Aouita maakt zijn reputatie wèl waar t UVS imponeert half uur WSB geen partij voor Roodenburg Eersteklassers op dreef in oefenduels Topatleten stellen teleur in Hengelo Sotomayor vindt 2,40 hoog genoeg Titel zonder record voor Koenders op EK triathlon MAANDAG 14 AUGUSTUS 1989 SPORT PAGINA 13 LEIDEN Tweedeklasser Roodenburg had in Noordwijkerhout opval lend weinig moeite met WSB, dat naar de derde klasse is gepromoveerd: 1-5. Voor de rust brachten Patrick Kamperveen. Fred Ouwerkerk en Mar cel van der Burg (2x) de Leidenaars in sneltreinvaart op een forse voor sprong (0-4). Na de pauze voegde Rob Pret voor Roodenburg en Robert Marijnen de thuisclub daar nog treffers aan toe. Roodenburg, nog zonder John Verschoor en Ronald Jansen, maakte een betere indruk dan vrijdagavond, toen het in Durgerdam tegen derdeklas ser DRC in een harde wedstrijd niet verder kwam dan 1-1. Rob Pret scoor de de gelijkmaker. Harry Bouwhuis werd geblesseerd afgevoerd. LEIDEN - Quick Boys blijft succesvol in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. Afgelopen zaterdag moest hoofdklasser EDO er op Niéuw Zuid met 2-0 aan geloven. Hans van der Plas kopte een voorzet van Marco Dijkhuizen onhoudbaar in. Dijkhuizen verdubbelde voor de rust de voor sprong uit een voorzet van Floor van Duyn. In de ploeg van Melbi Raboen, die alleen nog geen beroep kon doen op Johan Jonker en Mart van der Plas, maakte Gert Aandewiel in de tweede helft voor 1500 toeschouwers zijn opwachting. Ook Rijnsburgse Boys draait op volle toeren. Aalsmeer ging op ei gen terrein tegen de zaterdag eerste klasser met 3-6 ten onder. Hans Zwaan was met vier doelpunten de produktiefste pupil van Arie Kur- ver. Nick Oosterlee en Martin de Louw verzorgden de andere Rijns burgse treffers. Noordwijk had veel moeite met tweedeklasser Zaandijk (2-1), dat brutaal een voorsprong nam. Daar na bleek duidelijk dat Noordwijk, dat veel kansen creëerde, nog steeds een afmaker mist. Spits René Hensbergen zorgde nog wel voor de gelijkmaker, maar moest in de tweede helft zijn plaats afstaan aan de vooruitgeschoven libero Ted van Berkel. Ook dat leverde weinig ren dement op. Een kwartier voor tijd zorgde Fred Lüsken met een kopbal voor de winnende treffer. Katwijk leverde een boeiend du el met zondaghoofdklasser Storm vogels: 2-1. De thuisploeg was ge durende de eerste helft voortdu rend op de helft van de tegenstan der te vinden. Dat overwicht werd in de 20ste minuut in daden omge zet; na een fraaie actie van Mart van der Plas op links kon Leon Meijs in koppen. In eerste instantie werd zijn inzet nog wel gekeerd, maar in de rebound schoot Piet van Duyn raak: 1-0. Na rust was het opnieuw Katwijk wat de klok sloeg. De be zoekers kwamen echter tegen de verhouding in op gelijke hoogte. Vlak voor tijd doelpuntte Piet van Duyn opnieuw voor de kersverse zaterdag eersteklasser: 2-1. Lisse (za) versloeg BCVB, een vierdeklasser uit Bergschenhoek met 3-0 in een matige wedstrijd. De doelpunten kwamen van Erik Kat- tenberg (voor rust) met een schitte rend schot, Jan Broekhuizen en Mark Ens. De debutant in de eerste klasse zaterdag lijkt de goede vorm nog niet te hebben. De ploeg had moeite de hechte verdediging van BCVB te doorbreken. Wim Eilan der heeft zijn definitieve keus nog niet kunnen maken, ook al omdat om diverse redenen de basisspelers Rob Vermeulen, keeper Paul Veen- boer en Leo van der Zwet ontbra ken. Vooral de bezetting van de voorhoede, met name op de flan ken, kost de trainer nog de nodige hoofdbrekens. Op die posities ope reerden nu Marcel Bremmen en Kattenberg (later vervangen door Leo van Kampen). Zaterdagderdeklasser RCL ver sloeg Meerburg (vierde klasse zon dag) met 4-2. Cees Ruis opende de score voor de thuisclub. Na de rust schoten Rini Oosterlee, Rob Filippo en André Zonneveld raak voor de Racing. De beide treffers voor Meerburg kwamen van Fred Hage- Voorschoten versloeg afdelings eersteklasser MVKV met 3-1. Rick Abma, Marcel Rosier en Roel Veloo verzorgden de treffers voor de der deklasser. Ter Leede en Hoofddorp hielden elkaar met 1-1 in evenwicht. De gas ten openden de score in de eerste helft, maar Robert van Enthoven bracht de Sassenheimse vierdeklas ser na rust met een afstandsschot weer op gelijke hoogte. Docos (vierde klasse zondag) ging thuis met 1-3 onderuit tegen GDA dat in Den Haag op hetzelfde niveau acteert. Hans van Marwijk redde de eer voor de Leidenaars. Oegstgeest (vierde klasse zater dag) was heer en meester in en te gen Naaldwijk Voor rust bracht Wout van Vessem de bezoekers op een dik verdiende voorsprong. In de tweede helft volg den nog doelpunten voor de Oegst- geestenaren van Rein Grooters (2) en Willem-Jan Pot-Hofstede. Voor de thuisploeg tekenden Ton de Gier en Boudewijn Verbruggen voor de produktie. Vierdeklasser Kagia (zaterdag) zag zijn oefenwedstrijd tegen EHS de mist ingaan. De Haarlemmers lieten het op het laatste moment af weten omdat de ploeg onverwacht was doorgedrongen tot de finale van een toernooi in eigen stad. Programma voor vanavond: RCL- Voorschoten, UVS-Rijnsburgse Boys. Rood voor Romario SANTIAGO (ANP) - In de voetbal wedstrijd Chili-Brazilië die gisteren in Santiago werd gespeeld voor de voorrondes van het wereldkam pioenschap in Italië, is PSV-spits Romario de Souza na drie minuten spelen met een rode kaart van het veld gestuurd. Voor zover bekend was het de eerste keer dat hem dit in zijn carrière overkwam. Romaria deelde een vuistklap uit in een op stootje, liep vervolgens weg en werd toen uit het veld gestuurd. De wedstrijd eindigde in 0-0. Gerrie Jansen rechts) is een fractie eerder bij de bal dan zijn tegenstander. Winst op 'klasgenoot' RKAW LEIDEN Onder het motto 'uithuilen en opnieuw beginnen' prepareert UVS zich op het grote kar wei, de competitie 1989/90. Het zal duidelijk zijn dat de ploeg van Ruud de Groot na het echec van afgelopen seizoen het verloren terrein zo snel mogelijk wil terugwinnen. De trainer moet de komen de voetbaljaargang werken met een afgekalfde selectie (Pouw. Meijs, Van Berkel en Hevel vertrok ken), maar de Leidse ploeg bezit nog genoeg kwaliteit om een gooi naar de gewilde titel te doen. HENGELO (GPD) 'Hengelo' heeft onlangs de Grand Prix-status aangevraagd bij de IAAF. De organisatie van de Adriaan Paulen Memorial wil volgend jaar graag deel uitma ken van het aansprekende kransje atletiekwedstrijden. Rob Kerkhoven cs. hadden ge hoopt met de achtste editie van het gala een prachtig visitekaartje af te geven, maar de he ren van de internationale federatie zullen daar beslist niet van de onder de indruk zijn ge raakt. Van Dorp strandt op vierde plaats LEIDEN Bij de Adriaan Pau len Memorial wedstrijden die het afgelopen weekeinde in Hengelo zijn gehouden, zijn Jan Jansen (De Bataven) en Yvonne van Dorp (AV Holland) er niet in geslaagd om eremetaal in de wacht te slepen. In het Fanny Blankers Koen-stadion kwam Jansen tot een goede prestatie op de 1500 meter (B-loop), die de Bataaf in 3.45,78 aflegde. De Lei- denaar maakte in dé laatste ron de een achterstand van dertig meter op een kopgroep van drie atleten bijna goed en werd daar mee vierde. Van Dorp was actief op de 400 meter, die zij, niet ge heel naar wens. in 54,68 secon den afrondde. De Holland-atlete viel eveneens een vierde plaats ten deel, achter drie Amerikaan- De voorbereiding van Nederlands belangrijkste wedstrijd werd ge kenmerkt door organisatorische blunders (de sponsorwerving be gon als gevolg van 'communicatie stoornissen' veel te laat) en ook in sportief opzicht viel het evenement bitter tegen. Van de duurbetaalde cracks voldeed alleen Said Aouita aan de hooggespannen verwachtin gen. De Marokkaan greep gister avond weliswaar naast zijn wereld record op de 1500 meter - en de ex tra premie van 100.000 gulden -, maar hij zette met een uitstekende tijd van 3.30,63 wel de beste wereld prestatie van het seizoen neer. Het was typerend dat de 18.000 toeschouwers het meeste applaus over hadden voor Aouita, plaatse lijk favoriet Marti ten Kate, de star ter, die bij de 400 meter voor man nen het commando 'op uw plaatsen' gaf, waardoor de Amerikanen keu rig bleven staan, en André van de Bles. Deze regionale pupil werd tijdens een pauzenummer over één kilome ter in zijn laatste, uiterst moeizame ronde, begeleid door de toppers Jo- Gistermiddag tegen RKAW, even als UVS ingedeeld in de eerste klas se B, leverde de thuisploeg een half uur gedegen vakwerk af. Dat de sco re tot slechts 2-0 bleef beperkt (UVS won uiteindelijk met 3-1), was te wijten aan een zeer gebrekkige af werking. Het was UVS niet kwalijk te nemen, zoals ook het mindere spel in de tweede helft het elftal niet viel aan te rekenen. Duidelijk was immers te merken dat de Leidse voetballers een aantal loodzware trainingen in de benen had zitten. "Hij gooit de zweep erover", refe reerde nieuweling Toon Houteka mer aan het hardhandige regent schap van zijn trainer. "Maar ik klaag niet hoor, het hoort er alle maal bij. Het kan helemaal geen kwaad dat we goed worden aange pakt. In de competitie moeten we het straks maken". Toon Houtekamer is een opval lende verschijning in Leiden. De 30- jarige middenvelder maakte een aantal seizoenen geleden furore bij Rijnsburgse Boys, waarna hij werd teruggeworpen in de anonimiteit. Hij probeerde het nog bij Noord wijk, maar kon bij John Eelman geen basisplaats bemachtigen. "Dat had alles te maken met mijn baan", legt Houtemaker, voormalig mari- se Luis Barbosa en Johnny Gray. Het kereltje werd ruimschoots laatste, maar kreeg bloemen en een medaille van het befaamde duo en had de dag van zijn leven. Dat gold zeker niet voor veel ge vierde atleten. Terwijl het atletiek- feest in 1988, in de aanloop naar de Olympische Spelen, nog tien baan records opleverde, bleef de oogst nu beperkt tot vijf; inclusief het ko gelslingeren en de 2000 meter bij de vrouwen. In het jaar na Seoul doet het gros van de atleten het rustig aan en is de scherpte ver te zoeken. Dat het kwartet van de Santa Mo nica Track Club met Carl Lewis, Le- roy Burell, Floyd Heard en Joe Deloach er voor de derde keer dit seizoen niet in slaagde het wereldre cord op de 4x200 meter te verbete ren, was niet eens zo'n teleurstel ling. Het optreden van Sergej Boeb- ka (met zijn broer Vassily en kogels lingeraar Sedych voor 25.000 gul den naar Twente gehaald) werd ech ter een regelrechte afknapper. Het Russische fenomeen met de polstok ging verschrikkelijk in de mist op zijn aanvangshoogte van 5,70 meter. Hij sprong drie keer af en dook beschaamd de catacomben in. Hij mag dan last hebben van zijn lies, het feit dat hij donderdag in Malmö niet verder kwam dan 5,61 meter en gisteren volledig faalde, onderstrepen dat de vorm ver te zoeken is. Waardig Said Aouita kon met opgeheven hoofd het Fanny Blankers Koen- stadion verlaten. Net als vijfjaar ge-» leden trakteerde hij de kijkers op een waardig sluitstuk van het gala. Met dank aan de hazen Hugo Kust- ers (voor de eerste 800 meter) en Rob Druppers, die net als in 1984 bereid was gevonden het tempo te maken. Maar Aouita moest het in de laatste ronde toch alleen opknap pen en finishte in 3.30.63, ruim een seconde boven z'n wereldrecord van 3.29,46. In de schaduw van de 29-jarige nier, uit. "Ik werk nu in de droog bloemen en op de tijden dat Noord wijk traint, ben ik meestal druk aan het werk. Ook op zaterdag. Het tele foontje van Ruud de Groot kwam dan ook als geroepen". De Leidse oefenmeester was naarstig op zoek naar een midden velder met verdedigende kwalitei ten. Een type Houtemaker dus, die het onevenwichtige UVS met zijn surplus aan techniek in evenwicht moet brengen. "Ik heb er wel ver trouwen in", toont Houtekamer zich optimistisch, "de trainer heeft mij gevraagd geen rare fratsen uit te halen. Mijn taak is controlerend te spelen op het middenveld en zono dig de verdediging assisteren. Dat is mij op het lijf geschreven, want ook al zou ik anders willen, ik moet het gewoon hebben van hard werken". Naast Houtemaker bemanden Gerrie Jansen, Hans van Leeuwen en Marcel Tolsma het viermans middenveld. Voor Chris Hoogeweij (de doelman heeft zijn overschrij ving naar RKAW ingetrokken) ac teerden Arthur van Orssagen, Fred Fillipo (na rust vervangen door Ni co van Dam), Hans van As (een dik ke voldoende) en Rick van Dijk. Hans de Kruijs en Marcel Valk vormden de frontlinie. Na een im- Marokkaan liep Bob Dielis naar een knappe derde plaats. De student economie uit Deurne scoorde met 3.36,16 een nieuw persoonlijk re cord. Hij voldeed daarmee voor de tweede keer aan de A-limiet voor de Europese titelstrijd van volgend jaar en was er zielsgelukkig mee. "Ik heb dit seizoen lange tijd gesuk keld met spierblessure in m'n bo venbeen. Pas sinds een week of vier kan ik weer voluit trainen. Ik had echt niet verwacht dat ik hier al zo goed zou presteren". Naast Bob Dielis waren er meer Nederlandse deelnemers, die te midden van de internationale top pers goed voor de dag kwamen. Ook Elly van Hulst, Ellen van Langen, Tom Baltus, Hans Koeleman en Eric de Vos keerden tevreden naar huis terug. En zeifs Nelli Cooman kon weer een beetje glimlachen. De Rotterdamse koningin op de 60 me ter noteerde zowaar haar beste sei- zoentijd op de 100 meter. Ze werd tweede in 11,33 achter de Nigeriaan- se Mary Onyali (11,31). De door een rugblessure en insecten achtervolg de atlete is bij lange na nog niet op haar oude niveau, maar er lijkt ein delijk een sprankje licht te gloren in de donkere tunnel, waarin ze deze zomer vertoeft. Overtuigend Elly van Hulst deed de afgelopen maanden evenmin van zich spre ken. Na haar fantastische indoorsei- zoen, met een wereldtitel en -record op de 3000 meter als hoogtepunt, was ze extra gebrand om zich op de buitenbaan te bewijzen. Een virus infectie gooide echter roet in het eten. Van Hulst deed het een poosje rustig aan, trainde de laatste twee weken hard in Zwitserland en pluk te daarvan in Hengelo de eerste ponerend half uur (Hans van Leeu wen en Marcel Valk scoorden, voor rust schoot John Barnhoorn de eni ge Leidschendamse tegentreffer achter Hoogeweij) was de pijp leeg bij UVS, dat alleen in de slotfase nog tot aanvaardbaar voetbal kwam. Eén minuut voor tijd bepaal de Marcel Tolsma de eindstand uit een strafschop op 3-1. "Zoals we het eerste half uur speelden, zo moet het straks gaan", schetste De Groot het ideale beeld van UVS dat hij voor ogen heeft. Aanvallend verandert er niet al te veel aan de speelwijze, verdedigend gaat de Kikkerpolderploeg de za ken anders aanpakken. Met de 45 te gentreffers van vorig seizoen in het achterhoofd heeft De Groot zich voorgenomen de tegenstander voortaan ver van het doel te hou den. Er zal dus eerder worden ge stoord, de libero zal 'doorschuiven' om het middenveld vroegtijdig as sistentie verlenen. Mario Faber is volgens De Groot de ideale man om de Koeman-rol bij UVS te vervul len, maar de blonde technicus treedt morgen in het huwelijk en gaat drie weken op huwelijksreis. De Groot zal dus wat anders moeten verzinnen. "We komen er wel uit", toont hij vertrouwen in zijn selectie. ROB ONDERWATER Record meisjes op 4x100 meter HENGELO De Nederlandse meisjesploeg bestaande uit Moni que Bogaards, Jacqueline Poelman, Annique Goudemond en Irene Jet ten verbeterde het nationale jeugd- record op de 4x100 meter tot 45,39 seconden. Het oude record stond sedert 2 juli 1988 op 45,32 seconden, een tijd die in Pamplona (Spanje) werd gelopen. Het viertal miste de limiet van 45,00 voor uitzending naar de Eu ropese titelstrijd voor junioren van 24 tot en met 27 augustus in Varaz- din (Joe). De Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie (KNAU) heeft vijf meisjes en vijf jongens aangewezen voor de strijd om de Europese jeugdtitels. De ploeg ziet er als volgt uit: Meis jes: Petra Huybrechtse (DEM, 100 m), Monique Boogaards (Ciko 66, 100 en 200 m), Stella Jongmans (Sparta, 800 m), Brenda Sleeuwen- hoek (Avantri, 10.000 m) en Jacque line Goormachtigh (PAC, kogel en discus). Jongens: Vincent Hoek (Avantri, 800 m), Eddie Kiemel (ATC 75, 800 m), Marco Gielen (AVT, 10.000 m), Ydo van Oostende (ASthletics, ver) en Walter Kruk (Holland H., tienkamp). Het naar de derde klasse gedegra deerde SJC tracteerde Blauw Zwart in Noordwijk op een 2-1 ne derlaag. Marco de Ridder opende de score, maar Wijnand Bakker bracht de Wassenaarse tweedeklasser nog voor rust op gelijke hoogte. Jan Hermans bezorgde de thuisclub in de tweede helft de overwinning. De Sleutels (gedegradeerd naar de afdeling) en Lugdunum (gede gradeerd naar de derde klasse zon dag) maakten er een aantrekkelijke wedstrijd van die werd afgesloten met een gelijke stand: 3-3. Ton de Rooij zette de bezoekers in de eerste helft op voorsprong. Ploeggenoot Edwin Verhoogt deed voor het rust- signaal ook nog een duit in het zak je: 0-2. Tijdens de tweede rondgang kwam de Vlietclub sterk terug. Hennie Siebert en Klaas Dekker (te ruggekomen van Leiden) trokken de stand weer gelijk. Hassan Mink bezorgde de thuisclub zelfs een voorsprong (3-2), maar Fer van Kampen (ex-Roodenburg) bracht Lugdunum alsnog langszij. Lisse (derde klasse zondag) ging tegen Rapiditas uit Weesp met 2-1 ten onder. Paul Pepers bracht de bezoekers in de eerste helft ver diend op voorsprong. De Lissena- ren verzuimden echter meer kansen te benutten. Vlak voor rust bracht Gerrie Lijsberg de bezoekers langs zij. Lissenaar Jan van Duin was zo ongelukkig tijdens de tweede rond gang in eigen doel te koppen. Hier door gingen de Weespenaren met de zege aan de haal. Vierdeklasser LFC gebruikte de oefenwedstrijd tegen afdelings eer steklasser Warmunda (2-5) vooral om veel spelers in het veld te bren gen. Van de twintig LFC-ers die het veld betraden scoorden Sydney van der Pluym en Michel Nejri. Voor de gasten maakten Joost van der Zwet (3x), Mark van Grieken en Vincent de Winter de doelpunten. Alphense Boys won gisteren met 2-1 van tweedeklasser Gouda. De Alpenaren werden op eigen grond in de eerste minuten al snel verrast door een doelpunt van Gouwenaar Jürgen van de Nilden. Daardoor liet de Bahlmann-equipe zich niet van Hans Koeleman liep een prima 3000 meter met hindernissen. Tot anderhalve ronde voor het einde had hij uitzicht op zijn Nederlands record van 8.18,02. Maar in de slotfa se moest de atleet, die in de winter geschiedenis studeert en les geeft in Los Angeles, inleveren. Hij finishte achter de ongenaakbare Canadees Feil als tweede in 8.23,76, ruim on der de limiet voor de Europese titel strijd. Nederlands beste verspringers lie ten het lelijk afweten. Emiel Mel- laard kwam niet eens boven de acht meter (7.99) en Frans Maas raakte opnieuw geblesseerd. Net als bij het NK en de GP-wedstrijd in Barcelo na ging hij (bij zijn vijfde sprong) volledig in de fout en landde tussen de fotogafen en tv-camera's. Maas bleek andermaal last te hebben van zijn hamstrings, een kwetsuur waarvan hij net was genezen. De te leurstelling rond de nationale titel houder en Mellaard ("Het was shit, het ging voor geen meter. Het aan loopoppervlak hier is veel te zacht") werd enigszins gecompenseerd door het optreden van Eric de Vos. De comingman een paar jaar ge leden een zeer verdienstelijk hoog springer, maar na een ernstige voet blessure overgestapt op ver be wees dat zijn winst in Dublin met 7.81 meter geen uitschieter was. Hij landde nu als derde na 7.77 meter. CEES OLSTHOORN de wijs brengen. Frank Bakker te kende met een droge knal voor de gelijkmaker en Peter Gerse schoot beheerst 2-1 binnen. Na de rust kwamen beide ploegen niet meer tot scoren. Aan Alphense zijde on derscheidden de nieuwelingen Pe ter Ouwerkerk (ex-Altior) en Stan ley Macnack zich in positieve zin. Paul van der Zwaan probeert Al- tior in de derde klasse een ander spelconcept mee te geven. De nieu we trainer beseft dat daar tijd in gaat zitten en lag daarom niet wak ker van de 2-5 nederlaag tegen der deklasser Argon uit Mijdrecht. Hal verwege keek de Langeraarse ploeg tegen een 0-3 achterstand aan.. Aad Egberts (solo) en Peter van Smoorenburg scoorden voor Altior. DOSR verloor gisteren het oefen duel tegen de vierdeklasser Fore- holte met 1-4. Voor de rust ging het nog goed met de ploeg uit Roelo- farendsveen aangezien de stand bij de rust 0-0 was. In de tweede helft liep Foreholte uit naar een voor sprong van 0-4. Dit was voorname lijk te wijten aan het feit dat organi satie in de achterhoede van DOSR nog niet optimaal functioneerde. Hierna bepaalde Dennis van Veen de eindstand op 1-4. Trainer Mattie Kantebeen van ROAC '79 vond dat zijn ploeg een redelijke wedstrijd had gespeeld te gen het Haagse Duindorp, dat afge lopen seizoen van de vierde klasse KNVB naar de onderbond degra deerde. De eindstand (1-1) was bij de rust al bereikt. Na vijf minuten kreeg ROAC een strafschop tegen. Vervolgens tekende Dammie van der Weijden 1-1 aan. Op sportpark De Bijlen speelde Alphen zijn eerste oefenwedstrijd tegen Leonidas uit Rotterdam. De twee vierdeklassers maakten er een stevige wedstrijd van, die vooral door Leonidas gedomineerd werd: 2-3. Bij de rust was het 1-1. Aan Alp hense zijde maakten René van En gelen en Alfred de Beer (uit een strafschop) tot twee keer toe gelijk. Zij konden echter niet verhinderen dat Leonidas met de overwinning aan de haal ging. BOGOTA/HAMBURG (SID/AFP) De Cubaanse hoogspringer Ja- vier Sotomayor heeft gisteren tij dens atletiekwedstrijden in Bogota de hoogte van 2,40 meter bedwon gen. Sotomayor, winnaar in het toernooi om de Amerikaanse beker, kwalificeerde zich op die manier voor de Amerikaanse ploeg, die de volgende maand in Barcelona om de wereldbeker zal strijden. Atleten uit de Verenigde Staten maken geen deel uit van die equipe. Twee weken geleden verbeterde Soto mayor in San Juan, de hoofdstad van Porto Rico, zijn wereldrecord met een sprong over 2,44 meter. De Cubaan Roberto Hernandez won de 400 meter. Met de hand werd een tijd van 44,3 seconden ge registreerd. Hefnandez verwees zijn landgenoot Lazaro Martinez naar de tweede plaats: 45,1. Cubanen be heersten ook de 100 meter. Joel Isasi bleef Felix Stevens en Andres Simon in 10,1 seconden voor. Lilia- ne Allen onderstreepte de vooruit gang van de Cubaanse vrouwenat- letiek door de 100 meter te winnen in 10,9. Pauline Davies van de Baha ma's werd in dezelfde tijd tweede. De Westduitse kampioenschap pen werden de titelstrijd van de middelmaat. In het Volsparksta- dion in Hamburg werd geen record verbeterd. Harald Schmid maakte het dozijn vol. De verovering van zijn twaalfde titel was wel de moei lijkste uit zijn carrière. Pas op de streep passeerde hij Edgar Itt. Een finishfoto wees uit dat Schmid had gewonnen: 48.95 tegen 48.96. Wolfgang Schmidt, gisteren win naar tijdens de Adriaan Paulen Me morial in Hengelo, werd zaterdag verslagen door Danneberg. De vroegere Oostduitser kwam tot 65,48, Danneberg wierp de discus naar 67,38. Mogenburg stelde teleur met zijn winnende hoogtesprong van 2,27, Thranhardt werd slechts vijfde (2,22). Heinz Weiss kwam van alle deelnemers het dichtst in de buurt van een nationaal record. Hij slingerde de kogel naar 82,16, een kleine dertig centimeter onder zijn oude topnotering. Laurence Bily heeft tijdens de Franse atletiekkampioenschappen in Tours het nationaal record op de 100 meter gebracht op 11,04 secon den. Dat is eentiende van een secon de beter dan haar vorige beste pres tatie, die ze op 14 juli in Casablanca leverde. PAARDESPORT De Brazi liaan Nesion Pesoa met Special En voy heeft zaterdag de op het con cours hippique van Dublin de Grote Prijs gewonnen. De Brit John Whi- taker werd met Gammon tweede voor zijn landgenoot Joe Turi met Mark Two. RODEKRO (DPA) Axel Koenders heeft zaterdag in het Deense Rödekro zijn Europese titel triathlon met succes verdedigd. De atleet uit Ouderkerk aan de Amstel legde de 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer wielrennen en de aansluitende marathon (42,195 km) als snelste af in 8.26,58 uur. Bij de vrouwen werd Irma Zwartkruis tweede, achter titelverdedigster Sarah Co- ope uit Groot-Brittannie. Koenders leek aanvankelijk op weg zijn wereldrecord, onlangs door de Amerikaan Dave Scott aangescherpt tot 8.01,00, te heroveren. Tot aan de helft van het laatste onderdeel, de marathon, lag hij op het schema van de beste prestatie ooit. Daarna viel de door Jos Geysel getrainde atleet iets te rug. Zijn overwinning kwam echter niet meer in gevaar. Bij de vrouwen kon Irma Zwartkruis niet verhinderen dat Sarah Coope haar zevende overwinning in deze discipline behaalde. De Britse beheer ste de wedstrijd vanaf de start. Haar tijd was 9.33,20. Irma Zwartkruis bleef desondanks knap in het spoor van de favoriete. De Nederlandse finishte na 9.36,33. vruchten. Ze versloeg op de 2000 Vrolijk was ook Ellen van Lan- meter op overtuigende wijze de gen. De frêle economie-studente sterke Amerikaanse Pattie Sue maakt dit seizoen een enorme Plummer. Met een tijd bleef ze net boven haar nationale cord (5.39,52). "Dat geeft vertrou wen voor de 3000 meter-wedstrij- den in Zurich (woensdag) en Brus sel," meldde ze opgewekt. 5.40,71 uitgang door op de 800 meter. Vori ge week bij de Europa Cup in Du blin dook ze voor het eerst onder de 2.02 minuten, gisteren baarde ze op zien met een tweede plaats in 2.00,82.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13