in de eerste di- Ekeren ontslaat trainer Bers EKEREN (ANP) - Germinal Eke ren, nieuw in de hoogste afdeling van het Belgische voetbal, heeft trainer Albert Bers ontslagen. Na drie wedstrijden is Ekeren nog zon der punten. Bers was de tweede trainer die dit seizoen werd wegge zonden. Urbain Braems van Stan dard Luik ging hem voor. Germinal Ekeren deelt de laatste plaats met Racing Mechelen. Benauwde zege Belgisch elftal KNOKKE (ANP) - Het Belgisch elftal heeft zondagmorgen in Knokke in een oefenwedstrijd Jong België met 2-1 verslagen. De doelpunten kwamen op naam van Ceulemans en Demol voor de A-selectie en Wilmots voor de be loften. Het duel gold als voorbereiding op de kwalificatiewedstrijd voor de eindronde van het wereldkam pioenschap van aanstaande woensdag in Brussel tegen Por tugal. Bondscoach Walter Meeuws had zijn eerste keus het veld inge stuurd. Alleen Eric Gerets ont brak door competitieverplichtin gen van PSV. De Belgen speêlden in de op stelling: Preud'homme; Grün, Demol, Broeckaert en De Wolf; Van der Eist, Emmers, Versavel en Ceulemans; Degryse en Van der Linden. Dubbelverlies cricketploeg tegen Australië DEN HAAG (ANP) - In de ongelijke strijd tegen wereldkampioen Australië is het Nederlands cricket-1 elftal afgelopen weekeinde twee maal op eervolle wijze ten onder ge gaan. Won Australië zaterdag het eerste duel met 51 runs, een dag la- I ter zegevierde de formatie van cap tain Alan Border met een verschil van vier wickets in een wedstrijd die door de regen werd beïnvloed. In de eerste ontmoeting scoorde Australië in vijftig overs 213 runs voor het verlies van negen wickets, met Boon (82) als topscorer. In de Nederlandse aanval boekte Lub bers met de cijfers 3 voor 63 het meeste succes. Het Oranje-team was daarna op een stand van 99 al zes man kwijt. De Australische bowlerij bleek moeilijk te bespelen, terwijl in het veld geen fouten werden gemaakt. In de laatste over van de wed- strijd zorgde Bakker, die als laatste man was ingegaan, nog voor enig vuurwerk. De enige Nederlandse profcricketer (bij het Engelse Hampshire) bleef met 20 runs not out, waaronder twee machtige zes sen en twee vieren. Op 156 voor 9 waren de 55 overs voor Nederland op. Clarke (21) en Holland (24) bo- den evenals Bakker aan bat enige tegenstand. Ook in de tweede ontmoeting op het veld van HCC waren de Austra lische beroepscricketers te sterk voor het Nederlandse team. Voor 200Q toeschouwers eindigde Oranje in vijftig overs op een totaal van 154 voor 9, waarvan Lubbers 30 en Rus kamp 24. Nederland stelde de bezoekers aan bat aanvankelijk voor de nodige problemen. Bij zes runs waren al twee man verdwenen. Australië herstelde zich echter snel van de slechte stërt. Na enig oponthoud door de regen resteerden nog 42 overs, waarin 130 runs moesten worden gemaakt. De ze opgave werd in de 38e over tot een goed einde gebracht, met Moody (61) als topscorer. Een eer volle vermelding in de Nederlandse aanval verdiende Bakker, die uit stekend bowlde en drie slachtoffers maakte ten koste van slechts dertig Agent zwaar gewond na rel in Berlijn WESTBERLIJN (SID) - Een poli- tieagent is zaterdagavond in West- Berlijn getroffen door een fles, ge worpen door een supporter van Hertha BSC. In de ochtenduren ontwaakte de 25-jarige agent in een ziekenhuis met een drievoudige schedelbreuk' uit zijn - coma. De agent werd geraakt in een treffen tussen de aanhangers van Hertha en Schalke'04. AC Milan ten onder tegen Cesena MILAAN (Reuter/ANP) - Zonder de querulant Maradona heeft Napoli een droomstart in de Italiaanse Serie A. De houder van de UEFA-beker is na twee speeldagen de enige club met een honderd procent score. Napoli versloeg in een half gevuld stadion Udinese met 1-0. Landskampioen Inter ver speelde een punt bij Bologna (2-2). Europees kampioen AC Milan liep in San Siro een sen sationele nederlaag tegen het bescheiden Lazio Roma op (0-1). AC Milan had in dertig wedstrijden doel verlaten had (0-1). Na de her- gelijke spel gaf Inter voor het eerst niet verloren. In januari ging de vatting opende AC de jacht op de sinds 8 oktober 1988 de leiding i ploeg het laatst, tegen Cesena gelijkmaker. Voor het doël van La- Serie A uit handen. Aan Napoli. (0-1), ten onder. In het eigen stadion dateerde het laatste verlies uit de cember 1988, in de derby tegen In- ter (0-1). Zonder de geblesseerden Gullit ontstonden de dolste situaties, maar de bal wilde er niet in. Borgon- ovo kwam twee keer oog in oog met de Romeinse doelman, maar faalde in de afwerking. Inter Milan kwam in Bologna Van Basten miste AC stopt- twee keer op achterstand door Gior- kracht. Rijkaard had een aanvallen de opdracht en creërde een handvol aantrekkelijke mogelijkheden voor de onproduktieve spitsen. Het doelpunt kwe dano. Kort voor de rust kopte Klin- smann de gelijkmaker in uit een voorzet van Matthaus, die zijn schorsing van drie wedstrijd er op had zitten. In de tweede helft stond rust verdween zijn ongecontroleer- Uit zijn hoekschap kopte verdedi- de boogbal achter Galli, die net zijn ger Mandorlini raak (2-2). Door het De overwinning van Napoli kwam tot stand voor 44.055 toe schouwers, het laagste aantal in de laatste driejaar. De thuisclub miste naast Maradona ook de Brazilianen Careca en- Alemao wegens interna tionale verplichtingen. Drie minu ten na de pauze maakte aanvoerder en libero Renica de winnende tref fer (1-0). Net als vorige week tegen Ascoli had de club aan één doelpunt voldoende voor de zege. Juventus haalde fors uit in Verona (1-4). Schil- lachi nam de helft van de produktie voor zijn rekening. Stefan Kuntz van Kaiserslautern zet Ralf Weber van Eintracht de voet dwars. Frankfurt, verrassend koploper in De Bundesliga, sneuvelde, (loto epa) Bayern weer terug aan top KAISERSLAUTERN (SID) - Door een verrassende nederlaag bij 1. FC Kaiserslautern heeft Eintracht Frankfurt (1-2) de eerste plaats in de Bundesliga moeten prijsgeven. Nieuwe ranglijstaanvoerder is Bayern München. De Westduitse kampioen herstelt langzaam maar zeker de gebruike lijke orde. Als gevolg van een beter doelsaldo eiste de titelverdediger de eerste plaats op. Voor de zevende wedstrijddag werd donderdag al het in verval geraakte Hamburger SV van het veld geveegd (4-0). De derde plaats is voor Werder Bremen, met hetzelfde aantal pun ten gevolgd door Borussia Dort mund en 1. FC Köln. Laatstgenoem de club had zich bij de koplopers kunnen voegen als de Braziliaan Leonardo Manzi niet acht minuuten voor het slotsignaal de gelijkmaker voor St. Pauli (1-1) had gemaakt. „Matchwinner" van het duel Kai serslautern - Eintracht was de 26-ja- rige Stefan Kuntz. In de negentien de minuut scoorde hij uit een straf schop. Drie minuten na rust teken de Kuntz voor de tweede treffer van Kaiserslautern. Het doelpunt van Eintracht Frankfurt, in de zes voor gaande duels ongeslagen, kwam pas in de laatste minuut van de voet van Binz. VALLADOLID (ANP) - Barcelona, favoriet voor de landstitel, is op de eerste dag van de Spaanse voetbal competitie gestruikeld over Real Valladolid. In het stadion waar de wind altijd waait, werd de ploeg van technisch directeur Johan Cruijff opmerkelijk simpel weggeblazen (2-0). Een vlaag van paniek moet Cruijff er toe hebben gebracht de fa lende Ronald Koeman in het laatste kwartier in de spits te plaatsen. Het systeem-Cruijff werkt bij FC Barcelona nog niet geheel naar wens. Met name Koeman blijkt zich niet best te kunnen aanpassen. Als verdedigende middenvelder werd de ex-PSV'er net als in de oefenpe riode telkens voorbij gelopen door de opkomende middenvelders van de tegenstander. Het spel' van Jankovic, Vallodo- lids enige aanvaller, was een voort durende nachtmerrie voor de de fensie van Barcelona. De Joegoslaaf scoorde in de negentiende minuut. Na twintig minuten in de tweede helft bepaalde Fonseca de eind stand op 2-0. De overwachte winst brengt manager Josip Skoblar, aan wiens kwaliteiten de laatste weken sterk werd getwijfeld, voorlopig iets meer zekerheid. De voorzitter van Real Valladolid had al gedreigd de vroegere Madrid-speler Juanito (te genwoordig werkzaam bij Malaga) als opvolger van Skoblar aan te trekken. Doelman Zubizaretta was de bes te man bij Barcelona. Zijn optreden voorkwam een heuse catastrofe. Verder kreeg alleen Michael Laud- rup een ruime voldoende. In de eer ste helft kwamen de bezoekers er geheel niet aan te pas. Roberto te kende na ruim een half uur voor het eerste Catalaanse doelpoging. Een afstandsschot van Koeman ketste af op de deklat. Toen diep in de tweede helft overduidelijk was dat Laudrup de rest van de avond geen assistentie meer zou krijgen van spits Salinas, dirigeerde Cruijff laatste man Serna en Koeman naar de voorste linie. Die uiterste poging bleef zonder resultaat. De Spaanse kranten hebben de conclusies al snel getrokken. De krant „Sport" omschreef de speel wijze van Koeman als „rampzalig". Voor Barcelona heeft het blad geen goed woord over. „Barca, totale ramp" luidde de kop op de eerste pagina van Sport. „Barcelona maakt zich belachelijk. Defensief was de ploeg een complete chaos", luidde het commentaar van de Cata laanse krant El Periodico de n lukte seizoensopening. Cruijff krijgt er flink van lan_ „Totale verwarring bij Barcelona gevolg van de door Cruijff uitgestip pelde tactiek", schreef Sport. Cruijff zelf hekelde de instelling van zijn spelers. Koeman, die zich na de wedstrijd moest melden voor de dopingcontrole, speelde aan de rechterkant van het middenveld. Naast hem stond het jonge talent Lucendo, die vorig seizoen nog bij de amateurs voetbalde. Die kreeg op het laatste moment verrassend een basisplaats toegewezen, waar door Koeman naar de voor hem on bekende rechterkant moest uitwij ken. Cruijff was niet eens met de kri tiek. „Ik geloof dat we niet eens zo slecht gespeeld hebben. Het sys teem was goed', hield de trainer vol. „Alleen waren de spelers niet agres sief genoeg in de duels. Die gedre venheid was wel bij de tegenstan der aanwezig en heeft de doorslag gegeven. We hebben twee punten verloren, maar kunnen dat verlies gelukkig nog corrigeren." Maradona is eindelijk op weg naar Italië BUENOS AIRES (AFP) - Diego Maradona is uiteindelijk toch op weg gegaan naar Italië. Na diverse malen het vertrek uit Buenos Aires te hebben uitgesteld en zelfs een maal van het vliegveld Ezeiza te zijn teruggekeerd omdat zijn zaakwaar nemer Guillermo Coppola geen eer ste klas-kaartje had, steeg de Argen tijnse voetballer van AC Napoli gis teravond in een toestel van Aeroli- neas Argentinas op. In eerste in stantie ging de reis naar Madrid. Daar stapte Maradona over op een vlucht naar Italië. Alessandro Altobelli speelt dit seizoen bij Brescia in de Serie B. De 33-jarige Altobelli maakte deel uit van het Italiaanse voetbalelftal dat in 1982 wereldkampioen werd. De aanvaller kwam gedurende tien jaar uit voor Internazionale Milaan en speelde vorig seizoen bij Juventus. ROEIEN - Thomas Keller is in Bied voor een jaar herkozen als voorzitter van de internationale roeibond, de FISA. Met 57 stemmen tegen 44 kreeg de Zwitserse zaken man een mandaat van de afgevaar- Bergomi van Inter heeft een mslukte poging ondernomen de bal in de richting van het Bologna-doel te koppen. digden. De Bulgaar lliev (3) zorgt voor opruiming. Het duel eindigde gelijk: 2-2. <foto epa>

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16