Flushing Meadow: één grote paradox 'Big Ben' wil vooral trainen ■ui mm Blommendaal nog altijd in de race Tom Nijssen ontmoet de 'levende tennislegende' Lendl en Graf nummer één Denemarken op volle oorlogsterkte Voorsprong voor de VS VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1989 PAGINA 19 Tennistalent uit Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT - Hij heet nog steeds Bennie de Bruin, maar de benaming past van geen kanten meer bij zijn postuur. Bennie is 'Big Ben' geworden en zijn leeftijd (15) mag dan die van een puber zijn, de bewegingen op de tennisbaan zijn dat al lang niet meer. De groei kreeg vat op de Noordwijker. En op zijn prestaties. Want hij is naar eigen zeggen niet al leen lichamelijk vooruit gegaan. Sinds de pupil als lid van de Leidse districtsselectie onder John Noakes traint, maakt hij in tennisopzicht veel progressie. De honger naar de tennisbal is daardoor amper nog te stillen. De toernooien alleen bren gen niet de bevrediging die de spe ler van De Boekhorst zoekt. Trainen wil-ie. In de periode van april tot sep tember wordt hij door Noakes los gelaten, maar hij voelt zich in feite gevangen in zijn eigen vrije tijd. "Ik mis de trainingen enorm. Het gaat ook ten koste van mijn spel tijdens de toernooien. Laat het maar snel september worden". Dan beginnen namelijk de oefen sessies met de andere beloften uit het district weer. In de zomer staat het aantal trainingen op een laag pitje. Noakes gaat dan met zijn se lectie puntentoernooien af in het hele land. Tot overmaat van ramp is clubtrainer Gert Jan Minnee mo menteel ook nog op vakantie, zodat De Bruin omhoog zit met zijn uren. Al gaat het dan ten koste van zijn spel, op zijn eigen club maakt hij de ze week zijn plaatsing als nummer 1 in het C-toernooi voorlopig waar. Die plaatsing had overigens niet ie ders instemming, maar de wed strijdleiding kreeg de eigen troef toch aan kop voor het toernooi. Gis- 0t termiddag versloeg De Bruin de veel oudere Jack Manuputty in drie sets: 6-2, 1-6, 6-2. Presteren Hij heet een talent te zijn. Maar zelf laat hij die kwalificatie liever ach terwege. "Het geeft ook zo'n druk. Ik wil gewoon goed presteren, maar heb helemaal geen eisen gesteld om op een bepaalde leeftijd op een be paald niveau te zijn". De recente nationale jeugdkam pioenschappen in Leeuwarden brachten nog niet wat hij ervan ver wachtte. Hij lootte in de eerste ron de tegen de als tiende geplaatste Lennert Kaptein en dat was te veel van het goede. In de verliezersronde haalde hij de kwartfinale. Eerder deze zomer was hij goed op dreef in een internationaal jeugdtoernooi tot en met 18 jaar in Castricum. Hij won van een sterke Engelsman en ging uiteindelijk on deruit tegen de nummer 4 van Ja pan. Bepaald geen schande voor de blonde jongeling die in mei de dis- trictstitel veroverde tot en met 16 jaar. Casino De Bruin stapte ongeveer drie jaar geleden over van Casino naar De Boekhorst. Hij heeft er geen mo ment spijt van gehad. "Casino deed te weinig met de jeugd. Bij De 1 Ben' op zijn eigen terrein in Noordwijkerhout. (foto Jan Holvast) Boekhorst was dat anders. Ik kreeg betere training. In de competitie kon ik hoger spelen en daarbij vind ik het in Noordwijkerhout ook nog gezelliger". Vanaf zijn twaalfde zit hij bij de districtsselectie. De gerichte trai ning van Noakes heeft van hem niet alleen in technisch opzicht verder geholpen, ook mentaal heeft hij veel opgestoken. "Voor mij is Noakes een wereldtrainer. Nog nooit heb ik ook zo'n prettige relatie met een coach gehad. Behalve de techniek hecht hij heel veel waarde aan men tale training". In de tennistas van De Bruin zit tussen de handdoeken en rackets een schrift. Hij laat een bladzijde zien waarin puntsgewijs staat ge schreven hoe bij voorbeeld te han delen tijdens een partij waarin ver lies zich aan het aftekenen is. 'Blijf diep ademhalen tussen de games door' en 'laatje niet irriteren door je tegenstander of het publiek' zijn en kele tips van Noakes. "Het lijkt sim pel, maar Noakes zorgt dat je een betere wedstrijdmentaliteit krijgt. Vertekend De mavo-student behoort tot de beste twintig Nederlandse tennis sers tot en met 16 jaar ("al heb ik de meest recente jeugdranglijst niet gezien"). Op papier is hij een C2- speler. Een vertekend beeld, want hij kon weinig punten vergaren voor de C-lijst vanwege de toernooi en die hij moest spelen met de selec tie van Noakes. "Achteraf had ik misschien in meer regionale toer nooien in moeten schrijven. Want er was tussen het selectiewerk best wat ruimte over. Nu ontbreek ik bij voorbeeld ook op de Masters straks. Terwijl ik daar eigenlijk wel bij hoor te zijn". ROB VAN DER ZANDEN LEIDEN Titelverdediger Ronald Blommendaal is nog altijd in de ra ce. In het veteranenkampioenschap van Nederland versloeg de favoriet in de categorie 'mannen van 55 jaar en ouder' ook Jan Willem Drieber gen zonder veel problemen. Met 6-3, 6-2 handhaafde Blommendaal zich als één van de weinige nog in de strijd zijnde deelnemers uit de Leid se regio. Alleen Els Veentjer en Trudy Groenman speelden gisteren eveneens een partij Zij wonnen bei den in twee sets in de categorie vrouwen-40 In het B-toernooi van De Boek horst toonde Bionda Zonderop zich weer ongenaakbaar tegen een C- topper. Claudia Witteman kwam er tegen de sterkste Leidse B-speel ster niet aan te pas; met 6-0, 6-2 drong La Bionda door tot de halve finale. Jeanine Jünger vocht voor haar laatste kans om deelname aan de Masters te bewerkstelligen, maar moest de 'alles retournerende Nathalie van Lint' uiteindelijk toch de winst laten: 6-3, 6-7, 6-4. Nathalie van der Voort wisf ook een ronde verder te komen door Ellen de Jong te verslaan met 7-5, 6-2 en Karin Croese completeert het viertal hal ve finalisten, nadat ze sterker bleek dan Cindy Berkhout: 6-3, 6-2. Bij de mannen elimineerde Char les Asselbergs 's middags Marcel Gerritsen in drie sets (7-6, 0-6, 6-3), maar hij werd vervolgens zelf het slachtoffer van Martijn Krans, die bij afwezigheid van Enk Bakker tot favoriet is gebombardeerd. Mark Fleischeuer wist een knappe partij te winnen van Frank Liefbroer. In het C-toernooi speelde Erwin Langelaan de badgast Ingo Blonk uit het schema: 7-6, 1-6, 6-3. Het dubbel-duo Michael van Maaren en Sandor Warmerdam werd gedwon gen tot een broedermoord in hun onderlinge enkelspel, waarbij War merdam met 6-4, 1-6, 7-6 het loodje legde. De dames Erika Wijsman, Aukje Baayens en Reneé Crama slaagden er in hun opponenten uit te schakelen. Esther van Zuuren en Walter Ja cobs gelden als de favorieten in het C-toernooi van ZTC in Zoeterwou- de. Gisteren had Jacobs het even wel niet eenvoudig tegen Gijs Mi- chielsen, die de Unicummer de eer ste set afsnoepte. Daarna trok Ja cobs de partij alsnog naar zich toe met 3-6, 6-0, 6-2. Alexander van der Berg en Ivor Bergsma kwamen eveneens een ronde verder, terwijl Inez Batelaan zich door winst op Mariska Giekspoor al in de halve eindstrijd bevindt. SPORTAGENDA BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Zaterdag Willem ll-Vo1endam Den Bosch-Utrecht Zondag Ajax-MVV y NEC-PSV Roda JC-RKC Haarlem-Feyenoord Gronmgen-Fortuna Sittard Sparta-Vitesse Den Haag-Twente EERSTE DIVISIE Zaterdag Wagemngen-Cambuur VVV-AZ Emmen-NAC Eindhoven-Heracles Helm. Sp.-G.A Eagles EERSTE KLASSE, degradatie: Braves-Knuppe- phians-Tigers. zondag: Braves-Giants. Petrels- Terrasvogels. -Knuppelaar-Bloemendaal, Zuidvo- gels-Robur, Wassenaar-Euro Stars NEW YORK (AFP) - Tom Nijssen treft begin volgende week in de eerste ronde van de open Ameri kaanse titelstrijd op het complex van Flushing Meadow een leven de tennislegende. De Limburger speelt tegen Jimmy Connors. De Amerikaan, die zaterdag 2 sep tember zijn 37ste verjaardag viert, is de laatste tijd teruggevallen op de wereldranglijst, maar toch al tijd nog als dertiende geplaatst. De vijfvoudige titelhouder breekt daarmee het record van zijn land genoot Frank Parker, die zeven tien jaar achtereen tot de be schermde spelers tijdens de open Amerikaanse behoorde. Als Nijs sen wint komt hij vermoedelijk tegenover de Fransman Jerome Potier te staan. Michiel Schapers heeft het op papier in de eerste ronde van de drie Nederlanders in het hoofd toernooi (Haarhuis kan daar via de kwalificatie nog bijkomen) het gemakkelijkst. Hij lootte de onbe kende Zuidafrikaan Neil Broad. Bij winst vindt de Rotterdammer echter hoogstwaarschijnlijk de als zesde gerangschikte Ameri kaan Andre Agassi tegenover zich. Mark Koevermans moet zich eerst van de Australiër John Frawley ontdoen om vervolgens met de Zweed Mikael Pernfors (bij winst op de Amerikaan Steve Bryan) van doen te krijgen. Bij de vrouwen openen Manon Bollegraf en nationaal kampioe ne Nicole Jagerman tegen Ameri kaanse speelsters, respectievelijk Molly van Nostrand en Katrina Adams. Bij winst komt Bollegraf tegen de Italiaanse Laura Garro- ne of de Amerikaanse Susan Sloa- ne te staan; Jagerman ontmoet dan de als negende geplaatste Amerikaanse Pam Shriver of de Russische Larissa Savtsjenko. Brenda Schultz heeft als eerste opgave de Argentijnse Patricia Tarabini en ontmoet bij succes de Griekse Kanellopoulou of de Britse Gomer. NEW YORK (RTR) - Ivan Lendl en Steffi Graf zijn als eersten ge plaatst in het enkelspel van het tennistoernooi om de open Ame rikaanse kampioenschappen, dat maandag in Flushing Meadow be gint. Opvallend is de hoge klasse ring van John McEnroe: vierde De plaatsingslijsten zien er als volgt uit: Mannen: 1. Lendl (Tsj), 2. Becker (BRD), 3. Edberg (Zwe), 4. McEnroe (VSt), 5. Wilander (Zwe), 6. Agassi (VSt), 7. Chang (VSt), 8. Gilbert (VSt), 9. Mayotte (VSt), 10. Mancini (Arg), 11. Ber ger (VSt), 12. Emilio Sanchez (Spa), 13. Connors (VSt), 14. Krickstein (VSt), 15. Steeb (BRD), 16. Tsjesnokov (Sov). Vrouwen: 1. Graf (BRD), 2. Na- vratilova (VSt), 3. Sabatini (Arg), 4. Evert (VSt), 5. Garrison (VSt), 6. Sanchez (Spa), 7. Manuela Maleje- va (Bul), 8. Sukova (Tsj), 9. Shri ver (VSt), 10. Fernandez (VSt), 11. Novotna (Tsj), 12. Seles (Joe), 13. Zvereva (Sov), 14. Katerina Male- jeva (Bul), 15. Martinez (Spa), 16. Mandlikova (Aus). Iedereen geeft erop af, maar niemand zal ontbreken HILVERSUM (GPD) Amerikanen hebben de onbedwingbare neiging alles groter, mooier en beter te willen doen. De organisatie van het vierde en laatste Grand-Slamtennis- toernooi dit jaar in New York, dat maandag van start gaat, zal derhalve zeer onaangenaam getroffen zijn door een onlangs gehouden steekproef onder 89 willekeurig gekozen prof spelers (-sters). Hoewel zestien van hen uit de Verenigde Staten stammen, kwam de US Open van de 'Grote Vier' verreweg als slechtste uit de bus. KOPENHAGEN (ANP) - De voorlopige Deense selectie van 22 spelers voor de vriendschap pelijke wedstrijd tegen Neder land op 6 september in Amster dam telt twaalf buitenlanders. Tot de 22 behoren de drie PSV- ers Nielsen, Heintze en Povlsen en de kortgeleden naar Luton Town getransfereerde oud- Feyenoorder Elstrup. Het Deense elftal verloor woensdag in Brugge met 3-0 van België. Het elftal van coach Piontek was gehandicapt door het ontbreken van vele buiten landers door competitiever plichtingen. In het Belgische elftal ontbraken de'spelers van KV Mechelen. Bondscoach Libregts kan voor het duel geen beroep doen op het Milanese trio Gullit, Rijk aard en Van Basten. Bovendien zal Van Tiggelen toekijken, om dat hij vanwege twee gele kaar ten voor de WK-kwalificatie- wedstrijd tegen Wales geschorst De Deense selectie is: Schmeichel, Lars Olsen, Fri- mann, Vilfort (allen Brondby), Rasmussen (Aarhus), Sivebaek (St.Etienne), John Larsen, Ri- som, Elkjaer-Larsen (allen Vej- le), Kent Nielsen (Aston Villa), Ivan Nielsen, Heintze, Povlsen (allen PSV), Andersen (An- derlecht), John Jensen (Ham burger SV), Helt, Christensen (allen Lyngby), Brian Laudrup, Bartram (beiden Urdingen), Mi chael Laudrup (Barcelona), El strup (Luton Town) en Jesper Olsen (Bordeaux). De ondervraagden beoordeelden elk aspect van de toernooien op Flinders Park (Melbourne), Roland Garros (Parijs), Wimbledon (Lon den) en Flushing Meadow (New York), verdeeld over vijftien catego rieën. Laatstgenoemd evenement kreeg in niet minder dan negen daarvan, waartoe onder andere or ganisatie, toeschouwers, facilitei ten, transport en wedstrijdplanning behoorden, de roemloze laagste plaats toebedeeld. Geen enkele categorie leverde New York een koppositie op, in schrille tegenstelling tot Parijs, dat liefst twaalf keer als eerste eindigde en dus de onbetwiste winnaar was van de populariteitspoll. Wimble don ('meest prestigieus, beste pu bliek') werd goede tweede, op de voet gevolgd door de open Australi sche titelstrijd, die steeds meer aan trekkingskracht krijgt; niet in het minst door het volgens de geenque- teerden 'mooiste tennisstadion' (met schuifdak) ter wereld. Signalen Hoe teleurgesteld en wellicht ver bitterd ook, echt verrast kan de toernooidirectie van de US Open nooit zijn geweest door de negatie ve testresultaten. Daarvoor waren de kritische signalen uit het verle den al te duidelijk. De Australiër Phil Dent verwoordde de gevoelens van vele collega's toen hij Flushing Meadow vergeleek met een .jungle", terwijl Martina Navratilo- va ooit beweerde „dit oord nog niet eens als toerist te willen bezoeken". De rigoureuze uitlatingen van Ke vin Curren spannen echter nog steeds de kroon. „Ik haat New York, zijn omgeving en Flushing Meadow in het bijzonder", sprak de Zuidafri kaan van geboorte vier jaar geleden even oprecht als ondiplomatiek na dat hij maar net het Amerikaans staatsburgerschap had verworven. „De organisatoren zouden ze neer moeten knallen en op het complex zouden ze een atoombom moeten gooien", voegde hij er oorlogszuch tig aan toe. Zijn kennelijk diep gewortelde afkeer weerhield Curren er niet van het jaar daarna gewoon weer deel te nemen aan de open Amerikaanse kampioenschappen. Het typeert slechts de grote paradox die Flus hing Meadow feitelijk is: iedereen geeft erop af, maar niemand wil ont breken. Waar Parijs de gravelhaters mist en Wimbledon angstvallig wordt gemeden door de liefhebbers van het trage rode gruis, daar brengt New York de aanvallers en verdedi gers in het circuit broederlijk sa- Op het zogeheten Decoturf (een hard soort rubber) kunnen alle speelstijlen tot hun recht komen, waardoor de US Open tegen de ver drukking in sinds jaar en dag het sterkst bezette Grand-Slamtoer- nooi is. Blessures en andere onge makken daargelaten geven de ten- nistoppers immer zonder uitzonde ring gewillig toe aan hun haat-lief deverhouding met Flushing Mea dow, waar het prijzengeld voor mannen en vrouwen overigens pre cies gelijk is. Na de finales, op 9 en 10 september, incasseren de beide enkelspelwinnaars maar liefst 300.000 dollar. Rechten Met name CBS ziet de massale op komst der vedetten handenwrij vend tegemoet. De Amerikaanse te levisiemaatschappij beschikt al ja ren over de uitzendrechten en be taalde daar in '88 naar verluidt vijf tien miljoen dollar voor. Die enor me investering betekent wel dat CBS de US Open volledig naar haar hand kan zetten. De deelnemers worden niet zelden gebruikt als wil loze marionetten in een allesover heersende televisieshow, waaraan het speelschema en de baaninde- ling volstrekt ondergeschikt zijn. Aansprekende namen met vooral veel uitstraling, het liefst van Ame rikaanse origine, blijken op 'prime time' van aanzienlijk meer gewicht dan te verwachten goed of span nend tennis. Wie dat voortdurende gesol met belangen overwint, even- imé I. HCAW-Onze Gezellen TRIMKALENDER Zaterdag Ploegrit Alphen aan den Rijn Westkanaalweg 12.00-14 00 uur/ 2,00 De Zilk café De Doofpot Zilkerdumweg 325 9.00- 17.00/2,25 Zondag Lisse clubhuis Spekkelaan 9.00-12.00 uur Rijnstreek-sterrit Leiden clubhuis Swift Roombur- gerweg 9 Rijnstreel 5-13.0 T 2,0( Rijnstreektocht Leiden clubhuis Swift Roömbur- gerweg (35/60 km) 8.30-9.30 uur De 8 van Nieuwkoop muziekcentrum Eensgezind (40/80/120 km) 8.00-12.30 uur Verrassingstocht De Zilk café De Doofpot Zilker dumweg 325 8.00-15.00 uur Maandag Avondsterrit Leiden clubhuis Swift Roomburger- weg 19.00-21 00 uur 2.00 Zoetermeer Stadshart (15/25 km) 18.30-19.00 uur Dinsdag Aalsmeer Bosrandweg 25 manege Boszicht 18.30-20.00 uur Ploegrit Alphen aan den Rijn Westkanaalweg 18.30-21.00 uur/2.00 Zoetermeer rugbyclub Buytenparklaan 19.00- 21.00 uur De Zilk café De Doofpot Zilkerdumweg 325 18.30- 20.30 uur 2,25 Woensdag Bomenrit Boskoop Praathuis Sni|delwi|klaan 19.00-21.00 uur 2.00 Donderdag Lisse clubhuis Spekkelaan 18 30-21 00 uur Leidschendam Ons tolhuis De Horre 1 18 00- 20 30 uur als de vaak verzengende hitte, de smog, het spelen bij kunstlicht, het rumoer van popcorn consumerend publiek en het soms oorverdovende lawaai (oplopend tot 125 decibel) van stijgende en dalende vliegtui gen op het vlakbij gelegen La Gu- ardia, wie al die handicaps de baas blijft, die mag zich met recht een groot kampioen noemen. Ivan Lendl slaagde daar inmid dels drie keer in. Sinds 1982 stond de Tsjechoslowaak zelfs onafgebro ken in de eindstrijd op Flushing Me adow, waar hij dus vier finales ver loor. Zoals vorig jaar, toen Mats Wi lander hem na bijna vijf uur en evenzoveel sets wist te bedwingen, hopeloze achterstand Dank zij die triomf onttroonde de leggen en tot de Zweed Lendl als beste ter wereld, maar begin dit seizoen al, met zijn motivatie en drang eerste hoofdprijs bij de open ongetwijfeld alleen Australische, draaide de Oosteuro peaan de klok gedecideerd terug iri zijn voordeel. De wereldkampioen, die van de laatste elf Grand-Slamtoernooien de luren te het profcir cuit te degraderen. Het heeft zijn eerherstel vergroot, waardoor de gekrenkte routinier toch als belangrijkste favoriet moet worden aangemerkt. Te meer daar de recente geschie denis in Lendls voordeel spreekt. vastbesloten Sinds 1984 namelijk werd de US 'zijn' slechts drie lijk Michael Chang en Boris Becker die positie veroverde; zoals Lendl i wisten Lendl ondanks ATLANTA (Rtr) - Vier dagen na het verbeteren van haar eigen wereld record op de 800 meter vrije slag en nog pas ternauwernood terug in de Verenigde Staten na het bezoek aan Tokyo heeft Janet Evans gisteren haar 24ste achtereenvolgende overwinning op de vrije slag neergezet. In Atlanta, tijdens de zwemwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Sovjetunie, won Evans, die maandag achtttien wordt, de 800 meter in 8 minuten 24,73 seconden. Het Sovjetrussische mannenteam nam op de eerste van de drie da gen durende ontmoeting een voorsprong van 31-29. Het is de eerste di recte confrontatie tussen beide zwemgrootmachten sinds zeven jaar. Bij de vrouwen leidt de Verenigde Staten met 37-22 en in het gecombi neerde klassement is de stand 66-53 in het voordeel van de Amerika- „We willen niets van vermoeidheid horen vanwege het tijdsverschil tussen Japan en Amerika," aldus de Amerikaanse vrouwencoach Dick Shoulberg. „Vanaf de eerste race gaat het fantastisch en ik denk dat het de komende dagen nog harder zal gaan. Janet Evans, drievoudig Olympisch kampioene in Seoul, is al bijna twee jaar ongeslagen. Haar laatste nederlaag dateert van 1987, toen zij bij de Pan Pacific Games in Brisbane werd verslagen door de Australi sche Julie McDonald. 1985 deed (ten koste van McEnroe) Wilander dus vorig jaar. JEROEN TE NUIJL Mannen 200 meier vrije slag 1 Gjertsen (Vst) 1 49,68, 2. Tijanovitsj (Sov) 1.49,79, 3 Stewart (Vst) 1.50,26 100 meter schoolslag 1 Volkov (Sov) 1.01,96. 2. Korhammer (Vst) 1.02,73, 3. Aiexejev (Sov) 1 03,20,4 Diebei (Vst) 1.03.30 200 meter rugslag 1 Zabolotnov (Sov) 2 01.88,2. Veatch (Vst) 2.02,03, 3. Seikov (Sov) 2.02.32 400 meter wisselslag 1 Wharton (vst) 4.18,75,2. Namesnik (Vst) 4.21,00, 3. Marinjoek (Sov) 4 26.59 4x100 meter vrije slag: 1. Sovjetunie 3.19,95, 2. Verenigde Staten 3,20.44 Vrouwen 100 meter vrije slag1Thompson en Haislett (bei den Vst) 56,56, 3. Kremer (Vst) 57,37 800 meter vrije slag: 1Evans (Vst) 8.24.73,2. Ko- le (Vst) 8.42,20, 3. Metz (Vst) 8.45,22 200 meter vlinderslag: 1. Sanders (Vst) 2.11,69,2. Minthorn (Vst) 2.13,39,3. Takovleva (Sov) 2.18,93 200 meter schoolslag. 1 Volkova (Sov) 2.30,67,2. Koezmina (Sov) 2.30,96, 3. Blanchard (Vst) 2.33,56 4x100 meter vrije slag: 1. Verenigde Staten 3.46,21, 2. Sovjetunie 3.55,10 K 1, 1000 meter (tweede serie) 1 Liberato (Zwi) 3.46,80, 2. Petkov (Bul) 3.47,15. 3 Petro (Roe) 3.47,18,4. Heriszt (Oos) 3.50,12.5 Wei|Zen (Ned) 3.52,13. K 2. 1000 meter (derde serie)' 1. Noorwegen 3.17,88, 2. Hongarije 318,84, 3 Roemenië 3 18,92, 4. Frankrijk 3 20,65, 5. Nederland (Pel- /Pel) 3.22,90. Herkansingen: K 1, 1000 meter. 3. Weijzen 4.00,86 (geplaatst voor de halve finales). K 2,1000 meter: 5 Pel/Pel 3.34,90 (c NOORDWIJKERHOUT, De Boekhorst MEB: C. Asselbergs - M. Gerritsen 7-6, 0-6, 6-3, M Krans - C. Asselbergs 6-3, 7-6, T Bulters - O. Wempe 6-4,6-3, M. Fleischeuer - F. Liefbroer 6-1, 6-3, VEB: B Zonderop - C Witteman 6-0,6-2, N. van Lint J. Jünger 6-3, 6-7, 6-4, K. Croese - C. Berkhout 6-3,6-2, N. van der Voort - E. de Jong 7- 5,6-2. MDB: ludlage/Fiekert - Krans/Van Bemmel 7-6, 7-5 MEC: E. Langelaan -1. Blonk 7-6, 1-6, 6- 3, M. van Maaren - S. Warmerdam 6-4,1-6,7-6, B. de Bruin - J. Manuputty 6-2,1-6,6-2 VEC: E. Wis man - H Rother 4-6, 7-5, 7-5, A. Baayens - P Meys 7-5,6-4, R. Crama - M. van de Bent 6-4,6-2. MDC: Warmerdam/Van Maaren - Blonk/Stokker- mans 7-6. 7-6, Van de Vlugt/Janssen - Kraska- /Turk 6-3, 6-2. NOORDWUK, Vetoranenkampioenschappon 6-2 V.40+: E Veentier - R Lazonder 6-2.6-2, T. Groenman - H. Janssen 6-1, 7-5. ZOETERWOUDE, ZTC MEC: A. van der 8erg - H van Offeren 7-6, 6-4 Bergsma-G J Anker 6-3,6-3, W Jacobs-G.f rouwer/Van der Salm 6-3, 6-4 JERICHO (VS) Eerste ronde Courier (VSt) Connors (VSt) 4-6.6- Söronto Derde ronde Tauziat (Fra) Grossman (VSt) 3-6, 6-4, 6-2, Sabatini (Arg) - Paulus (Oos) 7-5, 6-0; DubbeMoto 33A: Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 9 winnaars, die e!1 472,90 krij gen, derde prijs: 168 winnaars, die elk 63,30 krijgen. Cijfer^pel 33 en 33A: Een winnaar van de eerste prijs van bruto 100.000,00. (Pol), finale- Szabo - Terenzi 10-5 Degen: goud Eoery (Hon), zilver: Valladares (Cub), brons Dong Wen (Chi). finale: Eoery - Val ladares 8-5. BASKETBAL Groep A (Hagen): Bondsrepubliek Japan 97-57 (47-32). Groep B (Mörs) Griekenland - Cuba 50- 103 (20-58). Groep C (Düsseldorf) Polen - Brazilië

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19