Dopinggebruik staat ter discussie Van Poppel knijpt in rem voor Eric Vanderaerden Rel bij WK om stayers Kingdom benadert in Berlijn eigen record Waterpoloërs verslikken zich in Roemenen Ruiters lopen bronzen medaille mis Gillingham evenaart wereldrecord, geen medailles Oranje zwemploeg EUROPEES KAMPIOENSCHAP FORMULE OPEL - LOTUS SPOoTTV ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1989 SPORT PAGINA 17 WEST-BERLIJN (ANP/SID) - Twee dagen na het atletiekgala in Zürich werd gisteren in West-Ber- lijn de recordjacht met succes voortgezet. Het wereldrecord van Arturo Barrios op de tien kilometer was de uitschieter van de avond. De Amerikaan Roger Kingdom, met zijn wereldrecord van 12,92 secon den op de 110 meter horden de grote man in Zwitserland, zegevierde in het Berlijnse Olympisch Stadion opnieuw. Met 13,02 seconden bleef hij slechts een-tiende verwijderd van zijn verse topper. Kingdom liet opnieuw blijken veruit s werelds beste hordenloper TILBURG (ANP) - Gary Kasparov de beste seizoentijd. Cooman ver sloeg in het Olympisch stadion de Amerikaanse Sheila Echols en de Westduitse Ulrike Sarvari. Haar Ne derlands record, gevestigd in 1986 en vorig jaar in Seoul geëvenaard, staat op 11,08 seconden. Morgen wordt het Grand Pnx-cir- cuit voortgezet in Keulen. Kasparov naar toernooi Tilburg te zijn. De beter startende Brit Colin Jackson kon de tweevoudige Olym pische kampioen tot de zesde hin- zal deelnemen aan het dertiende In terpolis-schaaktoernooi, dat van 15 september tot en met 2 oktober dernis bijbenen. Daarna heerste Tilburg wordt gehouden. Het wordt Kingdom, die in de laatste meters niet extra aanzette. „Dat was voor zichtigheid. Ik wil me niet blesse- Nelli Cooman lijkt hard op weg een seizoen dat dreigde te misluk ken goed te maken. In West-Berlijn behaalde zij haar eerste belangrijke zege van het atletiekjaar. De Rotter damse atlete toonde haar groeiende vorm door de 100 meter af te leggen in 11,23 seconden. Dat is zes-honderdste sneller dan haar woensdag in Zürich gevestig- r de wereldkampioen zijn derde toernooi in de Brabantse stad. Kasparov is de publiekstrekker in het acht grootmeesters tellende deelnemersveld. De Georgiër bindt de strijd aan met zijn landgenoot Ivantsjoek, de Zwitser Kortsjnoi, de Joegoslaaf Ljubojevic, de Noorse voetbalinternational Agdestein, de Hongaar Sax, de IJslander Hjartarson en de Leiderdorper Jeroen Piket. Ivantsjoek, Agdestein en Piket maken hun debuut toernooi. EINDHOVEN (GPD) Voor sprinters is de Profronde van Nederland een eldorado. Gisteren in Eindhoven, waar de vijfde rit zijn beslag kreeg, mochten de snelle jongens voor de vierde keer in suc cessie aan de bak. Om de eentonigheid tenminste nog een beetje te doorbreken liet koningssprinter Jean-Paul van Poppel dit keer de eer aan Eric Vanderaerden. De Belg kreeg na een 'cowboymanoeu- vre' van zijn ploeggenoot voldoende ruimte om zijn veertiende seizoenzege binnen te halen. Met de hulp van zijn ploeggenoot Jean-Paul van Poppel kwam Eric Van- hel deraerden gisteren als eerste over de estreep in de vijfde etappe van de Ron de van Nederland. (foto and BONN (ANP) De manier waarop de Nederlandse waterpoloërs, die zich bij een zege op Roemenië ver zekerd dachten van een uitnodiging voor het wereldkampioenschap over anderhalf jaar in Perth, na af loop van het duel de tassen op de grond smakten, neerzegen en we zenloos voor zich uitstaarden, zei oneindig veel meer dan de beste c woordvoerder. Het hoofd werd in de handen genomen om de versla genheid aan te geven en te voelen of het er nog zat. Minuten ervoor waren de spelers het in ieder geval volkomen kwijt. In het laatste kwart gaf Oranje zijn denkbeeldige ticket voor Australië weg. Het verlies van alle controle leidde tot een chaos, waaruit de Roemenen blij opdoken: 7-9 (4-2, 1- 2, 1-1, 1-4). Vooral de spelers met iets meer ervaring mochten zich de onder gang het meest aantrekken. Toen de nood hoog was maar redding zeker niet uitgesloten, kon en durfde nie mand zich als stuurman te presente ren. Paniek was het onnodige ge volg en de onvermijdelijke neder laag. Daar hielp ook een doelman als Posthuma niet aan. Met .jammer", zoals betrokkenen het nog wel wilden proberen, was het resultaat verkeerd beschreven. „Slecht" was de enige juiste kwalifi catie, althans slecht in de vierde pe riode. Daarvoor was er betrekkelijk weinig aan de hand, al was er voor opgetogenheid ook geen enkele re den. De concentratie was er, meer dan bij de Roemenen, de lef was er aan vankelijk ook bij een aantal en het schortte evenmin aan werklust. Dat resulteerde zelfs in een voorsprong van 5-2, waarbij Leidenaar Marc van Belkum als man met verrassende Met zijn bewezen dienst jegens goed met hem gaat, bleek onlangs Vanderaerden gaf Van Poppel blijk ook in het Spaanse Burgos. Daar van een goede verstandhouding schreef hij twee etappes op zijn met de coureur, die tijdens de Tour naam. Dat de verhoudingen met in ernstige aanvaring kwam met zijn collega's bij de ploeg Post niet teamchef Peter Post. Die was zeer onder het conflict de ploegleider ontstemd over de instelling van hebben geleden, werd donderdag in Vanderaerden, nadat hij zijn woord Raalte al duidelijk. Toen zou er ook aan rivaal Raas had gegeven. En al voor hem worden gereden. Een toen Vanderaerden na het sluiten soortgelijke 'truc speciaal' als giste- van de tijdscontrole de tweede Py- ren in Eindhoven mislukte echter, reneeën-etappe beëindigde en dus De hem door Van Poppel geboden geëlimineerd werd, barstte Post in herkansing slaagde geheel volgens woede uit. Wat Post betreft kon plan. Van Poppel: „In de laatste Vanderaerden per 1 augustus j.l. bocht reed Eric aan de leiding en wel opkrassen. Zover is het niet ge- kneep ik vol in de remmen. Daar- komen. Er is inmiddels al een flinke door kwam Capiot en Nijdam in de hoop zand over deze kwestie ge- problemen en had ik voor een mooi strooid. Vanderaerden: „Iedereen gaatje gezorgd", heeft wei eens een slecht moment, Toch weerde Nijdam zich nog ge- Post ook". ducht in dit risicovolle spel, waaruit De Ronde van Nederland benut hij als nummertje drie tevoorschijn Vanderaerden om in de juiste con- kwam. Het bracht de Brabander ditie te komen voor de najaarsklas- niet alleen op slechts een seconde siekers. Dat het laatste tijd weer van klassementsleider Thierry Ma- ROTTERDAM (GPD) - Piet Raymakers zat met gebogen hoofd op een bankje, de cap in zijn hand. En door zijn gedachten spookte die ene springfout, waar door de Nederlandse equipe bij het EK in Rotterdam naast het brons greep. „Verdorie, met een normale dag zijn we zelfs twee de", zei zijn Brabantse medestrij der en -verliezer Tops onhandig. „Nondeju", mompelde Rayma kers, „ik weet hoe het is, maar het doet wel pijn". Het goud van 1977 was bij voorbaat onhaalbaar, ge zien de Engelse heerschappij („die kunnen we in 't vervolg de medaille wel per post sturen", vond reserve Dufour). Maar deze pechvolle vierde plaats was zelfs voor de altijd vrolijke ruiter Ray makers veel te veel van het slech tte. Dat Jos Lansink wellicht op de Grote Finaledag van het Euro pees kampioenschap pardoes in de prijzen valt, was even niet be langrijk. De balken kwamen gisteren bij tientallen naar beneden. Maar wie ook sneuvelde op de hoge oxers en brede sloten, Jos Lansink niet. De ruiter uit Rossum greep de landenwedstrijd aan om zich op te werken naar de derde plaats van het tussenklassement. Jos Lansink kreeg in de tweede omloop een foutje. „Onbegrijpe lijk. Ik was al twee galopsprongen verder toen ik opeens het publiek 'aaaah' hoorde roepen. Ik had niet eens gezien dat het paard die balk raakteEn zo was het steeds. Maar je kunt niemand iets verwij ten, we doen het met zijn vieren. Je weet: op deze hoogte mag je geen steek laten vallen, want het is meteen mis". Piet Raymakers:„De vierde plek is toch gewoon de slechtste plek die er is. En als er nu een vrachtwagen tussen zat, tussen ons en die Zwitsers, maar het is niks". Voor Emile Hendrix bete kende het het einde van het EK, hij wist zich niet bij de beste twin tig voor de finale te plaatsen. Ray makers (13e) en Tops (17e) mogen morgen nog even terugkomen voor de troostprijzen. Het ziet er naar uit, dat de Inter nationale Hippische Federatie (FEI) in november tijdens een bij eenkomst in Barcelona zal beslui ten de hippische wedstrijden van de Olympische Spelen in 1992 buiten Spanje te houden. „Het heeft geen enkele zin langer te wachten", verklaarde Max Am man, directeur van het wereldbe- kercomite van de FEI, gistermid dag in Rotterdam. De federatie zal tot die maatregel besluiten omdat de gevreesde Afrikaanse paardepest in Spanje voor de der de maal de kop op heeft gestoken. In de afgelopen weken zijn in de buurt van Malaga 23 Andalusi- sche paarden aan de ziekte ge^ storven. LYON (ANP) Het juridische gevecht van stayers en gangmakers met de UCI zal meer om het lijf hebben dan de finale van de professionals bij de wereldkampioenschappen. De Italiaan Renosto incasseerde gis teravond de titel, zonder één keer te zijn aangevallen, voor zijn landge noot Brugna en de Westduitser Rellensmann. Het niveau van de eindstrijd, die voor de Belg Luc Colijn gesloten bleef, wordt getypeerd door het gegeven dat zelfs een krabbelaar als de Fransman Simonnot drie kwartier kon meerijden zonder een ronde achterstand op te lopen. Het gemiddelde van de professionals lag ruim vier kilometer lager dan dat van de amateurs. Voor Luc Colijn, de Belgische Wielerbond en gangmaker Joop Zij laard is de finale van het kampioenschap 1989 nog niet afgelopen. Te gen de UCI wordt een rechtszaak aangespannen omdat Colijn niet met een Nederlandse gangmaker mocht starten. Colijn, die zich wel aan de start meldde en Zijlaard stellen zich op het standpunt dat het reglement van de UCI - stayer en gangmaker uit één land - in feite een beroepsverbod inhoudt. De aangevochten bepaling is trouwens tijdens dit kampioenschap ook overtreden door de Liechten steiner Sigi Hermann en de Zwitserse gangmaker Aebi. Het kampioen schap is door deze regel bovendien beroofd van potentiele deelnemers. De Deen Veggerby bijvoorbeeld had willen starten, maar kon niet, om dat Denemarken geen gangmakers heeft. De Oostduitse achtervolgers hebben in Lyon hun revanche op de Sovjetunie gekregen door goud te winnen. Bij de vrouwen behaalde Jeannie Longo (31), die al generaties wielrensters heeft overleefd, haar zesde wereldtitel. Na drie opeenvolgende wegkampioenschappen werd ook de trilogie van de achtervolging voltooid. BONN (GPD) Stephan Caron, Adrian Moorhouse en Mi chael Gross weigeren voortaan aan zwemwedstrijden deel te nemen, waar geen dopingcontrole plaatsvindt. Het gelou terde trio zorgde gisteren in Bonn voor de nodige opschud ding, door openlijk de oorlog te verklaren aan het nog nooit aangetoonde, maar wel degelijk gangbare gebruik van spierversterkende middelen in de zwemsport. Op initiatief van olympisch vlinder slagkampioen Michael Gross krij- ideeën opviel, Van der Leden als de gen alle deelnemers aan de Europe- best oplettende schutter en de acht tienjarige Issard als de midvoor van de nu wel heel nabije toekomst. Met fouten van het knulligste soort, zoals het niet tijdig nemen vrije worp gevolgd door i kampioenschappen dit weekein de een speciale 'doping-petitie' voorgelegd. De zwemmer die de resolutie ondertekent, gaat vrijwil lig ermee akkoord dat hij op elk ge wenst tijdstip aan een dopingcon- tegendoelpunt door uitblijvende re- trole onderworpen kan worden. Bo- organisatie of het anderszins geven van de bal, hield Nederland de Roemeense hoop levend. Toen de negatieve faalangst in de slotfase bij Oranje haast tastbaar werd - vooral de geslepen aanvoerder Ha- giu voelde dat prima aan - knapten de zenuwen. Ogen keken niet meer, armen en benen bewogen vooral de verkeerde kant op. In minder dan drie minuten boog Roemenië een achterstand van 5-6 om tot 9-6. Het doel, Bulgarije en Roemenië voor te blijven en kwalificatie voor de WK afdwingen, werd daardoor niet gehaald. De Nederlandse waterpolosters hebben de zegereeks na een vrije dag voortgezet. Italië, twee jaar ge leden nog niet goed genoeg om een afvaardiging naar het Europees kampioenschap te kunnen sturen maar inmiddels redelijk bijgeko men, werd gisteren het slachtoffer: 15-3. vendien behoudt hij zich het recht voor wedstrijden te boycotten, waar geen controles worden gehouden. Een opmerkelijke actie, omdat de zwemsport zich op dit gebied jaren lang roomser toonde dan de Paus. Schijnheilig Gross, tijdens de EK actief als ver slaggever voor de Duitse ZDF, was die schijnheiligheid echter meer dan zat. Het zwemmen is de afgelo pen maanden door verschillende getuigenissen in de 'verdachten- hoek' geplaatst. Tijdens het onder zoek in Toronto naar de olympische 'doperace' van Ben Johnson van vo rig jaar, nam bij voorbeeld de Ame rikaanse stëroiden-specialist Ro bert Kerr geen blad voor zijn mond toen de zwemsport ter sprake kwam. Volgens Kerr zijn de anabo len 'ingeburgerd goed' binnen het zwemmen, en schromen sommige toppers er zelfs niet voor zich met CIRCUIT PARK ZANDVOORT ZONDAG 20 AUGUSTUS AANVANG: 13.00 UUR BIJPROGRAMMA: KONI PRODUKTIEWAGENS FORMULE FORD 1600 RENAULT 5 GT TURBO TOEGANGSPRIJS 15.- KINDEREN TOT 12 JAAR HALF GELD INFOLIJN: 02507-16004 helium op te pompen, waardoor het drijfvermogen wordt vergroot. De naar het Westen uitgeweken voor malige Oostduitse schansspringer Hans Georg Aschenbach, en voor malig wereldrecordhoudster Chris- tiane Knacke-Sommer bevestigden het anabolengebruik, vooral in de DDR, waarmee voor de zoveelste keer olie op het vuur was geworpen. „Bij alle grote internationale toer nooien vinden controles plaats", zei Michael Gross gisteren. „Daar ligt het probleem ook niet. Het gaat om de kleinere ontmoetingen, het win- tercircuit en wedstrijden in bij voor beeld 'diep-Siberië' en Mexico. Daar worden, kijk de uitslagenlijs ten er maar op na, altijd droomtij den gezwommen, die op z'n minst verdacht zijn". Vandaar dus de petitie, waarin er bij het Internationaal Olympisch Comité en de wereldzwembond (FI- NA) op wordt aangedrongen do pingcontroles bij alle toernooien en ook tijdens de trainingen te laten plaatsvinden. Records zouden vol gens Gross c.s. pas erkend mogen worden, wanneer ze gepaard gaan van een negatieve doping-uitslag. Redelijk De Nederlandse bondscoach Ton van Klooster sprak van „een goede zaak", maar vroeg zich meteen af of veel oranje-zwemmers de petitie zullen ondertekenen. „Het doping probleem speelt nu eenmaal niet zo in Nederland", aldus Van Klooster. „Maar dat laat onverlet dat dit soort acties alleen maar zijn toe te jui chen. Vergeet echter niet dat er nog nooit een zwemmer is betrapt hè? De verdachtmakingen ken ik, zeker richting de DDR, maar ook tijdens deze EK is er weer geen sprake van een positief geval. Aan de controles kan het in ieder geval niet liggen. Die zijn goed, bij loting moeten zich i op de 200 meter schoolslag e na elk nummer drie zwemmers mel den om een plas te doen. Het blijft dus gissen, hoewel ik ook geloof dat sommigen 'gebruiken'. Het wordt alleen steeds minder zichtbaar". Voor de voorzitter van het West duitse Olympische Comité, Willy Daume, tevens lid van het IOC, was de actie koren op de molen. „Ik heb er binnen het IOC altijd op aange drongen bij de dopingbestrijding het initiatief aan de sporters zelf te laten. Zij zijn het belangrijkste wa pen tegen dopinggebruik. Het enige nadeel is dat ze betrapte collega's veel te rücksichtlos veroordelen. Een atleet levenslang schorsen na een positieve uitslag, dat gaat de of ficials echt te ver. Je moet natuur lijk wel redelijk blijven, zelfs al is Geinspireerd danwel geirriteerd door de gang van zaken buiten het bad, evenaarde de Engelsman Nick Gillingham in het EK-bassin gister avond het wereldrecord op de 200 meter schoolslag. De 22-jarige zwemmer deelt de 2.12,90 minuten nu samen met de Amerikaan Mike Barrowmën, die precies vijftien da gen geleden in Los Angeles in de zelfde wereldtijd aantikte. Gilling ham tekende na zijn landgenoot Moorhouse (100 school) en de Itali aanse revelatie van de EK, Giorgio Lamberti (200 vrij) voor het derde wereldrecord van het toernooi. Opzienbarend was de overwinning BONN (ANP) Omdat ze de scherpte van haar broer Edwin, die in Bonn goud won op de één- meterplank, miste, slaagde de beste Nederlandse schoonspring- ster Daphne Jongejans er giste ren net niet in haar medailleverza meling uit te breiden. Ze maakte bij sprongen van de drie-meter plank geen grote fouten, maar was in de finale ook niet in staat tot de nauwgezette afwerking, die nodig was voor een tweede Eu ropese titel. De concurrentes Marina Babk- ova (414,23), Brita Baldus (414,23) Geen Europese titel Jongejans en Svetlana Alexeeva (486,09) maakten geen noodlandingen. Daarom restte Jongejans (470,94) „slechts" de vierde plaats. Hanne- ke Faber had de dag van haar le ven. De 20-jarige Haagse, die op het nippertje de eindstrijd haalde, bereikte in Bonn een voorlopig hoogtepunt in haar toch al vrij lange loopbaan. Faber pakte elk tiende punt dat binnen haar be reik lag mee en eindigde zeer ver dienstelijk als negende (414,78). Daphne Jongejans kon de greep naast de prijzen niet als pijnlijk verlies opvatten. Ze be gon met een spierkwetsuur aan het evenement en moest zich na iedere sprong door fysiothera peut Raymond Gruijs laten be handelen. Met uitzondering van de moeilijke tiende gingen alle sprongen naar behoren. De top vorm, die moet zorgen voor de perfectie, was er in tegenstelling tot twee jaar geleden echter niet. rie, maar zo langzamerhand toch ook een vooraanstaande plaats in het edele gilde der sprinters. Nijdam: „Als ik maar goed ben, dan kan ik nog ver komen. Maar al met al zal ik toch voldaan op deze ronde terugkijken gelet op mijn vorderin gen in de sprint. Dat geeft een pret tig gevoel". Erwin Nijboer probeerde in de slotfase nog een massale aankomst te ontlopen. De trouwe knecht van Mathieu Hermans verwierf zich een maximale voorsprong van 1 minuut en 45 seconden. De ploeg van Marie (met o.a. Fignon) hield Nijboer ech ter keurig aan het lijntje. De solo van Nijboer (37 km in totaal) was de enige activiteit van betekenis. DICK HEUVELMAN Zestig miljoen voor Manchester MANCHESTER (Reuter) - Man chester United, financieel gezien de beste Britse voetbalclub, is ver kocht. Tegen betaling van een be drag van ruim zestig miljoen gulden werd een consortium onder leiding van zakenman Michael Knighton eigenaar van de club. De voorzitter van United, Martin Edwards, was tot gisteren in het bezit van de de meerderheid van de aandelen. Ajax zal zijn eerste wedstrijd in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker tegen Austria Wien in Wenen op donderdag 14 september spelen. Aanvankelijk stond het duel voor dinsdag 12 september op het programma. De tuchtcommissie van de FIFA heeft Romario voor een wedstrijd geschorst, naar aanleiding van de rode kaart die hij zondag kreeg in de kwalificatie-wedstrijd Brazilië - Chili (1-1). De aanvaller van PSV werd al na twee minuten uit het veld gestuurd, wegens het slaan van een tegenstander. De Chileen Or- meno kreeg ook één wedstrijd. Chili moet de eerstvolgende thuiswed strijd in het buitenland spelen. van de Frangaise Catherine Ple- winski, die met haar winst op de 100 vlinder voor de eerste keer de hege monie van de DDR-meisjes in Bonn doorbrak. Plewinski maakte boven dien een einde aan een historische traditie, omdat zij de DDR voor de eerste keer sinds 1974 van de Eu ropese titel afhield. „Even wennen" (uitspraak Van Klooster) was het voor de Neder landse ploeg, die sinds de start van de EK eens geen medaille binnen-" haalde. Wel was er een Nederlands record (het vijfde van deze EK) voor Richard Grannemann in de series van de 400 vrij (3.57,20), en een ver dienstelijke vijfde plaats voor Ju dith Anema in de finale van de 100 vlinder. Haar tijd van 1.01,48 bete kende bovendien een persoonlijk record. Pijnlijk in dubbel opzicht was de diskwalificatie van schoolslag zwemmer Ron Dekker. In de series van de 200 meter noteerde hij een rappe 2.19,88. Een onreglementaire crawlbeweging bij start en keer punt (Van Klooster: „Pietluttig, maar correct, dat wel") deed de jury besluiten Dekker uit de strijd te ha len. De woede was groot, het scheel de de Deventenaar een nationale toptijd en vierhonderd gulden. De beloning, die de KNZB voor elke re cordverbetering uitkeert, zal echter ook na de EK worden gehandhaafd. KAREL JANSEN ZATERDAG 13.30-18.05 BBC 1 Grandstand: met atle tiek vanuit Westberlijn. EK zwemmen .n Bonn, paarderennen in Ripon. motorraces en golf (kampionschappen voor vrouwen in Ferndown). 13 45-14.30 Did 1: Türkiyem: voetbalva derland in den vreemde. 16.30-17.00 Ned 2: Profronde van Neder land: wielrennen. 16.45-19.00 Did 1Sportschau: EK zwem- 17.50-18.20 Ned 3: Studio Sport: EK 18.00-19.00 SKY: Trans World Sporl. 18.15-18.20 BBC 1: Sport. 18.30-19.30 Super: NBA Basketbal. Ame rikaanse profcompetitie. 19.00-20.00 SKY Zwemmen- EK vanuit 19.35-20.00 Did 3: Sport im Westen. 20.00-21 00 SKY: Skiën World Cup Alpi ne skiën, afdaling vrouwen in Argentinië. 21.00-22.00 SKY Paardesport' Concours Hippique in Rotterdam. 22.00-23.00 SKY: Atletiek: Grand Prix cir cuit overzicht. 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport studio. 22 03-22 25 Ned 3 Studio Sport. 22 05-22.20 BBC 1 Sport. 22.45-23.00 BRT 1 Sport op Zaterdag. 23.00-00.00 SKY Wielrennen: WK op de 23.45-00.15 BRT 1 WK Wielrennen sa menvatting van de wedstrijden op de baan ZONDAG 14.00-14.05 BBC 1Sport. 14.00-17.00 Did 3: Sport im Westen extra: autoraces (WK standaardauto's), interna tionaal ASV-sportfeest in Keulen en WK waterpolo in Westberlijn. 14.25-16.05 BRT 2: Wielrennen: Grand Prix van Zürich 14.25-19.45 BBC 2 Sunday Grandstand' motorraces in Thruxton, atletiek in Keulen. Concours Hippique in Rotterdam, cricket in Hasting en EK zwemmen in Bonn. 14 40-17.35 Ned 3 Studio Sport EK zwemmen in Bonn, Concours Hippique in Rotterdam en wielrennen (Ronde van Zu rich). 15.30-18.10 Did 2: Die Sporl-Reportage EK zwemmen m Bonn en EK Concours Hippique m Rotterdam. 16.05-17.50 BRT 2 Paardesport recht streeks verslag van de EK Concours Hip pique in Rotterdam. 18.00-19 00 SKY Wielrennen: Grand Prix 18.10-18.40 Did 1: Sportschau: met EK zwemmen in Bonn en atletiek (ASV Sport- 19.00-20.00 SKY: Zwemmen' EK zwem men, schoonspringen en waterpolo vanuit Bonn. 19.25-19.40 BBC 1: Sport. 19.30-19.45 Did 3. Sport im Westen. 19.40-19.58 Did 1' Sportschau-Tele- n Austra 21 00-22.00 SKY Paardesport Concours Hippique vanuit Rotterdam. 21 45-22 00 Did 2: Sport am Sonntag. 22 00-22.30 BBC 1 Sport. 22 00-23.00 SKY: Atletiek Grand Prix van Keulen. 22.45-23 15 BRT 1 Wielrennen samen vattende reportage van het WK op de baan in Lyon 23 00-00.00 SKY Wielrennen WK op de baan in Lyon. 23 30-00.30 TV 5: Sport. 00.00-01.00 SKY: Zwemmen: EK in Bonn,

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17