Supervezel kan kanker verwekken' Zomerse hausse krijgt weer impuls /I 'Verlies van onze zelfstandigheid is fnuikend' Tijdschrift-man vreest hevige strijd met commerciële zenders Shell profiteert van zorg om milieu Sovjetboeren krijgen harde valuta voor deel van oogst Hilton-hotels in de verkoop Werknemers Thomassen Drijver-Verbliva voeren actie tegen reorganisatie VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1989 PAGINA 7 SP wil verbod op gebruik Akzo-vezel ROTTERDAM (ANP/GPD) Werknemers in bedrijven die werken met de door AKZO ontwikkelde supervezel ,twa- ron' kunnen long- en buikvlieskanker oplopen. Dat schrijft de Socialistiese Partij (SP) in een gisteren verstuurde brief aan minister De Koning van sociale zaken en werkgelegen heid. De SP wil, tot nader onderzoek is verricht, een verbod op het gebruik van deze aramide-vezel. Volgens de partij heeft 'recent buitenlands on derzoek' bewezen dat de vezel twa- ron gevaar voor de gezondheid kan opleveren, als bij een bepaalde be werking ervan kleine vezels worden ingeademd. AKZO heeft tegenover het MilieuAlarmteam van de SP be vestigd, zo schrijft de SP, dat kan kerverwekkende vezels kunnen los komen. Volgens de onderneming echter is de kans hierop gering. Twaron vindt op dit moment toe passing in de vliegtuigindustrie (Fokker), de bandenindustrie en de bouw. Voor het gebruik van de ve zel bestaan geen beperkende maat regelen. Het sterke en lichte pro- Eerste lijndienst tussen Oost- en Westduitsland FRANKFURT (AP) - De Westduit- se luchtvaartdienst Lufthansa en de OoStduitse Interflug zullen vanaf volgende week gezamenlijk de we kelijkse vlucht van Oost naar West gaan verzorgen. Lufthansa heeft gisteren deze eerste lijndienst tus sen Oost- en Westduitsland ge opend met een tachtig minuten du rende vlucht van Frankfurt naar Leipzig. Voorheen waren de twee Duitse staten slechts twee maal per jaar door speciale chartervluchten met elkaar verbonden. De Oostduitse luchtvaartdienst Interflug zal vanaf volgende week vrijdag de wekelijk se vluchten tussen Leipzig en Düs- seldorf gaan verzorgen. Het con tract hiervoor werd vorige maand getekend door functionarissen uit Oost- en West-Berlijn. Functionarissen van Lufthansa zeiden dat de overeenkomst loopt tot 31 oktober van dit jaar. De beide luchtvaartdiensten willen eerst af wachten hoe populair de vluchten zullen zijn voordat ze een langduri ger overeenkomst aangaan. Beide partijen denken echter dat de vluchten, gezien het sterk toegeno men verkeer tussen beide landen, in de smaak zullen vallen. Economie kort Stena De veerdienst Hoek van Holland- Harwich. die thans wordt gevaren met schepen van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland en Sealink British Ferries, komt vermoedelijk in één hand. De moedermaatschap pijen van beide rederijep voeren momenteel besprekingen over de verkoop van een of meer veerver- bindingen van Sealink. Keurmerk Was- en reinigingsmiddelen met pvc in de verpakking, krijgen niet langer het predikaat 'Goedgekeurd door de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen'. Dat heeft de Keuringseisencommissie Reini gingsmiddelen van de vereniging unaniem besloten. "Aan vervan gingsmaterialen zoals polyetheen zijn veel minder milieubezwaren en gezondheidsrisico's verbonden", al dus de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Joegoslavië Boeren uit de provincie Vojvodina in Joegoslavië, waar veel graan wordt verbouwd, zullen op 28 au gustus voor het eerst in de geschie denis massaal demonstreren omdat de regering niet ingaat op hun eis de graanprijzen te verhogen, zo meld de een dagblad in Belgrado. Ver wacht wordt dat honderdduizenden boeren uit Servie op die dag met hun landbouwmachines voor het parlementsgebouw in Belgrado zul len demonsteren. Faillissementen Tussen januari en augustus zijn 2.169 faillissementen uitgesproken, 5 procent minder dan in die periode in 1988. Dit CBS-gegeven heeft Eco nomische Zaken gisteren gemeld. Groot-Brittannië De Britse economie heeft vorig jaar een flinke groei vertoond. Deze werd vooral gedragen door een enorme toeneming van de binnen landse vraag. Maar het kan uit de hand lopen. Tekenen aan de wand zijn de hoge inflatie en de groei van het tekort op de lopende rekening van de betalingsbalans. Daarom moet de Britse regering voortgaan met het afremmen van de binnen landse bestedingen, zo adviseert de Organisatie voor Economische Sa menwerking en Ontwikkeling (OE SO) in haar vandaag gepubliceerde jaarrapport over de Britse econo mie. dukt is ontwikkeld in samenwer king tussen AKZO en de Noordelij ke Ontwikkelingsmaatschappij (NOM), een overheidsbedrijf. De ontwikkeling van twaron heeft bij na een miljard gulden gekost. Een commissie van de onderne mingsraad van Fokker is tot de con clusie gekomen dat het gebruik van de aramide-vezel moet worden be perkt. De bevindingen van de com missie zijn doorgestuurd naar de Arbeidsinspectie. De leiding van Fokker daarentegen meent dat het gebruik van de vezel aanmerkelijk minder risico oplevert dan asbest. Volgens Fokker komen bij het zoge heten waterstraalsnijden kunnen weliswaar deeltjes vrij die de ge zondheid zouden kunnen schaden, maar door de toegepaste werkme thode kunnen deze deeltjes niet in geademd worden, aldus de zegs man. Het dragen van beschermen de maskers is dan ook niet verplicht gesteld. De onderzoekers van de OR van Fokker, behorend tot de commissie Veiligheid, Gezondheid en Welzijn zijn het niet eens met de conclusie van Fokker. De OR heeft volgens de woordvoerder van het bedrijf het rapport van de commissie nog niet behandeld. Pr-oducent AKZO van de twaron- vezel liet weten dat resultaten van zowel in- als externe onderzoeken hebben aangetoond dat bij vakkun dig gebruik 'het risico voor de ge zondheid van de mens te verwaarlo zen is'. Ook de voorzitter van de Centrale Ondernemingsraad van Akzo Nederland, Emmenaar Jan Bousema wijst de risico's van de hand en "ziet geen enkele reden eni ge actie te ondernemen". De Socia listiese Partij meent dat niet het be drijfsleven maar de overheid de aangewezen instantie is om de vei ligheidsnormen voor de supervezel vast te stellen. Staking Franse luchtvaarttechnici PARIJS (AFP/DPA) - Door een nieuwe staking van technici voor de luchtverkeersbeveiliging in Frank rijk ontstonden gisteravond lange wachttijden in het vliegverkeer in en boven dat land. Twee vakbonden besloten het werk tot volgende week woensdag neer te leggen nu ook een laatste poging is mislukt met de luchtvaartautoriteiten over eenstemming te bereiken over hun De technici esem dat de Franse regering hen dezelfde status geeft als de luchtverkeersleiders, die zelf niet in staking zijn AMSTERDAM (GPD) - De grote Nederlandse uitgevers van tijd schriften verwachten zo'n tien pro cent van hun advertenties te verlie zen aan de nieuwe commerciële zenders TV-10 en Véronique. De zwaarste klappen zullen vallen bij publiekstijdschriften als Libelle, Margriet en Panorama. VNU, uitgever van deze bladen en absolute marktleider in deze sec tor, start dit najaar een grootscheep se campagne in een poging de scha de zoveel mogelijk te beperken. De bladen zullen worden geactuali seerd en tevens wordt overwogen regionale edities te maken van Li- belle en Margriet. Hoeveel geld er met deze actie gemoeid is, wil men niet zeggen. Het zou echter om vele tonnen gaan. Naar verwachting zul len de vakbladen weinig of geen hinder ondervinden van de com merciële zenders. Tussen de tijd schriften onderling dreigt intussen een strijd op leven en dood los te barsten. Volgens insiders wordt er nu al met de advertentie-tarieven 'gesjoemeld van hier tot gunder'. In 1988 zijn de reclamebestedin gen in pers en ether volgens het bu reau voor budgettencontrole (BBC) gestegen met 13 pet tot ruim 1,9 mil jard gulden. De damesbladen gaven echter - nog voor er ook maar iets bekend was over de komst van com- merciéle zenders - een daling van 15 pet te zien. Bij de opiniebladen was dat 9 pet, terwijl de familiebladen een terugval vertoonden van 4 pet. Dat de tijdschriftenwereld door de komst van commerciële televisie zeker in het begin forse klappen te verwerken krijgt, weet iedereen. Grote onduidelijkheid bestaat ech ter over de vraag wat er op langere termijn gaat gebeuren. Fred van Ligten, hoofd van de Advertentie Afdeling van uitgeversmaatschap pij Bonaventura (onder meer Else vier, Elegance, FEM, OOR en Man), wijst op de ontwikkelingen in Italië en de Verenigde Staten. Daar leidde de introductie van commerciële zenders uiteindelijk tot een forse stijging van de reclamebudgetten. "In Nederland verwacht ik hetzelf de. Voor veel adverteerders bood de STER te weinig mogelijkheden. Die zochten noodgedwongen hun toe vlucht in direct mail. bioscoop- en buitenreclame en sponsoring. Voor die mensen zijn de nieuwe zenders een regelrechte uitkomst. Wat de gevolgen op lange termijn voor de tijdschriften zijn, durf ik niet te voorspellen. Maar de strijd wordt hevig. Want uiteindelijk zijn we na tuurlijk allemaal ordinaire pagi- naneukers. Iedereen probeert zo veel mogelijk advertentieruimte te verkopen". Volgens Han Nieman, directeur van de Vereniging van Erkende re clame Adviesbureaus (VEA), is het een kwestie van koffiedik-kijken. "Op den duur zal waarschijnlijk wel enig herstel optreden, maar de ge volgen blijven zichtbaar. Vergelijk het met de komst van Albert Heyn. In het begin ging dat ten koste van de kruideniers. Tegenwoordig struikel je echter over de speciaalza ken. Die markt heeft zich aange past. Dat zie ik in deze branche ook gebeuren". ROTTERDAM (GPD) - Shell pro fiteert van het steeds grotere milieu bewustzijn in de wereld. Naar ver wachting zal de verkoop van lood vrije benzine nog verder toenemen en Shell is leider op deze wereld markt. Shell blijft dan ook grote in vesteringen doen om op de steeds strengere milieu-eisen in te spelen. Shell meent verder in een toelich ting op de gisteren gepresenteerde halfjaarcijfers dat haar vooruitzich ten positief worden beinvloed, doordat de produktie in de Noord zee weer op peil komt, nu het onder houdswerk dat voor de zomer op het programma stond, bijna is vol tooid. Na het herstelwerk aan het produktie-eiland Cormorant-Alpha is het Brent-veld sinds eind mei weer in gebruik. In het tweede kwartaal zijn twee nieuwe velden, Tern op de Noordzee en Clara West voor de Italiaanse kust, in produk tie genomen. In het lopende (derde) kwartaal enkele maanden eerder dan het plan was is de export be gonnen van vloeibaar aardgas van het noordwestelijke continentale plat van Australië naar Japan. In bijna alle bedrijfssectoren heeft de Koninklijke/Shell Groep in de eerste helft van dit jaar betere re sultaten behaald waardoor de half jaarwinst met 57 procent is geste gen tot 2287 miljoen pond sterling MOSKOU (AP) De boeren in de Sovjetunie zullen binnenkort een gedeelte van hun oogst tegen harde buitenlandse (westerse) valuta aan de staat kunnen verkopen. De Sovjet-regering hoopt dat de boeren daardoor meer zullen gaan produceren, zodat er minder landbouwpro- dukten hoeven worden ingevoerd. Het officiële persbureau Tass meld de gisteren dat de maatregel nog dit jaar bij wijze van experiment zal ingaan. De hervormingsgezinde econoom Sjemelev, lid van het Sovjet-parle ment, had in juni al voor de invoering van een dergelijk systeem ge pleit. Zijn voorstel werd toen met enthousiasme ontvangen. De Sovjet-regering wil nu harde valuta neertellen voor alles wat de boeren boven een van tevoren vastgesteld quotum produceren. Zij hoopt zo de produktie te stimuleren en uiteindelijk minder geld kwijt te zijn, dan wanneer zij in het buitenland landbouwprodukten blijft aankopen. ASUNCION Deze landloze boeren i omhoog, waarin staat dat hun verzoek o onteigenen is goedgekeurd. Paraguay houden trots de krant i het land van een grote veeboer te (foto AP) Bij VNU, de grootste uitgever van tijdschriften in Nederland, breekt men zich het hoofd over allerhande tegenmaatregelen. Algemeen direc teur Rob van den Berg van VNU's Admedia: "Wij zijn maximaal strijd baar. Onze vrouwenbladen worden actueler, doordat we de inleverter- mijn terugbrengen van veertig naar tien dagen. Bovendien gaan we re gionaliseren» waardoor adverteer ders veel gerichter kunnen werken. Maar ik ben ervan overtuigd dat de televisie nooit de unieke functie van vrouwenbladen kan overnemen. Bij de Libelle heb je met een oplage van 750.000 een gegarandeerd bereik. Bij de tv-zenders ligt dat heel an ders. De mensen kunnen immers maar naar eén zender tegelijk kij ken. Overigens voorspel ik dat TV- 10 en Veronique elkaar binnen de kortste keren opvreten. Naast de STER is slechts ruimte voor een commerciële zender". De uitgevers van de. in tegenstel ling tot de algemene publieksbla den. op een specifieke doelgroep gerichte tijdschriften - in het jargon 'special interest' bladen - hebben aanzienlijk minder te vrezen van de komst van de commerciële zenders. Kees de Jong, hoofd commerciële zaken van de ANWB (uitgever van onder meer de Kampioen, met een oplage van 2,4 miljoen het grootste tijdschrift van Nederland): "De si tuatie is bij ons minder somber dan bij de publiekstijdschriften. Maar het zou veel beter kunnen". Multi Magazines BV (uitgever van Safe en Rails) heeft onlangs besloten de ad vertentie-afdeling met twee man uit te breiden. Commercieel manager Henk Terol: "Op die manier willen we extra druk op de markt uitoefe nen. Vooral Rails zal de nodige hin der ondervinden van Veronique. Wij richten ons immers op dezelfde doelgroep. Maar we gaan beslist niet staan afwachten". Volgens Fred van Ligten hoeven de echte vakbladen zich nauwelijks zorgen te maken: "De televisie kan nooit een effectieve vervanger zijn van een vakblad, dat een duidelijk ge segmenteerd publiek bereikt. Dat zelfde geldt voor de dagbladen". PORT ELISABETH Wereknemers van de Zuidafrikaanse auto-accufabriek Everyready demonstreren voor hoger loon. Bij drie van zeven autofabrikayiten werd gestaakt voor meer salaris door duizenden zwarte arbeiders. Al reactie daarop zijn in Zuidafrika inmiddels 15.000 werknemrs ontslagen. (foto anp> ofwel 7,9 miljard gulden. Het olie concern lijkt daarmee dit jaar op weg naar een recordwinst. Het resultaat in de chemie zal in het tweede halfjaar waarschijnlijk worden beinvloed door de prijsda ling van bepaalde petrochemische produkten. Op langere termijn blij ven de vooruitzichten evenwel re delijk goed, gezien de verwachting van aanhoudend sterke vraag. AMSTERDAM - Op vele Europese effectenbeurzen waren er deze week nieuwe hoogterecords. Oude historische toppen werden aan de lopende band gebroken. De zomer- hausse handhaafde zich aldus ver bazingwekkend met als resultaat een enorme buitenlandse vraag op sommige beurzen, zoals in Zürich. Gangmaker van dit Europese koersenfestijn was opnieuw de beurs in Wall Street, die zelf op een haar na het oude historische topni veau van vlak voor de beurskrach van oktober 1987 wist te evenaren. New York opende met een sprong van 41 punten, nadat vlak voor het weekeinde bekend in Amerika be kend werd dat de werkgelegenheid in juli veel meer was toegenomen dan verwacfit. De banengroei kwam uit op 169.000 en de werk loosheid daalde van 5,3 procent op 5,2 procent. Na de veel somberder verwach tingen van vorige week sloegen de ze cijfers in als een bom en liepen de koersen op tot één puntje afstand van de mijlpaal 2700. Tegelijkertijd zakte de obligatiemarkt in Wall Street als een baksteen omdat de verwachte renteverlaging niet meer opportuun werd geacht. Hierdoor liet de Amerikaanse dollar een fors herstel zien. De nieuwe haussegolf zette zich gedurende de rest van de week op brede basis voort. Wel bleek de vaart uit de dollar te zijn geraakt want na het herstel van afgelopen weekeinde kwam er deze week nau welijks nog iets bij. Er werd weer uitgekeken naar nieuwe gegevens die als aangrijpingspunten zouden kunnen dienen voor het beoordelen van de Amerikaanse conjunctuur en de inflatie. Volgende week is het de beurt aan de kosten van levens onderhoud over juli en de handels cijfers over juni. Het gewijzigde klimaat op de Amerikaanse financiële markten had in Amsterdam tot gevolg dat de obligatiemarkt maandag scherp wegliep. De geldmarkt blijft in ons land krap en in de stand van de bele ningsrente van 7,1 procent kwam ook met een nieuwe toewijzing geen verandering. Voor de beurs positieve berichten kwamen er uit Westduitsland, waar de inflatie in juli voor het eerst in twaalf maanden is gedaald. Dit kan betekenen dat de piek is bereikt en dat het jaarpercentage op 3 procent kan blijven. Frankfurt was dan ook even vast als de rest van de Europe se effectenbeurzen en doorbrak het ene hoogterecord na het andere sinds de beurskrach is opgetreden. LU m JRS W E E K Amsterdam kon natuurlijk niet achterblijven. Daarbij blijft de loka le markt zich het beste gedragen omdat daar het aantal zogenaamde achterblijvers het grootst is. Of dit inlopen van die achterstand reeel is zal uit de komende wmstberichten moe4en blijken, want ook de nodige tegenvallers dienen zich aan. Zo viel ditmaal de winststijging per aand ael van 8.4 procent voor de Am- ro-baak wat tegen omdat er van een totale winststijging van ruim 24 pro cent spr ake was. Voor de Van Dorp Groep zullen duurdere grondstof fen, oncü.er andere voor papier, de groei van de winst in 1989 vrijwel blokkeren. Maar alles tezamen genomen was het deze week in de eerste helft ook voor Aunsterdam botertje tot de boom. Nadat eind juli de algemene indexgroepen hier het oude histori sche topniveau al voorbij waren ge trokken, kon ook het Damrak vrij wel dagelijks een nieuw record ves tigen. Na drie dagen handel stond de stemmingsindex algemeen drie punten hoger stond dan eind vorige week. Philips Donderdag trad echter enige kente ring in omdat Wall Street een stap terug deed en sommige resultaten uit het bedrijfsleven iets tegenvie len. Dat gold bijvoorbeeld ook voor de winstgroei van Philips, ondanks het toch fraaie cijfer van 36 procent per aandeel. Zelfs Shell moest iets terug ondanks de gepubliceerde winststijging van 57 procent. Desondanks was er een hele rij hogere aandelen met 5 procent beurswaardestijging als gemiddel de koerswinst. DSM, NMB, Wessa- nen, Nedlloyd, Ahold en Stork be hoorden daartoe. De grote verliezer was Hes Beheer van de parallel- markt die door het tonen van rode cijfers terugmoest van f270 tot rond f210. De Europese optiebeurs wiet zich deze week te herstellen door de to tale omzet van 229.000 op even 300.000 te krijgen. Koninklijke Olie was de koploper op de voet gevolgd door Philips. Ook indexopties had den weer een grote aftrek. LOS ANGELES (Rtr) - Het Ameri kaanse hotelconcern Hilton Hotels heeft zichzelf te koop aangeboden. Het concern heeft in Los Angeles DEVENTER' (GPD) tegen beter weten i hoop dat er niet nog eens banen ver dwijnen. De werknemers van het strak Amerikaans geleide Thomas sen Drijver-Verblifa laten de moed niet zo snel in de schoenen zinken. Ook niet na die nog maar net afgesloten reorganisatie die 1500 arbeidsplaatsen kostte. Nu dreigt het saneringsmes op nieuw in het vlees van het verpak kingsbedrijf te snijden. Daarnaast bestaat de kans dat het hoofdkan toor van het concern naar het bui tenland wordt verplaatst. En dat wordt de TDV-werknemers teveel. Gisteren dromden de werknemers van het hoofdkantoor en een groep collega's uit één van de produktie- bedrijven voor het TDV-gebouw sa men om met vakbondsleiders blijk te geven van hun verontrusting over de mogelijke reorganisatie. De werknemers hebben de les uit 1986 goed geleerd. Toen werd dui delijk dat Continental Can (CCC) bezig was het restant aandelen op te Misschien kopen dat nog aan de Amsterdamse beursintroductie bijna 60 gulden effectenbeurs stond genoteerd. Het verpakkingsconcern verkeerde toen al in ernstige moeilijkheden. Lage olieprijzen waardoor de afzet mogelijkheden verminderden, een vallende dollarkoers en hevige con currentie waren de oorzaken van een plotselinge verslechtering van het bedrijfsresultaat. Begin nog werd gemaakt, aandeel had neergeteld, werd uiteidelijk akkoord gegaan met het bod van 40 gulden. Kiewit had de strijd gewonnen. De raad van commissarissen kreeg er een nieuw lid bij: de president-direc teur van CCC, R.D. Hofmann. Volgens werknemers werd de al op handen zijnde reorganisatie in bescheiden winst snel tempo en met slechts weinig het eind van het jaar sociaal gevoel doorgezet. "De hol- Kiewit Holdings Group ruim 85 leggen met andere aandeelhouders, procent van de aandelen in handen Dat was hem te lastig. Als de plannen doorgaan, worden de Europese bedrijven van CCC vanuit Brussel of Hannover be- stuurd. Inspelen op marktverschui- wêstduitsland (Schmalbach Lube- vingen zijn dan gemakkelijk gewor- had gekregen, deelde CCC werkzaamheden vanTDV in Neder land en België en de activiteiten ir Engeland (Continental Can*Ltd) zat het bedrijf zwaar in de verliezen, ding heeft slechts een doel: geld In samenspraak met de bonden verdienen. Wat er met de mensen in werd een reorganisatieplan opge- de bedrijven gebeurt, is niet interes- jet. De mysterieuse handel in TDV- sant", zo vertelt een werknemer van aandelen -enkele bonden spraken TÏDV. zelfs van zwendelpraktijken wogen. Daarom zijn de vakbenden f*06?1, CNV, FNV, MHP en BLHP bereid tot een harde strijd. Gisteren was de eerste ronde in het gevecht om het behoud van zelfstandigheid en werkgelegenheid. beurs- bracht de veranderingen in een stroomversnelling. De moedermaatschappij CCC overigens in het spel ook i De reorganisatie die op dit mo ment ter discussie staat, kwam ove rigens niet uit de lucht vallen. Welis- werd pas onlangs het Ameri- een marionet. De Amerikaanse hol- kaanse onderzoeksbureau Coopers dingmaatschappij Peter Kiewit had in 1984 CCC overgenomen en trok nu achter de schermen aan de touw tjes. Er kwam een bod op de laatst uitstaande aandelen van TDV. Hoe- Lybrands gevraagd om een haal baarheidsonderzoek te houden naar een bundeling van de Europese ac tiviteiten van CCC. maar de reorga nisatie werd feitelijk al begin 1987 wel de kleine groep beleggers bij de aangekondigd. Op het moment dat AG) te willen concentreren. Het den. De Nederlandse, Engelse bedrijf wilde daarmee een betere Duitse directies zijn buiten spel ge markt- en concurrentiepositie be werkstelligen en komen tot een doelmatiger inzet van de produktie- fasciliteiten en overhead. Lastig Het opkopen van alle uitstaande aandelen TDV was daarvoor een vereiste. Onomwonden verklaarde CCC de reorganisatie niet te kun nen doorvoeren als er rekening ge houden zou moeten worden met de belangen van minderheidsaandeel houders. Het bedrijf wilde snel en soepel de veranderingen kunnen doorvoeren. Daarnaast vond de grootste aandeelhouder Peter Kie wit dat hij met zijn bedrijven snel op de markt moest kunnen inspe len, zonder steeds te moeten o ver- bekendgemaakt dat de Amerikaan se hotelgroep wordt verkocht. Daarmee is een einde gekomen aan de geruchten dat er een overne mingsbod op de hotelketen zou worden uitgebracht. Die geruchten onstonden in juni, toen het concern liet weten op zoek te zijn naar moge lijkheden om de koers van zijn aan delen op te schroeven. Sinds die mededeling is de koers van de aan delen Hilton omhoog gegaan, maar het nieuws dat het concern zichzelf te koop heeft gezet zorgde voor een daling. De beleggers zijn er kenne lijk teleurgesteld over dat er zich nog geen koper heeft gemeld. Twee maanden geleden werd de naam van het Britse amusements concern Trusthouse Forte in ver band gebracht met Hilton. De Brit se onderneming ontkende toen dat zij een bod op de hotelketen zou ïaar liet toen wel weten de boeken van Hilton te willen inzien als het concern te koop was. Het concern heeft 271 hotels. Wat de onderneming waard is is niet be- "Toch blijf ik voorlopig vertrou- kend, maar deskundigen houden houden in de directie", zegt heter op dat er ruim zes miljard dol- TDV. "Die vorige r lar v r zal moeten worden betaald. gewoon nodig. Dat De Hilton Hotels elders in de 1 reld, waaronder die in Nederland, vallen onder Hilton International en zijn eigendom van Ladbroke. Deze groep hotels zou indertijd voor 2,2 miljard gulden door de ziet. We raken bij deze KLM zijn gekocht als de raad van zelfstandigheid kwijt, commissarissen daar geen stokje voor had gestoken. zag iedereen. Het had alleen op eerder tijdstip al doorgevoerd moe ten worden. Dan was de pijn minder groot geweest. Deze reorganisatie is onnodig. En ik denk dat de directie dat net plannen En dat is fnuikend"

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 7