Normen voor dioxine in melk scherper Kinderrecht is nu eenmaal een ramp duinrell 'Deel Zuid-Holland autovrij bij smog' 'Nederland in den vreemde' is bij verldezingen 'vergeten provincie' Bewijs politie dubieus; drugshandelaren vrijuit Kok wil wetgeving van discriminatie 'kuisen' Begrip en reserve onder juristen over open brief in krant ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1989 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is van plan de norm voor de hoeveelheid dioxine in melk die een mens per dag bin nen mag krijgen zo spoedig mogelijk te verlagen. De tijde lijke maatregelen die de overheid een maand geleden heeft genomen in verband met de vondst van dioxine in melk zijn voorzien voor de periode van een jaar. De kans bestaat dat deze periode nog eens met een jaar wordt verlengd. De demissionaire ministers Nijpels (milieu) en Braks (landbouw) en de missionair staatssecretaris Dees (volksgezondheid) hebben dit ge antwoord op schriftelijke vragen van de Tweede Kamer. Komende dinsdag hebben de vaste kamer- kondigd. In monsters melk uit ge bieden die niet onder de rook van een afvalverbrandingsinstallatie liggen is geen dioxine-gehalte ge vonden dat de tijdelijke norm van 6 picogram overschrijdt. DEN HAAG (GPD) - 'De vergeten provincie'. Zo omschrijft voorzitter J. Molenaar van de belangenvereni ging voor in het buitenland verblij vende Nederlanders, 'Nederland in den Vreemde', zijn doelgroep wei eens. Die doelgroep bestaat uit zo'n 600.000 Nederlanders, ongeveer te vergelijken met het inwonertal van de provincie Friesland. door Monique Brandt Molenaars' aanduiding is niet zo gek, want een groot deel van de 'Ne derlandse buitenlanders' is werke lijk vergeten. Is het niet door de fa milieleden, dan toch zeker door de overheid. Dat blijkt tenminste bij de voorbereidingen voor de komen de Tweede Kamerverkiezingen op 6 september. Door de korte tijd tussen de val van het kabinet in mei en de verkie zingen in september, besloten de ministeries van binnenlandse en buitenlandse zaken af te zien van het laten drukken van de 700.000 re gistratieformulieren, waarmee Ne derlanders in het buitenland zich, voor 10 juli, konden aanmelden voor deelneming aan de verkiezin- gen. Wegens de vakanties zou on voldoende personeel beschikbaar zijn geweest. Slechts 40.000 Nederlanders die in het buitenland wonen en werken, ontvingen een formulier. Een deel van die formulieren arriveerde veel te laat bij de geadresseerde. Resul taat: slechts 22.000 in het buiten land verblijvende Nederlanders zul len op 6 september daadwerkelijk kunnen stemmen. De burelen van de vereniging 'Nederland in den Vreemde' zijn de afgelopen weken overstroomd met brieven en tele foontjes van boze emigranten, die hun ongenoegen kenbaar maakten over het falen van de regelingen voor stemmen vanuit het buiten land. Molenaar: "Vanochtend nog bel de een Canadese Nederlander, die voor een kort bezoek in Nederland is. Bij de Europese verkiezingen op 18 juni had hij wel gestemd. Het for mulier voor de komende verkiezin gen kreeg hij maar niet. Toen hij de ambassade belde, werd hem verteld dat hij maar moest afwachten, het consulaat zou hem nog wel een for mulier toesturen. Het consulaat ver telde de man hetzelfde. Maar de man heeft nog steeds geen formu lier gekregen, en kan dus niet stern- Molenaar erkent dat de vervroeg de verkiezingen gezorgd hebben voor extra problemen. "Pas op de dag van de kandidaatstelling wor den de verkiezingsbiljetten ver stuurd. Die termijn is tekort als er post naar het buitenland moet". De moeilijkheden met het stem men vanuit het buitenland zijn ech ter niet van gisteren. Bij de Europe se verkiezingen in 1979 stuurden 11.000 Nederlanders in het buiten land een registratieformulier in. In 1986, bij de Tweede Kamerverkie zingen ging het om ruim 55.000 emi granten. En dit jaar bij de Europese verkiezingen waren 40.000 emigran ten gerechtigd hun Nederlandse stem uit te brengen. Steeds een fractie van het werke lijke aantal Nederlanders in het bui tenland, dus. Volgens Molenaar is het onmogelijk om alle Nederlan ders in het buitenland te bereiken. Maar een getal van 150.000 is zeker haalbaar, meent de voorzitter. De ingewikkelde procedure is wel de voornaamste boosdoener bij de de stern-problemen, meent Molenaar. Een Nederlander die zijn domici lie in het buitenland heeft, moet als hij wil stemmen, een registratiefor mulier aanvragen bij consulaat of ambassade. Vervolgens krijgt de aanvrager een stembiljet toege stuurd via de gemeente waar hij het laatst gewoond heeft. De kiezer kan vervolgens per brief stemmen, zelf naar Nederland gaan, of een kennis of familielid in het vaderland een volmacht geven om de stem uit te brengen. Voordat dit voor elkaar is, kan er al heel wat tijd verstreken zijn. Re gistratieformulieren worden soms per zeepost naar de overzeese gebie den gestuurd, zodat ze drie maan den na de verkiezingen bij de stem gerechtigde arriveren. Gemeenten hebben vaak weinig ervaring met de ingewikkelde regels voor buiten landse kiesgerechtigden. En boven dien is de registratie van in het bui tenland verblijvende Nederlanders erg slecht. Molenaar: "Met Europese landen zijn er meestal weinig problemen. Het gaat vooral om de overzeese ge bieden. Canada, de Verenigde Sta ten, Australië en Nieuwzeeland. De mobiliteit van deze emigranten is erg hoog. Ze verhuizen vaak, en zijn dus moeilijk te bereiken. Verder zijn de meesten slechts Nederlands staatsburger op papier. Ze interes seren zich niet voor verkiezingen in Nederland". Toch vindt de vereniging dat ook deze Nederlanders normaal in staat moeten worden gesteld om te stem men. Molenaar: "Als je recht hebt om te stemmen, moeten de uitvoe ringsregelingen hanteerbaar zijn. Zelfs bij vervroegde verkiezingen." milieu, landbouw en volksgezondheid mondeling overleg met de bewindslieden over de dioxine-zaak. Na de vondst hebben de bewinds lieden voor melk tijdelijk een norm ingevoerd van maximaal 6 pico gram dioxine per kilogram li chaamsgewicht. Sinds 1982 geldt reeds een richtwaarde van 4 pico gram per kilogram en een maximale dagelijks toelaatbare hoeveelheid van 240. De overheid bekijkt thans welke tijdelijke en blijvende maatregelen kunnen worden genomen om er voor te zorgen dat de betrokken landbouwbedrijven in het Lickebaert-gebied kunnen blijven bestaan. Dat hangt in sterke mate af van maatregelen die uitstoot van dioxine aan de bron aanpakken. De afvalverbrandingsinstallaties die als de belangrijkste bron van vervuiling worden gezien zou door technische ingrepen aan de nieuwe eisen kunnen worden aangepast. De kosten van de installaties die daarvoor bij aangebracht moeten worden, schatten de bewindslieden op 400 tot 600 miljoen gulden. De kosten van nieuwe, vervangende in stallaties in Amsterdam-Noord, Lei den/Den Haag en Alkmaar/Zaan stad ramen zij op 1,5 miljard. Door de tijdelijke norm voor melk te verlagen kan de dioxine-be lasting van de mens uit andere voedselbronnen worden verhoogd zonder overschrijding van de dage lijks maximaal geachte belasting. Naast de afvalverbrandingsinstalla ties zijn onder meer ook het ver keer, kabelbranderijen, smelterijen (koper en aluminium), open haar den en allesbranders, en industriële produktieprocessen verantwoorde lijk voor de uitstoot van dioxines. Over de mogelijke aanpak van deze bronnen neemt het kabinet volgend jaar een beslissing. Het volledige onderzoek van monsters melk uit gebieden rond de installaties is inmiddels afgerond. Het gaat om gebieden in de omge ving van acht installaties. Van de gebieden rond de installaties in Rijnmond, Amsterdam-Noord en Leiden en Alkmaar zijn de resulta ten al bekend. Voor Rijnmond heeft dit geleid tot de tijdelijke maatregelen in het Lickbaert-gebied. In het gebied Amsterdam-Noord werden soortge lijke maatregelen twee weken later ingetrokken, nadat was gebleken dat de gemeten dioxine binnen de normen bleef. Voor Alkmaar en Lei den waren geen maatregelen afge- ROTTERDAM (ANP) - Mocht het i de toekomst nodig zijn dat in ver band met smogvorming moet wor den overgegaan tot het stilleggen van het autoverkeer, dan zal dat niet beperkt kunnen worden tot de Rijn mondregio. Om verkeer van elders te kunnen weren zal de autoloze zó ne het hele westen van Zuid-Hol land moeten omvatten. Dat staat in het draaiboek dat door een werk groep op initiatief van burgemees ter Peper van Rotterdam is opge steld. De werkgroep heeft de grens van het autoloze gebied gelegd langs een aantal waterwegen zodat ver keer van elders gestopt kan worden bij de veertig bruggen en twee tun nels die toegang geven tot het ge bied. Op deze wijze ontstaat een autoloze zóne die onder andefe een deel van Leiden omvat, en waarvan de grens verder via Alphen aan den Rijn, Gouda, om Dordrecht heen, naar het Haringvliet loopt. Binnen dit gebied zou elk verkeer verboden moeten zijn. behalve dui delijk herkenbare voertuigen zoals politieauto's en ziekenauto's, zo meent de werkgroep. Om te voorko men dat er bij de toegangen tot het gebied chaotische taferelen ont staan, zou via medewerking van po litie en douane buiten het gebied bereikt moeten worden dat het aan tal personenauto's en vrachtwagens voor de neergelaten slagbomen zo beperkt mogelijk blijft. De werkgroep denkt dat bij voor beeld de douane al aan de grens vrachtwagenchauffeurs die naar Rotterdam willen, kan inlichten over de onmogelijkheid daarvan. In de avond en nacht blijft overigens verkeer mogelijk, in de opvatting van de werkgroep, want men be pleit een rijverbod van zes uur 's morgens tot acht uur 's avonds. De werkgroep heeft tevens schat tingen gemaakt van de economi sche schade die zou optreden door het verbieden van het autoverkeer. De cijfers hebben alleen betrekking op het Rijnmondgebied. Een perio de van twee autoloze dagen zou een schade van 55 miljoen gulden ople veren. De werkgroep gaat ervan uit dat bedrijven in een dergelijke pe riode op slechts 80 procent van hun normale capaciteit kunnen draaien. Bij vijf autoloze dagen achtereen, gecombineerd met ingrijpende be perkingen voor de chemische en pe trochemische sector, komt de bere kening uit op 146 miljoen gulden. BREDA - Patiëntjes op de kinderafdeling van ren verrast met een gratis voorstelling van enke- schip worden momenteel de nationale goochel- het Ignatiusziekenhuis in Breda werden giste- le clowns en goochelaars. In het Bredase Turf- kampioenschappen worden gehouden, (foto and Drugslaboratorium Een 46-jarige gevangenbewaarster uit de Bijlmerbajes blijkt betrokken te zijn geweest bij een groot drugs laboratorium, dat begin deze maand in Amsterdam werd opge rold. Het laboratorium was geves tigd in de badkamer van een flat in Amsterdam-Zuidoost. Bij de inval door de politie was het lab in vol be drijf. Er werd amfetamine en XTC- pillen gemaakt. Er zijn ook nog drie mannen aangehouden. Onkruidbeheer Een experiment in de gemeente Groningen om onkruid te bestrij den zonder chemische bestrijdings middelen is mislukt. De milieu dienst van de gemeente gebruikt sinds mei geen chemische midde len meer als preventief grasdodend middel voor de straten. In plaats daarvan zouden medewerkers het groen met de hand en met een om gebouwde veegmachine moeten verwijderen. Volgens de milieu dienst groeit het gras in de straten echter tegen de klippen op. Bronbeek Het Koninklijk tehuis voor oud-mi litairen Bronbeek in Arnhem moet in de toekomst een ontmoetings plaats voor alle Indische Nederlan ders worden. De Stichting Vrien den van Bronbeek wil het voormali ge ziekenpaviljoen van Bronbeek verbouwen tot een ontmoetings centrum en expositieruimte. Daar mee is een bedrag van 1,9 miljoen gulden gemoeid. De plannen zijn vandaag tijdens een bijeenkomst van de Vrienden van Bronbeek be kend gemaakt. Sport visserij Het ministerie van landbouw en vis serij werkt aan een wijziging van de Landbouwkwaliteit'swet waardoor het mogelijk wordt sportvisserij te verbieden in wateren die verontrei nigd zijn. Inmiddels blijft het uit 1981 daterende advies van kracht geen paling uit de grote rivieren te consumeren, omdat het gehalte aan PCB's in de vis de gezondheids norm nog steeds overschrijdt. DEN HAAG/NIJMEGEN (GPD> - Het is volgens PvdA-lijsttrekker Kok absoluut noodzakelijk de hui dige wetgeving 'te kuisen' van dis criminatoire regels. "Als groepen burgers niet in beroep kunnen gaan tegen ongelijke behandeling, tegen discrimatie, dan is de rechtszeker heid onvoldoende geregeld", aldus de PvdA-voorman. Hij bestreed verwijten van premier Lubbers als zou de PvdA aan 'wetgevingsfe- tisjisme' doen. Tijdens een spreekbeurt gisteren in Nijmegen pleitte Kok voor een 'positief actiebeleid'. Bij een vaca ture zouden bij bewezen gelijk waardigheid vrouwen, vroeg-ge- handicapten en gedeeltelijk ar beidsongeschikten etnische groepen voorrang moeten krijgen. "Het behoort vanzelfspre kend te zijn dat wanneer zij voldoen aan de functie-eisen zij de voorrang krijgen", aldus de PvdA'er. "Schrijnend" noemde Kok het dat „juist Surinaamse, Turkse en Marokkaanse mensen, vrouwen en gedeeltelijk arbeidsongeschikten worden gedwongen werkloos toe te zien. Met een steeds lagere uitke ring wordt hun recht op arbeid afge kocht". De SGP maakt zich sterk voor een verbod van de 06-amusementslij- nen. Seks per hoorn en dat soort za ken verloederen de samenleving. SGP-Kamerlid Van den Berg zei dit gisteren op een verkiezingsbijeen komst in Scherpenzeel. "06-lijnen en pornografie doen de zedenver wildering en zedendelicten stij gen", merkte hij op. De Reclame Code Commissie verklaarde giste ren toevalligerwijs een klacht van evapgelisch centrum De Hoop in Dordrecht over reclame op radio en televisie voor de 06-lijn Partyline, ongegrond. De Hoop vindt de spotjes een be dreiging voor de geestelijke ge zondheid, vanwege het verslavende karakter van de 06-lijnen. De Recla me Code Commissie zegt in haar uitspraak het eens te zijn met die bezwaren, maar dat betekent niet dat de reclame op zich schadelijk is. "Eigenlijk is De Hoop gewoon te gen de 06-lijnen. Ze zijn met hun klacht bij de Reclame Code Com missie aan het verkeerde adres ge weest", zo laat een woordvoerDer weten. DEN BOSCH (ANP) - Twee ver dachten van heroïnehandel, 39 en 29 jaar oud, zijn gisteren door de rechtbank in Den Bosch op vrij voe ten gesteld, nadat de officier van justitie een week eerder 5 en 6 jaar gevangenisstraf tegen hen had ge ëist. Van een 37-jarige medever dachte uit Eindhoven werd nog geen uur na een eis van 8 jaar het voorarrest opgeheven. Bij de opsporing is gebruik ge maakt van een politie-informant. Politie en justitie weigerden hem als getuige in de rechtszaak te laten optreden. Zelfs een anoniem ver hoor door de rechter-commissaris werd door het openbaar ministerie afgewezen. Verder werd bij het oprollen van de vermoedelijke bende gebruik ge maakt van een politieagent als pseudokoper. De raadslieden van de verdachten wezen de rechtbank er twee weken geleden op dat de po- ASSEN - De telefoon rinkelt zonder ophouden bij de Asser kinderrech ter mr. O. W. E. Berg. Zijn open brief, waarin hij zijn beslissing over twee pleegkinderen uit Aalden toe licht, is de oorzaak van al deze be langstelling. Een dag nadat uitvoe ring was gegeven aan Bergs besluit om de twee kinderen, voormalige slachtoffertjes van incest, in een te huis te plaatsen, werd zijn brief in het Niewsblad van het Noorden af gedrukt. door Pieter Bergstra De berichtgeving over de affaire, met ruime aandacht voor de pleegouders die niet begrijpen of willen inzien dat de kinderen op den duur beter af zouden zijn zon der hun zorg, had de gemoederen van veel mensen nogal beroerd. Berg besloot daarom tot zijn opmer kelijke brief, een ongebruikelijke stap voor een-rechter. "De pers vindt het uiterst intrigerend. Ik heb er een hoop soesa van", zegt Berg. Onder juristen blijkt er verschil lend over de brief te worden ge dacht. "Ik zou zo'n brief nooit schrijven, omdat je dan buiten de rechtszaal in discussie gaat. Een rechter heeft slechts één spreek buis, en dat is zijn uitspraak", meldt prof. mr. G.R. Rutgers van de Rijks universiteit van Groningen. "Een rechter is aangesteld om recht te doen op grond van de stukken en het horen van de partijen. Als rech ter heb je een heel zware code datje buiten de rechtszaal nooit over een zaak praat". Toch kan Rutgers, tevens rechter- plaatsvervanger in Amsterdam, wel begrip opbrengen voor de stap van Berg: "Soms tintelen je vingers als je de onzin hoort die de betrokke nen uitkramen. Ik heb zelf beslis singen moeten nemen over over plaatsing van kinderen die, zoals dat heet, met lichamelijke en zede lijke ondergang worden bedreigd. Je kunt de betrokkenen je bewee gredenen nooit duidelijk maken". "Juist in zaken van familierecht is het heel moeilijk de waarheid zo neer te leggen dat die niet beledi- gend is voor de betrokkenen. Men sen kunnen, als ze zich beledigd voelen, zelfs een proces tegen de staat aanhangig maken en de staat kan dan veroordeeld worden tot schadevergoeding. Dat is overigens nog nooit gebeurd, hoor". Meegewogen Het is de vraag of Berg een nuttig doel heeft gediend met zijn brief. Op de zaak zelf gaat de kinderrech ter niet in; hij schrijft slechts dat hij alle argumenten, ook die van zijn critici, zorgvuldig heeft meegewo gen. En hij stelt, dat de twee pleeg kinderen steeds zorgvuldig zijn be geleid. Dat heeft al tot kritiek ge leid. "Hij praat zichzelf schoon en ver heldert niets, zegt pleegmoeder Marga de Vries uit Aalden. En Jan- nie Koning-Visser van de Neder landse Vereniging van Pleeggezin nen vindt het 'zwak', dat de rechter zich in de krant verdedigt. "Recht spraak moet binnen de rechtszaal gebeuren. Wat blijft er over van on ze rechtspraak als alle rechters dit gaan doen?" vraagt ze zich af. Ook plaatst ze een groot vraagteken bij Bergs opmerking over de goede be geleiding. Volgens haar wordt het publiek welbewust bij de neus ge- Voor Rutgers zijn deze (voorspel bare) reacties alleen al een reden om nooit op deze manier naar buiten te treden. "Het een haalt het ander uit. Nu zijn de pleegouders opnieuw boos en moet Berg weer reageren. Kinderrecht is altijd een ramp. Kin derrechters zijn over het algemeen heel bewogen, betrokken mensen, die zich speciaal tot deze tak van rechtspraak aangetrokken voelen en daar geschikt voor zijn". Mevrouw mr. A. Heida, docent personen- en familierecht, kijkt iets positiever tegen de brief van Berg aan. Ze vindt het "heel bijzonder", wat hij heeft gedaan. "Hij geeft dui delijk aan dat hij kwetsbaar is. Het is een uiting van hoe moeilijk hij het hier mee heeft. Ik zie het als een menselijk trekje, dat bij kinderrech ters meestal niet ontbreekt. Ik vind dit op zich geen slechte zaak". Persberichten De Haarlemse rechter mevrouw mr. J.N. van der Pijl-van Andel deelt Rutgers' mening niet, dat rechters zich tot de uitspraak moeten beper ken. "Het is op zich juist dat vonnis sen voor zich moeten spreken, maar je zit met het juridische jargon. Daarom maken we soms persbe richten bij een voni.is, of we bena deren journalisten voor een ge sprek. Daar zou ik eerder aan ge dacht hebben, dat is namelijk af standelijker, en geeft minder het idee dat de rechter zich zelf per soonlijk moet verdedigen". Ze heeft wat dat betreft kritiek op Berg. "Er is geen 'zelf in dit soort gevallen. Je zit daar niet als per soon, maar als instantie. Vandaar ook die toga. En om te zeggen datje je besluit integer genomen hebt, al les goed hebt afgewogen, is zwak. Dat is vanzelfsprekend en heldert verder niks op", aldus Van der Pijl. Ze stelt overigens nadrukkelijk, dat ze noch de zaak noch Bergs brief kent en dat haar opmerkingen een algemeen karakter hebben. Kinderrechter Berg zelf wil graag kwijt dat zijn brief niet als ingezon den stuk naar de krant gestuurd is. Brieven met precies dezelfde in houd heeft hij toegezonden aan ie der, die hem persoonlijk benaderd heeft over deze zaak. Een afschrift heeft hij aan de krant gestuurd, met de mededeling dat hij geen bezwaar had tegen publikatie. Familierecht Spijt heeft hij niet, en hij verklaart zijn actie uit het bijzondere karakter van het familierecht. "Als twee be drijven procederen over de levering van een machine, dan is daar niets emotioneels aan. Strafrechtszaken zijn ook openbaar, daar krijgen de journalisten op de zitting alle infor matie. Maar deze zaken zijn in prin cipe niet openbaar; ze gaan over pri- vézaken waar de buitenwacht niets mee te maken heeft. Dan moetje al tijd laveren tussen de privacy van de betrokkenen en het grote pu bliek". "Er bestaat een wereld van mis verstand over mijn beslissing, er vielen termen als willekeur. De be trokkenen hebben de zaak zelf in de openbaarheid gegooid om via de krant hun zin te krijgen. Dan wordt mijn terughoudendheid ook kleiner en vind ik het niet zo gek dat ik het een beetje toelicht. Het pleeggezin De Vries wist overigens precies waar in het vonnis over gepraat wordt, dat is in een persoonlijk ge sprek toegelicht. Maar het gewone publiek reageert op wat in de krant staat. Iedereen reageert dan zo emo tioneel, zo van 'hoe kan dat nouk is die rechter helemaal gek gewor den?" "Op zich heeft mevrouw Van der Pijl gelijk dat ik de persrechter zou moeten inschakelen. Dat heb ik eerst ook gedaan, maar die moest steeds weer op mij terugvallen. Bo vendien is die nu met vakantie. Kijk, als kinderrechter moet je per soonlijk staan voor je beslissingen, een kinderrechter is niet een soort neutraal lichaam. Voor een andere rechter is de kous af na een beslis sing, maar een kinderrechter neemt voortdurend beslissingen over de zelfde kinderen en wordt steeds ge confronteerd met de gevolgen van zijn beslissingen. Soms moet hij die terugdraaien. Theoretisch kan dat in dit geval ook, ja, maar het is hier onwaarschijnlijk, omdat de beslis sing goed voorbereid en zeer zorg vuldig is genomen". iitie alleen van dit middel gebruik mag maken, wanneer alle andere opsporingsmiddelen zijn uitgeput. In deze zaak zijn die andere midde len niet eens beproefd, zo stelden de advocaten. De rechtbank stelde in haar ver vroegde uitspraak dat uit de proces sen-verbaal van de Eindhovense politie "onvoldoende de toelaat baarheid blijkt" van het inschake len van een pseudokoper in deze zaak. De twee mannen bezwoeren dat zij zich nooit aan de heroïnehan del zouden hebben gewaagd als zij daartoe niet waren overgehaald door de informant en de zogenaam de koper. De rechtbank vond die verklaring niet onaannemelijk, en oordeelde dat de twee onmiddellijk in vrijheid moesten worden gesteld. De zaak tegen de derde verdachte werd vorige week vrijdag aange houden voor het oproepen van ge tuigen. Deze man leverde de han delswaar aan de twee anderen. De advocaat van deze verdachte, mr. Van Dijk, vroeg de rechtbank de of ficier van justitie ook niet-ontvan- kelijk te verklaren, op dezelfde gronden die de rechtbank in de mo tivering van het andere vonnis noemde. De rechtbank doet daar over veertien dagen uitspraak over. ADVERTENTIE ZE STAAN IN BRAND KLAAR OM TE SPRINGEN, VAN 30 METER HOOGTE... Het Amerikaanse Choq High Diving Team In Duin- rell. Kom kijken hoe ze 5 x per dag van een levens gevaarlijk hoge toren dui- ken. En: geniet ook van de vele andere uitdagende attrakties! Wassenaar daar kikker je u<ut op! Info: 01751-14765

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3