Onderzoek groeimiddel bij kalveren Fusie Holec en Begemann geeft alleen vreugde Salbutamol ontdekt in veevoer Koper HSA is een baiiendoder* Trieste dag voor beurs Arbeidspool voor bedrijven in Amsterdam Kok stelt ondernemers gerust Arbeiders Volt stellen Philips ultimatum DINSDAG 29 AUGUSTUS 1989 PAGINA 7 ZUTPHEN/WINTERSWIJK (GPD) - De Algemene in spectiedienst (AID) van het ministerie van landbouw en visserij is een onderzoek begonnen bij twee veevoederbe drijven in Uddel bij Apeldoorn naar mogelijke leveranties van verboden groeimiddelen. Aanleiding tot het onderzoek vormt de vondst in een kleine partij veevoer van het middel salbutamol, dat ook gebruikt wordt in hoestdranken. BONN (GPD) De Franse wapen en elektronicagigant Thomson, die onlangs de Hollandse Signaal van Philips overnam, heeft na tien wilde jaren de Amerikaanse, Britse en Westduitse consumptie-elektronica Dual onder controle. De groep 'Thomson Consumer Electronic' zette vorig jaar ruim 12 miljard om. In West- duitsland is de omzet van de Thomson-dochter Deutsche Elec tronic Gruppe ongeveer 1,5 miljard. De groep draagt bijna 40 miljoen gulden bij aan de totale winst, l te koop het aantal arbeidsplaatsen gedaald Er moest beter worden samenge- ruim 17.000 tot 5.500. Thomson werkt, heeft de reputatie van 'job-killer' centrale, (banendoder) opgebouwd. Als stofzuiger zoog het Franse staatsbe- gemaakt, drijf gerenommeerde bedrijven op Het resultaat als Nordmende, Saba, Videocolor, Bij de bedrijven zijn gisteren mon sters genomen die worden onder zocht door het Rijksinistituut voor volksgezondheid en milieu (RIVM). Volgende Zutphense officier van justitie mr. L. Montijn bestaan er vermoedens dat de bedrijven salbu tamol hebben toegevoegd staat vast dat salbutamol, dat grote gelijkenis vertoont met het eerder in opspraak gekomen clenbuterol, niet aan kalveren als groeimiddel mag worden gevoerd. "Het staat niet op de lijst van toe gelaten diergeneesmiddelen en is daarom verboden", aldus Montijn. r kalveren. "Ik durf niet te Salbutamol is in Nederland op dok zeggen of het middel al in veevoer is tersrecept als grondstof toegelaten verwerkt en aan boeren is gele- in geneesmiddelen voor mensen verd", aldus Montijn. Voor hem met brochitis en andere aandoenin- gen van de luchtwegen. Volgens Montijn is er nog geen verband met het jongste Westduitse kalver- schandaal aangetoond, waar groot aantal kalvermesters salbu tamol als groeimiddel aan kalveren heeft gevoerd. In het Westduitse Kreis Borken aan de grens met Winterswijk heeft AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe de deelstaatregering van Nordr- beursweek is voor de Amsterdamse hein-Westfalen inmiddels 8000 kal- effectenbeurs triest begonnen. Di- veren van 39 (loon-)mesters in be- rect bij de hervatting van de handel slag genomen. In alle gevallen werd waren veel koersen flink lager, salbutamol aan het vloeibare voed- maar ook later zette de daling voort. se^ toegevoegd. Urine-monsters van Het hardst ging het bij Hoogovens, kalveren van alle mesters in de deel- maar ook Wessanen en Ahold kre- staat worden op dit ogenblik nog onderzocht. •in tegenstelling tot de massale noodslachting die vorig jaar in West-Duitsland plaatshad na de toe- diening van groeihormonen, zullen Wat dè öpüëbéürs bèèrVfTleiddên de me' salbutamol gevoerde dieren de koersontwikkelingen ertoe, dat we' voor menselijke consumptie de EOE-aandelenindex zodanig te- worden vrijgegeven. Op advies van rugviel, dat op .de Financiële Ter- het Bundesgesundheitsambt in mijnmarkt Amsterdam FTA alle Bonn mogen de dieren echter pas termijncontracten op deze index na dertig dagen salbutamolvrij di- voor een half uur uit de notering eet worden geslacht, werden gehaald. De Nederlandse justitie wil niet vooruitlopen op eventuele maatre gelen die worden genomen, indien salbutamolgebruik in Nederland gen een gevoelige klap te ken. Zowel op de effectenbeurs als op de optiebeurs was Hoogovens ver uit het meest verhandelde fonds, lfors Hoogovens bereikte na een lagere opening in de loop v middag een dieptepunt van 89 gul den 70 den het slotpeil van vrijdag, eind kwam op 92 gulden 50. Flink terug moest ook Wessanen. Dit voe dingsmiddelenfonds moest 7 gul den 20 inleveren op 88 gulden 20 '»S(bS wordt aangetoond "Eerst moet dui J delijk worden of salbutamol in gro te hoeveelheden is gevoerd en of het schadelijk is voor de gezondheid. Over eventuele verplaatsingsverbo den en noodslachting kan ik op dit Telefunken. De aankoop Telefunken. Saba en Nordmende zo Grundig werd verboden door op elkaar leken, dat de winkeliers het zinloos vonden de apparaten naast elkaar in de etalages te zetten. De gevolgen bleven niet uit. In 1982 werd de Video-color beeldbuizenfa- briek in Ulm gesloten. Meer dan 1500 werknemers kwamen op straat te staan. De resterende fabrieken hadden een enorme overcapaciteit. Het aandeel op de video-markt daal de in zes jaar van 28 procent naar 13 procent, dat van de tv's van 28 naar zich toe. bijna 2 procent. De reorganisaties volgden elkaar de bijna net zo snel op als de managers, wer- Het bleef een chaos. Zo werden bij voorbeeld in 1986 in de vroegere Sa- ba-fabriek in het Beierse Zwarte Woud de elektronische delen op de tv-frames gemonteerd, Het enige gebied waarop succes werd geboekt was de produktie van de groot-schermtoestellen. Thomson is Philips voorbij ge streefd als marktleider. De produk- 'ingewanden' per vrachtwagen naar tie wordt steeds meer geconcen- het Westduitse kartelbureau. Met klinkende merknamen en grote produktie-eenheden wilde het bedrijf de concurrentie uit het Ver re Oosten het hoofd bieden. Het bleef bij de goede bedoelingen. De Fransen vonden geen duidelijk con- daar zijn grote offers cept voor het bijeengekochte de Bondsrepu- onderstreept, trok Parijs alle beslis- waar de kasten gebouwd en de apparaten als Saba of Nordmende van de band liepen. i heen werden de enige behoorlijk draaiende poot de Duitse Thomson-dochter. Van de omzet, die dit jaar met een singsbevoegdheden de boodschap te veel bedrij- den te veel verschillende produkten "Alleen de expediteurs verdienen kleine negen procent tot ongeve t deze efficiency", schamperden twee miljard gulden zal stijgen. iedere nieuwe personeelsafbouw dat de winst van Telefunken op 35 meldde Parijs dat nu de optimale miljoen zal uitkomen, Nordmende bedrijfsgrootte was bereikt. Maar moet 5,5 miljoen bijdragen en Saba de produktie bleef teruglopen, de zal voor het eerst sinds jaren onge- marktaandelen slonken en de ver liezen werden nog groter. Deskun digen menen wel dat zonder de rigo- reuze maatregelen van de Fransen, Nordmende, Telefunken, Saba en Dual al lang van de markt zouden zijn verdwenen. veer quitte spelen. Het aantal personeelsleden zal verder worden afgebouwd tot min der dan 5.500 en dat zijn er 12.000 minder dan in 1980 toen Thomson de Westduitse markt stormender hand veroverde. Ahold verloor 8 gulden 50 op 135 i X* JE*" T i pnldpn flf) moment nog niets zeggen .reageert Montijn. BELGRADO (AP) "De koeien moeten gemolken worden, niet de boe ren," luidde één van de leuzen die door de boeren werden meegedragen. Meer dan 5.000 Joegoslavische boeren uit de agrarische provincie Vojvodi- na hebben gisteren voor het federale parlementsgebouw in Belgrado hogere prijzen voor hun produkten geeist. De boeren klagen dat de regering de gie rende inflatie probeert te beteugelen door de voedselprijzen te drukken. Tij dens de demonstratie eisten zij dat de door de regering gecontroleerde prij zen in elk geval de produktiekosten dekken. (foto ap> vielen klappen, hoewel deze minder AMSTERDAM (ANP) - Het Amster- zwaar waren dan bij de drie eerder ^ams Ondernemers Verbond (AOV) genoemde fondsen. De dalingen een werknemerspool opzetten traden op ondanks een stroom van voor het midden. en kleinbedrijf overwegend gunstige bednjfsbe- om het personeelstekort in deze richten. De beleggers vragen zich sector te en Amsterdamse echter af, of de bomen Wel de hemel middenstanders hebben namelijk Q grote problemen om op korte ter- i kunnen groeien, terwijl verder de angst bestaat dat bedrijven van de goede ontwikkelingen gebruik zul len maken voor het aantrekken van nieuw risicodragend kapitaal, wat een druk -zou kunnen gaan uitoefe nen op de winsten per aandeel. Koffie Koffie wordt opnieuw goedkoper. Douwe Egberts en Van Nelle verla gen morgen de prijs met twintig cent per pak van 250 gram. De derde koffiebrander van ons land, Albert Heijn, berekent morgen voor de Perla-koffie ook 20 cent minder. De prijs van enkele merken komt nu onder de drie gulden te liggen. Australië De Australische regering probeert een nu al een week durende staking van piloten te breken door buiten landse luchtvaartmaatschappijen en vliegers te charteren voor de bin nenlandse vluchten. Dit heeft de Australische minister van trans port, Ralph Willis, gisteren gezegd. Met behulp van advertenties zoch ten Australische luchtvaartmaat schappijen dit weekeinde in het binnen- en buitenland naar nieuwe piloten. Zuidafrika Sinds 1984 hebben 277 buitenland se bedrijven zich teruggetrokken uit Zuidafrika. Meer dan de helft daarvan zijn Amerikaanse onderne mingen, zo blijkt uit een overzicht van een commissie van de Verenig de Naties dat gisteren is gepubli ceerd. Amerikaanse bedrijven blij ken het gevoeligst te zijn voor de oproepen die aandeelhouders en consumenten doen op de verant woordelijkheden van buitenlandse bedrijven die in Zuidafrika actief zijn, aldus het rapport. Heerema Het Leidse offshorebedrijf Heere ma en de rederij Wijsmuller hebben vandaag een overeenkomst tot sa menwerking ondertekend. Op grond daarvan kopen zij gezamen lijk de zeven zware-ladingschepen van de klasse Super Servant en Mighty Servant van dè bankiers van Wijsmuller terug en neemt Heere ma voor 40 procent deel in de overi ge activiteiten van de Wijsmuller Groep. De zware-ladingvloot is on dergebracht in een houdstermaat schappij waarin Heerema voor 75 procent en Wijsmuller voor 25 pro cent deelneemt. mijn aan vakbekwaam personeel te komen. Vooral aan verkoopperso neel bestaat gebrek. ving en de scholing van de nieu- werknemers. Vervolgens wor- De AOV, waarbij 5.000 werkne- den ze door Start in dienst geno- mers zijn aangesloten, heeft dat gis- men. Deze stichting zorgt dat ze bij teren meegedeeld. De werkne- de AOV-leden aan de slag komen, merspool betreft een samenwer- De deelnemers aan het project kingsverband met de Stichting Re- wordt een baan gegarandeerd. De gionale Samenwerking Overheid en deelnemers aan de pool worden ge- Bedrijfsleven, het Gewestelijk Ar- recruteerd uit de bakken van het beidsbureau Amsterdam en de GAB. Er wordt vooral gezocht naar Stichting Start, een uitzendbureau mensen in de leeftijd tussen 21 en 25 op niet-commerciële basis. jaar die al wat langer werkloos zijn. Het GAB en Start zorgen voor de Tot dusver zijn 400 van deze werklozen aangeschreven. Dertig van hen hebben inmiddels een op leiding van zeven weken ontvan gen. De opleiding wordt gefinan cierd door de gemeente het het GAB. Colijn wijst er op dat Amsterdam nog steeds 70.000 werklozen telt on danks de econpmische opleving die de stad doormaakt. "Vraag en aan bod sluiten in diverse sectoren ab soluut niet op elkaar.aan. Ik ken een bedrijf dat dringend 35 mts-ers E nodig heeft om een belangrijke or der in de wacht te kunnen slepen. Er is van alles geprobeerd, maap ze zijn niet te vinden". Op dit moment zijn er 52 moeilijk vervulbare vacatures bij de AOV-le den. Op jaarbasis bestaat er volgens Colijn echter een tekort aan zo'n 400 werknemers in het midden- en kleinbedrijf. Vriendelijk debat tussen PvdA en werkgevers ALKMAAR (GPD/ANP) - PvdA-lijsttrekker Wim kok vat te een middagje praten tussen zijn partij en ondernemend Ne derland perfect samen: "We hebben onze stellingen over en weer stevig geponeerd." Maar het bleef dan ook bij in een 'ge sprek' (was 'debat' misschien te polariserend in de nieuwe socia listische koers op weg naar re geermacht?) tussen de PvdA en vertegenwoordigers uit het be drijfsleven, gisteren in Alkmaar. De sociaal-economische top van de kamerfractie lichtte het verkiezingsprogramma op de punten werk en inkomen, milieu, overheidsinvesteringen, onderwijs en technologie toe. De vlaggeschepen van onderne mend Nederland Van Lede (VNO) en Andriessen (NCW) draaiden hun bekende verhaal af: geef ondernemend Neder land de ruimte, met Europa 1992 als de gebruikelijke stok achter de deur. Tot een indringende discussie op de voornaamste punten van tegenstelling (koppeling, lasten verzwaring, doorschuiven van de rekening) kwam het niet. Middagvoorzitter Jan Pronk hield het tijdschema scherp in de gaten, waardoor de redelijk heid het in elk geval optisch won van de tegenstelling. Wim Kok probeerde de twij fels aan ondernemerskant weg te nemen. De socialisten reke nen zich niet rijker dan ze zijn: eerst de koek verdienen, dan verdelen, betoogde hij. Neder land is geen eiland; uit oogpunt van concurrentie zijn de hoogte van de overheidsuitgaven, de in frastructuur, onderwijs en tech nologie van belang. De socialis ten willen investeren (in kwali teit) boven consumeren, en ver der kijken dan de vier jaar van een volgende regeerperiode. Ik heb goed geluisterd, zei Kok, die vervolgde met de (ook volgens de PvdA) noodzaak van een doelmatiger overheid van betere kwaliteit. Opvallend vriendelijk was Kok ook over de verhouding overheid-marktsec- tor. „De overheid kan heel veel niet alleen, maar heeft wel vaak een initiërende functie." Om vervolgens toch weer voor twij fel te zorgen in de ondernemers- rijen en een sturende." Een vloek in de kerk van het vrije on dernemen. Kok snapte 'dat gezucht' van de werkgevers over de belastin gen niet zo, omdat Nederland in ternationaal goed kan concurre ren. Sterker: de belastingver lichting voor de hogere inko mens kan in Nederland wel wat minder, hield de Pvd A-lijsttrek ker de werkgevers voor. "Het milieuprobleem gaat miljarden kosten, en de PvdA wil geen be leid maken op basis van een on betaalde rekening". Van Lede waarschuwde er echter voor dat de enorme in vesteringen die met de ambi tieuze plannen zijn gemoeid, na 1994 als een boemerang kunnen terugkomen. "Dan gaat de helft van die banen weer verloren", aldus de VNO-voorzitter. Vol gens Kombrink is van een terug val alleen sprake als de investe ringen na de komende regeerpe riode plotseling stoppen. Wars zijn de werkgevers van een door de PvdA voorgesteld, gedwongen scholingsverlof voor iedere werknemer. Van Le de: "Wij houden niet van dat dwingerige. Laat dat soort za ken alsjeblieft vrij". Algemene regels helpen volgens hem ook al niet bij de bestrijding van de langdurige werkloosheid. "We moeten naar een individuele be nadering, waarbij de kaarten bakken van de arbeidsbureaus worden doorgespit". Het enige punt waarover poli tici en werkgevers het funda menteel oneens waren, bleek de financiering van het onderwijs. Andriessen veegde de vloer aan met het ministerie van onder wijs, 'de papier-spuwende mo loch in Zoetermeer'; Waar de so cialisten meer geld willen om het (technisch) onderwijs beter te laten aansluiten op de wensen van het bedrijfsleven, achten de ondernemers een efficiënter be heer van de centen voldoende. Pvd A-lijstrekker Kok en werkgeversvoorzitter Van Lede TILBURG (ANP) - Ongeveer 750 medewerkers van Volt Tilburg heb ben gisteren het werk enige tijd on derbroken om de directie een ul timatum te stellen tot 4 september. Is voor die datum 07.00 uur Philips sen van Philips eerder garanties dat bij Volt, na eerdere reorganisaties, niet opnieuw gedwongen ontslagen zullen vallen. Volgens woordvoerder M. Siec- de Industriebond FNV niet bereid tot hernieuwd overleg afgelopen week op verschillende behoud van werkgelegenheid vergaderingen door de achterban 1.100 Volt-medewerkers hun baan zullen verliezen. In Washington worden 7 miljoen deflectie units gemaakt, in Tilburg 2 miljoen. Omwille van schaalverbe- de tering zou Philips de produktie in Engeland willen concentreren. bij Volt dan volgen acties, aldus be stuurder J. Janmaat van de Indus triebond FNV. Directeur Hoogenboezem vroeg het personeel tot half oktober "netjes verder te werken" in af wachting van mededelingen van de directie. Alle betrokken bonden ei- het groene licht gegeven voor alle vormen van actie, mocht de directie het ultimatum negeren. Bonden en personeel vrezen dat door over plaatsing van de afdeling deflectie units (onderdelen voor kleurentele visies) van Tilburg naar het Engelse Washington, minstens 300 van de Ahold beschermt zich tegen Asko De fusie tussen Holec en machi nefabriek Begemann zal tot standkomen via een aandelen ruil. Aandeelhouders van Holec zal worden gevraagd hun belan gen om te wisselen in aandelen Begemann. Voor elke drie aan delen Holec wordt één aandeel Begemann geboden. Bij Holec werken op het ogen blik 3100 mensen, van wie 2000 bij Holec Componenten en Sys temen en Holec Projects in Hen gelo. President-directeur en grootaandeelhouder J. van den Nieuwenhuyzen van Begemann heeft al een belang in Holec. Holec heeft een aandelenkapi taal van ruim 35 miljoen gulden, dat op basis van de beurskoers van vrijdag bijna 123 miljoen waard is. Begemann heeft een aandelenkapitaal van 11,4 mil joen, waarvan 80 procent in han den is van Van den Nieuwen huyzen. Begemann heeft ondermeer de bedrijven Gusto Geleen, Ma chinefabriek Breda, Bredero Price, Molenschot en PMB Hol ding overgenomen. Voorzover bekend houdt Van den Nieu wenhuyzen zich vooral bezig met financiële en organisatori sche aspecten en niet met het in terne beleid van de bedrijven. Zelf heeft hij in een dagbladin terview gezegd dat de werkgele genheid voor hem belangrijk is. Zo'n vrolijke fusie - of eigenlijk overname - heeft industrieel Neder land in geen tijden gezien. Zelfs de betrokken vakbonden hebben in middels instemmend gereageerd. door Marien van de Bos Sanering van de schulden van het electrotechnische Holec-concern staat als eersfe op het programma. Joep A.J. van den Nieuwenhuyzen brengt niet alleen een bod uit op alle uitstaande aandelen Holec, een fi nanciële impuls in produktontwik- keling bij Holec is dringend ge wenst. "Achterstallig" wil Jansen de investeringen van zijn concern niet noemen, de productontwikke ling is immers ook in de zware ach terliggende jaren voortgezet, maar voor de produktie van de nieuwe vondsten zijn ook investeringen no dig. En daar zal directeur en groot- je steeds die combinatie aandeelhouder Joep van den Nieu- werktuigbouwkunde e wenhuyzen wel voor zorgen. Hij wil techniek", aldus Jansen, zo snel mogelijk enkele tientallen Personeel en bonden i miljoenen guldens in het bedrijf °P wit pompen. •Joep volge ZAANDAM (ANP) - Het kruide niersconcern Ahold heeft haar mo gelijkheden om zich te beschermen in stelling gebracht. Ahold, onder meer eigenaar van de supermarkt keten Albert Heyn, heeft dit giste ren bekend gemaakt. Ahold probeert zich via deze ma noeuvre het Duitse grootwinkelbe drijf Asko van het lijf te houden, dat een belang in Ahold heeft opge bouwd van een kleine 15 procent. Vorige week kondigde Ahold aan de besprekingen met de Duitsers te hebben afgebroken, omdat dezen zonder medeweten van Ahold een belang van 12 procent in de kruide nier, afkomstig van het Utrechtse SHV (energie, Makro), hadden ge kocht. Desondanks vergrootte As ko zijn aandeel Ahold door aanko pen op de beurs en kondigde aan daarmee door te gaan. Ahold heeft besloten gebruik te maken van de Stichting Ahold Con tinuïteit, die in 1973 werd opgericht om Ahold te beschermen tegen on vrijwillige overnames. Die stichting Voor de zeggenschap over het be- zal nu 107.130 preferente aandelen drijf maakt het aantal in ieder geval (aandelen met stemrecht) in Ahold niet uit. De beschermingsconstruc- kopen van een nominale waarde tie tegen vijandelijke overnames van 1000 gulden. Voor Van den Nieuwenhuyzen is dat geen probleem. "Er zijn geen voorwaarden vooraf gesteld over het aantal aandelen dat aangeboden moet worden". Overigens bezitten de twee werknemersstichtingen minder dan een procent van het to tale aandelenkapitaal van Holec. Afgesproken is bovendien dat zo lang niet alle aandelen Holec (wette lijk 95 procent) voor omruiling te gen aandelen Begemann zijn inge leverd de overige aandeelhouders recht blijven houden op een eigen commissaris". Het is echter nog vol- sterkt onduidelijk hoeveel aandelen Van Nieuwenhuyzen aangeboden zal krijgen. beperkt het stemrecht van aandeel houders Holec, ongeacht de om- gens maar een kwart wordt betaald. Het aantal stemmen dat op de toeleveren en over het opvangen vang van het aandelenpakket, tot prefs kan worden uitgebracht komt electro- van produktiepieken, vertelt Van den Nieuwenhuyzen. Zijn aanpak nu 'zwart heeft bij een aantal noodlijdende tenge- metaalbedrijven waaronder de maximaal 6 stemmen in de algeme ne aandeelhoudersvergadering. Door het bod van 3 aandelen Holec overeen met het aantal stemmen op de gewone aandelen. Het stemrecht de bestaande aandeelhouders i: de overname geen ge- voormalige 'Machinefabriek Breda' z'Jn aandeel in Begemann van onge- Begemann "verwatert" dus gehalveerd. Om de spoleing AMSTERDAM (GPD) recteur Th.A. Jansen zijn goede keuze De voorgenomen fusie tussen de metaalverwerkende en werktuig bouwkundige industrieën van de Begemann-groep en de electrotech- niek van Holec levert een voor Ne derlandse begrippen fors bedrijf op met een gezamenlijke jaaromzet van ruim een miljard gulden. Door Holec-di- de samenvoeging van de beide dis- overtuigd ciplines ontstaat een typisch con- voor machinebouw, met de- dwongen ontslagen zullen vallen. "De twee concerns overlappen el kaar op geen enkele wijze", aldus de beide directeuren. buitenland te bewegen. RSV geleid tot een winst inmiddels ruim 22 miljoen 1988 en een stijgende tendens eerste helft van dit jaar. Obstakels voor de overname van De exportmarkt van Holec groeit Holec door Begemann zouden nog met tientallen procenten per jaar. nn - r de andere aandeelhouders niet 80 tot 70 procent, al lijken de dun te maken, wordt geen dividend gedachten daarover zich naar het uitgekeerd op de prefs. kunnen ontstaan door groepen kri- Op een orderontvangst v Ahold hoopt zich met de plaat sing van de prefs ervan te verzeke ren "dat de vennootschap ook in de toekomst haar beleid in zelfstandig- tussen beide directeuren. "Binnen tische aandeelhouders, waaronder miljoen gulden over dit jaar wordt ders o'n 550 heid kan bepalen, zonder dat hou- mann-groep als aanstaande fusie- zelfde opbouw als de hele groten i partner. Dat er twee'jonkies'bij zul- Europa zoals Siemens en Asea len schuiven aan zijn directietafel, Brown Boveri. "Op het gebied van de broers Joep en Jeroen Van den industriële processen, van milieu- Nieuwenhuyzen, vindt hij prachtig, technologie en openbaar vervoer het half uur" zitten ze op een lijn. Zowel Van Nieuwenhuyzen als Jan sen werken met een minimale be zetting bij de holding e verantwoordelijkheden recties van de werkmaatschappijen strategische pakketten het Holec-personeel. Voorafgaand aan de jaarvergadering van aandeel houders Holec bleek er fikse ruzie met grote te zijn tussen de werknemers-a, de di- deelhouders van de Holec-vestigin- triele kant. "In de handel zal ik me onlangs overeenkomsten met de gen in Slikkerveer en Ridderkerk zeker niet begeven", aldus Van den Britse Argyll en de Franse Casino. j voor ongeveer 175 miljoen i: buitenland gerealiseerd, aldus Jan sen. Daarbij blijft ook het nieuwe Ahold streeft samenwerking na met concern zich beperken tot de indus- Europese collegas en sloot daarvoor "Wij werken met een maandelijks enerzijds en die in Hengelo en het Nieuwenhuyzen. "Voor overleg tussen de werkmaatschap pijen over de markten, over elkaar hoofdkwartier in Amersfoort ander zijds. Voor zover bekend is een pakket ongeveer 10 procent in handen de familie Heijn.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 7