Oud-Kayak zanger leent stem aan tientallen jingles Schilderijen Sophia horen terug? Gitarist U2 berecht INGEN DINSDAG 8 AUGUSTUS 1 Van schijnwerpers naar spotjes DOETINCHEM (GPD) - Het woord 'exclusiviteit' schijnt in het woorden boek van zanger Edward Reekers (32) niet voor te komen. Vrijwel dage lijks is hij op de radio te horen in de jingles waar mee Veronica, AVRO, TROS en KRO zich bij het publiek melden. Daarnaast leent hij zijn stem ook voor tal van re clamespots voor onder meer de Rabobank, Texaco, Liga, Campina en Tempo Team. Door Ton Ouwehand Tien jaar geleden stond Reekers in de schijnwerpers als zanger van de bekende popgroep Kayak. Nu verdient hij de kost met. zoals gezegd, het maken van jingles en spots en als zanger in achtergrondkoren. "Veel studiowerk doe ik sa men met Jody Pijper en Pim Roos. Voor de nieuwe plaat van BZN ben ik pas de studio in ge weest. Ondankbaar werk? Hele maal niet. Als koortje ben je het puntje op de i. En er is best ruim te voor je eigen creativiteit. Er zijn allerlei mogelijkheden. We kunnen de tekst mee gaan zin gen met de solist. Of we zinger een oeh-tje of een aah-tje op de achtergrond. We maken zelf uit wie welke stem gaat zingen. Ik ben de man van de medeklin kers. Bij het concert van Lee To wers bijvoorbeeld, zingen we 'Miss you nights'. Het hele koortje zingt alleen maar 'nai' en dan zing ik die laatste 'ts'. Als we dat allemaal zouden zingen, dan kreeg je dat nooit gelijk." Musicus Al heel jong wist Edward Reekers dat hij musicus wilde worden (,,Als driejarig jochie stond ik al op een mondorgeltje te spelen"). En vanaf het prille begin was Kayak een van de Ne derlandse popgroepen die hem het meest aansprak. "Ik vond het' fantastische muziek. Nou, hoe gaat dat dan. Ik onthield die naam en toen de eerste elpee uit kwam, kocht ik die onmiddellijk. En dat bleef zo. Ik kocht alle pla ten, ik ging heel veel naar concer ten en daar ging ik echt uit m'n dak." „Op een gegeven moment zei de toenmalige zanger van de band. Max Werner, dat hij weer wilde gaan drummen. Hij was oorspronkelijk slagwerker, maar omdat de groep een zanger nodig had, was hij 'van nood' gaan zin gen. Dat hij wilde stoppen kwam heel ongelegen. Kayak was net in Amerika uitgeroepen tot meest- belovende groep. De leden gin gen opzoek naar een nieuwe zan ger, maar ze waren ervan over tuigd dat die niet in Nederland was te vinden. Dus werd er een advertentie gezet in buitenland se muziekbladen. Een vriend van mij had die advertentie gelezen en zei dat ik moest reageren. Na lang aandringen heb ik een bandje gestuurd. Eigenlijk om hem een plezier te doen. Ik werd opgebeld. En het bleek goed te klikken. Ik kende het hele reper toire van Kayak toch al uit m'n hoofd". Kritieken Na een periode van grote hits, waarbij Reekers het gezicht van Kayak is, stapt hij in 1982 uit de band. Daarna is Kayak nog een paar maanden doorgegaan met een paar andere leden, maar ver volgens werd er onder een ande re naam gespeeld. „Na Kayak heb ik een solo-elpee opgeno men 'The Last Forrest', met alle maal eigen stukken. Ik had prachtige kritieken. Maar goede kritieken zeggen verder weinig. Er werd niets verkocht van die plaat. Ja, m'n moeder één, en m'n tante." Reekers geeft toe dat er een he melsbreed verschil zit tussen zijn periode bij Kayak, toen hij bij wijze van spreken dagelijks in de schijnwerpers stond, en zijn hui- ROME (AP) - Een rechter in de Italiaanse hoofdstad Rome heeft de beslaglegging op een aantal moderne schilderijen die eigendom zijn van de actrice Sophia Loren ongedaan gemaakt. De schilderijen werden in 1977 inbeslaggenomen, omdat Loren ze zou hebben willen exporteren. Zij moest voor de rechter verschijnen op beschuldiging van overtreding van een Italiaanse wet, die de export van waardevolle goederen aan banden legde, maar werd vrijgesproken. Een kennis van de actrice die er vervolgens van werd beschuldigd de schilderijen te hebben willen uitvoeren, is inmiddels overleden. De beslaglegging is beeïndigd, omdat de wet op de export van waardevolle goederen is versoepeld. Loren krijgt de schilderijen echter pas terug, als de autoriteiten hebben vastgesteld dat zij de eigenares is. ATLANTIC CITY - Ringo Starr treedt weer voor het voetlicht. Afgelopen weekeinde begon de voormalige drummer van The Beatles aan een concertenreeks, waarbij hij begeleid wordt door 'roek-grootheden' als Dr. John, Clarence Clemons en Levon Helms. En waar begon Ringo zijn nieuwe muzikale avontuur mee? Juist, met een liedje dat ooit de Beatles toebehoorde... (fol° AP) 'Achtergrondzang is geen r dige werk als zanger van een ach tergrondkoortje. „Maar ik vind het prima zo. Het best leuk om bekend te zijn, op straat herkend te worden en interviews te ge ven, maar je moet het elke keer maar weer opbrengen om dat middelpunt te zijn. Nu letten de mensen niet zo op me. Ik kan ge woon mijn werk doen. Het is echt geen minderwaardig werk of zo." „Het zingen in zo'n achter grondkoortje is een vak apart. Lang niet iedereen die solozingt kan ook in een koor zingen. Als je Frank Sinatra en nog wat van die mensen bij elkaar in een koortje zou zetten, dan zou dat voor geen meter klinken. Dat is zo'n per soonlijkheid, zo gewend om al leen maar naar zichzelf te luiste ren. Je moet zorgen dat je als koor als één blok klinkt. Dat heeft te maken met de kleur van je stem en de bereidheid hebben om je stem naar de anderen toe te kleuren." Sinds een paar jaar is Edward Reekers wat hij noemt 'zelfstan dig ondernemer'. „Ik ben als zan ger een eenmansbedrijfje. En ik betrap mezelf erop dat ik ook meteen de eigenschappen kreeg, die je bij elke ondernemer aan treft. Als je het hardstikke druk hebt, denk je bij jezelf: ik wou dat ik eens lekker thuis bij vrouw en kind was en lekker op het dak terras kon liggen. En als ik dan een keer lekker thuis ben, dan denk ik weer: nou moet de tele foon wél gaan, anders heb ik morgen geen werk. En dan speelt er door je hoofd: zouden ze me nog wel willen hebben? Voorlopig voel ik me een bevoor recht mens. Ik kan goed leven van de muziek. Dat kan toch lang niet iedereen zeggen?" DUBLIN (AP) - Adam Clayton, basgitarist bij de waanzinnig populaire Ierse rockformatie U2, is gisteren voor een rechter in Dublin verschenen in ver band met drugs. Clayton is be schuldigd van het bezit van ma rijuana en de intentie dit mid del aan iemand anders te leve ren. Tijdens de zitting heeft hij geen woord gezegd. De 29-jarige muzikant werd zondagavond in zijn woning in Dublin gearresteerd. Hij werd heengezonden na betaling van een borgsom van 500 Ierse pond (circa 1.500 gulden) en dient op 1 september opnieuw voor te komen. 1 (11) We are growing (Sha- ka Zulu)- Margaret Singana 2(1) Beck to life - Soul II Soul' 3(3) Don't wanne lose you - Gloria Estefan 4(5) Breakthru - Gueen 5(4) Patience - Guns 'n' 6 9) 7 2) 8 8) 9 (15) 10 6) U (14) 12 (12) 13 (22) 14 7) 15 (10) 16 (17) 17 (23) Just keep rockin - Double Trouble Licence to kill Gladys Knight Say no go - De la Soul Blame it on the rain - Milli Vanilli Tell it like it is - Don Johnson Ik lig op m'n kussen stil te dromen Hepie Hepie Have I told you lately - Van Morrison Reflections - Diana Ross The Supremes No more Bolero's - Ge rard Joling Nergens goed voor - De Dijk Good good feeling - Eric Good Good Feeling Check out the chicken - Grandmaster Chic ken 18 29 We got our own thang - Heavy D The Boys 19 (25) Song for whoever - The Beautiful South 20 (13) Marina - Rocco The Carnations 21 (24) High under the moon - Tambourine 22 (32) Bolero - Orchestra de Paris olv Daniel Ba- renboim 23 18 Liberian Girl - Mi chael Jackson 24 (21) Waltz Darling - Mal colm McLaren 25 (19) Amor de mis amores - Paco 26 (26) The doctor - The Doobie Brothers 27 (16) Batdance - Prince 28 Hot hot hot - Buster Pointdexter 29 (27) A new flame Simply Red 30 Satisfied - Richard Marx 31 Members only - Bobby Bland 32 Money for nothing- /Brothers in arms - Di re Straits 33 (20) It's the first time - Lois Lane 34 (28) You got it - New kids on the block 35 Kick it in - Simple Minds 36 (33) Friends - Jody Wet- ley/Eric B Rakim 37 (31) Menchild - Neneh Cherry 38 (30) Joy and Pain - donna Allen 39 (35) Like the way I do - Me lissa Etheridge 40 (34) Miss you like crazy - Nathalie Cole als de langste man van Azie. Lotfi was 2,35 meter lang. Hij werd 64 jaar oud en overleed aan een hart aanval. Gestolen Een guillotine uit de Franse Re volutie en een piano die ooit aan Adolf Hitler toebehoorde zijn in het weekeinde uit een pakhuis in Hamburg gestolen. De guillotine en de piano, die verzekerd waren voor een bedrag van ruim 100.000 gulden, zouden op 15 september worden geveild. De politie zei dat de dieven een heftruck hadden gebruikt om hun buit in een vrachtauto te la den. Hitler had de piano op zijn 50- ste verjaardag gekregen van de gemeente Wamsdorf. Tempel ontdekt Op een bergtop in Centraal-Tur- kije is een Romeinse tempel ont dekt die eeuwenlang onder een ijskap verborgen is gebleven. Het bouwwerk is ontdekt door een aantal klimmers die de bijna 4.000 meter hoge berg Erciyes bestegen in de provincie Kayseri. De in de rotswand uitgehouwen tempel is volgens functionarissen van een museum waarschijnlijk zo'n 2.000 jaar oud. Eerder zijn al munten gevonden in de buurt van de Er ciyes, waarop dezelfde tempel staat afgebeeld. Meer bevers Door betere bescherming van de natuur in de DDR hebben de be vers in en aan de rivier de Elbe zo veel nakomelingen dat meer exemplaren kunnen worden gele verd aan Nederland en de Bonds republiek. Dit om hun natuurlijk areaal te vergroten. Van de Oostduitse bevers zijn eerder dit jaar enkele exemplaren uitgezet in de Biesbosch, die daar goed gedijen. Het zijn de eerste bevers in Nederland sinds de soort begin deze eeuw in Neder land uitstierf. In de DDR is ook het bestand van de met uitsterven bedreigde visarend met 70 paren toegeno men tot 140 paren. Verder is ook het aantal kraanvogels en zeeade laars gestegen. In de DDR wordt op 1 september een nieuwe na tuurbeschermingswet van kracht. Reuze-baai Voor de Franse Middellandse Zeekust, ter hoogte van La Fran- qui, is een reusachtige haai gesig naleerd. Volgens de politie werd de 5 tot 6 meter lange haai zon dagmiddag in de Golf van Lyon waargenomen door een badgast die onmiddelijk de politie alar meerde. Daarop maakten politie en tal rijke toeristen in bootjes jacht op de haai. Eén vaartuig kwam daar bij met de grote vis in aanvaring. De haai dook daarop naar diep water. Volgens de politie hangt het zeldzame bezoek samen met de stormen die zaterdag over de Middellandse Zee trokken. 'Langste man' In de Iraanse hoofdstad Teheran is gisteren de acteur Mahmoud Lotfi overleden, die te boek stond Dit plaatje gemaakt in de die- rentuin van Westberlijn levert I Al de volgende vraag op: staat deze I p J aap nu op zijn voeten of hangt hij aan zijn handen? (foto anpi I ...WANT Oie RUSSISCHE ONPERZEEERS ZIJN ONTZETTEN P GAMMEL. 15 CR REPEN VOOR VREES PAT PE RUSSEN STEEPS MEER MILITAIR AANWEZIG ZULLEN ZIJN IN ONZE WATEREN, _0 GENERAAL JA, EN PAT IS HËEL VERVELENP.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16