'Kliniek voor alcoholist in leger nodig' CNV: loonruimte in milieu stoppen Oostzee toont manco's bij vervoer gevaarlijke stoffen Groen Links: nieuw elan per trein Schoonmaak Oostzee kost twee weken MAANDAG 14 AUGUSTUS 1989 PAGINA 3 Psycholoog: 4000 probleemgevallen UTRECHT (ANP) Er moet een aparte kliniek komen voor soldaten met alcoholproblemen. Die aanbeveling doet een commissie onder leiding van psycholoog Snoek van het militair hospitaal in Utrecht na een onderzoek op de psychi atrische afdeling van het ziekenhuis. Defensie ziet voorals nog niets in het voorstel. Een deel van de militairen met drankproblemen komt nu terecht op de psychiatrische afdeling van het militair hospitaal. De groep psy chiatrie van het ziekenhuis, waar aan Snoek is verbonden, vindt dat ongewenst omdat alcoholversla ving geen psychiatrische aandoe ning is. Bovendien moet de afdeling binnenkort inkrimpen, waardoor het aantal plaatsen wordt beperkt. ring. Het bestuur zal daarvo langer omheen draaien. voorstel doen aan de aangesloten der op papier zetten welke bijdrage illen geven. Een stapje terug als het ware. Ieder ziet toch om zich heen dat het zo niet langer meer kan". worden gebaseerd, omdat er geen onderzoek is verricht binnen de landmacht zelf. "En de vraag is of je De vier kopstukken van Groen Links stappen in Utrecht uit de trein: Ria Beckers (PPR), Paul Rosenmöller (onaf- cijfers uit de burgermaatschappij hankelijk), Ina Brouwer (CPN) en Andree van Es (PSP) (vlnr). uotoANP) zomaar kunt overzetten naar de landmacht", zei hij. De bonden van militairen zien niets in de oprichting van een alco holkliniek voor militairen. Volgens bonden, zo heeft CNV-bestuurder Swart vanmorgen voor de radio ge zegd. Binnen het CNV moet ernst wor den gemaakt met de discussie over het milieu, vindt het bestuur van de christelijke vakbond. Het consta teert dat de ernstige verslechtering Varh'QOinO' rvrfc van onze leefomgeving bij de leden Cl LI (1^11 '-'k' een gespreksonderwerp is. De bon den zouden daarop kunnen inha ken met concrete stappen. Swart: "Een afwachtende houding is verstandig. Wij willen met onze den de discussie over deze zaak a; gaan". Volgens de CNV-bestuurder Schiphol valt mee 5n' SCHIPHOL (GPD) - Het Europese Ie" luchtverkeer heeft het afgelopen ïn" weekeinde hinder ondervonden van de staking bij de Franse lucht- A x 'f verkeersbegeleiding. Vooral zater- f ,e constateren dat dag liepen op Schiphol een groot nega. aantaj viuchten richting Spanje en de de milieu-ontwikkeling tieve HV1?60 he?ft °p-de, samenle" Frankrijk vertragingen ving. Wat nu gebeurt is slecht voor tot jwee uur Gisteren v i!nL"! weliJks problemen. nn"n°ron Q Technisch personeel op 1 Met Ervan uitgaande dat het leger op drankproblemen door de reguliere door zes provincies i het gebied van alcoholgebruik afspiegeling is van de samenleving, schat de commissie van Snoek dat de landmacht tussen de 3500 en 4500 probleemdrinkers telt. Dat is z'o'n 10 procent van het voltallige personeel. treinreis daten. Veel zijn dat er niet, ondanks gehuurd een hartelijke uitnodiging van kan didaat Ina Brouwer (nummer drie PPR, PSP, op de lijst). Zij belooft de toehoor ders in Zwolle beter en goedkoper wie met de meerijden, hulpverlening te worden geholpen. De cijfers van Snoek wekken gens geen bevreemding bij de bon- CPN, EVP en onafhankelijken den. Zij pleiten voor een veel doel- terdag als eerste politieke partij de openbaar treffender preventief beleid van de- campagnespits afgebeten. Heel verkiezingstrein fensie. Ook zouden er meer maatre- symbolisch was Roodeschool als moet wel zelf voor de kosten gelen moeten komen om de verve- begintpunt gekozen en Groenlo als kaartje terug opdraaien, ling in de krijgsmacht te bestrijden, eindpunt. Een woordvoerder van Defensie "Wat men nu voorstelt is de put s' Morgens vroeg stappen ze op, noemde die cijfers^zaterdag^ 'wat dempen als het kalf al verdronken de kopstukken van Groen Links. aldus WDM-voorzitter Van Op het stationsplein van Assen Aan de andere kant dan wenselijk de mensen erbij te betrekken zowel wat hun particu liere leven betreft als hun werksitu atie. Gedragsverandering is nodig". Udenhout. Slechte controle op schoonmaak van vervuilde bedrijfsterreinen DEN HAAG (GPD) Een groot aantal vervuilde bedrijfsterreinen in ons land wordt onvoldoende schoongemaakt. Dat is te wijten aan de ontoereikende controle door de regionale milieu-inspecties. Ook het ontbreken van nauwkeurig om schreven milieukwaliteitseisen werkt de slechte sanering van de grond in de hand. De overheid zou daarom de wetgeving aanzienlijk moeten verscherpen. Dit concludeert de milieu-organi satie Nederland Gifvrij op basis v als provincies is volgens Nederland Gifvrij onvoldoende. Uit het jaar verslag van de regio Noord blijkt dat het reinigen van vervuilde grond niet overgelaten kan worden aan de bedrijven zelf. Het aanscher pen van zowel de kwaliteitseisen als de controle is daarom noodzakelijk. De kwaliteit van de controle door de milieu-inspecties verschilt per regio. In Overijssel, Gelderland, Utrecht en Noord-Brabant wordt niet of nauwelijks aandacht besteed de grondvervuiling. "Omdat de jaarverslagen van de regionale andere prioriteiten worden gesteld milieu-inspecties. Het gaat volgens woordvoerster Versteegden van Nederland Gifvrij om circa 25.000 bedrijfsterreinen, zo maakte ze gis teren bekend. Het door zowel bedrijven verslagen. ook door een gebrek sen", vermoedt Versteegden. Als de stok achter de deur ontbreekt, is de kwaliteit van de genomen maatre gelen onvoldoende, zo leren de jaar- geeft Bram van Ojik, PPR-voorzit- ter en nummer 7 op de lijst, voor een klein publiek een profielschets van de Groen-Linkskiezer. Het zijn de weifelaars die uit de grauwe mid denmoters geen keus hebben kun nen maken, thuisblijvers die hun in teresse in de politiek hebben verlo ren en de afhakers die vroeger poli tiek actief waren, aldus Van Ojik. Maar belangrijk noemde hij de 'nieuwe kiezer die in Groen Links iets terugziet van het nieuwe elan dat zij van de politiek verwachten'. Van Ojik denkt dat veel kiezers af komstig zullen zijn uit de groep so ciaal-democraten 'die door de zure bomen in het bos van het politieke midden de weg zijn kwijtgeraakt'. Maar het zullen ook velen zijn die D66 de rug toekeren omdat zij 'door de paradoxen en de besluiteloos heid van de D66-voorman Van Mier- lo niet meer weten waar ze aan toe zijn'. De trein wordt bevolkt door de kopstukken van Groen Links, pers vertegenwoordigers en verder ie dereen die zin heeft in een ritje en een gesprekje met één van de kandi- Binnenland kort Gijzeling Een 19-jarige vrouw uit Hengelo is van mei tot begin augustus door haar moeder (40) gegijzeld in haar flat. Zij beschikte over slechts twee t-shirts en twee korte broeken. Eén keer per dag bracht haar moeder enig voedsel. Ze dronk alleen lei dingwater. De psychische druk was zo groot dat de vrouw de flat niet verliet, howel ze dat gemakkelijk had kunnen doen. Toen ze werd ge vonden, woog de jonge vrouw 36 ki lo. De moeder is aangehouden we gens vrijheidsberoving en zware mishandeling. Ontsnapt Een 24-jarige Nederlander en een 26-jarige Belg zijn gisteravond ont- napt uit de Scheveningse gevange nis door een celraam te forceren en via het dak over een muur naar bui ten te springen. Het tweetal zat in voorarrest. De Nederlander had daarnaast nog een straf tegoed van een eerder gepleegd delict. Van hen ontbreekt nog elk spoor. Botsing Een frontale botsing op de Westdijk in de gemeente Schermer heeft za terdag het leven gekost aan een 37- jarige vrouw uit Kwadijk en een 43- jarige autombilist uit Den Helder. De politie vermoedt dat de vrouw is afgeleid door een baby op de achter bank, waardoor zij op de verkeerde weghelft kwam. De baby is ernstig gewond in het Medisch Centrum Alkmaar opgenomen, evenals een passagier uit de andere auto. Holwoning Burgemeester en wethouders van Etten-Leur willen de ondergrondse woning van F. Siegmund aan de Moerdijksepostbaan legaliseren on danks een gestage stroom van .be zwaren door omwonenden. De on derlandwoning, zoals de gemeente het verblijf van Siegmund noemt, kwam in het najaar van 1987 in het nieuws. Naast een leefruimte heeft Siegmund in zijn holwoning ook een timmerwerkplaats. geven. Als Groen Links er sterk uit komt, kan de politiek op slag weer interessant worden, aldus Beckers voor een enthousiast publiek in Hoog Catharijne. Na Nijmegen krijgt de treinreis het zichte van het milieu. "De slechte karakter van een schoolreisje. De tuatie moet met harde maatregelen organisatie blijkt te veel broodjes te worden bestreden", meent Swart. hebben ingekocht, hetgeen bij Arn- Dat houdt 'als uiterste consequen- Qfppr hem duideliJk wordt. "Wij hebben tie'in dat de leden van de vakbewe- OlOOI broodjes met kaas", wordt er dan ging een stukje loon inleveren, in In Amersfoort begint de sfeer er in ook gezongen, op de tekst van "ik welke vorm ook. Het zou als belas te komen. Er zijn zelfs mensen die heb een potje met vet". tingverhoging kunnen gebeuren, de verkiezingstrein speciaal hebben Rond acht uur in de avond, aan Voorwaarde is wel dat zowel werk- opgewacht. Daar begint de trein het einde van de meer dan 12 uur gevers als overheid ook hun bijdra- ook vol te stromen. Echt interessant durende marathon-campagne, wil ge leveren. wordt het voor de campagneleiders een zichtbaar vermoeide lijsttrek- Swart verzekerde dat het om zeer op het station in Utrecht. In Hoog ker Beckers in Nijmegen nog wel concrete stappen moet gaan. Als Catharijne is de publieke belang- even de pers te woord staan. Zij bijvoorbeeld een loonstijging van stelling groot, vooral voor de band. geeft te kennen dat Groen Links bij Het is ook het moment waarop lijst- een eventuele samenstelling van trekker Ria Beckers haar partij aan een progressief kabinet (PvdA, D66, het publiek probeert te verkopen. Groen Links) regeringsverantwoor- Ook zij beklemtoont de vernieu- delijkheid niet zal schuwen. Maar wing die Groen Links in de politiek deelname aan een kabinet PvdA, teweeg zal brengen. CDA en D66 is niet waarschijnlijk, Zij hekelt de opstelling van CDA, zegt ze. PvdA en WD. die de schijn ophou- Op het eindpunt van de reis in den dat alles al geregeld is. Eigen- Groenlo aangekomen, spreken de lijk hoeven we geen verkiezingen kandidaten met het gemeentebe- meer te houden. De kabinetsforma- stuur van Groenlo. Onderwerp is de tie is ook al klaar. Ze zijn het overal door de overheid gewenste opslag over eens. Over 2,5 procent econo- van radioactief afval in de zoutkoe- mische groei, het op peil houden pels in die streek. Het gemeentebe- van de defensie-uitgaven en over de stuur is daar fel tegen gekant, koppeling, schampert Beckers. Maar voor het zover is, wacht Ze noemt het van groot belang Groen Links nog een verrassing in dat de voorspelbaarheid, het gemak de persoon van Roel van Duijn, lijst trekker voor de Groenen. Al gerui me tijd tracht hij vruchteloos een debat aan te gaan met Groen Links, dat daaraan tot op heden nog geen behoefte heeft gehad. Ook nu krijgt de ex-kabouter en gemeenteraads lid voor Amsterdam nul op het re kest. de Fran- lqchtverkeersleiding legde don derdag het werk meer om hun loon eisen kracht bij te zetten. Zij eisen dezelfde bonus die enige tijd gele den de verkeersleiders kregen. Het gaat om een maandelijks bedrag van 650 gulden als compensatie voor de hoge werkdruk. Aanvankelijk merkte het Neder landse luchtverkeer weinig of niets van de staking. Donderdag en vrij dag landden en vertrokken hoege naamd alle charter- en lijnvluchten die via het Franse luchtruim wor den afgewikkeld op tijd. De proble men begonnen op Schiphol op za terdagmiddag. De vertragingen lie pen toen op van aanvankelijk één uur tot twee a vier uur in de avond en nacht. waarmee de grote partijen opereren en de saaiheid worden doorbroken. In dat licht noemt zij Groen Links het enige nieuwe in deze verkiezin gen, dat de politiek weer kleur kan - u - f ll&K AMSTERDAM Na de Groenen van Roel van Duijn koos dit weekeinde ook een tweede nieuwkomer bij de ka merverkiezingen van september, de Vrouwenpartij, de Dam in Amsterdam als startpunt van de campagne. Lijst- trekster Nel Roggeband plaatste symbolisch het beeld 'Naatje van de Dam' weer terug op zijn oude stek. Naatje was een vrouw wier beeltenis op de Dam op het plein heeft gestaan van 1855 tot 1914, toen het beeld plaats moest maken voor een tramlijn. Met borden als 'Vrouwenpartij is kamerbreed' en 'moeder doet de keuken maar wil nu ook de kamer doen' trokken de vrouwen daarna in optocht door de stad. (foto anp> Fietsregistratie slaat niet aan AMSTERDAM (GPD) - Het plan om alle fietsen in Neder land te registreren, slaat niet erg aan. De Nationale Fietsenregi- stratie (NFR) die in 1987 begon, wilde in vijfjaar tijds 70 procent van de fietsen in ons land regi streren. Op dit moment is pas tien procent geregistreerd. De registratie is bedoeld om gestolen fietsen gemakkelijker te kunnen opsporen. Voor tien gulden kan iedere fietser zijn rij wiel laten voorzien van het post code-nummer en voor een pe riode van vijf jaar laten registre- Woordvoerder Stock van de stichting Fiets!, meent dat het te vroeg is om van een mislukking te spreken. Hij wijst erop dat re gistratie vooral van belang is voor diefstalgevoelige fietsen. Voor de kopers van dure fietsen, die veelal gelijk bij aankoop voor één tot drie jaar worden verzekerd, is het tientje extra geen belemmering. Volgens hem wordt de echte doelstelling van de NFR, het terugdringen van de diefstallen, op die wel degelijk aardig benaderd. De Oostzee in de haven van Rotterdam, drie weken na het lekslaan t een aantal vaten epichloorhydrine. Morgen moet een begin worden gemaakt met de daadwerkelijke schoonmaak van het gifschip. üot<> ROTTERDAM (GPD) Medewer kers van Depot Milieubeheer zijn zaterdag begonnen met het schoon maken van het vrachtschip Oost zee. Het ventileren van de ruimen is het eerste hoofdstuk in het twee we ken tellende draaiboek dat Depot Milieubeheer heeft samengesteld om het vrachtschip schoon te krij gen en te lossen. De kosten worden geraamd op enkele tonnen. Aanvankelijk werd gedacht het karwei in zeven dagen te klaren. Toch is het volgens Depot Milieubeheer niet meer dan een routineklus. "Het is zeker niet een bijzonder gevaarlijke opdracht. We hebben met giftiger stoffen ge werkt", aldus een woordvoerder van het bedrijf. Het is nog niet duidelijk wat er precies met de lading van de Oost zee gaat gebeuren. De 600 vaten epi chloorhydrine en de restlading op het bovenste dek worden gelost. ROTTERDAM (GPD) - Het ongeluk met het vrachtschip Oostzee heeft opnieuw de manco's aangetoond ten aanzien van het ver voer van gevaarlijke stoffen. De lekkende vaten epichloorhydrine hebben zowel de Duitse als de Nederlandse autoriteiten niet alleen voor enorme problemen gesteld, maar ook danig verrast. Een vergelijkbaar onge luk als dat van de Oostzee is immers nog niet eerder voorgekomen, of althans nooit eerder aan het licht gekomen. De reder, maar ook de autoriteiten, doen hun uiterste best de ernst van het probleem te verdoezelen. Dat ze er deze keer niet in zijn geslaagd het probleem helemaal te ver zwijgen, heeft te maken met de ernst van het scheepsongeluk. De kapitein van de Oostzee was genoodzaakt een vreemde haven binnen te lopen, omdat zijn bemanning vergifti gingsverschijnselen vertoonde. Hij wilde desondanks toch zijn reis vervolgen, maar de toezichthouders op het Elbe-Kiel kanaal stuurden een arts en die liet de bemanning opnemen in een ziekenhuis. Op datzelfde 'microben aanmaken'He(gif °B™bl.k »t Duitsland aan het gifschip vast Iran Iran heeft volgens de New York Ti mes geprobeerd in Nederland en Canada vergif te kopen dat bacte- zou gebruikt worden in een Iraans onderzoeksprogramma voor de pro- duktie van biologische wapens. De Verenigde Staten zijn er volgens de Times in geslaagd de Nederlandse en Canadese regering ervan te over tuigen niet aan Iran te leveren. De Times wijst erop dat er wel verdra gen zijn over de verspreiding van nucleaire en chemische wapens, maar niet over biologische wapens. en begon een lijdensweg. Hoewel de autoriteiten in de deelstaat Sleeswijk-Holstein, wijs geworden door een serie ongelukken met chemische stoffen, van meet af aan de ernst van de situatie op de juiste waarde hebben geschat, bleken ook zij steeds weer te worden verrast. Eerst werden de bergers en later de havenarbeiders het slachtoffer van de vergissingen van de offi ciële deskundigen. Er belandden meer dan 20 mensen in het ziekenhuis, terwijl de situa tie rond het gifschip steeds met 'ongevaar lijk', 'onder controle', of 'niets aan de hand' werd aangemerkt. Risico Het was aan de milieuorganisatie Greenpea ce te danken - maar ook aan het feit dat deze organisatie de vergaderingen van de Duitse crisisstaf mocht bijwonen - dat de bevolking van Brunsbüttel beter wist. Het Havenschap Delfzijl/Eemshaven was niet van plan om de milieuorganisatie te betrekken bij de be sprekingen over de eventuele komst van de Oostzee naar de Eemshaven. Daarmee liep de bevolking van Groningen de kans dat de werkelijke situatie onbekend zou blijven. Het risico daarvan leek groot, vooral ook om dat rederij Kroonburgh, de Rotterdamse ei genaar van de Oostzee, in alle talen zweeg. Mede daardoor was de berichtgeving over het schip tot gistermiddag uiterst onduide lijk. Terwijl Duitsland met grote stelligheid verkondigde dat het lossen van de restlading en 3740 vaten epichloorhydrine minstens vier weken in beslajg zou nemen, verkondig de de Havendienst in Rotterdam met dezelf de stelligheid dat de 600 vaten in zes dagen tijd van boord konden worden gehaald. Die verschillen in aantal zijn typerend voor de totale verwarring die steeds rond de Oostzee heeft gehangen. Ondertussen heeft de affaire het transport van gevaarlijke stoffen opnieuw aan de kaak gesteld. Volgens veiligheidschef Van der Herberg van Akzo in Delfzijl is het voortdu rende gebrek aan doortastendheid in de be sluitvorming een slechte zaak voor zowel de chemische industrie, de hulpverleners, als de vervoerders. "Ik kan over deze zaak geen specifiek oordeel geven, omdat ik er niet bij betrokken ben, maar zoals dit gaat mag het nooit meer". Dow De brandweer van Akzo komt overal in Ne derland in actie bij de bestrijding van chemi sche rampen. Een functionaris van Akzo Rotterdam is namens het bergingsbedrijf Smit Tak aan boord van de vrachtvaarder Oostzee geweest in Brunsbüttel. Van der Herberg vraagt zich af waarom er in Duits land niet meer is gedaan aan het oplossen van het probleem. "Dow Chemical heeft ook voldoende kennis in huis en het schip lag no ta bene vlak bij de fabriek in Stade waar epi chloorhydrine wordt gemaakt". Woordvoerder Van Wijk van Dow Chemi cal Benelux zegt dat het bedrijf de Neder landse autoriteiten op verzoek zal bijstaan. Dit zal gebeuren door werknemers van de fa briek in Stade, die daarvoor naar Rotterdam gaan. De lading was afkomstig van de Dow vestiging in Freeport Texas en was eigen dom van het Russische bedrijf Sojuzchim Export in Leningrad. De lading was in Rot terdam overgeladen op de Oostzee, die een regelmatige dienst met onder meer chemi sche stoffen onderhoudt op Rusland. Ongelukkig Greenpeace is uitermate ongelukkig met dergelijke transporten en vindt dat dit soort stoffen, als ze al nodig zijn, moeten worden gemaakt op de plek waar ze worden ver werkt. Het ongeluk heeft ook vraagtekens gezet bij de veiligheidsmaatregelen aan boord van de schepen. De bemanning van de Oostzee beschikte niet eens over gasmas kers, maar zelfs die zouden volgens Van der Herberg onvoldoende zijn geweest. "Die zijn alleen bruikbaar als je wilt vluchten". Volgens Dow Chemical en de rederij was het schip wel degelijk volgens de voorschrif ten beladen. In Duitsland werd juist be- weerd dat de Rotterdamse haven verant-S, cialiseerd woordelijk zou zijn, omdat de lading onder weg niet had mogen schuiven. Voor het ver trek uit Rotterdam is het schip gecontro leerd door de onafhankelijke surveyor Krut- hoffer en Doll. Woordvoerder Lampen vindt de Duitse kritiek onterecht. "Die bewering is gedaan uit een puur commercieel gezichts punt. Daarmee willen ze alleen maar Rotter dam een kat geven. Ze willen op deze manier zichzelf schoon praten. Wij hebben geen on regelmatigheden aangetroffen aan boord van het schip. Een schip met zo'n lading wordt ook met allerhande voorschriften om geven. Er is zeker geen sprake van grove na latigheid". Het ongeluk was volgens Lampen niet te voorkomen, omdat het niet bekend was dat het op deze manier fout kon gaan. Het gif werd volgens Lampen vervoerd in vaten die daar altijd voor worden gebruikt. "De veilig heidsmaatregelen bijvoorbeeld ten aanzien van de verpakking, moeten nog verder wor den opgeschroefd". Maar over het lot van de 3000 vaten op het onderdek is nog niets be kend. In het Duitse Brunsbüttel, waar de lekkende vaten epichloor hydrine van het schip zijn gehaald, wisten de autoriteiten zich geen raad met het daar aanwezige gif. De milieubeweging Greenpeace zal de Rotterdamse Havendienst vragen de reinigingswerkzaamheden van nabij te mogen volgen. Vertraging De Oostzee voer zaterdagmiddag rond drie uur de tweede werkhaven in de Botlek binnen. Het ligt afge meerd bij de Tanker Cleaning Rot terdam (TCR). Het schip arriveerde acht uur later dan verwacht uit het Westduitse Brunsbüttel door de for se tegenwind onderweg. Op zijn tocht langs een normale scheep vaartroute bleef het vrachtschip ruim 30 kilometer uit de kust. Op 14 juli, tijdens zwaar weer, sloeg in de ruimen van de Oostzee een aantal vaten epichloorhydrine lek. In Westduitsland werd groot alarm geslagen. Het duurde drie we ken voordat de lekkende vaten daarna konden worden geborgen. Op last van de Westduitse autoritei ten moest het schip een Nederland se haven aandoen om te worden schoongemaakt en gelost. Nadat de autoriteiten in de Eemshaven de Oostzee hadden geweigerd, beland de het schip tenslotte in Rotterdam. Toen het schip zaterdagochtend voor de kust van Hoek van Holland voor anker ging, was het nog onze ker of het bij TCR terecht kon. Ach ter de schermen-werd koortsachtig overleg gevoerd tussen havenauto riteiten, de rederij, TCR en Depot Milieubeheer. Dit bedrijf is gespe- het schoonmaken schepen en installaties, onder ande re na ongevallen met chemische la dingen. Even voor het middaguur stoomde de Oostzee uiteindelijk on der begeleiding van twee scheepjes van Rijkswaterstaat de Nieuwe Wa terweg op. Terwijl de Oostzee langzaam ach terwaarts de TCR-haven binnen voer, stond een deel van de beman ning in hemdsmouwen op het dek. De ruimen van het schip waren luchtdicht afgeplakt. Het was de be doeling dat de ruimen op open zee zouden worden gelucht, maar de Westduitse autoriteiten hadden dat verboden. Vandaag zal de ligplaats van het schip geschikt worden gemaakt voor het uiteindelijke lossen van de met epichloorhydrine besmeurde lading, wat morgen moet beginnen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3