Q O 'Leuk, maar gemakkelijk was het niet' mm Jim Belushi in 'K-9' in de slag met herder Derde internationale festival voor animatiefilms in Utrecht VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1989 PAGINA 15 BIOSCOPEN MÜNCHEN (GPD) - Een chique hotel in Beieren. Goed gekleed publiek dren telt door de hal, dikke Duitse auto's rijden af en aan, het ruikt er naar groot geld. Het mannetje dat wat beteuterd voor een souvenir-winkel in de hotel-lobby drentelt, valt behoorlijk uit de toon. Alsof hij een vaste bewoner van het Centraal Station is vraagt hij aan de eerste de beste passant: "Kun jij me misschien een paar mark ge ven, ik heb geen Duits geld". Jim Belushi, acteur, rijk en beroemd, heeft trek in een candybar en wil bovendien een pakje chewing gum. Hoezo Amerikaan? Belushi is eigenlijk een Albanees. door Peter Slavenburg Wanneer we wat later aan elkaar voorgesteld worden roept hij en- thoüsiast: "Hé, jou ken ik toch? Wanna sticka gum?" Jim Belushi is op tournee. Hij reist de wereld rond ten bate van 'K-9', een opmerkelijke politiefilm waarin hij de hoofdrol speelt. In Nederland gaat deze film op 17 augustus in première. In een paar weken werkt hij een flink "Hij wilde niet eens meewerken Twee individuen, altijd in de publiciteitstour. Ik zit hier in pad, door dik en dun, in tallioöftfstêdën af om met journaljs- Munehen, hij is lekker thuis Het is genspoed. De grap ten te praten. Leuk is anders tuurlijk maar Belushi vindt: "Ach, het hoort bij de baan" arrogante hufter. Eigenlijk net schuilt vanzelfsprekend dat een van de buddies e Toch heeft 'K-9' ook :amen op jor- en te- de film n het feit n hond is. paar dra matische trekjes, uiteindelijk gaat het om een serieuze politiezaak. Be lushi speelt de zeer eigenzinnige re chercheur Michael Dooley, die al aanden achter de grootste dope een echte filmster. En dan moest ik nog aardig tegen hem doen ook, om Bij die zëlfde baan' hoorde het op- de ,rd,iüeJ™( verstore?' weetie' bouwen van een warme relatie met wel... Toch hebben we veel gemeen, een grote hond. Dat is namelijk zijn Ik Y°rd g,rS?g g0ed geVOed 611 voornaamste tegenspeler in 'K-9'. veel aangehaald De titel van die film dient als canine uitgesproken te worden en dat "Het vermoeiende van filmen handelaar van Los Angeles woord betekent 'honds'. 'K-9' is te- met een hond is dat de acteur let jaagt. Steeds grijpt hij er naast en vens de verzamelnaam van speciale wel, in dit geval ik dus in elke ta- dus staat hij bol van frustratie politie-eenheden in Los Angeles die ke goed moet zijn. Je weet bij voor- Jerry Lee is minstens zo eigen- j-figt honden werken. Jim (officieel baat dat die ene opname waarin het wijs als Dooley. Het tweetal lijkt James) Belushi speelt zo'n agent- beest het goed doet gebruikt moet daardoor een kruising tussen een met-hond. Met gemengde gevoe- worden; als jij dan zit te knoeien keihard recherche-team en een ko- lens denkt hij terug aan de samen- moet het eindeloos opnieuw tot de misch duo. Dat verandert zelfs niet werking met Jerry Lee, een slimme volgende toevalstreffer". wanneer Tracy (een rol van Mei Har- maar lastige Duitse herder ris)> de verloofde van Dooley, door - - - «Aan de andere kant zijn er ook de drughandelaar wordt ontvoerd. onverwachte leuke dingen. De scè- derry Lee Grl Dooley gaan er vervol- ne waarin Mel Harris en ik elkaar gens wel extra hard tegen aan. K-9 kussen waarbij Jerry Lee z'n poot 1S daardoor behalve komisch ook op m'n hoofd legt bijvoorbeeld. Dat behoorlijk grimmig, was niet zo gepland. Mei en ik moes- "Ik zag dat het verhaal in potentie ten bijna onze tong afbijten om niet veel te bieden had, maar er moest lachen uit te barsten en we hoop- heel wat aan gebeuren. In het oor dat de camera's zouden spronkelijke scenario zaten een blijven draaien: dat was gelukkig paar zaken die naar mijn idee te het geval". hard waren voor een komedie. Het Buddies "K-9' is een typische buddy-film "Jerry Lee bleek egoïstisch en een beetje achterbaks. Elke morgen kwam ie als laatste op de set, snuf felde eerst alle dames in hun kruis en werd dan nog over z'n kop geaaid ook: dat had ik eens moeten probe ren, ik zou een lel in m'n gezicht ge kregen hebben. Hij wilde hooguit twee takes achter elkaar doen, bleef ten verder in z'n trailer, speelde een beetje in het park met een aardig teefje en maakte zich absoluut niet druk om de kwaliteit of het succes van de film". UTRECHT (ANP) - In theater 't Hoogt in Utrecht wordt op 25, 26 en 27 augustus voor de derde keer het internationale Holland Animation Film Festival georganiseerd. Op het Lasseter bood ook geen ruimte voor improvi satie terwijl iedereen zal begrijpen dat we het daar van moesten heb ben. Zo'n hond is dan wel goed ge traind, helemaal voorspelbaar is ie nooit en daar moet je gebruik van maken". Afgrond "Ik heb een paar dagen doorge bracht bij bij K-9-eenheden in Los Angeles. Daar vond ik de dramati sche achtergrond die ik als acteur nodig heb. De mannen die dagelijks tiefilms gedraaid. Uit de Verenigde met de honden omgaan zijn heel Staten komt Oscar-winnaar John apart. Ze leven in een eigen wereld, Utrecht, programma staan 500 films uit 19 landen, aldus een bekendmaking ropese première zal beleven, van de organisatie. Centraal staat dit jaar Japan, dat de grondlegger van de onafhanke lijke animatiefilm in dat land Yoji Kuri en regisseur en computerani mator Shuji Asano naar ons land stuurt. Voorafgaand aan het festival onderverdeeld geeft Kuri voor een tiental beeldend comrhercials kunstenaars een workshop w animatiefilm wordt gemaakt. met hun honden. Maar je nieuwste film 'Knickknack' de Eu- hoeft niet jaloers op ze te zijn of hun werk te romantiseren: in hun groep zijn de echtscheidings-cijfers heel Competitie Er is voor het eerst e hoog, net als het zelfmoord-percen tage. Ze leven aan de rand van de af grond en zijn uiterst cynisch: per le competitie uitgeschreven voor de slot van rekening is de kans dat hen zogenoemde toegepaste animatie, iets gebeurt heel erg groot. Ze zijn de categorieën wel goed voor hun honden promotiefilms, deoclips en educatie- en promotie films. Daarvoor hebben zich 149 Deze film krijgt als onderwerp de deelnemers uit 13 landen aange spanning tussen de Japanse en de meld. Eén van de juryleden is de be- Nederlandse cultuur toond op het festival. Ter gelegenheid van het 50-jarig kende Nederlandse animatiefilmer Gerrit van Dijk, die dit jaar onder Gouden Beer won met de National Film zijn film 'Pas a Deux'. i die dieren als gereedschap, als een wapen". "In de praktijk doen K-9-units het gevaarlijkste politiewerk. Stel, er wordt een drankzaak overvallen. De dader rent weg. De politie komt, zet de omgeving af, er verschijnt een helicopter met een schijnwer per die dader probeert te vinden. De verdachte duikt weg in een garage. Dan moet er een man op af. De over valler zit in het nauw, hij is bang en opgejaagd en tot het uiterste ge spannen, en is dus gevaarlijk. De agent die op hem af moet loopt gro te risico's. De hond die meegaat is er domweg op getraind de kogel op te vangen. Het is lullig, maar het is niet anders". "De honden denken dat het een spelletje is. Wanneer ze de helicop ter horen dat heb ik met m'n ei gen ogen gezien gaan ze kwispel staarten en zijn ze blij. Ze weten dat ze losgelaten worden en een huis in mogen om iemand te zoeken. De riem gaat af en ze mogen spelen. Ge lukkig is het vaak zo dat verdachten bang zijn van de hond, banger dan van een agent met een pistool. De kans is redelijk groot dat ze zich over geven, maar ja, dat gebeurt niet altijd. Verder worden de honden ge bruikt om drugs op te sporen, op luchthavens bijvoorbeeld, en om een menigte in bedwang te houden, maar het eh, zeg maar aanhouden van verdachten is hun eigenlijke werk". "Fysiek viel het allemaal niet mee. Ik heb heel wat afgerend ik hoop datje daar even goed nota van neemt. Het draaien van die scènes op het strand bijvoorbeeld, dat was de langste dag van m'n leven: take na take na take over het zand ren nen in een nat pak... Maar voor een goede komedie geldt: als het leuk is, is het de moeite waard!" Blues Brother Jim Belushi stond als acteur altijd enigszins in de schaduw van zijn be roemde broer John, de Blues Bro ther die in maart 1982 om het leven kwam door een combinatie van al cohol en dope, te snel leven en te hard werken. Jim Belushi ontkent dat hij door het overlijden van zijn broer wat meer naar voren kon tre den maar hij voegt er aan toe: "Ik heb natuurlijk wel veel aan John te danken". "Mijn ouders komen uit Albanië- Dat maakt mij etnisch een Alba nees! Na hun verhuizing naar Ame rika hebben mijn ouders in Chicago een restaurant overgenomen. Als mijn broer me niet duidelijk had ge maakt dat we acteur moesten wor den was ik nu vermoedelijk ergens maaltijden aan het serveren". "Wanneer iemand in je familie iets bijzonders doet, acteren dus in dit geval, bewijst dat vooral dat de mogelijkheid er is. Wanneer je hele familie in de restaurant-buginess zit en jij alleen in tijdschriften over ac teurs leest, komt het niet eens in je op om zelf te gaan acteren. Maar John deed het gewoon. Daarom had ik de keus: in een eettent gaan wer ken of acteren. Ik ben nu op het punt in mijn leven dat ik kan zeggen dat ik de juiste keuze heb gemaakt. En van acteren word je veel minder dik". "Ik acteer al vijftien jaar, maar pas vier jaar geleden klikte het echt met 'About last night'. Ik heb altijd gewerkt, in het theater en voor tele visie, ik ben nooit zonder werk ge weest, maar die film was het echt. De rol was goed, de film was goed en hij kwam ook op het juiste mo ment. Sinds die rol is het alleen maar beter gegaan. Het enige dat ik niet leuk van film vind en waar ik absoluut nooit aan zal wennen is dat je er zo verdomd vroeg je bed voor uit moet". Het liefst zou ik om en om in kome dies en serieuze drama's spelen. Ik beschouw het als een uitdaging ook de critici en het intellectuele deel van het publiek te bereiken. Maar komedie vind ik het leukst en bo vendien valt er wat mee te verdie nen. Er is een duidelijke markt voor komedies met een gemeen kantje, zoals 'Ruthless people' bijvoor beeld. Daar komt publiek op af en ik vind dat een leuk soort film". "M'n ambitie is beperkt tot acte ren. Regisseren kan ik niet en ik be schouw me zelf niet als een schrij ver, hooguit als een co-auteur. Ik heb het een en ander voor tv ge schreven en een enkele filmscène, maar geen compleet scenario. Een professionele schrijver zit alleen in z'n kamer en kan achter zijn bureau beoordelen of iets deugt of niet. Ik kan dat niet, ik moet eerst een beetje spelen met het materiaal voordat ik dat zie". "Ik heb mezelf altijd als een ac teur beschouwd: ik doe drama, ko medie, actie, broadwaymusicals, off-broadway-musicals, ik heb tele visie gedaan, tv geproduceerd ook; komedie was het meest sucesvol. En ik geef de voorkeur aan succes met komedie omdat dat het moei lijkst is. Ik ben trots op bijvoorb- veeld mijn rol in 'Salvador' en een film die nog uit moet komen, 'Homer and Eddie'. Serieuze dra matische produkties. Maar op 'K-9' ben ik trotser want ik moet je zeg gen: het was leuk, maar gemakke lijk was het niet". FILMS OP VIDEO Robert Townsend heeft enige naam gemaakt als regisseur van 'Raw', de verfilming van een rau we conference van Eddie Mur phy. Hij is ook iemand die wil to nen dat het voor negers moeilijk is om zich een plaats te veroveren in de filmwereld. Samen met Keenan Ivory Wayans schreef hij een satire over dit onderwerp. Hij regisseerde het verhaal 'Holly.- wood shuffle' zelf en speelde bo vendien de hoofdrol. Het is iets te veel van het goede geworden. Townsend als acteur op zoek naar werk in onwillig Hollywood be vat een aantal aardige scènes, maar de eenheid ontbreekt en hoe langer je kijkt hoe meer je de re gisseurs die Townsend afpoeie ren gelijkt geeft: de man acteert gewoon niet bijzonder goed. Van RCV 2001. Van Australische makelij is 'The untamed' van Geoff Bur rows, een romantische film vol paarden, cowboys, grote vlakten, onrecht en woest geweld. ,Tom Burlinson heeft officieel de hoofdrol, maar eigenlijk is de be langrijkste acteur een prachtig paard dat precies op tijd doet wat ie doen moet: Burlinson helpen en in de armen van Sigrid Thorn- In de USA hebben vorig jaar een paar boeken over de volko men leegheid en nutteloosheid van de rijke twintigers de bestsel lerslijsten gehaald. 'Less than zero' van Bret Easton Ellis was er een van. Marek Kanievska ver filmde het boek. In de film kregen de nietsnutten een romantisch kantje, waardoor ze net hun ge loofwaardigheid verloren. Drugs en geld als middelen om verve ling te ontlopen, daar draaide het bij Ellis om. Bij Kanievska is het de liefde die overwint en als kij ker geloof je daar geen barst van. Andrew McCarthy, Jami Gertz en Robert Downey jr. spelen de hoofdrollen. Van CBS/Fox. Een Oscarnominatie was er dit jaar voor Edward James Olmos, hoofdrolspeler in 'Stand and de liver' van Ramon Menendez. Ol mos (bekend van Miami Vice) is prachtig als leraar op een school vol tuig. Hij lijkt een sul, maar hij gedraagt zich als een leeuw en de leerlingen leggen een voor een het loodje tegen zijp overtui gingskracht. Het einde is niet denderend, maar het grootste deel van de film is om van te ge nieten. Warner Home Video. Ook veel leerlingen (studenten in feite) in 'Eighteen again' van 'Paul Flaherty. Charlie Schlatter is een zacht ei en de enige die hem oppept is opa George Burns. Na een ongeluk krijgt Charlie het ka rakter en de stem van Burns en dat maakt hem het succes van de school. Schlatter doet zijn best, maar hij verbleekt naast de tachti ger George Burns die nog een even laat zien hoe je vroeger in films snelle dialogen moest bren gen. Van RCV 2001. Nog een school. Ditmaal vol overheersende meiden. In 'Let hal attraction' van Michael Leh man zijn drie meiden de baas, maar de mooie Christian Slater neemt dat niet. Ze verzet zich en... drie keer raden. In 'Lethal attrac tion' gebeurt wat in tientallen ge lijksoortige films ook al is ge beurd, maar dan met jongens. De slechte meiden lijken alleen min der slecht dan in die andere films de slechte jongens leken. Komt dat door hun goede inborst of door de zeer matige regie? RCV 2001. 'Elvira' is een film die is ge maakt naar een tekenstrip. De film is in feite zelf een tekenstrip, vol korte scènes die je zo in gete kende vorm voor je ziet. Hoofd persoon is Cassandra Peterson en zij is op zoek naar geld voor een optreden in Las Vegas. Om aan dat geld te komen zet ze een dorp op stelten en belandt ze in sience fiction-situaties. James Signorelli heeft het stripkarakter geaccen tueerd en dat bevalt me wel. 'Elvi ra' zit vol grappen en grollen en al zijn ze niet allemaal evén ge slaagd, de film is in elk geval apart en je verveelt je geen secon de. RCV 2001. Voor de kleintjes twee lieverds: 'De nieuwe avonturen van Pippi Langkous' en 'Duck tales'. Beide films zijn Nederlands gesproken. 'Pippi' is een speelfilm van Ken Annakin uitgebracht door RCA en 'Duck tales' is een tekenfilm van Cannon. Om deze rubriek af te maken een lieverd voor volwassenen. 'Woodstock', weet u nog wel. Dat festival vol bloemen, rock, vro lijkheid en een betere toekomst. Met die toekomst viel het tegen, maar de film staat nu op video. Warner Home heeft hem gedistri bueerd. PETER DE ZWAAN (OP)NIEUW 'Dangerous liaisons' - verdorven adel speelt hoog spel op het gebied van de liefde - Euro, Alpheri 'Scandal' - Christine Keeler heeft op 18-jarige leeftijd relatie met getrouwde minister van defensie - City, Katwijk BLIJVERS Luxor, Leiden en Euro, Alphen 'Karate Kid III' - het vechters baasje is inmiddels 27 en krijgt nog steeds kara- te-les - Lido, Leiden 'Licence to kill' - persoonlijke wraak actie van agent 007 tegen drugsbaron - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Three fugitives' - Franse komedie over drie vluchtelingen door Amerika nen overgedaan - Lido, Leiden en Eu ro, Alphen 'My stepmother is an alien' - Kim Ba- singer als buitenaardse schoonheid in Amerikaans gezin - Lido, Leiden en Greenway, Voorschoten 'Rain man' - Dustin Hoffman kreeg een Oscar voor zijn rol van hoogbe- 'The bear' - 'acterende' beren in senti mentele natuurfilm van Jean Jacques Annaud - Trianon, Leiden '9'/2 weeks' - Kim Basinger en Mickey Rourke hebben benauwende relatie - Trianon, Leiden 'Police academy VI' - Greenway, Voor schoten en City, Katwijk 'Deense dienstbodes in Parijs' - Rex, 'Platvoet en z'n vriendjes' - Lido, Lei den en Euro, Alphen 'Taran en de toverketel' - Lido, Leiden 'Lady the vagebond' - City, Katwijk en Greenway. Voorschoten 'De nieuwe avonturen van Pippi Lang kous' - City, Katwijk DEN HAAG 'Mv stepmother is an alien' - Asta (4635Ö0), al. 'Road house"- Asta, 16 jr. 'Sing' - Asta, al. 'Scandal' - Babyion (471656), 16 jr. 'Dangerous liaisons'- Babylon, al. 'For Queen and country' - Babylon, 16 'Cannonball fever' - Cineac (630637), al. 'The Karate Kid III' - Cineac, al. 'The 'burbs' - Cineac, al. 'Rain man' - Metropole (456756), al. 'Dirty rotten scoundrels' - Metropole. al. 'Licence to kill' - Metropole, al. The naked gun' - Metropole, al. Zomerprogramma met diverse films - Metropole. 'Three fugitives' - Odeon (462400), al. 'Licence to kill' - Odeon, al. 'De stam van de holebeer' - Odeon, al. 'Illegally yours' - Odeon, al. 'Do the right thing' - Studio (656402). 16 jr. 'A cry in the dark' - Studio, al. 'Paperhouse' - Studio, 16 jr. AMSTERDAM 'A cry in the dark' - Alfa (278806), al. 'Dangerous liaisons' - Alfa, al. 'Bagdad café' - Alfa, 16 jr. 'A fish called Wanda' - Alfa, al 'Cannonball fever' - Alhambra (233192), al. 'Scandal' - Alhambra, al. 'Cannonball fever' - Bellevue Cinera ma (234876), al. 'The naked gun' - Cinerama, al. 'Three fugitives' - Calypso (234876), 16 jr. 'Mississippi burning' - Calypso, 12 jr. 'The accidental tourist - Cinecenter (236615), al. 'Do the right thing' - Cinecenter, 16 jr. 'Another woman' - Cinecenter, al. 'The Karate Kid II' - Cinema, al. 'Licence to kill' - Cinema, al. 'Pet sematary' - City (234579), 16 jr. 'Road house' - City, 16 jr. 'The Fly II' - City, 16 jr. 'The Karate Kid III' - City, 16 jr. 'Police Academy VI' - City, al. 'The 'burbs' - City, al. 'Sing' - City, 12 jr. "Vincent' - Kriterion, 16 jr. 'Chinatown' - Kriterion, 16 jr. 'Padre padrone' - Kriterion, al. 'Gluren' - Parisien, 18 jr. 'Een vrouw voor elke wens' - Parisien, 18 jr. 'Do the right thing' - The Movies (245790), 16 jr. 'High, hopes' - The Movies, 16 jr. 'La lectrice' - The Movies, 16 jr. 'My stepmother is an alien' - Tuschins- ki (262633), al. 'Licence to kill' - Tuschinski, al. 'For Queen and country' - Tuschinski, 16 jr. 'Tequila sunrise' - Tuschinski, al. 'Twins' - Tuschinski, 16 jr. 'Dirty rotten scoundrels' - Tuschinski, al. 'Road house' (243639), 16 jr. 'Mijn vader w< Tuschinski Cineac in Rio' - De Uitkijk, Working girl' - De Uitkijk (237460), al. Russische koeriers smokkelen in 'The fourth protocol' (1987) een atoombom Groot-Brittannië bin nen. Een Russische spion en een atoomwetenschapper moeten de losse onderdelen monteren en proberen het ding bij een Ameri kaanse basis te laten ontploffen. Bedoeling is dat de VS de schuld krijgen. Met onder anderen Mi chael Caine en Pierce Brosnan (zaterdag Nederland 2, 21.20 uur). Echte Russen zijn te zien in 'Tema' (1979) van Gleb Panfilov. De Russische toneelschrijver Kim Yesenin trekt om inspiratie op te doen het platteland in. Hij reist af naar Suzdal en ontmoet daar Sashenka, vrouwelijke gids van het plaatselijke museum. Het meisje bewondert een 19de- eeuwse dichter die overdag brandweerman was en 's nachts verzen schreef. Yesenin over weegt om over hem een toneel stuk te schrijven. Maar het schrij ven van een verhaal lukt niet. De bladzijden blijven leeg. 'Tema' is een satire, maar in de uiteindelijk versie die hier op de televisie te zien is is geknipt (zaterdag, Ne derland 2, 23.25 uur). De vierde film in de Joan craw- ford-cyclus van de NOS heet 'Hu- moresque' (1946). De echtgenote van een zeer welgestelde oude heer zet zich in voor een talentvol le violist van eenvoudige komaf. Ze leert hem de omgangsvormen en regelt zijn eerste contrcaen. Liefde is niet in het spel, zegt ze (zaterdag, Nederland 3,20.29 uur). Een psychiater laat zich in 'Still of the night' in met een vrouw wier geliefde door een on bekende is vermoord. Verdacht natuurlijk. Willens en wetens steekt hij zich in een wespenest. Met onder anderen Meryl Streep (zaterdag, Duitsland 1, 22.05 uur). Door overspel explodeert het huwelijk van Diane Keaton en Al- bert Finney in 'Shoot the moon'. Beide personen nalyseren hun mislukte relatie. En waar gaan de kinderen naar toe? (zaterdag, Duitsland 3, 20.00 uur). Wie kent Marilyn Monroe niet met witte opwaaiende zomerjurk. Maar niet iedereen weet dat die scène komt uit 'The seven year itch'. Monroe staat op een lucht- Elvis Presley, te z rooster van de Newyorkse metro en daardoor gaat haar rok om hoog. In het verhaal heeft ze een aangename tijd met hagr onder buurman. Vrouw en kinderen van de buurman zijn op vakantie, pa is alleen thuis (maandag, Ne derland 2, 20.29 uur). Het legendarische Woodstock- festival werd twintig jaar geleden gehouden. De film die Michael Wadleigh over 'Woodstock' (1970) maakte kreeg een Oscar. Best leuk om weer eens te kijken naar Joe Cocker en Crosby Stills Nash Young die in die tijd nog niet dik en kalend waren. Verder on der meer optredens van Santana, Jimi Hendrix, The Who, Joan Baez en Sly and the family Stone (maandag, BRT 2, 21.55 uur). In Elvis on tour' (1972) wordt verslag gedaan van een een tour nee van Elvis Presley in 1972. Op tredens, reacties van het publiek en interviews met The King en zijn vader (dinsdag, BRT 2, 20.00 Een Japanse kampei dant laat in 'The bridge oi ver Kwai' (1957) Britse krijgege- vangenen een brug bouwen. De Britse kolonel Nicholson weigert zijn medewerking te verlenen. Hij moet namelijk zelf ook een steen tje bijdragen (donderdag, Neder land 2, 15.30 uur). Francesco Rosi verfilmde Bi- zets opera 'Carmen' (1984). Het verhaal gaat over de fatale liefde van Don José voor de zigeunerin Carmen. Met onder anderen Pla cido Domingo (donderdag, Ne derland 2, 21.00 uur). 'A winter tan' (1987) van Jackie Burroughs gaat over een Ne wyorkse vrouw die naar Mexico gaat om los te komen van het fe minisme. Ze duikt vol passie in erotische avonturen met macho's (donderdag, Duitsland 2, 23.00 uur).

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15