Het is zo n aardige jongen VADER MET FILMKINDEREN Veronica laat toch einde Beauty the Beasf zien 'Appie' West viert zilveren jubileum 'Inkomsten gidsen naar programma's' Tv-programma's over homoseksueel ouderschap INGEN DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1989 HILVERSUM (GPD) Veronica zendt het laatste deel van de tele visieserie Beauty the Beast toch uit. Aanvankelijk besloot Vero nica de laatste aflevering niet op het scherm te brengen vanwege de slechte afloop. Volgens een mededeling van de omroep is echter ge zwicht voor smeekbeden van fans van de serie. De aflevering van de serie die afgelopen zaterdag te zien was, zou in de plannen van Veronica de laatste moeten zijn. De echte laatste aflevering wilde Veronica in de kast laten liggen. Dit omdat de laatste aflevering nogal gewelddadig is en tragisch afloopt. „Dat deed Veronica aanvankelijk beslissen de illusie bij de kijkers niet te verstoren", aldus een mededeling 'van de omroep. Volgens Veronica is op het besluit teruggekomen „onder grote druk van vele fans". De echte laatste aflevering is komende zater dag te zien. MONCONTOUR De Britse acteur Peter O'Toole poseert met twee jonge ac- teurtjes tijdens de opnamen van de Amerikaanse tv-film 'Pied Piper', die zich in Frankrijk afspeelt en als thema de Tweede Wereld oorlog heeft. Norman Stone is de maker van de film. Nog onlangs kwam O'Toole hevig in de publiciteit door zijn strijd met zijn ex-echtgeno te voor het voogdijschap over zijn eigen zoontje. Een strijd die in zijn voordeel zou zijn beslist. (foto ap) AMSTERDAM - Vijfentwintig jaar zit hij in het vak en je komt nooit iemand tegen die Albert West uit Rosmalen een onaardige jongen vindt. Een zanger die er nog steeds in slaagt een groot publiek te vermaken. Een toffe jongen op het podium, die gezel ligheid schept, geen capsones etaleerten zijn opdrachtgevers te vreden achterlaat als hij na een kleine drie kwartier zingen zijn auto bestijgt op weg naar de volgende klus. Albert West is een populaire jon gen. Iedereen kent hem, hoewel hij slechts zelden echte tophits scoort en soms zijn toevlucht zoekt tot combinaties met be roemde vakgenoten uit het bui tenland, zoals Albert Hammond. Hij is toe aan een eigen televisie show. Als ik me niet vergis komt daar binnenkort nieuws over los. Door Jacques d'Ancona De vraag is of de heren discjoc- keys verschrikkelijk blij met zijn met' Albert West. Zijn nieuwe single komt er aan, maar hij valt af en toe behoorlijk buiten het Ra dio III circuit. Daar maakt Albert West geen probleem van. Dat ligt niet in zijn aard. Maar enkele jaren ge leden mocht hij het toch beleven dat een uitstekende single als 'Treat me gently in the morning' door Peter Holland niet leuk werd opgepakt. Meneer Holland sprak de plaatjesplugger als volgt toe: "Ik vind het een van de allerbeste platen van het jaar. Alleen dit: Albert West is niet heavy genoeg voor mijn pro gramma." Goudgerand 'Appie' (koosnaampje) West heeft iets van een goudgerande be trouwbaarheid, vooral omdat hij zijn optredens niet routinematig afdraait, maar er met een ontem baar enthousiasme tegenaan gaat. Vijfentwintig jaar Albert West wordt sjiek gevierd met een offi ciële receptie in Stadsschouw burg Casino in 's-Hertogenbosch op 31 augustus. Zijn vrienden hebben een jubileumcomité ge vormd, omdat ze terecht van me ning zijn dat hij het verdient. Albert West zestien jaar gele den. Let op het lange haar en de onschuldige(r) blik... Albert West (41) is herkenbaar gebleven door zijn streven om te kiezen voor het betere commercië le repertoire. Van die 25 jaar werkt hij ruw geschat vijftien als solist. Nostalgie Nostalgie-golven heeft hij vaak geëxploiteerd of in werking ge zet. Met 'Ginny come lately' for ceerde hij in 1973 zijn doorbraak, na één soloplaatje en vele jaren van biihneshows met de groep The Shuffles, waarmee hij des tijds debuteerde op het feest van de Witte Paters in het klooster te Boxtel. Later kwamen 'My dear Rose,' 'Listen,' 'I love you baby', '9.999.999 tears,' noem maar op Hij overschreed in die periode de Nederlandse grenzen en mocht in Oostenrijk en België zingen. Het management Jan Vis in Rosmalen heeft geen slechte aan Albert West. Hij wordt veel weg gezet, zoals dat in vakjargon heet. Vaak geboekt dus. Soms en kele keren per dag. Dat hij makkelijk inspeelt op veelsoortig publiek is mooi mee genomen. Vandaar dat hij zijn hand niet omdraait voor een top 40-nummer of een lied van Cliff Richard. Enkele songs later zet hij gaarne de tent op de kop met een medley van ro'ckers waarmee hij zich totaal in het zweet werkt. Wat hij brengt is allemaal Engels en Amerikaans repertoire, hier en daar tot op de draad versle ten. Eerste meisje Maar Albert West probeert wel voortdurend met nieuw materi aal zijn optredens te verversen, al typeert hij zichzelf als een "ou derwets meyis dat met zijn eerste meisje is getrouwd." Als het feest is, mag je hem ont bieden. Hij geniet ervan en is het jakkeren en jagen door het land nog steeds niet moe. 'Sha la la I need you' was een van zijn eerste grote successen. En ze hebben hem nog steeds nodig, 'zilveren Appie.' HILVERSUM (GPD) Inkomsten uit de verkoop van programma gidsen mogen de omroepen voortaan alleen gebruiken voor het ma ken van programma's. Met deze beslissing keert minister Brink man van WVC zich tegen het Commissariaat voor de Media, dat on langs bepaalde dat de inkomsten uit tv-gidsen vrij besteed mochten worden. Brinkman heeft het besluit van het Commissariaat inmid dels geschorst. De omroeporganisaties eggen verontrust te zijn over het plotse ingrijpen van de minister. Een woordvoerder van het Commisariaat voor de Media zegt ver baasd te zijn over het schorsingsbesluit. „Het gaat hier om een nieu we regeling die op 1 juli van kracht is geworden. Het artikel over de inkomsten uit omroepbladen is precies hetzelfde als het artikel uit de vorige regeling. Wij vinden dat de minister destijds zijn beurt voorbij heeft laten gaan om er iets aan te doen". HILVERSUM (GPD) - Is een kind dat op gevoed wordt door een homoseksueel echtpaar beter of slechter af dan een kind dat opgroeit in een traditioneel gezin? Deze vraag staat centraal in de door de Radio Volksuniversiteit (RVU) aangekochte Amerikaanse documentaire 'We are fami ly', vanavond op het derde tv-net te zien. Het programma bracht de RVU op de ge dachte een soortgelijke documentaire te maken over de Nederlandse kijk op homo seksueel ouderschap. Deze tweede docu mentaire, getiteld De Andere Hoeksteen, is volgende week donderdag bij de RVU te De Amerikaanse film van oorspronkelijk een uur is door de RVU teruggebracht tot een half uur. In de documentaire komen drie gezinnen, die ieder vanuit een homo seksuele relatie een kind opvoeden, aan het woord over de vooroordelen tegen homo seksueel ouderschap. De documentaire won een Golden Gate Award op het film festival van San Fransisco. Tijdsbeeld „We hebben deze Amerikaanse documen taire aangekocht op een tv-beurs", zegt Louis Bogaers, een van de makers van de Nederlandse documentaire. „Vervolgens vonden we het belangrijk een eigen docu mentaire te maken, die de Nederlandse si tuatie belicht". Samen moeten de twee do cumentaires volgens Bogaers een 'tijds beeld' geven van hoe er gedacht wordt over homoseksueel ouderschap. „We kwamen er toen al snel achter datje in Nederland snél uitgepraat bent als je het over adoptie wilt hebben. Anders dan in sommige Amerikaanse staten is'adoptie in Nederland door een homoseksueel paar niet toegestaan. Want om een kind te adop teren moet je getrouwd zijn. We hebben toen gezocht naar andere situaties, waarin homoseksuele stellen kinderen hebben of ze proberen te krijgen." Neutraal In de volgende week uit te zenden Neder landse documentaire levert dat vier ver schillende gezinssituaties op. „We hebben het zo neiitraal mogelijk willen houden", zegt Bogaers, verwijzend naar de in de do cumentaire reagerende hoogleraar adop tievraagstukken R. Hoksbergen. „Het is domweg zo dat een kind in een normale situatie wil opgroeien. Zo is onze natuur samengesteld", zegt Hoksbergen weinig wetenschappelijk in de uitzending. „Hoksbergen is een goeroe op het gebied van adoptievraagstukken", zegt Bogaers. „Hij kan zijn mening ook wel veel beter funderen. Misschien krijgt hij in onze do cumentaire wel iets karikaturaals. Maar we wilden zijn mening zo neutraal mogelijk brengen. En Hoksbergen is nu eenmaal ie mand die zich zeer duidelijk uitlaat over homoseksueel ouderschap." Ervaringen van volwassenen die in het verleden door een homoseksueel stel zijn opgevoed, hebben de programmamakers niet kunnen vinden. „Daarom wil ik over tien jaar de mensen die we nu in de docu mentaire laten zien, nog eens gaan opzoe ken voor een nieuwe documentaire", zegt Bogaers. (Vanavond, Nederland 3, 'We are fami ly', 21.20-21.50. En 'De andere hoeksteen', 21.20 uur) - Het lijkt alsof de twaalfjarige Joe Lyke zo uit de hemel komt vallen, dan wel dat hij als een soort superman in een trucfilm - optreedt. Joe heeft echter gewoon va kantie en springt op een tram poline in de voortuin van zijn ouderlijk huis in de Amerikaan se stad Belle Plain. (foto ap) Bijbelvast De Apeldoornse politie heeft ver geefs getracht een 74-jarige inwo ner van die gemeente te bewegen een Statenbijbel terug te geven die hij in zijn bezit heeft. De be jaarde heeft de kostbare bijbel weggenomen uit de St. Victor- kerk in Apeldoorn. Hij heeft dat gedaan, omdat naar zijn zeggen een protestantse bijbel niet in een rooms-katholieke kerk thuis hoort. Dat is de reden dat hij de bijbel 'onder zijn beheer' heeft ge nomen, zoals hij zijn daad ver klaart. Inmiddels is proces-verbaal te gen de bejaarde gelovige opge maakt. Hem wordt diefstal ten laste gelegd. Maar in zijn tegen over de politie afgelegde verkla ring zegt hij de Statenbijbel te hebben weg genomen 'uit hogere motieven dan eigendomsverrij king'. Hij wil met zijn eenmansac tie 'een principieel foutieve zaak doen ophouden te bestaan'. De ontvreemding van de Sta tenbijbel van de Dordtse synode uit 1618-1619, die als pronkstuk geldt van de Apeldoornse St. Vic- torparochie, houdt de gemoede ren intern al maanden bezig. De 74-jarige man heeft aanvankelijk getracht het kerkbestuur zo ver te krijgen, de bijbel uit de kerk te verwijderen. Maar het bestuur weigerde dit categorisch; ook na dat de man aartsbisschop Simo- nis er van schriftelijk op de hoog te stelde, dat een protestantse bij bel zich in een katholiek godshuis bevond. Onfris echtpaar Een echtpaar dat uit een Ameri kaans vliegtuig werd gezet omdat een bemanningslid had geklaagd dat ze onfris roken, eist van de vliegtuigmaatschappij US-Air een excuus en een schadevergoe ding in de vorm van twee eerste klas tickets. "Ik geloof niet dat we ook maar iets anders roken dan andere mensen aan boord van het vliegtuig," aldus de vrouw, Randi Freeman. Een woordvoerder van US-Air zei dat de bemanningleden zich gewoon hadden gehouden aan de regels toen ze Amir Omrani (30) en zijn vrouw Randi (27) verwij derden. Volgens hem hadden passagiers geklaagd dat het echt paar onaangenaam rook. Uitein delijk werd besloten dat alleen de man onaangenaam rook, waarna het echtpaar handdoeken en zeep meekreeg om zich mee te wassen. Daarna werden ze op een latere vlucht gezet. DAARVOOR HOEFT Dg PAUS AU.EEN TE HERROEPEN WAT HIJ IN 1521 HEEFT GEZEGD...

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18