Kraay keert nog één keer terug Welschen vecht voor ieder punt SPOoTTV Veteranen tonen klasse bij vlagen A likje Baayens succesvol in B-categorie Rasch vervangt zieke Bol op ploegentijdrit Tennisteam loot Duitsland Ajax in tweede helft onderuit tegen Nacional 'Dinsdag zit ik weer achter mijn bureau in de Kuip' Kistemaker trainer bij De Graafschap Napoli lust Maradona rauw WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1989 SPORT PAGINA 15 NOORDWIJK Grof genomen bestaan er twee soorten vetera nen. De één kan gewoon geen genoeg krijgen van wat hij altijd al heeft gedaan. Zo iemand is Nico Welschen, nummer één geplaatst in de categorie van mannen van 45 jaar en ouder bij de Nederland se tenniskampioenschappen voor veteranen, die deze week in Noordwijk worden gehouden. De ander is domweg te laat met sport begonnen en beseft nu pas welke mogelijkheden hij jaren lang heeft laten liggen. Zo iemand is Jaap de Bruin, die het giste ren in de tweede ronde tegen Welschen moest opnemen. De 46-jarige routinier had slechts bij vlagen moeite met de wind en zijn gretige maar minder bedreven leeftijdgenoot. Maar met zijn vele winnende slagen, die geen twijfel lieten over het niveau waarop hij ooit heeft gespeeld, zette de naar de B-categorie afgezakte Welschen de tot de B-status opgeklommen Maas- lander met beide benen op de grond: 6-1, 6-2. Weggevertjes zaten er niet bij: de favoriet vocht verbe ten voor elke game. Welschen is overigens een ver haal apart. In zijn glorietijd maakte hij niet alleen furore op de tennis baan (eredivisie, halve finales NK mannen dubbel met de ook in Noordwijk aanwezige Peter Blaas), maar ook bij hockeyclub Schaer- die dank zij het tennissen weijde. "Dat kunnen maar weini gen me nazeggen", zegt de oud- coach van de mannen van die hoofdklasser. "Door dat trainer schap moest ik rond mijn dertigste CHAMBERY (ANP/AFP) Op het laatste moment heeft Piet Kuys een vervanging moeten aanbrengen in zijn ploeg voor de 100 kilometer ploegentijdrit, die vandaag als achtste vertrekt in het veld van 23 deelnemende landen. Patrick Rasch zal rijden voor Jos Bol. De verbetenheid straalt af van Nico Welschen (46) schen wél voortdurend tegen het op het Casino tennispark van de nog altijd fitte lijf loopt. "Soms win Noordwijkse wordt afgewerkt, ik zelfs van spelers die mij vroeger "Voorheen speelden de veteranen de baas waren", vertelt Welschen, hun kampioenschappen op een t tennissen en sinds achterafbaantje tijdens de nationale enkele jaren .ook het veteranenhoc- kampioenschappen op de Mets inn key ("Die sporten blijf ik trouw tot Scheveningen. Dit is natuurlijk veel in de dood") in conditie blijft. "Het beter. Het veteranentennis zit in Ne- wordt wel steeds meer rammel- derland eindelijk in de lift. Onze werk, maar als ik geen gekke din- steeds meten met de jeugd. Het ge probleem vind ik al die topspin- ballen. Dat heb ik nooit geleerd. tennisbaan liet ik mij minder zeker toen ik het als eigen baas wat drukker kreeg". Zijn tegenstander komt met een compleet ander verhaal. Dè Bruin somt op: "Ik heb gevoetbald tot mijn negentiende, hard gewerkt tot Maar hoe aardig die toernooien ook mijn 38ste en daarna ben ik op aan raden van mijn vrouw gaan tennis sen. De keuze was tennissen of scheiden, dus ik moest wel", grapt hij. Na een aarzelende start pikte hij het spel snel op. "De eredivisie heb Die mening ik'dus nog tegoed", meent hij opge- gedaan, wekt. sultaten in internationale toernooi en worden beter. Ook de deelname aan dit toernooi wordt elk jaar gro- tennistoernooien kan ik mij nog ter en beter, al zul je Betty Stöve LEIDEN Aan het einde van het i slagen de talentvolle tennis- er regelmatig in een partij te hogere categorie. De C-toppers bezitten dan inmiddels al zoveel punten dat ze volgend sei zoen in de B worden ingedeeld en ze proberen daarom alvast ervaring op te doen. In het toernooi van De Boekhorst lukte het Aukje Baayens de B-speelster Leontien van Laar hoven (Sassenheim) uit te schake len. Baayens (Unicum) had in de B zelfs veel minder moeite (6-1, 6-1) dan in de C, waar ze tegen Loes van der Heiden moest knokken voor de punten: 6-3, 6-3. Ook Wil den Hollander en Natalie van Lint speelden zich een ronde verder. Den Hollander (Unicum) versloeg Margot van der Haak met 7-5,6-1 en Van Lint (Dekker) verloor weliswaar de eerste set (1-6) van C- speelster Reneé Crama (De Kik kers), maar herstelde zich daarna met 6-3, 6-3. Het mannen-toernooi kende een 'verrassing' in de uitschakeling van de als eerste geplaatste Erik Bakker (Dekker), die zich neerlegde bij een 5-7, 5-7 verlies tegen Marcel Lolling. Bakker kreeg maandagochtend in Den Haag van Thor Rood Wit plot seling de kans om kwalificatie-wed- strijden te spelen voor een A-toer- nooi. Na daar de eerste ronde over leefd te hebben, kon Bakker de twee toernooien waar hij stond in geschreven niet meer verenigen. In plaats van een walk-over, verscheen er gisteren een 'verrassende' uitslag op het scorebord. Onno Guinau (De Munnik) lever de een marathon-partij af tegen Ge rard Kroese. Van de twee stuiteren de, rondgeslingerde rackets raakte dfgd-T-4G4-6na6-4h Fr™rLeft?olr FORT LAUDERDALE /ROTTERDAM (GPD) - "Diep geschokt, maar niet verbaasd". (TEAN) had aan twee sets genoeg Het laatste omdat hij na ruim een jaar Feyenoord nergens meer versteld van staat, het eer- i zijn opponent (Philip Nagtegel- ste omdat hij van mening is dat hij in de rug is aangevallen. 'Een dolkstoot in de rug' noemt hij de aantijgingen van het Feyenoordbestuur, dat na de turbulente ontwikkelingen in de Kuip volgens hem heeft willen profiteren van zijn afwezigheid. bescheidener plaatsing dan Wel schen moeten doen. TIM BROUWER DE KONING Achterafbaantje Els Veentjer ook toe- :ij is (met haar echtge noot Piet) als gastvrouw dan ook be- Wat De Bruin echter mist zijn de langhebbende bij deze NK, die voor kornuiten van vroeger, die Wel- het derde achtereenvolgende jaar Tom Okker hier nog niet zien. Die hebben het hog te druk of zijn mis schien wel bang om af te gaan". Veentjer is zelf met Trudy Groen man een gevreesd duo bij de vrou wen, dat ook buiten de landsgren zen potten breekt. Bij de mannen wordt in de 35-(--categorie veel ver wacht van Martin Koek, hoewel Veentjer de 45+-ers naar verhou ding sterker vindt. "Daar vind je de meeste oud-kampioenen terug", doelt zij op onder anderen Scholtes en Scholtz, die het echter met een DEN HAAG (ANP) - "Zwaarder konden we het eigenlijk niet treffen." Zo reageerde directeur sportief Stanley Franker gister avond op het resultaat van de in München gehouden loting voor de wereldgroep van het Davis- cup-toernooi, waar Nederland dank zij de promotiewinst op Indonesië voor het eerst in de historie deel van uitmaakt. Ne derland stuit in het eerste week einde van februari op de Bonds republiek Duitsland, dat de tro fee half december verdedigt te gen Zweden. Olympisch kampioen Olaf Lud- wig uit de DDR zal zaterdag niet kunnen starten in de individuele wegwedstrijd. Ludwig heeft tijdens de training in de omgeving van Chambéry een gebroken duim op gelopen. De Franse wielrenner Jean-Clau- de Colotti heeft gisteren de Grote Prijs van Plouay gewonnen. De coureur uit de ploeg van Bernard Vallet won na 250 kilometer de sprint van zijn landgenoot Bruno Cornillet. Jos van Aert, volgend jaar bij het team van Jan Gisbers, ein digde als beste Nederlander op de tiende plaats. De koers over achttien ronden van bijna veertien kilometer rond Plouay. in het westen van Frank rijk, gold als voorbereiding op de wedstrijd om de wereldtitel, zondag in Chambéry. den meegemaakt. Den Bakker of VALENCIA (ANP/DPA/RTR) Van de Vin zouden vrijwel zeker Ajax heeft gisteravond laat in Va- ook beter 'passende' renners zijn lencia zijn eerste wedstrijd voor het geweest, maar de herstelperiode tot voetbaltoernooi om de Trofeo zaterdag is te kort". Naranja tegen de houder van de we- De vrouwen en de amateurs voor reldbeker. Nacional Montevideo, de ploegentijdrit hebben gisteroch- met 1-3 verloren. Bij de rust stonden tend op de autosnelweg bij Cham- de Amsterdammers béry op het parcours kunnen trai nen. Hoewel de weg voor verkeer was afgesloten is er toch een ernstig ongeluk gebeurd. De Marokkaan Mohamed Maanaoui reed met volle snelheid op een stilstaande wagen van één van de andere ploegen. Maanaoui is overgebracht naar het ziekenhuis van Chambéry, waar breuken in vier nek- en rugwervels en bovendien een gebroken rib en handwortelbeentjes werden gecon stateerd. Rasch, aanvankelijk gepasseerd voor de wegwedstrijden, werd na de baankampioenschappen in Lyon (elfde op de achtervolging) opgeroe pen als reserve voor de tijdritploeg, omdat Bol ook de laatste dagen nog last had van een vorige week opge lopen ontsteking in de kaak. Het enige probleem was dat Rasch slechts was ingeschreven voor de baanstrijd. Zijn aanmelding op de dag voor de wedstrijd werd geac cepteerd omdat hij voor deze kam pioenschappen deel uitmaakte van de Nederlandse ploeg. Voor Kuys was de wijziging een tegenvaller. "Uiteraard. Maar voor Bol is het natuurlijk veel erger. Hij heeft opgezette klieren en een dikke kaak gehad. Daartegen heeft hij an tibiotica moeten slikken en dat heeft de vorm geen goed gedaan. Ik heb hem gevraagd, wat hij er zelf van dacht. Hij was het met mij eens en zei: als ik na vijftig of zestig kilo meter er af moet, zijn ook de ande ren gedupeerd". "Rasch is geen mindere rijder, maar hij zit wat onrustig op de fiets. Bij gelijke kwaliteiten kies je dan voor de man die het best in de ploeg past, Bol dus aanvankelijk, maar nu liggen de zaken anders. Rasch heeft bovendien een paar trainingsperio- Ier) te vloeren, evenals Sjoerd der Mark (Hillegom), Mark Fleischeuer (Dekker) en Mare Na- gelkerken (TEAN). De laatste had daarbij wel baat bij een omstreden let in de tie-break van de eerste set. Bij een 3-1 voorsprong raakte Mark Koot (Bennebroek) daarna het spoor bijster: 6-7, 1-6. Coen van Bemmel had drie sets nodig om Maurice de Lijster (Hillegom) van zich af te houden en Kees Heems kerk verleende vrije doorgang aan Erik Bolten. Bij de veteranen-kampioenschap pen in Noordwijk hebben de mees te deelnemers uit de Leidse regio vandaag afscheid kunnen nemen, om volgend jaar ouder en wijzer te rug te keren. Jan de Groot, Joop Roodenburg en Anton Grimbergen legden het loodje in de'mannen-55 waar titelverdediger Ronald Blommendaal nog wel in de strijd is. De Noordwijkse favoriet had geen enkele moeite met Heeremans 6-0, 6-1. Oua-tafeltenniser Anton Wil van Zoelen (35+) versloeg op weg naar de halve finale Bleeksma uit de losse pols met 6-3, 6-0 en Jan van der Maarl (40+) elimineerde R. Lagendijk, maar Har Meijer (M.45+) ging ten onder tegen H. de Bruin. Bij de vrouwen schaarde Joan Zonnevylle zich bij de laatste acht in de 40+. REMMELT OTTEN ide lent wat zich in Rotterdam-Zuid paste mij toen niet. Een paar weken heeft afgespeeld. Hij blijkt tot in de- geleden vond ik de tijd wel rijp. tails op de hoogte te zijn van de be- Nogmaals, ik ben geschokt. Maar ik richten in de media en de uitspra ken van zowel technische staf als schoppen bestuur voor televisie-camera's. Zijn zoon, de semi-profvoetballer bij Eindhoven Hans jr., heeft hem twaalf uur eerder uitgebreid verslag gedaan. Heeft elk verhaal, dat in de Nederlandse dagbladen is versche nen, aan zijn vader voorgelezen. "Ik ben nooit voor die ouwe op de bres gesprongen," had Kraay jr. en kele uren, voordat voor de eerste keer telefonisch contact met zijn va der zou worden gezocht, gezegd. "Maar wat er maandag allemaal ge beurde, kon ik niet zomaar aan mij voorbij laten gaan. Ik moest hem gaan verdedigen. Ik heb 's avonds eerst die gasten van Sport Studio eens de huid vol gescholden. Hoe kunnen ze nou zo'n De Swart alle gelegenheid geven z'n gal te spu wen, als die ouwe in Amerika zit! Maar een aantal mensen is nog niet met hem klaar. Die komen hem be slist nog een keer tegen." Hans Kraay sr. (52), genietend van zijn vakantie in de Verenigde Sta ten, als hoofdschuldige aangewezen voor het verval van Feyenoord. Te genvallende prestaties, verkeerde aankopen, financiële problemen, al les heeft hij op zijn dak gekregen. Al zitten hem de uitspraken van Carlo de Swart, de kersverse voorzitter van de Stadionclub, het meest dwars. De Swart verwijt Kraay on der meer dat hij geen realistisch Simon beeld heeft geschetst van de finan- nieuwe ciële situatie bij Feyenoord en te ho- Een directeur die een week voor de start van een nieuw seizoen met va kantie gaat. Dat komt toch een beetje vreemd over? Kraay: "Ik had zelf dolgraag eer der willen vertrekken. Maar als di recteur van het Stadion wilde ik er zorg voor dragen dat de bouw hebben niet het rendement opgele verd dat gepretendeerd werd. U kreeg carte blanche, maar voordat het vorig seizoen was doorgenomen nam u ontslag. Kraay: "Het stond voor mij al heel lang vast dat ik zou terugtreden als algemeen directeur en mij louter met het Stadion zou gaan bezighou den. Er wordt nu net gedaan alsof ik koning bij Feyenoord was en dat ik wat transferzaken betreft alle macht in handen had. Dat is vol strekte onzin. Bij Feyenoord was _oSteenbergen, Veldhoen, Van Dui- business-seats bij het venbode en ik - die ging over het transferbeleid. Niemand kon in z'n eentje een aankoop doordrukken. Als de stemmenverhouding 3—1 was, sliepen we er zelfs nog een nachtje over". "Afgezien daarvan vind ik dat het Feyenoord er dit seizoen alleen maar sterker op is geworden. Er is niemand vertrokken en er zijn goe de spelers aangetrokken. Dat Wasi- man en De Wolf nog geen bal heb ben geraakt, kan ik niet helpen. Ik ben me ervan bewust dat we met de huidige groep geen kampioen van Rotterdam-toernooi klaar zou zijn. De bestuursleden van Feyenoord hebben er zelf steeds op aangedron gen dat ik met vakantie zou gaan, omdat ik zulke lange dagen maakte. Ik kon het me echter niet permitte ren tijdens de verbouwing stadion te vertrekken". "Als men mij nu kwalijk neemt, dat ik met vakantie ben gegaan, vind ik dat een schandalige zaak. Of ik de bui heb zien hangen? Een be lachelijke veronderstelling. Er was geen enkele aanleiding om te den ken dat het Feyenoord sportief niet Nederland kunnen worden. 0gaan. En De Swart heeft de zwakke competitiestart toch ook eindigen" niet zien aankomen?" De aankopen van de laatste an derhalf jaar, zo meent het bestuur, kunnen wel bij de eerste drie DOETINCHEM (GPD) Kistemaker wordt d, hoofdtrainer bij eerste-divisieclub ge verwachtingen heeft gewekt bij De Graafschap. De bijna 49-jarige het publiek. oefenmeester heeft een contract Kraay, fel: "Het niveau waarop voor een jaar getekend en treedt men mij heeft getracht onderuit te full-time in dienst. De Noordhollan- halen, heeft me zeer verbaasd. Ik der was eerder onder meer werk- ben er na zoveel jaren in de voetbal- zaam bij EDO, ZFC, Brisbane Lions lerij wel aan gewend dat ik regelma- (Australië), Volendam, Cambuur en tig word gepakt. Van mensen die DS'79. een bepaalde positie in de maat- De leiding van De Graafschap schappij hebben verworven, had ik had in eerste instantie nog wat lan- zoiets niet verwacht. Een voorzitter ger willen wachten met de aanstel- van Feyenoord hoort zich niet zo te ling van een trainer, maar doordat gedragen, zoals nu tijdens mijn af- de spelersgroep de afgelopen dagen wezigheid is gebeurd. Diezelfde massaal het vertrouwen opzegde in meneer De Swart kwam een paar Ben Zweers was men genoodzaakt weken geleden bij mij advies vra- snel een besluit te nemen. gen of hij voor de camera's van Zweers was na het vertrek van oe- Sport Studio moest verschijnen.'Hij fenmeester Arie Stehouwer (de heeft het aanbod uit Hilversum toen i drie afgeslagen. Ik ben nauwelijks 1 met diezelfde Zweers, red.) als trainer en technisch manager werk zaam bij De Graafschap. Mart van Duren heeft zijn 5 geko- trokken e zit in de studio" "De Swart is een nog zeer onver- varen voorzitter. Hij moet leren ver liezen en winnen. Als Feyenoord na drie wedstrijden vier of vijf punten tract bij BW Den Bosch alsnog met had gehaald, was dit nooit gebeurd, ééh jaar verlengd. Aan het einde van Na het Rotterdam-toernooi heb ik het seizoen mag de 24-jarige vleu- geen enkele wanklank gehoord. Al gelspits voor een gelimiteerd be- die maanden dat ik bij Feyenoord drag van 450.000 gulden vertrek- werkzaam ben geweest heb ik nau- ken. De hekkesluiter van de eredivi- welijks kritiek op mijn werkwijze probeert op korte termijn ook gezien. Ja, De Swart drong WOENSDAG 15.00-17.00 Did 3: Universiade aktuell: met basketbal (VS-Brazilië) en schermen (floret mannen). 15.05-15.20 BBC 2. Under Sail: zeilmaga- 18.00-19.00 SKY: Snooker: WK vanuit Sheffield. 19.00-20.00 SKY: Trans World Sport. 19.50-20.30 BBC 2: La Carrera: docu mentaire autorace Guatemala-Texas. 20.00-21.00 SKY: Triathlon: WK in Nice. 21.00-22.00 SKY: Skiën: World Cup Alpi ne skiën, afdaling vrouwen. 21.45-22.05 Did 3: Universiade Magazine. 21.45-22.30 Ned 2: Veronica Sport. 21.55-22.24 Ned 3: Studio Sport- met Ne derlands competitievoetbal. Chambéry en aan de wielerwedstrijd Vee- nendaal-Veenendaal. 22.00-23.00 SKY: Voetbal: WK kwalifica tiewedstrijden. 22.45-23.45 Did 1ARD-Sport extra: Bun- desligavoetbai. 22.55-23.10 Ned 3: Studio Sporf met aan- I dacht voor het WK wielrennen in 23.00- I 00.00 SKY: Atletiek: invitatietoernooi te j Koblenz. 00.00-01.00 SKY: Snooker: WK te Shef field. DONDERDAG 11.50-14.10 BBC 2: Cricket. 14.35-16.50 BBC 2: Cricket. 15.00-17.00 Did 3: Universiade Aktuell: met basketbal (Sovjetunie-Canada) en schermen (degen vrouwen). Volgens een rapport van de tech nische staf moet Feyenoord juist weer beginnen bij het nulpunt. Kraay: "Hoe heeft men in gods naam dürven uitroepen dat het hui dige materiaal niet goed genoeg is. De basis voor succes is het vertrou wen dat een coach heeft in zijn spe lers. Iedereen behoort mentaal fit te zijn. Maar de jongens zijn nu door kreeg op de Hans Kraay Consultan- de leiding in hun hemd gezet". cy BV. Dat is volkomen legaah wat Pim Verbeek zegt de indruk te hebben gehad, dat er bij Feyenoord nendijk inmiddels is bevestigd 'Na deze week weet ik zeker dat Feyenoord i 'Tot maandag had ik een heel fij- vakantie. Maar m'n plezier is nu door penningmeester Martin Groe- behoorlijk vergald. Ik ben nog slechts 6.000 toeschouwers nog vóór door een treffer met het hoofd van Schol ten na een actie van Van 't Schip. In de eerste helft van het duel, dat bij een hitte van meer dan dertig graden werd gespeeld, was Roy de uitblinker bij Ajax, dat domineerde, maar erg slordig met de kansen om sprong. Na de hervatting sloeg Nacional, dat in december in Tokyo van PSV won in de strijd om de wereldbeker, driemaal toe. Al in de eerste minuut van de tweede helft passeerde José Garcia doelman Menzo in tweede instantie (1-1). In de 53ste minuut kwam Nacional op voorsprong toen Sola een strafschop (Blind beging een overtreding tegen Valdez) be nutte. Acht minuten vor het einde maakte Saralegui er 3-1 van. Bij Nacional ontbraken Silva en Pena, die de avond tevoren in een rumoerig duel met de thuisclub Va lencia uit het veld waren gestuurd. Ook de Spanjaard Arroyo kreeg rood. In totaal vielen er negen gele kaarten. Valencia, dat vandaag te gen Ajax speelt, zegevierde met 2-0 door treffers van Eloy. Werder Bremen heeft gisteren in zijn vijfde wedstrijd van de compe titie in de Bundesliga verzuimd in punten gelijk te komen met Ein- tracht Frankfurt en FC Köln, die overigens pas viermaal hebben ge speeld. De landskampioen van 1988 speelde in eigen huis gelijk (0-0) te gen Borussia Mönchengladbach. Bremen liet veel kansen liggen. Voor bijna 35.000 mensen won Dortmund thuis met 2-1 vén FC Nürnberg. De bekerwinnaar kwam achter door Wirsching, maar de van Bayern gekochte Wegmann maakte nog voor rust gelijk. Schulz zorgde achttien minuten voor tijd voor de beslissing. Sankt Pauli speelde 1-1 tegen FC Homburg. De Engelse landskampioen Ar senal heeft gisteren zijn eerste over winning in het nieuwe seizoen be haald. Nadat zaterdag de openings wedstrijd tegen Manchester United met 1-4 verloren was gegaan zege vierde Arsenal nu op eigen veld met 2-0 over Coventry City. Vier minu ten na de hervatting scoorde Mar- wood, zes minuten voor tijd maakte Thomas aan alle onzekerheid een einde. Manchester United kwam dit keer bij Crystal Palace niet verder dan een gelijkspel (1-1). Bryan Rob- son gaf de Mancunians de leiding in de 19de minuut. In de slotminuut kwam Palace alsnog op gelijke hoogte door Wright. Nieuweling Newell gaf voor Ever- ton al na 97 seconden tegen de dure ploeg van Tottenham Hotspur zijn visite-kaartje af met een gave tref fer. Het werd 2-1 voor de club uit Li verpool. nog veel geld beschikbaar aankopen. Maar de financiële situ- positieve dat Feyenoord dezer da- rug te keren, atie bleek helemaal niet zo rooskleu rig te zijn als op de persdag van Feyenoord werd voorgesteld. Kraay: "De financiële situatie van Feyenoord is helemaal niet slecht. Er is ook niemand geweest, die kri tiek heeft geleverd op de wijze waarop ik de zaken tijdens de pers dag van Feyenoord heb voorge steld". Maar er is geschoven met de schul den. Die zijn overgeheveld van de achter mijn bureau in de Kuip.' Stichting Feyenoord naar de Feye- Maar elke basis om verder samen ^noord Investering Maatschappij te werken is na de ontwikkelingen VFIMAlles valt nu gewoon onder van de afgelopen dagen toch ver- de N.V. Stadion Feyenoord. En dat dwenen. Hoe kunt u ooit nog aan is toch de financiële kurk waarop één tafel zitten met Carlo de Swart? Feyenoord drijft? Kraay, opnieuw fel: "Ik heb met Kraay: "De aandeelhouders in de De Swart helemaal niets te maken FIM kunnen pas over vijf jaar hun Ik geld terug eisen. De Stichting Feye- raad Maar dat is, geloof ik, ook het enige buiten heeft ge- Er worden bij Feyenoord wedden schappen afgesloten of u wel of niet terugkeert. Kraay: "Nou, dan moet ik de he ren in het bestuur echt teleurstellen en gaat dat de heren een hoop geld kosten. Ik keer maandag terug in Nederland en dinsdag zit ik dat die man door de Tb noord staat op geen enkele in het krijt bij de FIM, omdat dat een aparte N.V. is. Ik blijf volhou den dat er niet met schulden is ge schoven". "Van een naheffing van de fiscus (450.000 gulden, red.) die Feyenoord Stadion ter verantwoording wordt geroepen vanwege zijn ongenuan ceerde uitlatingen ten aanzien van mij. Ik heb alleen te maken met de president-commissaris van het Sta dion en dat is Jorien van den Herik. Als hij vindt dat er problemen met MILAAN (GPD) - Napoli is het I wachten op Diego Maradona beu. De speler had zich vorige week woensdag al moeten melden bij de club. maar is sindsdien spoor loos. Voorzitter Ferlaino maakte gistermiddag bekend dat de ster- I speler zwaar zal boeten voor dit I 'onverantwoordelijke gedrag'. De UEFA-Cupwinnaar wil na sa menspraak met de Italiaanse voetbalbond zijn aanvoerder uit de selectie verbannen. Hij wordt I dan uitgesloten van het spelen I van wedstrijden, maar moet wel I dagelijks trainen. Zijn inkomsten I zullen worden gehalveerd. I Ferlaino: "Diego heeft alle J grenzen van het toelaatbare over- I schreden. Wij kunnen dit niet ac- ïjn bereid tot het i terste te gaan. Zelfs als hij de bes te redenen zou hebben om weg te blijven, dan had hij minstens de moeite moeten doen om ons daar over te informeren. Als hij zich bedreigd voelt in Napels door de Camorra (de Napolitaanse mafia), zoals hij zegt, is dat pure kwaad sprekerij. Geen enkele Napoli- taan heeft hem tot een paar dagen geleden kwaad willen doen". Bondsvoorzitter Matarrese heeft aangekondigd deze kwestie bij de FIFA aanhangig te maken. De speler kan eventueel worden geschorst voor één jaar en zou daardoor het WK missen. Om die reden heeft de voorzitter van de Argentijnse bond, Grondona, aangeboden om te bemiddelen tussen Napoli en Maradona.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15