Voorschoten schrapt enkele gatenplannen Jeugdvakantieweken gaan toch door in Voorschoten Geen akkoord over bodemonderzoek TROUWPLANNEN? VUL IN! Na protesten uit de wijk Adegeest Bezwaarschrift tegen zandwinning Muurschildering van Voorschoten verdwijnt kort na openbaring DINSDAG 8 AUGUSTUS 1989 REGIO LEIDEN Huttenbouwweek komt te vervallen en de organisatoren verwachten een geringere belangstelling Wethouder Marselis: VOORSCHOTEN - De jeugdva- kantieactiviteiten in Voorscho ten gaan toch door, maar het programma is veel beperkter dan in voorgaande jaren. Zo is de huttenbouwweek komen te vervallen. Het totale program ma beslaat twee, in plaats van drie weken. Op het laatste moment is de organi satie van de jeugdvakantieactivitei- ten geregeld. De eerste week, van maandag 21 tot en met vrijdag 25 augustus, draait er een programma in Sportfondsenbad Het Wedde. De tweede week is er een aantal evene menten in het buurthuis Bloemen- wijk/Boschgeest aan de Douw van der Kraplaan. In het zwembad wor den onder meer een brandspuit wedstrijd, een waterspeeltuin en een hindernisestafette georgani seerd. In het buurthuis staan pop penkast, bingo en een playback- show op het programma, naast en kele andere activiteiten. De vakantiebezigheden dreigden dit jaar in het water te vallen door een gebrek aan vrijwilligers en een geschikte locatie. Nu het nieuwe buurthuis Bloemen wijk/Bosch geest er staat kunnen de kinderen voor het hutten bouwen niet meer terecht op deze plek. Het terrein rond de Lindehoeve valt, na het af branden van het gebouw, eveneens af. Normaal gesproken beginnen de vrijwilligers al in februari met de voorbereidingen voor de vakantie weken. Dit jaar was dat niet het ge val. Een aantal vrijwilligers trok zich terug uit de organisatie en de gemeente liet weten geen tijd te hebben voor ondersteuning. "Bur gers moeten zelf de schouders zet ten onder de zaak", was een van de uitspraken van wethouder L.L. Marselis van welzijnszaken. Blamage Mevrouw M. van der Peet, een van de vrijwilligers die al jaren nauw bij de organistie betrokken is geweest: "Het is een blamage dat de hutten- bouwweeek niet doorgaat. De ge meente schuift alles maar af, zo van: ze krijgen geld dus ze moeten alles zelf organiseren. Het is jammer dat Marselis zelf niet als burger drie we ken meedraait. Hij heeft een paar forse schouders, laat hij die er maar onder zetten". Van der Peet draait dit jaar toch weer mee als vrijwilligster. "Ik vond het zelf erg jammer als het niet door zou gaan en wil daarom nu ook wel aan de organisatie meewerken, maar dan in beperkte mate. De ge meente heeft in principe nooit wat De huttenbouwweek is vanouds het hoogtepunt van de vakantiewe ken, maar gaat dit jaar dus niet door wegens gebrek aan ruimte. Van der Peet verwacht daarom dat het aan tal deelnemers veel lager zal zijn dan andere jaren. "Voorgaande ja ren deden ongeveer 300 kinderen mee. Maar ik schat dat er nu veel minder komen. Van die 300 kwa men er zo'n 150 af op de hutten- bouw en die blijven nu natuurlijk weg. Dat is ook wel sneu voor de ge meente, maar men heeft het kunnen weten". Ook het aantal vrijwilligers dat aan het programma meewerkt is flink gereduceerd. De organisatrice zegt dat voorgaande jaren 20 tot 25 Voorschotenaren assistentie moes ten verlenen, dit jaar denkt haar or ganisatie aan zeven vrijwilligers ge noeg te hebben. "Er zijn nu ook nog maar drie spelletjesmiddagen overgebleven", zegt Van der Peet, over het pro grammagedeelte in buurthuis Bloe- menwijk/Boschgeest. "Het is wel zielig voor de kinderen. Ze lopen hier de deur al weken plat en vragen naar de huttenbouwweek. Er gaan best veel kinderen niet op vakantie en die lopen nu maar wat op straat te lummelen". VOORSCHOTEN - Proteste rende bewoners van de Voorschotense wijk Ade geest hebben de gemeente kunnen afhouden van vier van de vijf gepresenteerde bouwplannetjes. Het vijfde 'gatenplan', op de weide naast het Lucas College, wil len B en W wél verder ont wikkelen. Ze denken aan appartementen in twee lagen met een kap en hebben inmiddels de nodige voorwaarden opgesteld, waaraan de bouw langs de Van Beethovenlaan moet vol doen. Een groep jong bejaarden heeft een oogje laten vallen op de grond en plaatselijke politici begrij pen heel goed waarom. De lap grond ligt tegenover een wijkwin kelcentrum en op enkele meters van een bushalte. Terwijl buurtbewoners niets voelden j/oor de andere plannen, leek dit vijfde plan op minder weer stand te stuiten tijdens enkele com missievergaderingen en een hoor zitting in mei. Het was altijd al de bedoeling dat de grond tussen Grieglaan en Van Beethovenlaan bebouwd zou worden. Enige ver schil is dat dat nu niet door het Lu cas College gebeurt. Bovendien is er een park aan de overkant van de Van Beethovenlaan en is het verlies van groen wat minder dramatisch dan op andere plekken in de dure wijk. Feit is wel dat hier dieren lopen en de bebouwing van het dieren- weitje in het centrum leerde dat volksmassa's op de been komen wanneer dieren dienen te wijken. Zodra er wat meer bekend is over de bebouwing, organiseert de ge meente een nieuwe hoorzitting. Adegeestzaal Plannen op de plek van de afgele gen Adegeestzaal worden in de koelkast gezet zolang onduidelijk is of de hal aan de Richard Wagner- laan blijft of gesloopt moet worden. Het antwoord op die vraag hangt sa men met de resultaten van het 'haal baarheidsonderzoek' naar een twee de sporthal. De resultaten worden dit najaar gepresenteerd, maar het is onduidelijk of ze vergezeld gaan van een concreet voorstel. De be sluitvorming zal zich, al met al, nog wel even voortslepen. In het midden van de jaren '90 herziet de gemeente het bestem mingsplan van de wijk Adegeest en als de gatenplannen dan nog leven, zullen ze in een moeite worden mee genomen. Het gaat om een grasveld tussen de Debussylaan en de Bar- toklaan, een grasveld tussen de Haydnlaan en de Brahmslaan en een strookje grond langs de Richard Wagnerlaan. Dit laatste gaatje ligt vlak tegenover de tweede locatie en niet ver van de Vrije Academie. Bij de behandeling van de gaten plannen vroeg vooral de grote CDA- fractie zich af of het nut voor de volkshuisvesting nu werkelijk zo groot is. In een tijd dat de gemeente lijke afdelingen ruimtelijke orde ning en bouwzaken met een be perkte capaciteit kampen en de handen vol hebben aan de nieuw bouwwijk Starrenburg, moeten ambtenaren niet te veel tijd verspe len aan plannetjes die veel verzet oproepen en weinig opleveren. Volgens voorzichtige schattingen bieden de drie gaten vlak bij de spoorbaan elk ruimte aan vier tot zes woningen. Ook wordt gedacht aan praktijkruimten en een peuter speelzaal. Voor de Adegeestzaal-lo- catie ontbreken schattingen, maar de grond bij het Lucas College zou groot genoeg zijn voor tien tot twaalf woningen. Het lapje grond langs de Voorschotense Van Beethovenlaan, naast het Lucas Collegewil de gemeente volbou wen. Links op de foto het schoolgebouw, rechts de achterliggende Grieglaan. (foto Henk Bouwman» LEIDERDORP - De Stichting het Zuidhollands Landschap heeft bij de Raad van State beroep aan getekend tegen een ontgron dingsvergunning voor zandwin ning in de Leiderdorpse Munni- kenpolder, naast de toekomstige stortplaats De Does. Het creëren van een nieuwe zandwinput is in strijd met het beleid van de pro vincie en niet noodzakelijk, schrijft de stichting in haar be roepschrift. Gedeputeerde Staten (GS), die de ontgrondingsvergunning op 10 juli hebben verleend, zouden de bestaande zandwinputten rondom Leiden beter moeten be nutten. Raken deze zandwinput ten 'leeg' dan moet de provincie uitwijken naar de Noordzee, al dus de stichting. De Klinkenbergerpias in Oegstgeest kan wellicht nog 150.000 kubieke meter zand ople veren en het zandwin- en recrea tieproject Vlietland, tegenover Voorschoten, is evenmin afge rond. GS hebben dit zelf toegege ven in hun antwoord op het be zwaarschrift tegen de vergun ningaanvraag voor zandwinning in de Munnikenpolder, zo schrijft de stichting. De aanleg van een zandwinput acht het Zuidhollands Landschap daarom 'niet noodzakelijk'. De provincie heeft volgens de stichting erkend dat zandwinnning uit de Noordzee goed denkbaar is. Voorlopig is de provincie echter nog bezig met een onderzoek naar de toepas singsmogelijkheden van al dan niet ontzilt zeezand. De stichting heeft al eerder een Kroonberoep ingesteld tegen het plan om van de toekomstige stort plaats De Does in Leiderdorp en de daarnaast geplande zandwin- plas in de Munnikenpolder, recre atiegebieden te maken. Die pro cedure is nog niet afgerond. De Voorschotense dorpskerk met Molenlaan, te zien op een grote muurschildering van drukkerij VAM aan de plaatselijke Rouwkooplaan. (foto's Jan Holvast» VOORSCHOTEN - Wat weinigen wisten, is door de gedeeltelijke sloop van de VAM-drukkerij dui delijk geworden: het Voorscho tense centrum is op een tientallen meters lange muurschildering vastgelegd. De schildering is zes jaar geleden gemaakt door enkele medewerkers van de drukkerij aan de Rouwkooplaan, als versie ring van de kantine. Ze deden het werk in de vrije uren en combineerden het Molen- laan-tafereeltje met een reclame achtige blik op het eigen bedrijf. Bezoekers waardeerden het werk, maar het grote publiek kreeg er pas weet van toen drie van de vier wanden van de kanti ne gesloopt werden en de schilde ring vanaf de drukke Veurseweg te zien werd. Bij het bedrijf kwa men de nodige reacties binnen en de vraag rees of de schildering be waard kan blijven. Volgens een woordvoerder is dat onmogelijk. Als op het stuk tussen het overgebleven deel de drukkerij en de Veurseweg een nieuw kantoorgedeelte is ge komen, moet het overgebleven deel mét muurschildering onher roepelijk plaatsmaken voor ma gazijnen en drukkerij. In een voorzichtige sloop gelooft hij niet. Het gaat om een flink stuk stucwerk dat al snel de neiging heeft uiteen te vallen. Het bedrijf betreurt de sloop ten zeerste en begrijpt de teleurstelling bij de makers van het werk. "Jammer maar helaas", zegt de woordvoer- Kleine buit bij inbraak in Leiderdorp LEIDERDORP - Bij een inbraak in een slagerij aan de Hoofdstraat in Leiderdorp is vanochtend zestig gulden uit de kassa gestolen. De ei genaar van de Winkel werd om streeks zes uur wakker door lawaai, afkomstig uit zijn zaak. Hij keek uit het raam en zag nog net de dief wegfietsen. De inbreker is door een ruitje kapot te slaan het pand binnen gekomen. Vernielingen in Wassenaar door groep jongeren WASSENAAR - Een groep van tien tot vijftien Wassenaarse jongeren heeft vannacht tussen kwart voor twaalf en kwart voor vijf een groot aantal centrumbewoners uit de slaap gehouden en het nodige ver nield. De jongeren begonnen hun tocht bij het Plein en waren later te vin den in de Schoolstraat, de Lang straat, de Luifelbaan, de Van Ho- gendorpstraat en de Oostdorper- weg. Ze gooiden huisvuil en glas op het wegdek, liepen óver daken van huizen, braken een geparkeerde au to open, zetten een glasbak op de weg en vernielden vuilnisbakken. Als de politie weer een melding kreeg en langskwam, wisten de van dalen van niets. Wat later sloegen ze dan op een andere plek opnieuw toe. Volgens een woordvoerder van de politie gaat het om Wassenaarse jongeren in de leeftijd van 15 tot 17 jaar. De namen van enige raddraai ers zijn bij het korps bekend en de politie zal deze personen binnen kort aan de tand voelen over de openlijke geweldpleging. Illegale zender in beslag genomen LEIDERDORP - Opnieuw heeft de politie in Leiderdorp een illegale zender in beslag genomen. De appa ratuur was ditmaal opgesteld in een liftmachinekamer van een flat aan de Bosdreef. Een monteur trof de zender vanochtend aan bij repara tiewerkzaamheden. De toegangs deur tot de machinekamer was opengebroken. Elektriciteitsdra den van de zender liepen langs de liftdeur op de zesde verdieping naar de andere liftschacht. De liftdeur stond daardoor continu open, zon der dat de lift op die verdieping hing. Wasserij Heidinga handhaaft kort geding tegen gemeente Wassenaar WASSENAAR - "Ver beneden mijn minimale verwachtingen". Met die woorden wijst de eigenaar van de Wassenaarse wasserij Heidinga, R. Tettero, het voorstel van de ge meente af om 10.000 gulden te beta len voor een extra onderzoek naar de vervulling op het Heidinga-ter- rein. Hij weigert zijn kort geding in te trekken zolang de gemeente niet met een beter bod komt. Tettero kocht in 1987 van de ge meente een lap grond naast zijn wasserij om zijn zaak uit te breiden. Hij moest binnen drie jaar gaan bouwen, maar in het koopcontract was geen bepaling opgenomen over een eventuele vervuiling van de grond. Begin dit jaar begon de bouw van een nieuwe bedrijfshal en stootten werkers na twee dagen op met creosoteerolie verontreinigde grond. Vermoed wordt dat het tot 1967 aan de Hofcampweg gevestigde houtvererdelingsbedrijf Robers restanten in de bodem heeft ge loosd. Na de vondst werd de ge meente geihformeerd, stopte de bouw en begon het touwtrekken. Heidinga wilde een onderzoeks bureau uit Woerden; de gemeente pleitte voor een onafhankelijk bu reau, maar weigerde mee te betalen. Hooguit zou Wassenaar proberen de kosten zo laag mogelijk te hou den. Gedachte hierachter is dat de gemeente iedere verantwoordelijk heid voor de verkoop afwijst. Het kwam tot een kort geding, waarin Tettero eiste dat de vervuil de grond binnen twee weken wordt vervangen. Bovendien diende de ondernemer een schadeclaim in van 472.000 gulden omdat hij door onzorgvuldig bestuur van de ge meente met een strop is komen te zitten. Zo kan hij een machine, die hem 55 arbeidsuren per week be spaart, niet in gebruik nemen. De kosten van de sanering wor den door de eigenaar geschat op 250.000 tot 400.000 gulden. De ge meente houdt het op 48.000 gulden voor het schoonmaken van zo'n 70 kubieke meter vervuilde grond. Tij dens de behandeling van het kort geding noemde rechtbankpresi dent J. Holtrop dergelijke specula ties 'voorbarig'. Eerst moest duide lijk worden hoezeer de grond ver vuild is. Hij oordeelde dat de aard van de vervuiling door gemeente én onder nemer moet worden onderzocht en presenteerde een compromis. De partijen moeten de extra kosten, bo ven het on&erzoek dat al in op dracht van de gemeente wordt ver richt, delen. Tettero had geen moei te met de oplossing, de gemeente ging drie maanden later enigzins overstag. B en W bleken bereid 50 procent te betalen van de 20.000 gul den die een extra onderzoek zou kosten. Voorwaarde is wel dat beide partijen de eigen proceskosten dra gen. Burgemeester en wethouder weigeren mee te betalen aan het sa neren van de grond. "Als we zó doorgaan moet er ie mand pijn lijden en ik denk dat dat vooral de gemeente zal zijn", zegt de ondernemer. Hij weigert die uit spraak verder toe te lichten, maar wil hem wel een beetje afzwakken. Als de gemeente met een reëel bod komt, valt met Tettero te praten. Wanneer zo'n bod uitblijft, zal de president van de rechtbank op 22 september vonnis moeten wijzen. El Als je van plan bent om te gaan trou wen, of je kent iemand die binnenkort ook de grote stap waagt, dan moet je beslist de bon hiernaast invullen, uit knippen en opsturen. Want daarmee bezorg je jezelf of degene die je opgeeft een gratis Felicitatiepakket namens het Leidsch en Alphens Dagblad. Maar ook namens een groot aantal andere, voor aanstaande nationale bedrijven. Ge presenteerd door een hostess van de Felicitatiedienst. Je ontvangt niet alleen cadeau's, maar ook een flink aantal waarde- en reduc tiebonnen, die je veel. heel veel voor deel opleveren. En dat is nooit weg met een dure trouwerij voor de deur. Vul daarom snel de bon in en stuur hem in een open enveloppe naar het FELICITAS B.V. Antwoordnummer 10812 2350 VB LEIDERDORP De bon moet tijdig, vóór de huwelijksdatum in ons bezit zijn. Hoe eerder, hoe beter! Graag ontvangen wij/zij nog vóór de huwelijksdag bezoek van de hostess van de Felicitatiedienst. ^Jaam bruid: Adres: Postc/Plaats: Telefoon: Toek.adres.Sfc. Naam bruidegom: jllhi- Adres: m Postcode: Woonplaats: Telefoon: Plaats van ondertrouw: Datum wettig huwelijk: ..'.UiSSs'..

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 11