TELEVISIE TOEGELICHT POPI Laatbloeiers Twee gedachten Sonjagepresenteerd door Marcel van Dam TV-RUBRIEK Bolero mam PAGINA 34 RADIO-TV ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1989 IN HET WEEKEINDE De verwisseling Film 1 De NCRV brengt vanavond de Amerikaanse Disney-produktie 'De verwisseling' ('Doublé Switch') uit. In deze film gaat het om de beroemde popster Bartho lomew en zijn grootste fan Matt Bender (beiden gespeeld door George Newebern). Bartholo mew is al de glamour en aandacht voor zijn persoon zat. Als Matt Bender de 'Wie lijkt het meest op Bartholomew'-wedstrijd wint en de popster ontmoet, besluiten zij een poosje van rol te wisselen. Matt krijgt te maken met mana ger Harvey, bodygard Jake en een grote schare fans. Bartholomew leert bij de familie Bender hoe een gewoon Amerikaans gezin leeft. Als de twee er achter komen dat ook het nieuwe leven nadelen kent, besluiten ze van rol te wisse len. Maar dat is makkelijker ge zegd dan gedaan. (Zat, Nederland 1,19.48 uur) Goud van oud Veronica komt met een samen vatting van drie jaar 'Goud van oud' waarbij een keuze gemaakt is uit artiesten en bands van Ne derlandse bodem die in de jaren zestig en zeventig furore maak ten. De volgende groepen, die verspreid over 1987, 1988 en 1989 live voor Veronica hebben opge treden, komen aan bod: Dizzy Man's Band met 'A matter of fact' en 'The Opera', The outsiders met 'Touch', Q'65 met 'The life I live' en 'You're the victor', Long tall Ernie met 'Do you remember', Brainbox met 'Darkrose' en 'Summertime', Peter en zijn Roc kets met 'Kom van dat dak af en Sandy Coast met 'True love' en 'The eyes of Jenny'. (Zat, Nederland 2, 21.25 uur) Vanavond brengt Veronica 'Ami- tyville Horror', een Amerikaanse horror-film uit 1984. Overdag is het een prachtig drie verdiepin gen tellend koloniaal landhuis, maar 's nachts komen de herinne ringen aan de gewelddadige dood van de vorige bewoners tot leven. Het huis heeft sindsdien leegge- staan totdat de familie Lutzes het voor een zacht prijsje koopt. Zo gauw de familie het 'droomhuis' betrekt, beginnen de onverklaar bare gebeurtenissen. Angstaanja gende geluiden doemen op uit het niets en een ijskoude wind waait door het huis. Na spookachtige voorvallen roept de familie de hulp van een priester in om hun huis te zegenen maar ook dat mag niet baten. (Zat, Nederland 2, 22.10 uur) Film 2 De zwartwitfilm uit 1949 'Flamin go road' is een karakteristiek Crawford-drama dat zich afspeelt in een stadje in het zuiden van de Verenigde Staten, waar het krioelt van de corrupte politici. Joan is een dansmeisje op de ker mis en hunkert naar welstand en aanzien. Zij weet haar doel te be reiken door een huwelijk met een politicus die net iets minder per vers is dan de anderen. (Zat, Nederland 3, 20.27 uur) TV-toen De vierde aflevering van het VPRO-televisieprogramma 'TV- toen' is getiteld 'Een wakker meisje met fietstassen achterop'. De bezetting en het verzet op de .Nederlandse televisie staan deze keer centraal. Hoe dr. L. de Jong in de jaren zestig zorgde voor een populaire en heldhaftige ge schiedschrijving van onze meest bloedige jaren en de VPRO het heroïsche en moraliserende van 'De bezetting' ondermijnde. En hoe de Nederlandse filmmakers laten zien hoe het dappere Neder land verradelijk werd overvallen, maar dankzij de soldaten van Oranje toch standvastig bleef te gen al die gemene duitsers. Een programma vol totempalen uit de Nederlandse tv- en filmgeschie denis: van 'De bezetting', de rel rond de Musser film, 'Vastbera den, maar soepel en met mate' tot 'Pastorale' en 'De aanslag'. (Zon, Ned. 2, 20.10 uur) Film 3 Vanavond, het vierde deel van de Br hoofdrol Emma Thompson als Harriet Fortunes of War. In de (Ned. I, 22.41 uur). (foto ANP» VPRO presenteert 'De dijk is dicht', een Nederlandse speelfilm uit 1950 van Anton Koolhaas. Een prachtig tijdsdocument van de sfeer van de jaren vijftig, de perio de van wederopbouw en het ver geten van de oorlogsverschrik king. De film begint in oktober 1944. Bert Verbloeme die in Rot terdam werkt, hoort van het bom bardement op de Zeedijk van Walcheren door de RAF. Hij pro beert terug te keren naar zijn vrouw Els op het eiland, maar wordt gevangen genomen door de Duitsers. Na de bevrijding ver neemt Bert het lot van zijn vrouw. Levensmoe reist hij naar Walche ren en ontmoet daar een oude kennis die hem over de wederop bouw vertelt. Langzaam vindt Bert zijn geestelijk evenwicht te rug. Tijdens een concert van de Fanfare laat hij de sfeer van vast beradenheid op zich inwerken. Op de dansvloer ontmoet hij een nieuwe liefde. (Zon, nederland 2, 21.40 uur) Skin Drie jongeren uit verschillende landen (Noord-Amerika, Vietnam en India) laten in korte gespeelde scènes zien hoe de maatschappij op hen reageert. De film is geba seerd op een toneelproduktie van The Young People Theatre waar in jonge mensen situaties uitbeel den vanuit hun eigen gezichts punt. Tuan is een bootvluchteling uit Vietnam. Zijn broer kwam om bij de barre tocht naar het Westen en nu probeert hij zich heel alleen staande te houden in de Westerse wereld. Phiroza komt oorspron kelijk uit Perzië. Achthonderd jaar geleden weliswaar, maar geen onbelangrijk detail. Haar vriend is namelijk blank en hij houdt iedereen voor dat zijn vriendin niet zwart is, maar uit Perzië komt. Jennifer is ontegen zeggelijk zwart, maar dacht dat dat niet uitmaakte. Totdat een le raar de pik op haar krijgt en ze op eigen kracht moet bewijzen dat het atheneum niet te hoog gegre pen is voor 'haar soort mensen'. (Zon, nederland 3. 20.10 uur) 'Flowers in september' - Tambou rine (Polydor) Ze lopen alle drie al 'n hele tijd mee in Neerlands popscene, maar tot een doorbraak wilde het maar niet komen: de multi-instrumentalisten Bart van Poppel en Jac Bico, en zangeres Saskia van Oerle, de gewe zen levenspartner van platenprodu cent Piet Sauer en gepokt en gema zeld als achtergrondzangeres in tal van plaatproducties. Ze vormen sinds kort samen de groep Tambourine en koesteren meteen al een hitje ('High under the moon') dat zonneklaar aangeeft waar hun wortels liggen. De late ja ren zestig vormen onmiskenbaar het basis-idioom van het drietal, en het is hun verdienste dat ze vrij soe pel een brug kunnen slaan naar een aantal hedendaagse stijlfiguren zonder al te heftige vrijages met ge avanceerde elektronica. Nee, zowel vocaal als instrumen taal refereert het debuut-album 'Flowers in september' aan het ge luid van The Byrds, The Associa tion, The Mama's The Papa's, en zovoort. Zelfs dominante sitar-par- tijen als in de hoogtijdagen van The Beatles worden niet geschuwd. Maar het is vooral de soepele, ge spierde stem van Saskia van Oerle die de groep Tambourine doet uit steken boven de gemiddelde vader landse pop-puree. Met een heel vol groeide intonatie kan ze bij vlagen mateloos boeien, en daarom is het des te spijtiger dat de tien stukken op dit album in compositorisch op zicht nogal wat zwakke steeën be vatten. Het merendeel is eigen werk (met tekstbijdragen van Lucy Steymel), maar lang niet altijd even boeiend, al vormen de titelsong en een stuk als 'Summer of love' daarop weer een uitzondering vanwege hun pak kende melodielijnen. Hoe dan ook: een interessant platendebuut, lek ker transparant geproduceerd, en da's vandaag de dag al mooi meege nomen. W.S. 'Near me' - Sisters (Dureco) Een swingende, compacte close harmony zingende meidengroep vind ik op popgebied zo ongeveer het mooiste dat er is. Vandaar nog even aandacht voor 'Near me', het debuut-album van Sisters, bestaan de uit Saskia Riemens (zong o.a. in de musical 'Ik, Jan Cremer'), Roe- lina Holtrop (ex-turnster, danseres en kledingontwerpster), Linda Joan hi deze tijd van zomerse windstil te, waarin iedereen tot tien uur 's avonds in de tuin zit en bij ge brek aan een verlengsnoer dus niet in staat is televisie te kijken, doet het er natuurlijk niet zoveel toe wat er wordt uitgezonden, en welke geliefde programma's we moeten missen. Zo schijnt er spra ke te zijn van een verkiezings koorts, - las ik in de kranten. In derdaad zijn er een paar pro gramma's over de snel naderende verkiezingen op het scherm ge weest, maar omdat we toen dus met ons allen in de tuin zaten (of draalden aan het strand) is ons dat enigszins ontgaan, waardoor het met die koorts niet zo wil vlot ten. Wat ons intussen ook ontgaat, is dat het vertrouwde evenwicht in onze TV-programma's ontbreekt. U weet, in tegenstelling tot de Ne derlandse kranten kan de rege ring de Nederlandse zendgemach tigden voorschrijven hoe zij, zo ongeveer, hun programma's moe ten samenstellen. Amusement mag (dat zult u wel eens gemerkt hebben), maar nieuws en cultuur moeten ook. De regering is wat dat betreft een soort diëtiste, die haar patient voorschrijft hoe diens dagelijkse maaltijden moe ten worden samengesteld om een zo gezond mogelijk evenwicht in alle voedselcomponenten te krij gen. Maar elk jaar komt er een moment dat zowel dietiste als pa tient met vakantie gaan, en dan wordt deerlijk de hand gelicht met het voorgeschreven dieet. Er worden herhalingen opgediend. We krijgen een grotere portie speelfilms, en een grotere portie buitenlandse series. Er blijven weliswaar wat spelletjes aan de pan hangen, maar de populaire praatprogramma's zijn opge schort tot na het strandweer. Geen Sonja. Geen Ivo. Geen Jan. Geen Tineke... In Engeland hebben ze daar een simpele oplossing voor. Het praat programma 'Wogan' (ik sla het zelden over) blijft gewoon drie maal per week op het scherm, ook al is Terry Wogan met vakantie. Zijn plaats in de praatstoel wordt dan door een ander ingenomen. Vorig jaar was dat Sue Langley, een vrouw dus, die dat heel aar dig deed, en dit jaar Ben Elton, een drukke gebrilde jongeman, heel anders diLS dan Terry Wogan zélf, maar toch ook heel goed op zijn plaats. Het programma blijft intussen gewoon 'Wogan' heten: 'Wogan, met Ben Elton!!!' Waarom doen ze dat bij ons ei genlijk niet? Ivo Niehe een paar weken met vakantie, maar zijn progtamma blijft doorgaan, met Harmen Siezen als zijn tijdelijke plaatsvervanger. Soyija gaat een tijdje naar Terschelling, maar geen nood, haar programma wordt tijdelijk overgenomen door Marcel van Dam (de VARA moet nog steeds bezuinigen). Tineke wil er wel eens uit, zij wordt vervan gen door Adelheid. Roosen... Maar het programma blijft gewoon 'Ti neke' heten! De Nederlandse televisie, al thans de VARA, heeft voor een an dere oplossing gekozen: de Oprah Winfrey Show, een serie van acht Amerikaanse praatprogramma's van Oprah Winfrey, die elke keer met haar gasten een bepaald on derwerp aansnijdt; net als Sonja dus. De komende zondag is dat 'familieleden die je echtgenoot af pikken'. Afgelopen zondag sprak zij met mensen die aan gokversla ving leden. Daarvoor sprak zij met vrouwen die met miljonairs waren getrouwd. Het zijn aardi ge programma's, Oprah doet het goed, en haar gasten lijden niet aan schuchtere terughoudend heid. Een van de gokverslaafden (hij was inmiddels genezen) ver telde dat hij het geld bestemd voor het vernieuwen van de banden vzn zijn auto vergokt had, en zijn vrouw rustig in die auto had la ten rijden, met de gedachte dat als zij ermee zou verongelukken hij in ieder geval met het geld van haar levensverzekering weer een tijdje verder kon gokken... Ik vind het dus een goed idee van de VARA om acht van Op rah's programma's, ondertiteld, in deze zomermaanden op het scherm te brengen. Een idee ook dat ik de Amerikaanse of Engelse televisie niet gauw zie navolgen met programma's van Ivo, Jan, Sonja of Tineke,- omdat zij nu eenmaal niet graag ondertitelen. Ik heb mij er altijd over verbaasd dat de Nederlandse televisie niet veel meer gebruik maakt van de diensten van buitenlandse praat programma's. Ik-heb al een paar keer de loftrompet gestoken over de (dagelijkse) BBC-talksliows van Kïlroy, wiens methodiek sindsdien door Sonja Barends is overgenomen. Ik zou, als ik een omroep was, allang eens per week de beste, interessantste -Kilroy-af- levering van de vorige week on dertiteld in mijn programma heb ben opgenomen. Idem dito voor de talkshows van de Amerikaan Phil Donahue, en zo zullen er nog wel een stel zijn. Waarom wel allerlei Engelse en Amerikaanse comedy series en wildwestfilms aange kocht, en niet de praatshows uit die landen? Ik ben eigenlijk meer geïnteresseerd in het leven van een echte miljonairsvrouw, dan in het leven van een verzonnen cowboy. Tambourine. Swartz (ex-mannequin en Barbra Streisand in de Soundmix-show) en ten slotte de van oorsprong Ameri kaanse Phyllis Elaine Harrell (al ja ren achtergrondzangeres). Ze kunnen zich in technisch op zicht moeiteloos meten met The Star Sisters van weleer, maar kozen voor een iets gewaagder repertoire met o.a. moodmusic a la Sergio Mendes en een aantal jazz-klassie- kers als 'Take the A-train' en 'In the mood'. Soms loopt het allemaal als 'n trein ('Call me', 'Swingtime'), maar soms ook wordt hun ambi tieuze en fraai gekleurde samen zang lelijk ontsierd door een belab berde instrumentale ondergrond die voornamelijk bestaat uit key board-samples en drumcomputers. Deze plaat heeft niet veel mogen kosten (producent Jacques Zwart speelde zo ongeveer zelf alles in), en dat is jammer. Want waar de mense lijke hand even toeslaat (prima bla zers, en zo hier en daar echt slag werk en een echte piano) is het ge nieten geblazen. Kortom: het ge heel hinkt 'n beetje op twee gedach ten. Instrumentaal en produktie- technisch laat 'Near me' zich beluis teren als een leuk thuisproject, ter wijl het vocaal van meer dan lande lijke allure is. In deze dames mag wat meer worden geïnvesteerd. W.S. No more boleros - Gerard Joling - Mercury 838626-1 De oude Maurice Ravel zou vreemd hebben opgekeken als hij kon ver nemen dat zijn alom bekende Bo lero wekenlang op de eerste plaats van de Nederlandse hitparade ver toefde en met platina werd be kroond dankzij ene Gerard Joling. Zijn bolero heeft overigens voor meer opmerkelijke hoogstandjes gezorgd in het recente verleden. En kele jaren geleden wist het Britse ijsdanspaar Jayne Torville en Christopher Dean de wereld- en Olympische titel binnen te halen met een kür volledig gebaseerd op Ravel's muzikale geesteskind. Was het destijds spek naar het bekkie van Ravel's nazaten omdat de herleving hun bankrekening flink in opwaartse richting stuwde, de omarming van Ravel door Ge rard Joling vond pas genade nadat de platenmaatschappij Phonogram met een fors bedrag aan royalties over de brug kwam. Pas toen mocht de nieuwe schijf van Joling ook in het buitenland worden uitgebracht. Behalve de Bolero bevat de nieuwe elpee, zijn vijfde al weer, merendeels ballads. Een uitzondering vormt het up- -temponummer Lovin' you is easy. Voor de meeste nummers tekende componist en producer Peter de Wijn. Het veel geprezen en niet minder verguisde hoge stemgeluid van Jo ling komt vooral goed tot zijn recht in een oude hit van Barry Ryan geti teld 'Eloise'. Verder is de plaat ge vuld met lekker in het gehoor lig gende luistermuziek, waarin veel aandacht is besteed aan de instru mentale begeleiding. Joling heeft het in tegenstelling tot de imitatie-Elvis, de nep-Sina- tra, de pseudo-Randy Crawford en andere al lang vergeten nabootsers uit Henny Huismans Soundmix- -show aardig ver geschopt. Zijn po pulariteit is niet beperkt gebleven tot eigen land maar strekt zich uit tot Singapore, de Filipijnen en Tai- En inmiddels heeft hij ondanks het matige Eurovisie songfestival succes met Shangri La een flink prijzenkastje met onderscheidin gen als Zilveren harp. Gouden mi crofoon en Gouden hart. Als je in 5 jaar ook nog een plaats je hebt verworven in Madame Tus- saud's Wassenbeeldenmuseum en een kweker een nieuwe fresia naar je heeft vernoemd, heb je platen- bonzen, die steeds bandjes met net te maar afwijzende briefjes terug stuurden, aardig op hun nummer gezet. B.v.L. aanhangers v.e. pol. partij, 4. pl. in Bretagne (fr.), 5. vogel, 6. ver zoekschrift, 7. eertijds, 8. Feni- cische godin, 21. oude lap, 22. klein, gering, 23. ontkenning, 25. vliegengaas, 26. deel v.h. ge zicht, 27. elektr. galden deeltje, 28. smalle uitgraving, 29. Fijn meubelmaker, 30.. telwoord, 31. eentonige opsomming, 32. guit, 33. het inbreken, 34. cursieve drukletter, 35. gerechtshof in Drente (hist.). OQUDBGElBlBBElQQaia A C Horizontaal: 1. verstandig, 3. begerig, hevig, 5. half vloeibaar kooksel, 7. dessert, 9. bloei wij ze, 10. bid (lat.), 11. hoog aan zien, 12. kloosterzuster, 13. hou ding, 14. bedorven, 15. wilde ha ver, 16. netwerk in e. visfuik, 17. draaiing v.e. lichaam om e.as, 18. onkreukbaar, 19. bijb. fi guur, 20. hoofdstof (enkelv.), 24. stelling, bewering, 28. sluitmid- x "I 1 del, 32. afkomst, 36. ijl, niet dik, 37. kluizenaar, 38. ijszak, 39. woonschuit, 40. deel v.e. gevel, 41. telwoord, 42. tijdperk, 43. wereldtaal, 44. jap. munt, 45. Europeaan, 46. eng. bier, 47. dun, smal stuk hout, 48. riv. in Gr.Br., 49. scheepsrep. pl., 50. heks. Verticaal: 1. verwarring, 2. ver geldingsmaatregel, 3. groep De winnaars van de Leidsch Dag- blad-handdoek zijn: J. Lentink, Ei kenlaan 18, 2382 ED, Zoeterwoude- Rijndijk, Liesbeth van Zijp, Lek straat 110, 2314 VJ Leiden. De prijs wordt de winnaars toege zonden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan: Redactie Leidsch Dag blad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS: 18.07 Coulissen. NOS: 19.02 De Samenloop. 23.05 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Damokles. 1.02-7.00 Niemands land. Radio 2 na 18 uur KRO: 18.04 Quartier Latin. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.03 KRO's country time. 20.00-7.00 Zie radio 1 Radio 3 na 18 uur NOS: 18.04 Dnespoor. NCRV 19.03 Koploper. Thema: Jonge ge handicapte verslaggevers. 20.03 Mart van der Stadt, met om 20,03 Elpee pop special: Camel. 21.03 Elpee- en CD pop; 22.03 Country style. 23.03-24.00 Late date. Radio i 18 u NOS: 18.00 Nws.VOO: 18.02 Avondstemming. NOS: 20.00 Nws. KRO: 20.02 KRO-Klassiek op za terdagavond met om 20.02 Muziek voor dwarsfluit en luit; 21.10 Muziek in het Museum van Bommel van Dam; 22.00 Orgelrubriek; 22.20 Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO: 18.10 lyi ha- berler (Goed nieuws). P.P.: 18.20 Uitzending van de Partij van Com munisten in Nederland (VCN). EO 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop). IOS: 16.40 Arabisch progr. NOS 19.00 Progr. voor buitenl. werkne mers. EO: 20.30 Laat ons de rust dag wijden. 21.15 Reflector. 21.30- 22.00 Populaire orgelbespeling. OMROEP RIJNLAND 11.00-12.00 Oegstgeest Lokaal 12.00-13.00 Hindoestaans/Suri- 13.00-15.00 Noordwijk Lokaal 15.00-17.00 Vandaag de dag 17.00-19.00 Dance Flash 19.00-20.00 Voorhout Lokaal VLOK KATWIJK 09.00-10.00 muziekprogramma met Hans Susan 10.00-11.00 'Informatief', nieuws en actualiteiten 11.00-13.00'Jongerensoos'. jon gerenprogramma 13.00-14.00 'Groeten en verzoe ken'. populair verzoekplatenpro- gramma 14.00-15.00 'Het blijft Hollands', muziekprogramma 15.00-17.00 'Sport', met o.a. voet bal en duivesport 17.00-18.00 'Het overstuur', mu ziekprogramma RADIO WEST 09.00-11.00 Zaterdagmagazine. 11.00-12.00 D.J. wedstrijd. 12.00-13.00 Westpunt-muziek Radio 1 NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot nieuws. VOO: 9.02 Veronica sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 Zomereditie. NCRV: 13.05 Hier en Nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. 18.02 Meer over minder op zondag. VPRO: 19.02 The Groove Juice Special. AVRO: 20.02 Toppers van toen. 21.02 Play it again. 22.02 Now's the time. NOS: 23.05 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 TROS Nacht wacht; 6.02-7.00 Een goede mor gen n it Ron Brandsteder. Radio 2 NOS: elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet Jan Blaaser (1). AVRO: 10.30 Muziekmozaïek. 12.02 AVRO Muziektheater. 13.02 AVRO's radiojournaal. 14.02 Ne derlands op AVRO 2.15.02 Muziek met Meta. 16.02 Zomerradio met Robin Albers. 18.02 Per Modulatie. 19.02 Leuterkoek en zandgebak. 7.00 Zie radio. 1. Radio 3 NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Heksennest. dorp der dorpen. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het weeshuis van de hits. 15.02 Tijd voor toen. 16.02 KRO's Zalige Liefdeslijn. 18.02 KRO's Hit week. 19.02 Pop-eye. 20.02" Radic Thuisland. 21.02 KRO's koele korri- dor. 22.02-24.00 Op slag van maandag. NOS: 8.00 Nws. 8.04 H-Vier. 9.00 Onder de Groene Linde. 9.15 Musi et Profana. 9.55 Pro- KRO: 10.00 Eucharistie viering. NOS: 11.00 Zomerakade- mie. Theo Loevendie special. 13.00 Nws. 13.02 Opera Matinee: Frag menten Tristan en Isolde, opera o.l.v. Karl Böhm met sol. 14.00 Concert op de zondagmid dag: Residentie Orkest o.l.v. Hans Vonk. (In de pauze: Praten over muziek). 16.00 NOS Jazzgeschie denis. 16.30 Edison prijswinnaars. 18.00 Nws. TROS: 18.02 Continu Klassiek. 20.00 Nws. 20.02 Specia liteiten a la carte. 22.00 Kamercon cert: Orlando Festival 1989. NOS: 22.55-24.00 Majoor Frans (1), Radio 5 NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te Deum Laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 De zeven brie ven. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde Ganzen. 11.00 De andere wereld van zondagmorgen. NOS: 12.00 Nieuws. VOO' 12.05 Het zwarte gat. 14.00 Radio Romantica. 16.00 Bodylijn. NOS: 16.55 Mededelin gen en schippersberichten. ZvdK: 17.00 Kerkdienst. IKON: 17.58 Wil de Ganzen. NOS: 18.00 Nws. IKON: 18.10 Liturgie en kerkmu ziek. IOS: 18.40 De onbekende Is lam. NOS: 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 19.20 Suara Maluku. 19.55Tambu. 20.30 Zorg en Hoop. FEDUCO/NOS: 21.20 Medelanders Nederlanders. NOS: 22.10-22.40 Jazz uit het his torisch archief. LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- 21.00-22.00 Sportcarrousel VLOK KATWUK 09.30Kerkdienst OMROEP RUNLAND 10.30-11.00 Radio Gezondheid 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-18.00 Sport 18.00-19.00 Warmond Lokaal 19.00-22.00 Rijnland Royaal RADIO WEST 09.00-11.00 Arie op muzieksafari met licht klassieke verzoekplaten. 11.00-12.00 Opus 88.4. klassieke muziek uit de verzameling van gastpresentatoren uit de regio. 12.00-13.00 Muziek met een mooie M, geschikt voor de vroege zondagmiddag. 13.00-14.00 Rood Wit Blauw met een Zuidhollands randje, Neder landstalige kleinkunst. 14.00-18.00 Radio Tour de Fran ce volgens het bekende recept met veel wielrennen en veel muziek. MAANDAG Radio 1 Voor 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. NCRV: 7.04 Hier en nu. 7.15 Het Levende Woord. 7.22 Lichte mu ziek. NOS: 7.30 Nws. NCRV: 7.33 Hier en nu. 8.30 Nieuwsoverzicht Hier en Nu. 8.32 Maandagmore sn magazine. (9.30, 10.30 en 11.30 Nieuwsoverzicht Hier en Nu). 12.06 Boer en tuinder. 12.30 Nieuwsover zicht Hier en Nu. 12.32 Over kopen gesproken. 12.49 Moment. NOS: 12.55 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. NCRV: 13.09 Hier en nu. VOO: 14.06 Veronica Nieuwsradio. Radio 2 Voor 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. TROS: 7.04 Een goede morgen met Ron Brandsteder (8.04-8.15 TROS-Ak- tua). 9.04 TROS Gouden Uren. 11.04 Op Volle Toeren. 12.04 TROS Dierenbingo. 13.04 Tros Ak- tua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.04 Muziek uit duizenden. 15.04 Rob de Nijs in concert. 16.04 Monterey popfestival 1967. EO: 17.04 Rond uit Radiokrant. Radio 3 Voor 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. AVRO: 6.02 De Baas van de week. 9.04 Arbeidsvitaminen. 12.04 Hol lands Glorie. 14.04 Toppop Radio. 16.04 Toppop twintig. Radio 4 Voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-klassiek op maandag morgen: Berliner Festwoche 1988. I. Berlin Igor, opera van Borodin. Omroep Orkest o.l.v. Henry Lewis m.m.v. Groot Omroep Koor en sol. (13.00 nieuws). 16.00 In antwoord op uw schrijven klassiek. VARA: 17.00 Werken van Cherubini. Radio 5 Voor 1b uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. 9.02 NOS Spor tief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Greenpeace. VARA: 10.00 Factor 5. met om 11.00 Berichten van en over ouderen. P.P.: 11.50 Uitzen ding van het Gereformeerd Politiek Verbond (GPV). NOS: 12.00 Nws. HUM.VERBOND: 12.05 Het voor deel van de twijfel: Van Adam tot homunculus. NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 Faktor 5, met om 13.10 Bericht van buiten en 15.00 Bericht uit het koninkrijk. NOS. 16.30 NOS Kindermagazine. 17.00 Wat een taal. 17.30 Onschuldig schuldig. 17.55 Meded. en schip persberichten. RADIO WEST 06.00- 9.00 Mogge provincie. 09.00-14.00 Speurwerk. 14.00-16.00 !a wie west weg. 16.00-17.00 Gesprek van de dag. 17.00-18.00 Tot Zes met actuali teiten.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 34