Bollenrooimachine uitgeprobeerd op strand van Wassenaarse Slag TRACTORKAMPIOENSCHAPPEN TRIATHLEET BREEKT POLS Wassenaarse burgemeester opent expositie van echtpaar Mesdag Monumentale Voorstraat vol grote motoren en hun berijders 'Gebruik hardhout niet vergoeden in Zoeterwoude' 'Opnieuw vakantie-activiteiten in zwembad S i VOX HUMANA MAANDAG 4 SEPTEMBER 1989 HBESBI Leiderdorpse in ziekenhuis na val LEIDERDORP - Een 90-jarige inwoonster van Leiderdorp heeft gistermiddag haar heup gewricht op twee plaatsen ge broken. De vrouw kwam door onbekende oorzaak ten val toen ze onderweg was naar haar bu ren aan de Hoogmadeseweg. Gewond na val in Voorschoten ZOETERWOUDE - De tractorkampioenschappen van Zoeterwoude zijn gewonnen door Adrie van Santen uit Leidschendam. Gistermiddag veroverde hij op het terrein achter het Zoeterwoudse gemeentehuis de titel 'all-roun der 1989'. In de strijd om de titel moesten de vijftig deelnemers diverse behendigheidsproeven uitvoeren, waaronder het bekende achteruitrijden en het op de foto afgebeelde 'waterzetten'. Daarbij moeten de rijders zonder morsen em mers water transporteren. De pechprijs was voor Mart van de Meer uit VJoubrugge. Hij kreeg op weg naar het wedstrijdterrein een lekke band, maar arriveerde toch op tijd voor de wedstrijd. Op een geleende tractor kon hij het kampioenschap voltooi en. (foto Ellen Martens) Jongen (7) door wespen gestoken OEGSTGEEST - Een 7-jarig jongetje uit Oegstgeest is gister middag in de plaatselijke Marti- nus Nijhofflaan gestoken door wespen. Hij moest per ambulan ce naar het Academisch Zieken huis in Leiden worden overge bracht. De wespen hadden hun nest nabij een woonhuis. De politie denkt dat iemand met een stok in het nest heeft geprikt, waarna de woedende insekten een slachtoffer zochten. VOORSCHOTEN - Een 16-jari- ge Oegstgeestenaar is gistermid dag met beenletsel naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht nadat hij van zijn bromfiets was gevallen. De jon gen reed op de Leidseweg in Voorschoten, toen de .versnel lingshendel van zijn brommer losschoot. OEGSTGEEST - De kwart-triathlon die gisteren in de Oegstgeester Haaswijk werd georganiseerd, is volgens de betrokkenen goed verlopen. Zowel de organisatie, de deelnemers als de politie toonden zich na afloop zeer tevre den over het evenement. Er werd gestart in een wedstrijd- en een recreantencategorie. In totaal gingen 233 sporters van start, slechts ze ven deelnemers vielen uit. Een van de uitvallers was betrokken bij een valpartij, waarbij hij een pols brak. Hij is per ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. Tijdens de triathlon was de nieuwbouwwijk nagenoeg afgesloten voor het verkeer. Volgens de politie van Oegst geest heeft die afsluiting geen problemen opgeleverd. "De medewerking uit de buurt was voortreffelijk", aldus een woordvoerder. (foto Ellen Martens) De Wassenaarse burgemeester P.H. Schoute opende gisteren de Mesdagexpositie, staand bij een schilderij e beelding van Mesdag. E,,e»> Martei WASSENAAR - De Wassenaarse burgemeester P.H. Schoute heeft gistermiddag de Mesdag-exposi tie geopend in de expositieruimte van het raadhuis. De tentoonstel ling laat 28 werken zien van Hen drik en zijn vrouw Sientje van Houten. Het echtpaar Mesdag-Van Hou ten behoorde tot de Haagse School, een beweging in de schil derkunst die rond de eeuwwisse ling een periode van grote bloei kende. De schilders van de Haag se School schilderden vooral landschappen en lieten zich in spireren door de Franse schilders van de School van Barbizon, die de natuur met eigen ogen wilden bekijken. Ongekunsteldheid en stemming stonden voorop. De tentoonstelling wordt geor ganiseerd onder auspiciën van de Stichting Haagsche School en de Stichting Mesdag Documentatie. Ze is bedoeld als hommage aan Hendrink een Sientje, omdat ze zoveel hebben bijgedragen aan het Nederlandse kunstleven en omdat ze zo'n duidelijke twee eenheid vormden. Was Hendrik met zijn liefde voor de zee de grote schilder van het echtpaar, Sientje steunde hem waar ze kon - bijvoorbeeld bij het grote panorama van Sche- veningen. Bovendien speelde ze een belangrijke rol in het culture le leven van Den Haag. De ten toonstelling is tot oktober in Was senaar te zien. De expositieruim te is van maandag tot en met vrij dag van tien tot vier uur geopend en op zondag van een tot vijf uur. Middag Voorschotense Harley Davidson Club VOORSCHOTEN - De Voor- keer dat motoren getoond mochten aflopen van ruilbeurzen zijn de ei- schotense Voorstraat stond gis- worden. De Harley's voerden de bo- genaars toch in staat om hun machi- termiddae vol met ongeveer 300 ventoon, maar het publiek kon ook ne in perfecte conditie te houden, motoren De olTatsefifke Harlev andere ™toren en zelfs enkele ou- Rol noemt het opvallend dat er motoren. Ue plaatselijke Harley de autQ.s beWonderen. Een aparte mensen over de Voorstraat liepen Davidson Club organiseerde sa- piek was ingeruimd voor zelfbouw- die gewoonlijk niet naar motor- men met het plaatselijke hotel- modellen, de trots van de echte lief- beurzen komen: "Men is toch restaurant Het Wapen een show hebbers. nieuwgierig". Volgens de Voor- en een ruilbeurs. D. Rol, assis- Binnen had iedereen de mogelijk- schotenaar is de show "zeker voor tent-bedrijfsleider van Het Wa- om m°toronderdelen te ruilen, herhaling vatbaar. De motorshow pen spreekt over een overweldi- Yoora^ voor oude Harley s geldt dat was een proef, maar er hebben zich gende belangstelling: "Wij heb- de e.genaren - ben hele leuke zaken gedaan Op de afgezette Voorstraat waren m a a r*o oO re nVa ^andere m er Voorstel burgemeester «1 WetllOuderS ken. De circa dertig leden van de plaatselijke club hadden hun Har ley neergezet, maar ook motorrij ders uit de rest van het land waren naar Voorschoten gekomen om hun voertuig te laten bewonderen. Zij kwamen niet voor niets. Vriend en vijand hadden het mooie weer aan gegrepen om eens een kijkje te ne men in de Voorstraat, een maand ZOETERWOUDE - Om het gebruik van hardhout terug te dringen, stellen geleden nog het decor van de tradi- B en W van Zoeterwoude voor om alleen andere materialen dan hardhout tionele paardenmarkt. te vergoeden via de verordening stads- en dorpsvernieuwing. Voor het Hoewel de Voorschotense club al voorstel van Progressief Zoeterwoude om de modelbouwverordening aan twee keer eerder een ruilbeurs heeft te passen, voelen ze niets. georganiseerd, was dit de eerste Dat blijkt uit een advies aan de commissie openbare werken en volks- huisvesting. Volgens B en W is een verbod nu niet mogelijk, omdat de be palingen in de modelbouwverordening zijn gebaseerd op de woningwet en INBRAAK - Uit een woning aan op de gemeentewet. De bepalingen die toezien op de kwaliteit van bouw de Frankenburg in Valkenburg zijn werken zijn eveneens gebaseerd op de woningwet en die kunnen alleen afgelopen week een video-recorder worden gewijzigd als de provincie dat toestaat. en stereo-apparatuur ontvreemd. Om enigzins tegemoet te komen aan het voorstel van Progressief Zoeter- Terwijl de bewoners met vakantie woude stellen B en W nu voor om de subsidieverordening stads- en dorps waren, gingen de inbrekers via een vernieuwing te wijzigen. Deze verordening kan wel door de gemeenteraad raam naast de keuken de woning worden veranderd, zonder dat andere bestuursorganen zich er in mogen binnen. Het hele huis werd door- mengen. De commissie openbare werken en volkshuisvesting zal zich zocht. donderdagavond over het voorstel uitspreken. WASSENAAR - Een loon- werkersbedrijf uit Rijns- burg gaat een dezer dagen het Wassenaarse strand met een bollenrooimachine schoonmaken. De eigenaar van dat bedrijf, L. van Noort, heeft dat vrijdagmiddag af gesproken met de gemeente. Hij was op het idee gebracht door CDA-raadslid C. Over- devest die woensdagavond in een commissievergade ring opperde dat bollenrooi- machines het strand goed koop, snel en efficiënt kun nen reinigen. Milieubewust Het sterk glooiende Wassenaarse strand wordt in het seizoen dage lijks schoongemaakt door twee ge meente-ambtenaren. Ze beginnen om zes uur en rijden met een tractor langs de 150 grote vuilnisvaten. Als ze de rommel niet met de hand kun nen opruimen, huren zij een hef truck. De gemeentevoorlichter noemt het een simpel maar doeltref fend systeem. Hij kan zich moeilijk voorstellen dat anderen het strand zo goed, snel en goedkoop kunnen schoonhouden. De mannen staan op de loonlijst bij de gemeente, maar voor hun overuren en het materieel legt Was- X meente met dat bedrag niet uit en. is kon dit jaar door allerlei beperkingen niet doorgaan. 10.000 gulden extra overgeheveld Zeker gezien het feit dat de organisatie van de activi- naar "et schoonmaken van het teiten pas vrij laat op gang kwam, vind ik het aantal st^i kinderen dat op de 'droge week' afkwam niet tegen- Gemiddeld halen de mannen vallen". jaarlijks 450 kuub vuil op met een totaal gewicht van 72.000 kilo. Zes- De activiteiten rond het buurthuis staan of vallen *'6 Rr?cejY ,van vud komt uit met een toereikend aantal vrijwilligers, geeft de wet- ze®' s'ec"ts veertig procent wordt houder aan. "Maar we hebben nog een jaar de tijd. We ac"tergelaten door mensen. Vol- zullen alles doen om een groep mensen te motiveren 8ens de gemeentevoorlichter wijst en zullen proberen om het een en ander eerder te reali- deze verdeling op een groot milieu seren. Maar je blijft afhankelijk van derden". bewustzijn by de bezoekers. VOORSCHOTEN - De Voorschotense welzijnswet- houder L.L. Marselis wil volgend jaar zomer opnieuw vakantie-activiteiten in zwembad Het Wedde laten or ganiseren. "De kinderen en het personeel vonden het leuk en de activiteiten trokken-een redelijk aantal kin deren", verklaart hij. Buurthuismedewerkster M. van der Peet klaagde woensdag dat de vakantie-activiteiten in haar buurt huis Bloemenwijk/Boschgeest slechter werden be zocht dan in andere jaren. Marselis zoekt de oorzaak in dezelfde richting als zij deed. "Vorige jaren kwamen er veel kinderen af op de huttenbouwactiviteiten. Dat Van Noort weet niet of dat waar is, maar wil het graag uitproberen. Wanneer de proef werkelijkheid wordt, kan hij geld verdienen, zijn werknemers wat langer in dienst houden en de bollenrooimachines beter gebruiken. Het zijn dure ma chines en staan 10 van de 12 maan den werkloos langs de kant. De gemeente Wassenaar heeft niets tegen een gratis demonstratie, maar wil de man niets beloven en bekijkt het experiment met de nodi ge scepsis. In de loop der tijden heb ben heel wat Nederlandse, Ameri kaanse en Duitse uitvinders hun tanden kapotgebeten op het 8,9 ki lometer lange en holle strand. Ook drie weken geleden nog. Een Hagenaar meldde het neusje van de zalm te hebben, maar verliet het strand na tien minuten met een schade van enkele duizenden gul dens. Een van de schoepen die het strand moest omwoelen, raakte to taal vernield en verder schoonma ken was onmogelijk. J Rijnlands Christelijk Mannenkoor Dirigent Sander van Marion Wij hervatten op woensdag 6-9-1989 van 20.00-22.00 uur onze repetities in de Lokhorstkerk, Pieterskerkstraat 1, Leiden. In Leiderdorp houden wij op woensdag 13-9-1989 aanvang 20.15 uur een Walk-In repetitie in het kerkcentrum "De Menswording", Heelblaadjespad 1, hoek Gallaslaan, Leiderdorp. Wij zoeken voor alle partijen enthousiaste zangers.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 11