Schurer mist voor open doel Nagelkerken komt tot inkeer op Leidse Hout Breukink niet naar WK Witteman kanshebber voor Masters Alphenaar pakt eerst grote B-titel Zevende zege voor Vergeer Overwinning Steve Bauer in Zürich Peelen naar brons op de baan in Lyon Renner laat zege Prof ronde van Nederland aan Fignon MAANDAG 21 AUGUSTUS 1989 SPORT PAGINA 17 LEIDEN - Niet zelden sluit het preutse deel van het tennispubliek even de ogen en vooral de oren als Mare Nagelkerken een misslag maakt op de baan. Tijdens'de finale op de Leidse Hout viel er gis teren merkwaardig genoeg amper een onvertogen woord of gebaar waar te nemen bij de Alphenaar. Prompt ook pakte de speler van TE AN zijn eerste hoofdprijs in een BI-toernooi door Marcel van Rijn in drie sets af te troeven: 6-1, 1-6, 7-6. Mare Nagelkerken in actie tegen Marcel van Rijn op de Leidse Hout. De Alphenaar verdiende gisteren op de Leidse Hout zijn eerste titel in BI. (foto Henk Bouwman) LEIDEN Etienne Vergeer (War mond) behaalde in Oudekerk aan de Amstel zijn zevende wielerover winning en Frans Paardekooper (Zoeterwoude) mocht in Haarlem voor de vierde maal aan de bloemen ruiken. De Leidse veldrijder John Kuijvenhoven liet in de eerste cross in Driebergen merken dat hij met recht de Nederlandse driekleur om zijn schouders heeft. Met over macht liet hij Adriaan van Londen en Henk Weenmans achter zich. Ook Petra de Bruin, op het laatste moment nog buiten de WK-ploeg gelaten, stond op scherp. In Dongen versloeg zij Gré Tijmes en Tilly Min- née in de eindsprint. In Haarlem moest Frank van Vee- nendaal dit keer buigen voor Edwin Rutte en Patrick Eyk. Meer dan een derde plaats zat er ditmaal niet in voor de sterke Sassenheimer. Tom de Jong (Roelofarendsveen), die aan een sterk naseizoen bezig is, werd vierde. Rijnsburger Hans van Egmond behaalde een elfde plaats. Regio renners die het weekende een ereprijs wisten te bemachtigen waren: Pascal Vergeer (2e), Robert van Dongen (13e) en Barry de Rui ter (19e) in Ouderkerk. Pieter Eve- lein (7e), Hans Wubben (10e), Her man de Jong (12e) en Cees van Haastregt (14e) in Haarlem. Herman de Jong (7e), Hans Schoelink (8e), Aloys Goossen (9e), Paul Robijn (12e) en Piet van der Geest (14e) in Haastrecht en Piet Kralt (8e), Pieter Evelein (9e) in Ameide. In de klassieker Niekerk-Olde- kerk kwam Pascal Vergeer als vier de over de streep. Zijn jongere broertje Etienne voegde in Bolnes nog een derde plaats toe aan de fa miliesuccessen. ZURICH (GPD) - Géén Duitser als winnaar van het 76e Kampioen schap van Zürich - hoewel Gölz en Kappes daar even alle gelegenheid toe leken te hebben -, maar wel een honderd percent Duits klinkende naam op de erelijst: Steve Bauer, Canadees, 51 weken geleden de meest gezocht 'wielermisdadiger' ter wereld. Gölz was in de finale van de 'Zuri- Metzgete' weggesprongen uit een kopgroep van negen, maar of de wedstrijdafstand klopte niet, of zijn computer-tellertje op zijn stuur werkte al te uitbundig. Gölz dacht dat er nog 8 km waren te gaan, maar de realiteit was het dubbele, 16... De zich uit privé-problemen om hoog worstelende 'Raas-Duitser' moest daarom wel worden ingelo pen. En hij kreeg daarna nog een tweede tik toen hij merkte, dat het landgenoot Andreas Kappes was, die hem als eerste tot de orde riep. Hun onderlinge toch al kille ver houding raakte nog onderkoelder. Dat Kappes daarmee zijn eigen sprintkansen vergooide, deerde hem kennelijk niet.'Maar misschien dat hij zich toch al de mindere voel de van een Rolf Sörensen, een Da Silva of Alcala. Er waren er uiteindelijk twee. die het niet op een sprint-met-negen wilden laten aankomen: Tony Ro- minger, vorig jaar derde in Zurich, en Steve Bauer, de Canadees die al zolang achter een grote eendagsvic- torie aanjaagt. Het werd de laatste. Hij reageerde taktisch het sterkst in de laatste twee kilometer, sprong opnieuw weg toen de 2 7 weer 9 dreigden te worden. Sean Kelly, de leider in het we reldbeker klassement, scoorde zijn slechtste uitslag van de negen. De Ier werd 26e, maar blijft drager van de 'doorgelopen' trui. Frans Maas- sen, die op een slecht moment zijn ketting voelde overslaan en de fina le aan zich voorbij moest laten gaan, heeft op de tweede plaats nu gezel-, schap gekregen van Bauer. Hun achterstand op Kelly bedraagt, met nog drie wedstrijden te gaan, 13 punten. PDM blijft leider in het ploegenklassement. Combee Nederlands kampioen 500 cc DEN DUNGEN (ANP) - Leo Com- bee is gisteren in Den Dungen Ne derlands kampioen motocross in de 500 cc geworden. Door de winst in de eerste manche in de Brabantse gemeente werd hij onbereikbaar voor de concurrentie. LEIDEN De veertien-jarige Claudia Witteman heeft op de Leidse Hout laten zien een serieu ze kandidaat te zijn voor de Mas- ters-titel in het vrouwen-C, begin september. Ze versloeg de num mers één en twee op de ranglijst allebei overtuigend. In de halve finale vond ze, na een verloren set, een doeltreffend antwoord op het vaste spel van de even oude Reneé Crama: 3-6, 6-0, 6-3. Giste ren, in de finale, leverde Witte man de tweede set in bij haar één jaar jongere tegenstandster Sas- kia Paauw. In de beslissende der-- de set liep ze echter in hoog tem po uit naar een 6-0 winst. De verliezend finaliste, Paauw, raakte het spoor bijster toen ze al direct in de eerste game een door braak toe had moeten staan, en De Munnik-speelster Witteman wist haar dubbelhandige back hand steeds nauwkeurig te plaat sen. Eindstand: 6-4, 1-6, 6-0. Claudia toonde zich heel tevre den na afloop: "Ik sta nu derde op de ranglijst en heb vertrouwen gekregen. Tegen Reneé Crama was ik vooraf wel wat benauwd, maar ging het uiteindelijk heel De 'ouwe' Breukink treurde uiter aard niet met Fignon als laureaat. Welke organisator zou zo'n vedette niet als winnaar van zijn evenement willen hebben? Terwijl de koersdi- recteur zich intens gelukkig naar de afsluitende 'borrel' in een naast de meet gelegen bierbrouwerij begaf, baalde Cees Priem als een stekker. In de ogen van de TVM-ploegleider had zijn veelbelovende pupil Schu- rer het verdiend. Priem: „Een jonge renner die er zo' invliegt, datris toch formidabel nietwaar? Dan is het toch hartstikke jammer dat-ie er net niet doorheen komt. Het zou goed voor hem zijn geweest als hij zo'n wedstrijd als deze wint. Dan zit-ie meteen in de categorie jongens waar hij gezien zijn kwaliteiten thuishoort. Ik kon wel janken toen hij niet meesprintte met Ducrot voor de derde plaats. Dat zou hem de ronde wel eens kunnen kosten. goed. Tegen Saskia heb ik nu de onderlinge score op 2-2 ge bracht." In de B-strijd haalde Wit teman de halve eindstrijd, waar ze met 6-4, 6-4 maar net aan verloor van Cindy Berkhout. Hartwijk Bij de mannen kon Jan Pieter Hartwijk weinig inbrengen tegen een soeverein heersende Johan Draulans (OLTC), die met 6-3, 6-1 de winst naar zich toetrok. Hart wijk (Unicum) had dezelfde och tend nog een slopende halve eindstrijd gewonnen van René Cardinaal (TEAN): 4-6, 7-5, 6-4. Wel wist hij aan het einde van de dag met dubbelpartner Walter Ja cobs het duo Mischa Wijffelman- /Cardinaal te verslaan. Rob van Marwijk en Joost van Leeuwen (Roomburg) schreven de dubbel-B op hun naam. Eerst moesten de gebroeders Liefbroer er aan geloven, vervolgens gingen ook Onno Wempe en Peter Grim bergen er aan met 6-3, 6-4. De uit geschakelde favorieten Martij n Krans (Unicum) en Marcel Vink (Hillegom) konden hun frustra ties uitleven in de finale van het dacht ik meteen." Die vrees bleek juist. Bij het opmaken van de balans kwam Schurer vier seconden tekort op Fignon. Perspectieven De feiten in kort bestek. Het laatste koersuur gaat in met een kopgroep van 13 man, waarin vrijwel alle kanshebbers voor de hoofdprijs. Al leen Jelle Nijdam is niet van de - be slissende - partij. Met nog een kilo metertje of 25 voor de wielen dagen er plotseling schitterende perspec tieven voor Schurer nadat hij sa men Fignon, De Roov en Ducrot een nieuw leiderscommando heeft gevormd. De Fries rijdt als een dui vel. Met alleen de steun van Ducrot loopt hij snel uit op Fignon's ploeg genoot Thierry Marie, drager van de oranjetrui. Voor Fignon reden om niet aan Schurers offensief mee te werken. Eenzelfde reden heeft De gemengddubbel. Samen met Jea- nine Jünger trok Krans aan het langste eind, ook omdat Vinks partner, Cindy Berkhout, er al een finale op had zitten. Veteranen Veteraan Piet van Duivenbode wist ditmaal weer eens te winnen van Joop Beugelsdijk. De beide clubgenoten (Zee en Duin) ston den dit seizoen meerdere malen tegenover elkaar en ze maken het elkaar nooit gemakkelijk. Een driesetter eiste van beiden het ui terste; de jongere Van Duiven voorde hield het beste stand: 1-6, 6-4, 6-2. Het open C-toernooi van het ruimtevaartcentrum Estec in Noordwijk is gewonnen door Ka- rel Huizinga, die de verrassend tot de finale doorgedrongen Lo- dewijk Kallenberg de baas bleef. Huizinga zegevierde met 6-4, 6-2, terwijl hij ook in de dubbel met Erik Warmerdam de winst naar zich toe trok ten koste van Bruno Marcorelles en Erik Abriot. Bij de vrouwen had Nancy Faas in de fi nale geen problemen met Barne- veld: 6-1,6-2. De winaars in het D- Rooy, die de belangen van Va- deraerden dient te beschermen, om passief te blijven. Omdat de achtervolgers niet dichterbij komen, ziet Fignon - al trainend voor het WK - zijn eigen kans schoon tijdens de beklimming van de Gulpenerberg. De Rooy, op zijn 32ste bezig aan een opmerkelij ke revival, kan als enige aanpikken. Schurer en Ducrot moeten hun eer dere inspanningen bekopen. Toch wenst Schurer zich niet zonder slag of stoot gewonnen te geven. In de laatste plaatselijke lus van 16 kilo meter haalt hij nog een keer alles uit de kast. Hij slaagt erin de achter stand op Fignon tot 13 seconden te beperken. De Fries verzuimt echter als nummertje drie over de finish te rijden, goed voor vijf seconden bo nificatie. Hij laat zich aan het wiel van Ducrot 'uithollen', terwijl het voor hem als rappere man een koud kunstje moet zijn geweest de Zeeuw, die als anti-sprinter bekend staat, voor te blijven. Rekenmeesters Toen de snelle rekenmeesters hun werk hadden gedaan, kon Schurer zich wel voor zijn kop slaan. Zou hij 'gewoon' derde zijn geworden, dan had hij op erepodium in het Zuid limburgse dorp plaats kunnen ne men. Schurer: „Ik heb daar nooit aan gedacht, dat die derde plaats nog wel eens van belang zou kun nen zijn. Ik wist wel dat Fignon in het klassement kort achter me stond, maar niet precies hoeveel. Dat had ik Priem willen vragen, maar hij kwam maar niet." De ploegleider kreeg, evenals zijn belanghebbende collega's, geen toestemming van de jury. Priems assistent Henk Steevens uitte hier over zijn gram. „Je moet een keer over een afstand van 16 kilometer bij je renner kunnen komen om hem in te lichten." Ducrot Het zal Schurer in elk geval duide lijk zijn geworden dat professioneel wielrennen niet slechts een kwestie van zo hard mogelijk fietsen is. Er Of er een oorzakelijk verband be staat tussen de plotselinge rust van Nagelkerken en zijn triomf is moei lijk aantoonbaar. De puriteinen zouden het wel willen. In elk geval deed het de tennisliefhebbers op en rond de Leidse Hout goed om Na gelkerken als 'heertje' naar de titel te zien gaan. Al moet er ook niet worden overdreven: Nagelkerken is heus niet de grondlegger van de 'vuilbekkerij' en de bevlekking van de tennisbanen. Hij is slechts mede verantwoordelijk. Het eerste BI-seizoen verloopt voor Nagelkerken gladjes. Op de Leidse Hout kreeg hij zijn eerste hoofdprijs na in andere toernooien er al dichtbij te zijn geweest. Ook deelname aan de 'Masters' - de bes te acht van elke categorie strijden 25+-enkelspel waren Hanny Os kam en W. Fischer. Rijnkanters De Rijnkanters in Rijnsburg za gen Perry Paauw (De Munnik) in de C-finale winnen van Aeito En- dema. Met 6-3, 7-5 verstevigde Paauw zijn leiderspositie op de Masters-ranglijst. Annemiek Oudshoorn versloeg bij de vrou wen Kim Dirkse in twee sets: 7-5, 6-2. In de dubbels bleken Damen en Van der Lippe de sterksten in de Cl en Kuivenhove en Van Delft in de C2. De vrouwentitel ging naar Joan Zonnevylle en Pe tra Bonnes, in het gemengd-dub- bel verloren Velzel en Kampers van Van de Bent en Vieland. De oudere jongeren konden hun hart ophalen in het D1-30+. Hans de Pater en Leo Lefeber maakten er in Rijnsburg een drie- setter van, waarin De Pater uit eindelijk over de beste conditie bleek te beschikken: 6-2, 3-6, 6-3. in het gemengd-dubbel profiteer de het echtpaar Van Duijvenbode tegen Evers/Van de Putten opti maal van het thuisvoordeel: 7-5,1- 6, 6-2. komen ook nog tal van niet onbe langrijke secundaire zaken aan de orde. Praten (lees: handelen) bij voorbeeld. En daarin is Schurer (nog?) niet bedreven, zoals ook vluchtmakker Ducrot had gecon stateerd. „Ik zat, toen we achter Fig non en De Rooy aanreden, steeds te wachten tot hij wat zou zeggen. Maar hij kwam maar niet. Ja. dan houdt het op natuurlijk." Met ande re woorden: voor wat hoort wat. Schurer daarmee geconfronteerd: „Ik heb niet gepraat met Ducrot, nee. Dat zijn die dingetjes die ik nog onder de knie moet krijgen." Het echec van zijn ploeg (Panaso nic) in de Ronde van Frankrijk, is voor Theo de Rooy aanleiding ge weest om er harder tegenaan te bij Unicum in september om de af zonderlijke titels - lijkt met deze ze ge verzekerd. De Alphenaar profiteerde zater dag overigens wel van de vermoeie nis van zijn plaatsgenoot Onno Gui- neau. Die had vroeg op de dag Mar cel Vink verrassend verslagen in een 2,5 uur durende pot. Tegen Na gelkerken was de pijp na de eerste set (6-0 winst voor Guineau) opeens leeg en liep de TEAN'er soepel naar twee gewonnen sets (6-3,6-3) en dus de finale. Net zo verrassend als Nagelker ken (vierde geplaatst) was Marcel van Rijn (vijfde geplaatst) tot de eindstrijd doorgedrongen. Hij had zaterdag in de halve finale de hui zenhoge favoriet Martijn Krans uit het toernooi geslagen. Krans ver keek zich lelijk op de Nieuw Venne- per die in drie sets naar de finale ging: 7-5, 1-6, 6-0. Spanning Gisteren bleek de voormalige ten- nisleraar niet bij machte om het kar wei af te maken in een finale die bol stond van de spanning. Na ieder een set met 6-1 te hebben gepakt maak ten de twee aanvankelijke 'out siders' er een spannende slotfase van. De hitte scheen het duo weinig te deren gezien de felheid en verbe tenheid waarmee werd geknokt. Van Rijn, ooit succesvol speler van de Leidse Hout, had het publiek op zijn hand. Het geringe thuisvoor deel werd uiteindelijk niet vertaald in winst. Op cruciale momenten bleef de 27-jarige in gebreke. "Je bent ontzettend dom bezig", gaf hij zichzelf voortdurend uitbranders. "Ben jij nou tennisleraar geweest?". En: "Wat sta je nou aan dat racket te trekken. Voel 'm nou eens een keer tje". Bij de stand 5-4 in het voordeel van Nagelkerken in de derde set hervond de Nieuwvenneper zich nog en trok de stand gelijk. Er volg de een tie-break die door Nagelker ken imposant werd geopend (3-0), maar waarin Van Rijn goed terug kwam. Na 3-1,3-2,4-2, 5-2, 5-3,5-4,6- 4, 6-5 maakte de verliezer een fout die karakteristiek was. De bal waar mee hij het matchpoint van Nagel kerken leek te doen verdwijnen, verdween op onbegrijpelijke wijze in het net: 7-5. Van Rijn zakte door de knieën van onnozelheid. "Die onbegrijpelijke fouten in de tie break zijn me funest geworden", meende hij na afloop. Nagelkerken was ingenomen met zijn eerste hoofdprijs. De meao-stu- dent zette een punt achter zijn voet balcarrière en hij krijgt er meerdere punten voor terug, op de tennis baan. Vrouwen De finale in het vrouwenenkelspel B had beduidend minder om het lijf. Irma van Seeters won volgens verwachting van Cindy Berkhout. Van Seeters pakte het slimmer aan dan in het toernooi van Nieuw-Ven nep. "Toen verloor ik nog. Nu speel de ik meer slize en dat hielp", aldus de speelster van De Merenwijk. Berkhout is een eerstejaars B en maakt snel progressie, maar giste ren had ze weinig in te brengen te gen de inmiddels 'geroutineerde' Leidse. De speelster van Hillegom scoorde slechts twee games: 6-1,6-1. Irma van Seeters lijkt met haar ti tel en de bijbehorende punten wel zeker te zijn van een plaatsje straks bij Unicum waar de regionale top pers strijden om de Masterstitel. "Ik speel weliswaar geen toernooien meer, maar het moet raar lopen wil ik er niet bij zijn", zegt de 19-jarige. Van Seeters doet het wat rustiger aan op tennisgebied, heeft inmid dels een vaste baan op een accoun tantskantoor, maar hoort niettemin nog wel thuis in het rijtje sterren van de B-garnituur. De Leidse Hout-finale betekende haar tweede eindstrijd in deze zomer. Tijdens de districtskampioenschappen ver loor ze van Bionda Zonderop. ROB VAN DER ZANDEN ZÜRICH (GPD) - Erik Breukink rijdt komende zondag geen we reldkampioenschap. De beste klimmer/ronderenner uit de ploeg-Post kwam gisteren tot zó'n ontluisterende prestatie in de negende wereldbekerwed strijd van het seizoen, het Kam pioenschap van Zürich. dat hij zich 's avonds afmeldde voor Chambéry bij chef d'équipe Ro ger van Es. Breukink kwam op ruim der tien minuten na winnaar Steve Bauer over de streep in Zürich- Oerlikon, en oogde weinig anders dan een goede maand geleden in het Pyreneenstadjp Cauterets, waar hij zijn Tourdromen rigo- reus in stukken zag geslagen. Breukink zat toen al kapot, en zit dat nog steeds. De lichamelijke kwalen zegt hij te hebben overwonnen, zijn des tijds geïnfecteerde bloed zou weer in orde zijn; maar vorm, con ditie en motivatie zijn ver te zoe ken. De voorbije weken hebben hem meer aangegrepen dan hij ei genlijk wil toegeven. Maar ziek uit de Tour stappen, en daarna van derden te horen krijgen, dat hij bij Post op een zijspoor komt te staan - het blijkt allerminst een bodem om op te gedijen. Breukink moest het peloton gisteren laten gaan toen dat zich op 35 km voor de streep begon op te maken voor de finale. Sprong In Zürich werden de bange voor gevoelens bevestigd. „Als ik vol gende week wat wil doen, had ik hier moeten meerijden voor de overwinning. Toen er gekoerst werd, was ik verdwenen. Dan kan ik wel zeggen: ik kijk eerst Veen- endaal-Veenendaal aan, woens dag, maar op één week maak ik nooit de sprong die nodig is. Het is beter dat een Theo de Rooy mijn plaats inneemt; die rijdt ge woon veel beter." Breukink wil weg bij Post, vindt dat deze hem onheus heeft opzij gezet, maar weet zich gebon den door een contract. Post wil Breukink eigenlijk niet kwijt, maar kan, nu hij deze week de handtekeningen hoopt te krijgen van Rooks en Theunisse, zijn be loften over een Tourplaats niet meer nakomen. En dat geeft een voorlopig onoplosbare frictie. Breukink doet er het zwijgen toe. „Als Rooks en Theunisse hebben getekend, hoop ik dat al les in een stroomversnelling komt." Voorlopig lijkt hij slechts te worden omlaaggezogen door een draaikolk. PETER OUWERKERK GULPEN (GPD) Het zal de komende tijd nog moeten blijken, maar wellicht is Eddy Schurer door schade en schande een stuk wijzer geworden. De Fries, met zijn 24 jaar nog een groentje in de gecompliceerde wielerjungle, liet zaterdag een (unieke) kans voor open doel liggen. Schurer had in Gulpen de 'overall-zege' in de Profronde van Nederland voor het oprapen. De coming man in de ploeg van Priem (TVM) bleek in de boeiende finale van 's lands nationale rondrit de zaken echter niet meer goed op een rijtje te hebben staan. Wa re dat wel het geval, dan zou de naam van Eddy Schurer in plaats van die van Laurent Fig non door koersdirecteur Wim Breukink op de erelijst zijn bijgeschreven. fheo de Rooy pakt de zege in de laatste etappe van de Profronde van Ne derland. Achter hem de winnaar van het eindklassement Laurent Fignon. (foto ANP) gaan. Dat leidde tot een opmerkelij ke prestatiedrang van de veteraan (32) die zaterdag de afsluitende rit in de Ronde van Nederland op impo sante wijze voor zijn rekening nam door Laurent Fignon in een sprint voor twee af te troeven. „Ik heb de slechte prestaties in de Tour vam onze ploeg persoonlijk aangetrokken. Er is geschreven dat de generatie De Rooy, Nulens en Lubberding zo langzamerhand aan vervanging toe is. Dat zijn dingen die je toch raken. Van die kritiek heb ik me veel aangetrokken. Die perskritiek heeft me aan het denken gezet. Ik wilde laten zien dat ik nog niet ben afgeschreven." DICK HEUVELMAN LYON (ANP) - Leo Peelen heeft gis teren op de baan van Lyon zijn zil veren medaille uit Seoul bevestigd. Feitelijk was zijn derde plaats bij de wereldkampioenschappen van 1989 op de 50 kilometer klassements wedstrijd een grotere prestatie dan zijn tweede bij de Olympische Spe len. De 21-jarige renner uit Elden werd dit keer overtroffen door Ma- rat Satibaldijev en Fabio Baldato, die beiden een maatje in de koers hadden, terwijl het op de OLympi- sche piste een strijd van man tegen man was. Peelen haalde door dries te aanvallen in de eerste helft van de koers de punten binnen, die hem tenslotte op het podium brachten. Claudio Colinelli, vorig jaar in Gent wegens doping gediskwalifi ceerd als winnaar van het onderdeel keirin, herhaalde in Lyon zijn over winning. Zijn tweede gouden me daille, na zijn even indrukwekken de winst in het sprinttoernooi. Jeannie Longo behaalde in de eerste officiële klassementswed strijd voor vrouwen ook haar twee de titel van 1989. Met Barbara Ganz in haar wiel nam zij een ronde voor sprong en vergaarde bovendien de broodnodige punten. Urs Freuler heeft „zijn" kam pioenschap opnieuw binnenge haald. De krachtsprinter uit de ploeg van Post kreeg zijn achtste re genboogtrui in de klassementswed strijd. Er zijn in totaal tien van deze kampioenschappen verreden sinds 1980. De Zwitser heeft de naam onge veer het halve peloton „in dienst" te nemen om niet voor verrassingen te komen staan. Gisteren was de kwantiteit van zijn brigade iets klei ner omdat de Engelstalige rijders hand en spandiensten wilden leve ren aan de Australiër Gary Sutton. Het tandemnummer leverde de Fransen Colas en Magné de mooiste médailles op. In de eerste rit van de finale werden de Tsjechoslowaken Illek en Hargas kansloos doordat zij hun wiel scheef trapten. Dat geldt niet als pech, maar als onzorgvul digheid (van de mecanicien). In de tweede rit braken zij hun ketting in kansrijke positie. Wel pech, maar het werkte zo ontmoedigend dat zij bij de derde start nauwelijks nog partij waren voor de Franse tan dem. Krajenbrink wint sneldamtoernooi AMSTERDAM (ANP) - Johan Kra enbrink heeft het elfde sneldan toernooi op De Dam gewonnen. D Nijmegenaar stelde in de slotrond de zege veilig door een zege o Joost Hooyberg, terwijl medekan hebbers Rob Clerc en Auke Scho ma tegen elkaar remise speelden Bij de vrouwen ontbrak nationaa kampioene Karen van Lith. De eer ste plaats werd veroverd door Bar bara Graas voor onder anderen de twee Petra Polman en Erna Wan ders.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17