Israël reageert met meer op Hezbollah Singapore zet 'vredeszone' op spel met aanbod aan VS Parlement Suriname steunt vredespact 'Gijzelingscrisis wordt langslepende affaire' Kaifu politieke leider Japan Palmer volgt Lange op als premier Nieuwzeeland Akkoord: ontmanteling Sovjetunie wil regionale conferentie Afghanistan Contra's in 120 dagen DINSDAG 8 AUGUSTUS 1989 BUITENLAND PAGINA 5 Buitenland kort Dreigement De Roemeense professor Dumitru Mazilu heeft op aanvraag van de Verenigde Naties verslag uitge bracht over de mensenrechtsituatie in zijn land. Met het verslag stuurde hij een brief mee waarin hij schreef d^t zijn familie en hij gevolgd wor den door de Roemeense politie, die hem met de dood bedreigd heeft. Tanker gezonken Een olietanker uit de Sovjetunie is vermoedelijk omgeslagen en gezon ken in de Zuidchinese zee ten wes ten van de Filipijnen. Het Red dingscoördinatiecentrum in Kade- na in Japan berichtte, dat 12 beman ningsleden waren gered door een ander schip uit de Sovjetunie, en dat 16 bemanningsleden werden vermist. Tyfoon De tyfoon die het noorden van Ja pan van zondag op maandag teister de, heeft tot nu toe het'leven geëist van acht mensen. Zeven mensen worden nog steeds vermist en 15 zijn gewond geraakt. Het was de dertiende tyfoon die Japan dit jaar trof. Door overstromingen kwamen ruim 4.000 huizen onder water te staan en werden wegen en zeker 21 bruggen weggespoeld. TEL AVIVAVASHINGTON (GPD) De Israëlische regering heeft besloten geen reacties meer openbaar te maken op voorstellen en verklaringen van Libanese organisaties die zeg gen gijzelaars in handen te hebben. Ministers hebben de instructie gekregen zich te ont houden van commentaar op de gijzelaarscrisis. De maatregelen zijn het gevolg van het chaotische karakter van het nieuws uit Libanon en van de tegenstrijdige verklaringen die Israëlische bewindslieden de afgelopen dagen hebben afgelegd. Toshiki Kaifu (Foto afp> TOKYO (GPD) - De regerende Libe rale Democratische Partij (LDP) in Japan heeft vanmorgen in Tokyo de voormalige minister van onderwijs, Toshiki Kaifu, aangewezen als par tijleider. Hij volgt Sosuke Uno op, die vorige maand aftrad, na de zwa re nederlaag van de partij bij de Ho- gerhuis-verkiezingen. Het is zo goed als zeker dat de 57-jarige Kaifu mougen in het Lagerhuis tot pre mier zal worden gekozen, aangezien de LDP hier de meerderheid heeft. Kaifu zal het echter veel moeilijker krijgen in het 252 zetels tellend Ho gerhuis, waar de LDP de absolute meerderheid is kwijtgeraakt. TELA (AP) - De presidenten van vijf Middenamerikaanse landen heb ben in de Hondurese plaats Tela een akkoord bereikt over een plan voor de demobilisatie van de 11.000 Nica raguaanse Contra's, die zijn gele gerd in de bergen van Honduras. Het akkoord vraagt de Verenigde Naties en de Organisatie van Ameri kaanse Staten (OAS) binnen 30 da gen een commissie in het leven te roepen, die een plan moet opstellen voor de demobilisatie van de Con tra's en daarna op de ontbinding van het rebellenleger moet toezien. De daadwerkelijke demobilisatie en repatriëring van de Contra's zou in een tijdsbestek van 90 dagen moeten plaatshebben. De rebellen moeten hun wapens overdragen aan een vredesmacht, bestaande uit Spaanse, Westduitse en Canadese soldaten. De termijn van in totaal 120 dagen die nodig is om het plan ten uitvoer te brengen, gaat aan staande maandag in en zal op 5 de cember aflopen. Na die datum zul len de vijf Middenamerikaanse pre sidenten opnieuw bijeenkomen om de balans op te maken. Het akkoord bepleit ook een wa penstilstand in de Salvadoraanse burgeroorlog. Voor een beëindiging van de burgeroorlog in dat land is echter geen tijdschema opgesteld. De overeenkomst van Tela, die na drie dagen onderhandelen werd be reikt, is ondertekend door de presi denten van Costa Rica, El Sala- vador, Guatemala, Honduras en Ni caragua. In Mexico-Stad, waar hij momen teel op bezoek is, zei de Amerikaan se minister van buitenlandse zaken Baker nog geen reactie te kunnen geven op het akkoord, omdat hij het nog niet had gelezen. De vijf Mid denamerikaanse presidenten rie pen het overkoepelende Nicaragu- 'aanse Verzet op het akkoord van Te- la te aanvaarden. Adolfo Calero, een van de leiders van het verzet, liet echter gisteren al weten dat de Con tra's hun wapens niet zouden inle veren, voordat in Nicaragua vrije verkiezingen zijn gehouden. De Ni caraguaanse regering heeft voor fe- buruari verkiezingen uitgeschre ven. De binnenlandse oppositie in Nicaragua is akkoord gegaan met de ontbinding van de Contra's in ruil voor politieke hervormingen. In het kader van het akkoord van Tela hebben Nicaragua en Hondur as elkaar beloofd te voorkomen dat vanaf hun grondgebied nog langer aanvallen worden ondernomen op andere landen. De Nicaraguaanse regering her haalde verder haar belofte demo cratische hervormingen te zullen doorvoeren. Nicaragua zegde te vens toe de aanklacht te zullen in trekken die bij het Internationale Gerechtshof in Den Haag loopt te gen Honduras. Hierin beschuldigt Nicaragua Honduras ervan de Con tra's toe te staan vanaf Hondurees grondgebied te opereren. De nieuwe politieke 'top twee' van Nieuwzeeland: rechts premier Geoffrey Palmer, links vice-premier Helen Clark (Foto afp> WELLINGTON (GPD/Rtr) - De re gerende Labourpartij in Nieuwzee land heeft gisteren in Wellington tij dens een voltallige vergadering waarnemend premier Geoffrey Pal mer gekozen tot opvolger van Da vid Lange. De minister voor huis vesting, Helen Clark, is benoemd tot waarnemend premier, een uni cum in de Nieuwzeelandse parle mentaire geschiedenis. Premier Lange kondigde gisteren onverwacht zijn ontslag aan. De 47- jarige Lange, vijfjaar onafgebroken premier en gedurende die periode de onbetwiste leider van Labour, verklaarde dat hij om gezondheids reden aftrad. Hij maakte er echter geen geheim van dat een diepgaand conflict met zijn partij belangrijk heeft bijgedragen tot zijn besluit; met name met de rechtervleugel in de partij die de voormalige minister van financiën, Roger Douglas, in een invloedrijke positie in het kabi net heeft gemanoeuvreerd. Douglas werd in december door Lange ontslagen vanwege de drasti sche economische hervormingen die hij invoerde. Hij schrapte de subsidies voor boeren, liet de Nieuwzeelandse dollar zweven en privatiseerde de staatsbedrijven. De economie beleefde een diepte punt als gevolg van de beurscrisis in 1987. Douglas wilde echter door gaan met zijn schoktherapie. Lan ge, die hem aanvankelijk steunde, blokkeerde de beslissingen van Douglas. Hij vond, dat Douglas het kalmer aan moest doen omdat de minder bedeelden ernstig werden gedupeerd. Premier Lange ontsloeg toen Douglas. Lange's anti-kernwapenbeleid bracht Nieuwzeeland in conflict met de VS en met Frankrijk. Hij sloot de havens en territoriale wate ren voor met kernwapens uitgerus te Amerikaanse schepen, hetgeen leidde tot opschorting van de mili taire samenwerking met de VS bin nen de Anzus, een veiligheidspact waarvan ook Australië deel uit maakt. Lange heeft verklaard dat hij in het parlement zal blijven. Zijn opvolger Palme verklaarde gisteren er niet over te peinzen het anti-nucleaire beleid te veranderen. "Ons beleid tegen kernwapens zal niet worden gewijzigd", aldus Pal mer op een persconferentie. "Wij willen een dialoog met de Amerika nen, maar ik zou niet willen sugge reren dat er ook maar enig vooruit zicht is dat het beleid in dit opzicht wordt veranderd". Een woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van buitenland se zaken sprak gisteren, nadat Lan ge zijn aftreden had aangekondigd, de hoop uit dat Nieuwzeeland zijn anti-nucleair beleid laat varen. Palmer verklaarde dat dat niet het geval zal zijn en dat vrijwel alle Nieuwzeelanders geen wijziging in het beleid tegen kernwapens wil len. Politieke waarnemers menen dat Palmer politiek zelfmoord zou plegen als hij op dit punt overstag zou gaan. het aanbod van Singapore, maar z(j geloven ook, dat de regering van premier Lee Kuan Yew inspeelt op toekomstige dreigingen in zuid- oost-Azië. Avontuur In de eerste plaats is er grote be zorgdheid over de politieke en eco nomische instabiliteit in China. Verdere isolatie van Peking zou kunnen leiden tot een militair avon tuur van de leiders in Peking in zuidoost-Azië. Grote onzekerheid bestaat ook over de opvolging van Deng Xiaoping. Het is niet onwaar schijnlijk dat na overlijden van Deng de militairen de overhand krijgen in Peking. Een tweede fac tor waar men zich zorgen over maakt is Vietnam. Wanneer Hanoi de handen vr(j krijgt na het Cam bodjaanse avontuur, zal het weer tijd hebben voor andere zaken. Vol gens Singapore heeft Hanoi nooit zijn aspiraties voor een communis tische heerschappij in zuidoost- Azië afgezworen. Een derde en laatste factor van zorg is een moge lijk militaire herontwaken van Ja pan. Deze factoren bijelkaar kunnen volgens diplomaten een rol hebben gespeeld bij het besluit van de Singaporaanse regering om de VS militaire faciliteiten aan te bieden. De speciale VN-gezaht Marrack Goulding is vandaag aanwezig in Tel Aviv voor besprekingen met mi nister van defensie Rabin over de gijzelaarscrisis. Hij bezocht eerder Bayrut en Damascus op een onder- zoeksmissie naar het lot van de Amerikaanse gijzelaar luitenant-ko lonel William Higgins. Gisteren hield de VN-gezant in de Libanese hoofdstad een tweede ronde van be sprekingen met de geestelijk leider van Hezbollah, sjeik Fadlallah. Hij voorspelde bij zijn vertrek dat de gijzelcrisis een langdurige affaire gaat worden. Goulding keert van avond terug naar New York om ver slag uit te brengen aan secretaris generaal Perez de Cuellar. De FBI heeft gisteren vastgesteld dat Higgins, die in de VN-vredes- macht in Libanon diende, daadwer kelijk de gehangene is die vorige week op een videoband van een Li banese sji'itische groep werd ge toond. De recherche kon er evenwel niet achter komen of Higgins al eer der is omgebracht of, zoals zijn ont voerders beweren, als vergelding op de Israëlische ontvoering van sjeik Obeid. Het ministerie van buitenlandse zaken in Jeruzalem zegt te wachten op een duidelijke reactie van Hez bollah, de Libanese organisatie die de meeste gijzelaars in handen heeft, op het Israëlische uitwisse- lingsvoorstel. Israël is bereid de op 29 juli ontvoerde sjeik Obeid en an dere sji'itische gevangenen vrij te laten in ruil voor alle gijzelaars in Libanon, met inbegrip van drie Is raëlische militairen. Een dergelijke reactie kan volgens Israëlische re geringsvertegenwoordigers nog wel even op zich laten wachten. Pas daarna kunnen de eigenlijke onderhandelingen beginnen, die zeer ingewikkeld zijn en waar schijnlijk lang gaan duren. Vice- premier Peres, die zondag nog ont kende dat er onderhandelingen gaande zijn, verklaarde gisteren dat de eerste contacten zijn gelegd. Men is het er binnen de Israëli sche regering over eens dat indirec te contacten met Libanese organi saties, bijvoorbeeld via het Rode Kruis, alleen succes kunnen heb ben als geheimhouding is verze kerd. Eigenmachtige uitspraken van ministers en een teveel aan offi ciële reacties kunnen dat proces in gevaar brengen. De eerste die inbreuk maakte op de ministeriële zwijgplicht was gis termiddag minister van handel en industrie Sharon. Bij de opening van een dependance van zijn minis terie in de nederzetting Ariel, op de Westelijke Jordaanoever, zei hij dat de ontvoerders van de drie Israëli sche soldaten in Libanon beseffen dat de Israëlische regering hard zal antwoorden als een van hen een haar wordt gekrenkt. Sharon wees westerse kritiek van de hand dat de ontvoering van sjeik Obeid het le ven van gijzelaars in gevaar heeft gebracht. "Het is de enige manier waarop de gijzelaars misschien zijn vrij te krijgen", zei hij. De Israëlische radio zond giste- rea een vraaggesprek uit met de Amerikaan Cicippio, wièns broer Joseph in Libanon gegijzeld is. Ci cippio vertelde dat hij noch de rest van de familie kritiek heeft op Is- raëls ontvoering van sjeik Obeid. Hij zei nieuwe móed te hebben ge kregen omdat de gebeurtenissen zich nu in een snel tempo voltrek ken, na een lange impasse. Volgens Thomas Cicippio moeten Israël en de westerse onderhandelaars vast houden aan een formule waarbij al le gijzelaars in een keer worden vrij gelaten. De Britse televisie meldde gisteren op gezag van onbekende Libanese bronnen dat er kans is op de spoedige vrijlating van Joseph Cicippio, als gebaar van goede wil van de kant van zijn ontvoerders bij het begin van onderhandelingen. De Sovjetunie heeft gisteren een beroep gedaan op Israël te helpen de gijzelaarscrisis tot een goed ein de te brengen. De woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Moskou zei alles in het werk te zullen stellen om een verde re escalatie van geweld te voorko- De Sovjetunie behoort tot de lan den waarmee Israël contact heeft, evenals Westduitsland, Groot-Brit- tannië en de Verenigde Staten. De Israëlische regering gaat er van uit dat Moskou invloed kan uitoefenen op Syrië. Volgens onbevestigde be richten hebben Hezbollah en Iran ermee ingestemd dat Syrië namens hen onderhandelt in de gijzelaars zaak. Syrië zou de plaats innemen van Algerije als de belangrijkste be middelaar. Damascus zou tegen over de Verenigde Staten willen be wijzen dat het een sleutelfunctie vervult in het Midden-Oosten. PARAMARIBO (ANP) - De Natio nale Assemblee van Suriname heeft gisteravond met overgrote meer derheid haar fiat gegeven aan het vredesakkoord, dat de regering vo rige maand met het Junglecom mando heeft gesloten. Het zoge naamde akkoord van Kourou werd met 44 stemmen vóór en 2 tegen bij afwezigheid van 5 leden door de Su rinaamse volksvertegenwoordiging goedgekeurd. Ook het besluit van de regering om met de uitvoering van het akkoord te beginnen, heeft de instemming van de Nationale Assemblee. Na ongeveer zeven uur debatte ren werd gisteravond een motie van vijf leden van de coalitie en één lid van de oppositie in stemming ge bracht. De tegenstemmers zijn le den van de Nationale Democrati sche Partij (NDP), de politieke arm van het nationale leger. NDP-fractieleider Playfair bleef erbij dat "het akkoord van Kourou geen gezond uitgangspunt is". Vol gens hem is het akkoord in strijd met de grondwet en worden funda mentele aspecten, zoals ontmante ling van het Junglecommando en incorporatie van leden ervan in het politie-apparaat, onvoldoende in het akkoord belicht. Vice-president Henck Arron ont kende in de Nationale Assemblee dat er een vertrouwenscrisis bestaat tussen de regering en het militair gezag, zoals het leger beweert. "De regering is met niemand op het oor logspad. Wij hebben allemaal het zelfde belang; politieke rust, stabili teit en nationale verzoening, de ba sis voor nationale ontwikkeling". Volgens Arron is het niet uitge sloten dat er aanvullende maatrege len komen voor de opheffing van het Junglecommando. Hierop had president Shankar gisterochtend in een toespraak al gewezen. De opmerkingen van Shankar en Arron zijn een reactie op het voor stel dat legerleider Bouterse zondag deed over nieuwe onderhandelin gen, waarin ontwapening en ont manteling van het Junglecomman do centraal zouden moeten staan. Shankar ontkende overigens dat hij en de vice-president twyfels zouden hebben over de uitvoerbaarheid van het akkoord van Kourou. Bou terse had dat zondag op een pers conferentie beweerd. Parlementsvoorzitter Lachmon zei dat de regering te allen tijde op nieuw de noodtoestand kan afkon digen als het Junglecommando de uitvoering van het vredesakkoord zou tegenwerken. "Als de regering het akkoord uitvoert en de noodtoe stand is opgeheven en het Jungle commando niet wil meewerken aan ontmanteling, dan wordt de nood toestand weer afgekondigd", aldus Lachmon. De parlementsvoorzitter is het eens met Bouterse over de nood zaak tot ontmanteling van het Jung lecommando. Hij beklemtoonde evenwel dat daarin reeds in het ak koord is voorzien. Over het andere voorstel van Bouterse dat leden van het Jungle commando maar politiek asiel in Nederland moeten vragen, zei Lachmon dat dat geen zaak voor de regering is, maar voor individuele personen van de groep van Ronnie Brunswijk In zijn slotwoord verwees vice- president Arron naar de kloof tus sen het binnenland en de kust streek van Suriname. Die moet zo snel mogelijk worden verkleind. Het akkoord van Kourou, dat een einde moet maken aan drie jaar ge wapende strijd tussen het Jungle commando en het leger, biedt vol gens hem daartoe goede mogelijk heden. De voorzitter van de regeringsco alitie, Nooitmeer, noemde het ak koord al met al een werkbare basis om het doel te bereiken. "Mischien dat er hier en daar nog wat oneffen heden inzitten, maar die kunnen wij in de praktijk bijschaven". SINGAPORE - Als het aan de Singaporaanse regering ligt mogen de Verenigde Staten een gedeelte van de militaire taken die eventueel uit de Filipijnen zullen moeten ver dwijnen - in het geval de regering van president Aquino de overeen komst over militaire bases in 1991 niet verlengt - naar de republiek over brengen. Het aanbod is eind vorige week door de staatssecretaris van buiten landse zaken, brigadier generaal George Yeo, in het parlement ge daan. Tot ieders verrassing onthul de generaal Yeo dat in juni een hoge Amerikaanse militaire missie een 'verkenningstocht' heeft gemaakt op het eiland om te zien of het ge schikt is voor stationering van twee oorlogsbodems en een eskadron ge vechtsvliegtuigen. De staatssecre taris benadrukte echter dat er nog geen vaste afspraken waren .ge maakt met de Amerikanen. Singapore ziet de twee Amerikaan se bases op de Filipijnen niet graag verdwijnen. Ze hebben bijgedragen tot de stabiliteit in zuidoost-Azië en tot de economische groei in dit ge bied, zo is de redenering in de stads staat. Een ononderbroken militaire aanwezigheid van de VS in Azië houdt de machtsbalans in even wicht. "Zij versterkt een stabiel en vreedzaam regionaal milieu en stelt de landen in zuidoost-Azië in staat om zich te concentreren op hun eco nomische ontwikkeling", zo legde generaal Yeo uit in het parlement. De bewindsman verklaarde ver der dat de partners in de Associatie van Zuidoostaziatische landen (Thailand, Malaysia, Indonesië, Brunei en de Filipijnen) tevoren in kennis zijn gesteld van het bezoek van de Amerikaanse militaire mis- Vredeszone Niettemin waren Malaysia en Indo nesië niet zo blij met het nieuws. De Malaysische regering zei dat even tuele buitenlandse bases in Singapore het concept van de vesti ging van een 'Zone van Vrede, Vrij heid en Neutraliteit' (Zopfan) in zuidoost-Azië in gevaar brengen. Het is van het grootste belang, zo verklaarde de Malaysische minister van defensie. Rithaudeen, dat de bestaande bases niet worden uitge breid noch gemoderniseerd. 'Tot standkoming van een dergelijke zo ne moet hand in hand gaan met ge leidelijke verdwijning van de bui tenlandse bases in zuidoost-Azië", meent hij. Maar generaal Yeo verklaarde in het parlement, dat ook Singapore streeft naar een Zopfan, maar zo lang dat er nog niet is, zijn de Ameri kaanse bases in zuidoost-Azië nog nodig. Minister Rithaudeen stelt daar weer tegenover dat al zou er geen vooruitgang worden gemaakt in het streven naar Zopfan de status quo met betrekking tot de bases moet worden gehandhaafd. Met andere woorden, Malaysia is tegen uitbrei ding van de bestaande militaire fa ciliteiten in Singapore ten behoeve van de Amerikanen, die overigens ook als een bedreiging van de eigen veiligheid wordt gezien. Ook Indonesië lijkt bezwaren te hebben, al heeft het die niet geuit. Minister van buitenlandse zaken Alatas zei dat Singapore nog geen standpunt heeft ingenomen. Indo nesië is bezorgd omdat de Singaporaanse stap niet past in de huidige sfeer van ontspanning in de Zuidoostaziatische regio. Maar het zou ook het delicate machtseven wicht tussen de VS, de Sovjetunie en China in dit deel van de wereld kunnen verstoren. De Filipijnen vinden de opstel ling van Singapore volgens diplo matieke kringen weinig collegiaal. Met het aanbod heeft de Asean- bondgenoot de onderhandelingspo sitie van Manila, om miljarden dol lars compensatie uit eventuele ver lenging van het akkoord over de ba ses uit de komende besprekingen te Aquino: aanbod Singapore wei nig collegiaal (Foto ap> slepen, verzwakt. Het akkoord dat de aanwezigheid van de Ameri kaanse bases op de Filippijnen re gelt, loopt over twee jaar af. Tegenwicht Thailand is het enige land dat de stap van Singapore tot dusver heeft toegejuicht. Thailand wil handha ving van de Amerikaanse bases als tegenwicht op andere grote mo gendheden. Er ontstaat volgens Bangkok een machtsvacuüm wan neer de Amerikaanse bases op de Filipijnen moeten worden ontman teld. Diplomatieke kringen menen dat niet te zwaar moet worden getild aan de bezwaren van Malaysia en Indonesië. Tijdens de laatste ont moeting van regeringshoofden en leiders van de zes Asean-landen in Manila, eind 1987, waren ze het er over eens dat de Amerikaanse mili taire bases op de Filipijnen belang rijk hebben bijgedragen tot de sta biliteit in zuidoost-Azië en dat ont manteling ervan de vrede en veilig heid in gevaar kan brengen. De solidariteit van de Asean-lan den kan wellicht op de proef wor den gesteld wanneer de Organisatie van Niet-Gebonden Landen (NAM) de Singaporaanse stap punt van be spreking maken. Afgewacht moet dan worden of Malaysia en Indone sië eventueel hun Asean-bondge- noot zullen laten vallen, wanneer binnen de NAM pogingen worden ondernomen om Singapore uit te stoten. Het ongebonden blok heeft het verzoek van Manila om tot de NAM te worden toegelaten afgewe zen, omdat het buitenlandse bases op zijn grondgebied toestaat. Dat is in strijd met de neutraliteit van de NAM. Pikante bijzonderheid is dat Indonesië mogelijk tot voorzitter zal worden gekozen van de NAM. Diplomatieke waarnemers me nen, dat niet alleen economische motieven ten grondslag liggen aan MOSKOU (DPA/Rtr) - De Sovjetmi nister van buitenlandse zaken, Sje- vardnadze, wil een regionale confe rentie over Afghanistan om een ein de te maken aan de burgeroorlog in dat land. Sjevardnadze zei dit in een interview met het Afghaanse pers bureau Bakhtar waarvan de tekst gisteren in Moskou door het minis terie van buitenlandse zaken werd verspreid. Aan de conferentie zouden China, Pakistan, Iran, India en de Sovjetu nie moeten deelnemen. De Verenig de Staten zouden volgens de Sovjet minister ook aanwezig moeten zijn, omdat die zich garant hebben ge- De Nicaraguaanse president Ortega (rechts) leest mee over de schouder steld voor de uitvoering van het vre- van zijn Hondurese collega Azcona die tijdens een persconferentie de pun- desakkoord over Afghanistan dat ten opnoemt uit het bereikte Midden-Amerika-akkoord. (Foto ap> vorig jaar in Genève werd c gekomen, waarna de Sovjetunie haar troepen uit dat land terugtrok. Volgens Bakhtar bekritiseerde Sjevardnadze in het vraaggesprek opnieuw de Pakistaanse en Ameri kaanse wapenleveranties aan het Afghaanse verzet. Hij zei dat de Sovjetunie bereid is haar wapen hulp aan Kabul te staken als de VS dat ook doen. Zolang dit niet het ge val is blijft de Sovjetunie Afghanis tan militair steunen, inclusief mo derne wapensystemen, aldus de mi nister. Sjevardnadze bracht zondag een bliksembezoek aan de Afghaanse hoofdstad Kabul dat belegerd wordt door het Afghaanse verzet dat tijdens zijn bezoek zeker veertig raketten op de stad afschoot.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5