'Voorschoten heeft de indruk nagelaten die het wilde nalaten Noodgebouw Kamsteeg moet weg van gemeente Leiderdorp BRANDWEERTJE SPELEN 'Afblijven van groene rand Weteringpark' Doorgaande route langs Voorschotense scholen mag voorrangsregeling behouden DINSDAG 22 AUGUSTUS 1989 REGIO LEIDEN PAGINA 13 De één gaat naar de bioscoop, de ander luistert liever naar een klassiek gitaar concert en een derde geeft de voorkeur aan een eenakter voor twee dames en een heer... '.ssr 5 y): jst Maar wat hun smaak ook is, theaterbezoekers zijn interessante klanten. Ze hou den van gezelligheid en uitgaan. Ze weten een fijn diner op prijs te stellen en drin ken na de voorstelling graag nog even wat in een gezellig etablissement. Boven dien besteden zij aandacht aan o.m. kleding en cosmetica en bezoeken zij de kapper vaker dan anderen... Want een ding doen ze allemaal: Ze lezen straks allemaal de Theaterkrant voor het seizoen '89-'90! Als u ook wilt adverteren in deze speciale bijlage, bel dan 071 -16 13 93. U krijgt dan niet alleen een uitstekend plaatsje in het middelpunt van de spotlights aangeboden, maar bovendien precies die doelgroep die u eigenlijk zoekt. Juryleden internationale groenwedstrijd krijgen geen ijspapiertje of hondedrol te zien VOORSCHOTEN Het ge meentebestuur van Voor schoten en de ambtenaren van de afdeling beplantin gen kunnen een zucht van verlichting slaken nu een in ternationale jury het groen in de gemeente heeft ge keurd. De vijf juryleden de den dat gistermiddag in het kader van de Entente Flora le, een internationale wed strijd op het gebied van groenvoorzieningen. door Dorith Ligtvoet Het bezoek verliep in een ontspan nen sfeer en burgemeester P. Cannegieter was na afloop een bij zonder tevreden mens. "Er was een goede afwisseling tussen particulier en openbaar groen. Ook de water partijen zijn bewust in de route in gebouwd. Voorschoten heeft de in druk nagelaten die het wilde nala ten", sprak hij. De Parel aan de Vliet liet zich gis teren van haar beste kant zien. Groen, welvarend en waterrijk. De route voerde langs en door de mooi ste delen van de gemeente, zoals het Burgemeester Berkhoutpark, het park Adegeest en de voormalige Zilverfabriek. De juryleden werd een schitterend plaatje voorgescho teld, maar lieten zich niet geheel om de tuin leiden. "Is dit Nederland AUTO TEGEN BOOM - Op de War- mondse Herenweg is gistermiddag om vier uur een auto van de weg ge raakt. De 76-jarige bestuurster ver loor, waarschijnlijk door een klap band, de macht over het stuur, waarna zij een boom schampte en tegen een paal tot stilstand kwam. De auto is totaal vernield, maar het persoonlijk leed bleef beperkt tot een gescheurde lip. echt?", vroeg het Ierse jurylid K. Sergeant na verloop van tijd weife lend. Geen papiertjes Zijn opmerking was niet zo vreemd omdat saaie flatgebouwen, honde- poep en rondslingerende ijspapier tjes aan elk oog waren onttrokken. De route was met zorg gekozen en de gemeentelijke afdeling beplan tingen had uitstekend haar best ge daan. Zelfs de hondedrollen leken met een schepje te zijn verwijderd. Dat niet elke Voorschotenaar dit mooie plaatje'waardeert, bleêk uit een poster in de Voorstraat. 'Zal ik mijn tuintje doen of de Voorstraat vegen, het is zó maandag', had een onbekende geschreven. De vijf juryleden maakten tijdens hun tocht driftig aantekeningen en fotografeerden zaken die voor de wedstrijd minder relevant leken. Zo maakte het Oostenrijkse jurylid, K. Werner, foto's van kinderspeelvoor- zieningen waarvoor hij ook in eigen land een prima plaats dacht te kun nen vinden. De juryleden hebben Engeland en Ierland reeds bezocht. Vandaag bekijken ze Asten, de Brabantse ge meente van de vorige Warmondse burgemeester mevrouw G.H.M. Hendricx-Vlaar. Deze plaats dingt mee in de categorie kleine gemeen ten. Daarna volgen nog plaatsen in België, Oostenrijk en Frankrijk. De juryleden geven punten in vijf categoriën. Ze letten op de algeme ne artistieke indruk van het geheel, het assortiment planten, de samen hang tussen beplanting en gebou wen. de verzorging van de beplan tingen en de harmonie tussen ge meentelijk en particulier groen. De punten blijven geheim. Pas op 16 september worden ze opgeteld in het Franse Crëteil, waarna de prij zen worden verdeeld. Behalve de hoofdprijzen, deelt de jury ook prij zen per onderdeel uit. De kans is dan ook groot dat veel deelnemen de gemeenten een onderscheiding krijgen... Toch zal de jurering dit jaar nog der J.D. van Dalen en het Oosten rijkse jurylid het al snel over ge meentepolitiek in Nederland en Oostenrijk.' Het gewraakte noodgebouwtje van Kamsteeg op het terrein achter het AC-restaurant in Leiderdorp, (foto Holvast) LEIDERDORP - Het noodge bouw dat automobielbedrijf Kamsteeg heeft geplaatst ach ter het AC-restaurant aan de Leiderdorpse Persant Snoep- weg. moet weg van de gemeen te. Het noodkantoortje zou in strijd zijn met het bestemming plan. Kamsteeg gebruikt de zo geheten portocabine als kan toor bij een drive-in-show voor de verkoop van tweedehands auto's. bedrijfsterrein is volgens de ge meente met in strijd met het be stemmingsplan, de plaatsing van het huisje wél. In een brief aan het automobielbedrijf verzoekt de ge meente het noodgebouwtje te ver wijderen. Kamsteeg heeft inmiddels een bezwaarschrift ingediend tegen de ze beslissing van burgemeester en wethouders van Leiderdorp. Eind deze maand wordt dit behandeld door de raadscommissie beroeps- en bezwaarschriften. Op het terrein achter het restaurant wil Kamsteeg een occasioncentrum bouwen, maar voorlopig is daar voor geen geld beschikbaar. De ge meente heeft al een bouwvergun ning afgegeven voor de nieuwe showroom, maar de bouw is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Het uitstallen van auto's op het Keurig Bedrijfsleider M. Ophorst van Kam steeg is verbaasd over het protest van de gemeente. "Dit is een tijdelij ke huisvesting, keurig aangelegd met een tuin er omheen. Dit is de mooiste oplossing. Je kunt er ook een caravan neerzetten maar dat is minder mooi. We hebben de ge meente aangeboden om het ge bouwtje een andere kleur te geven, want ik kan me voorstellen dat ze geel niet zo mooi vindt. Maar ook daar ging ze niet mee akkoord". Wanneer de permanente, over dekte showroom wordt gebouwd is nog onzeker. Ophorst: "Dat kan nog dit jaar zijn, maar ook volgend jaar of nog later". Verkoop in de open lucht mag dan een noodoplossing zijn, Kamsteeg is wel tevreden over de situatie: "Voor veel mensen is dit heel aantrekkelijk, het werkt drem pelverlagend. Je kunt nu met je au to het terrein oprijden en kijken of er wat leuks tussen staat". Gemeentevoorlichtster W. Hart man zegt dat Kamsteeg bij elke tij delijke huisvesting op protest van de gemeente kan rekenen. Het ter rein dat Kamsteeg achter het AC- restaurant heeft gekocht beslaat 9.000 vierkante meter. Op dit mo ment worden er ongeveer vijftig au to's uitgestald. hoofdbrekens opleveren. Het En gelse jurlid, A. Childs, was door on bekende redenen niet komen opda gen. Door het gemis aan Engelse punten kan de telling straks worden scheefgetrokken. De juryleden za ten er duidelijk mee in hun maag. "We zullen er op de een of andere manier een oplossing voor moeten vinden", aldus het Nederlandse ju rylid J. Bakker. De jury overweegt om Childs apart de route door de ge meente te laten volgen. Ziek Een andere tegenvaller was de ziek te van wethouder J. Visser, die in zijn speech de nadruk had willen leggen op het ontstaan en het karak ter van het groen in de 'Parel aan de Vliet'. Daarom las de burgemeester na zijn eigen welkomstwoord de toespraak van de 'groene' wethou der voor in de overdadig groene raadzaal van het gemeentehuis. De rondleiding door de gemeente duurde ruim twee uur. Gekozen was voor een tocht per bus, te voet en per boot. De chef van de afdeling beplantingen gaf af en toe commen taar in het Engels. Hoewel sommige opmerkingen wat overbodig over kwamen ('There is a very green wa ter on the right'), was hij bijzonder enthousiast. Trots wees hij de jury leden op elke bijzondere bloembak die langs een balkonrand prijkte. Ze Ook de mooie groene Voor straat was in de route van de En tente Florale op genomen. Links het Ierse jurylid K. Sergeant naast het D'66- raadslid Mul der. Rechts bur gemeester Cannegieter. (foto J. Holvast) hadden soms nauwelijks de tijd om goed om zich heen te kijken. Ook raadsleden lieten zich niet onbe tuigd, terwijl elk jurylid een ge meentelijke vertegenwoordiger naast zich kreeg die de talen be heerst. Wellicht een reden voor ex tra punten straks? Wie denkt dat de gesprekken slechts over het groene Voorscho ten gingen, kwam bedrogen uit. Zo hadden de Voorschotense wethou Afgelast De tocht verliep gladjes. Alleen het bezoek aan de gemeentelijke be graafplaats Rosenburg moest wor den afgelast. Volgens een woord voerder van openbare werken was het gezelschap zo groot, dat de ge meente in allerijl een grotere bus had moeten bestellen. Helaas kon dit exemplaar niet door de poort van de begraafplaats Rosenburg. Verder dreigde alleen een gepar keerde vrachtwagen op de Oude Adegeesterlaan voor enig opont houd te zorgen. Gelukkig was de chauffeur, blijkbaar geschrokken van het hoge bezoek, binnen enkele ogenblikken ter plaatse om de wa gen te verplaatsen. De juryleden lieten overigens het achterste van hun tong niet zien. Al len vonden Voorschoten very nice, wunderschön of un tres joli village. De Belgische voorzitter, W. de Puysseleyr, wilde wel kwijt dat de juryleden de verhouding tussen pri vé groen en gemeentelijk groen erg belangrijk vinden. Hij verbaasde zich over het grote aantal huizen dat hij onderweg tegenkwam: "Er wordt hier veel gebouwd, er is geen stukje onbenut". Daarnaast merkte hij op dat de openbare groenvoor zieningen in Nederland goed zijn: "In België zijn de huizen wat groter, maar moet iedereen zelf voor aanleg van groenvoorzieningen zorgen". Het Ierse jurylid verbaasde zich er over dat hij zo weinig afscheidingen tussen de tuinen tegenkwam. On danks de ruimte die zijn land biedt, zijn de tuinen er vaker door hekjes of stenen wallen van elkaar geschei den. Na een boottochtje met de veer pont over de Vliet werd het gezel schap verwelkomd met draaiorgel- muziek op de Voorstraat. Om een extra goede indruk achter te laten werd de dag besloten met een diner in Kasteel Duivenvoorde. WASSENAAR - Omdat op Wasse- naarse snipperlokaties volgend jaar meer dan 65 woningen kunnen ko men, willen B en W nog even afblij ven van de groene schil rond de nieuwbouwwijk Weteringpark. Ze vinden dat een volgend college zich moet uitspreken over het al dan niet volbouwen van een smalle strook tussen de nieuwe woningen en de Hogeboomseweg. Ook een lapje grond tussen de Deijlerweg en de parallelweg van de Rijksstraatweg maakt deel uit van de 'schil'. Dit blijkt uit een voorstel aan de gemeenteraad. Het woningbouwbe leid is een heikel punt in Wassenaar. De grote WD zweert bij een groene gemeente en is bang voor omvang rijke nieuwbouwplannen. CDA, PvdA en D66 denken daar anders over en bereikten bij de college-on derhandelingen een compromis. In het noordelijke Weteringpark mogen deze raadsperiode 350 wo ningen komen en de smalle strook om de wijk kreeg een 'bouwvrien- delijk' bestemming. Officieel blijft het agrarische grond, maar door een zogeheten wijzigingsbevoegdheid komt woningbouw binnen handbe reik. Als Wassenaar dat nodig acht kan hier woningbouw komen zon der dat de gemeente al te lange pro cedures moet doorlopen. Om onnodig touwtrekken te voorkomen, spraken de partijen bij de onderhandelingen af dat de schil rond Weteringpark pas aangespro ken mag worden indien in 1989 blijkt dat er niet voldoende ruimte is om elders in de gemeente 65 ge subsidieerde woningen te bouwen. Volgens B en W is die ruimte er wel. De locatie Kloosterland zou ruimte bieden voor vijftig woningen, de lo catie Molenweg voor twintig wonin gen en de locatie Ernst Casimir- straat kan zestig woningen herber gen. Het is een totaal van 130 wonin gen en wanneer de gemeente daar bouwsubsidies voor krijgt, voldoet ze ruimschoots aan de doelstelling uit het beleidsplan om in de jaren van 1986 tot 1991 481 woningen te bouwen. Omdat de vraag naar premie koopwoningen kleiner is dan de- vraag naar woningwetwoningen, gooien B en W het vooral op wo ningwetwoningen in de bebouwde kom. Ook om tactische redenen zou het verstandig zijn om de 'meest verstrekkende sector' op te geven. Bovendien lijken de plekken in de bebouwde kom minder geschikt voor premie-koopwoningen. Het zal hier voornamelijk op gestapelde bouw uitdraaien en premie-koöpap- partementen zijn nu eenmaal niet zo gewild, zeker niet bij doorstro mers. *4®ksy VOORSCHOTEN - De brandweerspuit werd vandaag in Voorschoten nu eens niet gebruikt om een brand te blus sen, maar voor behendigheidsspelletjes. In Sportfondsenbad Het Wedde deden ongeveer 135 kinderen tussen 5 en 13 jaar mee brandspuitwedstrijden. Met dit spel werden de jeugdvakantie-activiteiten, die twee weken durenge opend. De jeugdige spuitgasten moesten met de krachtige waterstraal voorwerpen omspuiten of omhoog spuiten. Grote schijveii moesten in een schuin staande sjoelbak omhoog gespoten worden om punten te scoren. Andere behendig heidsoefeningen waren het wegspuiten van een bal en het omspuiten van tekstbordjes. (foto Henk Bouwman) VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten hoeft de voorrangsre geling op de Trompweg-oost en de Admiraal de Ruytersingel niet in te trekken. De afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State heeft het beroep afgewezen dat enkele schoolbesturen en een bewoner van de Bachlaan-oost hebben aangete kend tegen de voorrangsregeling op de weg langs de scholengemeen schap Noord-Hofland. De Stichting voor Voortgezet On derwijs op Interconfessionele Grondslag, de Stichting Katholiek onderwijs in Voorschoten en R.J.M. Veger hebben beroep aangetekend omdat ze vinden dat het snelver keer te hard rijdt nu het op deze rou te voorrang krijgt op het verkeer vanuit de zijstraten. De wijzigingen van het wegprofiel op oversteek plaatsen zouden te weinig soelaas bieden, omdat het snelverkeer met name op de kruispunten te hard rijdt. A.C. Groothof, bewoner van de Bachlaan-oost, heeft bezwaar aan getekend omdat hij dacht dat de ge meente de Bachlaan-oost zou asfal teren om de toegenomen verkeers druk te compenseren. De gemeente had de asfaltering in zijn ogen ge lijktijdig moeten uitvoeren met het instellen van de voorrangsregeling en het onaantrekkelijk maken van de Prins Bernhardlaan, in het ver lengde van de Van Beethovenlaan. De afdeling bestuursgeschillen schuift de bezwaren terzijde. Ze vindt dat de voorrangsregeling die al sinds medio 1987 geldt, heeft ge leid tot een vlotte en veilige door stroming van het verkeer. Ze steunt het argument van de gemeente dat de route reeds het karakter had van een voorrangsweg en dat wegge bruikers hun rijgedrag daarop aan pasten. Dit leidde tot levensgevaar lijke situaties. De verkeersveilig heid van overstekende voetgangers en fietsers op kruisingen zouden door de maatregelen die de gemeen te heeft genomen voldoende zijn ge waarborgd. Dievengilde treft het niet in Voorschoten VOORSCHOTEN - Het dievengilde heeft vannacht weinig geluk gehad in Voorschoten. Een inbraak bij tennisvereniging 'Forescate' in het burgemeester Van der Hoevenpark leverde slechts twintig gulden op. Daarnaast werd een auto openge broken op het parkeerterrein van restaurant De Gouden Leeuw aan de Veurseweg. Omdat de eigenaar de in een slede gemonteerde autora dio had verwijderd, beperkte de schade zich tot een geforceerd slot van het linkerportier. Kortom: Theaterbezoekers vormen een interessante doelgroep. Een doelgroep die u op vrijdag 8 september in één keer kunt bereiken! Overigens; een dezer dagen neemt een van onze kontakt met u op. Dan mag u zeggen vertegenwoordigers stelling kan beginnen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13