Veiligheid voorop bij Utrecht en Den Haag S^pTV Als 't gaat spring je in de wolken' Psalds wint toernooi ten koste van Polgar Verschillende interpretaties pasjesregeling 'Voetbalsport is de verliezer' Yates heeft alleen oog voor Maassen Verspringer Emiel Mellaard topper in Hengelo Aouita neemt revanche op Ondieki Kessler kan het niet laten VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1989 SPORT PAGINA 13 Leidse schakers laatsten in kroongroep AMSTERDAM Onder overweldigende publieke belangstelling is Judith Polgar er niet in geslaagd het schaaktoernooi van Am sterdam in de grootmeestergroep te winnen. De 13-jarige Hon gaarse verloor in de laatste ronde van Psakis. Deze mocht vervol gens met Asmaiparasjvili de hoofdprijs van het evenement delen. De Leidse schakers John van der Wiel en Jeroen Piket deelden de laatste plaats in de weinig belangstelling genietende kroongroep. ZEIST (GPD) De definitieve invoering van de pasjesregeling heeft, op papier althans, alleen ge volgen voor de supporters van Ajax, PSV, Feyenoord, FC Den Haag en FC Utrecht. De regeling is niet van toepassing voor aanhangers van de overige clubs in het betaalde voetbal, die zonder belem mering de thuis- en uitwedstrijden van hun club kunnen bezoeken. Lachend zette Judith Polgar zich aan haar laatste partij in het schaak toernooi van Amsterdam, die zij van Psakis uit Sovjetunie kansloos ver loor. (foto ANP) Twee uur voor aanvang van de par tijen meldden zich de eerse toe schouwers in Amsterdam, één uur voor het begin was de laatste stoel reeds bezet. De ongekende belang stelling concentreerde zich rond één persoon: Judith Polgar. De roem was het wonderkind uit Hongarije vooruitgesneld. Eerder behaalde de jongste van de drie schakende zusjes haar eerste groot- meesterresultaat in Amsterdam. Psakis had zich echter goed voor bereid op de confrontatie met Pol gar, die eerder reputaties deed sneuvelen. Hij kende de zwakke plekken van zijn jeugdige tegen standster. De Hongaarse is taktisch sterk, maar heeft problemen wan neer het spel in strak positionele ba nen wordt gespeeld. Psakis buitte dat professioneel uit. Het krachtige slot was voor Psa kis niet voldoende om zich volledig OOSTENDE (ANP/Reuter) - De Belg Rudy Patry heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van België gewonnen. De renner uit de ploeg van Willy Teirlinck had in Oostende, toen vanaf Charleroi 206 kilometers waren gefietst, enkele meters voorsprong op landgenoot Johan Museeuw. Sean Yates uit Groot-Brittannië blijft leider in het algemeen klasse ment, met acht seconden voor sprong op de Limburger Frans Maassen. Yates bekommerde zich niet om de kopgroep van tien die in de slotfase ontstond, hoewel Mu seeuw op een gegeven moment vir tueel leider was. "Ik concentreerde me helemaal op Maassen", aldus de Brit. Een logische houding. Van daag staat ondermeer een tijdrit over twintig kilometer op het pro gramma, waarin Yates favoriet is maar Maassen een andere kansheb ber. De rit door de Oost- en West- vlaamse heuvels was saai. Pas bij aanvang van de twee plaatselijke ronden van twaalf kilometer door de kustplaats viel de beslissing. Tien renners, onder wie de Neder landers Harings, Van der Poel en Solleveld namen maximaal vijftig seconden voorsprong, waarvan op de streep nog veertien tellen over waren. Jean-Paul van Poppel won de sprint van de groep. De organisatie meldde na afloop acht valpartijen. Drie wielrenners moesten naar het ziekenhuis: Step hens (NZ1) met een gebroken sleu telbeen, Tourne (Bel) met een hoofdwond en Jalabert (Fra) met een hersenschudding. Alvaro Pino heeft na een lange so lo de wegwedstrijd Zaragoza-Sabi- nanigo gewonnen. De Spaanse cou reur stond eenzaam aan de streep voor de huldiging. Jeugdatleten fleuren avondwedstrijd op ALPHEN AAN DEN RIJN - Ju nioren hebben de avondwedstrijd van AAV '36 wat kleur gegeven. Op de Alphense atletiekbaan sprong A- junior Rob van Leeuwen (AAV) gis teren 1,90 hoog en wierp hij de speer 41,68. Bij de B-jongens sprong Falko Koster (AV'47) 5,96 ver. Daar naast liep hij de 110 meter horden in 16,0 en smeet hij de speer 50,98 weg. Bij de mannen stelde Ruud van Maurik (AAV) teleur op het korte hordennummer (15,2), vlak voor zijn clubgenoot Arno Maassen (15,4). Richard Jongenotter legde de 200 meter in 22,9 af. Vincent van Rijn (De Bataven) was de snelste streekatleet op de "1500 meter (4.06,6). VRIJDAG 16.05-16.50 BBC 2: Cricket, paarderen- nen en golf (B&H-toernooi). 16.30-17.00 Ned 2: Holland Cup Toer nooi: voetbalevenement voor de jeugd. 17.00-19.10 BBC 2: Cricket (Engeland- Australië), paarderennen (in Newbury) en golf (B&H-toernooi). 18.00-t9.00 SKY: World Games. 18.10-18.50 BRT 1Speel op Sport: serie jeugdprogramma's waarin steeds een be paalde tak van sport wordt belicht. 19.00-20.00 SKYMajor League Baseball Amerikaans prof-honkbal. 20.00-21.00 SKY: Paardesport: wedstrij den in Dublin. 20.28-21.50 Ned 2: Voetballer van het jaar: verkiezing van de speler, club en de topscorer van de eeuw. 21.00-22.00 SKY: Australian Rugby Lea- 22*00-00.00 SKY: Golf: Benson Hedges toernooi in Engeland. 22.30-22.50 BRT 1Wielrennen: de Ron de van België. 23.00-23.30 Did 1Sportschau. 23.10-00.00 TV 5: Sports Loisirs. 23.25-00.15 Ned 2: Oud Oranje op de An tillen: verslag van de voetbalwedstrijden die oud-Oranje speelde op de Antillen. 00.00-01.00 SKY: World Games. 01.10-01.45 BBC 2: Cricket: Engeland- Australië. van de rest van het veld af te schei den. Asmaiparasjvili kwam even eens tot een totaal van 6 1/2 punt. Beide spelers troffen elkaar overi gens niet in Amsterdam. De organi satie zegde Asmaiparasjvili, secon dant van Kasparov, toe voor de vol gende editie van het evenement een plaatsje in de kroongroep voor hem te reserveren. Ook Psakis is straks weer van harte welkom, maar zal opnieuw in de grootmeestergroep spelen. Evenals Polgar voldeed ook Gelfand in zijn afsluitende partij niet aan de verwachtingen van het publiek. De Rus miste de hoofdprijs door te verliezen van Paul van der Sterren, die het toernooi sterk af sloot. Van der Sterren relativeerde zijn overwinning op de sterker ge achte Rus. "Gelfand was duidelijk niet in vorm." Het was overigens niet de eerste keer in zijn loopbaan, dat Gelfand in de slotpartij aan een merkwaardige inzinking ten prooi viel. De Nederlander Vanheste had aan remise in zijn laatste partij te gen Hulak voldoende om voor de derde keer een meesterresultaat te behalen. Op het vooijaarscongres van de FIDE zal hij tot meester wor den benoemd. Anti-climax De kroongroep eindigde meer nog dan de grootmeestergroep in een anti-climax. De langste partij duur de 16 zetten en ging tussen Beljavs- ki en Kortsjnoi. Daarna kwamen de schakers remise overeen. Beljavski, al zeker van de toernooi-winst, ver gaarde in Amsterdam 17 Elo-pun- ten. John van der Wiel moest er enke le inleveren. Zonder te winnen be ëindigde de net dertjg jaar gewor den Leidenaar het toernooi met 3 1/2 punt als laatste, net als Jeroen Piket overigens. De "bijzonder on tevreden" Van der Wiel: "Alles mis lukte hier. Vooral mijn eerste partij tegen Beljavski en mijn tweede te gen Kortsjnoi hadden veel beter moeten aflopen. In zo'n kroongroep krijg je toch de kans om op te vallen en die heb ik niet gegrepen". Zowel Van der Wiel als Piket had moeite met de wijze waarop hun se lecte gezelschap was weggedrukt ter meerdere glorie van de groot meestergroep van Polgar. "Ik vind het belachelijk dat de sterkste groep in een benauwd bovenkamer tje wordt weggestopt", vond Van der Wiel. "Onder zulke omstandig heden presteer ik slecht. Tegen Gul- ko speelde ik mijn laatste partij wel lekker, maar het ontbrak mij toen aan zelfvertrouwen. Voor mij viel er bovendien niets meer te winnen. Toen hij remise aanbood, heb ik dat voorstel meteen aangenomen. Ik was blij dat ik er vanaf was". Bij de thuiswedstrijden zal de sup porters van de vijf risicoclubs welis waar geen strobreed in de weg wor den gelegd, om een uitwedstrijd te kunnen bezoeken zullen aanhan gers van deze vijf clubs de voetbal pas moeten overleggen om in het bezit te kunnen komen van een toe gangskaartje. Zonder overlegging daarvan mag, officieel tenminste, geen entreebewijs worden ver kocht. De voetbalbond heeft inmid dels ruim 22.000 voetbalpasjes aan de man gebracht. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat de kassa's bij de vijf risico clubs en bij de clubs die één van dit vijftal op bezoek krijgen op zondag gesloten zouden blijven. Onder druk van met name Feyenoord, dat daarbij gesteund werd door het me rendeel van de clubs in de eredivi sie, werd dat idee al snel overboord gezet. De clubs weigerden aan dat experiment mee te werken, omdat de schadepost in dat geval in de DEN HAAG (GPD) - Fons Han- raths, secretaris van de Landelij ke Federatie Supportersvereni gingen Betaald Voetbal, vreest dat de uitpraak over de invoering van de pasjesregeling het "einde van het voetbal in Nederland be tekent". "Er is maar één verliezer en dat is de voetbalsport", zegt Hanraths namens de georganiseerde fans. "Wat nu gaat gebeuren is dat de side-supporters uit hun voegen zullen barsten. Dat hopen we ui teraard niet, maar ik sluit het niet tienduizenden guldens zou lopen. Ook zondagmiddag in Utrecht en Den Haag zullen de kassa's derhal ve normaal geopend zijn en is er bij beide clubs een speciaal loket voor supporters die op stel en sprong als nog in het bezit willen komen van een voetbalpas. Volgens de afdeling voorlichting van de KNVB moet in dat geval wel het betalingsbewijs plus een legitimatie overlegd kun nen worden. Er gaat normaal zo'n twee a drie weken overheen alvo rens de aanvrager in het bezit is van de voetbalpas. Wel zullen de 'laatko mers' zondagmiddag rekening moe ten houden met een wachttijd om dat de nodige formaliteiten vervuld moeten worden. De kans dat supporters op het laatste moment alsnog zullen be sluiten een voetbalpas aan te vragen lijkt echter niet erg groot. Net zo min als supporters van een van de vijf clubs niet zo heel erg vinding rijk hoeven te zijn om een uitwed- uit. De kans bestaat bovendien dat andere supporters de fans van de risicoclubs steun zullen geven. Dan volgt er een hele golfbewe ging. Ik vrees het ergste. Was de rechter verstandig geweest dan had hij de beslissing over de in voering nog even uitgesteld. Dan hadden we in alle rust kunnen zoeken naar een betere oplossing. Het is van de dwaze. Dit is de eer ste stap op weg naar een politie staat. Wat hier is gebeurd, lijkt verdacht veel op het systeem in het Oostblok". strijd van hun favoriete club te be zoeken zonder in het bezit te zijn van een voetbalpas. Het is tenslotte moeilijk aan de neus te zien of je nu uit Groningen, Maastricht of Den Haag komt. Er is de clubs boven dien alles aan gelegen om de sup porters van de tegenpartij onder te brengen in het calamiteitenvak in plaats van hen verspreid te laten zit ten door het hele stadion. Utrecht De uitspraak in het kort geding over de voetbalpas verandert niets aan de maatregelen die FC Utrecht in nauw overleg met de gemeente heeft getroffen rond de wedstrijd FC Utrecht-Feyenoord. Supporters van de Rotterdamse club mogen al leen het stadion binnen op vertoon van een voetbalpas. Fans van Feye noord kunnen de pas zondag in sta dion Galgenwaard alsnog aanschaf fen. "Zoals ik al eerder heb gezegd FC Utrecht onthoudt zich van slink se manoeuvres en voert de door de KNVB genomen besluiten loyaal uit", blijft voorzitter Theo Aalbers van FC Utrecht bij het voorgeno men beleid. Aalbers houdt een slag om de arm. Blijkt dat FC Den Haag zich niet aan de pasjesregeling houdt, dan acht het bestuur van Utrecht zich vrij het beleid te wijzi gen. Zover ziet Aalbers het echter niet komen: "Ik heb contact gehad met secretaris Huijbregts van de KNVB. Volgens Huijbregts heeft minister Van Dijk van binnenland se zaken de loco-burgemeester van Den Haag gisteren laten weten niet akkoord te gaan met de regeling, zoals Den Haag die wil toepassen. Van Huijbregts heb ik begrepen dat Werkhoven, de voorzitter van FC Den Haag, vandaag naar Zeist komt. Zet Den Haag toch door, te gen de zin van de gemeente en de KNVB in, dan wordt het een zaak voor de tuchtcommissie. Als Den Haag de pasjesregeling ontduikt is het niet onmogelijk dat ook wij als nog besluiten af te wijken van de af gesproken maatregelen. Maar dan moet eerst vaststaan dat Den Haag de regeling ontduikt. Dan sluit ik niet uit dat ook de burgemeester van Utrecht anders zal handelen ROZENBURG (GPD) Emiel Mellaard is een gelukkig mens. Hij is gezond, heeft een vriendin (Mireille), met wie hij sinds enkele maanden een leuk huis deelt in Rozenburg, kan zich mede door de financiële steun van een spaarbank redelijk onbezorgd met verspringen bezig houden en hij presteert naar wens. Wat wil je nog meer? "Niks," lacht de ranke atleet, terwijl hij uitkijkt over de Waterweg en het pontje naar Maassluis. "Ik ben heel tevreden zoals het nu gaat. Ze vra gen wel eens of ik niet liever in Amerika aan m'n carrière had ge werkt. Heb ik nooit behoefte aan ge had. Ik zit hier prima. Rustige om geving, alles binnen handbereik. Tien minuten van het strand, een kwartiertje van de baan en ik kan voor krachttraining en verzorging altijd in het sauna- en fitness-cen trum van m'n vader terecht. Voor mij is dit ideaal om topsport te be drijven èn er volop van te genieten". Genieten; het woord keert regel matig terug in het verhaal van Emiel Mellaard. Hij zegt de afgelo pen jaren te hebben geleerd om te genieten van de leuke dingen, en niet te lang stil te staan bij de tegen vallers. Hij wijst op zijn magere start van het zomerseizoen. "Met uitzonde ring van het WK-indoor had ik een fantastische winter achter de rug. Nederlands record van 8,23 meter, Europese titel het kon niet op. Ik stond te popelen om dat op de bui tenbaan allemaal waar te maken. Maar de voorbereiding verliep met de nodige hindernissen. Ham strings verrekt, van de trap gedon derd, last van m'n nek na een auto ongeluk". tot weer vijf keer boven de acht me ter". Mellaard junior blijft met goede resultaten de aandacht opeisen. Er zit nog immer vooruitgang in zijn ontwikkeling, waarin Mellaard se nior zo'n belangrijke hand heeft ge had. Vader Rien koos als trainer van zijn zoon nadrukkelijk voor de weg van de geleidelijkheid. Hij drukte met zijn voorzichtige aanpak een fiks stempel op de carrière van Emiel, die echter meer en meer zijn eigen plan trekt. Zoonlief is er aan toe, vindt ook vader Mellaard. Zelfstandig "Ik merk dat ik de laatste tijd ont zettend zelfstandig ben geworden," knikt Emiel. "Ik durf nu meer ver antwoording te nemen. Ik denk dat de prestaties daar veel mee te ma ken hebben. Je krijgt steeds meer zelfvertrouwen. Het is gewoon een ontwikkeling, die je moet doorma ken. In het begin steun je volledig op een ander, omdat je van toeten noch blazen weet. Nu je zelf in het wereldje meeloopt ga je meer din gen zien. Dingen, die je vader nog nooit heeft gezien. Hij heeft er ver schrikkelijk veel verstand van, maar het gaat in de top om kleine dingen, om details. Die moet jezelf Slapen "Ik stortte me in het Grand Prix-cir- cuit en het liep voor geen meter. Ik wilde te graag, nam te veel hooi op m'n vork. Ik was op een gegeven moment zo vermoeid, dat ik hele da gen kon slapen. Toen heb ik het springen even losgelaten, ben ik an dere dingen gaan doen. Het is zin loos om voor een sprong van 7,60 naar Helsinki of Stockholm af te rei- "Ik heb in die periode geen secon de aan mezelf getwijfeld. Die tijd is geweest. Ik weet gewoon dat de vorm een keer terug komt. Bij het NK ging het al een stuk beter. Daar na haalde ik in Barcelona 8,09 me ter, sprong ik in Hechtel een centi meter boven m'n nationale record (van 8,19), maar toen waaide de wind net een zuchtje te hard in mijn voordeel, en in Rhede kwam ik in Tuur verslaat Gomez NEW YORK Regilio Tuur heeft gisteravond in Madison. Square Gardens in New York de Ameri kaan Manuel Gomez verslagen na een unanieme beslissing van de drie scheidsrechters. Tuur, nog altijd ongeslagen sinds hij prof is, won de eerste ronde. De tweede ronde verloor hij: eerst ging hij neer na een rechtse directe tegen het hoofd, terwijl hij diezelfde ron de nog een harde rechtse directe moest incasseren. Tuur herstelde zich echter, en won de derde en vierde ronde. "Of mijn vader te voorzichtig is geweest met mij? Dat denk ik niet, al zal hij wel iets hebben gehad van: oppassen dat er niks met mijn zoon gebeurt. Maar hij weet net zo goed als ik dat topsport bikkelhard is. Dat je op een gegeven moment har der moet trainen, naar een zwaarde re belasting toe moet, wil je niet achterop raken. Van de winter voel de ik, dat ik daar aan toe was. Daar om heb ik er een schepje bovenop gegooid, ben ik begonnen met krachttraining. En Jan-Willem van der Wal (een vroegere bondscoach) heb ik er bij betrokken". "Dat neemt niet weg dat m'n va der nog steeds een belangrijke in breng heeft. Ik zou hem niet graag willen missen. We praten veel met elkaar over de sport. We zijn allebei vakidioten. Als we iets doen, willen we het goed doen. Ik ben blij zoals het is gegaan. Als ik het zou over doen, deed ik het precies op dezelf de manier. Aan de hand van m'n va der en via de weg van de geleidelijk heid". Complex Verspringen het oogt zo makke lijk, het is zo moeilijk. Emiel Mel laard grijnst. "Het is een complex nummer. Er komen zoveel factoren bij kijken. Dat maakt het juist zo leuk om te doen. Het is elke keer weer een uitdaging. Je komt aan rennen met een vaartje van 35 a 40 km per uur, zet af met een kracht van 500 a 600 kilo. Ik heb altijd het gevoel dat ik over de bak wil heen- springen". "Tijdens de training denk je heel - Emiel Mellaard: "Ik ben de laatste tijd ontzettend zelfstandig geworden FC Den Haag-voorzitter Henk Werkhoven houdt vast aan het plan om via een Haags loket in Amster dam kaarten te verkopen aan Ajax- supporters. Op deze manier kunnen fans die niet over een clubkaart be schikken toch de wedstrijd FC Den Haag-Ajax bijwonen. De 'truc' met de kaarten heeft tot doel de Amsterdamse supporters in één vak onder te brengen en hen ge organiseerd naar het Zuiderpark- stadion te laten reizen. Dit verge makkelijkt de controle door de poli tie. Loco-burgemeester Van den Berg van Den Haag heeft zich in middels akkoord verklaard met de ze gang van zaken. Het plan van de supporters van de F-side om een tweede FC Den Haag-fanclub op te richten, eveneens een alternatief om het duel zonder pas bij te wo nen, is daarmee definitief van de baan. Wel overwegen de Amster damse supporters deze handelwijze voorafgaande aan volgende uitwed strijden. "Wij hebben altijd gesteld dat wij binnen de regels van het systeem te werk zullen gaan, zij het dat we daarbij nogal elastisch handelen", aldus Werkhoven. De ontduiking van het experiment zal FC Den Haag vermoedelijk op een straf van de KNVB komen te staan. Werkho ven maakt zich daar echter nog geen zorgen over. "Wij doen alles om de veiligheid te garanderen. Dat kunnen we in het geval van deze wedstrijd alleen door deze truc toe te passen. Ik Eerwacht niet dat er, nu het systeem juridisch is bekrach tigd, meer moeilijkheden zullen ontstaan. Hoewel je dat natuurlijk nooit van tevoren weet. Ik denk dat we de ontwikkelingen van het ko mend weekeinde eerst maar eens moeten afwachten". erg na bij alles watje doet. Logisch, dan ben je intensief bezig om alle onderdelen op elkaar af te stem men. Het moet een vloeiend geheel worden. Maar in een wedstrijd denk je nergens aan. Ik tenminste niet. Het is gewoon verstand op nul, aan lopen en springen. Alle bewegingen moeten er zo ingeslepen zitten, dat het vanzelf gaat. Ik weet ook abso luut niet wat ik precies doe. Als ik mezelf op tv terug zie, ben ik vaak verbaasd". "Als het goed gaat spring je een beetje in de wolken. Heb je het idee dat je de hele wereld aan kan. Als het slecht gaat is het bij het landen... boeffff, net of je tenen bij je oren zit ten. Dan zijn het zulke doffe dreu- "Topvorm? Dat kun je moeilijk omschrijven. Topvorm is vooral een kwestie van gevoel. Ineens is het er. Zoals onlangs in Rhede. Ik was klaar'om 8,30 te springen, maar het was waardeloos weer. Ik was nat, had koude voeten, het zand zat in m'n nek en toch ging het lekker. Dan ga je staan, loop je aan en hup... Ik kan het echt niet uitleggen. Je hebt het gevoel van: al spring ik achterstevoren of al drink ik eerst een fles champagne, dan spring ik nóg goed". "Daarom zijn prestaties ook niet te plannen. Als verspringer kun je nauwelijks pieken. Je kunt trai- ningstechnisch wel naar een be paalde periode toewerken, maar niet naar een bepaalde wedstrijd. Het belangrijkste is dat je er hier (tikt op z'n hoofd, red.) klaar voor bent". CEES OLTSHOORN MALMO (ANP) Said Aouita, ko mende zondag één van de attracties bij de Adriaan Paulen Memorial- wedstrijden in Hengelo, blijkt goed hersteld te zijn van een blessure. Gisteravond won de Marokkaan bij internationale wedstrijden in Mal- mö de 3000 meter in 7 minuten en 43,95 seconden. Aouita nam in de Zweedse stad, waar de weersom standigheden nagenoeg ideaal wa ren, revanche voor een nederlaag die hij eerder dit seizoen leed tegen de Kenyaan Jobes Ondieki. Op 21 juni versloeg Ondieki de Marok kaan in Sevilla op de 5000 meter: 13.12,12 tegen 13.23,96. De Afrikaan moest in Malmö ruim een seconde op Aouita toegeven. Harry 'Butch' Reynolds lijkt kort voor de internationale wedstrijden van Zürich, die woensdag worden gehouden, weer in grote vorm te ko men. De Amerikaan, die vorig jaar in de Zwitserse stad het wereldre cord op de 400 meter op 43,29 secon den bracht, zegevierde in Malmö in 44,32 seconden, de tweede tijd van dit seizoen. Alleen zijn landgenoot Antonio Pettigrew, die zondag ook in Hengelo start, was dit seizoen sneller toen hij op 17 juni in Hous ton 44,27 seconden liep. Reynolds sleepte de winnaar van het Olym- Carl Lewis, ook van de partij in Hengelo, won de 100 meter in 10,13 seconden. Kevin Young, dit seizoen de snelste ter wereld op de 400 me ter horden (48,34), was de sterkste op zijn specialiteit in 48,60 voor Pa trick McGhee (48,89). Joeri Sedyk, de Russische wereldrecordhouder kogelslingeren die eveneens in Hengelo start, zegevierde met een afstand van 80,78 meter. Van uitste kend gehalte was de 84,50 meter die de IJslander Einar Vilhjalmsson met de speer wierp. LUIK George Kessler is terug in de voetballerij. Ruim twee maan den nadat hij zijn afscheid had aan gekondigd, ondertekende de 57-ja- rige oefenmeester gisteren bij Stan dard Luik een contract, dat hem voor twee jaar als trainer aan de Bel gische eersteklasser bindt. Kessler volgt bij Standard Luik Urbain Braems op, die de twijfel achtige eer toekomt nog voor het begin van de nieuwe competitie (op 16 augustus) als eerste trainer in België op straat te staan. Braems is slechts één seizoen in dienst van Standard Luik geweest. De Belgische international Enzo Scifo heeft een contract voor twee jaar getekend bij Auxerre. De 23-ja- rige middenvelder was het vorig seizoen door Inter uitgeleend aan Bordeaux, maar stond zelden in de basis. De Pool Henryk Bolesta zal vrij wel zeker niet voor Roda JC mogen uitkomen. Het bestuur van de Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal (SABV) heeft het ministe rie van Sociale Zaken geadviseerd Bolesta, eigendom van Feyenoord, geen werkvergunning te verlenen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13