'Zwembad Het Wedde wordt geen tropisch zwemparadijs Zorgen om vernielingen aan theekoepel Warmond LEIDSCH DAGBLAD: 071-161400 ALPHENS DAGBLAD: 01720-93961 MAANDAG 14 AUGUSTUS 1 Sportfondsen wil zich richten op ouderen, ouders met kinderen en andere 'speciale doelgroepen VOORSCHOTEN - "Een tro pisch zwemparadijs willen we er hier zeker niet van ma ken. Dergelijke baden rich ten zich op een heel andere markt met andere prijzen", zegt W. van Spingelen, rayonmanager van Sport fondsen nv. De door Sport fondsen opgerichte Sport fondsen Voorschoten bv ex ploiteert sinds 1 juli het Voorschotense zwembad Het Wedde. Torenhoge glij banen, knuffelmuren en 'speelbaden' gaan dan ook aan Voorschoten voorbij. door Dorith Ligtvoet Rob Schouten, de nieuwe manager van het bad, benadrukt dat Het Wedde zich vooral op Voorschote naren wil richten. "We hebben in eerste instantie een plaatselijke functie. Mensen die van dit bad ge bruik willen maken, moeten dat kunnen. Op dit moment zie je dat het baantjeszwemmen en het bewe gen voor ouderen toeneemt. Die mensen trekken nu naar het Wasse- naarse Sterrenbad toe", zegt hij. Het betekent overigens niet dat het bad blijft zoals het is. Het water van het klein bassin zal een hogere temperatuur krijgen: tot nu toe be reikte het water een temperatuur van 27 tot 28 graden, in de toekomst zal de temperatuur tussen de 30 en 34 graden liggen. Daarvoor zijn aan passingen noodzakelijk, zoals een wijziging in het ventilatiesysteem en een isolerende dakbedekking. Daarnaast komt er een nieuwe af scheiding tussen dit instructiebad en het grote zwembassin. Per 1 no vember moet het bad zodanig zijn aangepast dat er een speciale warm waterdag kan worden georgani seerd, waarbij zwemmers alvast een watertemperatuur tot 32 graden Celsius kunnen uitproberen. De aanpassingen zijn volgens Van Spingelen noodzakelijk om 'speciale doelgroepen' te trekken. Zo zullen ouderen en moeders met kinderen, als het aan de nieuwe be heerders ligt, op hun wenken wor den bediend. "Er is nu eenmaal een tendens bij het publiek om onder leiding aan activiteiten mee te doen. Denk hierbij aan zwemactiviteiten "oor moeders en peuters, gymnas- Zwembad Het Wedde is per 1 juli overgedragen aan de bv Sport fondsen Voorschoten. Het zwem bad draait al jaren met grote ex ploitatietekorten. De gemeente ging om verschil lende redenen met Sportfondsen in zee. Belangrijk is dat zij het ex ploitatietekort aan een maximum wil binden. Sportfondsen heeft een begroting ingediend, waar binnen de bv denkt te kunnen werken. Met kapitaalslasten komt dat tekort op 828.058 en zonder ka pitaalslasten op 252.413 gulden. Lukt het de bv niet om binnen dit budget te blijven dan moet het te kort het volgend jaar worden ver rekend. Blijft de bv binnen het budget, dan mag geld opzij wor den gezet voor tegenvallers. Een andere motivatie voor de gemeente om met Sportfondsen in zee te gaan is dat het bedrijf, dat zo'n honderd baden en enkele sporthallen in ons land begeleidt, meer specialistische kennis in huis zou hebben om het bad zo goed mogelijk te runnen. Daar naast speelt mee dat de gemeente aan de politieke wens tegemoet wil komen om overheidstaken af te stoten. len. Apart Door de afscheiding tussen het in structiebassin en het 25-meterbad wordt het in de toekomst mogelijk beide baden apart te exploiteren. Op hetzelfde tijdstip zouden in het ene bad baantjestrekkers terecht kunnen, terwijl de instructeurs in het andere bad activiteiten kunnen organiseren. "Wanneer deze aan passingen zijn doorgevoerd, willen we alles goed op een rij zetten", al dus Van Spingelen. "Daarna kijken we of uitbreiding wenselijk is en een positieve bijdrage levert aan het gebruik van de gehele accommoda tie". Hij vertelt dat de managers van zijn organisatie wel eens filosoferen over een uitbreiding met een sauna of de aanleg van een squashbaan ('op het moment erg in zwang'). "Maar voordat we dergelijke dingen doen, moeten we eerst de markt be kijken. Sauna's heb je al in Wasse naar, Leiderdorp en Leiden. We wil len beslist geen overcapaciteit kwe ken", aldus Schouten. Op het gebied van de horeca- voorzieningen gaat er wel het een en ander veranderen, maar ook hier betreft het kleine aanpassingen. Naast het instructiebad zal 'een ge zellig zitje' komen met een kleine bar. Van Spingelen benadrukt dat de bar zeker niet bedoeld is om de horeca-ondernemer van Het Wed- de-restaurant de das om te doen: "Nee, het is bedoeld als een onder steuning van de activiteiten die op die plek in het bad zitten". "We hebben het contract geres pecteerd dat de gemeente met de horeca-exploitant heeft. Wel heb ben we afgesproken dat wij op uren dat het restaurant niet open is, met name 's ochtends, de mogelijkheid tevreden over de overeenkomst die zullen hebben om een kopje koffie Sportfondsen met de gemeente te schenken. Dat zien we als een heeft kunnen afsluiten. Ze weige- stukje service". ren commentaar te leveren op de kritiek van personeelsleden op de gang van zaken rond de overdracht. De beide managers tonen zich heel Hooguit meldt Van Spingelen dat Tevreden de gemeente 'uiterst correct' heeft gehandeld. "Wij begeleiden zo'n honderd accommodaties, ik heb va ker wisselingen meegemaakt. Maar ik moet zeggen dat de afspraken die hier tussen gemeente en het perso neel zijn gemaakt tot de beste beho ren. Als organisatie respecteren wij die afspraken". De managers verwachten verder geen problemen. Van Spingelen: "We denken dat het, net zoals in de andere baden die wij begeleiden, verder in goede harmonie zal verlo pen. Maar er valt op dit moment nog weinig van te zeggen. Mensen moe ten aan elkaar wennen, Schouten is hier net een maand actief'. Over één onderdeel van de over eenkomst, het instructiezwemmen, wensen de heren uitsluitsel. Sport fondsen wil het instructiezwemmen graag overnemen van de verenigin gen, maar de verenigingen zeggen die inkomsten niet te kunnen mis sen. Het komende jaar, zo heeft wel zijnswethouder L.L. Marselis be loofd, zullen de verenigingen en Sportfondsen een oplossing probe ren te vinden. Ondertussen wordt het aantal instructie-uren per 1 ok tober uitgebreid, omdat de instruc teurs voortaan ook op vrijdag les zullen geven. Overleg tussen Sport fondsen. verenigingen en wethou der Marselis is er verder nog niet ge weest. Gevoeligheid Jongeren van 14 tot 18 jaar kunnen niet langer goedkoper naar binnen en de jaarabonnementen vervallen. De tarieven voor volwassenen stij gen vooralsnog niet en als een ver hoging aan de orde zou zijn, moet de gemeenteraad zich daar eerst over uitspreken. De tijden waarop baantjestrek kers en andere 'vrijzwemmers' in het bad terecht kunnen, gaan wel veranderen. Recreatieve zwemmers zullen minder vaak in het bad te recht kunnen, vooral omdat Het Wedde zich meer zal richten op doelgroepen. Op vrijdag verandert het meest, wanneer het bad tot half vier gesloten zal zijn. Door het hele bad te sluiten kan het personeel vol gens beide managers beter worden ingeroosterd. Wanneer de nieuwe maatregelen zijn doorgevoerd denken Van Spin gelen en Schouten dat het mogelijk is om het jaarlijkse verlies te ver minderen. Van Spingelen lijkt vrij zeker van zichzelf: "We hebben een begroting gemaakt, die netjes met de gemeente is doorgesproken. We denken dat het mogelijk is om bin nen die begroting te blijven en zien kansen om op langere termijn de exploitatie te verbeteren". WARMOND - "Na de stopverf verdwijnen de ruiten en als weer en wind vrij spel krijgen, is de grote opknapbeurt van de theekoepel voor niets geweest". De Warmondse wethouder W.A.B. de Vos van openbare werken maakt zich duidelijk zorgen over de vernielingen aan het onlangs gerestaureerde ge bouwtje in park Groot Leerust. Onbekenden hebben hier al enkele malen de stopverf uit de kozijnen gepeuterd. Juist om vandalisme te voorkomen werd het gebouwtje bij de opening, twee maanden geleden, voor particulieren opengesteld. De ze Warmonders, die een sleutel van de toegangsdeur hebben en de koe pel gebruiken om een kaartje te leg gen en een kopje koffie te drinken, hebben de daders nog niet kunnen vatten. Waarschijnlijk opereren de peute raars 's nachts, wanneer het ge bouwtje niet wordt bewaakt. Vol gens een woordvoerder van de ge meente houdt de politie een extra oogje in het zeil sinds de vandalen voor de eerste maal toesloegen. Een politiewoordvoeder verklaart ech ter van niets te weten. Kwaliteit Op het gemeentehuis is men ervan overtuigd dat op de kwaliteit van de stopverf niets valt aan te merken. Deze heeft nu eenmaal tijd nodig om te harden alvorens 'peuterbe- stendig' te zijn, zoals een ambtenaar dat noemt. Wethouder de Vos over weegt zijn toevlucht te nemen tot snel-hardende stopverf. Daarnaast wil hij via actieve voorlichting de Warmonders op het hart drukken van hun fraaie theehuis af te blijven. De restauratie, die in 1988 na een vertraging van drie jaar van start ging, heeft rond de twee ton gekost. Tot op heden is de schade beperkt gebleven tot een paar ons verse stopverf en de nodige arbeidsuren. Wethouder W.A.B. de Vos bij de opening van de gerestaureerde theekoepel in het Warmondse park Groot Leerust, twee maanden geleden. Na die ope ning hebben onbekenden regelmatig de stopverf uit de kozijnen gepeuterd. De wethouder maakt zich dan ook zorgen over de toekomst van het gebouw- Bridge De Leiderdorpse Bridge Club houdt don derdag 17 augustus een zomerdrive in de Bernhardstraat 3 in Leiderdorp. Aan vang 20.00 uur. Aanmelden vóór 19.45 Duivenvoorde Kasteel Duivenvoorde in Voorschoten (Veurseweg) is op de avonden van 2 en 3 oktober open voor speciale rondleidin gen bij kaarslicht. De wandeling duurt ruim een uur en is geheel in de sfeer van de achttiende eeuw. Tijdens de rondlei ding wordt barokmuziek ten gehore ge bracht. Kaarten zijn vanaf 28 augustus in voor verkoop verkrijgbaar bij het VVV-kantoor in Leiden (Stationsplein 210) de 'Was- senaarder' (Schoolstraat 50) in Wasse naar en sigarenmagazijn Uljee in Voor schoten (Schoolstraat 97). Gymnastiek Zwangere vrouwen kunnen elke dins dagavond van 19.30 tot 20.30 uur spor ten in het gymnastieklokaal aan de Lijn baan in Leiderdorp. In het eerste deel van de les wordt onder meer aandacht besteed aan een goede lichaamshou ding en ademhalingstechnieken, het tweede deel van de les is recreatief. Er worden sporten gedaan zoalse badmin ton en volleybal. Nadere informatie: me vrouw W. Hempen, 071-890535. Concert Cantor-organist Wim Landsman geeft op 19 augustus een promenadeconcert in de Wassenaarse Dorpskerk (Plein). Aanvang 16 00 uur. Man overlijdt na auto-ongeluk ZOETERWOUDE - De 66-jarige G. Siliacus uit Zoetermeer is gisteren in het Academisch Ziekenhuis, in Leiden bezweken aan verwondin gen die hij verleden week donder dag bij een auto-ongeluk heeft op gelopen. Met de fiets aan de hand stak de man op de Zoeterwoudse Rijndijk plotseling over. Een 50-jarige auto mobiliste uit Hazerswoude-dorp kon de man niet meer ontwijken. Brand in kapsalon VOORSCHOTEN - Een uitslaande brand in een kapsalon aan de Voor schotense Schoolstraat heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag voor enkele tienduizenden guldens scha de aangericht. De grote etalageruit is gesprongen, verlaagde plafonds smolten, spuitbussen klapten en vloerbedekking en inventaris wer den vernield. De brand werd om één uur door voorbijgangers ontdekt. De gealar meerde brandweer was de brand binnen tien minuten meester en wist te voorkomen dat de vlammen zouden overslaan naar de achterge legen dameskapsalon, het boven huis of de panden van de buren. Wel was er boven veel rookschade en raakten plafonddelen van het ach tergelegen deel ontwricht. De politie vermoedt dat de brand is ontstaan door kortsluiting in de transformator voor de neonverlich ting. Deze transformator zit in de etalage, waar de brand is begonnen. De eigenaar van de winkel, P. Min- gers, was een week voor de brand op vakantie gegaan en zou zijn win kel tot volgende week gesloten hou den. Hij hoopt de schade in die tijd te kunnen herstellen. Auto uitgebrand in Leiderdorp LEIDERDORP - Een 12 jaar oude personenauto is gisteravond totaal uitgebrand langs de provinciale weg 5, ter hoogte van de Leider- dorpse LOI-vestiging. De Leider- dorpse eigenaar zette de auto aan de kant van de weg toen hij rook uit zijn motorkap zag komen. Al snel stond de hele auto in brand. De toe gesnelde Leidse brandweer kon niets meer uitrichten en tastte in het duister over de oorzaak. KOE - De Oegstgeester politie is za terdagmorgen om negen uur ver geefs op zoek gegaan naar een los geslagen koe op de Abtspoelweg bij het Oegstgeester Kanaal. Toen agenten arriveerden had de eige naar het beest blijkbaar al naar het weiland gebracht. DE tijgend"LIJN |pj uw OMZET STAAT OP UW BUREAU. sum a.t.a.8,a, a.».».», a.».».», 8.».».8.t.c.a.8 ii i a.o.q-b.o.o.o mi o.o o.o.o.o.o.o.o.b.o.b.o.o ooobboobboooob tj.a.aoamimmt»»» oooaooooooooooooooooooooo Als u die nu oppakt, vertellen wij u graag welke verrassende mogelijkheden er voor u zijn op het gebied van effectieve doelgerichte publiciteit. Bel morgenochtend meteen. Dan rekenen wij direkt af met het hardnekkige misverstand dat adverteren in de grootste krant van de regio duur is.Integendeel, het levert juist geld op! Nog geen idee hoe uw reclameboodschap eruit zou moeten zien? Bel dan juist! Want onze studio helpt u graag op weg. Zit bij de prijs inbegrepen! Omdat we niet alleen in oplage de grootste willen zijn.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 9