Vrees voor ontslagen bij Vicon Scooter Boskoopse kweker bron van irritatie VW op Kaageilan mikt op groter aantal toeristen Afzet in Noord-Amerika stagneert Braassem schoner door witvis etende snoeken Rijnoord pareert kritiek EZL over voortgang fusie Voormalig bejaardenhuis in Sassenheim gesloopt DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1989 Van paard gevallen meisje overleden NOORDWIJK Dc 12-jarige Eva Müsseler uit Duisberg (Wcstduitsland) is gisteren in het Academisch Ziekenhuis in Leiden overleden aan de ver wondingen die ze vorige week opliep bij een verkeersongeval in Noordwijk. Het meisje viel op 2 augus tus van haar paard af toen deze in de bocht van de Koningin Astrid Boulevard en de Rem- brandtweg in galop ging. In Noordwijk zijn dit jaar al zes doden gevallen in het ver keer. DEN HAAG/BOSKOOP - De (te snelle) scooter van een Boskoopse boomkweker stond gisteren cen traal in een kort geding voor de Haagse rechtbank. De teler, die via het erf van een buurman de kweke rij aan de Halve Raak kan bereiken, was naar de rechter gestapt omdat die buurman het pad met een ket ting en een auto sinds half juli blok keert. Gevolg: om de kwekerij te be reiken moeten hij en zijn klanten nu zeker zo'n vijf kilometer omrijden. Het was gisteren overigens niet de eerste keer dat kweker en buur man bij de rechter aanklopten. Pre cies een jaar geleden deden zij het zelfde. Dit leidde ertoe dat de buur man toestemming kreeg om drem pels in het pad aan te brengen om de snelle kweker af te remmen. Maar dit schijnt niet tot het gewenste re sultaat te hebben geleid. Want, zo zei de raadsman van de buurman, de kweker misdraagt zich en rijdt abnormaal hard op zijn scooter. Van 's morgens vroeg tot in de late avond. Het woongenot van de buur man lijdt daar onder. De advocaat: "De kweker lijkt er een duivels genoegen in te schep pen om zo hard mogelijk over de drempels te rijden. Zijn buren heb ben het pad onlangs opgeknapt waardoor het iets breder is gewor den. Wat deed de kweker nu? Inder daad, hij raasde langs de drempels. Mijn cliént heeft vervolgens grote siertegels naast de drempels gelegd, maar de kweker reed ze met een vrachtwagen kapot en zo begon het feest opnieuw". De raadsman sprak van pesterij en die de buurman niet hoeft te pik ken. Op deze manier, zei hij, hoeft toch geen gebruik van het pad te worden gemaakt? Om de kweker wat te laten afkoelen, zoals de advo caat dat stelde, had de buurman be sloten het weggetje vanaf de kweke rij, over zijn erf, een tijdje af te slui ten. De advocaat van de kweker dacht dat er sprake was van frustraties. Frustraties die de kop opstaken om dat de buurman niet op de hoogte was van het feit dat hij de kweker vrije doorgang moest verlenen over zijn erf toen hij de woning aan de Halve Raak kocht. De buurman ver zuimde, aldus de raadsman, even te informeren hoe de vork aan de steel zat. Nu stelt hij alles in het werk om te voorkomen dat de kweker ge bruik maakt van overpad. De buurman heeft zelfs gepro beerd dit te bereiken door een po ging te doen zijn huis uit te breiden met een garage. Een garage die pre cies op het pad was gepland. Boven dien zou de buurman de gewoonte hebben 's avonds vroegtijdig het hek te sluiten waardoor het leveran ciers en afnemers onmogelijk wordt de kwekerij vanaf de Halve Raak te bereiken. Daarom komt het om de haverklap voor dat die mensen bij andere bewoners aankloppen met het verzoek om even met de kweker te mogen telefoneren. De advocaat van de kweker vroeg de rechter om zo spoedig mogelijk een einde te maken aan deze situatie. Tegeneis Maar de raadsman van de buurman stelde een tegeneis. Hij vorderde dat de kweker geen gebruik meer mag maken van het pad of dat het hem persoonlijk wordt verboden hierover nog langer met zijn scooter te rijden. Indien de rechter niet op deze eis wil ingaan, zou de buurman graag zien dat het pad op zaterdag en zondag niet mag worden ge bruikt en dat er op doordeweekse dagen niet voor kwart over acht 's ochtends en na zes uur 's avonds over mag worden gereden. En niet sneller dat 15 kilometer per uur. Öp elke overtreding moet een dwang som van 1000 gulden staan. NIEUW-VENNEP - Na het ontslag vorig jaar van 90 van de 450 werknemers van de landbouwwerktuigenfa- briek Vicon in Nieuw-Ven nep, dreigt opnieuw een in krimping van het perso neelsbestand. Als gevolg van een tegenvallende ver koop in Noord-Amerika en een verwachte verkoop stagnatie de komende twee jaar, stelt de directie het be drijfsplan bij. "Daarbij kan ook het personeel in het geding zijn", laat Vicon woord voerder J.M. Veltman weten. Over het eventuele aantal arbeidsplaat sen dat mogelijk verdwijnt, wil hij niets zeggen. Maandag wordt het bijgestelde bedrijfsplan eerst met de industriebond CNV en FNV be sproken. Volgende week woensdag wordt de ondernemingsraad inge licht, waarna de plannen openbaar worden gemaakt. Beide industrie bonden zeggen nog niets over ont slagen te weten. In april van het vorig jaar moest de directie van Vicon al het mes zet ten in het personeelsbestand. Toen werden zonder gedwongen ontsla gen 90 van de 450 arbeidsplaatsen in de fabriek in Nieuw-Vennep ge schrapt. Het Europese landbouw beleid en de lage koers van de dollar waren toen de belangrijkste oorza ken van de problemen. Noodge dwongen had het bedrijf al grote de len van de produktie verplaatst van Nieuw-Vennep naar de twee fabrie ken in Canada. In de andere Neder landse fabrieken in Emmen, Oos terzee, Winsum en Losser was al eerder een reorganisatie doorge voerd, waarna daar in totaal nog 275 mensen werkzaam zijn. In Europa stagneert de verkoop van nieuwe landbouwmachines nog al tijd, vooral in de akkerbouw. Ter wijl in 1987 de winst in Europa flink was gekelderd, kan woordvoerder Veltman nu meedelen dat er sprake is van een winststijging. "We heb ben het niet slecht gedaan in Euro pa. In de omzet is sprake van weinig groei, maar we hebben onze pro duktie weten aan te passen zodat wat we nu verkopen ook winst ople vert". Dat Vicon nu toch problemen kent, komt volgens Veltman "om dat de in Europa geboekte winst volledig wordt weggevaagd door de resultaten in Noord-Amerika". De Vicon-woordvoerder: "Het leek daar in Amerika heel goed te gaan gezien de afzet aan de dealers, maar we hebben de afgelopen tijd weer veel machines terug gekregen. De handelaren hebben daar het recht om niet verkochte landbouwmachi nes weer aan ons retour te zenden". Met twee fabrieken in Canada en een uitgebreid verkoop- en onder- houdsnet in de Verenigde Staten probeerde Vicon de laatste zes jaar Noord-Amerika te veroveren. "Dat was onze enige groeimarkt. In Euro pa is de markt verzadigd, maar in Amerika was er een grote vraag naar goede machines. Het nadeel markt is echter dat DEN HAAG/ALKEMADE - Snoe ken blijken een goede hulp te zijn om het water van plassen en meren weer helder te krijgen. Rijkswater staat heeft op die wijze spectaculai re resultaten geboekt in onder meer het Braassemermeer, dat als gevolg van overmatige algengroei nog slechts enkele decimeters doorzich tig was. Heel wat binnenwateren zijn de afgelopen jaren ondoorzichtig ge worden door algen. Witvissen (bra sem, voorn) droegen eraan bij dat die algen ongeremd konden groei en. Deze vissoorten leven van wa tervlooien, terwijl de watervlo de al gen verslindt. Hoe minder water vlooien hoe meer algen, dus. Oververmoeide valk ALKEMADE - De politie van Alke made heeft gisteren een roofvogel, een torenvalk, verwijderd van het terrein van camping 'De Horizon' in Oud Ade. Medewerkers van de cam ping troffen het dier aan, zittend tussen de caravans en tenten. On derzoek wees uit dat de torenvalk oververmoeid was. De valk is overgedragen aan een Woubrugse dierenarts. Hij houdt het dier enige dagen bij zich om het weer op krachten te laten komen. ALPHEN AAN DEN RIJN - De medische staf en de ondernemings raad (OR) van het Alphense zieken huis Rijnoord maken zich ernstige zorgen over de vertraging in het fu sieproces met het Sint Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp (EZL). Uit een in het ziekenhuis verspreide interne mededeling blijkt dat de staf en de OR gedeputeerde W. Aal- bers op de hoogte hebben gebracht van hun bezorgdheid. De negatieve uitlatingen van de staf van het EZL over het behoud van een aantal functies in Rijnoord worden door de OR en staf van Rijnoord weerlegt door te wijzen op het voorbereidingsbesluit dat door beide ziekenhuizen is ondertekend in mei. 'Hierin wordt er vanuit ge gaan dat alle functies in Alphen be houden blijven', schrijven zij in de mededeling. Volgens OR en staf van Rijnoord zijn de specialisten van het EZL nog niet met goede argumenten geko men voor de sluiting van de kinder afdeling, de hartbewaking en de acute neurologie. De partijen bena drukken in hun schrijven dat Rijnoord 'er daarentegen juist argu menten heeft bijgekregen om deze afdelingen te behouden'. Gedane uitlatingen door de spe cialisten van het EZL als 'rommelen en gissen' zijn volgens OR en spe cialisten van Rijnoord 'de moeite niet waard om verder op in te gaan'. wanneer die zich tegen je keert, de klappen extra groot zijn", verduide lijkt Veltman. De machinefabriek verwacht ook de komende jaren nog een stagnatie van de verkoop in Amerika. "Maar we denken dat het van tijdelijke aard is. Wel betekent deze ontwik keling dat we ons bedrijfsplan moe ten aanpassen en daarmee wellicht ook het personeelsbestand". Aandacht In het aangepaste bedrijfsplan zal meer aandacht worden geschonken aan de Europese markt. Het onder zoek naar verbetering van bestaan de machines zal worden opgevoerd. "Ons high-tech-programma zullen we waarschijnlijk wel iets bijstel len, omdat het anders ten koste gaat van de dagelijkse produktie. De ontwikkeling van de melkrobot en teeltbegeleiding kost ontzettend veel geld, terwijl er nog niets wordt geproduceerd. We zullen moeten bepalen hoeveel geld we jaarlijks voor dergelijk onderzoek willen be steden en wanneer we die machines op de markt brengen. Je kan niet eindeloos doorgaan met proeven en het bijschaven van de machine", al dus Veltman. Vooralsnog ziet het bedrijf geen nieuwe markten voor de landbouw machines. Vicon heeft al enorm veel geld en tijd gestoken in het be werken van de Russische markt, maar grote orders zijn nog niet ge plaatst. Veltman: "Of er is geen geld voor de aanschaf van onze machi nes of er wordt gezegd dat ze de voorkeur geven aan de machines van de eigen industrie. Maar wie weet kunnen we met de nieuwe landbouwpolitiek van de Sovjet Unie binnenkort wel machines le- Slopers verwijderen de restanten van het bejaardenhuis De Schutse in Sassenheim. Op deze plaats aan de Parklaan worden twee woonto rens met appartementen gebouwd. (foto Wim Dijkman) Rijkswaterstaat heeft de witvis- stand uitgedund en gelijktijdig snoeken uitgezet. De snoek eet de jonge witvis om te overleven waar door er een natuurlijk evenwicht ontstaat. Rijkswaterstaat zegt dat een aantal Nederlandse plassen zich binnen één zomerseizoen her stelde. De bodem op een diepte van één tot drie meter kwam weer in zicht en er ontwikkelde zich een rij ke vegetatie. Nu blijkt dat de nieuwe methode helpt bij het schoonmaken van plas sen en meren is Rijkswaterstaat van plan grotere watergebieden, op de zelfde manier aan te pakken. Ge dacht wordt onder meer aan de Reeuwijkse plassen en de plassen bij Loosdrecht. Rijkswaterstaat wil dat de Neder landse wateren weer helder worden zoals in de jaren dertig en veertig toen er sprake was van een rijke plantengroei en een gevarieerde visstand. Maar dat gaat niet vanzelf. Lozingen van meststoffen, fosfaten en stikstof moeten drastisch wor den teruggedrongen. In 1995 moe ten de lozingen van fosfaat door zui veringsinstallaties 75 procent lager liggen dan in 1985. Rijkswaterstaat verwacht dat de landbouw, als ge volg van de nieuwe wetgeving, in de loop der jaren minder meststoffen zal lozen. Lex van Rijn: "We willen niet meer terug naar die vervelende toestanden DE KAAG - De VW op Kaagei land wil meer aan de weg gaan timmeren. Voorzitter Lex van Rijn wil daarmee een halt toeroe pen aan het teruglopende aantal toeristen dat het eiland in het hoogseizoen aandoet. "De water sporters hebben dit jaar in de weekeinden in het voorseizoen vrijwel constant kunnen varen op De Kagerplassen en nu merk je dat ze in de vakantieperiode met hun boten een ander gebied in ons land opzoeken. Daarnaast is er de laatste zes jaar niets gedaan aan toeristenwerving door de Kaagse WV en dat gaat zich nu wreken", aldus Van Rijn, sinds vorig jaar voorzitter van de toeris tische organisatie op het eiland. Het eerste werk van het nieuwe VW-bestuur, dat vorig jaar is ge formeerd om het toerisme op Kaageiland nieuw leven in te bla zen, was het uitbrengen van een informatiefolder over de moge lijkheden die het eiland biedt. De ze folder is bij alle bedrijven op De Kaag verkrijgbaar. "We wer den ook al niet meer in de infor matiefolders van het Nederlands Bureau voor Toerisme en de pro vinciale VW vermeld. Dat was onze eigen schuld, omdat er niets meer over De Kaag werd doorge speeld naar die instanties. Dat is inmiddels ook weer rechtgetrok ken, zodat het eiland weer die be kendheid kan krijgen die het ver dient", merkt Van Rijn op, die zelf eigenaar van een zeil- en surf- school is. Lastig Overigens wil het huidige VW- bestuur beslist niet meer terug naar de periode dat De Kaag in de zomermaanden geregeld in het als gevolg van over last door lastige jongeren. "Er zijn jaren geweest dat de politie vrij wel elk weekeinde in actie moest komen om lastige bezoekers aan te houden. Enkele horecabedrij ven, waarbij ik geen namen wil noemen, mikten speciaal op dat publiek, maar dat betekende wel volop overlast. Gelukkig zijn die ondernemers verdwenen en ui teraard ook dat vervelende pu bliek". Volgens Van Rijn is De Kaag nu ook een van de rustigste en veiligste watersportplaatsen van ons land. "Geen ellende met dief stal, openbare dronkenschap en geluidsoverlast. Dat was in het verleden ondenkbaar". Toch be seft Van Rijn dat er aan dat beeld ook minpuntjes zitten. Zo heeft De Kaag op dit moment geen dis co meer voor de jeugd. "Dat is een nadeel voor de jongeren die op het eiland verblijven. Maar er zijn al bedrijven die daar op inspelen en activiteiten voor de jeugd orga niseren. Dat is een goede zaak. Bovendien wordt ook de dorps raad volop betrokken bij onze plannen en activiteiten. Tenslotte lopen de belangen van beide vere nigingen niet altijd parallel. In het verleden gaf dat nog wel eens pro blemen, maar de samenwerking verloopt naar mijn idee nu per fect". Het VW-bestuur heeft voor de komende jaren nogal wat wen sen. Zo is het ontbreken van een royale aanlegsteiger bij het eiland een doorn in het oog van Van Rijn. "Er zijn bij enkele horeca gelegenheden kleine steigers om aan te leggen, maar die kun je al leen gebruiken voor een bezoek aan dat betreffende etablisse ment. Je kunt bijvoorbeeld als watersporter niet even afmeren voor een wandeling over het ei land. Al jaren streven we naar een nieuwe aanlegsteiger. We zullen dat binnenkort weer eens bij het gemeentebestuur aankaarten", zegt de WV-voorzitter. Eigen ruimte Daarnaast wil Van Rijn dat de WV op het eiland een eigen ruimte krijgt. Wat hem betreft is die mogelijkheid al aanwezig in het huisje dat voor de voormalige jeugdherberg staat. "Als de jeugdherberg straks inderdaad een cultureel centrum wordt zoals de kunstenaars op het ei land willen, is dat huisje een uit gelezen plek voor ons werk", geeft de VW-man aan. "Maar de besprekingen met het gemeente bestuur over de toekomst van de jeugdherberg lopen nog". Ook al is de nieuwe toeristische organisatie pas een jaar weer volop aan het werk, over hoe De Kaag meer bezoekers kan gaan trekken, is al nagedacht. "In 1990 is ons land gastland voor de wa tersport. Daar willen wij als Kaag- se VW op inspelen. Tenslotte heeft De Kaag op dat gebied toch wel wat bieden. Niet alleen het unieke watersportgebied, maar ook het eiland zelf. Dat vind je nergens. Die pont wordt wel eens als vérvelend ervaren, maar het geeft toch ook een geweldige charme aan het eiland. Boven dien is het eiland daardoor ook re delijk auto-arm en daarom als wandelgebied zo aardig. Wat dat betreft zien we voor de toekomst volop mogelijkheden. Hoe we dat gaan aanpakken bekijken we di rect na de zomer". SASSENHEIM Het voormalige bejaardenhuis De Schutse aan de Parklaan in Sassenheim is met de grond gelijk gemaakt. Slopers heb ben het zes verdiepingen tellende gebouw inmiddels nagenoeg geheel gesloopt. Wanneer met de bouw van 52 koopappartementen op deze plek wordt begonnen, staat nog niet vast. In eerste instantie zou het bejaar denhuis worden verbouwd tot koopwoningen. Om die reden zag de gemeente Sassenheim af van de mogelijkheid om het flatgebouw te slopen en daar het nieuwe gemeen tehuis te bouwen. Dat nieuwe raad huis komt nu in het Koningspark te staan. Projectontwikkelaar J.J. van der Looy zag echter later toch af van het verbouwingsplan, omdat daar mee de appartementen te duur zou den worden in verhouding met de geboden kwaliteit. In samenwerking met. Bouwbe drijf Wilma en Vastgoed Rabobank Nederland laat Van der Looy nu twee woontorens bouwen met in to taal 52 appartementen. De gemeen te Sassenheim heeft eind juni met het plan ingestemd onder voor waarde dat ten minste 40 woningen worden vrijgehouden voor Sassen- heimse kopers. Nadat het flatgebouw De Schutse onlangs was verlaten door de stich ting Studentenhuisvesting Leiden, besloot de projectontwikkelaar het gebouw zo snel mogelijk te slopen. "Vooral om ongelukken te voorko men. Er waren al vernielingen aan gericht en er lag veel glas. Met de va kantie voor de deur was het gevaar groot dat meer kinderen daar zou den spelen, met de nodige gevaren van dien", verduidelijkt een woord voerder van makelaardij Romeijn in Lisse, die de verkoop van de ap partementen op zich heeft geno- Geen aandelen voor Kennemerland AMSTERDAM (GPD) - De beurs gang van de IJmuidense visserij maatschappij Kennemerland ver loopt niet zonder problemen. Een meerderheid van de aandeelhou ders sprak zich gistermiddag uit te gen de uitgifte van een fors aande lenpakket van 147.500 stuks a vijftig cent. Kennemerland wilde met de emissie geld bijeen brengen om an dere ondernemingen te kunnen op kopen. De directie van Kennemerland had verzuimd de bestaande aan deelhouders een claimrecht toe te kennen, waarmee zij bij voorrang nieuwe aandelen in handen kunnen krijgen om net verlies op hun waar depapieren meer aandelen bete kent immers per saldo minder winst per aandeel te compense- De groot-aandeelhouders zouden als gevolg van de emissie nauwe lijks risico lopen, vond financieel adviseur Merkx. De effectenmake laars hielden echter voet bij stuk en bij stemming bleek dat het voorstel van de directie het niet had gehaald. Zodra 35 appartementen zijn ver kocht, wordt met de nieuwbouw een begin gemaakt. De makelaar heeft al 25 opties. Veel meer kan momenteel niet worden gedaan om dat op bouwkundige vragen tijdens de bouwvakvakantie geen ant woord kan worden gegeven. Gokkasten geleegd ALPHEN AAN DEN RIJN - In de manege van Avifauna aan de Hoorn zijn gisteren twee gokkasten met een onbekende hoeveelheid geld leeg gehaald en vernield. De auto maten stonden in het restaurant en de kantine van het gebouw. In bloemenmaratlion Kees van Breukelen drie uur in gele trui VALKENBURG - Kees van Breu- kelen heeft gisteren op de vijfde dag van de internationale bloemenma- rathon drie uur in de gele trui gere den. Tijdens de etappe in het Belgi sche Molenweersel wist de Utrech tenaar het geel Iwan van Breemen over te nemen. In de daarop volgen de tijdrit sloeg Van Breemen echter genadeloos terug door de tijdrit te winnen. Daarmee kreeg Iwan de lei derstrui weer'terug, maar slechts met een voorsprong van drie secon den op Van Breukelen, zodat het vandaag bij de Efteling nog span nend kan worden. De etappe in België werd gisteren een Belgische aangelegenheid. Ge orge Vandam.me won de wedstrijd, gevolgt door zijn landgenoot Stan Appermont. Op de derde plaats volgde pas de Nederlander Kees van Breukelen. In de B-klasse won Cees Ootjers uit Almere de etappe. De atleet had bij de finish een voorsprong van een minuut op gele trui drager Adrie Valkenburg. Toch behield Valken burg de leiderstrui met een voor sprong van vier. minuten in het alge meen klassement. Morgen zal de karavaan vertrek ken uit Hazerswoude-Rijndijk, waarna via de Burcht in Leiden naar de badplaats Scheveningen wordt gereden. Arrestatie na vriendendienst' ALPHEN AAN DEN RIJN - De politie heeft gisteren een 21- jarige inwoner van Alphen op het NS-station aangehouden wegens diefstal. De politie, ge tipt door een vriend van de da der, arresteerde de man toen hij met een gestolen autoradio on der de arm de trein uitstapte. De Alphenaar dacht het apparaat, ontvreemd in Leiden, in zijn woonplaats te kunnen verko pen. DONDERDAG 10 AUGUSTUS Katwijk toerislenmarkt in het centrum, tot 21.00 uur. met wisselende acti viteiten. Leiderdorp zomerdrive LBC, Bernhard- straat 3. aanmelden voor 19.45 Noordwijk orgelconcert H aanvang 20.15 i tatieloop 4 of 8 km. start om 19.30 bij de strandpolitiepost. Warmond orgelconcert Ben Fey (organist Marekerk). aanvang 20.15 uur in de Hervormde Kerk, Hereweg. Blues Brothers, Henri Dunantplein. Katwijk aanvang 19.30 uur bij strandpaviljoen Rijnmond. concert Louis Robilliard op het Van den Heuvelorgel van de Nieu we Kerk, Voorstraat, aanvang 20.15 uur. Leiden boottocht naar Avifauna, af vaart om 10.00 uur bij de Oude film over Suriname: 'Verdron ken land', aanvang 15.00 uur in het Rijksmuseum voor Volken van Bach, Bruhns, Dandrieu en Mendelssohn, aanvang 20.15 uui in de Pieterskerk. Noordwijk hengelwedstrijd HSV De Sport visser, van 18.30 tot 21.30 uur op het strand. ble Alto-Basso (ikv European Summer Concerts 1989), 20.15 uur Hotel Oranje (Wintertuin), Kon. Wilhelmina Boulevard. Wassenaar demonstraties High Diving Team The American Eagles, ieder uur van 12.30 tot 16.30 uur in park Duinrell. ZATERDAG 12 AUGUSTUS Katwijk duinwandeltocht over 5, 10, 15 en 25 km. start tussen 9.00 en 13.00 uur bij strandpaviljoen Zee stoomtreinritten door de Zuid- Visserijdagen: hengelwedstrijd Skuytevaert op i 14.00 tot 18.00 i cursus buikdansen in Droomfa- briek, Oude Singel, van 11.00 tot 14.00 uur. optreden Ricardo Insunza en Georgia Diaz met Braziliaanse muziek, aanvang 21.30 uur in Droomfabriek, Oude Singel. Lisse 'Zilveren Kruis Concours Hippi- que', 1e dag: pony's, o.a. dres suur, diverse springrubrieken en turnen op galopperend paard, vanaf 8.30 uur, aan de Roovers- broekdijk (t.o. Ruil 'Fuchsiade '89', tentoonstelling van duizend soorten fuchsia's, van 8.00 tot 17.00 uur in Jaap Kooy's Tuincentrum. Noordwijk kindervrijmarkt, kinder barbe- que en volleybalcompetitie tussen wijkverenigingen (hiervoor opge- finish Internationale Bloemen- marathon met diverse attracties, Koningin Wilhelmina Boule vard, Criterium o

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 10