Uniek rockconcert in Moskou INGEN Contracten getekend voor musical 'Geboren Vrienden' Bijzonder naslagwerk voor de showbusiness rie van binnenlandse zaken en soldaten, waren door het gehele stadion opgesteld en de 'droezni- ki' bewaakten de ruimte tussen de toeschouwers en het podium. De vrees van de autoriteiten leek overdreven, want het publiek toonde zich rustig en zelfs gere serveerd, vergeleken met con certen in het westen. Er deden zich voorzover bekend geen on geregeldheden voor. Wel werd de streaker weggevoerd door twee militieleden. De baten van het door Russen en Amerikanen georganiseerde concert, waarvoor de toegang 10 roebel ofwel 32 guiden officieel bedroeg, worden gebruikt in de strijd tegen het alcohol- en drugsgebruik in zowel de Sov jetunie als de Verenigde Staten. Organisator Mikoyan, die sprak van een 'feest' en zei dat 'de pe restrojka van de rock is begon nen', verklaarde al weer te wer ken aan nieuwe concerten in de HILVERSUM (GPD) - Alle ne gen artiesten die een rol in de musical 'Geboren Vrienden' (Blood Brothers) van John de Mol Produkties gaan spelen, hebben een contract met De Mol afgesloten. Dit ondanks een op roep van de Nederlandse Toon kunstenaars Bond (NTB) dit niet te doen in verband met de slech te arbeidsvoorwaarden in het contract. John Bukman van John de Mol Produkties zegt ver baasd te zijn over de NTB-op- roep. "Wij hebben de artiesten een gangbaar contract aangeboden dat gebruikt wordt door de Vrije Theater Producenten (VTP). Die contracten worden al tijden ge bruikt. Ik snap dan ook niet i de NTB zich opeens op ons richt. Het is daar zeker kom kommertijd". Harry Klooster, die drie arties ten vertegenwoordigt die in 'Ge boren Vrienden' gaan spelen, zegt ook verbaasd te zijn door de NTB-oproep. "Dit soort contrac ten zijn zeer gebruikelijk bij vrije produkties". Een woordvoerder van de Ne derlandse Toonkunstenaars Bond deelde overigens mee dat het merendeel van de artiesten in 'Geboren Vrienden' geen lid van de NTB is. "Maar het gaat ons er om dat het gewoon een slecht contract is". Het bezwaar van de NTB be treft vooral betalingen tijdens re petities, het recht op vakantie dagen van de artiesten en ver goedingen bij televisie-opna- i namaak-fies wodka naast elkaar in het ar een tweedaags rockconcert werd gege ven. (foto EPA) Sovjetunie. pad zou brengen. Pas de laatste De rock- en popmuziek werd jaren kunnen Russische bands door de autoriteiten in de Sov- regelmatig in clubs optreden en jetunie jaren lang een uitwas uit worden bij tijd en wijle westerse het westen genoemd die de groepen uitgenodigd voor con- ieugd van het juiste ideologische certen. HILVERSUM (GPD) Deze herfst verschijnt een bijzonder boek voor thea ter-, film- en televisiefa naten. Er is een encyclope die van de internationale showbusiness van de twintigste eeuw in de maak van de hand van Piet Hein Honig en zijn Duitse collega Hanns-Georg Ro- dek. Onder de titel '100.001' geeft het boekwerk van 1000 pagina's volgens de auteurs een schat aan be trouwbare, vele malen na getrokken gegevens. Ze zijn er toe gekomen, om dat steeds vaker blijkt dat zelfs officiële encyclope dieën over personages in het populaire en klassieke amusement foute biogra fische informatie ver schaffen. Piet Hein Honig geniet als onderzoeker een uit stekende reputatie in ons land dank zij zijn klassie ke naslagwerk 'Acteurs- en kleinkunstlexicon' dat in 1984 uitkwam. Het nieuwe internatio nale documentaire boek verschaft niet alleen per soonsgegevens over film, theater en televisie, maar ook over rock, jazz, ballet, opera en operette, pop, chanson, cabaret, country and western, magie en va riété, van vergeten favo rieten tot en met de idolen van 1989. In totaal beslaat het werk dus 100.000 namen. Wie het boek voor 1 sep tember bestelt, betaalt 200 gulden. Daarna is het 150 gulden duurder. Macho's Hoewel zij beweren dat zij voor meer gelijkheid zijn voor vrou wen, blijven de Spaanse mannen in hun hart echte macho's die ge loven in de mannelijke superiori teit. Dit blijkt uit een onderzoek waarvan de resultaten zijn gepu bliceerd in het Spaanse dagblad 'El Pais'. Het onderzoek van het door de Spaanse regering gesteunde In stituut voor Vrouwen wijst uit dat 87 procent van de mannen in Spanje nooit het strijkijzer ter hand neemt en 77 procent nim mer de was doet. En dat terwijl ruim de helft van 'los hombres' toch vindt dat het huishouden niet langer alleen aan de dames is voorbehouden. Het onderzoek wijst verder uit dat veel mannen zich in bed blij ven gedragen als een macho. Zo zei een op de drie ondervraagde mannen dat seks voor mannen belangrijker is dan voor vrouwen en verklaarde een op de vijf dat een slippertje van een echtgenoot minder erg is dan een van de echt genote. ALS WE HST LAAGSTE BELASTINGTARIEF LATEN VERVALLEN... MAANDAG 14 AUGUSTUS 1989 Voor de echte liefhebbers staat in Frankrijk de grootste gokautomaat van de wereld, niet alleen wat afmetingen maar ook wat inzet betreft. Za terdag is de supergokmachine in het casino van Deauville in gebruik gesteld. De 'eenarmige bandiet' is drie meter hoog. De minimum inzet is 100 Franse francs, ongeveer 30 gulden. Het prijzengeld is aan deze hoge inzet uiteraard aan gepast. Als je maar lang genoeg Maanrace verloren Een voormalig kosmonaut, Va- lery Bykovsky, heeft in een re- HEEMSTEDE De televisie- en radiojournalist Jaap Jongbloed, bekend van onder meer het tv- programma 'Jongbloed Joosten', is zaterdag getrouwd. Hij gaf zijn ja-woord aan Saskia Gaaster- iand. Bruid en bruidegom gebruikte een klassieke sportwagen als trouwauto. (foto anp) blijft proberen, dan kan er ooit een hoofdprijs van 60.000 gulden uitrollen. (foto epa>- cent boek onthuld dat de Sovjetu nie eind jaren zestig wel degelijk plannen had om een mens op de maan te zetten, maar de wedloop om de maan eenvoudig van de Amerikanen heeft verloren. Dit is gemeld in een bericht dat door het persbureau TASS aan het nog niet officieel op de markt ge brachte boek is gewijd. Het boek, dat zal verschijnen onder de titel 'Kosmonaut No. 5', logenstraft de officiële lezing van het Kremlin dat de Sovjetunie nooit van plan was een kosmo naut naar de maan te zenden, om dat dit te riskant zou zijn. Bykovsky meldt dat hij inten sief werd opgeleid voor een vlucht naar de maan, die was ge pland voor 1968. Het project liep evenwel ernstige schade op door het plotselinge overlijden van Sergej Korolev, de leider van het Sovjet-ruimteprogramma, aldus TASS. Het was de Amerikaanse astro naut Neil Armstrong die in 1969 als eerste mens voet op de maan zette. Het duurde 20 jaar voor de Sovjet-televisie, afgelopen 20 juli, beelden van het evenement liet DE PADEN OP... Russische ordetroepen temidden van e rockconcert tegen misbruik van drugs e gen lang in zijn ban hield. Alles wees er op dat de Sovjet- russische autoriteiten vreesach tig waren voor de omvang van festival en de menigte toeschou wers en dat zij er misschien wel spijt van hadden. Éen van de Russische organisatoren, Anas- tas Mikoyan, verklaarde dat functionarissen van de militie hem hun bezorgdheid meedeel den en zeiden ongeregeldheden te vrezen. Op het podium verschenen de Amerikaanse hard-rockbands Bon Jovi, Ozzy Osbourne en the Scorpions en de Russische groe pen Gorky Park en SSSR. Maar behalve een enkele 'streaker', een in het westen al weer uitgestorven soort naaktlo per, deden noch het thema van het festival noch de rijen politie mannen en in t-shirt gestoken, kortgeknipte 'droezhniki' vrij willigers denken aan het legen darische Amerikaanse rockfesti val in het plaatsje Woodstock. De ordetroepen van de militie, o epa) speciale troepen van het ministe- MOSKOU (AFP/Rtr) - Ruim 100.000 mensen be zochten tijdens het week einde het Lenin-stadion in Moskou voor een uniek tweedaags rockconcert te gen misbruik van drugs en alcohol, dat door som migen werd vergeleken met het twintig jaar gele den gehouden Wood stock-festival. Voor het concert was een indruk wekkende politiemacht op de been gebracht.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18