Gewoon dat bad in en rammen' SP0STV Ajax blaakt van zelfvertrouwen Feyenoord op de oude voet verder PSV staat nu al op grote achterstand Vitesse geen partij: 5-2 Opnieuw puntverlies Burgemeesters betwijfelen nut van voetbalpas Opnieuw zilver voor Marianne Muis op EK Waterpoloërs op goede weg Schoonspringer Jongejans verder DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1989 SPORT PAGINA 15 AMSTERDAM (GPD) Ajax heeft de eerste, harde klappen uit gedeeld in het gevecht met een vooralsnog onzichtbare vijand. PSV zal wellicht toch iets bleek rond de neus geworden zijn van de vliegende start van de Amsterdammers, met overtuigende cijfers virtueel leider van de eredivisie en na twee competitiebeurten bulkend van het zelfvertrouwen. Als Vitesse, na FC Den Haag gis teravond Kop van Jut, al gedacht had PSV een handje te kunnen helpen, kwam het gisteravond in de met 15.000 toeschouwers goed gevulde Watergraafsmeer bedrogen uit (5-2). Ajax kan het zich nog even permit- toernooi' dinsdag aan de slag met teren met het hoofd in de wolken te Nacional de Montevideo en een dag lopen. De competitieleiding is de later met de organiserende club. Amsterdammers goed gezind weest. Voordat Ajax op 3 september naar FC Twente reist, krijgt de nog steeds door tal van blessures gepes te ploeg makkies, op papier althans, als Sparta en MVV op bezoek. Een mooiere gelegenheid om op krach ten te komen en warm te draaien voor de duels tegen PSV en Austria Wien, lijkt nauwelijks denkbaar. Over de vaderlandse competi tietopper in Eindhoven, gepro grammeerd op zondag 10 septem ber, is het laatste woord overigens nog niet gezegd. Ajax moet, in We nen, al op dinsdag 12 september te gen Austria Wien aan de bak en voelt niets voor twee loodzware duels binnen een tijdspanne van drie dagen. Bijkomend probleem is dat de NOS de wedstrijd, zoals dat ook de afgelopen twee seizoenen het geval was, (op een afwijkend tijdstip) rechtstreeks wil uitzenden. Om het zichzelf lastig te maken, onderbreekt Ajax, nog kwetsbaar onthaald op een rits tegendoelpun- Pret De twee tegentreffers, maar vooral de ingezette strafexpeditie van de burgemeesters, vergalde de pret van Beenhakker gisteravond enigszins. „Vier punten voor op PSV, maar wat mot ik daarmee?", vroeg de trainer zich sarcastisch af. „In Nederland is zo langzamerhand een krankzinnige situatie, een poel van jolijt, ontstaan. Als we zo door gaan, zijn we eind oktober al kam pioen. Die voorsprong op PSV zegt me niks. Ik kijk niet naar PSV, ik kijk naar Ajax. Wat heb ik nou met PSV te maken?" Nog niks, in ieder geval. Na FC Den Haag duldde Ajax ook de twee de promovendus geen enkele vorm van inspraak. Bij tijd en wijle swin gend als in het tijdperk-Cruijff en met Fischer als onverwachte aan drijver voorin, werd Vitesse van het kastje naar de muur gespeeld ROTTERDAM (GPD) Wanvertoningen zoals tegen Volendam (1 1) heeft Feyenoord de laatste jaren al bij bosjes in eigen Kuip ten beste gegeven. Er is dus niks nieuws onder de zon. Het is wel pijnlijk te moeten constateren dat de lamlendigheid, de moede loosheid en de zwaarmoedigheid, die zich doorgaans pas rond de Kerst of in de tweede helft van het seizoen van de stadionclub meester maken, zich nu al in de eerste de beste thuiswedstrijd hebben gemanifesteerd. Zoekend naar verklaringen kon trainer Pim Verbeek gisteravond laat niet anders concluderen dan dat zijn spelers verlamd waren geweest door faalangst. „Vanaf de eerste minuut jongens bang ot doen. Dat moet een reactie zijn ge weest op de debacle van afgelopen zondag. Dat een jongen snel mogelijk uit de mand moest iets verkeerds te verdwijnen. De potige spits werd een paar maal zo hardhandig de oren gewassen, dat hij uit nijd zijn (dikke) kont tegen de krib gooide en tien of achttien jaar zich daar niet enkele keren niet op de training v meteen overheen kan zetten, kan ik scheen. Maar plotsklaps was Ziertje Pal Fischer kan moeilijk bij de bal, terwijl hij „Dat gelul over een miskoop moet maar 'ns uit zijn. Het kan nog met de week groter. Deze jongeman kan voor Ajax nog enorm veel de hebben". door iets van zijn glans. „En daar ben ik niet blij zijn rendement wordt defensie, toch al ontmanteld door verklapte Beenhakker. „Met i Verbeek: „Ik heb de laatste dagen geen klagen gehad over Zier en hij heeft dinsdagavond in het tweede elftal een meer dan r ik moet toegeven dat uitstekende wedstrijd gespeeld. Bij routiniers mag je verwachten dat ze de rest op sleeptouw nemen. Ik heb me er over verbaasd dat dit niet ge beurd i de blessure van Verkuyl en de afwe zigheid van Larsson die met Zwe den in en tegen Frankrijk moest oe fenen raakte in de slotfase de spelen is prima, dat moet Ajax ook, ar 't werd een beetje te gek. Op n moment zie je hoe kwetsbaar zijn zonder Wouters. Als organi- kluts kwijt. Van de Brom en Hilgers sator is hij onmisbaar. Er moet toch profiteerden van de desorganisatie, reeks kanttekeningen te plaatsen veroorzaakt door het geblesseerd PAUL ONKENHOUT de laatste weken al vaker a baasd heb". Hoe de uiterlijk ongebroken Pim Verbeek zich op zijn bank heeft zit ten ergeren, blijkt uit het feit dat hij een kwartier voor tijd Zier Tebben- hoof liet opdraven. Tot voor een paar dagen werd Tebbenhoff door de trainersstaf van Feyenoord nog als de 'rotte appel' beschouwd, die door de overdosis youngsters golfstroom blessures, volgende week de competitie voor een uit stapje naar het tweede vaderland van Don Leo. In Valencia gaat Ajax in het zogenaamde 'Sinaasappel- DEN HAAG (GPD) - De zeventien burgemeesters met een eredivisie club in hun gemeente staan uiterst gereserveerd tegenover voortzet ting van het huidige experiment met de voetbalpas. Veel burge meesters laten het van een gesprek met minister van Dijk (binnenland se zaken) afhangen of zij hun mede werking aan het experiment verle nen. Van Dijk heeft verklaard het project te stoppen als er te veel wei geraars zijn. De gemeente Rotterdam wijst voortzetting van de hand. Gronin gen en Haarlem voelen er ook voor om verdere medewerking aan in voering van de voetbalpas te weige ren. Overige gemeenten twijfelen nog. Morgen vindt het gesprek met Van Dijk plaats. Kasparov en Salov blijven aan de leiding SKELLEFTEA (ANP) - Gary Kasparov en Viktor Salov hebben in de Zweedse plaats Skelleftea de koppositie tijdens het laatste schaaktoernooi om de wereldbeker behouden. Beiden remiseerden hun Gisteren, op de tweede dag ten (Fischer, Roy, Wouters, Winter en Ronald de Boer) van grote schoonheid. De oudste werknemer in de eredivisie, laatste man Frans Thijssen (37 inmiddels), werd er tu reluurs vari en zijn collega's in de Arnhemse verdediging beleefden, op de talentvolle rechtsback Stu ring na, eveneens een onaangename voetbalavond. Fischer Met zijn tweede competitietreffer, een hele mooie, wees Pal Fischer Ajax 180 seconden minuten na een indrukwekkende minuut stilte voor de bij de SLM-ramp overleden Lloyd Doesburg, de weg. De Hon gaar, die de ergste aanpassings moeilijkheden achter de rug lijkt te hebben en gisteravond zijn cipier Bos dolde bij het leven, vergat de zwaartekracht even en kopte han gend in de lucht de bal achter Van der Gouw. Dat Fischer daarna Wou ters in staat stelde 3-0 aan te teke nen en in de tweede helft Ronald de Boer op maat bediende (5-0, tweede seizoenstreffer), deed vooral Leo Beenhakker goed. DEN HAAG (ANP) - PSV moet nog aan de competitie beginnen. Ajax heeft al vier punten én ne gen doelpunten. Naast de Am sterdammers staan MW en RKC aan de kop van de ranglijst met de maximale winst uit de eerste twee duels. Maastricht en Waalwijk vochten vorige competitie tot de laatste speeldag tegen degradatie. PSV miste de eerste twee wed strijden. De kampioen kreeg zon dag vrijaf voor een toernooi in La Coruna, de wedstrijd van gisteren tegen FC Groningen werd verbo den. Komende weekeinde start PSV de competitie tegen Willem II. Roda JC, jarenlang in de sub top, miste tegen Sparta de ge schorste spits Van Loen zeer. Hofman vond geen 'kopgraag' hoofd voor zijn vele voorzetten. Sparta miste vele kansen, scoor de slechts eenmaal door Valke. Haan maakte gelijk tijdens een Kerkraads offensief in de tweede helft. MW buitte in Den Bosch ach ter elkaar fouten en aarzelingen in de verdediging van BW af. Van der Hoorn was verkocht aan Dun dee United en Van Eek zat een schorsing uit. Coach Israel gaf de 18-jarige Meulendijk een kans als libero. MW zegevierde met snel uitgevoerde aanvallen met doel punten van Vincent en Delahaye (2). De Roode heeft voor voor Wil lem II zijn schotvaardigheid nog niet kunnen waarmaken. De Ha genaar kwam gisteravond in de laatste minuut van de thuiswed strijd tegen FC Twente vrij voor doelman De Koning. Hij faalde. De Koning kreeg het schot recht op hem afgevuurd. Daardoor bleef het 0-0. In feite was dit de terechte uit slag. Willem II had een licht over wicht. maar verdiende niet meer dan één winstpunt. De praktische gelijkwaardig heid van beide ploegen in combi natie met het hoge tempo, zorgde voor een aantrekkelijk kijkspel. Vooral in de tweede helft resul teerde het van weerskanten aan vallende voetbal ook in enkele goede kansen. In de 57e minuut schoot Nielsen voor FC Twente in goede positie naast na een voorzet van Huistra. De international heeft de topvorm overigens nog niet te pakken. Aan de andere kant misten Brood en Van der Borgt voor Willem II op een haar het doel. RKC boekte een gemakkelijke overwinning in de uitwedstrijd tegen Haarlem. Hoekstra, de top scorer van de eredivisie, strafte al vroeg een fout van doelman Met god af. RKC kon vervolgens een afwachtende houding aannemen en op de counter spelen. Bij een van die uitvallen zorgde Scha pendonk voor 0-2. Eerste divisie Na twee speelronden hebben vier clubs in de eerste divisie nog de honderd procent score. Dat zijn SW, Telstar, AZ en Heerenveen. Van het kwartet springt de pres tatie van Telstar er uit. De Velze- naren sloegen in in de Achter hoek stevig toe: 1-4 tegen De Graafschap. De Graafschap nam door Leeu werik in de 21e minuut de leiding, maar Telstar liet zich niet van de wijs brengen. Van den Hoogen- band (ex-FC Den Haag) maakte gelijk, waarna Visser nog voor de rust Telstar op voorsprong bracht (1-2). Na de pauze profiteerde Tel star van de aanvalsdrift van de thuisclub. Via knappe tegensto ten maakten Oostrom en Van Berkel er 1-4 van. SW kwam in Helmond in een incidentrijke wedstrijd aan de tweede zege (0-3). Van Velzen scoorde twee keer, Van der Laan het derde doelpunt. Arbiter Klootwijk trok zes keer geel, waarvan vier keer voor de Schie dammers. Bij SW ontbraken nog Molenaar, Tol en Verkaik door blessures en ziekte. Heerenveen versloeg in eigen huis DS met 3-1 en AZ had aan eéri doelpunt van Roos, zijn derde in de competitie, om Go Ahead Eagles in Deventer te verslaan. Eagles is overigens de enige ploeg in de eerste divisie die in 180 mi nuten nog niet heeft gescoord. BONN (GPD) Zelfs de tot nu toe onaantastbare Oostduitse zwemsters beginnen zich inmiddels angstig af te vragen waartoe Marianne Muis werkelijk in staat is. Nu de 21-jarige Nederlandse eindelijk afstand heeft genomen van haar bescheiden instelling, weet ze het zelf ook niet meer. afgebroken partijen uit eerdere den tegen Hübner. De wereldkam pioen moest nog een restje uit de tweede ronde wegwerken, Salov uit de vierde. i de Europese kampioenschappen in Bonn, 'vloog' Muis al naar haar der de medaille van het toernooi. Zilver op de 200 meter vrije slag, de laatste Nederlandse zwemster die daar aanspraak op maakte was Enith Brigitha, vijftien jaar geleden. Maar meer nog dan het zilver, het persoonlijk record en het feit dat ze als tweede oranje-badmuts op deze discipline onder de twee minuten was gedoken, deed de overwinning op de Oostduitse Heike Friedrich haar stralen. De regerende olym- Coach Rob Schou- pisch-, wereld-, en Europees kam pioene, bovendien houdster van het wereldrecord op de 200 vrij, werd flarden gezwommen Het scheelde dertig meter, of de studen te fysiotherapie had hetzelfde BONN (ANP) ten glunderde en zijn afgematte po loselectie kwam niet verder dan geforceerde glimlach. De vreugde volledig gold de overwinning van 6-4 (1-0 2-2 door de ontketende Muis. 3-1 0-1) op Frankrijk, behaald in allerminst fraaie wedstrijd met effectief spel. Wat telde daan met Manuela Stellmach, óók was de overwinning, de onooglijk heid van het duel was al vergeten voor iedereen zich had afgedroogd. Tegen de Fransen bleek de verde- DDR. "Echt, sprak Marianne Muis afloop met gloeiende wangen 1 nog lucht over toen ik aantikte. Ik sta versteld van mezelf'. Honderdzeventig van de in totaal af te leggen tweehonderd meter had ze het complete veld in de A-finale in haar ban gehouden. Friedrich, Stellmach, normaliter de Oostduit se tandem die het tempo in het bas sin bepaalt, moeten stomverbaasd zijn geweest over de stormachtige opening van Muis. Het bleek een vooraf uitgestippelde taktiek te zijn geweest, die herinneringen opriep aan de race die Annemarie Verstap pen in 1982 de wereldtitel op deze discipline opleverde. Bondscoach Ton van Klooster: "Marianne had na haar zilveren en bronzen plak van de eerste dag na tuurlijk vleugels gekregen. Ze voel de zich als nooit tevoren. Onver slaanbaar. Daar zijn we dus op ver der gegaan ja, op dat gevoel. Ge woon dat bad in, heb ik haar voorge houden, en rammen maar. Op de Amsterdamse (de geboortestad van diging de beste aanval. Defensief niet eens meer waar mijn grenzen ging er met Arnoud Posthuma als liggen. Het ging vanavond zo mak- De estafetteploeg uitblinkende doelman nimmer iets verkeerd. Dat was de basis voor het goede resultaat, dat zelfs niet door de betreurenswaardige arbitrage van de Westduitser Selzsam en zijn Spaanse vakbroeder Cillero in ge vaar kon worden gebracht. „Onze verdediging is eigenlijk het gehele jaar al een sterk geheel", stelde Schouten na de tweede over winning in Bonn nog maar eens te vreden vast. „Zelfs tegen die Rus sen liep het zondag drie perioden voortreffelijk. Alleen toen we in het laatste kwart ook nog eens te oppor tunistisch wilden aanvallen, vlogen nog vier ballen in ons doel." De Nederlandse zege op Frank rijk was voor het toernooi welkom, maar doel op zich is genoemde oost- bloklanden voor te blijven. De Fransen hebben zich namelijk in Seoul al gekwalificeerd voor het wereldkampioenschap in Perth. Nederland moet dat in Bonn doen door in ieder geval de Bulgaren en de Roemenen achter zich te hou den. Een plaats bij de beste acht van Europa is dan automatisch een feit. De twee punten meer en het veel be tere doelsaldo van het moment is een overtuigende aanloop, die ech ter tegen Joegoslavië (vandaag) en Roemenië (morgen) moet leiden tot een geslaagde sprong. met krachttraining te beginnen, soepeitjes. Ik had zelfs "Ik heb", relativeerde Marianne echt uitgegroeid tot een internatio- Muis de inbreng van Van Klooster, nale topper. De doorbraak diende tweemaal per week. Muis: "Dat "vooraf bepaald dat ik vanavond zich vorig jaar al voorzichtig aan op misschien nog wel de meest logi- mijn eigen_race wilde zwemmen, de Olympische Spelen, waar ze met sche verklaring Historische zege voor cricketers AMSTELVEEN (ANP) - Het Ne derlands cricketelftal heeft gis teren een historische overwin ning behaald op Engeland in de eerste officiële landenwedstrijd tussen beide landen. De gasten, die met een sterk verjongd team naar Nederland waren geko men, dienden zich met drie runs verschil gewonnen te geven. De beslissing viel pas op de laatste bal van de wedstrijd. Nederland speelde goed: in 40 overs kwam het team tot een to taal van 176 runs voor het verlies van zeven wickets. Beste batter in het Nederlandse team was de Westindiër Nolan Clarke. Hij weerstond als beste de Engelse bowlers. Clarke kwam tot 77 runs, waaronder zeven keer een zes en drie maal een vier. Gouka debuteerde verdienstelijk met achttien runs, evenveel als Lif- mann en Gomes. Voor Enge land veroverden Pringle, Tho mas en Base ieder twee wickets. Dat heb ik Ton meegedeeld. Ik wil de een alles of niks-poging wagen, Keihard afgaan, en dan maar zien deze EK lijkt niets meer haar i waar het schip zou stranden. Maar weg te kunnen staan. Met dank dat ik zo'n voorsprong op zou bou- "mijn trainer Ruud Veldman", zegt hupsekee, wen, dat had ik toch ook weer niet Muis, "en de krachttraining waar verwacht. Toen ik Friedrich niet we dit seizoen mee begonnen zijn", meer in mijn ooghoeken zag, dacht Vorig jaar nog trainden Marianne ik dat ze ruim voor me lag. Een paar en haar tweelingzus Mildred onder meter verder zag ik haar ineens ver Loet Geutjes van AZ en PC in achter me spartelen. Dat gaf me de Amersfoort, maar toen zich daar fi- kick om door te trekken". nanciële problemen voordeden, Net als op de 100 meter een dag werd aan die samenwerking een rap eerder kwam Muis, studerend in einde gemaakt. De keuze voor Utrecht maar oorspronkelijk af- Ruud Veldman is aan de andere komstig uit Ommen, in de slotme- kant ook weer opzienbarend. Veld- ters tekort voor de Europese titel. man is de bondscoach van de natio- "Na 50, 100 en 150 meter keerde ik nale vinzwemmers, heeft daarnaast constant als eerste. En dan gebeurt nog enkele triathleten onder zijn het me toch weer hè? Ik weet dat de hoede, maar wordt totaal niet seri- Oostduitsers speciaal op die laatste eus genomen in het zwemwereldje. meters trainen. Maar hoe? Ik heb er "Ze mogen dan vreemde gedach- wel eens naar gevraagd, maar ze la- ten over hem hebben, mij bevalt hij ten niets los. Misschien wel logisch uitstekend", zegt Marianne Muis. ook, als ze het wel zouden vertellen, "En als het even kan, blijven we bij zou ik de training direct aanpas- hem trainen. Ik heb inmiddels al sen". wel een nieuwe aanbieding van AZ Actma en PC op zak, maar daar laat ik mijn Ui ld vader wel over beslissen. Het liefst Zoals zoveel zwemsters wegens ast- gaan we met Ruud verder", matische klachten aan de sport be- Het was ook Veldman die de gonnen, is Marianne Muis nu toch 'Muisjes' er dit sezoen toe aanzette mijn progres- Buiten het bad trainen we met na gewichten, in het water met elas- de tiek.. Dat wordt aan je voeten gebon den, aan de kant vastgemaakt, en maar. Bij ge brek aan een zwemtank, inderdaad. Je krijgt er ontzettend veel 'power' van in je benen. Ik heb me nog nooit zo fit gevoeld als dit jaar, na-olym pisch of niet". BONN (ANP) - Edwin Jongejans is gisteren in Bonn bij het Europees kampioenschap schoonspringen de 1-meterplank doorgedron gen tot de laatste acht. De 22-jarige eindstrijd. Badhoevedorper had in de kwartfi nale geen moeite met zijn drie con currenten. achter de Noor Aasen, voor v zijn keuzeprogramma al e Koppel Omdat Dwight Blackson licht ge blesseerd was, vormde Piet Keur gisteravond weer een koppel met Wlodi Smolarek, die het op zijn ou de dag kennelijk moeilijk kan ver kroppen dat hij tegen Utrecht ge passeerd was. Van de Pool, die ook vorig seizoen al liet blijken dat hij alleen op de linkervleugel tot zijn recht komt, ging in het centrum to taal niets uit. Hij werd met huid en haar opgevreten door Jaap Zwart- hoed, die een van zijn tackles met een gele kaart moest bekopen. Piet Keur was ook niet het toon beeld van ijver en enthousiasme, maar hij had in de eerste helft ten minste drie goede acties, waarvan er een Feyenoords gelijkmaker op leverde In de 35e minuut trok hij de bal knap over het hoofd van een te genstander heen om meteen in te schieten. Het was zijn honderdste competitiedoelpunt. Vermes Drie minuten daarvoor had Peter Vermes, een Amerikaan van Hon gaarse afkomst, zijn eerste Neder landse competitietreffer laten aan tekenen. Nadat Nortan had misge tast bij een cross-pass van oud- Feyenoorder Johan Steur, kon hij ongehinderd op Joop Hiele afgaan, die daarvoor al een paar gevaarlijke voorzetten en schoten van Berghuis onschadelijk had moeten maken. Piet Keur was voor rust de enige aanvaller die nog wel eens de han den op elkaar kreeg van de 11.211 toeschouwers. Regi Blinker had in de oud-Excelsior-speler Winand van Loon een lastige tegenstander en op rechts leek Ton Lokhoff zich al te hebben neergelegd bij het feit dat hij straks plaats moet maken voor de Hongaar Jozsef Kiprich, die gistermiddag in Rotterdam arri veerde, 's avonds op de tribune zat en vandaag medisch wordt ge keurd. Schoffelen Het feit dat Volendam vier gele kaarten moest incasseren kan als een teken worden gezien dat de Noordhollanders zich, zoals trainer Leo Steegman het uitdrukte, „niet door Blinker wensten te laten dol len en zich niet de kaas van het brood wensten te laten eten". Dat Volendam het in de tweede helft toch nog even benauwd kreeg, was volgens Steegman voorname lijk te wijten aan de Feyenoord-sup- porters. „De Kuip blijft de Kuip", zei hij, „en dat publiek blijft fantas tisch. Als er even wat te beleven valt, reageert het meteen". Het is al leen zo jammer dat de trouw van het inmiddels wel sterk uitgedunde le gioen zo slecht beloond wordt. DICK VAN DEN POLDER "Marianne", stak bondscoach Van Klooster zijn bewondering niet on der stoelen of banken, "heeft de lengte (1.86 m), het gewicht (72 kg), de kracht en de instelling om tot een hele grote uit te groeien. Bovendien is ze bewust bezig op dit moment. Ze is gretig, neemt dingen aan, kijkt goed om zich heen en investeert véél, héél veel uren training". En na enige overweging: "Het prototype van de topper, inderdaad". KAREL JANSEN Een mislukte tweeëneenhalve contrasalto was er de oorzaak van dat Jongejans zich niet rechtstreeks kwalificeerde voor de halve met tegenstan ders als Meyer (BRD), Styren (Noo) Gladtsjenko (Sov) zijn vooruit zichten gunstig zijn. De extra ronde Wessel Zimmermann, de tweede kwam overigens niet ongelegen. De Nederlander, miste net als bij de 3- in Florida wonende Nederlander, meter het vervolg. De Zoetermeerse die op zoek is naar sponsors om zich student eindigde met een totaal van ongestoord op de Olympische Spe- 257,37 als dertiende, drie punten len te kunnen voorbereiden, mocht rigens de kwartfinales tegen onder wedstrijdruk, zij het een beperkte, anderen Jongejans het eindstation presenteren. Het werd gewaardeerd was. Bonn (400 vrije slag dames, 100 meter vrtje slag he ren, 100 meter rugslag dames, 200 meter rugslag heren en 4 x 100 meter vrije slag- estalette dames), schoonspringen (1 me ter plank heren) en waterpolo. 18.00-18.30 SKY: Motor Sport News. 18.05-18.18 Ned 2 Wielrennen: Profron de van Nederland. 18.05-18.35 BBC 1. Move it: jeugdsport- competitie (vandaag atletiek en wielren nen). 18.30-19.00 SKY. Surfen: magazine 18.45-19.05 BRT 2: WK Wielrennen: baanwedstrijden in Lyon. 19.00-20.00 SKY: EK zwemmen, schoon- springen en waterpolo in Bonn. 20.00-21.00 SKY: Paardesport: British Open Horse Trials. 21.00-22.00 SKY: Voetbal: World Cup 22.30-22.50 BRT 1WK wielrennen Lyon: baanwedstrijden. 22.55-23.35 Ned 3: Studio Sport: EK zwemmen in Bonn en EK Concours Hippi- 23.00-23.30 Did 1ARD-Sport extra: EK voor springruiters (eerste kwalificatieron de) en WK wielrennen in Lyon (baanwed strijden). 23.00-00.00 SKY: Wielrennen. WK in Lyon (baanwedstri|den). 00.00-01.00 SKY: EK zwemmen, schoon springen en waterpolo. VRIJDAG 10.00-12.00 Did 1: ARD-Sport extra: EK zwemmen vanuit Bonn (400 meter vrije slag heren, 100 meter vlinderslag dames, 200 meter schoolslag heren, 100 meter schoolslag dames en 4 x 100 meter vrije slag heren). 10.55-11.25 BBC 2 Three Days One Summer documentaire over een cricket club.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15