Simpele zege Zonderop Finale-weekeinde veteranen in stijl Late zege RB op IJ sselmeervogels Nagelkerken laat Krans ontsnappen Crama wint van Witteman en Wijsman Noordwijk zet profs van Excelsior te kijk UVS vijzelt zelfvertrouwen op PAGINA 16 MAANDAG 28 AUGUSTUS 1989 NOORDWIJKERHOUT Bionda Zonderop sloeg gisteren weer toe. Net als de verveling. Want overal waar het 17-jarige tennistalent verschijnt in het regionale B-veld, wint ze. Op een manier waar bij elke spanning en emotie ontbreekt. In Noordwijkerhout won de blondine haar vijfde tennistoer nooi van deze zomer. Karin Croese fungeerde op De Boekhorst dit keer als schietschijf, hoewel ze nog vijf games veroverde (6-2, 6-3). Met dank aan de harde windstoten die over de baan gingen. Want Zonderop heeft natuurlijk niet altijd de wind mee, al lijkt dat zo. De veelvraat uit Rijpwetering, spe lend voor De Munnik, laat wel eens een kruimeltje liggen. Maar veel il lusies hoeven de opponenten van La Bionda niet te koesteren. Zelfs niet de hoop op setwinst. "Dat weet je van tevoren", zegt Karin Croese. "Daarom is het eigenlijk wel lekker spelen tegen Bionda. Eigenlijk kan zij alleen maar verliezen. Zelf kun je LDWS trefzeker tegen Unitas L LEIDEN - LDWS heeft bepaald geen moeite met het maken van doelpunten. Dat ondervond Unitas Leiden gisteren tot zijn schande. Tegenover de treffers van Joop Te gelaar, Paul Harteveld, Erik van der Weijden, Rob Lamboo (allen 2x), Ronald Mink en Dick Moree stelde alleen Nico Lafeber twee doelpun ten: 10-2. Ook LFC toonde vond de weg naar het net gemakkelijk. Ger Nag- tegeller en Peter Gijsman (5x) zet ten afdelingsclub Zoetermeer op ei gen terrein te kijk: 0-6. UDO bleek op eigen terrein niet opgewassen tegen Vios. In de twee de helft werkte de vierdeklasser uit Oegstgeest in de persoon van Wilfried Tegelaar nog wel een ach terstand weg, maar vijf minuten voor tijd sloegen de definitief toe: 1-2. SJZ en Esto beëindigden i terwoude de wedstrijd zoals waren begonnen: 0-0. Foreholte kon SJC niet bijbenen dan een beetje ontspannen spelen. Behalve ik dan vandaag, want ik sloeg echt geen bal". De leeftijdgenote van Zonderop kon bovendien nog vrijuit spelen, omdat ze een plaats bij de Masters al op zak had. Ze won onlangs het toernooi in Hillegom en reikte op veel plaatsten tot de halve finales. Het is welhaast zeker dat Zonderop op 10 september de Masterstitel in de wacht gaat slepen bij Unicum. Een prijs overigens die vreemd ge noeg nog niet is opgenomen in de palmares van de succesvolle speel ster. Uitdaging Een uitdaging dus. Daar\-oor wil ze zich nog wel opladen. Misschien kan de concurrentie profiteren van het feit dat ze het vechten bijna is verleerd. Zonderop: "De concentra tie opbrengen is moeilijk voor me tijdens de B-toernooien. Vandaag zag je het ook weer. Dan maak je fouten. Al had het ook te maken met een blessure aan mijn been. Het is een bot vliesontsteking die me voor al op stroeve, natte banen op breekt". Het gebrek aan tegenstand is fu nest voor de ontwikkeling van het Ripse talent. Daarom gaat ze ook steeds meer buiten de regio op zoek. Vorige week won ze een sterk bezet B-toernooi in Rheden. "Verder wil ik volgend jaar alleen nog maar A- toernooien spelen. Of B-toernooien waar ook een A-toernooi aan gekop peld is. Ik denk dat we dan met een vast groepje steeds op pad gaan. Kees-Jan Schuilenburg erbij, Erik Bakker. Ook mijn training zal dan intensiever moeten. Ik hoop het te combineren met mijn studie", aldus de vijfvoudige B-kampioene die het nu nog moet stellen zonder een A- ranking. Mannen In het mannenenkelspel van de B- groep is de winnaar minder voor spelbaar. Bij De Boekhorst stonden gisteren Mare Nagelkerken (TEAN) en Martijn Krans (Unicum) in de fi nale. Nagelkerken won vorige week op de Leidse Hout en heeft de goede vorm behouden. Toch was het alle maal niet voldoende om de winst te grijpen tegen de Unicummer. Enkele weken geleden stond het tweetal ook tegenover elkaar in de eindstrijd van het TEAN-toernooi. Ook toen was Krans de sterkste. Lange tijd leek het er gisteren op dat 'Nagel' zijn revanche kreeg. Toppers en tobbers op NK NOORDWIJK De Nederlandse veteranenkampioenschappen tennis zijn geheel in stijl afgelopen. Met enerzijds gekende cory feeën als Martin Koek en Tine Zwaan tussen de winnaars, maar anderzijds ook met een groot aantal opgaves in het finale-weekein de. Want voor een beetje veteraan is een week lang tennissen op landelijk niveau soms wat te veel van het goede. Bionda Zonderop toonde zich gisteren wederom een veelvraat. In Noord wijkerhout zegevierde de tennisster uit Rijpwetering voor de vijfde maal in dit seizoen. (foto Henk Bouwman) Krans had zojuist zijn halve- finale- partij tegen Marco van Trigt afge werkt en moest meteen weer aan de bak, terwijl Nagelkerken na zijn winst 's ochtends op Onno Guineau al urenlang had kunnen bijkomen. NOORDWIJKERHOUT - Het Zoe- blijft stuivertje wisselen tussen de e die drie vrouwelijke tennis-toppers in de C-categorie. In het toernooi van De Boekhorst trok Renée Crama sterkste. Jos Alders maakte de doel punten. Gezien het aantal kansen had Do- cos Duindorp SV naar een ruime nederlaag kunnen spelen. Maar in het nederlaag-toernooi van de Ha genaars raakte de Leidse zondag vierdeklasser halverwege de twee de helft een 2-0 voorsprong (John Verhaar, Ronald Hogeboom) kwijt: 2-3. Hogeboom maakte op de val reep nog gelijk. Oegstgeest heeft de landelijke jeugd van Roodenburg geen schijn van kans gegeven. Nadat Wout van Vessem en Joris van Benten met een schitterende vrije trap de stand naar 2-0 hadden getild, maakte Han Willem Kotterman de zaak na rust verder af (3-0). Erika Wijsman van OLTC. Claudia Witteman (vorige week winnares op De Leidse Hout) was al in de halve finale geneuveld tegen de verras send goed spelende Wijsman, die daarmee haar recentelijk bedongen plaats in de Masters veilig stelde. De aanvoerder van de ranglijst, Saskia Paauw (vorige week finaliste), ont brak in Noordwijkerhout. De veer tien-jarige Crama rekende in de hal- (De Boekhorst) maakte het vertrou wen van wedstrijdleider Zimmer man waar door tot de finale te rei ken, maar Maurice de Lijster klopte hem daarin met 6-4, 7-5. Tegenover het complete spel van De Bruin stel de de Hillegommer een ijzersterke forehand en een strakke service, die hem in de herhaaldelijk onderbro ken eindstrijd de winst opleverden. In het D-toernooi versloeg Ingrid Kruit van De Merenwijk de Voor- schotense Tammera Canter Vis- scfier (Forescate) met 6-4, 7-6. Da nielle van de Geest en Jolanda Mens kwamen niet verder dan de halve fi nales. Katwijker Jeroen Westdijk eindstrijd eenvoudig (6-1, 6-3) af (KLTV) verraste Oscar Schoordijk met Aukje Baayens (De Leidse Hout), voordat Wijsman er even eens met ruime cijfers aan moest ge loven: 6-3, 6-3. De mannen toverden een herha ling van de districts-jeugd-kam- pioenschappen op de baan. De als eerste geplaatste Bennie de Bruin (De Merenwijk) door na de eerste set opeens wel goed te spelen: 1-6,6- 3, 7-5. Bionda Zonderop (De Munnik) voegde nog een titel toe aan haar en kelspelzege. Met Kees Heemskerk (Casino) zegevierde Bionda in het gemengd dubbelspel-B over de Unicum-combinatie Den Hollan der/Krans: 6-3, 6-3. Mare Nagelker ken (TEAN) revancheerde zich voor zijn verlies tegen Krans, door met clubgenoot Charles Asselbergs de mannendubbel op zijn naam te schrijven. Onno Guinau en Rogier Liefbroer kwamen er met 6-1, 6-1 niet aan te pas. Walter Jacobs kon de druk van het favoriet zijn kennelijk niet aan in Zoeterwoude. De Unicummer verloor in het C-toernooi van ZTC de eindstrijd met 6-3, 6-2 van Alexander van der Berg (Meer burg). die ook in de gemengd dub bel (met Florike Westhof) de titel pakte. Esther van Zuuren (De Leid se Hout) toonde zich gisteren zoals verwacht de sterkste in de finale te gen Inez Batelaan: 6-2, 7-6. In het D- toernooi won Gert Jan Anker het Zoeterwoudse onderonsje met Thijs Michielsen (6-4, 6-4) en ging Joan Vermeij met 6-3, 1-6, 6-1 ten onder tegen Tessa Hillaarts. De eerste set was voor Nagelker ken (7-5) en in de tweede leek hij Krans te klop te gaan geven. Bij de stand 4-0 in het voordeel van Nagel kerken leek er geen vuiltje meer aan de lucht, maar de inhaalrace van zijn opponent mocht er zijn. Hij haalde op tot 4-4. De negende game was weer voor Nagelkerken die daarna mocht serveren en het als nog leek af te maken. Bij een voor sprong van 30-15 sloeg hij echter de ene fout na de andere. Gevolg: Krans pakte de game (5-5) en zelfs de set (7-5). In de beslissende derde reeks haalde Nagelkerken het ni veau van de eerste twee bij lange na niet. Hij verloor met 6-0. "Als ik ooit van Martijn had kunnen winnen, was het vandaag", aldus Nagelker ken. "Ik speelde bere-goed. En dan nóg het schip in gaan. Ongelofe lijk". ROB VAN DER ZANDEN Hoewel hij zelf als enkel- en gemengddubbel-finale aan de goede kant van de streep stond, onderschreef Martin Koek het verband tussen leeftijd en 'ten- nismoeheid'. "Zelf ben ik met mijn tengere bouw en mijn 36 jaar bles sure-ongevoelig, maar ik kan me voorstellen dat een buikje in het na deel van mijn leeftijdgenoten gaat werken". De vedette van weleer uit Woerden zei niets bijzonders voor het tennis te doen of laten. "Ik houd het alleen een beetje bij. Afgezien van mijn partij tegen Jan Sie in de eerste ronde heb ik zelfs geen drie setters hoeven spelen". Het zou Koek een lief ding waard zijn als hij in de 35-(--categorie meer tegenstand van betekenis had on dervonden. "Ik zie het veteranen- tennis helemaal zitten. In de oudere leeftijdscategorieën gaat het al de goede kant op. maar bij.de jongste veteranen missen we nogal wat top pers. Die hebben we nodig om meer publiciteit te trekken. Veteranen spelen technisch uitstekend tennis. Alleen het tempo ligt wat lager, maar daarvan hebben de toeschou wers beslist geen last. Dit kam pioenschap kan volgens mij een topevenement worden". Els Veentjer denkt er net zo over. De Noordwijkse gastvrouw, die op haar eigen tennispark alleen in het enkelspel (5-7, 3-6) tegen Tine Zwaan) naast de hoofdprijs greep, rekent al helemaal op een vervolg. De bedenkingen die wedstrijdlei der Chris Schroder tegen het aantal Casinobanen had, deelde zij geens- zins. "Weliswaar is op slechts acht banen gespeeld, maar we hebben er nog vier". Daarmee zou een eventu ele uitbreiding* van de kampioen schappen wat Veentjer betreft nog met De overigens zeer tevreden wed strijdleider had het op een akkoord je met de weergoden moeten gooien om de 360 partijen verspeeld te krij- j gen. "Eén dag regen had alles door de war gegooid", zei hij, toen het er al niet meer toe deed dat de grijze wolken zich bij vlagen boven de Noordwijkse gravelbanen ontla den. Slechts de allerlaatste partijen liepen wat uit, maar de meeste ver traging deden de slotspelers Ben de Jel en Hennie Brakel (40+) zichzelf aan in een zenuwslopende drieset ter. De relatief onervaren De Jel ver wees zijn geslepen tegenstander, ooit een outsider in A, in de tiende game van de derde set naar de twee de plaats: 6-7, 6-3, 6-4. Andere 'jonkies' die op de slot middag tot het uiterste gingen wa ren John Asselberg en Anton-Will van Zoelen. In de dubbelspelfinale tegen Ruud Thijssen en Peter Vaar- ties gaven de twee 36-jarige regiona le troeven het pas in de derde set op. Een verloren tiebreak (3-7) hadden zij knap rechtgezet (6-3), toen Assel bergs last van zijn arm begon te krij- gen. Tegen tegenstanders van het kaliber Thijssen (in het enkelspel te sterk voor Van Zoelen) en Vaarties was dat dodelijk: 6-2. Grootste pechvogel van het afge- j lopen weekeinde was de wereld kampioene in de leeftijdsklasse van 55 de ook in vetranenkringen met eerbied bejegende. 'mevrouw' Blom. Aan een val in het begin van de week hield zij een pinkblessure over die haar in het weekeinde tot drie opgaves dwong. TIM BROUWER DE KONING LEIDEN Martijn Krans gaat met de meeste punten de finale van de Masters in. Bij de mannen B verzamelde de Unicummer in totaal 24 punten. Bionda Zonder op kwam bij de vrouwen B tot 20 punten. Perry en Saskia Paauw leiden in de C-categorieën. De top acht in de onderschei den klassen luiden: mannen B: Krans 24, Marco van Trigt (Hillegom) 19, Kees-Jan Schui lenburg (De Munnik), Enk Bakker Krans leidt dans (Dekker) 18, Mare Nagelkerken (Tean) 17, Marcel Vink (Hillegom) 14, Onno Guinau (De Munnik) 13, Elmar Gerth (Leeuwenbergh) 12. C: Paauw (De Munnik) 31, Johan Draulans (OLTC) 29, Maurice de Lijster (Hillegom) 25, Rene Cardinaal (Tean), Frank van Leeuwen (Boskoop) 18, René van der Linden (Van Nispen) 16, Marco Mattke (Casino) 15, Jan Pieter Hartwijk (Uni cum) 13, vrouwen B: Zonderop (De Munnik) 20, Karin Croese (Dekker) 15, Carola Geerlings (Zee en Duin) 12, Cindy Berkhout (Hillegom) 11. Irma van Seeters (Merenwijk) 9, Elly Reeuwijk (Lisse), Mirjam Siemerink (Unicum) 8, Nathalie van Lint (Dek ker) 7, Marijke Guyt (Merlenhove) 6, C: Paauw (De Munnik) 27. Reneé Cra ma (De Kikkers) 26, Claudia Witteman (De Munnik). 20, Jacqueline Paauw (De Munnik), Erika Wijsman (OLTC) 13, Marieke Bethlehem (De Munnik) 11, Eugenie Simon (TeHaDo), Mariélle Sievers (Sassenheim) 10. SPAKENBURG Wim Hooymans is vaak de mooiste dingen van plan als hij in het bezit is van een voetbal. De middenvelder van Rijnsburgse Boys vergeet daarbij soms dat er tegen- of medestanders zijn die de bal ook wel eens willen aanraken. "Dan denkt Wim dat-ie met zijn zoontje bezig is in de tuin", zegt zijn trainer Arie Kurver. "Dat is natuurlijk even te simpel. Als hij van dat idee af is, komen er schitterende dingen uit". Zoals afgelopen zaterdag, toen Hooymans net op tijd uit 'dromenland' terugkeerde en op de valreep zijn ploeg aan de 1-0 winst hielp bij het IJsselmeervogels van Hans van der Zee. Voor Rijnsburg was het maar goed dat Hooymans op tijd wakker schoot. De klok gaf inmiddels 83 minuten aan en de ploeg van Kur ver had de mooiste kansen om zeep geholpen. Een herhaling van de competitie-opening van vorig jaar (0-0) bleef de titelkandidaat even wel bespaard door de oprisping van Hooymans, die zijn trucendoos dit keer wel erg laat opentrok. De actie van de matchwinnaar werd goed ingeleid door Martin de Louw en Johan de Kroon. De mid denvelder en de vleugelverdediger zetten op rechts een mooie combi natie op, waarna in het strafschop gebied het fijnere werk voor Hooy mans was. Een draai met het achter werk was voldoende om de Vogels achterhoede om de tuin te leiden. De schuiver met links was onhoud baar voor keeper Raymond Koop man: 0-1. Het doelpunt was gezien het veld- overwicht bepaald niet misplaatst. De manier waarop het tot stand kwam wèl. Want gedurende de hele wedstrijd hadden 22 goedwillende acteurs zelden kans gezien een fat soenlijke combinatie op de mat te leggen. Aan het begin van de com petitie zou honger naar de bal voor de hand moeten liggen. In Spaken burg demonstreerden de voetbal lers een soort tegenhanger: afkeer van de bal. Het gemak waarmee bal bezit werd omgezet in balverlies was de eerste klasse zaterdag on waardig. Toch was de vanwege KNVB-be- kerbeslommeringen vooruitge- speelde 'foutenpot' nog redelijk amusant. Alleen in de eerste drie kwartier maakten de twee amateur toppers bepaald geen reclame voor hun sport. De thuisclub wilde nog wel eens de aanval zoeken, maar kon geen kansen creeren, de gasten dachten vooral in de breedte en ach teruit. "Je speelt toch een uitwed strijd bij IJsselmeervogels", ver klaarde Kurver na afloop de kat-uit- de-boom-kijkerij. "Na rust zijn we aanvallender gaan spelen en heb ben we meer tempo gemaakt. Toen bleek inderdaad dat IJsselmeervo gels het niet meer kon bijbenen". Met Ron Carli in een meer aanval lende en opvallende rol nam Rijns burg het heft duidelijk in handen. Zonder tot een goed niveau te gera ken schiepen de bezoekers zich handvol kansen. Hans Zwaan en Martin de Louw vonden vervolgens steeds een sublieme Vogels-keeper op hun weg. De van Wageningen gekomen Raymond Koopman hield 'zekere' doelpunten tegen. Van der Zee: "Koopman heeft ons lange tijd in de wedstrijd gehouden. Hij leek zelfs de man van de wedstrijd te wor den". Dat predikaat ging evenwel naar Hooymans, die als enige de uit blinker verschalkte. De tijd die IJsselmeervogels na de treffer nog restte bleek te kort. Van der Zee zette Ruth Bos en Bert de Graaf in en Kurver bracht Fred Arroyo en Leon Vonk voor Nico Oosterlee en Martin de Louw in. In de stand kwam geen verandering. Ex-ARC-'er Oosterlee - In Al phen Niek, in Rijnsburg Nico - hield Vonk buiten de basis. Voorlo pig vormt hij met Zwaan het aan- valskoppel, dat bij afwisseling steun krijgt in de spits van Carli, Hooymans en anderen. "We spelen nog steeds hetzelfde spelletje", al dus Kurver. Dat doen ze bij de Vogels ook, al is de ploeg van Van der Zee volgens velen wel wat harder gaan spelen. In de laatste oefenwedstrijd tegen Blauw Wit (3-2 verlies) gingen de roodwitten zo ver dat de Amster damse hoofdklasser overwoog om vroegtijdig op te stappen. Tegen Rijnsburg hielden de Spakenbur gers het bij drie boekingen (Ibrahim Evre, Ruth van der Groep en Arie de Graaf). RB kreeg er één (Fred Bodaan). Hoewel het in alle geval len om fikse overtredingen ging, was er van een onsportief duel geen moment sprake. Van der Zee was uiteraard onte vreden over zijn ploeg. "Je moet in de eerste thuiswedstrijd gewoon winnen. We hebben niet goed ge speeld, maar ik heb er vertrouwen in dat de vorm komt". Al was de sei zoensopening voor de Amsterdam mer niet succesvol, hij kan zich al tijd nog vastklampen aan de statis tieken. Twee jaar terug verloor IJs selmeervogels thuis ook met 0-1 van Rijnsburgse Boys. In het bloemen- dorp werden vervolgens ook nog eens twee punten weggegeven. In hetzelfde seizoen werden De Vogels wél kampioen. ROB VAN DER ZANDEN LEIDEN - Noordwijk heeft het zelfvertrouwen weer wat opgekrikt. Op eigen veld versloeg de ploeg van John Eelmarf eerstedivisionist Excelsior zaterdag met 3-2. Quick Boys liet zich tegen FC Sloterplas, waarin enkele ex-profs acteren, van zijn beste kant zien. De Katwijkers behaalden op de Amsterdamse bezoekers een keurige 4-2 zege. - Gerry Jansen (links) ontdoet zich met de nodige mi in de finale van het eigen toernooi echter geen kind o VUC in finale met 8-3 afgeslacht LEIDEN - De winst van UVS op het Haagse VUC in de finale van het Motorhuis- toernooi kwam vaor trainer Ruud de Groot net op tijd. De oefenwedstrijden van de Leidse eersteklasser verliepen niet vlekke loos, maar tegen VUC vijzelde UVS gisteren op eigen terrein zijn zelf vertrouwen op met een afgetekende 8-3 overwinning. Het blijft natuurlijk altijd de vraag wat de waarde van zulke vriendschappelijke wedstrijden is. VUC. dat een klasse lager uitkomt dan UVS, gaf de Leidenaars na rust een vrije doortocht door grote risi co's te nemen. Niettemin was UVS- trainer De Groot tevreden over zijn elftal: "VUC speelde achter één-op één en daar hebben wij goed van ge profiteerd door in een hoog tempo te spelen. Als deze wedstrijd een in dicatie is voor de competitie dan ziet het er voor ons hoopgevend uit". Voor de rust kon VUC de schade nog beperkt houden. De Leidenaars namen een 2-0 voorsprong door doelpunten van Marcel Tolsma en Marcel Valk, maar via Robbert Dubbeldam verkleinde VUC de achterstand tot 2-1. In het eerste half uur van de tweede helft was UVS op zijn best. In die periode scoorden de Leidenaren zesmaal. Marcel Valk was goed op dreef, hij voegde na rust nog drie doelpunten toe aan zijn totaal. Marcel Tolsma, Hans de Kruys en Gerry Jansen voerden het aantal doelpunten op tot acht. Het grote euvel bij UVS blijft de smalle selectie waarover De Groot beschikt, vooral nadat verdediger Hans van As had besloten zijn over schrijving in te trekken. Daarbij ko men nog schorsingen voor Arthur van Orssagen en Jansen, die het ge volg zijn van de slecht afgelopen oe fenwedstrijd tegen Rijnsburgse Boys. De Groot: "Het is heel erg jammer dat Hans van As niet bij ons is gebleven, maar in Frans van der Zeeuw hebben wij een goed alterna tief. Van mogelijke schorsingen voor Van Orssagen en Jansen heb ben wij nog geen bericht ontvan gen. Zij spelen zondag tegen Nieu- wenhoorn gewoon mee". Ondertus- traint de Cisse (25) bij UVS. In de praktijk van fysiotherapeut Richard Smith is hij behandeld aan een dijbeen blessure, maar een versterking voor het eerste elftal ziet trainer de Groot nog niet in hem. In de strijd om de derde en vierde plaats won Lugdunum van plaats genoot Roodenburg na het nemen van strafschoppen. Roodenburg was over de gehele wedstrijd geno men beter en nam via Richard Gott- mer halverwege de eerste helft de leiding, maar Lugdunum kwam in de laatste minuut langszij toen Edwin de Roo van dichtbij raak kopte. Lugdunum-trainer Hennie de Klerk is optimistisch over de mo gelijkheden van zijn elftal in de der de klasse: "Zoiets als het vorige sei zoen toen we met een hoog aantal punten degradeerden maken we nooit meer mee. Ik heb er dit jaar al le vertrouwen in, niemand heeft de club verlaten en we zijn er in de breedte alleen maar sterker op ge worden. Mijn doelstelling is dan ook om met de bovenste drie mee te draaien". 'OSTEN Voor Noordwijk leek de start van het duel tegen Excelsior een ongun stig eindresultaat te zullen opleve ren. Leo van Buren en Leidenaar Henny de Romijn schoten de Rot terdammers namelijk al snel naar 0- 2. Excelsior 'kon de concentratie echter niet lang bewaren, waardoor Noordwijk dankzij treffers van Gert. Jan Bakker (2x) en Leonard van Utrecht de betaalde collega's met een 3-2 nederlaag opzadelde. Zeer tot ongenoegen van de Rotterdam se trainer Joop van Daele. "Ook al verkeer je niet in daverende vorm", mopperde hij, "dan nog kun je je dit als betaalde club niet permitteren". Leen van der Plas zette Quick Boys tegen FC Sloterplas op 1-0, maar Eric Smal trok nog voor rust de stand gelijk. De Amsterdammers kwamen na rust dankzij Leidenaar Gijs Collé (ex-Rijnsburgse Boys) zelfs op 1-2. De in de voorselectie van het Nederlands amateurelftal (evenals ploeggenoot Floor van Duyn) gekozen Van der Plas stelde daarna in samenwerking met Gert Aandewiel en Theo van Rijn orde op zaken (4-2). Tegen NSW heeft Katwijk lang moeten wachten vóórdat het zijn draai had gevonden. Dat was een tikkeltje te laat. Dirk Zevenbergen en Leo de Geus hadden de Katwijk- se bezoekers al op een onoverbrug bare achterstand gezet. Buiten de treffer van Jaap Guyt konden de kustbewoners niet meer tot scoren komen (1-2). Leiden heeft in de nederlaagseriè van De Sleutels de Piet Bootbokaal in ontvangst mogen nemen. De ge havende Mor$chploeg, die enkele invallers telde, versloeg de afde lingsclub van trainer Hans Tisseur met 0-5, wat voor De Sleutels de grootste nederlaag in de serie bete kende. Mark Duindam, Ruud Boot (2x), Rob Bink en Michel van Oos ten tekenden voor de doelpunten. Een dominerend FC Lisse (za) heeft in de eerste helft het over wicht tegen derdeklasser 's-Graven- zande niet in grote cijfers kunnen uitdrukken. Na de snelle treffer van Wim Bouckaert vond Arie Dobbe nog voor rust het evenwicht (1-1). De thuisclub bood na rust de nieuw bakken Lisser eersteklasser goed tegenspel maar werd een kwartier voor het einde binnen vijf minuten met de neus op de feiten gedrukt. Geep van Rooyen, Bouckaert en Mark Ens schoten het 's-Graven- zandse verzet omver. De late 2-4 van Paul Odenkirchen kon daar niets meer aan veranderen. meester Theo de Waard RCL al re delijk op eén lijn. Tegen CVC Reeuwijk liet de derdeklasser zien dat hij het komend seizoen serieus op het kampioenschap te mikt. Een voorsprong van 2-0 leek verloren te gaan toen Reeuwijk tot 2-2 terug kwam. Een stevige Leiderdorpse eindsprint was voor de bezoekers echter te veel van het goede. Remco Visser (3x) en Marcel van der Blom (2x) stelden de 5-2 zege vast. Rick Abma (ex-Oegstgeest) be valt het blijkbaar prima bij Voor schoten. Tweemaal schoot de spits in het duel tegen BVCB uit Berg- schenhoek raak. Met een schitte rende aanvullende treffer van Ruud Boendermaker werd het pleit al voor rust in het voordeel van de Voorschotenaren beslist (0-3). Kagia heeft het in de aanloop van het seizoen niet gemakkelijk. Het ontbreekt de ploeg aan scherpte, waardoor SVPTT dankzij Raymond Kuyper (2x) en Chiel den Heijer een eenvoudige 3-0 zege kon boeken. Het door blessures gehandicapte Ter Leede sloeg tegen ZCFC toe op het moment dat het met tien man verder moest. Nadat de reserve beurten waren opgebruikt en ook Bou Westerbeek geblesseerd moest afhaken sloegen Pieter Kruik en John Kroese, beiden dankzij de voortreffelijk spelende Emiel Wa- jer, met het hoofd de bal in het Zaandamse net (2-0). Enkele dagen voor de verlate competitiestart tegen Kozakken Boys (morgenavond in Werken dam) heeft zaterdag eersteklasser ARC de hoofdprijs van het Ooster man-toernooi voor zich opgeëist. De Alphenaren klopten zaterdag avond in de 'burenruzie' Alphcnse Boys met 2-1 en namen daarmee re vanche voor de nederlagen in de vo rige twee edities. Johan Boer bracht de Racing in de eerste helft met'een prachtige goal op voorsprong. Na de hervatting kwam Alphense Boys door Pieter van Zoest, na een per fecte een-twee met Peter Gerse, langszij: 1-1. Maar Gerrit Lammers profiteerde in de slotfase koelbloed ig van een foutje tussen Stanley Macnack en Peter Ouwerkerk: 2-1. "We zijn klaar voor de competitie", liet ARC-trainer Bert Jansen na de triomf weten. Door het beter nemen van strafschoppen kwam ARC defi nitief in het bezit van de beker. Feyenoord 2, dat FC Utrecht 2 met 2-1 versloeg, eindigde als tweede, Alphense Boys werd derde. Oranje Groen moest tegen vier deklasser ROAC '79 met 3-1 het on-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16