Protest tegen markt Winkelhof onterecht Na bezwaren tegen fietspad nu bezwaren tegen fietsbrug LEIDSCH DAGBLAD: 071-161400 ALPHENS DAGBLAD: 01720-03961 Voorschoten krijgt volgende maand zesde peuterspeelzaal DE tjjgen<leLIJN IN UW OMZET STAAT OP UW BUREAU. Wedstrijdbad van Wassenaars Sterrenbad even zonder water DINSDAG 15 AUGUSTUS 1989 REGIO LEIDEN PAGINA 11 Raad van State verwerpt bezwaren winkeliers Leiderdorp LEIDERDORP - De omstre den minimarkt bij de Lei- derdorpse Winkelhof mag blijven. Na de gemeente heeft nu ook de Raad van State de bezwaren verwor pen van een aantal onderne mers uit het winkelcentrum en van winkeliersvereniging Santhorst. De vrees voor on eerlijke concurrentie is vol gens de Raad van State niet terecht. De elf ondernemers die bezwaar maken hebben niet aangetoond dat het verzorgingsniveau voor de con sumenten in gevaar komt wanneer de minimarkt tot winkelsluitingen zou leiden in de Winkelhof. Volgens de Raad van State is niet bewezen dat Leiderdorpers dan nergens te recht kunnen voor de aankoop van ^un boodschappen. De extra concurrentie speelt geen rol bij het wel of niet verlenen van een vergunning aan standplaats houders. Vergunningen kunnen al leen worden geweigerd komst van marktkramen 'c dig nadeel' met zich mee zou bren gen voor de winkeliers. Voorzitter van de stichting Win kelhof, P.W.S. van Leeuwen, wil niet reageren op de uitspraak van de Raad van State. "Het is voor ons af gesloten, wij zijn al lang met andere dingen bezig". De winkeliers vinden het niet eer lijk dat standplaatsvergunninghou ders met lage vaste lasten meeprofi teren van de aantrekkingskracht van het winkelcentrum. De onder nemers hebben flink moeten inves teren in de aankleding van de Win kelhof en de reclarne voor het Lei- derdorpse winkelcentrum. Boven dien zou er sprake zijn van een over schot aan winkels in Leiderdorp. De middenstanders hebben dus weinig behoefte aan nog meer ver kooppunten voor levensmiddelen. De gemeente Leiderdorp stelde in juni vorig jaar een notitie op over het standplaatsenbeleid. De plein tjes bij winkelcentra Santhorst en Winkelhof werden onder meer aan gewezen als standplaatsen voor kraamhouders. Bij de Winkelhof mogen dagelijks vier marktkramen staan, bij de Santhorst en de Oranje galerij twee en bij winkels aan de Splinterlaan, het Hubrechtseplein en de Muzenhof één. Loempia's Het Winkelhofmarktje op het Sta- tendaalderplein is duidelijk het grootst. Zaterdag worden hier aard appelen, groente en fruit verkocht door twee marktkooplieden, staat er een kraam met Vietnamese loem pia's en is er een koek-, banket- en broodkraam. 's Maandags staat er een kaaskraam, 's dinsdags een kraam voor aardappelen, groente en fruit en 's woensdags een kaas- kraam en een koek- en banket- kraam. Vrijdag is er plaats voor bloemen, planten en Vietnamese loempia's. D66 klaagde in juni ook over de lage 'huur' die de marktkooplieden voor een plek bij de Winkelhof moe ten betalen. Raadslid H. Lamers op perde toen dat de gemeente een ho ger tarief moet rekenen voor een standplaats. Wethouder G.H.J. Keijzers vond dat niet eerlijk en wil de niet 'met twee maten meten'. De kooplieden van de minimarkt krij gen dezelfde behandeling als hun collega's op de wekelijkse markt in de Hoofdstraat/Eikenlaan. De standplaatsen op beide markten zijn volgens Keijzers even duur. Andere klacht van D66 was dat de standplaatshouders meer ruimte in beslag nemen dan eigenlijk mag. De gemeente heeft inmiddels toege zegd streng te controleren op even tuele 'grensoverschrijdingen' van de marktkramen. Het plein voor de Winkelhof, waar dagelijks vier marktkramen mogen staan. (foto Wim Dijkman) Bij Warmondse Watertuin WARMOND - Drie maanden nadat de Warmondse politiek korte met ten maakte met de bezwaren tegen een fietspad langs de Watertuin, willen B en W de twee bezwaren te gen het bijbehorende fietspad onge grond verklaren. Volgens de eerste bezwaarmaker, G.W. van der Geest, lijden wonin gen aan de Langebrug 'aanzienlijke schade' doordat het talud 3,5 meter dichterbij komt. Vooral de woning van de buurman van nummer 3 zou veel minder aantrekkelijk worden. Doordat de weg vlak bij het water sterk omhoog moet lopen, voorziet Van der Geest een beperking van het uitzicht en de lichtinval bij de nummers 3 en 5. Als de plannen toch doorgaan, stelt de Warmonder het college van burgemeester en wethouders aansprakelijk voor de ontstane schade in het stukje War mond aan de andere kant van De Kaag. De tweede bezwaarmaker, G.P. van Buuren, betoogt dat de leef baarheid van de woningen in de aangrenzende Watertuin 'ernstig wordt aangetast'. Doordat het fiets pad dichter bij de woningen komt te liggen, zal 'veel geluidshinder ont staan' in de zomerhuisjes. Volgens B en W heeft Van der Geest geen inhoudelijke bezwaren en kan hij om een schadevergoe ding vragen. De geluidsoverlast in de zomerwoning van Van Buuren zou de wettelijke norm van 50 deci bel na de aanpassingen niet over schrijden. Uit provinciale rappor ten zou blijken dat die overlast wel in de buurt van de norm komt: ze stijgt van 46 naar 47 decibel. Het plan is in strijd met het huidige be stemmingsplan maar past wel in het bestemmingsplan dat wordt voor bereid. De provincie wil in september be ginnen met de aanleg van het pad. De reconstructie gaat ongeveer an derhalf jaar duren. Als u die nu oppakt, vertellen wij u graag welke verrassende mogelijkheden er voor u zijn op het gebied van effectieve doelgerichte publiciteit. Bel morgenochtend meteen. Dan rekenen wij direkt af met het hardnekkige misverstand dat is.Integendeel, het levert juist geld op! Nog geen idee hoe uw reclameboodschap eruit zou moeten zien? Bel dan juist! Want onze studio helpt u graag op weg. Zit bij de prijs inbegrepen! Omdat we niet Tussen Leidse- weg en Watertuin moet een fietspad lopen, met een brug bij de War mondse Lange brug. ringere armslag er niet toe leiden dat de ouderbijdrage, die de laatste jaren niet is verhoogd, omhoog zal gaan. Evenmin wordt beknibbeld op de kwaliteit van het personeel. De stichting houdt vast aan de CAO welzijn, die richtlijnen geeft voor het salaris en de kwalificaties van het personeel. Personalia Jubileum uitgever LEIDERDORP De Leiderdorper A. Huisman, ook bekend als dich ter, zit 25 jaar in het uitgeversvak. Enige bekende titels uit zijn be scheiden fonds zijn 'Leiderdorp in vroeger dagen' van C. Hobo en 'Zwerven door de randstad' van De Voorhouter Warmenhoven. Naar aanleiding van de verschijning van de dichtbundel 'Als van een Honge rige Wolf van J. Maris werden au teur en uitgever door prinses Julia na op paleis Soestdijk ontvangen. De stichting heeft in haar jaarver slag, dat in april aan het gemeente bestuur werd gepresenteerd, al aan gedrongen op een zesde zaal. Het vinden van een geschikte ruimte bleek een probleem doordat steeds meer oude schoolgebouwen plaats maken voor woningbouw en de ge meente nauwelijks nieuwe onder komens beschikbaar heeft. Dat Olleke Bolleke uiteindelijk een plaats krijgt in de laagbouw van de voormalige Adegeestschool is volgens Van Leeuwen 'een samen loop van omstandigheden'. "Daar was ruimte en elders niet". Toch is hij tevreden over de lokatie. "Er zijn veel scholen in de buurt. En ouders brengen hun kinderen graag naar een peuterspeelzaal die in de buurt ligt van de school waar hun andere kinderen les hebben. Dat is gemak kelijk met halen en brengen". Ouders van kinderen op de ande re speelzaalen hebben de naam van de nieuwe peutervoorziening ver zonnen. "Het moest een naam zijn die goed in het gehoor ligt. Dat is wel gelukt, dachten wij. De vele bui tenlanders in Voorschoten kunnen alvast oefenen". Trailers zorgen voor ergernis bij 'De Koninklijke' gemeente extra subsidie geeft: "Dat betekent dat we nóg efficiënter moeten gaan werken". Van Leeu wen gaat er van uit dat dat mogelijk moet zijn. Doordat verschillende za len de laatste tijd vanuit houten ge bouwtjes naar betere onderkomens zijn overgebracht, kan de stichting besparen op verwarmingskosten. De administratie is al 'gestroom lijnd'. Volgens Van Leeuwen zal de ge- EAI [Li ILJ IE! IGI |A| |A| Sjoelbakken Sjoelen met schijven van 15 centimeter doorsnede in bakken van vijf meter lang kan zondagmiddag op het terras bij café Landzicht in Zoeterwoude. Teams van drie personen kunnen zich vooraf opge ven voor de wedstrijd (Verlaatweg 5). WASSENAAR - Het wedstrijd- bad van het Wassenaarse Ster renbad is deze week buiten ge bruik. De beweegbare vloer in het ondiepe gedeelte ondergaat zijn tweejaarlijkse inspectie- en onderhoudsbeurt. De beweegbare vloer heeft een oppervlakte van 9 tot 15 me ter en is in feite een enorme lift. Omdat de wettelijke voorschrif ten voor liften een tweejaarlijk se inspectie voorschrijven van het hef- en geleidingsgedeelte, moeten de monteurs aan de slag aan de Zanderij laan. Daarvoor is het noodzakelijk dat al het wa ter uit het bassin wordt ge pompt. Hoewel de monteurs slechts een of twee dagen werk hebben, beslaat de operatie een week. Het leegpompen en vullen van het bassin dient namelijk gelei delijk te gebeuren. In de norma le situatie zorgt de 800 kubieke meter water uit het bassin voor een constante druk op de funde ring van het zwembad. Wanneer die druk plotseling sterk zou toe- of afnemen, ontstaat het ri sico dat de bassinkuip scheurt door zetting van de fundering. Om bezoekers van snijwond- jes te vrijwaren, worden alle te gels in het bassin gecontroleerd op scherpe beschadigingen. Ook wordt bekeken of het voeg werk nog in orde is. Tijdens de werkzaamheden aan het wed strijdbas, blijven het recreatie- bad en het buitenbad gewoon open. Zondag 20 augustus wordt het wedstrijdbad weer in gebruik genomen. WARMOND De Koninklijke Watersportvereniging De Kaag heeft een bijzonder parkeerpro bleem. Doordat leden hun trai lers her en der op het parkeerter rein bij de Kaagsociëteit zetten, gaat veel parkeerruimte verlo ren. Op mooie dagen is het par keerterrein vaak overvol, tot grote ergernis van de waterspor ters die hun trailer keurig op het jollenveld parkeren. Om de problemen de wereld uit te helpen, gaat de vereniging de foutparkeerders opsporen. Deze lieden 'wordt een parkeer- geld in rekening gebracht inclu sief de nodige administratiekos ten', meldt het orgaan van de vereniging. 'Wie dus een par keerprobleem heeft met een trailer en deze zou willen stallen, wordt verzocht snel contact op te nemen met de havenmeester'. Inbreker belt aan De Stichting Kinderspeelzaal in Voorschoten neemt binnenkort een lokaal van de voormalige Adegeestschool in gebruik als peuterspeelzaal. In het gebouw zijn ook de vrije Academie en de muziekschool gevestigd. (archieffoto) In een van de lokalen van de voormalige Adegeestschool VOORSCHOTEN - De Stich ting Kinderspeelzaal in Voor schoten opent in september een zesde peuterspeelzaal in een van de lokalen van de voormali ge Adegeestschool aan de Ri chard Wagnerlaan. De stichting verwacht dat de wachtlijst, die het afgelopen jaar 50 kinderen telde, straks biina geheel zal verdwijnen door de komst van de Olleke Bolleke-zaal. De zaal zal, evenals de andere zalen van de stichting, ruimte bieden aan 17 kinderen. Ze kunnen van kwart voor negen tot twaalf uur terecht in het pand waarin ook de Vrije Aca demie is ondergebracht. "Als je be denkt dat de meeste kinderen twee ochtenden per week komen, is er per week plaats voor 42 kinderen", aldus J. van Leeuwen, voorzitter van de stichting. Hij vertelt dat een peuterspeel zaal eigenlijk altijd te kampen heeft met een wachtlijst. Veel kinderen zijn in dezelfde maanden jarig en kunnen tegelijk naar de peuter speelzaal. Wanneer de kinderen vier jaar oud zijn gaan ze naar de kleu terschool en verdwijnt de wachtlijst weer. Het afgelopen jaar pakte dat anders uit en werd de wachtlijst iets langer. Van Leeuwen noemt dat opmer kelijk omdat in Voorschoten het percentage kinderen dat een peu terspeelzaal bezoekt "heel hoog ligt". "Landelijk gezien bezoekt een op de drie kinderen van 2,5 tot 4 jaar een peuterspeelzaal. In Voorscho ten trekken onze zalen en de zalen van Bibelebon 70 procent van de kinderen in die leeftijd", aldus de voorzitter. Gezien deze cijfers ver wacht Van Leeuwen dat dit percen tage in de toekomst nauwelijks zal stijgen. Maar door de huidige wachtlijst en een lichte stijging van het geboortecijfer acht hij een zesde zaal 'zeker nodig'. De onderhandelingen met de ge meente over de zesde zaal zijn kort voor de vakantie afgerond. Vervol gens heeft de stichting oude'rs die een kind op de wachtlijst hebben, een brief geschreven waarin zij op de hoogte worden gesteld van de nieuwe peutervoorziening. Wan neer ouders dat willen, kunnen het lokaal opknappen, aanpassen en in richten. Van Leeuwen: "Het lokaal moet nog helemaal worden ingericht. Daar willen we nu zo snel mogelijk mee beginnen. We doen een beroep gedaan op ouders omdat dat goed koper is". De stichting moet de nieuwe zaal runnen zonder dat de na stelen sleutels uit personenauto LEIDERDORP - Enkele minu ten nadat uit haar auto een tas met huissleutels, enveloppen met haar huisadres en 45 gulden was ontvreemd, werd gister morgen aangebeld bij een be woonster van een flat aan de Leiderdorpse Merelstraat. Toen ze opendeed, rende de man de galerij af. Het sterke ver moeden bestaat dan ook dat dit de persoon was die op het par keerterrein bij de Bloemerd ge bruikmaakte van het openstaan de autoraampje van de Leider- dorpse. De vrouw heeft de poli tie verteld dat het om een blon de man gaat van ongeveer 25 jaar. Hij heeft een lengte van 1.80 meter en droeg gisteren een bermuda-broek met opvallend felle kleuren. Drie portofoons en frituur weg bij sociale werkplaats LEIDERDORP - Uit een keetje van de sociale werkplaats in de Leiderdorpse Bloemerd zijn dit weekeinde drie portofoons en een frituurpan gestolen, zo is gisteren gebleken. De inbrekers zijn het pand binnengekomen door de ijzers van het klapraam- je te verbuigen. In het gebouw worden tuingereedschappen opgeborgen. Ook zijn er dou ches en is er een kantine voor de mensen die in plantsoenen wer ken. Een monteur aan het werk bij de beweegbare vloer van het wedstrijdbad van het Wassenaarse Sterrenbad. Volgende week zondag kan hier weer worden gezwommen. (foto Jan Holvast)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 11