Noordwijk zaterdag decor voor Miss Holland verkiezing 13' Dennie Christian presenteert weer 'Schlagerfestival' KROONPRINS KRIJGT LUCHTDOOP NS»' TV 10 verovert op Luxemburgse media markt legale positie Teleac herhaalt 'Mag het iets meer zijn?' INGEN $0NGE! $0NGE! WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1989 LUXEMBURG (ANP) - Het com merciële tv-station TV 10 heeft door het afsluiten van een con tract met de Luxemburgse So- ciété European des Satellites (SES) een volstrekt legale positie op de Luxemburgse mediamarkt verworven. Dat heeft de media- adviseur van de Luxemburgse minister-president P. Zimmer, meegedeeld bij de officiële be kendmaking van het contract tussen TV 10 en de SES. Zimmer maakt namens de re gering deel uit van de raad van beheer van de SES. De SES be heert de tv-satelliet Astra en heeft de regering geadviseerd een vergunning aan TV 10 te ver strekken om zaken te doen in Luxemburg en om TV 10 toe gang te verlenen tot de Astra-sa- telliet. „Het is nog slechts een kwestie van dagen voordat de minister zijn handtekening on der die licenties zet, niet meer dan een formaliteit. Daarna kan TV 10 legaal uitzenden en kan de zender ook via het Luxemburgse kabelnet doorgegeven worden", aldus Zimmer. TV 10 heeft haar Luxemburgse activiteiten ondergebracht on der de naam Ficort SA. „Zo staan we ingeschreven bij de Kamer van Koophandel in Luxem burg", aldus TV 10-directeur A. Overste. „Ficort heeft twee zus terondernemingen in Neder- Willem Bemboom naar Veronica HILVERSUM (GPD) - Oud- Journaalverslaggever Willem Bemboom gaat naar Veronica. Hij vult met ingang van maandag het presentatie-team van Veroni- ca-Nieuwsradio aan. Bemboom is de opvolger van Jaap van Mee- kren, die naar Véronique is ver trokken. Bemboom was negen jaar werkzaam bij het NOS-Journaal, acht jaar als algemeen verslagge ver en het laatste jaar als presen tator van het politieke nieuws. Voor die tijd werkte hij drie jaar bij de TROS. Bemboom heeft sinds zijn vertrek bij de NOS een eigen media-adviesbureau. TV 10 De gemeente Utrecht wil de commerciële zenders TV 10 en Radio Télé Veronique toe gang verlenen op het kabelnet in de stad. Dat blijkt uit een voor dracht die B en W naar de raad hebben gestuurd. De Domstad beschikt over 85.000 kabelaan sluitingen. Eerder deze maand was het de gemeente Rotterdam die voor wat betreft de aansluiting van de nieuwe commerciële zenders op het kabelnet het licht op groen zette. land, te weten Star Advertising en News en Sport BV. De eerste dochter hebben we nodig voor onze reclame-exploitatie, de tweede voor het regelen van onze nieuws- en sportprogramma's. Het Nederlandse deel van onze tv-produkties wordt naar Luxemburg getransporteerd via PTT-lijnen, de andere produk- ties gaan rechtstreeks naar Luxemburg." NOORDWIJK Het Noordwijkse hotel Oranje is komende zaterdag het decor voor wat een heus spektakel belooft te wor den: de Miss Holland ver kiezing 1989. Een spektakel, niet in de laatste plaats door de aanwezigheid van Miss Universe, onze eigen Angela Visser, de miss Hol land van vorig jaar die zich sinds eind mei de mooiste van de wereld mag noemen. Angela komt haar opvolg ster zaterdag hoogstper soonlijk kronen en daar is de organisatie van de ver kiezing uiteraard zeer ver guld mee. DENEMARKEN Niet alleen Nederland is voorzien van een flink aantal prinsen inde huwbare leeftijd. Denemarken heeft ook zo n trekker. Zijn naam is Frederik. hij mag zich kroonprins noemen en net als Willem- Alexander c.s. probeert hij zo 'gewoon mogelijk te doen. Zo liet de Deense prins zich als militair recentelijk de traditionele doop welgevallen na zijn eerste vlucht in een F16. Uiteraard gebeurde dat onder het toeziend oog van zijn massaal toegestroomde kameraden. (foto ap> Een spektakel ook in die zin dat de Miss Holland verkiezing sinds de roerige ruzies van twee jaar geleden, toen miss Angelique Kremer zich over de slechte or ganisatie beklaagde, steeds meer uit het nachtclub-sfeertje wordt getrokken. Vandaar dat men dit jaar heeft gekozen voor het chi que ogende hotel Oranje in plaats van een 'achteraftentje'. Tal van artiesten moeten het eve nement, gepresenteerd door dj Krijn Torringa, opluisteren. Een exclusieve party moet na de ver kiezing dienen als de juiste af sluiting. Aan aspirant-missen zaterdag geen gebrek. Na twee voorron den zijn er nog 24 schoonheden overgebleven. Onder hen onder andere de Miss Beach van '88, Jacqueline Heemskerk uit Zand- voort. Ook onze eigen regio is dik vertegenwoordigd. Noordwijk zelf is vertegenwoordigd door Liesbeth Caspers (20), in het da gelijks leven ambtenaar op het gemeentehuis. Uit Katwijk komt Anoesjka Timmermans (19) en Leiden 'stuurt' maar liefst twee kandidaten, de 17-jarige Eliza beth Bijl en Jacqueline ten Brin- ke (21). Het 'plaatje' van de ideale Miss Holland ziet ef als volgt uit: ze is tussen de 17 en 24 jaar, be slist ongehuwd, kinderloos en ui teraard niet in blijde verwach ting. Ze bezit de Nederlandse na tionaliteit en is minstens 1.70 lang. Een rijbewijs is een-pré. Waarom trouwens die strikte leeftijdsgrens? "Omdat onze Miss Holland mag deelnemen aan de Miss Universe-verkiezing, en de meisjes daar mogen beslist niet ouder dan 25 zijn", legt me de-organisator Tom Woolthuis uit. Mensen die er zaterdag graag bij willen zijn, kunnen nog een poging ondernemen om één of meer toegangskaarten te be machtigen. Er is nog een beperkt aantal. Ze kunnen bellen naar Tom Woolthuis produkties, tele foon 023-355528. HILVERSUM Teleac brengt komend najaar tien nieuwe cursussen, negen herhalingen van cursussen, drie documentaires plus de herha ling van de comedy-serie 'Mag het iets meer zijn?' op de buis. In december wordt bovendien het Teleac-journaal gepresenteerd. Alle cursussen en andersoortige program ma's worden uitgebreid beschreven in het Tele- ac-magazine van dit najaar, dat (gratis) verkrijg baar is bij de boekhandels, bibliotheken en bij Teleac. Nieuw is bijvoorbeeld de cursus 'Schrijvers van de Nieuwe Tijd/Van Ibsen tot Kafka'. Hierin wordt de Europese literatuur in de perio de tussen het eind van de vdrige eeuw en het be gin van de Eerste Wereldoorlog onder de loep genomen. De cursus begint 4 september en is zowel via de radio als de tv te volgen. 'Klassieke mechanica' behandelt de ontwik keling van het denken van grote natuurkundi gen. De consumentenserie 'Mag het iets meer zijn?', nog niet zo lang geleden op het tv-scherm te zien, was zo'n succes dat de Teleac meteen met herhalingen komt. De serie gaat over het omgaan met geld en heeft tot doel de consu ment (meer) bewust te maken van de risico's die hij op financieel gebied loopt. De hoofdrol len worden gespeeld door Marnix Kappers, Willeke van Ammelrooy, Sylvia Holstijn en Pe ter Lusse. Aanstaande vrijdag begint het eerste deel. KERKRADE (GPD) - Het zangidool Dennie Christian (geboren in Befisberg als Bernd Althoff) is opnieuw de centrale presentator van het Schlagerfestival in Kerkrade. In 1973 maakte hij zijn eerste single. Een jaar later brak hij door met 'Rosamunde.' Hij zingt het werkje nog steeds en zal dit ongetwijfeld ook doen op 8 en 9 septem ber. Het inmiddels uitverkochte 'Schlagerfestival' opent ook nu een welgevuld pakket artiesten dat twintig items telt. Het genre bevat enkele traditionele namen, zoals Rex Gildo. Maar ook Heino is terug en verder mag men de entree tegemoet zien van onder anderen Andreas MartinAndy Borg, Cindy Berger, de Belgische zangeres Micha Marah en het Nederlandse sterretje Mieke. De TROS zendt het evenement op 15 september uit op tv. Voor Dennie Christian is het de zevende keer dat hij het Schlager festival mag presenteren. "De eerste keer dat ik het overnam van Freddie Quinn was ik doodnerveus. Nu doe ik het met plezier. Door het presenteren heb ik geleerd met het publiek om te gaan. Zingen zal ik altijd blijven doen. Het applaus geeft me een kick." Een dag eerder neemt Dennie Christian een televisiespecial op met enkele van zijn gasten uit het Schlagerfestival. Ongezond Een 92-jarige man heeft gisteren zijn dokter in diens eigen kliniek ten zuiden van Stockholm met een pistool doodgeschoten. De 62-jarige dokter werd getroffen door vijf kogels. De hoogbejaarde patient was kennelijk ontevreden over zijn behandeling, zo heeft de Zweedse radio gemeld. Volgens een politierapport was de patient „in de war" toen hij ge arresteerd werd Het Zweedse persbureau TT citeerde de hoog bejaarde. die tegen de politie had verklaard dat zijn arts „een op lichter" was en dat hij blind aan het worden was. Fietsen en seks Mannen zijn geneigd meer aan seks te denken als ze op de fiets zitten dan vrouwen en vrouwen zouden weer meer aan fietsen denken wanneer ze de liefde be drijven. Dat wordt althans be weerd door het Amerikaanse tijd schrift Bicycling. Uit een schriftelijke enquête dat het blad onder zijn lezers hield, blijkt dat 66 procent van de ruim 1600 respondenten vindt dat, sinds ze fietsen, ze betere minnaars en minnaressen zijn ge worden. Volgens 44 procent van de on dervraagden stijgt hun libido door het fietsen, terwijl het vol gens 11 procent dan juist af neemt. Op de vraag of ze onder het fiet sen aan seks dachten, antwoord den 1146 (85 procent) van de man nen en\234 (77 procent) van de vrouwen bevestigend. Bomen kraken Uit protest tegen het omkappen van Amerikaanse bossen hebben leden van de milieu-organisatie 'Earth First!' (Eerst de Aarde) in staten in het westen van de Vere nigde Staten een aantal bomen 'bezet'. In nationale parken in Was hington, Oregon en Colorado ke tenden zij zich vast aan de bomen en bouwden zij platforms in enor me dennen en sparren. De organi satie heeft aangekondigd dat de protestacties zich de komende dagen zullen uitbreiden naar Cali fornia, Massachusetts, New- Mexico en Montana. 'Earth First' heeft becijferd dat de laatste 200 jaar 30 procent van het oorspronkelijke Amerikaanse woud het slachtoffer van de be schaving is geworden. Het gaat goed met de 63 mperasbeverfamilies die on langs naar Uraguay zijn gevlo gen om daar uitgezet te worden in beschermde gebieden. Trans portbegeleider Jan van der Lee van 'Bont voor Dieren' houdt een van de in Uraguay geboren bevertjes vast. De beverfami lies, afkomstig uit de failliet ge- gane laatste Nederlandse fok kerij, worden tot volgende week woensdag in quarantaine gehouden. (foto anp) IK BEN UITGENOPIGP OM AIS OFFICIËLE GAST MET BEZOEK VAN ARAFAT AAN STOCKHOLM BIJ TE WONEN F" ""31

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 20