Marianne Muis als premiejager Jelle Nijdam kan ook op de sprint goed uit de voeten Breukink dient contract bij ploeg Post wellicht uit SrooRPTTV Geld en twee medailles voor zwemster op EK Optimisme bij poloërs WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1989 SPORT PAGINA 15 DORDRECHT (GPD) - In Frankrijk noemen ze hem een finisseur, iemand die als de streep in zicht komt, een dusdanige snelheid kan ontwikkelen dat hij Jan en alleman uit het wiel fietst. Jelle Nijdam heeft op die manier al vele triomfen op zijn conto geschreven. In Dordrecht, eindpunt van de eerste etappe van de Profronde van Nederland, liet Nijdam gisteren'zien dat hij meer is dan een finis seur. De Brabander, liefhebber van de vijftiger jaren cultus, ontpopte zich in de stad aan de Merwede als een begenadigd sprinter. Eentje die met succes de handschoen opnam met erkende spurters als Peter Pieters, Wiebren Veenstra, Sean Kelly en Mathieu Hermans. Zij allen moes ten het in een 'halve' massasprint (27 man) afleggen tegen Nijdam, die zichzelf daarmee aan de vooravond van zijn 26ste verjaardag een leuk cadeau bezorgde. De zege, zijn elfde al dit seizoen, kreeg een oranje-verpakking, want dank zij de bonificatie (15 secon den) nam hij de leiderstrui over van de Engelsman Sean Yates. Het is niet de eerste keer dat Nijdam in de vaderlandse rondrit als klassement sleider fungeert. Jaar-in-jaar-uit treedt hij hierin op de voorgrond. De afgelopen twee jaren werd hij, respectievelijk door Teun van Vliet en de Fransman Thierry Marie, op de slotdag van de eindzege afgehou den. De ronde is hem ook op het lijf geschreven. Veel vlakke wegen en korte explosieve tijdritjes, waarin hij als 'meester van het zware ver zet' moeilijk is te kloppen. Maandag in de proloog lukte dat Sean Yates, ook zo'n ongegeneerde tempobeul op de fiets. De Brit was toen een lut tele seconde sneller. Vandaag komt het in Huizen tot een herkansing voor Nijdam. Na een kort ochtendritje wordt er dan opnieuw tegen het uurwerk gestre den. Dit keer bedraagt de afstand 15 kilometer. Er is Nijdam op zijn ver jaardag alles aan gelegen revanche te nemen op Yates, want dat pro- loogverlies zit hem niet helemaal- lekker. Vandaar dat Nijdam, in na volging van Greg LeMond, het met een triathlonstuur gaat proberen. Aanvankelijk wilde hij dat voor het eerst in de Trofeo Baracchi gaan doen. Spaghetti-stuur Insiders hebben hem er echter van overtuigd dat het echt sneller gaat met dat zogenaamde spaghetti- stuur. Nijdam: „Het schijnt dat het op 15 kilometer zo'n 20 seconden scheelt. Ik heb er al even mee gere den en ik moet zeggen dat mijn eer ste indruk goed is. Je zit toch aero- dynamischer op de fiets en het geeft meer rust. Eerst moest ik altijd la chen om zulke dingen, maar ik be gin er nu toch wel in te geloven". Zoals Nijdam, die tot Voor kort Burgemeester Groningen is tegen experiment met voetbalpas GRONINGEN (ANP) - Burgemees ter Staatsen van Groningen, de hoofdofficier van justitie en de hoofdcommissaris van politie te Groningen vinden dat moet worden gestopt met het experiment met de voetbalpas. „Het is een verkeerd instrument dat het probleem van het voetbal vandalisme niet iri het hart aan pakt", zei burgemeester Staatsen gisteren, vooruitlopend op het ge sprek dat de betrokken burgemees ters vrijdag over het pasjesexperi ment hebben met minister Van Dijk. Een tweede reden die Staatsen aanvoert tegen de" voetbalpas is het feit dat deze het afgelopen weekein de niet effectief is gebleken. „De enige manier om het vandalisme te bestrijden is de raddraaiers in de kraag vatten en ze een stevige douw te geven", aldus Staatsen. Volgens de burgemeester is de Groningse aanpak zeer succesvol gebleken, getuige het feit dat de to tale inzet van politiemensen tijdens voetbalwedstrijden het vorig sei zoen is gehalveerd. Gisteren besloot burmeester Tonnaer van Sittard het eredivisieduel Fortuna-Utrecht te verbieden omdat de veiligheid niet kon gegarandeerd. slechts de reputatie van proloog- specialist had, ook steeds meer overtuigd raakt van zijn sprintver mogen. Een nieuwe, opvallende ontwikkeling in zijn carrière die nog een en ander doet verwachten. Nijdam: „Eigenlijk heb ik altijd al het besef gehad goed te kunnen sprinten. Alleen kwam het er nooit van. Een kwestie van te weinig zelf vertrouwen. En ook beetje angst. Ik durfde me er nooit in te gooien. Nu doe ik dat wel. Ik moet trouwens ook zeggen dat ik het gedoe in zo'n sprint allemaal veel beter ben gaan doorzien". In Dordrecht ontbrak alleen ko ningssprinter Jean-Paul van Pop- pel op het appel. Het raspaardje van Post was als enige snelle man in het peloton blijven hangen, toen zich in de laatste 12 kilometer een grote groep van 27 coureurs zich uit de voeten maakte. Theo de Rooy pro beerde nog een sprint te ontlopen. De Limburger heeft zich het echec van zijn ploeg in de Tour persoon lijk aangetrokken en is op en top ge laden aan het nog resterende sei zoen begonnen. Na Verhelderend gesprek' in 's Gravendeel 's-GRAVENDEEL (GPD) De kans is bestaat, dat Erik Breukink zijn contract bij Peter Post gewoon uitdient. In een tweeëneenhalf uur durend gesprek, gisteravond laat in een motel te 's-Gravendeel, is althans (nog) niet op contract-ontbinding aangedrongen. Jelle Nijdam blijft Peter Pieters met een banddikte De Rooy: „Ik had zo de balen van de Tour dat ik de criteriums zoveel mo gelijk links heb laten liggen. Ik wil de me op de wereldbekerwedstrij den richten". In de Grote Prijs van de Amerika's, twee weken geleden in Montreal, was De Rooy een van de gangmakers. Zijn aanvalslust kreeg echter een magere beloning (zevende plaats). De solo die De Rooy gisteren ondernam, kreeg evenmin het gewenste effect. Bij het ingaan van de laatste kilometer Glücklich woedende kampioen LYON (ANP) - Jens Glücklich, wereldkampioen op de kilometer, heeft bij de eerste huldiging van de titelstrijd in Lyon twee volksliederen ho ren spelen. Eerst een hem en iedereen volstrekt onbekende melodie. Van zijn ereplaats op het podium riep de Oostduitser dat het „Falsch" was, voor hij omlaag stapte. De tweede melodie, de echte, maakte iets voor hem goed. Huldigingen in Frankrijk verlopen trouwens toch niet gelukkig voor de 23-jarige Oostduitser. Vijf jaar geleden in Caen bij de wereldkam pioenschappen voor junioren, kreeg hij de bronzenin plaats van de gouden plak, voor de kilometer in handen gedrukt. Ook dat werd later gecorrigeerd. kreeg de tot op het bot strijdende Limburger de groep genadeloos over zich heen. De sprinters maakten zich vervol gens op voor het verdelen van de buit. Een voor een hadden ze echter buiten de waard (Nijdam dus) gere kend. Snelle Jelle met zijn benen als zuigerstangen reed tot veler verras sing het hele 'spel' ondersteboven. Nijdam: „Ik zat mooi in het wiel van Hermans. Hij kwam te vroeg op kop en toen hij een beetje stilviel kon ik het mooi afmaken". Peter Pieters drong nog wel hevig aan, stak zijn arm zelfs in de lucht ten teken dat hij had gewonnen, maar met het blote oog had de aankomstrechter al geschoten dat Nijdam zijn wiel als eerste over de meet had gedrukt. Gesterkt door dit succes kondig de Nijdam aan dat de sprinter in de toekomst nog wel vaker met hem te maken zullen krijgen. „Van Poppel is erg rap, dat zal nog een probleem zijn, maar ik heb laten zien dat ik al die anderen kan hebben". DICK HEUVELMAN Breukink was eerder tot de conclu sie gekomen, dat hij overbodig werd bevonden in een ploeg met Rooks en Theunisse als kopman nen voor de Tour. Met name de uit lating van Theunisse - „dan rijdt Breukink maar de Giro" - had hem gestoken. Breukink sprak gisteravond met Post in aanwezigheid van zijn va der. Dat was voor het eerst sinds de aanstaande 'transfer' Rooks-Theu- nisse in de openbaarheid kwam. Post wilde niet veel meer kwijt over de inhoud van het gesprek dan dat het „zeer verhelderend" was ge weest, „dat de harde kantjes er af waren", en „dat er nog een nieuw gesprek zou volgen". Wim Breukink, de vader van de renner, was mededeelzamer. „Er is geen oplossing gevonden, maar wij hebben respect betoond voor ons beider standpunten. De wederzijd se vriendschapsband heeft geen schade opgelopen. Er komt na de WK inderdaad een tweede gesprek. Zoals het er nu naar uit ziet moet Erik zich aan zijn contract houden, tot 31 december 1990. De situatie is nog niet van dien aard, dat wij het nodig achten om ontbinding van de overeenkomst te vragen". Erik Breukink heeft Post laten weten, dat hij het niet fijntjes had gevonden, dat Post zo langs hem heen had gewerkt in de onderhan delingen met Rooks en Theunisse. Hij maakte tevens een aantal kant tekeningen bij de medische begelei ding in de ploeg-Post. Toezeggingen Breukink senior: „Ik vind, dat je in deze zaak twee dingen moet schei den. Post heeft zakelijk gelijk, gis hij Rooks en Theunisse kan pak ken. Dat zijn twee goudhaantjes, wie zou dat niet doen? Maar hij heeft ook toezeggingen aan Erik ge daan. En die behoort hij na te ko men. Temeer omdat ik vind dat de oorzaak van Eriks matige presteren wel eens op het medische vlak zou kunnen liggen". Breukink sr. verklaart zich nader. „Ik neem het Post kwalijk, dat hij Erik in een aantal gevallen niet tij dig naar een dokter heeft gestuurd. Hij liep in februari voedselvergifti ging op in de Ronde van Andalusië. Ik vind dat renners daarvoor be spaard moeten blijven. Er behoort afdoende toezicht te zijn op het eten in vreemde landen". „Nadien is hij in de Ronde van Italië niet goed behandeld na een val in een vroege etappe op Sicilië. Post zegt wel dat er goed naar hem is gekeken door zijn verzorgers. De Nijs bereikt stayersfinale LYON (ANP) - Jan de Nijs heeft gisteren met betrekkelijk gemak de finale van de amateur-stayers bereikt. De Nederlandse kam pioen eindigde met gangmaker Bruno Walrave als derde in de tweede serie op ruime afstand overigens van de oppermachtige Oostenrijkse winnaar Roland Kö- ningshofer. Uit beide series gin gen de eerste vier over naar de fi nale van morgenavond. In de tweede serie reed Kö- ningshofer als de toekomstige wereldkampioen. Zelfs pech op drie-kwart van de wedstrijd kon hem niet uit zijn ritme halen. BONN (GPD) Nooit eerder zal de penningmeester van de KN- ZB met zoveel plezier een bedrag van 1200 gulden aan de uitga venkant van zijn begroting hebben genoteerd als gisteren in Bonn. Marianne Muis en Ron Dekker profiteerden al op de eerste dag van de spectaculair geopende Europese kampioenschappen van het ongebruikelijke financiële buitenkansje dat de zwembond hen aan de vooravond van het toernooi had aangereikt: een 'prestatie beloning' van vierhonderd gulden voor elk individueel Neder lands record dat tijdens het zesdaagse evenement zou worden ge broken. Dekker sloeg toe op de schoolslag, Marianne Muis kan zelfs het dubbe le bedrag tegemoet zien, omdat zij in de serie en in de finale van het ko- ninginnenummer van de zwem- sport, de 100 meter vrije slag, natio nale toptijden scoorde. Bovendien stond ze gisteravond nog volkomen beduusd met twee medailles in haar handen: een zilveren, verdiend met de nationale 4 x 200 meter vrijeslag- estafette, en een bronzen voor haar derde plaats op de 100 vrij. "Ik weet echt niet wat me hier allemaal over komt". De oranje-afvaardiging vlamde gisteren als nooit tevoren op welk internationaal toernooi dan ook. De vier nationale records, de twee me dailles en een bijna honderd pro cent-score wat betreft de aanscher ping van de persoonlijke records, mochten er zijn. Zelfs afgezet tegen de twee wereldrecords die de Britse astma-patiënt Adrian Moorhouse (hij scherpte het vijf jaar oude re cord van Steve Lundquist in de se ries van de 100 school aan) en de Ita liaan Giorgio Lamberti (200 vrij) no teerden. Het na-olympische jaar, voor veel sporters een excuus om het een seizoen lang rustig aan te doen, gaat in 1989 volkomen aan de zwemmers voorbij. Eigen inbreng Blijkbaar ook aan de vijftien-koppi ge Nederlandse afvaardiging in de BONN (ANP) - De verslagenheid na het als nederlaag opgevatte ge lijkspel tegen Bulgarije, heeft dinsdag bij de Nederlandse wa- terpoloërs plaats gemaakt voor gepast optimisme. Er is weer hoop na de fikse overwinning op het zwakke Oostenrijk: 17-7. Bo vendien stak de Sovjetunie een handje toe door de Oranje-con current Bulgarije hardhandig de plaats te wijzen: 16-4. Door die resultaten eindigde Nederland als tweede in de voor ronde-groep en mag nu achter eenvolgens tegen Frankrijk, we reld- en Olympisch kampioen Joegoslavië en Roemenië laten zien, dat een uitnodiging voor het mondiale titeltoernooi in Perth op zijn plaats is. Veel belangrijker nog dan de verwachte zege op Oostenrijk was de mentaliteit waarmee die nagestreefd werd. De ploeg was nu wel van begin aan bereid des noods het bad gezamenlijk leeg te drinken. De getergde basis, waar in doelman Posthuma plaats had gemaakt voor het talent Van der Bunt, spoelde, met opnieuw John Jansen als voorbeeld, in hoog tempo over de arme Oostenrij kers heen. Na zeven minuten stonden de fel aanvallende en so ber verdedigde Nederlandse poloërs al met 6-1 voor. Dezelfde marge, waarmee Bulgarije tegen Oostenrijk was geëindigd. Voor bondscoach Schouten was dat het sein de ervaren krach ten naar de kant te halen en daar zo lang mogelijk te laten. De tweede keus, voor zover daar sprake van kan zijn, mocht de klus verder klaren. Die deed dat met evenveel enthousiasme en met maar iets minder resultaat. De duels tegen Frankrijk (van daag) en Roemenië (vrijdag) moe ten leren of de verrichting tegen de Sovjetunie iets structureels is geweest en die tegen Bulgarije een incidentje. Westduitse hoofdstad. Het systeem van 'no cure, no pay' en de tot ieders verrassing ingevoerde inspraak procedure blijken de sleutelbegrip pen voor succes te zijn. Marianne Muis bij voorbeeld: "Voor het eerst worden we volledig vrijgelaten in ons doen en laten. We hebben een eigen inbreng in de trainingsaan- pak, er wordt een beroep gedaan op de eigen verantwoordelijk, kortom: we worden eindelijk serieus geno men door bond en bondscoach. Heerlijk om dit mee te maken. Ik heb me nog nooit zo sterk gevoeld". Marianne Muis deelde als bewijs daarvan 's ochtends in de series al een gevoelige klap uit. Ze plaatste zich als eerste voor de finale van 's avonds, met een Nederlands record (55,72, het oude record stond met 55,79 op naam van Van Bentum en Verstappen) en liet de Oostduitse meiden achter zich. Op zich al sen sationeel, omdat de DDR sinds 1962 de 100 vrij domineert op EK, WK en, met uitzondering van het geboycot te toernooi in '84, de Olympische Spelen. Het sprookje werd echter niet overdreven. De 21-jarige fysiothera- pie-studente hield het in de eindstrijd zeventig meter vol. Toen denderden de blauwe badpakken van Katrin Meissner en Manuela Stellmach definitief over haar heen. Maar desondanks weer een natio naal record (55,61) en Europees brons op dit nummer. Dat was sinds 1985 (Conny van Bentum) niet meer voorgekomen. Marianne Muis, met haar vorig jaar op de Spelen van Seoul ver overde zilveren estafettemedaille inmiddels uitgegroeid tot de spil van de oranje-badmutsen: "Die Oostduitsers hebben altijd net iets meer op het laatste stuk, ik weet niet waar het aan ligt. Voor mijn ge voel zwom ik een perfecte race. De start en het keerpunt (als eerste) wa ren goed, en ik kon de Francaise (Plewinski) goed van me afhouden. Maar ja, toen kwamen ze hè, die Meissner en Stellmach. Dat was echt niet bij te houden". Dood Net zo goed als dat haar ook een uur later niet lukte als slotzwemster in de estafette-finale over de 200 meter vrije slag. "Toen lag ik echt dood te gaan in het water", zei Muis, die met hulp van haar zus Mildred, de debu terende Kirsten Silvester en Diana van der Plaats toch naar het zilver reikte. Op bijna tien seconden af stand van de DDR-équipe, maar dat mocht de pret niet drukken. De plak en de nationale toptijd (8.08 blank, de estafettetijden zijn overigens geen 400 gulden waard) maar als het om zulke kapitale ren ners gaat vind ik, dat daar onmid dellijk een dokter aan te pas be hoort te komen. En tenslotte kwam hij in de Tour twee dagen voor de Pyreneeën ten val, waarvan hij nog weken na zijn opgeven last is blij ven houden". Erik Breukinks vrouw Gea: „Hij kwam terug uit de Tour en bleek een compleet ontstoken wond te hebben aan zijn knie en die is nog anderhalve week open gebleven. Zijn klieren leken wel knikkers, en hij klaagde over pijn in de lever. Geen wonder dat zijn bloed niet goed was. We zijn naar de huisarts geweest, en die concludeerde dat het onbegrijpelijk was, dat hij met dergelijke blessures was blijven doorfietsen". Schuld Breukink sr.: „Dan kun je Erik wel de volledige schuld geven van zijn matige presteren - het was ook niet fantastisch -, maar je moet alles toch wel in de juiste verhoudingen blij ven zien. Ik vind eigenlijk, nu Post verder kan met Rooks en Theunis se, dat er maar éën oplossing rest: weggaan en opnieuw beginnen. Ik heb nog het volste vertrouwen in hem als renner. Maar er zijn na gis teravond openingen gevonden". Post had gisteren al eerder ge tracht zaak te lijmen. Hij zwakte de gewraakte uitspraak van Theunisse af door te zeggen, dat het zo niet was bedoeld. „Er is altijd ruimte voor Breukink, ook in mijn nieuwe ploeg". Post kreeg bijval van Teun van Vliet: „Rooks is niet moeilijk, Theunisse niet, Breukink niet - waarom zou dat niet kunnen sa mengaan?" Er wordt deze week nu eerst weer met de zaakwaarnemers van Rooks en Theunisse gesproken. Over hun handtekeningen is zeker het laatste woord nog niet gezegd. Theunisse is overigens ziek. Hij is klagend terug gekeerd van het Spaanse weekein de, en zou zijn WK-campagne in Ita lië, Zwitserland en Frankrijk ver moedelijk later aanvangen dan van- Jongejans zevende BONN (ANP) - De finale van het schoonspringtoernooi voor man nen op de 3-meterplank heeft niet gebracht wat Edwin Jongejans er zich van had voorgesteld. Hij werd zevende, met een totaal van 597,12 punten. De Nederlander kon zich wel voor het hoofd slaan wegens een mislukte drieënhalve salto ge hoekt. Jongejans verspeelde er ze ker vijftien tot 20 punten mee. De wetenschap, dat een wel ge slaagde poging hem niet in de buurt van de beste vier had gebracht, was geen enkele troost. Jongejans bleef boos op zichzelf, ook nog toen Albin Killat (BrD, 672,65), Alexander Gladtsjenko (Sov, 666,42) en Jan Hempel (DDR, 663,84) met schitte rende totalen en de bijbehorende medailles al van het erepodium wa ren afgestapt. Jongejans had bij de bewuste sprong, die hij voor het eerst bij een groot evenement ter verzwaring in zijn programma heeft opgenomen, teveel rotatie en sloeg door. De jury, die voor de toppers af en toe waar dering van boven de 80 punten gaf, was onverbiddellijk. „Juist bij die drieënhalf was die fout niet te begrijpen", zei bonds coach Frans van de Konijnenburg. „Dat is voor Edwin geen risico- sprong. Die maakt hij in de training op ieder willekeurig moment. Dat onderstreepte hij trouwens ook in de voorronde. Nu lukte het ineens niet. Daar baalt hij verschrikkelijk Marianne Muis: "Heerlijk om dit mee te maken. Ik heb me nog nooit zo sterk gevoeld". waren binnen, dat was het enige dat telde. Ondanks ook de lichamelijke klachten bij Mildred Muis. "Ik voel overal pijn, weet niet waardoor het komt, en het interesseert me ook niet", lachte ze temidden van de chaos na afloop in het Romerbad. "Die plakken zijn binnen!" Voor Ron Dekker ging dat niet op, maar zijn Nederlandse record (1.02,56) en de vijfde plaats in de A- finale van de 100 school vormden voldoende aanleiding tot tevreden heid. Logisch, omdat de gestrande MEAO'er tijdens de laatste EK en vorig jaar in Seoul op schlemielige wijze steeds buiten die eindstrijd viel. "Ik heb niets te klagen", sprak Dekker. "Eindelijk heb ik kunnen bewijzen dat ik toch echt tot die top behoor. Nee, frustratie was het niet dat ik steeds de boot op tienden van seconden miste. Maar het werd wel lastiger met elk toernooi waar ik zwom. Je denkt er toch aan hè. Die periode is nu afgesloten". Vette glimlach Bondscoach Ton van Klooster volg de de uitgelaten stemming van zijn ploeg van afstand. Maar er ver scheen wèl een vette glimlach rond zijn mondhoeken. "Ik ben heel blij voor ze. En voor mezelf. De ploeg heeft me niet laten zakken. Ik heb ze in de voorbereiding alle vrijheid gegeven. Bewust afstand genomen van de traditionele controle op bed- (foto ANP) tijden, voedsel en dat soort zaken. Juist met de bedoeling een sfeertje te kweken waarin ze zich allemaal prettig zouden voelen en op die ma nier tot betere prestaties konden komen". "En zie eens wat er op zo'n eerste dag al uitkomt. Vier records, twee medailles, nu al meer plakken dan in Straatsburg '87 (destijds slechts een), en bijna iedereen verbetert zijn persoonlijk record. Dus ook jongens als Richard Grannemann en Ronald Sloeserwij, die tijdens de NK niet aan de limieten voldeden, maar hier gewoon laten zien dat ze kunnen zwemmen. Ja, zeg ik dan: we zijn op de goede weg". KAREL JANSEN BONN (ANP) - Voor statistici is het waterpolo voor vrouwen op Euro pees niveau een waar feest. Vooral de Nederlandse speelsters, die in Bonn voor de derde keer Europees kampioen moeten worden, dragen veel feitenmateriaal aan. Na de Bel gische vakantiepolosters werden gisteren ook de Griekse vrouwen door het Nederlands team met 26-2 afgedroogd. Opzienbarender dan het aantal Oranje-treffers was echter de stand na minder dan een minuut: 0-1. Een zekere Paraskevi Vassou benutte een cadeau gekregen strafworp. Griekse vrouwen afgedroogd: 26-2 Griekenland, volgens bondscoach Peter van den Biggelaar pas echt een ontwikkelingsland op waterpo- logebied voor vrouwen, stond voor, tegen de beste selectie ter wereld. De Zuideuropese pret duurde ove rigens precies zestien seconden. Toen kon het tellen werkelijk be ginnen. Nederland, dat eigenlijk alleen op enige tegenstand van betekenis mag rekenen in het duel met Hongarije, beschikte alleen al over zoveel betere zwemsters, dat de Grieksen hooguit in de hekgolf kon den meedrijven. Omdat er altijd assistentie in de buurt was, kon het Oranje-zevental, uiteraard in voortdurend wisselen de samenstelling, ook polotech- nisch op de enorme voorsprong wij zen. Alleen in de laatste periode, die aanbrak bij 21-2, verslapte de aan dacht iets, zodat het toernooirecord alleen werd geëvenaard, niet verbe terd. WOENSDAG 17.00-17.10 Ned 2 Wielrennen: Profron de van Nederland. 17.25-19.06 Did 1 ARD-Sporl extra: EK zwemmen in Bonn, schoonspringen en waterpolo. 18.00-19.00 SKY Trans World Sport. 18.45-19.05 BRT 2 WK wielrennen: baanwedstrijden in Lyon. 19.00-20.00 SKY EK zwemmen, schoon springen en waterpolo vanuit Bonn. 20.00-23.00 BRT 2 Atletiek rechtstreek se reportage van de internationale Grand Prix atletiekmeeting in Zurich. 20.00-23.00 SKY: Atletiek gala vanuit Zü- 20.31-22.25 Ned 3: Studio Sport: atletiek- gala in Zurich 21.00-22.00 BBC 1 Atletiek: gala in Zü- 21.00-23.30 Did 2: Die Sport-Reportage atletiek (wereldgala in Zurich) en Bundes- liga-voetbal. 22.00-22.30 BBC 2: Atletiek: gala in Zü- 22.30-22 50 BRT 1: WK wielrennen baanwedstrijden in Lyon. 22.40-23.55 Ned 3 Studio Sport EK zwemmen in Bonn en atletiekgala in Zu rich. 23 00-00 00 SKY: Wielrennen: WK in Lyon. 00.00-01.00 SKY EK Zwemmen, schoon springen en waterpolo vanuit Bonn. 00.10-00.40 BBC 1 Atletiek: gala in Zü- 00.40-01.40 BBC 1Cricket: in Trent Brid- DONDERDAG 10.00-12.00 Did 2. Die Sport-Reportage: EK zwemmen vanuit Bonn. 12.00-12.55 Did 1 Atletiek: gala in Zurich.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15