Nijdam voor even in de wachtkamer Katwijk wederom in zeer goede doen Van Leeuwen staat 1 met lege handen BB Nieuwkomers Leiden maken sterke indruk in oefenduel Verlies in Profronde van Nederland Gisbers wil Breukink Achtervolger Jekimov terug Eintracht verrassend aan de leiding PAGINA 16 SPORT DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1989 Noordwijk in nederlaagtoernooi verslagen LEIDEN - Zaterdageersteklasser Katwijk blijft het goed doen in de oefencampagne. 'Klasgenoot' Noordwijk werd gisteravond in het kader van het nederlaagtoernooi met 2-1 verslagen. De thuisploeg kwam in de eerste helft op voor sprong door een doelpunt van Piet van Duijn. Marco Joustra bracht de bezoekers na de hervatting echter op gelijke hoogte. Het was opnieuw Piet van Duijn die enkele minuten Hans van As: toch Lugdunum LEIDEN - Hans van As speelt het komende voetbalseizoen toch voor Lugdunum. De 24-jarige verdediger heeft gisteren definitief besloten zijn overschrijving van die vereni ging naar UVS in te trekken, na eer der deze week al trainer Ruud de Groot op de hoogte te hebben ge bracht van zijn voornemen. Na een gesprek met de oefenmeester, dat gistermiddag plaatshad, besloot Van As de knoop door te hakken. Aan deze plotselinge terugtrekking liggen naar zijn zeggen 'privérede- nen' ten grondslag. "Het komt hele maal uit mezelf. Meer wil ik er niet over kwijt". Voor De Groot kwam de medede ling van Van As volkomen uit de lucht vallen. "Het is echt heel gek. Hij was ook uit zichzelf naar ons ge komen, had gezegd dat hij niet in de derde klasse wilde voetballen. En afgelopen zondag zei hij nog dat hij het bij UVS prima naar zijn zin had". Hij zegt daardoor het vermoeden te hebben dat 'Van As niet écht ach ter zijn beslissing staat'. "Ik heb het vermoeden dat hij onder druk is ge zet door zijn Lugdunum-familie. Zeker weten doe ik het natuurlijk niet, maar als dat zo is, is het te gek om los te lopen". Ook een jaar of wat geleden vroeg hij overschrijving aan naar UVS en ook toen trok hij die weer in. Van As vindt echter niet dat hij daardoor ongeloofwaardig overkomt. "Des tijds lag het heel anders. Lugdunum kreeg een andere trainer, Clemens Koster, en met hem had ik de nodi ge problemen. Bij UVS, waar Arie Lagendijk net als oefenmeester was gekomen, belandde ik in het twee de. Op zich niet zo'n probleem, maar op een gegeven moment train de ik zelfs met jongens van het vijf de. En dat was toch niet mijn bedoe ling". voor tijd de zege veilig stelde voor de Katwijkers. Quick Boys (eerste klasse zater dag) speelde in een aantrekkelijke wedstrijd met 2-2 gelijk (rust 1-1) te gen hoofdklasser en algemeen ama teurkampioen RCH. Marco Dijk huizen en Fred Kanbier brachten de thuisclub tot twee maal toe op voo- sprong. John Hesp en Hans van der Plas (eigen doel) deden die weer te niet. Quick Boys mocht nog het meest aanspraak maken op de over winning. Zo verscheen Marcel Har- teveld in de tweede helft drie keer alleen voor de keeper, maar faalde. Zaterdagderdeklasser RCL speelde thuis met 0-0 gelijk tegen de jeugd van Ajax. Een verdienstelijk resultaat omdat de Leiderdorpers vijf basisspelers miste, onder wie keeper Ron Sinteur en de gebroe ders Paul en Marcel van der Blom. Oegstgeest zater dag) won met 5-1 van Leidsche Boys (afdeling), na een ruststand van 2-1. Willem-Jan Pot-Hofstede nam drie doelpunten voor zijn reke ning. De overige treffers voor Oegstgeest werden gemaakt door Ronald Maenhout en Tom Maas (pe nalty). Leidsche Boys was op voor sprong gekomen door een goal van Peter Kooien. De net van vakantie teruggekeer de trainer Simon Duin zag vierde klasser Alphen na een matige eer ste helft toch nog ruim langs het Bo- degraafse Esto glippen: 4-1. Halver wege keek de thuisploeg tegen aan 0-1 achterstand aan. In de tweede helft leverde jeugdspeler Angelo Leverock met twee doelpunten zijn visitekaartje af en maakten René van Engelen en Piet Verlooy het kwartet vol. Nicolaas Boys maakte korte met ten met Koudekerk, dat op eigen veld voortdurend achter de feiten aanliep: 1-6 (1-4). Piet Janmaat (2x), Jan Uyttewaal, Frank Lelieveld, Marcel de Lange en Rene Hoger- vorst (strafschop) zorgden voor het halve dozijn doelpunten aan Nieuwveense zijde. Peter van Asch scoorde voor Koudekerk. Nicols naar finale AMSTERDAM (ANP) - Haarlem Ni- cols heeft zich geplaatst voor de fi nale van de play-offs om het Neder lands honkbalkampioenschap. Ni- cols, dat de titel verdedigt, treft in de vrijdag te beginnen Holland Se ries Neptunus. De Haarlemmers behaalden woensdag in Amsterdam hun vier de zege in een best-of-se ven tegen Pirates: 4-0. Van Rijn sterk op Leidse Hout Tico Cooper von Den Helder in vogelvlucht naar de Leidse basketwaar Rolf Franke (links) de Leidse debutant Anthony van Eijck (6) opzij zet. (fcto henk Bouwman) LEIDEN Tien minuten lang heeft Luba Leiden gisteravond stand kunnen houden tegen landskam pioen Commodore Den Helder. Daarna wist de ploeg van coach Ton Boot de aanval van de Leidse bas ketballers te ontrafelen. Na een nog alleszins aanvaardbare ruststand (33-51) rolden de Noordhollanders in de goed bezette Universitaire sporthal (250 toeschouwers) naar de ingecalculeerde grote overwinning: 60-122. Ton Boot had in de openingsfase al direct zijn beide time-outs nodig om orde op zaken te stellen in zijn team, dat het moest stellen zonder de internationals Chris van Dinten en Raymond Legrand. Niet dat hun verblijf op de bank uiteindelijk wat uitmaakte, daarvoor was het klasse- verschil tussen de kampioenen van eredivisie en eerste divisie dig te groot. Bovendien, woog wel zwaar, miste Leiden naast zijn Amerikaan Tom Gussen ook Thijs Minderhout en spelmaker Peter Kemp. Het gedurfde en onbevangen spel van Erik Huybens en Erik Paul van Weeren, die tijdens de vakantie dui delijk niet stil hebben gezeten, zette Den Helder even op het verkeerde been (15-15, 25-29), maar toen coach Rosdorff ging doorwisselen en min der getalenteerde en minder ge trainde spelers in het veld bracht, was de tegenstand snel gebroken. Na de pauze maakte het sterk ogen de Den Helder direct aan alle twij fels een einde (35-68,45-100). Leiden was steeds enkele stappen te lang zaam, waardoor passes niet aan kwamen en schotkansen verloren gingen. Den Helder zegevierde uit eindelijk met 60-122. Bij Leiden overheerste na afloop toch de tevredenheid. De nieuwko mers Huybens en Ter Haak maak ten een solide indruk en in de begin fase was er ondanks het verschil goed opgespeeld tegen Den Helder. HANS JACOBS LEIDEN - Na alle hoeken van de tennisbaan te hebben gezien, meld de een bezwete Joost van Leeuwen zich gisteren aan de wedstrijdtafel op de Leidse Hout. "Zo, daar ben ik alweer. Marcel van Rijn - Joost van Leeuwen 6-1.6-2. Maar ik ben bij de ze partij niet echt betrokken ge weest", deelde hij de wedstrijdlei der mee. De Roomburger was geveegd door Van Rijn en had weinig moeite dat te erkennen. "Ik was geloof ik een beetje in trance. Niks heb ik ge raakt. Ach we hebben allemaal wel eens zo'n dag". Waar Joost van Leeuwen op de tennisbaan verschijnt, is meestal ook vuurwerk. Gisteren op de Leid se Hout was het niet anders, al liet de gedrongen speler het in dit geval alleen tussen de games door zien. Hij sloeg voor en na een spel de bal len alle kanten op uit woede over weer een verloren puntenreeks. De 'vuurpijlen' werden vaak gevolgd door zijn racket. Van Leeuwen stond letterlijk en figuurlijk met le ge handen tegen Van Rijn. Het publiek kan de capriolen van de tennissende entertainer wel waarderen. De uitpanningen tussen de slagenwisselingen door waren dan ook geen moment ordinair, eer der komisch. Maar dat het Van Leeuwen allemaal niet lekker zat, behoefde geen uitleg. De Nieuw Venneper stond slechts drie games af aan zijn hulpe loze opponent. Het was niet alleen een bar slechte pot van Van Leeu wen, het was ook het sterke spel van de 27-jarige ex-tennisleraar die voor de overduidelijke winst had ge zorgd. "Ik heb nog nooit van Joost verloren, maar zo gemakkelijk ging het zelden", zei de finalist van het toernooi in Voorschoten waar hij nog de grootste moeite had met Van Leeuwen. De brui Van Rijn heeft de brui gegeven aan de tennislessen en speelt inmiddels lekker ontspannen zijn B-toernooi- tjes in de regio. Ooit was hij trainer bij het district en bij de Leidse Hout. Inmiddels heeft hij een baan als verkoopleider bij een bedrijf dat handelt in haarmode-accessoires. In plaats van het aan de man bren gen van services en volleys probeert hij nu krulspelden te verpatsen. "Ik heb als trainer veel bereikt. De com mercie heeft me altijd getrokken, vandaar dat ik gestopt ben met les geven". De geboren Amsterdammer vindt het leuk om terug te zijn bij de club waar hij niet alleen les gaf, maar ook Krans in halve finale LEIDEN De eerste halve finalist is bekend in het B-tennistoernooi van de Leidse Hout. De favoriet, Martijn Krans (Unicum), won zon der enige moeite van Rogier Lief broer (Nieuw Vennep) met de veel zeggende cijfers 6-0, 6-3. Maarten Kallenberg (Unicum) heeft de twee de ronde overleefd en zit inmiddels bij de laatste acht. Hij versloeg de C- speler Benny de Bruin in drie sets: 4-6, 6-1, 6-2. In het dubbelspel schakelden Pe ter Grimbergen en Onno Wempe het duo Nagelkerken en Asselbergs uit met 6-4, 6-2. Adrichem en Moer man gingen met dezelfde cijfers ten onder tegen Nagtegeller en Ween ing. Bij de mannen in C raakte Patrick Wijffelman (Leidse Hout) aan het einde van een lange strijd het spoor bijster tegen J. Koppert. Na 4-6, 6-4 moest hij zijn tegenstander toestaan de winst met 7-5 naar zich toe te trekken. Bij de vrouwen versloeg H. Rother haar opponente Liliane van Heteren met tweemaal 6-2. Reneé Crama zal in dit toernooi de als eerste geplaatste Saskia Paauw concurrentie aandoen. Deze ronds had ze geen problemen met Monique Vermeulen: 6-3, 6-1. In de gemengd dubbel C verloren vader en dochter Engel van het koppel Baayens/Van de Jagt. HUIZEN (GPD) Wielrenners mogen graag op het vinkentouw plaatsnemen. Dat leidt vaak tot mooie dingen. Jelle Nijdam treurde daarom gisteren ook niet toen hij in Huizen nadat hij zijn leiderstrui in de Profronde van Nederland had moeten afstaan aan Thierry Marie. De Franse tijdrijder pur sang nam het commando over na een 16 kilometer lang ritje tegen het uurwerk. Voor de jarige Nijdam (26 gewor den) zat er niet meer in dan een vijf de plaats. De man die zich dit sei zoen als absolute vaandeldrager van Jan Raas (SuperConfex) heeft opgeworpen, was eerlijk genoeg om te bekennen dat die klassering hem als specialist in dit werk toch wel een beetje pijn had gedaan. „Kijk, als je je helemaal leeg rijdt en je hoort dat je dan slechts vijfde bent geworden, is dat zonder meer een teleurstellende ervaring. Aan de an dere kant, zo zwaar til ik er nu ook weer niet aan. We hebben hier niet te maken met een internationaal hoogstandje". De schade overziend kreeg tevre denheid bij Nijdam toch de over hand. Want snelle Jelle zag het hele maal niet zitten om als klassements leider zaterdag aan de slotrit in Lim burg te beginnen. Daarvoor heeft hij teveel moeite met de Limburgse heuvels, zoals bij eerdere proeven van bekwaamheid was gebleken. De afgelopen twee jaar moest hij op dit golvende terrein zijn oranjetrui inleveren, eerst (in 1987) bij Teun van Vliet en vervolgens bij Thierry Marie. „We hebben er de ploeg niet voor om mij in Limburg optimaal te steunen. Daarom sta ik liever twee de of derde in klassement, dan hoef ik de koers niet te controleren en heb ik meer mogelijkheden". Bochtig HUIZEN (ANP) - PDM is er veel aan gelegen Erik Breukink te con tracteren. De renner staat, volgens manager Manfred Krikke, positief tegenover een overstap. De stal van Jan Gisbers wordt door het komen de vertrek van Steven Rooks en LYON (ANP) - Vjatsjeslav Jekimov is terug aan de macht bij de ama teur-achtervolgers. De 23-jarige ren ner uit de Sovjetunie, wereldkam pioen in '85 en '86, had "de laatste twee jaar zijn topplaats moeten af staan aan landgenoot Gintaoetas Oemaras. De sprinttitel van Steven Pate werd overgenomen door Claudio Golinelli. De Italiaan, vorig jaar tweede op de sprint, maar na de do pingcontrole zonder medaille en wel kampioen keirin, had geen con currentie bij de profs. John den Braber, nationaal kam pioen in de klassementswedstrijd, zal zaterdag bij de wereldkam pioenschappen niet starten op dit onderdeel. Coach Eric Geserick heeft gekozen voor Leo Peelen en Leon van Bon. Geert-Jan Theunisse beroofd van de beste klassementsrenners en is naarstig op zoek naar vervangers van het duo. Breukink ziet de komst van het tweetal naar de ploeg van Peter Post als een duidelijke motie van wantrouwen. „We willen bij voorkeur een Ne derlandse topper aantrekken. Dan is er maar een die daar momenteel voor in aanmerking komt. Eerst moet Breukink echter zijn zaken met Post regelen. Hij heeft tenslotte nog een doorlopend contract. In een eerste, en vooral oriënterend, ge sprek heeft Erik blijk gegeven niet negatief tegenover een overstap te staan. Ik ga er vanuit dat zijn be langstelling nog steeds serieus is", zei Krikke. die gisteren ook met Post contact zocht. Gert-Jan Theunisse is een onze kere factor geworden voor het WK wielrennen, volgende week zondag in het Franse Chambèry. Theunisse is afgelopen weekeinde ziek terug gekeerd uit Spanje, en ligt al drie dagen met griep in bed. Hij heeft be sloten niet te starten in de 'Vareser Valleien' (vrijdag) in Italië en laat zondag ook het Kampioenschap van Zürich schieten. Volgende week woensdag, in Veenendaal- Veenendaal beslist Theunisse of hi j start od het WK of niet. Voorlopig heeft Nijdam zijn plaats op het door hem gewenste vinken touw gekregen. Behalve Marie kreeg hij in het klassement ook de Brit Sean Yates voor zich. Met Ma rie, vorig jaar eindlaureaat van deze ronde, voor zich is Nijdam trou wens ook weer niet zo gelukkig. Nijdam: hij heeft wel een sterke ploeg achter zich staan. Het bochtige traject tussen Hil versum en Huizen verhinderde dat Nijdam flink door kon stomen. Meer dan hem lief was moest hij af remmen en weer aanzetten na een kromming in de route. Voor iemand die het liefst 'op de twaalf stampt een nadeel. Het speciaal voor deze gelegen heid gemonteerde spaghetti-stuur bracht ook geen uitkomst. Over zijn eerste ervaring moet dit nieuwtje in de wielerwereld kon hij niets zin nigs zeggen. „Ik heb er eigenlijk geen mening over. Daarvoor had ik gewoon te slechte benen". Razendsnel Dat was niet het geval met Jean- Paul van Poppel. Het sprintkanon explodeerde aan het eind van een razendsnel afgewerkt ochtendritje DLsztl naar Brugge BRUSSEL (ANP/Reuter) - Club Brugge, tegenstander van FC Twente in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA beker, heeft de Hongaarse international Laszlo Disztl voor twee seizoenen gecon tracteerd. De verdediger, die 28 in terlands speelde, kwam uit voor Honved Budapest. De transfer van Disztl is volgens Club net op tijd (15 augustus) afge rond om hem te laten meespelen in de confrontaties met Twente. Thierry Marie (moyenne van 47 kilometer per uur) zegevierde. Want de triomf in de de Bouclé, die hij na de tweede Py- van Dordrecht naar Huizen einde- bouwvakkersronde van Ulvenhout reneeën-etappe diende te verlaten, lijk weer eens als vanouds. Het was - ten tijde van de Tour - mag in de kwam deze winst hem goed van pas. de eerste 'fatsoenlijke' overwinning ogen van de sprintkoning van Post „Ik ervaar deze zege als een bevrij- van de Bilthovenaar sinds half juni, niet als zodanig worden be- ding", sprak Van Poppel opgelucht, toen hij in het Belgische De Panne schouwd. Na zijn echec in La Gran- DICK HEUVELMAN FRANKFURT (DPA) - Een vol strekte outsider staat na vier speel dagen aan de leiding in de Bundesli- ga. Eintracht Frankfurt, dat aan het einde van het vorige seizoen het be houd van het eerste Bundesliga- schap veilig stelde in een serie extra wedstrijden tegen de runner-up van de tweede Bundesliga, behaalde gisteravond zijn derde overwin ning. VFL Bochum, met de Neder landers Plomp en Reekers, werd met 4-0 verslagen door doelpunten van Turowski (2), Grundel en An dersen. VfB Stuttgart incasseerde zijn eerste tegentreffer in dit seizoen. Na 344 minuten werd doelman Immel gepasseerd door Von Heesen van Hamburger. SV. Het betekende de eerste nederlaag van de ploeg van Arie Haan in de competitie. Bayern München moest Karls- ruher SC in een spectaculair duel een punt afstaan (3-3). Dorfner gaf Bayern voor 35.000 toeschouwers de leiding, waarna Kreuzer met twee doelpunten de thuisclub op voorsprong bracht. Nog voor de rust sloeg Bayern terug door Dorf ner en Thon (2-3). Na de pauze her stelde Hermann het evenwicht (3-3). FC Köln miste tegen FC Kai- serslautern de produktiviteit van Povlsen niet. Het werd 4-0 voor de Keulenaren, die daarmee op gelijke hoogte met Eintracht bleven. Alle doelpunten vielen na de pauze en kwamen op naam van Rahn (2), Litt- barksi en Hassler. Borussia Dortmund won met 1-0 van Fortuna Düsseldorf door een doelpunt van international Möller. Nog geen Maradona ROME (AFP/SID) - Diego Marado na heeft zich nog altijd niet bij Na- poli gemeld. Woensdag wachtte een delegatie van de Italiaanse club op het vliegveld van Rome vergeefs op de Argentijnse balgoochelaar. Maradona, die tegen de zin van Napoli zijn vakantie al met enkele weken had verlengd, prefereerde een bijeenkomst van sponsors in Buenos Aires boven een terugkeer naar Italië, waar zijn ploeggenoten al vijftien dagen in training zijn. Naar verluidt zal de wispelturige aanvoerder nu donderdag zijn kof fers pakken, maar zeker is dat bij 'Don Diego' nooit. Twee spelers kregen de rode kaart: Wojtowicz van Fortuna en Kutowk- si van Borussia. België Anderlecht heeft gisteravond de Belgische competitie geopend met een grote overwinning öp Waregem (6-0). Al voor de rust stelde de ploeg van de ambitieuze trainer Aad de Mos de zege veilig door vier keer te Landskampioen KV Mechelen won voor 10.500 toeschouwers on der leiding van Ruud Krol met 3-0 van het gepromoveerde AA Gent. Vooral John Bosman was sterk op dreef. Hij nam het eerste en tweede doelpunt voor zijn rekening, de tweede uit een strafschop. Erwin Koeman liep tegen de gele kaart op. Wim Hofkens kwam pas na de rust, voor De Mesmaeker, in het veld. De eerste rode kaart van het sei zoen was voor Frans van Rooy van FC Antwerp. De ex-PSV-er trapte diep in de tweede helft van de uit wedstrijd tegen Lokeren zijn bewa ker Naudts na en werd weggezon den. Het duel eindigde in 0-0. BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Haarlem - RKC 0-2 (0-1). 14. Hoek- 0-1, 83. Schapendonk 0-2. Scheidsrechter Van de Ende Toeschouwers: 1500 Gele kaart Purperhart, Stafleu en Van Roon (allen Haarlem). drie jaar lang competitie speelde. "Dat was een te gekke tijd. We won nen alles. Zelf bereikte ik een rede lijk niveau destijds. Kwam bij de laatste vier bij de Masters. Nu heb ik een andere instelling, ik wil wel winnen, maar het gaat allemaal wat meer ontspannen". "Het feit dat ik bij de Leidse Hout ooit lid was, maakt me extra gemoti veerd. Wat zou het mooi zijn als ik hier in de finale kwam. Het gaat lek ker dus het moet kunnen. Ik krijg nu Frank Liefbroer (ook Nieuw Vennep, red.) tegenover me. Dat moet ik kunnen winnen. Daarna zal het wel Martijn Krans worden". Zo gemakkelijk als tegen Van Leeuwen zal hij het niet meer krij gen waarschijnlijk. Na een eerste set die Van Rijn met twee schitte rende aces afmaakte (6-1) leek Van Leeuwen zich enigszins te herstel len. Met een servicedoorbraak haal de hij een 3-0 achterstand op tot 3-2 om vervolgens weer te vervallen in het foutenfestival van daarvoor. Van Rijn stond toen niks meer af. ROB VAN DER ZANDEN Feyenoord - Volendam 1-1 (1-1). 33 Vermes 0-1. 36. Keur 1-1. Scheidsrechter Van Vliet. Toe schouwers 11.211. Gele kaart: René Binken. Zwarlhoed, Steltenpool. Bartehngs (allen Volen- BVVD -MW 0-3 (0-1). 4. Vincent 0-1, 47. Delahaye 0-2.63 Delahaye 0-3. Scheidsrech ter: Overkleelt. Toeschouwers- 2850. Gele kaart Barendse (Den Bosch), Verbeek en Vincent (bei den MW). Ajax - Vitesse 5- 2<3-0). 2. Fischer 1 -0,27. Roy 2- 0, 42. Wouters 3-0, 58. Winter 4-0, 66. Ronald de Boer 5-0. 78. Van den Brom 5-1, 84. Hilgers 5-2 JC - Sparta 1-1 (0-1). 7. Vaike 0-1, 59. Haan 1-1. Scheidsrechter' Schuurmans, toe schouwers: 6500. Geel. Hanssen en Verhagen (beiden Roda JC). Vurens en Spork (beiden Spar- Roda JC FC Twente Fortuna S Sparta PSV 2 2 0 0 4 5-1 2 0 2 0 2 2-2 2 0 2 0 2 1-1 10 0 10 1-3 1 0 0 1 0 0-3 1 0 0 1 0 0-4 2 0 0 2 0 0-3 0 0 0 0 0 0-0 TOPSCORERS: 1. Hoekstra (RKC) 3. 2. Fischer, Wouters, Ronald de Boer. Winter (Ajax), Delahaye (MW) 2 EERSTE DIVISIE De Graafschap - Telstar 1-4 (1-2). 21Leeuwerik 1-0, 31. Van den Hoogenband 1-1,35. Visser 1-2, 77. Oostrom 1-3,90. Van Berkel 1-4. Scheidsrech ter: Blom. Toeschouwers: 2800. Geel: Van der Zwaan (Telstar). Wageningen - Excelsior 2-2 (1-1). 6. Pronk 0-1 (strafschop), 33. Van de Brink 1-1, 71. Van de Pol 2-1, 72. Wolff 2-2. Scheidsrechter Luinge. Toe schouwers: 2500 Geel: Van Buren (Excelsior). Heerenveen - DS'79 3-1 (2-1). 6. Angel (straf schop), 34. Dijk 2-0, 37. Beuk 2-1, 54. Bijl 3-1, Scheidsrechter: Luijten. Toeschouwers: 5200. Geel: Huitema, Van Di)k (beiden Heerenveen). VW - Veendam 0-1 (0-1). 2 Brouwer 0-1 (straf schop). Scheidsrechter: Van de Niet. Toeschou wers: 4700. Geel: Rutten, Driessen (VVV), Söllner, De Haan (Veendam). Emmen - PEC 0-0. Scheidsrechter; Uilenberg. Toeschouwers: 4191. Geel: Schaap (Emmen), Meijerman (PEC Zwolle). Helmond Sport - SW 0-3 (0-0). 54. Van Velzen 0-1, 60. Van Velzen 0-2, 72. Van der Laan 0-3. Scheidsrechter: Klootwijk. Toeschouwers: 2500. Geel: Arends. Coort (beiden Helmond Sport), Van Velzen, Goree, Rietbroek. Van der Laan (allen SVV). Go Ahead Eagles - AZ 0-1 (0-1). 4. Roos 0-1. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers- 1000. Heracles - NAC 3-1 (2-1). 7. Dennis van der Gijp 0-1, 27. Velten 1-1, 39. Bleuming 2-1, 69. Elberse 3-1. Scheidsrechter: Brekelmans. Toeschouwers: 2800. Geel; Van Gils (NAC). Eindhoven - Cambuur 2-2 (1-2). 40. Carbo 0-T. 44 Hoogma 0-2, 45. Böckling 1-2, 63. Maas 2-2. Scheidsrechter Reygwart. Toeschouwers: 2750. 2 2 0 0 4 6-1 2 1 1 0 3 3-1 2 0 2 0 2 5-5 2 0 2 0 2 4-4 2 10 12 2-2 2 0 1114-6 2 0 1113-5 2 0 0 2 0 2-7 EK BONN Finales mannen 100 m vlinder: 1 Szukala (Pol) 54.47. 2. Gutzeit (Fra) 54,50, 3. Herrmann (BRD) 54,54, B-finale: 1. Ran (Ned) 55,24. 400 m wis- 1. Darnyi (Hon) 4,15.25, 2. Kühl (DDR) 7 15,39, 2. Bondsrepubliek 7.17.38. 3. DDR 7 17,79. Vrouwen 200 m vrij: 1 Stellmach (DDR) 1.58,93, 2. Marianne Muis (Ned) 1.59,96, 3. Ja- cobsen (Den) 2.00,35,200 m school: 1Börnicke (DDR) 2 27,77,2. Becue (Bel) 2.29,94,3. Volkova (Sov) 2.29,95. EK BONN Mannen, 'tussenronde: Groep B: Nederland - Frankrijk 6-4. Stand 1. Sovjetunie 3-6, 2. Joego slavië 3-6, 3. Nederland 3-3, 4. Frankrijk 3-1, 5. Roemenië 3-1 Bulgarije 3-1. Groep C: Italië - Tsjechoslowakije 11-8, Bondsrepubliek - Honga rije 11-9. Groep D: Joegoslavië - Bulgarije 13-6, Sovjetunie - Roemenië 12-5. groep E (13e plaats): Zweden - Oostenrijk 8-8. 13e t/m 16e plaats: Polen - Groot-Brittannie 10-4. Vrouwen, eerste ronde: Groep C: Frankrijk - Noorwegen 12-8, Hongarije - Zweden 20-5. Groep D: Neder land - Bondsrepubliek 13-4, Italië - Griekenland 9- 57 i 24 (met 1.57.09), 2, Vanderaerden (Bel) z.t, (met. t 1.57.14), 3. Hermans (Ned) z.t. (met. bon. 1.57 19). 4. Talen (Ned), 5. Dhaenens (Bel). Tijd rit: 1. Marie (Fra) 15 km in 20 minuten en 25 se conden (met bonificatie 20.10), 2. Yates (GBr) op 10 seconden (20.25), 3. Solleveld (Ned) 0.16 (20.36), 4. Vanderaerden (Bel) 0.17, 5. Nijdam (Ned) 0.21 Algemeen klassement: 1Marie 6.37.32,2. Ya tes 0.10, 3. Nijdam 0.16, 4. Beuker 1.00, 5. Van deraerden 1.06, 6. Solleveld 1.12, 7. Pieters 1.14, 8. Kelly 1.20, 9. Schurer z.t., 10. Lauritzen 1.26, 11 Anderson (Aus) 1.28,12. Van Vliet (Ned) 1.31, 13. Vekemans 1.32.14. Hermans (Ned) 1.35,15. Jakobs 1.38.16. De Vries z.t., 17. Dhaenens (Bel) 1.39, 18. Nijboer z.t., 19. Harmeling 1.42, 20. So- rensen (Den) 1.43, 21. Van Poppel 1.44, Van Veenendaal regeert peloton POELDIJK De Sassenheimse wielrenner Frank van Veenendaal regeert met stevige hand in het ama teurpeloton. Na zijn in de Omloop van de Mijnstreek, legde hij giste ren eenieder zijn wil op in de Ronde van Poeldijk. Met meer dan een ron de voorsprong behaalde hij zijn vijf de seizoenszege. Tom de Jong uit Roelofarendsveen werd vijfde. Bij de junioren kwam Pascal Vergeer (Warmond) als zesde over de streep, Richard van Kempen (Nieuwveen) werd zesde bij de liefhebbers. Aloys Goossen uit Leiden werd zevende.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16