Koevermans rustig onder lawaai 'Schaver' Henk Fraser verrast door uitnodiging SpooTTV Konitsjev voert Sovjet-rijders aan Tegenvallers in Zuid-West Wales wil winnen in Finland Brenda Schultz weer onderuit in eerste ronde Flushing Meadow Zegereeks Brad Gilbert al in eerste ronde verbroken DINSDAG 29 AUGUSTUS 1989 SPORT PAGINA 15 Rus de grote verrassing van WK CHAMBÉRY (GPD) Greg Lemond, 'Superman' kopte de Franse sportkrant L'Équipe gisteren. Maar alom ook grote bewondering voor de nummer twee van het WK wiel rennen bij de profs, de 23-jarige Sovjet Dimitri Konitsjev. „Als ik geen eerste was geworden, had hij het verdiend", sprak de Amerikaan, wijzend op de belangrijkste exponent van de wieler-perestrojka. 33-jarige Soekhoroetsjenko, èn de in de Ronde van Spanje uitblinken de Vladimir Ivanov waren er zon dag niet bij. „Ze hadden weer eens iets", zegt Franchini. Konitsjev liet zich er niet door afleiden. Hoewel er in de begeleiding van de USSR- ploeg slechts één man was, met een Sovjet-paspoort (de dokter), reed hij schijnbaar blindelings op het kompas van de gelouterde profs. Als durver vroeg meespringend in wat later bleek de beslissende vlucht, als klimmer nooit panieke rend bij uitvallen van Wegmüller en Claveyrolat, als daler een even grote attractie als destijds Delgado, en als sprinter een halve fiets slechts de mindere van Lemond. De tweede plaats in het WK leverde Konitsjev 80 punten voor het FlCP-klasse- ment op; de Coppa Agostoni was goed voor 30 pnt. De Sovjets begin nen te scoren. Waarschijnlijk nog CHATEAULIN (AFP) Een dag na hun nederlaag bij het wereldkam- niet genoeg om ze volgend jaar re- pioenschap in Chambery, hebben de Fransen gisteren revanche genomen glementair startrecht te verkrijgen op Greg Lemond. Bij het Circuit van de Aulne, in het westen van Frankrijk, voor de wereldbekerwedstrijden, won Charly Mottet. De kersverse wereldkampioen werd tweede. Hij ver maar wat let de Tour de France de sloeg zeventien seconden na Mottet zijn rivaal Laurent Fignon en Thierry Sovjets binnen te halen op een wild Claveyrolat in de sprint om de tweede plaats. De coureurs reden in de om- card. geving van Chateaulin vijf lussen. De kopgroep, waaruit Mottet later de- Peter Post heeft zijn blikken re- marreerde, ontstond in de laatste omloop. centelij k ook al naar Leningrad ver legd, om te kijken of er soms nog Lemond (op de foto met gouden medaille meer Konitsjevs in de aanbieding zijn toekomstplannen kwijt. Hij bevestigde wel de zijn. De Russen komen? Ze zijn al van Z-Peugeot en Toshiba. „De onderhandelingen lopen. Volgende week een flink eind onderweg. maak ik mijn beslissing bekend", verklaarde de Amerikaan. PETER OUWERKERK Lemond was Konitsjev pas een ki lometer of vijf voor de finish tegen gekomen, maar ook hij wist, dat de rijzige rouleur uit Gorki er toen al zo'n 155 km werk op de eerste rij had opzitten. Dat hij pas als laatste het verzet tegen de machtsprint van Lemond moest staken, sterkte een ieder in de overtuiging, dat Ko nitsjev is geladen met de snelheid en kracht van een torpedo. Dimitri Konitsjev voor velen misschien dé surprise van het WK. In de prognoses was hij zelfs door zijn eigen ploegleider niet tot een dergelijke stunt in staat geacht. Ko nitsjev, net als de meesten van zijn landgenoten rijdend voor het Alfa Lum-team uit San Marino, had zich in de Ifaliaanse pré WK-koersen weliswaar scherp èn in vorm ge toond zijn ploegleider Primo Franchini wist vooraf: „De koers duurt 50 km te lang, en tactisch zul len de Sovjets nog te kort komen ten opzichte van de rijpere profs". Afgestapt Konitsjev dacht er eigenlijk zelf net zo over. Hij debuteerde weliswaar niet in die altijd specifieke WK- sfeer, maar zijn twee amateurstarts in '86 en '87 had hij niet tot een einde gebracht; beide malen afgestapt. En het overwegend Italiaanse seizoen was weliswaar intensief geweest, maar de wedstrijden konden niet opwegen tegen de verwachte, kei harde WK-finale. Maar het waren zondag veel minder de collectieve dan wel de individuele kwaliteiten, die de doorslag gaven op het zware Montagnole-parcours. In Cham- béry was er alleen ruimte voor per soonlijke hoogstandjes. Van Rooks, Fignon, Lemond tot Kelly, en won derbaarlijk genoeg ook van de on verzettelijke strijders vanaf ronde 9: Claveyrolat en Konitsjev. Tactisch kon er in Chambéry geen val wor den gezet, en wie sterk was kon dat heel lang laten blijken. Van Konitsjev werd al, sinds het debuut van de armada rossa, het ro de leger, gezegd, dat hij zich van de vijftien ex-staatsamateurs het best aanpast aan de westerse gewoon ten. Konitsjev koerst ook al gerui me tijd in West-Europa en boekte daar een aantal opmerkelijke suc cessen, vooral in etappewedstrij den. Zo won hij de Ronde van Oos tenrijk, in Italië de Regiogiro. èn de Piccolo Giro, en werd hij USSR- kampioen 'rittenkoersen.' Mentaliteit Franchini: „Vijftien renners uit een vreemd land onder-je hoede krijgen is eigenlijk niet te doen. Ze wonen met z'n allen in een hotel in Rimini, maar ik ben ervan overtuigd, dat als je vijftien Italianen zo bij elkaar zou zetten, ze in een week gek zouden zijn. Er is de taalbarrière, het andere NEW YORK (GPD) - Flushing Meadow geldt traditiege- met'hef'geTwaa'ro^fzl*rouw als df ste graadmeter in het Proftennis. Op Roland zelf kunnen beschikken, en de Garros gaat het om engelengeduld, op Wimbledon is een heimweeverwoestende service vaak doorslaggevend, maar bij het Franchini heeft de laatste tijd bo- Newyorkse Grand-Slamtoernooi komen de pure kwalitei- af Ie'rekTiwn^hij3heeft féen tolk Jen het best tot hun recht. Niemand wordt bevoordeeld zo meer tot zijn beschikking. De "eet het, eerder iedereen benadeeld. Paul Haarhuis zal na de Sovjet-auto- vannacht (Nederlandse tijd) echter vraagtekens zetten ach- weg- ter die bewering. KERKRADE (ANP) Met zijn wilde haren is Henk Fraser ook wat van zijn grofheid kwijt geraakt. De donkere verdediger van koploper Roda JC dacht vanwege zijn reputatie als schopper geen kandi daat te zijn voor het nette Oranje, maar zondag kreeg hij een uitnodiging voor de oefenwedstrijd te gen Denemarken op 6 september. De debutant dankt die invitatie niet aan zijn hardheid, maar aan zijn klasse. Fraser verwachtte de selectie voor Oranje niet. „Ik zit met dat ene pro bleem." Hij doelt op zijn af en toe (te) ruwe spel. Soms maakt hij op eens een grove overtreding, vaak krijgt hij een gele kaart. Achttien bleef als een van de weinigen koel, hij werd alleen boos als maatje Van Loen of een ander aangepakt werd. „John heeft invloed op mij, ik op hem." Fraser, buiten het veld de rust stuks in drie voorgaande seizoenen vriendelijkheid zelve, heeft nog wel eredivisie. Acht en vijf bij FC Utrecht, vijf bij Roda en ook in de eerste vijf duels van dit seizoen al weer twee. Toch zegt hij veranderd te zijn. „Vorig jaar heb ik geen enkele doodschop gegeven." Dat was wel last van zijn reputatie. „Ik heb nog altijd de naam een schaver te zijn. Daarom had ik de selectie niet ver wacht. Toen ik de uitnodiging on der ogen kreeg dacht ik: Goh, daar zitten wel kapjers tussen zeg." Zelf is hij ook een grote. Pas 23- anders tijdens zijn beruchte periode jaar jong, het lichaam en de tred v i de Domstad. „Bij Utrecht wilde ik grof zijn. Ton Pattinama zei al tijd: Het maakt niet uit hoe je in het nieuws komt, als je maar in het nieuws komt. Ik keek tegen 'Patti' op. Het publiek werd gek als je er flink inging. Ik was jong en voetbal de met jongens als Pattinma, Young en Duchatirrier. Ik wilde ook hard voetballen." Rustiger Bij Roda is hij rustiger. Zijn wilde haar ging eraf. „Ik heb het er niet voor gedaan, maar mijn haardos zag er wel agressief uit." Het voetbal in Limburg is anders, de medespelers atleet, technisch, hard, makke lijk scorend. In vijf duels twee keer. „Ik kan best ballen", weet hij. Mont- pellier, de club van oud-ploegge noot Suvrijn, wilde hem vorige week kopen. Zoals er ook belang stelling was van nog enkele Franse clubs. Niet bespreekbaar, ant woordde manager Hans Coerver steeds. Hij wil Frasers contract openbreken en verlengen tot 1993. De geboren Schiedammer twijfelt. „Als je in Frankrijk miljonair kunt worden, moet je het dan laten?", vraagt hij zich af. Test zijn anders, trainer Jan Reker tem- Fraser zegt nog niet precies te pert hem. Want dat agressieve zit ten hoever zijn mogelijkheden beetje in zijn aard, zegt hij. „Ik krijg liever een pak slaag dan dat ik wegloop bij een vechtpartij. Ik kan in het veld over hele kleine dinge- de WK) wilde nog niets over tjes geïrriteerd raken, vooral als an- belangstelling deren wat wordt aangedaan." Hij doelt daarbij vooral op de bik kelharde Europa Cup-duels gaan. Hij beseft wel, dat hij eigenlijk nog maar net komt kijken. „De meeste mensen denken dat ik een stuk ouder ben. Maar tijdens het po sitiespel op de training moet ik als jongste wel steeds in het midden." Oranje is een test. „Ik heb voor de dragen, maar ik hoop natuurlijk dat ik een kans krijg. Aan een eventuele selectie voor de eindronde van de WK denk ik niet. Ik leef van dag tot dag, van week tot week. Dat heb ik altijd gedaan." Relativeren kan hij goed. Dat kwam vooral goed van pas na de vliegramp met het SLM-toestel op 7 juni, waarbij veel (voetbal-)vrien- den om het leven kwamen. Fraser, die twee Surinaamse ouders heeft, zou meegaan. Reker raadde het hem af. „Jan zei 'blijf jij nou maar bij die kleine'. Ik had net een doch tertje. Ik bleef twijfelen. Sigi Lens pestte me nog. 'Ik stuur wel een kaartje', zei die. Toen ik op de radio van het nieuws hoorde, dacht ik ge lijk aan Sigi. Ik meende dat ik gek werd, toen ik hoorde dat hij nog leefde." Henk Fraser kreeg binnen een week twee uitnodigingen, want op 20 september speelt hij met het Kleurrijk Elftal tegen Nederland. „Ik vind die wedstrijd belangrijk, heel mooi. Laat het een eerbetoon worden", besluit hij. LEIDEN Het was de organisatie van de jonge tennisvereniging Zuid-West gelukt een heel aardig Roda in Guimaraes en Sofia. Fraser eventueel zelfs de ballen wel wil televisie als geintje gezegd dat ik deelnemersveld bijeen te krijgen. ASUNCION (Rtr) - De Chileen se scheidsrechter Hernan Silva is zondag onder politiebewaking in -Asuncion van het veld gevoerd, nadat hij vijf minuten in blessure tijd van de WK kwalificatie-wed strijd tussen Paraguay en Colom bia het thuisland een strafschop toekende. Silva floot nadat de Colom biaanse doelman Rene Higuita aanvaller Rogelio Delgado bij de nek had gegrepen, toen deze de bal probeerde in te koppen. Boze Colombiaanse spelers achter volgden de scheidsrechter, die daarop de hulp van de politie in riep. Na een stevige vechtpartij met de Colombiaanse voetballers en te hulp gesnelde verslaggevers Scheidsrechter onder bewaking van voetbalveld de politie erin het veld te ontruimen. Tot grote vreugde van de 60.000 bezoekers schoot doelman Jose Luis Chilavert de strafschop in, waardoor Paraguay alsnog won (2-1). Drie minuten voor het ver strijken van de normale speeltijd was Colombia op 1-1 gekomen door een treffer van Iguaran. Fer- reira opende de score in de 58ste minuut. In groep 1 van de Zuidameri- kaanse zone schiep Uruguay zich goede uitzichten op de eindron den van het WK door met 2-0 van Peru te winnen. Beide treffers kwamen na rust tot stand. In groep 3 kraakte Chili in het even over de Argentijnse grens gele gen Mendoza Venezuela met 5-0. Voor Chili scoorden Yanez, Vera en Letelier (driemaal). Ondanks de stevige overwinning waren de Chilenen teleurgesteld. Zij had den met een verschil van acht doelpunten moeten winnen om qua doelsaldo gelijk te komen met Brazilië. Dat heeft nu aan een gelijkspel in het thuisduel (3 sep tember) tegen Chili voldoende voor plaatsing. CARDIFF (Reuter) Met Alan Davies van Bradford in de plaats van de geschorste Barry Home reist Wales volgende week naar Helsinki voor de voetbalwedstrijd van 6 september tegen Finland. Davies speel de vorig jaar september tegen Nederland voor het laatst voor Wales. Bij de bekendmaking van zijn selectie zei Yorath, dat Wales onder normale omstandigheden uitgeschakeld is voor een plaats in de eind ronde van het WK. „Ik denk niet dat Nederland en Duitsland door ons nog te pakken zijn, maar het blijft mogelijk dat er met een van die lan den iets misgaat. Daarom moeten we de uitwedstrijd tegen Finland toch maar zien te winnen." De selectie van Wales bestaat uit: Southall (Everton), Norman (Sun derland), Phillips (Norwich), Bowen (Norwich), Holden (Oldham), Rat- cliffe (Everton), Aizlewood (Bradford), Davies (Bradford), Nicholas (Chelsea), Blackmore (Manchester United), Williams (Derby), Saun ders (Derby), Hughes (Manchester United), Rush (Liverpool), Allen (Norwich) en Pascoe (Sunderland). riteiten was gedetacheerd, gestuurd, omdat zij volgens de Alfa Lum-directie teveel partij zou trek ken voor de renners. Maar, de taal Feit is dat de nuchtere Eindhove- van het wiel is universeel, en de naar in zijn duel met de Nieuwzee- goedwillenden onder de coureurs lander Kelly Evernden bepaald niet hebben zich al een aardig mondje geholpen werd door de organisatie. Italiaans eigen gemaakt. Franchini heeft zijn equipe wel eens de ploeg van de 'ingebeelde zieken' genoemd. „Ze zeggen altijd i alles te mankeren. Op het moment dat Haarhuis, via de kwalificatiestrijd tot het hoofdsche- na doorgedrongen, de tie-break an de derde set won en weer in de winning mood" kwam (7-6, 3-6, 7- ikdenk 6), besloot een official de spelers, dat het vooral een geestelijke kwes- hoewel geen van beiden zich had tie is. Het valt ook niet mee, als je beklaagd, „wegens het slechte i kinderen ver weg zitten, en het aantal telefoontjes en retour tjes Moskou beperkt is. Maar Ko- licht" de keus te geven: doorgaan of stoppen. Evernden verkoos uiteraard de nitsjev slaat zich daar heel goed eerste optie, Haarhuis wilde doorheen. Hij is nog maar twee keer begrijpelijk graag verder. De partij werd inderdaad verschoven naar de (Nederlandse) vooravond, na de ontmoeting tussen Michiel Scha pers en Neil Broad. De Brabander, voor het eerst in Amerika geassis teerd door zijn coach Henk van Hulst, bleef dus nog in het onzekere over een mogelijk treffen met John lljoenen voor i fillister McEnroe, bij winst zijn opponent in t /~v*attnt"*/TiTn\ TT' de tweede ronde. De dertigjarige LONDEN (RTR) - Manchester Uni- - eu Vlaggeschip Het vlaggeschip van de Sovjets, de Milj iu a r Dn r Amerikaan werd gisteren 1 hle? verdediger Gary Pallister nubliek held on voor het Britse recordbedrag van ruim 7,5 miljoen gulden overgeno men van Middlesbrough. De naar de tweede divisie gedegradeerde ^j^- club had eerder een bod van Man Chester van zes miljoen gulden afge- met"de Fransman^lc gen publiek als een held onthaald in het Louis Armstrong Stadium en stelde zijn fans niet teleur. De nummer vier van de wereld, bezig aan zijn tweede jeugd, rekende niet alleen vrij gede- ÜÏÏfïJÏÏÜSr '°Ld"!™r Winogradsky (6-1. 6-4, 6-4), maar «oo™ zorgde ook voor wat vermaak bij de sensatiezoekers door wegens „hoor- NEW YORK (GPD) De overwinningsroes van Brad Gilbert is giste ren abrupt verstoord. De Amerikaan met het boksersgezicht, die de laatste weken van zich deed spreken door drie opeenvolgende toer nooizeges en 22 van zijn 23 wedstrijden won, ging op Flushing Meadow al in de eerste ronde tegen de vlakte. Zijn landgenoot Todd Witsken bleef Gilbert, die na afloop klaagde over beenkrampen, na vijf sets de baas. De als achtste geplaatste Ame rikaanse Daviscup-speler werd als een belangrijke outsider in de US Open beschouwd. Titelverdediger Mats Wilander overtuigde met een drie-setszege op de Oostenrijker Horst Skoff: 6-1, 6-3, 6-1. bare obsceniteiten" zijn eerste waarschuwing te incasseren. Het blijft al met al ongelijk verdeeld op Flushing Meadow: te weinig licht en te veel geluid, vooral van oorver dovend opstijgende vliegtuigen. Het leek wel of ze het erom deden bij de vluchtleiding op La Guardia, zo vaak werden de tennisbanen vanuit de lucht bestookt met een overdaad aan decibellen. Stocijns Mark Koevermans bleef er bij zijn debuut in New York bewonderens waardig stoicijns onder. „Ach, ik ben wel wat gewend", sprak de top- spinkoning uit Bergschenhoek na zijn zege op de Australiër John Frawley 6-3, 3-6, 7-5, 6-4). „Per slot van rekening woon ik vlakbij Zes tienhoven. Als Schiphol dicht is, kan dat ook behoorlijk lawaaierig zijn". Koevermans stuit nu op Mi- kael Pernfors. De Zweed, afgelopen weekeinde maar net verliezend fi nalist tegen Ivan Lendl tijdens een demonstratietoernooi in Jericho, gaf een opmerkelijk staaltje vecht lust weg in zijn duel met de onbe- anderde mentaliteit verder stimule- kende Amerikaan Steve Bryan, ren, onder andere door zijn gerepu- Hoewel Pernfors de eerste twee sets teerde Amerikaanse ambtsgenoot verloor, sleepte hij toch de partij Stan Smith te bewegen ook Neder- binnen. landse spelers (-sters) en coaches op Wat het resultaat ook moge zijn, te nemen in trainingskampen. Nederland telt in elk geval kwanti- Smith heeft met behulp van ze- tatief gezien behoorlijk mee op ven miljoen dollar in korte tijd de Flushing Meadow. Nooit eerder de- crisissituatie binnen het VS-tennis den zeven enkelspeldeelnemers (- sters) mee aan het hoofdtoernooi; met de vier mannelijke Daviscup- klanten staat de Nederlandse in breng zelfs gelijk aan die van de Tsjechen, Russen, Westduitsers en Spanjaarden. Tot groot genoegen, uiteraard van bondscoach Stanley Franker, die het als een nieuw be wijs beschouwt voor de opwaartse spiraal. Mentaliteit „Het is een teken dat ze gerichter bezig zijn. Vroeger ging bijna nie mand hierheen, omdat ze dachten dat ze toch kansloos waren. Dat is veranderd en zo hoort het ook. Ei genlijk hoor je je hele programma te bouwen rond de vier Grand- Helaas verdwenen al vier deelne mers in de mannen-B uit het toer nooi voordat er een bal geslagen was. De als eerste geplaatste Erik Bakker en de Haarlemmer Ton Bulters gaan het (net als Bionda Zonderop en Karin Croese) probe ren in het A-kwalificatie-toernooi van Z'67 in het Rotterdamse Zui derpark. De als derde geplaatste Kees Heemskerk haakte gebles seerd af en Onno Guinau bleek niet te kunnen voldoen aan de vereiste minimumleeftijd van achttien jaar. Marcel Vink (Hillegom) en Mark Fleischeuer (Dekker) voeren der halve ieder een helft van het schema aan en zullen elkaar waarschijnlijk in de finale treffen. Het is voor Mar cel Vink deze week een uitstekende gelegenheid om na een wat mindere periode (nederlaag tegen Marco van Trigt en griep) weer zijn vorm van twee maanden terug te pakken te krijgen, wil hij volgende week een serieuze kans maken in de Masters. In de B2 geldt geen leeftijdsgrens, zodat Onno Guinau daar wel boven aan de lijst prijkt, op de voet ge volgd door OLTC-er Marcel Gerrit sen. Bij de B-dames was het aantal inschrijvingen niet voldoende om het spelen van een toernooi te recht vaardigen. Esther van Zuuren (De Leidse Hout) krijgt, na haar overwinning in Zoeterwoude, het vertrouwen van de wedstrijdleiding in de C-catego- rie. Pas in een eindstrijd ontmoet zij eventueel De Munnik-speelster Jac queline Paauw. De mannen-finale zal zich waarschijnlijk afspelen tus sen Marco Mattke (Casino) en Ar thur Turk. Jack Manuputty (Rijnkanters) is voorlopig de gevierde man in het 'volwassenen-toernooi' van OLTC in Oegstgeest. Hij is als tweede ge plaatst in de 30+-categorie en heeft al twee wedstrijden winnend afge sloten. In de eerste ronde verloor Alting Siberg in drie sets met 6-2,1- 6,6-4 en een ronde later moest Kras- ka er aan geloven met 6-1, 6-0. Uni- cummer Lodewijk Kallenberg moet volgens de plaatsingslijst uiteinde lijk te sterk zijn voor Manuputty. Als de twee andere halve finalisten worden Coen Heeringa (OLTC) en Nico Dofferhof (Unicum) verwacht. Joan Zonneyylle (De Munnik) en Maureen Meijer gaan waarschijnlijk bepalen wie bij de vrouwen de sterkste is. Plaatsingslijsten, Zuid West, MEB1: 1. E. Bakker, 2. M. Vink, 3. K. Heemskerk, 4. M. Fleischeuer. MEB2: 1. O. Guinau, 2. M. Gerrit sen. MEC1: 1. M. Mattke, 2. A. Turk. MEC2: 1. R. Kampers, 2. E. Steegers, 3. W. Visser, 4. R. Keimpe- ma. VEC1: 1. E. van Zuuren, 2. J. Paauw. MED1: 1. R. Canter Vis- scher, 2. G. J. Anker. ken willen kijken. Brenda Schultz heeft dat inmiddels al gedaan, maar het beviel haar allerminst. De voor malige pupil van Franker brak Teloorgang Schultz, afgezakt naar de 65ste posi- de mondiale hitparade, ging mei al na enkele maanden met de roemloos ten onder tegen de Argen tijnse Patricia Tarabini: 7-5, 6-2. FYanker zag de teloorgang i CURSUS CAFÉBEDRIJF f295.- s Cafébedrijf. Deze opleiding Binnenkort start in Alpben a/d Rijn en Leidei bestaat uit 10 wekelijkse avond of middaglessen van elk 2' De cursus kost totaal 295,- en men kan zich nog aanmelden. Een vooropleiding is niet nodig en het Examen voor het Rijkserkende Diploma is op 4 januari. De zeer afwisse lende en beslist niet saaie cursus wordt zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achterhoofd om ooit nog eens een eigen Horecabedrijf(je) te beginnen. Ook is er een groot tekort aan gediplomeerd horeca- personeel! De lessen worden zeer levendig gebracht met o.a. dia's, vrijblijvend wijn proeven etc. Ook bezoekt men gezamenlijk een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Oisco, Kantine, Bar. etc. beheren. De cursus is zowel mondeling als schriftelijk te volgen. Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onderwijs, postbus 1161 te Breda, telefoon 076-710078. veel onnodige fouten en is te zwaar. Het moet toch niet zo moeilijk zijn haar weer op de rails te zetten. Ik zal Brenda nu wel duidelijk maken dat ze de balans dient op te maken. Als ze alleen met haar zusje (Sacha, red) blijft optrekken weet ik wel hoe laat het is". „Ze heeft gewoon een coach no dig die van wanten weet en respect afdwingt. Bij Belser miste ze gezel ligheid, maar wat heeft ze nu dan?. Ze is er niets mee opgeschoten. Ik blijf erbij dat Brenda te vroeg met hem heeft gekapt. Belser is meteen daarna aan de slag gegaan met een Canadees, Sznajder, en die staat nu wel bijna in de top-vijftig. Dat be wijst toch dat ze meer naar hem had moeten luisteren". -TFROFTJ TF. NTTT.TT. DINSDAG 16.30-17.00 Did 3: Universiade aktuell: ft- BRT 2: Warogem Koeree: rechtstreeks verslag van de klassieke steeple chase. 17.00-19.15 BBC 2: Cricket: vanuit het Oval-stadion. 10.00-19.00 SKY: Snooker: Asian Open Toernooi. 19.00-20.00 SKY: What a Week. 20.00-21.00 SKY: Turnen: Oostduitse kampioenschappen. 20.00-21.50 Super: Sport. 21.00-22.00 SKY: Atletiek: internationale wedstrijden in Bem. 21.45-22.05 Did 3: Universiade Magazine: samenvattingen finales atletiek, basketbal en degen voor mannen. 22.00-23.00 Super: English League Foot ball. 22.00-23.00 SKY: Motorsport: GP formule I op het circuit van Francorchamps. 23.00-00.00 Super: NBA Basketball: Amerikaanse prof-wedstrijden. 23.00-01.00 SKY: Snooker Asian Open Snooker Toernooi. 00.15-01.00 BBC 2: Cricket: ting.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15