'Tijd nu rijp voor aanpak centrum' 'Het wordt tijd om geitewollen sokken uit te trekken Katwijkers willen boulevard schoner en veiliger hebben Stichting Leefbaar Katwijk tien jaar na oprichting opgeheven KATWIJK De Stichting Leefbaar Katwijk is opgehe ven. De luis in de pels van het gemeentebestuur van de kustplaats heeft zichzelf volgens oprichter en voorzitter Tejo Janssens overbodig gemaakt. "Nu zelfs SGP en RPF zich al opwerpen als pleitbezorgers voor het milieu, wordt het tijd om de fakkel over te dragen", aldus Jans sens. Hij verdwijnt overigens in Katwijk niet van het po litieke strijdtoneel. Janssens doet voor de gemeente raadsverkiezingen van volgend jaar een gooi naar het lijsttrekkerschap van Groen Links. Janssens bekent met enige schroom min of meer content te zijn met recente ontwikkelingen in de kustplaats. Als voorbeelden noemt hij de wijze waarop mo menteel de Hinderwet wordt na geleefd, het functioneren van de plaatselijke woningbouwvereni gingen en de manier waarop het gemeentebestuur nu omgaat mei inspraak. door Dick van der Plas "De opheffing van Leefbaar Katwijk betekent niet meteen dat Katwijk ook leefbaar is, maar er is de afgelopen periode toch veel bereikt. Ook de inwoners zelf zijn veel mondiger geworden. Als ik alleen al zie hoe bewonersgroe- pen en andere belangengroepe ringen nu voor hun rechten opko men. Daar heb ik veel meer ver trouwen in dan pakweg vijf of tien jaar geleden". Volgens Janssens is dat laatste een direct gevolg van de geslaag de actie van de Stichting Leef baar Katwijk tegen het 'instituut' de Katwijksche Bouwvereeni- ging, waar het slechte functione ren van de organisatie met succes aan de kaak werd gesteld. "Voor veel mensen was dat toch een be wijs dat goed georganiseerde be- wonersgroepen veel kunnen be reiken". De belangen van deze be woners worden inmiddels behar tigd door het Katwijks Overleg platform voor Woonconsumen ten (KOW), een organisatie waar van Janssens ook aan de wieg heeft gestaan. De positieve ontwikkelingen beperken zich niet tot de kust plaats alleen. Janssens: "Lande lijk zie je toch eenzelfde tendens. Nijpels en Smit-Kroes hebben te genwoordig geitewollensokken aan, dus heb ik de mijne maar uit getrokken". Bestemmingsplan De Stichting Leefbaar Katwijk is voortgekomen uit de Commissie tot behoud en wederopbouw van Katwijk, een organisatie die zich in het midden van de jaren zeven tig beijverde voor het handhaven van een aantal beeldbepalende panden in het zeedorp. Toen Janssens in 1976 naar de kust plaats kwam als jongerenwerker bij het centrum 't Mallegat, werd hij kort daarna door leden van de commissie benaderd. De eerste actie waaraan hij deelnam werd gevoerd rond de opstelling van een nieuw bestemmingsplan voor Katwijk aan den Rijn. De commissie organiseerde onder meer de inspraak van de bewo ners, een onderdeel dat volgens de leden door het toenmalige ge meentebestuur schromelijk werd verwaarloosd. Op 30 augustus 1979 werd de Stichting Leefbaar Katwijk offi cieel opgericht en kon het taken pakket verder worden uitgebreid. Het milieu werd voor de kersver se actiegroep een speerpunt in het beleid. Zo werd er onder meer een LPG-knalboek opgesteld (over de onveiligheid van de ver kooppunten voor autogas in het dorp), er kwam een nota 'Gif in het Groen' (over de noodzaak voor een milieu-vriendelijker on derhoud van de plantsoenen) en de stichting ging met grote vast houdendheid elke aanvraag voor de Hinderwet toetsen die door plaatselijke bedrijven werd inge diend. In de loop der jaren bestookte de stichting het gemeentebestuur met vele honderden verzoeken om informatie, boze brieven en bezwaarschriften. Conflicten werden in veel gevallen uitge vochten tot aan de Raad van State en de Kroon, wat raadsleden en wethouders meermalen de ver zuchting ontlokte dat de stichting welhaast continu een beslag leg de op een deel van het ambtelijk apparaat. Fietspaden Terugkijkend op die periode is Janssens het allerminst eens met de conclusie dat door zijn organi satie nodeloos beslag werd ge legd op geld van de belastingbeta ler. "We hebben er eigenlijk nooit aan getwijfeld dat we op termijn gelijk zouden krijgen", zegt hij. Dat Katwijk nu volgens Janssens de enige gemeente van ons land is waar alle LPG-opslagtanks on dergronds zijn geplaatst, is een di rect gevolg van het uitbrengen van het LPG-knalboek. Het hin derlijk volgen van de plaatselijke vatenreinigers en andere milieu onvriendelijke bedrijven, heeft verder geleid tot een veel strenger hanteren van de Hinderwet. "En zo zijn er tientallen zaken te noe men die wij al in een heel vroeg stadium hebben aangekaart en die veel later door de gemeente in het beleid zijn verwerkt. Ik denk bijvoorbeeld aan ons eigen fiets padenplan, de kritiek op het func tioneren van de gemeentelijke plantsoenendienst, onze ideeën voor het invullen van een aantal open gaten in de dorpskern, de verplaatsing van de Chemische Industrie en natuurlijk het 'op blazen' van de Katwijksche Bouwvereeniging". De kritiek dat de Stichting Leefbaar Katwijk in de afgelopen jaren niet veel meer is geweest dan de spreekbuis van 'angry young man' Janssen, legt .hij eveneens naast zich neer. "De mensen moesten eens weten waar wij onze adviezen vandaan kregen. Veel mensen bleven ech ter bewust op de achtergrond. We hadden intern de afspraak dat ik als enige naar buiten zou treden". Die gezichtsbekenheid ziet hij in elk geval als een voordeel bij het van de grond komen van een politieke loopbaan in Katwijk, als lijsttrekker van Groen Links. Janssens: "De mensen weten in elk geval waar ik voor sta". DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1989 Alphen wil deel parkeermeters vervangen door ticketautomaten ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense wethouder W. de Jong (PvdA/verkeer) wil de aan vandalis me ten prooi gevallen parkeerme ters aan de Hooftstraat en Juliana- straat niet vervangen door nieuwe exemplaren. De bestuurder ziet meer in de introductie van ticketau tomaten in Alphen. De gemeente raad kan dan ook een voorstel tot aanschaf van twee van deze appara ten tegemoet zien. Volgens De Jong is de gemeente met twee ticketautomaten 25 pro cent goedkoper uit. Bovendien zijn ze beter dan parkeermeters tegen vandalisme bestand. De komst van de ticketautomaten heeft geen ge volgen voor de tarieven. B en W van Alphen overwogen aanvankelijk op de aanschaf van een plaatsnummerapparaat over te gaan. Op de parkeerplaats bij Molen De Valk in Leiden is zo'n apparaat te vinden, dat de automobilist ook vertelt waar hij zijn voertuig dient achter te laten. De leverancier van plaatsnum merapparaten zou echter zelf heb ben bespeurd dat zijn apparaten niet geheel naar tevredenheid wer ken en niet meer zo in trek zijn. "Bo vendien zijn ze duurder dan de tic ketautomaten", aldus wethouder de Jong, die enige haast wil maken met de plaatsing van de ticketautoma ten. "De parkeerplaatsen aan de Juli- anastraat, ter hoogte van het post kantoor en die aan de Hooftstraat ter hoogte van woonwijk Leerhoe- ve, zijn al enkele maanden vrij van heffing. Dat kost evengoed geld", zo verklaart hij die haast. Saiidwichborden SP mogen blijven ALPHEN AAN DEN RIJN - De Socialistiese Partij in Alphen mag van B en W de sandwichborden om de lantaarnpalen aan de invals- en doorgaande wegen laten zitten. Eer der verbood de gemeente deze bor den omdat ze een rommelig straat beeld en hinder voor de weggebrui kers zouden veroorzaken. Een ver bod dat overigens werd genegeerd. De partij is inmiddels met succes in het geweer gekomen tegen het verbod. In een hoorzitting onlangs, naar aanleiding van het bezwaar schrift dat de SP tegen het verbod had ingediend, kwam de partij op de proppen met het voorbeeld Schijndel. In deze Brabantse ge meente heeft een identieke kwestie gespeeld. De Raad van State ver klaarde het sandwichborden-ver- bod ongegrond en in strijd met de vrijheid van meningsuiting. De Alphense burgemeester M. Paats erkent dat hij gevoelig is voor de gebeurtenissen in Schijndel: "Publiekelijk recht gaat bovendien boven privaatrecht". B en W heb ben het bezwaarschrift van de SP gegrond verklaard. Paats zegt ondanks de intrekking van het verbod niet te hopen dat nu alle Alphense politieke partijen zich van het sandwichbordsysteem zul len bedienen. De burgemeester wil wel dat de plaatsers van sandwich borden ze ook weer zelf verwijde ren. Gemeentesecretaris G. de Graaff voegt daaraan toe 7 septem ber, een dag na de Tweede Kamer verkiezingen, als deadline te willen aanhouden. den Oever en J. van Duijn, Jacobus Wilhelmus Maria zv. P.C. Meiman en M.C. Heemskerk, Kathleen Hendrika Cornelia dv. L. Volkers en S. Springer, Monica dv. W.J. Schijven en W.M. Reuvers, Jessica Francisca dv. P.H.G. van Leersum en H. de Groot, Elisabeth Scarlet dv. P.H.G. van Leersum en H. de Groot, Stefanus Hendrikus zv. P.H.G. van Leersum en H. de Groot, Sven zv. H.W. Alberts en A.G.M. de Groot, Dennis zv. H.A. Klein en L.M. van Haas teren, Rutger Matheus zv. C.G. Hoek en M.A.T. Duivenvoorden, Martinus Johannes zv. C.G. Hoek en M.A.T. Duivenvoorden. OveHeden: W. van den Berg (1907) man, M.C. Smeltink (1924) vrl. echtg. van M. Wesse- ling, T.C. Grimbergen (1921) man, J.G.N. Silia- kus (1923) man, A. Stringer (1894) vrl. geh. gew. met J.M. Beenhakker, J. Piket (1907) vrl., A. van Wageningen (1928) vrl. echtg. van T.J. van Vegten, J. van der Haven (1917) vrl. echtg. van T. Katsburg, M.G.C. van Bergen (1924) man, W. Rens (1925) vrl. echtg. van J.J.W. Heese, H. van Asperen (1939) man. Indaru Ah- mala Ruyansa (1976) man, A.A. Bruggeman (1937) vrl. geh. gew. met L. Ras, F.C. Hayes (1926) man, G. van der Laan (1907) vrl. geh. gew. met W. Oudshoorn. C.A. de Vries (1926) man, S.T.G. de Jong (1913) man, G.A. Nijen- huis (1942) vrl. echtg. van P. Bergsma, H. Rethmeier (1935) man, F.A. Dekker (1925) vrl., I. van Duijvenvoorde (1905) vrl. geh. gew. met M. van Duijvenvoorde, H. van Leeuwen (1907) man, L. Lagendijk (1908) man, E.A. Rooijakkers (1927) vrl. geh. gew. met H. Cra- ma, C. van der Linden (1913) vrl. geh. gew. met J. Petit, G.K. Been (1898) vrl. geh. gew. met J. Pelt, I.M. Dirken (1963) vrl., D. Brussee (1924) man. Gehuwd: H. Herklots en A.M. Rusche, A. Jan sen en J. Paauw, M. Faber en M.C. van Klave ren, L.S. Abas en E.M. van Petten. A.P.H. van Laarhoven en M.C. de Graaf. J. van der Zeeuw en B.A.M. Spiegeler, W. Keizer en G.J. van den Heuvel, J. Schuurman en S.J. van der Steen, A.M.J. Lucassen en A.J. van Zweeden, R.A. Teske en S. van Soest, A.B. Taal en M. Boeters, R. van Haalem en P. Brouwer, J.J. Mieremet en I.M.I. van der Klauw, T.A. Knoop Pathuis en A.F. Jacobs, K. Abdelsalam en M.J. Kerstens, F. Kleer en A.J. Muijzert. Instellingen praten mee over plan voor Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - Drie wethouders, negen vertegenwoordigers van uiteenlo pende instellingen en nog 'enige individuen krijgen zitting in een zogeheten begeleidings groep die de komende maanden gaat werken aan een nota over het stadsmidden van Al phen. getiteld 'centrumontwikkelingen'. Die wethouders zijn K. Mollema (CDA/financiën), G. van As (WD- /ruimtelijke ordening) en W. de Jong (PvdA/verkeer). De instellin gen die in de werkgroep zullen zijn vertegenwoordigd zijn de Kamer van Koophandel, OMKA, VW, de Vereniging van Ondernemingen Al phen aan den Rijn, grootwinkelbe drijven, de vrouwenadviescommis sie, horeca en de plaatselijke histo rische vereniging. Ook willen B en W aan dit uitgebreide gezelschap nog een instelling toevoegen die het stadscentrum vanuit de culturele invalshoek bekijkt. Integraal _Door de brede samenstelling van de begeleidingsgroep kan volgens wet houder Van As, die zelf de voorzit tershamer hanteert, het stadscen trum 'integraal worden bekeken'. De wethouder wil voorkomen dat er ad hoe maatregelen worden getrof fen die dan later moeten worden bij gesteld of helemaal teruggedraaid. De verleiding om de verschillen de deelproblemen afzonderlijk aan te pakken is groot. Het regent vol gens Van As de laatste tijd van de vi sies en uitspraken op en over het Alphense hart. Zo riepen de winke liers van de Raadhuisstraat onlangs dat deze autovrij moest worden. Brand dreigt in twee Koudekerkse silo's KOUDEKERK AAN DEN RIJN - In twee silo's van het Koudekerkse bedrijf CAVO Latuco aan de Hoog- ewaard is naar nu blijkt al ruim een week sprake van 'een dreigende brand', aldus directeur A. Galema van deze coöperatieve aan- en ver kooporganisatie voor de land- en tuinbouw. Een gespecialiseerd be drijf probeert te voorkomen dat de situatie verergert. Hoewel er in de directe omgeving van het gebouw een moeilijk defini eerbare geur hangt, is er volgens Galema geen sprake van wat voor bedreiging van de volksgezondheid dan ook. Een plaatselijke milieu ambtenaar en de brandweercom mandant bevestigen dat. klinken er verschillende geluiden over het eventuele afsluiten van de Alphense Brug en gaan er weer el ders stemmen op om de Castellum- straat te versmallen. Ook wethouder De Jong is ge charmeerd van de 'integrale aan pak' maar waarschuwt voor de uit komst 'dat heel Alphen moet wor den verbouwd'. Het gevolg van zo'n conclusie is volgens De Jong name lijk dat er helemaal niets gebeurt. Dat er maatregelen nodig zijn in het centrum staat voor alle betrok kenen vast. De tijd is er thans ook rijp voor, zeggen De Jong en Van As. Ze wijzen erop dat niet langer hoeft te worden gewacht op de be sluitvorming over de omlegging van de vaarweg. "De centrumfunctie is de laatste jaren danig versterkt", zegt De Jong, "en nu moeten er aanpassin gen komen. Ook al weten we nu dat de vaarwegomlegging niet door gaat, we blijven wel niet die Rijn zit ten. Verder is Kerk en Zanen in aan tocht waardoor over enige tijd het centrum van twee kanten zal wor den bestookt met al dan niet winke lend publiek. Het streven is dat men zo dicht als maar mogelijk bij het centrum kan komen, ook al hoeft men er niet echt te zijn". Eén van de dingen die, nu de vaarwegomlegging van de baan is, vastomlijnde vormen begint aan te nemen is de brug over de Rijn, ter hoogte van de Stationsstraat. "Die brug moet er komen", zegt wethou der De Jong. Deze oeververbinding mag alleen worden gebruikt door voetgangers, fietsers, het openbaar vervoer en - in gevallen van nood - door de brandweer en ambulance. "Dat zegt iets over de maatvoering", aldus De Jong. En: "Het achterland, de lage zijde, is een kwetsbaar ge bied en mag niet onredelijk worden belast met verkeer". Loopcircuit Zijn collega Van As legt uit dat de brujg planologisch reeds is geregeld en in feite alleen nog maar een fi nanciële en technische kwestie is. Het benodigde geld moet komen uit het grondbedrijf. De algemene mid delen bieden geen ruimte. Met deze derde brug in het cen trum over de Rijn ontstaat volgens Van As 'een ideaal loopcircuit voor het winkelend publiek dat heel een voudig van de lage naar de hoge zij de van het centrum en vice versa kan. Verder wordt het voor bewo ners van Beerendrecht eenvoudiger om bij het station te komen, evenals voor de Alphenaren die in het noordoostelijke deel wonen. De Stationsstraat in Alphen ge zien vanuit de Raadhuisstraat. Op dit punt moet een extra brug over de Rijn komen. (foto Ben de Bruyn) KATWIJK - De Boulevard in Kat wijk wordt onleefbaar door de te ho ge duinreep, hondepoep, uitlaatgas sen, verkeerslawaai en straks par keeroverlast rond het nieuwe hotel. Met die opvatting in het achter hoofd probeert een groepje bewo ners van deze straat alle medebewo ners te mobiliseren tegen de ge meente. Gisteren is huis aan huis een oproep verspreid om op 11 sep tember in gebouw Orion de koppen bij elkaar te steken. Directe aanleiding tot de oproep is een brief die de bewoonsters A.A. Vis-Haasnoot en C. Bezemer-Parle- vliet eind juli ontvingen van burge meester en wethouders. Daarin werd uitgelegd waarom de gemeen te niet van plan is de hoge duinenrij langs de Boulevard af te schuiven, een grote wens van vele bewoners. Beide vrouwen hebben zich in deze kwestie als woordvoerders en be langenbehartigers van de Boule vard opgeworpen. Het initiatief voor de oproep is echter niet afkomstig van de dames Vis en Bezemer, maar van een acht tal andere bewoners. Eén van hen is J. den Hollander. "We willen op die bijeenkomst proberen te inventari seren of wij als Boulevardbewoners een gezamenlijk probleem heb ben", legt hij uit. "Als dat zo is, en daarvan zijn we overtuigd, zouden we een front moeten vormen tegen de gemeente. We hopen dat die ein delijk eens wat aan de Boulevard gaat doen. Want zoals het nu gaat, kan het niet langer". In de oproep aan de bewoners hebben de initiatiefnemers vijf pun ten ter bespreking voorgesteld. In de eerste plaats is dat de al lang le vende wens om, ten behoeve van een beter uitzicht op zee, de duin- reep af te zanden en daarna goed te onderhouden. "Dat is niet alleen in het belang van de bewoners", aldus Den Hollander. "De vele wande laars op de Boulevard kunnen ook al niets meer van de zee zien". In de tweede plaats stellen de briefschrijvers voor een onpartijdi ge, deskundige commissie of bu reau in te stellen. Die zou moeten onderzoeken of het opruimen van het stuifzand op de Boulevard en omgeving bij een afgezande duin- reep meer of minder kosten met zich meebrengt. Derde klacht is de overlast van de hondepoep. Door de hoge duinreep is de voorrand direct achter het hekje tussen de Boule vard en de duinen volgens de bewo ners een openbaar hondentoilet ge worden. Verkeersdrukte Vierde punt dat de bewoners graag willen bespreken is de verkeers drukte op de Boulevard. Den Hol lander: "Door allerlei verkeers maatregelen in de loop der jaren is de Boulevard een hoofdverkeers ader van Katwijk geworden met als gevolg een wal van uitlaatgassen en geluidoverlast aan de verkeerde kant van onze woningen". Tenslotte bestaat er vrees voor grote parkeeroverlast op de Boule vard als gevolg van de komst van het nieuwe hotel. Een hotel met honderd kamers vergt, zo stellen de bewoners, plusminus 120 parkeer plaatsen. "In het plan is rekening gehouden met ongeveer dertig plaatsen, de bestaande parkeer plaatsen op het Emmaplein. Waar komen de overige benodigde par keerplaatsen? Bij ons voor de deur? Moeten de bewoners hun parkeer plaatsen opofferen voor zo'n groot hotel?", aldus de bewoners. De actie heeft de warme sympa thie van mevrouw Vis en mevrouw Bezemer. Mevrouw Bezemer heeft de overtuiging dat 99 procent van de bewoners achter de grieven van de initiatiefnemers van de oproep staat. "De ontevredenheid die er heerst over de achteruitgang van de Boulevard is zeer groot", zegt zij. Burgerlijke Stand Geboren: Wesley zv. G.A. de Boer en M. Jon- geleen, Johanna Jacoba dv. P.J. Souverijn en J.S. Gunstra. Bahar dv. S. Durmus en S. Dur- mus. Charlotte Birgit dv. L.H. Rijksen, Colin zv. E.M.M. van der Voort en C.B. Zandbergen, Bo- nita dv. P.J.F. Nagtegeller en J.M. van der Born, Anne Rosa Josephine dv. I.J.P. Dekker en E. Aigner, Francisca Lucette dv. K.W.A. Schouten en A.Y.N, van Meeteren, Michelle Jolanda dv. P.J. Roest, Petrus Johannes zv. P.C.J. Kraan en W.C. van der Velden, Basti- aan, zv. J.A. Menken en W. Dijkstra. Cornelis Niels zv. C.J. van Starkenburg en A.W. van Duijn, Burgin dv. C. Uygun en E. Uygun, Rickey dv. E.A.T. The en A. Schotemeijer, Elise Anne dv. J.W. van Driel en R. Sonneveld, Fleurtje Catharine Julia dv. E. van der Nat en I. Winkel man, Anouk dv. H.J. de Mooij en M. van der Kraan, Maaike dv. J.K.G. Willems en H.P.M. van Diemen, Vanessa dv. J. Ottenhol en M. Seiwaa Nyarko, Marsha dv. D. van Duijn J.S.G.i -••••- M.J. van Rossum, Rachel Lucille dv. R.J. Kaer- senhout en C.M. Strang, Michiel Peter Nico zv. P.H.J. Vreuls en M.F. Reijnders, Marieke Li- sanne dv. J.A. Hoefsmit en L.C. Teuns, Vin cent Daniël zv. J. op 't Land en P.A.J.C. Vorst, Jochem Martin zv. C.M.J. van der Vlugt en D.M.H. van den Nieuwenhuizen, Sophia Ami- na dv. J. van Rossum en A.M. Ahmed, Sabina dv. J.J. Varkevisser en J. van der Zwan, Aren- da Tabita dv. K.H.C. Mugge en A.M. van Dijk, Kimberly dv. H. de Jong en R.J. Guijt, Reinout Laurens Pieter zv. P.J. Roscam Abbing en R. M. Huele, Christiaan Anthonius Roelof zv. P.K. Henssen en A.M.S. van der Tuin, Erik zv. R. Dubbeldeman en A.E. van der Burg, Brian Ma ria zv. H.P.A. van Dijk en,E.M. van der Meij, Mi chael Petrus zv. W.J.L.M. van der Ploeg en S.M. Kamps, Mirjam Louise dv. J. van den Eij- kel en K.A.M. Varkevisser, Leonie dv. J. van DONDERDAG 31 AUGUSTUS Alphen Zomermarkt op het Thorbecke- plem, van Manderslootstraat, Hooftstraat, Raadhuisstraat, tot 17.00 uur. Noordwijk verkiezingsbijeenkomst van de VVD met als spreker dr. Joris Voorhoeve, in de Wintertuin van Hotel Oranje, Koningin Wilhelmi- na Boulevard, aanvang 20.00 uur. rondgang van drie plaatselijke Voorschoten Kasteel van Duivenvoorde, Leo van Doeselaar en Wyneke Jor- dans: Quatre-mains recital op pia noforte, aanvang 20.30 uur. Kpsteel van Duivenvoorde, rondleiding om 15.30 uur. De Boterbloem, aanvang 20.00 rommelmarkt, parkeerplaats uur. - WA Parklaan, van 09.00 tot 16.00 uur. vakantiespel met straattheater A AA Dancing Blues Brothers, Tyana en lampionoptocht. ^A ^A Linz, aanvang 21.00 uur. Boskoop B WA Katwilk kindervakantiewerk met bingo. WA i\«wi|* Koudekerk zwemvierdaagse met barbe- que, dubbeltjes duiken en kermis. Leiden boottocht naar Avifauna, op- Leimutden vakantiekinderweek met rom melmarkt en theater. Noordwijk optreden van de Tsjechische kapel 'Dubrava' uit Vracov met Woubrugge speelweek met poppenkast, dierendokter en playbackwed- strijd. Zwammerdam vakantiekinderspelen met Koudekerk zwemvierdaagse met rad van Leiden in de Droomfabriek aan de Ou de Singel een verkiezingsmani festatie van 'Groen Links', aan vang 20.00 uur. muziekkorpsen door Noordwijk- Binnen met daarop aansluitend een taptoe op het Raadhuisplein, aanvang rondgang 19.00 uur, aanvang taptoe, 19.30 uur. open bridge-drive, georgani seerd door de Bridgeclub "De Vuurbaak" in De Rank. aanvang 20.00 uur. VRIJDAG 1 SEPTEMBER Alkemade vakantiespelen met hutten- bouw Nieuwe Wetering. Alphen ontmoetingsavond Mladost voor Joegoslaven in buurtcentrum QB concert op het van den Heuvel- Hazerswoude Wv orgel. Nieuwe kerk. Voorstraat 79. jeugdvakantieweek met pop- ^A door Ben van Oosten, aanvang penkast, broodbakken en ver- ^A 20.15 uur. branden huttenhout. V W mastermind-spel bij Willy en HWagom ffw Loes, aanvang 10.00 uur. klaverjassen in KWJ gebouw. WW t m i| A beach-aerobic bij Westerkim, Weeresteinstraat. 20.00 uur. van 14.00 tot 15.00 uur. Buurtcentrum Dijk 33 aan de Apothekersdijk houdt een dubbel- tjeskermis voor kinderen van 13.30 tot 15.30 uur, 's avonds bin go met optreden van 'de Sleutels', inschrijven op 4, 5 en 6 septem ber. Moravische muziek in Brasserie "Bon-Bon", Koningin Wilhelmina Boulevard 9/AB van 20.00 tot 23.00 uur. Voorschoten Kasteel van Duivenvoorde, rondleidingenöm 14.00 en 15.30 ZATERDAG 2 SEPTEMBER Hillegom voetbalinstuif S.V. Concordia, sportpark Zanderij, van de Ende laan, van 10.00 tot 12.00 uur. politieke markt, rond de oude pomp. Hoofdstraat van 09.00 tot 17.00 uur. Katwijker T. Janssens: "We hebben er eigenlijk nooit aan getwijfeld dat we op termijn gelijk zouden krijgen

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14