'Ik moet gewoon wat rijpen' Haak vaak zaak van traditie Duurder in aanschaf, goedkoper in gebruik 'J:1PI=aiPJ> VISSPORT Schuurstaal voor vlakschuurmachine Draaibekbankschroef veelzijdig Hennie de Romijn doet tijdelijk stapje terug Barcelona bewijst SVV goede dienst Voor een grote groep hengelaars is een vishaakje een onderdeel uit de visuitrusting waaraan maar weinig aandacht wordt besteed. In de hen gelsportwinkel wordt vaak direct geaccepteerd wat de winkelier aan beveelt of in voorraad heeft. In het gunstigste geval werpt de hengelaar zelf even een blik op de grote voorraad minuscule zakjes die aan een draaiende standaard hangen of in vakjes liggen uitge stald. Hij kijkt even naar de vorm en het formaat en schaft zich een of meer zakjes aan. Vaak is haken kopen een zaak van traditie. Als je eenmaal verknocht bent aan een limerick-haakje omdat je daar zulke aardige successen mee hebt geboekt, is de animo om het eens met een aberdeen te proberen niet bijster groot. Ook het formaat haak is iets waar hengelaars maar weinig verande ring in aanbrengen. Ze hebben ver trouwen in een maatje 8 of 6 en zul len dan niet gauw zo'n superkleintje 14 aan de lijn zetten of een fors uit de kluiten gewassen 2-tje. Waar ve len niet bij stilstaan is dat de haak in eerste en laatste instantie bepaalt of de vis werkelijk wordt gevangen. Bij de aanslag moet de haakpunt zo scherp zijn dat hij direct diep in de vissebek doordringt en tijdens de dril moet hij zo sterk zijn dat de vis niet de kans wordt geboden te ontsnappen. Toch gaat het gaat op beide punten vaak mis. Uit een verkeerd soort zuinigheid zijn er nogal wat vissers die te lang met een haakje doorvissen. De punt verliest doorgaans nogal gauw zijn scherpte en vooral wanneer het om grote buit gaat zoals karpers, snoek baars of snoek kan slecht haken fa taal zijn. De problemen tijdens de dril kun nen tweeërlei zijn. Of de haak is te slap en buigt uit wanneer de vis een run neemt, of het is gemaakt van te hard materiaal en breekt als er plot seling flinke kracht op wordt uitge oefend. Zoals met zovele zaken in de sportvisserij geldt ook voor dit on derdeel datje vaak waar naar je geld krijgt. Laat ik eens een voorbeeld geven. Er zijn tegenwoordig karper- hakan in de handel waarvoor je 60 cent per stuk betaalt, er zijn er ech ter ook die 5 cent kosten. Het zal duidelijk zijn dat dit prijsverschil ook een aanmerkelijk kwaliteitsver schil inhoudt. DOOR BRAM VAN LEEUWEN Toch zijn hengelaars geneigd niet al te veel geld uit te geven voor ha ken. Voor een beetje goede karper- hengel leggen ze zonder blikken of blozen 500, 600 gulden neer, maar een kwartje of 30 cent voor een haak vinden ze al heel wat geld. In de wedstrijdvisserij kom je dat ook wel tegen, zij het minder fre quent. Een concourshengelaar die voor een paar duizend gulden hen gels bezit, maar op een paar dubbel tjes prijsverschil let als hij nieuwe haken koopt. De ontwikkeling op hakengebied heeft de laatste jaren niet stilge staan. De betere haken die tegen woordig te koop zijn hebben een chemisch geslepen punt. Die is veel scherper en heeft een veel grotere inhakingskans dan de traditioneel geslepen haak. Als ma teriaal voor de haak wordt op het ogenblik veel carbonstaal gebruikt. Dat paart een grote sterkte aan een geringere corrosie, eenvoudig ge zegd: de haak is oersterk en roest minder snel. Hoewel er enkele revolutionaire modellen zijn waar het de vormge ving betreft, hebben de klassieke uitvoeringen nog steeds de over hand. De limerick, de arendsklauw, de round bend, de aberdeen en de octopus om er maar eens een paar te Zonneboiler: Twee zomers uitgeruste hengelaars in de Ringvaart. Toch willen hakenproducenten sportvissers er steeds weer van overtuigen dat zij iets nieuws heb ben ontdekt. Zo wordt er veel recla me gemaakt voor de haak waarvan de haakpunt precies in het verleng de ligt van het uiteinde van de haak- steel waaraan de lijn wordt beves tigd. Bij de aanslag, zo zeggen de promotors, wordt de kracht volle dig op de haakpunt overgebracht. Een paar jaar geleden werd in ons land een uit Amerika afkomstige haak geïntroduceerd. Een haak die door zijn vreemde kronkel in de steel steeds in de zijkant van de vis sebek zou belanden. En zo zijn er nog wel een paar buitenissige mo dellen in de handel. Voor de karpervisserij geldt dat langzamerhand iedere bekende kar pervisser een naar hem genoemde haak heeft. Uit Engeland kennen we de Jack Hilton en Kevin Mad- dox-haken en in eigen land zijn on der meer de Rini Groothuis- en Henny Mattemaker-haken verkrijg baar. Goede haken komen doorgaans van een beperkt aantal gespeciali seerde fabrieken, zoals Partridge in Groot-Brittannie, Mustad in Noor wegen en Gamakatsu in Japan. Na bootsingen en inferieure haken zijn vaak afkomstig uit andere landen in het Verre Oosten. Bèhalve op de scherpte en de ste vigheid van de haak moet u ook ze ker letten op de uitvoering van het bledje of het oogje van de haak. Bij goede haken is het bledje wel dun maar niet echt scherp en is het oog volledig gesloten. Dat voorkomt dat de lijn wordt doorgesneden tijdens de dril. De haakgrootte wordt enerzijds bepaald door het aas dat wordt ge bruikt en anderzijds door de vis waarop u het heeft gemunt. Zo heeft het bij het vissen met een slap deeg- je op kleine witvis geen zin om met een grote haak te vissen. Anders oms is het om moeilijkheden vra gen bij de jacht op grote karper met een flinke aardappel een zeer klein haakje te gebruiken. Alleen al het inwerpen wordt er ernstig door be moeilijkt, terwijl het risico van uit buigen of afbreken levensgroot aan wezig is. Geisers en boilers hebben niet het eeuwige leven. Als vervanging van zo'n toestel aan de orde is, kan het 't overwegen waard zijn om eens aan een 'zonneboiler' te denken. Die vangt uit de natuurlijke zonne warmte, zelfs wanneer de zon niet lang en fel schijnt, voldoende ener gie op om de watervoorraad in de boiler op te warmen. Daarmee kan, zelfs in een land als Nederland, on geveer de helft van de energiekos ten worden bespaard. De goedkoopste manier voor de warmwatervoorziening is de gasgei- ser. Maar die geeft vaak maar een dun straaltje water. De tweede mo gelijkheid is een boiler. Die geeft heter water en een forsere water straal. En dan komen we bij de zon neboiler. Een zonneboiler (aanschaf en in stallatie) is niet goedkoop. Hij ver dient zichzelf echter vrij snel terug. Bovendien is die natuurlijke ener giebron geheel milieu-vriendelijk. Daarom heeft het ministerie van economische zaken de aanschaf van zonneboilers een heel stuk ver gemakkelijkt. De koper kan op de prijs een subsidie van 40 procent krijgen. Zo'n apparaat kan ook op een 'oombiketel' (combinatie van cv en warmwatervoorziening) worden gekoppeld. Om er alles over te weten te ko men kunt u een briefkaartje sturen naar CEA, Postbus 21421, 3001 AK Rotterdam, onder vermelding 'Zon- ne-boilers'. Dan krijgt u een com pleet informatiepakket, waarin ook de mogelijkheid om de subsidie aan te vragen wordt omschreven. HEFT WATEK m r COUGCTO*. Zo werkt een zonneboiler. (Tekening GPD) Het 'stalen schuurpapier' dat enige jaren geleden in Zweden is uitge vonden en dat in combinatie met di verse handschuurgereedschappen een plezierig alternatief vormt voor het conventionele schuurpapier, is er nu ook voor vlakschuurmachi- Sandvik, heeft er kennelijk even wat nadere research voor moeten plegen om het unieke Sandplate- systeem geschikt te maken voor vlakschuurmachines. Het 'puntjes- Wolfcraft heeft een nieuw type kleminrichting met de opmerkelijke naam 'draaibekbankschroef op de markt gebracht. Het is een veelzijdig gereed schap voor het snel en vast inklemmen van allerlei materialen, zowel vier kant, rechthoekig, rond of anderszins gevormd. Opmerkelijk is de 'kantelbare' vaste bek. Alle vier de zijden daarvan zijn bruikbaar. Voor elk materiaal kan de best bruikbare kant naar voren ge richt worden. Een is bekleed met staal, twee andere met aluminium en in de vierde is een blok rubber geperst. De bankschroef is voorzien van een voorspanner, waarmee het werk stuk in fasen wordt vastgezet, zodat heel nauwkeurig gewerkt kan worden. Ook een snelverstelling behoort tot de uitrusting en dat maakt, zoals de naam al zegt, snel inspannen (wisselen van groot naar kleine werkstuk) eveneens mogelijk. De draaibekbankschroef kan behalve op de werkbank ook op alle ma chinehouders (met een 43 mm aansluiting) of op de voetplaat van een boor machinestandaard. De prijs bedraagt f 99,-. patroon' in het oppervlak dat, uit de' hand gebruikt, uitstekend voldeed, bleek niet zo goed te voldoen bij machinaal gebruik. De nieuwe vel len Sandplate voor vlakschuurma chines hebben nu een diamantvor- mig patroon, dat zichtbaar afwijkt van de cirkeltjes die de overige Sandplate-produkten kenmerken. Sandplate is gemaakt van een heel dunne plaat gehard staal, waar in de razendscherpe schuurpuntjes via een chemisch procédé zijn uit- geëtst. Het aantal schuurpuntjes is per vierkante centimeter nauwkeu rig bepaald; de hoogte ervan is vol strekt gelijk. Dat werkt vijf maal vlotter dan schuurmaterialen op minerale basis. Bovendien kunnen de schuurpunten niet uitbreken, het 'vel' kan langs de zijkanten niet uitscheuren en het beruchte 'vollo pen' met schuurstof is tot een mini mum gereduceerd. Mocht er toch een 'koekje' ont staan, dan is dat op eenvoudige wij ze te verwijderen. Sandplate gaat dan ook zo'n honderd keer langer mee dan de conventionele schuur materialen. Het schuurstaal wordt geleverd in het formaat 115 x 230 mm, ge schikt voor vrijwel alle machines. Met een huishoudschaar kan het op de afmeting van de schuurzool wor den aangepast. Het wordt bevestigd met een klittenbandsysteem, waar voor een afzonderlijke zelfklevende rug verkrijgbaar is. Snel verwisse len van grof naar fijn schuurstaal (er zijn drie groftes) is dan ook geen probleem. En het stalen schuurpa pier zit volkomen vast op de machi nezooi, hetgeen ook het schuurre- sultaat sterk bevordert. Een pakket, compleet met zelf klevende rug, kost 22,50 kosten. KATWIJK - Hennie de Romijn van Willem II naar Excelsior. Een sportieve stap terug derhalve, van de ere- naar de eerste divisie. Gewogen en te licht bevonden door Piet de Visser, trainer van de Tilburgse club? Gedumpt bij de Rotterdamse vereniging, die al "sinds jaar en dag in de schaduw van de grote broers Feyenoord en Sparta meedraait in de marge van het betaalde voetbal? "Absoluut geen sprake van", stelt de 21-jarige Leidenaar. "Ik moet gewoon wat rijpen. Ik ben nog steeds eigendom van Willem II. De Visser wilde mij een jaar ervaring laten opdoen. Wie dus zegt dat ik het niet heb gehaald zit er goed naast". omdat ik steeds het gevoel had dat ik me moest bewijzen. Om die reden heb ik ook vorig seizoen een blessu re verzwegen. Een ontstoken pees je, tussen mijn kuit- en mijn scheen been. Totdat De Visser doorhad dat er wat aan de hand was. Toen moest ik het wel zeggen. Bij Excelsior ligt dat anders. Van Daele zei meteen toen ik hem van mijn voetzool ver telde: neem jij maar lekker een helft rust". Aftrap van het duel tussen Quick Boys en Excelsior (1-1), gisteravond in Katwijk. Zonder De Romijn, die heeft plaatsgenomen op de reserve bank, naast trainer Joop van Daele. Niet omdat hij uit vorm zou zijn, maar hij heeft last van een geïrri teerde voetzool. "Niks bijzonders. Gewoon een beetje overbelast. Dit is al de derde wedstrijd voor ons in drie dagen. En daarvoor hebben we nog een hele zware conditietraining gehad". Er is zelfs sprake van een voor keursbehandeling, bij Willem II zou hij onder dezelfde lichamelijke om standigheden hebben moeten spe len. Gesteld dat hij daar een basis plaats zou hebben gehad natuurlijk. "Bud Broeken had daar zo'n zélfde soort positie als ik nu. Als die bij voorbeeld zei dat hij een beetje last had van z'n enkel, mocht hij van De Visser gewoon even rust nemen. Ik mocht dat niet. Wilde dat ook niet WSB en Leiden delen NOORDWIJKERHOUT - WSB en Leiden sloten gisteravond hun oefenduel af met een gelijkspel: 3-3. De ploeg uit Noordwijkerhout nam in de eerste helft de leiding door een doelpunt van Paul Warmerdam. Na rust kwam Leiden op gelijke hoogte nadat Ruud Boot een penalty had benut. Theo Aanhaane (op aangeven van Robert Marijnen) en Berend van der Linden leken vervolgens WSB in veilige haven te loodsen. In het laatste kwartier zorgden Rob Bink en Mark Duindam er echter alsnog voor dat de Leidenaars met een ge lijke stand van het veld konden stappen: 3-3. RCL boekt fraaie zege LEIDERDORP - RCL heeft in zijn eerste oefenduel gisteravond een fraaie zege behaald op Alphense Boys (2-0). Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd, maar de Leider- dorpse Racing toonde zich koel- bloediger in het benutten van de kansen. Via twee doelpunten van And ré Zonneveld in het laatste kwartier werd een verdiende over winning behaald. Enorme progressie De tweede helft in Katwijk. De Ro mijn is nu wel in korte broek op het veld verschenen. Het wordt al snel duidelijk: hij heeft sinds hij bij Roodenburg vertrok, een jaar gele den, een enorme progressie doorge maakt. De Romijn is wat resoluter in zijn optreden, zijn snelheid van handelen is beduidend hoger ko men te liggen. Wanneer hij in het spel wordt betrokken, is hij onmid dellijk gevaarlijk. Is keer op keer zijn directe tegenstander, Kees Haasnoot, te vlug af. "Logisch ook. Bij Willem II trainden we zeven keer per week. Veel kaatsen, combi neren. En het voetbal in de eredivi sie hè. Je wordt daar een stuk korter gedekt. Je moet dus wel sneller spe len. Ik heb toch een wedstrijd of acht, negen in de basis gestaan. Ben zeventien keer ingevallen. Dan leer je toch". Dat hij het komend seizoen in de eerste divisie mag doorleren, ziet hij niet als een bezwaar. "Natuurlijk niet. Ik ben zelfs blij met deze over stap. De Visser kon mij geen basis plaats garanderen. Voorin wilde hij het doen met Van der Borgt en De Roode. Ik heb weliswaar een paar wedstrijden sterk gedraaid als linkshalf, maar voor die positie heeft hij Godee in gedachten. Ik wil je wat ervaring laten opdoen, zei De Visser. Hij vertelde me dat Excel sior al een half jaar belangstelling had. Ook Den Bosch was geïnteres seerd". Het werd dus uiteindelijk Excel sior. "Bij Den Bosch zou ik weer min of meer in eenzelfde situatie zijn terechtgekomen als bij Willem II. Ook daar zou ik niet zeker zijn van een basisplaats. Dat ben ik nu wel, honderd procent zeker. Dat BETAALD VOETBAL Weel, Beuk, Wouden, Knippenberg. KAT WIJK: Quick Boys (1e klasse zaterdag) Excelsior 1-1 (0-1). Excelsior: Van Buren, Quick Boys: Dijk huizen. Velsen: Telstar - FC Magdenburg 0-0. AL MELO: Heracles - FC Twente 1 -5 (0-1Pattinama 0-1, Roelofson 0-2, Nijenhuis 0-3, Velten 1-3, El- zinga 1-4, Gaasbeek 1-5 GRONINGEN: FC Gro ningen - Trabzonspor 1-1 (0-0). Hamdi, Veenhof. Heerenveen - Veendam 2-2 (0-0). Doelpunten Heerenveen: Angel, Groen. Veendam: Brouwer, Wiebing. Eindstand: FC Groningen 2-3 (5-2), terdag) - Emmen 0-5 (0-2). Koopal, Kroezen, I). EIJSDEN: den (2e klas', zon) VVV 0-2 (Ó-I). Vincent, De- lahaye. WEERT: Wilhemina'08 (hoofdklasse) - NEC 1-6 (1-2). Vroomans 3, Lok. Van Wanrooy. Radstaat. SCHkJNDEL: Avanti (2e klas. zon) - Roda JC 2-6 (1-4). Doelpunten Roda JC: Van Loen 2. Van der Waart, FrSser, Verhagen. Hof man. Doelpunten Avanti: Trost (e.d.), Russens. KATWUK, Zee en Duin MEB: M. Krans - R. van Gent 6-2, 6-1. E. Gerlh - O. Wempe 6-2, 6-1, H. van der Capellen - B. Jan sen 5-7,7-5,5-6 opgegeven; E. Bakker - M. Visser 7-5 6-0, O. Guinau - P. Nagtegeller 7-5, 6-2, K. Heemskerk - M. Kallenberg 6-1,6-3. VEB: N. van Lint - A. Haverkotte 6-0, 6-4, P. Acquoy -1. van Seeters 7-5,6-1M. Guyt - N. van der Voort 6-3,6- 4 MDB: Huss/Damen - Nagtegeller/Guinau 6-4, 6-1. VDB: Van der Haak/Meltz - Goedhart/Velzei 7-5,5-7,7-5. GDB: Padt/Damen - Acquoy/Hebbel- man 6-2, 6-1, Van Riet/van der Zee - Moerman- /Van Setters 6-4,7-5MEC: J. Draulans - K. Hui- zinga 6-1,6-2, E. Langelaan - J. P. Hartwijk 6-2,2- 6.7-6, J. Jansen - H. Olivier 6-0,6-0, J. A. Bakker - A. Paoloni 6-0, 6-1, R. van der Linden - J. Ma- nuputty 2-6,6-16-3. VEC: A. Rammers - G. Kroe- se 7-5, 6-0, K. Dirkse - C. Witteman 6-3, 6-2. J. Paauw - P. Guyt 6-3,6-1. MDC: Van Maaren/Van Dam - Heemskerk/Olivier 6-0, 4-6, 6-4, Van der Linde/Smit - Aartman/Broekhof 6-3, 6-2, Bouw- /Lugthart - De Jong/Van der Jagt 6-4, 6-2, GDC: Jagerman/Ohvier - Bierling/De Hilster 7-5,5-7,6-6 (vervolg zaterdag). NK SON Vrouwen enkel, ga - Moos 6-0,6-3; Van den Berg - Wilmink 6-3, 4- 6, 7-5; Vis Schilder 6-4,6-1Jagerman - Ter Riet 6-1, 6-3. Mannen enkel, kwartfinales: Koever mans - Davids 6-4,6-2,0-6,6-2; Haarhuis - Eltingh 6-2, 5-7, 6-4, 6-4 Mannen dubbel, kwart-fina les: Van Boeckel/Davids - Noteboom/Troost 6-3, 6-2; Bogtstra/Haarhuis - Heethuis/Lieuwes 6-4, 7- 6; Vrouwen dubbel, kwartfinales: Bakkum/Ja- german - Moos/Warringa 6-0, 4-6, 6-3; Bollegral- /Vis - Grubben/Vandierendonck 6-3, 7-6; Ge mengd dubbel, kwartfinales: Bollegraf/Oosting - M. Rooimans/Noteboom 6-4. 6-2; Schilder/Veke- mans - Wegink/Van Gelderen 6-4,6-3; Schultz/Bit- ter - Witvoet/Bogtstra 6-4. 7-6; Bakkum/Haarhuis - Vis/Bruin 6-4, 6-2. STRATTON MOUNTAIN Kwartfinale: Wheaton (VSt) Agassi (VSt/1) 1-6, 7-6 (7-3), 6-1. KITZBUHEL Derde ronde: Emtlio Sanchez (Spa, 3) Aguilera (Spa) 6-4,6-2, Prpic (Joe) - Perez-Roldan (Arg, 4) 6-4, 4-6, 6-3, Strelba (Tsj, 16) Saceanu (BRD) 6- 3,6-1Bruguera (Spa, 5) - Azar (Arg) 6-4,6-1Jai- te (Arg, 7) - Korda (Tsj) 6-4, 6-3, Javier Sanchez (Spa, 10) Bahrami (Ira) 6-4,7-6, Vajda (Tsj) - Ne- mecek (Tsj) 6-2, 6-2, Clavet (Spa) - Buchmayr 3-2,6-2. (Spa) 1/2 -1/2, Psachis (Sov) - Mohr (BRD) 1 - 0, Kuijf (Ned) Bagirov (Sov)) 0-1, Hansen (Den) - Blatny (Tsj) 1/2 -1/2, Van der Sterren (Ned) - Van Wely (Ned) 0-1, Nijboer (Ned) - Douven (Ned) afg, Mednis (VSt) - Crisan (Roe) 1 - 0, Vanheste (Ned) - Garcia (Spa) 1/2 - 1/2, Cifuentes (Chi) - Peelen (Ned) afg, Ree (Ned) - Visser (Ned) 0-1. Stand: 1Gelfand 4 punten, 2. Asmaiparasjvili, Fi- negold,- Polgar 3,5. Bagirov, Hulak, Psakjis, Rodri guez, lllescas, Van Wely 21/2,11. Sosonko, Han sen, Blatny. Mednis 2, 15. Nijboer 11/2+1,16. Mohr, Van der Sterren, Kuijf, Garcia. Visser. Van- SPORTAGENDA EERSTE KLASSE (degradatie): Terrasvogels- Knuppelaar. Braves-Wassenaar, Zuidvogels- Bloemendaal, Tigers-Petrels, Giants-Euro Stars, Robur-Alphians, zondag: Euro Stars-Terrasvo- gels, Bloémendaal-Braves, Knuppelaar-Zuidvo- gels, Petrels-Robur, Giants-Tigers, Alphians-Was- Pirates-Onze Gezellen AMSTERDAM Vijfde ronde: Kortsjnoi (Zwi) Beljavski (Sov) 1/2 1/2, Speelman (GBr) Piket (Ned) afgebroken; Van der Wiel (Ned) Gulko (VSt) 1/2 -1/2 Stand: 1Beljavski 3 1/2 punten, 2. Kortsjnoi 3,3. Gulko 2 1/2,4. Speelman 2 15 Van der Wiel 2,6. Piket 1 Grootmeestergroep, vierde ronde: Gelfand (Sov) - Polgar (Hon) 1 - 0, Asmaiparasjvili (Sov) - Hulak (Joe) 1/2-1/2, Finegold (VSt) - Sosonko (Ned) 1 - 0. Rodriguez (Cub) - lllescas Cordoba 5 aug: Lek IJsselroute (Alphen aan den Rijn, De Bijlen, Westkanaalweg). 6 aug: Kennemertoer (Lisse clubhuis, Ter Specke). 6 aug: Plassen-sterrit (Swift, Leiden). 7 aug: Avandsterrit (Swift) 9 aug: Bomenrit (Boskoop, Praathuis Snijdel- wijklaan). hebben ze me verzekerd. Volgend celsior. "Wie was dat, die linksbui- jaar onderhandel ik gewoon weer ten die bij jullie inviel?". Buys: "De met Willem II over verlenging van Romijn. Da's een hele goeie. Daar mijn contract". kunnen we nog een hoop plezier Na afloop van de wedstrijd, aan beleven". Scheidsrechter Jan van Hall is even in gesprek met Steef Buys van Ex- HERMAN JOUSTRA KATWIJK - Het was een gelijkopgaand duel tussen Quick Boys en Excelsior, gisteravond op Nieuw Zuid (1-1). Middenvelder Leo van Bu ren zette de Rotterdammers na een fraaie solo in de eerste helft op voor sprong. Op dat moment verdiend omdat het veldspel van Excelsior wat beter was verzorgd. Hoewel zeker niet groots spelend kwam Quick Boys na rust weer op gelijke hoogte. Marco Dijkhuizen scoorde na fraai voorbereidend werk van Floor van Duyn: 1-1. Reserve-doelman Dirk Varkevisser hield de Katwijkers daarna overeind door fraaie reddingen op schoten van Hen nie de Romijn en Leo van Buren. Vlak voor tijd kreeg Dijkhuizen nog een vrije schietkans. Hij knalde echter hoog over. Een opvallende rol was in de eerste helft weggelegd voor Theo van Rijn. Trainer Melbi Raboen van Quick Boys had hem een plaats als laatste man toebedacht. Van Rijn deed dat niet onverdienstelijk. Het experiment duurde overigens maar 45 minuten. Na rust stond hij weer op zijn vertrouwde stek: in de spits. SCHIEDAM (GPD) - Barcelona heeft SVV gisteravond in meer dan één opzicht een uitstekende dienst bewezen. De Spanjaarden bezorg den de eerste divisieclub niet alleen een aantrekkelijke recette van on geveer 80.000 gulden door bijna 8500 belangstellenden naar Harga te trékken, maar brachten de hoog gespannen Schiedamse verwach tingen meteen tot normale propor- Oefenwedstrijden REGIO Een aantal amateurclubs uit de regio in de eerste klasse zater dag werkt morgen weer een oefen wedstrijd af. In Rijnsburg treedt Rijnsburgse Boys aan tegen Haar lem. Een paar kilometer verder bindt Quick Boys de strijd aan met de profs van Telstar. Dorpsgenoot Katwijk neemt het op tegen Kenne- merland, terwijl Noordwijk AFC ontmoet. Nieuwkomer Lisse speelt uit bij SSS in Klaaswaal. RCL (derde klasse) speelt thuis tegen Haastrecht. Ter Leede ten slotte, uitkomend in de vierde klas se speelt uit bij SV'35. ties terug. Bovendien legden de Ca talanen op meedogenloze wijze de zwakke plekken in de ploeg van Dick Advocaat bloot. Ondanks de 5-0 zege van Barcelo na, dat met Ronald Koeman aantrad en dat een gage van 25.000 gulden had bedongen, was het geen eenzij dige en vervelende wedstrijd. SVV liet bij vlagen voortreffelijk aan- valsspel zien en creeerde vooral in de tweede helft zoveel kansen, dat Dick Advocaat na afloop conclu deerde dat zijn ploeg minstens tweemaal had moeten scoren. Dat het miljoenenteam van Bar celona over het geheel genomen een paar maten te groot was voor SW zal niemand van de aanwezigen hebben verrast. Het was wel pijnlijk te constateren dat een enkele SW'er op dit niveau totaal niet mee kon. Dat gold in de eerste plaats voor Peter van Velzen, die werke lijk niets in te brengen had tegen de Braziliaan Aloisio. "Maar die be hoort dan ook tot de beste mandek kers van de wereld", voerde Dick Advocaat onmiddellijk als excuus aan. "Peter is voor de eerste divisie een uitstekende spits en daarom heb ik hem de hele wedstrijd laten staan. Sommige jongens hebben vanavond vaak voor niks moeten lo pen, maar daar leren ze van". In de achterhoede, die naar de mening van Advocaat te slap op trad, was het Frank Roosa die door de mand viel. De ex-Feyenoorder is een 'gemaakte' back. Al na dertig seconden beoordeelde hij een lange pass van Ronald Koeman naar de linkervleugel volkomen verkeerd. Dat zou een echte verdediger nooit zijn overkomen. Hij liep onder de bal door, waardoor Beguiristain tot de achterlijn kon doordringen en de Deen Michael Laudrup in staat kon stellen om de score te openen. Koeman, die zich in de eerste helft in een vrije rol op het midden veld naar hartelust kon uitleven, schoot Barcelona na 26 minuten uit een vrije schop naar 2-0, maar bij de ze treffer ging doelman Carlo l'Ami lang niet vrijuit. De achterstand be gon voor SVV bedenkelijke afme tingen aan te nemen, toen Beguiris tain kort voor rust 3-0 scoorde, na een zwakke tackle van Van der Net op Laudrup.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16