'Ervaring en kennis doodsteek zwemmer' Jacht op Erik Breukink geopend SpoorptTV Komst Povlsen kost Chovanec mogelijk de kop Sean Yates zet succesreeks voort Frank Drost blijft een buitenbeentje Wielrenner stapt op bij ploeg van Peter Post DINSDAG 15 AUGUSTUS 1989 SPORT PAGINA 13 AMERSFOORT (GPD) Volgens ingewijden is hij te lang in het chloorwater blijven liggen. En is hij daardoor verzuurd, zowel lichamelijk als geestelijk. „Misschien", reageert Frank Drost, sinds en kele maanden dan toch topzwemmer-af, „misschien had het wel beter geweest om gewoon dat bad in te donderen, en verder geen vragen te stellen. Misschien wel ja. Maar niemand ontkomt aan het proces van het ouder worden. De kennis en ervaring zetten je aan het denken. En dat is de doodsteek voor de zwemmer. Als je gaat peinzen over alles watje voor de sport doet èn laat, en dat in verhou ding brengt met de manièr waarop die inspanningen door een bond worden begeleid, is het over. Is er dan sprake van verzuring? Welnee, dan heb je oog voor de realiteit". Frank Drost, 26 jaar, net afgestu deerd als meester in de rechten, is het buitenbeentje van de zwem- sport. Zijn carrière werd geken merkt door successen èn conflicten. De vlinder- en vrijeslagspecialist werd 32 keer Nederlands kam pioen, finishte als zesde op de Olympische Spelen van Los Ange les, behaalde twee bronzen plakken op de EK van '85 in Sofia en zwom twee jaar geleden naar de studen tenwereldtitel op de 200 meter vrije slag. Daarmee werd hij 25 jaar na Johan Bontekoe de eerste Neder lander die voor een klinkend resul taat op een groot internationaal toernooi zorgde. De luis in de pels van de KNZB, wordt-ie genoemd. Een zwemmer die altijd verder keek dan de rand van het bad, en door zijn kritische instelling de stempel 'irritant' en 'gezagondermijnend' kreeg opge drukt. De verklaring ligt in het ka rakter, „en toch ook wel in mijn stu die", klinkt het. „In het begin", herinnert de Amersfoorter zich, „is alles zó ver schrikkelijk mooi. Je wordt gese lecteerd voor de nationale ploeg, je mag naar het buitenland, je komt in de publiciteit. Er openbaart zich een wereld, waarvan je nooit had verwacht dat die bestond. Een kri tisch interview met Bert Sitters zet te me in '80 met beide benen op de grond. Bert haalde fors uit naar de bond, eiste nieuwe structuren, nieu we impulsen, waardoor het zwem men in Nederland niet nog verder zou wegzakken. Dat zette me aan het denken. Verdomme, dacht ik, Sitters heeft gelijk. Het is allemaal niet zo mooi als het lijkt. Het kan be ter, stukken beter". Drost, zwetend voor zijn rechten studie, maakte meteen werk van zijn nieuwe realiteit. Tot irritatie van de officials, die het nauwelijks gewend waren dat een zwemmer zijn mond opentrok en matig ver zorgde zaken als medische begelei ding, trainingsopbouw, individuele benadering en financiële affaires keihard aan de kaak stelde. Tot op het laatste moment volhardde hij in het verdedigen van de rechten van de zwemmer. Frank Drost: „Het is een vreem de, maar leerzame ervaring geweest al die jaren. Je merkt dat je als top sporter volkomen machteloos bent. De bond bepaalt, er is nauwelijks inspraak. Ik weet niet of Ton van Klooster (de onlangs in fulltime- dienst aangetrokken bondscoach, red.) er doorheen kan breken, maar tot nu toe ging dat ook op voor de trainers. Je zit samen in de verdruk king. Kijk naar Sitters, die jaren lang vergeefs de waarschuwende vinger in de lucht heeft gestoken. Het is slecht gesteld met de rechts positie in de sport. Bovendien heb ben de zwémmers nog eens het na deel dat ze vaak te jong zijn om hun mondje te roeren. Daar profiteert de bond ook van". Oppassen Zijn kritische instelling werd blijkbaar met meer dan normale be langstelling gevolgd door de KN ZB. „Ik vergeet nooit", lacht Drost zijn tanden bloot, „dat we na de WK van 1986 in Madrid-op het bondsbu- reau moesten verschijnen. Er was nogal fors uitgehaald door de selec tie over de aanpak van Ruud Beele, de toenmalige bondscoach. Dat was allemaal bijgehouden in Utrecht. Iedereen werd met zijn uitspraken in de pers geconfronteerd. 'In het kader', zo heette het, 'van het onderzoek naar de gerezen conflict situatie'. Over een werkelijke oplos sing van het probleem werd echter niet gesproken. Onder de naam Frank Drost lag een enorme stapel knipsels. 'Oppassen Frank', werd er gezegd, 'niet zo ongenuanceerd van alles en nog wat uitroepen tegen de pers'. Een stukje uit de Universi teitskrant diende als voorbeeld hoe het wel zou moeten. 'Dat was nog eens aardig, daar stond geen enkele kritische noot in'. Later zijn Patrick (Dybiona, de onafscheidelijke 'we derhelft' van Drost) en ik nog van de Centrale Training gestuurd door Beele. Ondermijning van het gezag of zoiets. Feit was dat er met de man totaal niet meer viel te werken. Een paar maanden later vertrok Beele alsnog. Overbodige irritatie dus, zoals zo vaak". „In de aanloop naar Seoul", ver volgt Drost, „kwam het tot een breuk met de clubtrainer, Lout Geutjes van AZ en PC. De man had geen ervaring met het werken van zwemmers op olympisch niveau. In mei keerden Patrick Dybiona en ik hem de rug toe. Toen hebben we sa men met Mildred en Marianne Muis een baan gehuurd in het Sportfond- senbad van Amersfoort, waardoor we elke dag twee uur konden trai nen. Dat kostte weliswaar zo'n ze ventienduizend gulden, maar met de financiële steun van de KNZB, het bad, de sponsor van de Muisjes (Golden Cup) en de NSF zou een en ander wel geregeld worden. Die^ zaak loopt nu nog. 'Amersfoort'' heeft ons een schuld van zesdui zend gulden kwijtgescholden, Gol- EINDHOVEN (GPD) Jozef Chovanec dreigt bij PSV de dupe te worden van de komst van Flemming Povlsen. De 22-jarige Deense international zette zondagmiddag zijn handtekening onder een vierjarig contract, waarmee vijf miljoen gulden is gemoeid. Met die transactie heeft PSV nu vier buitenlandse spelers onder con tract, die korter dan twee jaar in Nederland zijn. Van het kwartet Chovanec-Romario-Kalusha-Povlsen mag trainer Guus Hiddink er maar twee opstellen in de nationale competitie. Frank Drost na de verbetering van het Nederlands record op de 200 meter vlinderslag, vorig jaar. Drost werd 32 keer Nederlands kampioen. (archieffoto ANP) den Cup heeft twee a drieduizend gulden bijgedragen, maar de KNZB weigert een cent op tafel te leggen. Onze 'eigen bijdrage' kwam daar door uit op 875 gulden de man. Nee, dat heb ik nooit betaald, maar kijk eens (Drost haalt een brief met KN- ZB-logo tevoorschijn): de 'oplos sing' is er. De eigen bijdrage wordt nu automatisch op mijn NSF-uitke - ring ingehouden. Deze maand eerst 75 gulden, de rest van dit jaar kom ik op nul gulden uit. Dat is zwem men in Nederland". Verzuring Toch net iets te lang doorgegaan dus. Dit soort ervaringen moet wel tot verzuring leiden? Drost: „Zo lang je zelf overtuigd bent van snel lere tijden, ga je door. Ondanks de randzaken. Zwemmen vereen zaamt, akkoord, maar het is en blijft een mooie sport. De 'stopfles-theo rie' die Ruud Beele verkondigde slaat dan ook nergens op. De gene ratie Verstappen-Van Bentum- Drost-Kroes-Dybiona had al veel eerder moeten stoppen, zei hij. Dan had de doorstroming van het talent veel soepeler verlopen dan nu. Net alsof wij in de beginperiode niet eerst langs mensen als Henk Elzer- man en Kees Vervoorn moesten zien te komen, voordatje internatio naal kon gaan denken. Van mij dan ook op dit moment geen waarschu wende vinger meer". En schert send: „Hooguit een middenvinger". „Ik hoop", zegt Drost dan toch, „dat Ton van Klooster zijn plannen wel in de praktijk kan brengen. De ideeën om met een vaste kerngroep te gaan werken, de medische bege leiding aan te scherpen, contacten met het buitenland aan te halen en centrale trainingspunten in te stel len, is de enige oplossing. Nu sta je aan de vooravond van het EK, (waar een vijftienkoppige Nederlandse selectie vanaf vandaag tot en met zondag een vertwijfelde poging on derneemt het dalende aanzien van Oranje weer op te vijzelen,red) en hoe? Juist, met samengeknepen te nen. Dat had niet nodig geweest. Als er maar eerder was geluisterd". "Wij willen bij de top blijven horen, vandaar de komst van Povlsen. Sa men met de technische staf zullen we nu op korte termijn bezien wat ons te doen staat", aldus Jacques Ruts. De PSV-voorzitter wilde gis teren nog niet vooruit lopen op een eventuele verkoop op verhuur van een speler. Maar niet alleen op het veld is de bezetting te groot, volgens de penningmeester van PSV wordt met de komst van Povlsen ook de operationele begroting te groot. Dat kan niet anders worden uitgelegd dan dat PSV zal proberen ëén bui tenlander van de hand te doen. In Eindhoven wordt daarbij vooral ge dacht aan Chovanec, die tot nu toe nauwelijks heeft kunnen impone- De bliksemtransfer van Povlsen kwam eind vorige week in een stroomversnelling toen de huis bank van PSV bevestigde'dat Bar celona het laatste deel van het trans- fergeld voor Ronald Koeman had overgemaakt. "Voor de zuiverheid van de boekhouding konden we niet eerder zaken doen met FC Köln", aldus Ruts. Met de Duitse nummer twee van de Bundesliga, was al een accoord over een over gang van Povlsen per 1 juli 1990. Daarbij was een transfersom over eengekomen van drie miljoen Zwit serse francs. FC Köln stemde dit weekeinde alsnog in met een vervroegd vertrek van Povlsen, voor wie PSV nu drie miljoen Mark en op 1 juli volgend jaar nog eens anderhalf miljoen moet neertellen. Povlsen is blij dat er een einde is gekomen aan alle on zekerheid. "Ik wist gewoon dat PSV zou blijven proberen om mij eerder naar Eindhoven te halen. Door die onzekerheid heb ik een Poloërs laten het afweten tegen Bulgaren BONN (ANP) Het bijna-suc- ces tegen de Sovjets op de ope ningsdag heeft de Nederlandse waterpoloërs bij de Europese ti telstrijd op een dwaalspoor ge bracht. Het belangrijke duel van gisteren tegen Bulgarije werd bedorven door een ongezonde dosis zelfoverschatting, een on verklaarbare portie ongeïnspi- reerdheid en onoplettendheid, overgoten met een saus van loomheid. Dat de schade beperkt bleef tot een gelijkspel (8-8), was te danken aan aanvoerder John Jansen. De AZC-er was al wel wakker bij het eerste fluitsig naal, scoorde vijfmaal en zorgde allengs voor enige vechtlust in de ploeg. Het bleef vooral vech ten tegen de matheid, het resul taat bleef onbevredigend. Oranje verviel weer in een ou de fout. De gedachte aan de ge makkelijke zege onlangs in Eindhoven op de Bulgaren (10- 2) en het gestuntel van dezelfde opponent tegen Oostenrijk, overheerste en werd onbewust gekoppeld aan de eigen vorm van de eerste dag. Wat kon er ei genlijk misgaan? Veel, bijna al les, zo bleek in Bonn. Omdat de Bulgaren er wel van begin af aan invlogen en initia tief toonden, keek Nederland gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd tegen een ach terstand aan. Jansen zorgde er voor dat die nooit te groot werd (2-3, 2-1, 2-3, 2-1). Pas in de vier de periode, die bij 6-7 inging, was er voor de Oranje-aanhang reden op te veren. Er kwam ein delijk enige bezieling in de ploeg. Scherrenburg maakte ge lijk en Jansen zorgde met min der dan drie minuten op de klok Die minimale marge kon niet worden vastgehouden. Mis schien terecht gezien het spel- beeld, maar gelet op de Neder landse mogelijkheden onbegrij pelijk. De discussie na afloop was zo wel verwijtend als gelaten,- de oplossing kwam er niet dichter bij door. „Gewoon een kwestie van stom spel", bracht de dege lijke doelman Arnoud Posthu- ma er nog uit. BERGEN OP ZOOM/NIEUWEGEIN (GPD) Erik Breukink stapt op bij de ploeg-Post. Daarmee is de weg vrij voor de definitieve overgang van Steven Rooks en Gert-Jan Theu- nisse naar Panasonic. Breukink kreeg gisteren aanbiedingen van de drie andere Neder landse profwielerploegen. idee. Het ziet er uiteindelijk i Post zal vandaag of morgen de be sprekingen met de PDM-'tweeling' afronden. Rooks en Theunisse be- nakomt; mijn Tour sloten dit weekeinde hun contrac- centraal staan", ten met de ploeg-Gisbers niet te ver lengen. Ook wacht Post nog een on derhoud met Breukink, die om ont binding van zijn nog eenjarig con tract zal vragen. Breukink: „Het valt me tegen, dat ik nog steeds alles uit de krant en via de radio moet vernemen. Als ik dan Theunisse hoor zeggen, dat hij alleen maar komt als ik de Giro rijd en niet de Tour, en ik weet dat Post zowel Rooks en Theunisse wil vast leggen, dan staat mij maar één ding te doen: opstappen. Ik heb geen zin er tussen te blijven hangen". Breu kink had van Post de toezegging dat hij zich in 1990 geheel kon concen treren op de Tour de France. „Als Theunisse nu eist dat ik me daar niet laat zien, dan kan ik dat niet ac cepteren. Dan moeten Rooks en Theunisse maar naar Post gaan, en dan zoek ik wel een andere werkge- Post wil de formaliteiten met uit, dat Post zijn toezeggingen niet Rooks en Theunisse zo snel moge lijk afhandelen, omdat het duo mor gen vertrekt naar een koers in Italië Jan Raas moest gisteren erken- en zich via het Kampioenschap van nen, dat hij achter het net vist met Zürich van daaruit gaat voorberei- Rooks. Hij was daar niet erg over te den op het^ wereldkampioenschap spreken: „Rooks weet al een paar jaar van mijn belangstelling. Ik dacht dat ik de eerste was, na PDM. Maar hij heeft me aan het lijntje ge houden. Eerst was het voor de Tour, toen tijdens, dan weer erna, en nu laat hij eindelijk weten niet naar Buckler te zullen komen. Dan richt ik me maar op Breukink. Hij zou zeer goed in mijn ploeg passen: een Nederlander, één grote ronde op de weg. Post: „Voor die tijd moet het zijn afgerond". Met de overkomst van Rooks en Theunisse zijn vele miljoenen ge moeid. Verwacht wordt, dat zij bei den een miljoen gulden per jaar gaan verdienen, wat over drie jaar neerkomt op een transactie van zes miljoen. Met de renovatie van zijn ploeg is Post daarmee in totaal zo'n acht miljoen kwijt. De duurste zaak Tour, èn kopman". Raas heeft vol- ooit, in de Nederlandse wielerge- schiedenis. Post: „Het is veel geld. Maar het is het waard. Dit soort geld verdient zichzelf terug". Wie met Rooks en Theunisse de stap zullen meemaken, is nog vaag. Schaars PDM is het verlies van de tweehoofdige De namen van Marc van Orsouw kopman op te vangen. De flirt met Johannes Draaijer zijn genoemd. Pedro Delgado is alweer gestart, Draaijer echter: „Ik heb al getekend ook Erik Breukink staat hoog bij PDM, en ik ga zeker niet i op het verlanglijstje v Jan Gisbers. P.r.-m „We zijn bezig c Geen zorgen Over een nieuwe werkgever' hoeft Breukink zich geen zorgen te ma ken. Jan Raas, Cees Priem èn Jan Gisbers haastten zich van hun inte resse te laten blijken. Zwakke da gen of niet zij zien het wèl zitten met Breukink. Post: „Voor mij hoeft hij niet weg, maar het is duide lijk dat er voor hem een andere posi tie zou zijn ontstaan nu Rooks en Theunisse erbij zijn gekomen. Ik hoop het netjes op te lossen". Breukink: „Een afkoopsom vra gen? Daar heb ik nog niet over na- gedacht. Maar je brengt me op een NIEUWEGEIN i ploegleider Post. Het verleden heeft bewezen, Harry Jan- dat de sfeer daar nou niet zo bevor- :e wonden te derlijk is voor jonge renners. Het Breukink? Renners met zijn renners doen wankelen. Rooks en talenten zijn schaars. En Cees Theunisse zijn er zelf de mooiste .Ik zet mijn eigen Priem, namens TVM: „Wij zijn ook voorbeelden kandidaat, en misschien worden lijnen wel uit' wij wel de lachende derde". JelleNijdam werd gisteren in de proloog van de Ronde t PETER OUWERKERK getroefd door de Brit Sean Yates. (ANP/GPD) - Sean Yates heeft zijn sterke optre- Rasch bij laatste zestien den in de door hem gewonnen J dp van Beleie. gisteren een ve LYON (ANP) Patrick Rasch reed in de kwalificatieritten van de ach tervolging bij de amateurs naar de veertiende plaats en mag nog één keer opdraven. dicht bij de eindzege was. Vorig jaar boog hij pas in de laatste rit voor de Fransman Thierry de van België, gisteren een vervolg Marie, die maandag vijf seconden te gegeven in de opening van de prof- ronde van Nederland. Specialisten kort kwam voor de zege. De Ronde is dit jaar overigens als Jelle Nijdam en Thierry Marie sterk gedevalueerd. Ondanks de reden hun tanden stuk op de tijd aanwezigheid van Laurent Fignon, ADVERTENTIE CURSUS CAFÉBEDRIJF f295.- Binnenkort start in Alphen a/d Rijn en Lelden de cursus Cafébedrijf. Deze opleiding beslaat uit 10 wekelijkse avond of middaglessen van elk 2'/. uur. De cursus kost totaal ƒ295,- en men kan zich nog aanmelden. Een vooropleiding is niet nodig en het Examen voor het Rijkserkende Diploma is op 4 januari. De zeer afwisse lende en beslist niet saaie cursus wordt zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achterhoofd om ooit nog eens een eigen Horecabedrijf(je) te beginnen. Ook is er een groot tekort aan gediplomeerd horeca- personeel! De lessen worden zeer levendig gebracht met o.a. dia's, vrijblijvend wijn proeven etc. Ook bezoekt men gezamenlijk een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café. Petit-Restaurant, Disco, Kantine. Bar, etc. beheren. De cursus is zowel mondeling als schriftelijk te volgen. Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onderwijs, postbus 1161 te Breda, telefoon 076-710078. de nummer twee uit de Tour. De Nieuwegein zijn Nederlandse inbreng is met vier verrassend voor ploegen verzekerd, alleen ontbre ken de nationale toppers. Rooks en Theunisse verkozen een Italiaanse voorbereiding op het kampioen- baasd, dat de tijdrijders-bij-uitstek schap van Zürich, dat zondag op het zijn prestatie van 5 minuten en 42,59 programma staat. De organistoren seconden niet verbeterden. „Ik had hadden gehoopt op de komst van Nijdam en Marie als voornaamste Grèg LeMond, die als kopman van de Brit, die op het traject vijf kilometer concurrenten bleef. zelf het meest kanshebbers getipt", verklaarde de winnaar van de zondag afgelopen Ronde van België. Nijdam kwam weliswaar dicht in de buurt - hij voorbereiden, op de wereldtitel strijd in Chambery. Geplaagd door het wegblijven van zoveel toppers, probeerden de organisatoren op het laatste mo ment Stephen Roche te contracte ren. De Ier, in de Ronde van Frank rijk uitgevallen met een knie-bles sure, vroeg zelf om een startplaats. Maar ook hij kreeg van zijn sponsor een verbod deel te nemen. Zijn beslissing volgend seizoen voor de ploeg van Willy Teirlinck uit te komen, viel bij zijn huidige geldschieter Fagor verkeerd uit. De Ier behoefde niet op de medewer king te rekenen in Nederland van start te gaan. Koersdirecteur Wim Breukink: „Natuurlijk horen Nederlands bes- Tour-winnaar te klassementstrenners aan deze moest een tel bij de winnaar inleve- kreeg echter van zijn sponsor ADR ronde mee te doen, maar als ze niet ren - maar was wel ziek v verwachte nederlaag. i startverbod opgelegd, evenals zijn Nederlandse ploeggenoten cours was geschikt voor mij. Lange Lammerts en Dorgelo. Op het stukken tegen de wind i schijnbaar uitstekend in meende de tempobeul vai Raas, die al twee keer (1987 laatste moment meldde ook Erik irm", Breukink zich af. De renner was na Jan de Ronde van België niet in optima- '88) le doen en mocht zich elders gaan willen houdt alles op. Als Van der Poel het geen leuke wedstrijd vindt, moet-ie niet komen. Aan de andere kant zeg ik: maar het is toch zijn werk. En Rooks en Theunisse had den we vorig jaar problemen, toen ze na een paar dagen afstapten. Ziek paar beroerde weken achter de rug. Zaterdag, een uur na de wedstrijd tegen Uerdingën, hoorde ik dat al les rond was". De pas 22-jarige Deen, die al 27 A- interlands heeft gespeeld, kwam twee jaar geleden via het Spaanse FC Castilla naar Keulen. Daarvoor speelde hij bij Aarhus. In totaal speelde hij 71 wedstrijden in de Bundesliga en scoorde hij daarin 19 keer. Met zijn overgang naar PSV denkt Povlsen er vooral sportief flink op vooruit te gaan. "Qua organisatie en ambitie schat ik PSV net iets hoger in dan FC Köln. Dat heeft niet al leen te maken met de prestaties van de laatste jaren, maar vooral door de investeringen die de club heeft ge daan. Ik zet PSV in een rijtje met Milan, Barcelona en Real Madrid. Een voordeel is bovendien dat ik niet bij een vreemde club terecht kom. De drie Denen die al bij PSV spelen ken ik goed". Met die drie (Nielsen, Heintze, Lerby) plus Gerets en Arnesen speelde Povlsen gisteravond in Ko penhagen mee in de afscheidswed- strijd voor Morten Olsen, die eind vorig seizoen afscheid nam van FC Köln en daarmee tegelijk zijn voet balloopbaan beëindigde. Morgen gaat Povlsen naar in Eindhoven, waarna hij zondag in Tilburg met PSV zijn debuut maakt in de com petitiewedstrijd tegen Willem II. "Als de trainer daar tenminste net zo over denkt", aldus Povlsen. Als het aan PSV ligt, keert Roma- rio nog deze week terug in Eindho ven. De Braziliaan, die zondag in de wk-kwalificatiewedstrijd tegen Chili al na drie minuten van het veld werd gestuurd, is hangende het on derzoek voorlopig voor een duel ge schorst. Manager Kees Ploegsma heeft gisteren meteen contact ge zocht met de Braziliaanse voetbal bond met het verzoek Romario naar Nederland te laten terugkeren. Oefenduel loopt slecht af voor UVS LEIDEN Sportief gezien had de oefenwedstrijd Rijnsburgse Boys- UVS (2-0) weinig om het lijf. Beide teams traden verzwakt aan en had den hun wedstrijd van het afgelo pen weekeinde nog zichtbaar in de benen. Voor de doelpunten zorgden Dick Heemskerk (uit een straf schop) en Paul Rieken, die in het verleden voor UVS 2 uitkwam. De wedstrijd, die vanwege het aanstaande huwelijk van UVS-spe- ler Mario Faber één dag eerder werd gespeeld dan aanvankelijk de be doeling was, liep voor twee van zijn teamgenoten slecht af. Arthur van Orssagen en Gerrie Jansen werden, net als Van Beelen van RB, voortij dig van het veld gezonden. RCL oefende op sportpark De Bloemerd met succes tegen Voor schoten, dat evenals de Leiderdorp- se Racing in de derde klasse uit komt. Rob Filippo en Riny Ooster- lee bezorgden de thuisclub al vóór de rust een 2-0 voorsprong. Dat was tevens de eindstand. Programma voor vanavond: Noord- wijk-Blauw Wit, SVLV-Bernardus. NFC- FC Lisse (zo). DWO-Lugdunum, NSV- Stompwijkse Boys, UDO-Kickers, Ka- gia-DOSR, Be Fair-FC Lisse (za), Sleu tels-'VNL. zogenaamd. Ze waren echter ge woon niet gemotiveerd. Nou, op zulke renners zitten we niet te wachten. We betreuren hun afwe zigheid natuurlijk wel, maar het is geen ramp. We hebben liever en thousiaste renners die er een wed strijd van willen maken". Waarna Breukink sr. met de blij moedigheid van een EO-omroeper op een familiedag vooruit wenste te kijken. „Laten we alstublieft posi tief blijven. We hebben nog heel veel toppers. Nee, de kwaliteit wordt door de afwezigheid van die jongens zeker niet geschaad. De ronde krijgt steeds meer internatio nale allure. Er is nog altijd een groeiende belangstelling". Toch zijn er minder ploegen dan vorig jaar. Toen waren het er vijf tien, dit keer twaalf nadat het Belgi sche Hitachi (met de Nederlandse sprinter Wiebren Veenstra) op het laatste moment de geplande mixed equipe rond LeMond is komen ver vangen. Een kwestie van geld, is de uitleg van Breukink. „Bovendien is een veld met twaalf ploegen beter te hanteren". DINSDAG 15.55-18.55 Did 2 Die Sport-Reportage EK zwemmen in Bonn, rchoonspringen en waterpolo. 17.00-19.15 BBC 1Cricket: in Trent Brid ge. 10.00-19.00 SKY: What a Week. 10.45-19.05 BRT 2 WK wielrennen: baanwedstnjden in Lyon. 19.00-20.00 SKY: EK Zwemmen, schoon- springen en waterpolo in Bonn. Po- 20.00-21.00 SKY: World Games. 20.00-21.50 Super Sport snooM werboats in Monte Carlo. 21.00-21.30 BBC 2 On the Line: sport- magazine. 21.00-22.00 SKY Paardesport British Open Horse Thais. 21.30-22.00 BBC 2 Ebony on the Road: magazine voor zwarten in Engeland, van daag over discriminatie in reclames, Ame rican Football en straathockey. 2200-23.00 SKY Autosport: GP van Hongarije (formule I). 22.00-23.00 Super: English League Foot ball: hoogtepunten. 22.05-22.15 Ned 2: Sport extra: wielren nen (verslag van de eerste etappe van de Prolronde van Nederland). 22.30-22.50 BRT 1 Wielrennen: Ronde van België 22.40-23.25 Ned 3: Studio Sport: EK zwemmen te Bonn. 23.00-00.00 SKY. Golf: samenvatting toernooi te Engeland. 23.00-00.00 Super: NBA Basketbal. 23.50-00.30 Did 1 ARD-Sport extra Bun- desliga-voetbal (vierde speeldag) en WK wielrennen (baanwedstnjden). 00.00-01.00 SKY EK zwemmen, schoon- springen en waterpolo. 01.00-01.30 BBC 1 Cricket: in Trent Brid-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13