RlWffy I Stefanie Halenbeek (17) de nieuwe Miss Holland Elsemiek: Havenga naar Nieuwslijn Ook Ruud ter Weijden stapt over naar TV-10 Onderzoek buitenlandse status Veronique 'Sancties HOOG BEZOEK VOOR DIOK Veronique en TV 10 onjuist' AVRO-topman naar TV 10 Regio rijkelijk vertegenwoordigd INGEN MAANDAG 28 AUGUSTUS 1989 HILVERSUM (GPD) - Oud-hockeyinternational Elsemiek Havenga gaat Veronica's Nieuwslijn presenteren. Zij is de opvolgster van Jaap van Meekren, die naar het satellietstation Véronique vertrekt. Havenga maakt tot 1 oktober nog deel uit van het presentatieteam van Studio Sport. Zij is bovendien werkzaam voor Veronica Nieuwsra dio. Elsemiek Havenga is door Nieuwslijn louter voor de presentatie aangetrokken. Zij zal geen deel gaan uitmaken van de redactie. Hans Emans, de nieuwe eindredacteur van Nieuwslijn blijft, naast Havenga, de presentatie voor zijn rekening nemen. HILVERSUM (GPD) - Ruud ter Weijden gaat naar de nieuwe c ciele zender TV 10. Hij zal samen met de van de KRO afkomstige Vi vian Boelen de presentatie verzorgen van het sportprogramma van TV 10 op woensdag- en zondagavond. De 49-jarige Ter Weijden komt van de AVRO, waar hij de laatste maanden Kees Buurman verving als chef van de amusementsafdeling. Bij deze omroep startte Ruud ter Weijden in '69 zijn loopbaan bij Sport - panorama. In '76 stapte hij voor vijf jaar over naar de redactie van NOS Studio Sport. In '81 keerde hij terug naar de AVRO. HILVERSUM (GPD) - Het Commissariaat voor de Media zal onderzoeken of Radio Télé .Veronique voldoet aan artikel 66 van de Me diawet waarin regels worden gesteld voor het doorgeven van buitenlandse program ma's via de kabel. Aanleiding voor het on derzoek is de korte proefuitzending van Ve ronique die deze week via de kabel in Leeuwarden werd doorgegeven. Volgens Joke Molendijk van het Commis sariaat kan het onderzoek naar de buiten landse status van het commerciële station nu gebeiiren omdat er daadwerkelijk een programma is doorgegeven. „Zolang dat niet het geval is is er alleen sprake van een kunnen we niet optreden. De kabelexploitant mag enkel die zenders door geven die aan de mediawet voldoen en we zullen nu nagaan of dat inderdaad het geval was. Voor het onderzoek zullen we bij Vero nique de nodige papieren opvragen zoals bij voorbeeld de vergunning van de Luxem burgse overheid en het contract met de satel- lietexpoitant." Als uit het onderzoek mocht blijken dat Veronique niet aan de bepalingen van de Mediawet voldoet, kan het Commissariaat de kabelexploitant die het programma heeft doorgegeven een boete opleggen van maxi maal vijftigduizend gulden per vastgestelde overtreding. Het Commissariaat streeft er naar het onderzoek af te ronden voor 2 okto ber. Op die datum wil Veronique met de da gelijkse uitzendingen starten. Veronique laat desgevraagd weten met het onderzoek van het Commissariaat „geen enkel probleem" te hebben. „Wij zijn er juist blij mee. We hebben het Commissariaat deze week ook speciaal uitgenodigd op de pers conferentie waar onder andere de uitzen ding te zien was. En die proefuitzending hebben we bewust zo vroeg gepland om het Commissariaat alle gelegenheid te geven het onderzoek in te stellen. Onze zaken zijn alle maal in orde, we hebben dus niets te vre- Door Miep de Graaft AMSTERDAM (GPD) - 71 procent van de Nederlan ders acht het onterecht wan neer de overheid, via wette lijke maatregelen, probeert om de komst van TV 10 en Veronique tegen te houden. 21 procent van de bevolking vindt dergelijke maatrege len wel een goede zaak en 9 procent spreekt daar geen oordeel over uit. Dat blijkt uit een onderzoek dat werd uitgevoerd door het Nipo, Met name de leeftijds groep tot en met 44 jaar, zo blijkt uit de enquête, acht het tegenhouden van de commerciële stations on juist (79%). Onder de stemmers op de WD acht 85 procent tegen houden onjuist, bij de D66- stemmers bedraagt dat per centage 81. Van de CDA- stemmers is 67 procent van mening dat de komst van TV 10 en Veronique niet moet worden verhinderd. Van de PvdA-stemmers is 70 pro cent deze mening toege daan. 73 procent van de onder vraagden acht de regering niet in staat om de komst van TV 10 en Veronique daad werkelijk tegen te houden. HILVERSUM (GPD) - Mr. Evert van den Bos (36), programma- en or ganisatiemanager van de AVRO, gaat naar TV 10. Hij wordt adjunct-di recteur tv van deze commerciële zender, en wordt de rechterhand van tv-directeur Joop van den Ende. Bij de AVRO was Van den Bos in de periode van '82 tot '86 beleids medewerker van de voorzitter en de directie. In zijn hoedanigheid van programma- en organisatiemedewerker was hij de laatste jaren verant woordelijk voor het aankoopbeleid, de coprodukties, het produktiebu- reau en de finaneile planning van de AVRO. Bij TV 10 wordt Van den Bos de verantwoordelijk gesteld voor de or ganisatie, de continuïteit van de dagelijkse uitzendingen, het aankoop beleid en de coprodukties. LEIDEN De Leidse rugby club Diok organiseerde gisteren een internationaal toernooi en dat mocht zich in 'prinselijke' be langstelling verheugen. Prins Friso (links, met stropdas), zoon van koningin Beatrix en prins Clauswas er als eregast. Friso speelt trouwens zelf rugby in Delft. Op de foto naast Friso rechts (met donker pak) Yves Kummer, speler en organisator van Diok. NOORDWIJK - De 17-jarige Stefanie Halenbeek mag zich een jaar lang Miss Holland noemen. In een bomvol Oran je-Hotel Oranje in Noordwijk kreeg het blonde fotomodel uit het Brabantse JJden afge lopen zaterdagnacht het kroontje op het blonde hoofd gedrukt van niemand min der dan de huidige Miss Uni verse, 'onze' Angela Visser. Juryleden als Jan des Bou- vries, Lou van Rees, Frans Verlinden en Frans Mole naar bleken aan Stefanie de voorkeur te geven boven.23 andere kandidates, die er een avond lang hadden rond ge paradeerd. Onze nieuwe Miss Holland heeft groen-grijze ogen. lang blond haar en is niet minder dan één minder tachtig lang. Uit het kor te vraaggesprekje dat ze had met presentator Krijn Torringa werd de zaal duidelijk dat Stefanie dol is op romantische films als Sissi en Dr. Zjivago. Haar hobbies zijn paardrijden en skieën en haar sterrenbeeld is Ram, zo werd de menigte nog meegedeeld. Stefanie weet trouwens wat ze wil, want ze deed niet zoals de meeste andere kandidates mee vanwege 'de uitdaging', maar omdat ze verder wil komen in het modellenvak. Één van de juryle den omschrijft haar als een 'heel lief en beschaafd meisje'. Stefanie krijgt voor haar titel een set juwelen, diverse cadeau tjes ter waarde van 20.000 gul den, een droomreis naar Turkije, een avondjurk en een bromfiets. Ze zal het komende jaar uiter aard haar opwachting maken bij een aantal ontvangsten - maar bovendien mag Stefanie ons land volgend jaar vertegenwoor digen tijdens de Miss Universe- verkiezing in Amerika. En na de grote overwinning die Angela Visser daar een paar maanden geleden behaalde, is dat toch ook een leuk vooruitzicht. Direct achter Stefanie eindig den Yvonne Lopes (22) uit Goes en Francis Potkar (21) uit Alk maar als tweede en derde. Ook zij krijgen juwelen plus een reis en bovendien worden ze uitgezon den naar diverse internationale miss-verkiezingen Geweldig Een eerste reactie van de nieuwe Miss Holland op de ochtend na haar grote overwinning: "Ik voel me geweldig. Ik had het hele maal niet verwacht". Verder wil Stefanie nog weinig kwijt, bang als ze is om Miss Holland-organi sator Frans Verlinden voor de wielen te rijden. Wat er verder gaat gebeuren, weet Stefanie nog niet. Woensdag hoort ze meer. NOORDWIJK De Leids/Alphense regio bleek afgelopen za terdag in het Noordwijkse Hotel Oranje rijkelijk vertegenwoor digd met Miss Holland-kandidates. Een thuiswedstrijd werd het gebeuren voor de Noordwijkse Liesbeth Caspers (20). Veel geklap en gejoel uit de zaal voor Liesbeth, die uiteindelijk niet bij de laatste zes zou eindigen maar wél van haar collega-finalisten de prijs kreeg als sympa thiekste deelneemster. Liesbeth mag zich nu 'Miss Sympathiek' De Leidse Elizabeth Bijl belandde uiteindelijk wel bij de laatste zes overgebleven kandidates. Geen slecht resultaat voor de 18-jarige Elizabeth, die nog op school zit. Jacqueline ten Brinke was eveneens een Leidse die haar op wachting maakte bij de Miss Holland-verkiezing. Helaas voor de 21-jarige administratief medewerkster zou ook zij niet in de prijzen vallen. Anoesjka Timmermans (19)), een pr-manager uit Oude Wete ring, had als Miss Holland ons landje willen promoten in het bui tenland. Brenda Mantel uit Nieuwkoop ten slotte verklaarde mee tè doen omdat ze het leuk vond. Het 20-jarige fotomodel is er al aan gewend om vaak van huis te zijn en had er niet tegenop gezien om als miss vaak naar het buitenland af te reizen. Maar helaas. Miljoenenprijs Een inwoner van Chicago in de Amerikaanse staat Illinois heeft ruim 85 miljoen gulden gewon nen door in de staatsloterij de zes goede nummers te trekken. Voor de combinatie 6-9-33-40- 51-54 krijgt de anonieme geluks vogel een prijs die nooit eerder in deze Amerikaanse staat is uitbe taald. In dezelfde staat deelden in april vier gelukkige gokkers het bedrag van 140 miljoen gulden. Overigens is het niet de hoogste prijs die een speler in de loterij in de Verenigde Staten gewonnen heeft: in september 1988 werd ene Sheelah Ryan in de staat Florida ruirn 120 miljoen gulden rijker. Tijgers van slag Een gemeen trucje heeft de ge vaarlijke mensetende tijgers in de streek Sundarban van India zoda- in verwarring gebracht dat hun prooi het er in toenemende mate levend afbrengt. De mensen dit gebied weten de dieren ge heel van slag te brengen door het dragen van een masker op hun achterhoofd. Tijgerdeskundige Peter Jack- on, die een internationale milieuconferentie in Rome bij- voont, zei dat de eenvoudige truc sinds de invoering in 1987 voor alsnog een groot succes is geble ken. De bevolking ging over tot het dragen van maskers nadat 5 gebleken dat de menseneters altijd van achteren aanvielen. De mensenetende Royal Ben gal tijgers hadden in 13 jaar meer dan 500 mensen gedood in het In dische deel van de Sundarbans, een groot gebied met mangrove bossen dat zich tot in Bangladesh uitstrekt. Volgens Jackson zijn ar vier maskerdragers door de tijgers gedood: één door een aan- van opzij en drie die hun mas kers hadden afgedaan tijdens het eten. Vorig jaar doodden tijgers in totaal 13 mensen in de Sundar bans. In 1975 werden nog 63 men- door tijgers verorberd. De dorpelingen dragen de goedkope rubberen maskers als zij het oerwoud in moeten om te vissen, hout te verzamelen of ho ning te zoeken. "Natuurlijk vra gen de mensen zich af hoe lang het zal duren voordat de beesten het trucje door hebben, maar ik denk niet dat dat zal gebeuren", aldus Jackson. "Vlinders en ke vers hebben toch ook camouflage ontwikkeld om aan roofdieren te ontkomen. Ik zie niet De Franse koorddanser Phi lippe Petit vierde op zijn eigen wijze het feit dat 200 jaar gele den de Verklaring van de Rech ten van de Mens werd getekend. Zijn tocht van 700 meter naar de honderd meter hoge tweede verdieping van de Eiffeltorcn in Parijs verliep vlekkeloos, (foto dit niet zou werken tegen de tij gers in de Sundarbans". DB POMTie UBBFT POOI? LOSLIPPIGHEID TEGENOVER PB PERS DB KANS OM EBN GROTE TERREURORGANISATIE OP TE WAAROM DIE LOSLIPPIGHEID, COMMISSARIS

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22