k heb nu eindelijk geleerd nee te zeggen' Iglesias weigert in België te zingen Treinen stoppen bij Simple Minds Kennedy jr. maakt kennis met justitie Extra concert Paul McCartney Luismu 1 NOORDWIJK - Bijna vier jaar is ze alweer uit beeld. Maar vergeten is Corrie van Gorp (47 alweer) niet in het minst. Ze wordt nog steeds dagelijks herkend als ze door de stra ten van haar woonplaats Noordwijk fietst en doorgaans roepen de mensen haar allerlei hartelijks toe ("Ze zijn altijd aardig tegen me. Ik denk omdat ik altijd veel liefde heb gegeven in m'n werk. Of je er nu van houdt of niet"). Door Miep de Graaft Corrie van Gorp krijgt ook am per de kans om in de anonimi teit te verdwijnen. Zo herhaalt de TROS vanavond en volgende week vrijdag twee van haar shows op tv, 'Corrie en haar mannen' met gasten als André van Duin en Willem Nijholt en 'De Corrie van Gorp show', waarin onder andere Henk Mo lenberg en Ria Valk opdraven. Of ze het leuk vindt om weer zo indringend met zichzelf als co medienne te worden geconfron teerd? Genesteld in een knus hoekje van haar flat haalt ze wat gelaten de schouders op. "Ach, het maakt me eigenlijk echt niet zoveel uit. Ik weet niet eens of ik ga kijken. Ik bedoel, ik zit hier met een ziek hondje, dus..." "En verder heb ik er moeite mee. Ik bedoel, die shows zijn tien jaar oud, dus gewoon geda teerd. Het is niet meer van deze tijd. Tja, waarom ze het doen, ik weet het echt niet..." Vaarwel Corrie van Gorp had een leven lang op het toneel gestaan toen ze, we spreken over november 1985, tv en theater plotsklaps vaarwel zei. Omdat ze óp was. "Er knapte iets in me. Al die ja ren van hard werken - vergeet niet dat ik al vanaf m'n vijfde op het toneel stond, bij het ballet. Jaar in, jaar uit werkte ik me rot. Meestal kwam ik niet boven de drie uur slaap per nacht. Ik kon echt niet meer". "Hoe het precies begon, weet ik niet meer, maar ik kreeg in eens huilbuien, ik liep in een groot gat. Iedereen dacht toen: Cor is even ziek. Ze komt over een paar maanden wel weer. Nie mand vermoedde dat dat drie jaar zou duren! En nog ben ik niet helemaal de oude. Ik voel me wel weer een beetje mezelf, maar ze moeten me absoluut niet opjagen. Zo lang ze me maar mei rust laten, gaat het goed". HILVERSUM (GPD) - De Spaan se zanger Julio Iglesias heeft op het laatste moment twee concer ten in België afgezegd. De mana ger van Iglesias kwam er deze week achter dat de optredens van de zanger in een gigantische tent in de buurt van Brussel zouden plaatsvinden. „Dat is geen plaats voor mijn ster", zo stelde de manager vast en lichtte Iglesi- De 'zanger vond ook dat hij geen circus-attractie was en heeft opdracht gegeven de concerten aj te lasten en alle fans hun geld voor gekochte kaartjes terug te laten geven. Volgens een woordvoerder van Iglesias platenmaatschappij CBS was het niet alleen de tent die Iglesias niet aanstond, maar bleken bij controle ook de techni sche faciliteiten niet in orde te zijn. Dat hoeft een man van het formaat als Iglesias niet te pik ken", zo meent de woordvoerder. Iglesias vindt het heel spijtig voor zijn fans, maar wil hen ook geen slecht concert aanbieden. Hij heeft zijn manager opdracht gegeven om alsnog naar een ge schikte locatie voor een concert te zoeken. We hopen dat dat nog in de maand september lukt." Corrie van Gorp denkt nog niet aan come-back Verhuizing Wel wist Corrie twee jaar geleden de puf op te brengen met haar echtgenoot, exporteur Gerard Verschoor, naar Noordwijk te verkassen. 'Dré' maakte haar en thousiast voor de badplaats en tot op de dag van vandaag heeft ze geen spijt van de beslissing om ondanks haar ziekte in de slag te gaan met een verhuizing plus verbouwing. Ze geniet van het uitzicht op zee en de betrek kelijke anonimiteit die de Noord- wijkers haar gunnen. "Ze laten je met rust. Alleen de toeristen, die kijken van je op. Die gillen de straat door als ze je zien. Ik zal dus blij zijn als het seizoen zo- meteen weer is afgelopen...." "Ze zijn me nog niet vergeten, nee. Dat had ik niet verwacht. Meestal word je een soort be kendheid als je dood bent, dan komen ze met herhalingen van programma's enzo, en bij mij be ginnen ze nü met die specials... "Je moet niets uitsluiten, maar zoals ik er nu voorsta denk ik: nee. Misschien dat ik over twee jaar zo gesterkt ben dat ik m'n borst weer nat kan maken om dat toneel weer op te gaan, maar ik ga er niet van uit. En ik word ook een dagje ouder. Tegen die tijd ben ik vijftig! Ik zie mezelf dan niet m'n benen meer in m'n nek leggen en elke avond die bus weer instappen met een pakkie brood. En dan, ik geniet van din- haar Noordwijkse flat: net nog 'nee' gen die ik nooit heb kunnen doen. Koken bijvoorbeeld, ik kan geen kookboek laten staan". - En als André van Duin nu smekend op de stoep komt lig gen? "Schei uit. Een paar weken ge leden belde hij me of we niet sa men een radioprogramma kon den gaan doen. In m'n enthou siasme en om hem niet teleur te stellen zei ik ja, maar daarna ging het meteen weer mis. Ik sliep niet meer. Het idee weer vast te zitten aan die verplichtingen... nee. 't Idee van Dré was leuk, maar als je gezondheid door zo iets weer zou wegebben... daar ben ik veel te ziek voor geweest, om zoiets te doen. Gezondheid is niet te betalen. Ik heb dus afge beld". "Maar het vreet dan wel Ik zag Dré van de week nog op tv, weer als tiepetje met zo'n pet op, in z'n eentje. Dan schiet er iets door me heen. Dan denk ik: daar had ik bij moeten staan". Fel: "Maar ik doé het niet. Ik voel me op zo'n moment heel schuldig, maar ik heb gelukkig geleerd om nee te zeggen". VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1 UTRECHT (ANP) - Fans van de popgroep de Simple Minds kunnen zich per trein laten af zetten vlakbij het Thialf-sta- dion in Heerenveen als de de groep daar op zaterdag 2 sep tember een concert geeft. NS heeft besloten op die dag twee treinen uit respectievelijk Zwolle en Leeuwarden te la ten stoppen bij de halte Heerenveen Ijsstadion. Na af loop van het concert rijdt er in beide richtingen een extra trein. Normaal rijden de trei nen de halte voorbij. NEW YORK (AP) - John F. Kennedy jr., telg uit het roemrijke geslacht en zoon van de vermoorde president, moet vandaag voor de ver keersrechter in New York verschijnen. Hem wordt ten laste gelegd dat hij op 7 juli te hard reed in een Volkswa gen uit 1973, die niet gekeurd en niet verzekerd was. Dat laatste feit bestrijdt Kennedy junior (28). Mocht de rechter hem in het onge lijk stellen, dan is hij zijn rij bewijs voor een jaar kwijt en moet hij 1.000 dollar boete betalen. ROTTERDAM (ANP) - Paul McCartney geeft 9 november een extra concert in Ahoy' te Rotterdam. De belangstelling voor de twee concerten van Paul McCartney op 7 en 8 november, eveneens in Ahoy', bleek zo overweldigend dat deze optredens binnen korte tijd waren uitverkocht. Om nog aan de enorme vraag naar kaarten tegemoet te komen, is besloten een extra concert toe te voegen. De voorverkoop hiervoor start volgende week donderdag, zo heeft Mojo concerts bekendgemaakt. Paul McCartney: extra concert. Kapitaaltje terug Een bejaard echtpaar heeft in een handtas geld en sieraden ter waarde van 30.000 gulden op het dak van zijn auto laten liggen toen het wegreed vanaf een par keerplaats bij het Rotterdamse Zuidplein. De bejaarde vrouw had de tas op het dak van de auto gelegd in de veronderstelling dat haar 83- jarige echtgenoot de tas in de auto zou leggen. Later op de dag werd de tas met de inhoud - 10.000 gulden in con tanten en voor 20.000 gulden aan sieraden - door een beambte van het Rotterdamse openbaar-ver voerbedrijf RET bij de politie af geleverd. De man had de tas op straat gevonden. Slipjes gepikt Een Brits parlementslid is gis teren voor het gerecht gedaagd wegens vermeende diefstal van damesondergoed en juwelen. Een rechtbank in Hastings, in het zuiden van Engeland, bepaalde dat Ron Brown, parlementslid van de oppositiepartij Labour, voor de rechter moet verschijnen 'op beschuldiging van diefstal en vernieling. De 49-jarige Brown zou afgelo pen april twee paar damesslipjes hebben gestolen. Hij wordt er te vens van beschuldigd toen onder meer een broche, een paar oorrin gen en een horloge te hebben ont vreemd. De spullen waren eigen dom van zijn voormalige onder zoeksassistente Nonna Longden. De Labour-parlementariër heeft de beschuldigingen met kracht tegengesproken en zal zich er met "hand en tand" tegen verzetten. Athene verduisterd In en om de Griekse hoofdstad Athene is de zon gisteren enkele uren door een dik rookgordijn aan het zicht onttrokken geweest. De rook kwam uit het noorden, waar op ongeveer 40 kilometer van de hoofdstad een bosbrand woedde. Door de harde wind werd de rook met grote snelheid richting Athene geblazen. Ook raakte de stad bedekt met een dunne laag Volgens de brandweer werden minstens tien huizen verwoest door de brand, die donderdag aan Ter gelegenheid van de her denking van het feit dat vijftig jaar geleden de Tweede We reldoorlog uitbrak, worden Winston Churchill en Adolf Hit ler in het beroemde wassen beeldenmuseum 'Madame Tus- saud' in Londen wat opgepoetst. (foto ANP) het eind van de middag nog niet was uitgewoed. In Griekenland zijn deze zomer door de ongewone droogte dui zenden hectaren bos door brand verloren gegaan. Fruitvliegjes In Los Angeles is de eerste lading van 300 miljoen steriele fruit vliegjes 'uitgezet' uit vliegtuigen en vrachtwagens om te pogen een eind te maken aan de plaag die de hele fruitoogst vernietigt. Bij de eerste lading ging het om 30 mil joen vliegjes. De steriele vliegen, die zijn ge kweekt in een laboratorium in Hawaii, moeten voorkomen dat vrouwtjes vruchtbare eieren leg gen. In de komende tien weken zal telkens een lading van 30 mil joen exemplaren worden uitgezel om het hele district te bestrijken VT/ö M/U/A/E GEB/EP? èv er%ea&ef£ veebo- DPfJ L DE REGERING HEEFT EEN NOTA OPGESTELD DIE DE GROOTSTE OMWENTELING BETERENT IN ONZE ECONOMISCHE GESCHIEDENIS wat eet pe EOM//V& VAN 3e/eren?!! "h. JMi 4 (EMSELSE PROP.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22