80@l§80§ Spiegelend bootje houdt Wassenaarse wethouder bezig Overname-kandidaat Hotel Wassenaar stelt ultimatum om Bezwaarschrift tegen kappen bomen langs doorgaande route Zoeterwoude krijgt opnieuw asielzoekers JUJNSBURGS JBLO EMENCORSO U komt toch ook even kijken!! VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1989 REGIO LEIOEN PAGINA 13 Nederlandse les Mensen van buitenlandse afkomst kun nen in Voorschoten Nederlandse les krij gen. De gratis lessen worden 's maan dagsavonds gegeven in het buurthuis Vlietwijk aan het Professor Eykmanhof. Docente is mevrouw Leendertse—Kar man. Inlichtingen zijn verkrijgbaar onder nummer 01718 - 23694. Groenexpositie In de hal van het gemeentehuis in Voor schoten is tot 26 augustus een groenex positie ingericht die een inzicht geeft in het gemeentelijke en particuliere groen in Voorschoten. Er zijn presentaties van de gemeentelijke afdeling beplantingen, de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde, de stichting Leefbaar Voorschoten en de Volkstuindersvereniging Voorschoten Verder kunnen bezoekers tuinontwerpen bekijken van een plaatselijk groenbedrijf. een kweker in vaste planten en een tuin centrum De expositie is tijdens kantoor uren te bezichtigen. Wielrijden Zoeterwoudenaren kunnen zich tot 21 augustus opgeven voor de traditionele wielerkampioenschappen op 25-27 au gustus. De tijdrit over 11,5 kilometer be gint vrijdagavond om zeven uur. de sprint over 300 meter gaat zondag om half tien van start en het criterium over 60 kilome ter begint drie-en-eenhalf uur later. Deel nemers moeten een medewerker mee nemen en kunnen inschrijven voor alle ritten of enkele ritten. Inschrijven bij H van de Maat (01711- 2112) of J van Rijn (071 -411613). Kunstmarkt Op het pleintje bij de Warmondse Pomp wordt zaterdag wederom een zomer- kunstmarkt gehouden van elf tot vier uur. Verschillende kunstenaars demonstre ren hoe zij potten bakken, sieraden sme den en portretten tekenen. Er worden ook kunstwerken verkocht en geïnteres seerden kunnen de markt met hun waren aanvullen. Promenadeconcert De cantor-organist van de Wassenaarse Kievietkerk verzorgt zondag tussen vier uur en half vijf het tweede promenade concert in de Wassenaarse Dorpskerk achter Het Plein. 15 juli was het eerste promenadeconcert, 9 september sluit Gerrit Wielenga de reeks af. In de zomer maanden is de kerk iedere zaterdag open voor het publiek. B en "W nemen 22 augustus een beslissing over definitieve plaats kunstwerk in raadhuis De Paauw WASSENAAR - De plaatsing van een klein, spiegelend bootje van kunstenares Anja Maas heeft een Wassenaarse wethouder, de di recteur welzijn en een bode gis termiddag anderhalf uur bezigge houden. Uiteindelijk kwam het tot een moeizaam maar vriende lijk compromis. Het kunstwerk krijgt tot 22 augustus een tijdelij ke plek in raadhuis De Paauw. Op die dag hakken B en W in hun ver gadering knopen door. De kunstenaars dachten een waterdichte afspraak met wet houder Greep op zak te hebben en vroegen de bode om half drie de plaats te wijzen waar het bootje kon liggen. De bode wist van niets en schakelde de tweede loco-burgemeester Wensveen in, die collega Greep vervangt. Wensveen wist van niets en krab de zich, voor de lenzen van de fo tograaf, eens goed achter de oren. Hij begreep dat de dames het werk in veiligheid wilden bren gen nadat het in de vijver door kwajongens was kapotgeschoten en tot zinken gebracht. Maar wat moest hij? De expositieruimte in het raadhuis hing vol met werk van Theo den Boon, de rest van het college was op vakantie en de expositie waar het bootje deel van uitmaakte werd buiten en niet binnen het raadhuis gehouden. Achter gesloten deuren praatte hij met één van de leidsters van het collectief, de Leidse kunste nares Fredy Wolf-Wubben. In dat gesprek kwamen de twee "niet helemaal tot elkaar", zoals de Leidse dat noemt. "We hebben dingen uitgesproken, maar de plek was het grootste struikel blok. Wij voelden er weinig voor om het bootje in een donkere gang neer te zetten". Bemelmans, directeur welzijn,, moest uitkomst brengen. De man spoedde zich van het gemeente- kantoor naar het raadhuis en ging in conclaaf met Wensveen, Wolf en Maas. Conclusie: Wensveen kan onmogelijk in zijn eentje een Blije gezichten: het bootje krijgt een tijdelijk plekje in de spiegelzaal. Anja Maas en wethouder Wensveen installeren het zorgvuldig. (foto's het ideale decor voor trouwfoto's. De bode zag bezwaren. Wanneer de boot op de grond zou worden afgemeerd, konden trouwgasten daar gemakkelijk op trappen. En dan moest Maas weer opnieuw beginnen. Tafeltjes werden uitge probeerd, maar de kunstenaars gruwden van kunstmatige oplos singen. Mensen moesten "niet zo moeilijk" doen; de boot diende aan de grond te blijven. Uiteinde lijk werd een geschikt stukje mar mer gevonden, niet ver van een beeld uit de antieke oudheid. Alle partijen waren tevreden, al zien de kunstenaars een nadeel: de zaal is normaliter afgesloten. Alleen bij huwelijken, raads- en commissievergaderingen gaan de immense deuren open. Hun bootje was een huwelijksbootje geworden en ze meldden Wens veen dat het na 22 augustus beter kan afmeren in de hal voor het lo ket van de bode, recht voor de ex positieruimte. Daar kan iedereen het zien en kunnen kunstenaars met foto's duidelijk maken hoe de vernielde werken van Thijs Ver aart/Jeroen Westen, Anja Maas en Els de Groot er uitzagen. De twee mannen hadden een immense baal stro rond enkele grote bomen van landgoed De Paauw gedrapeerd. Maas maakte van spiegelglas een hemelpoort op de bodem van het rosarium en De Groot had een tempel opge richt op een heuveltje. Mensen die in de tempel stonden, zagen een put met een grote foto van Medusa, beschermd door sterk glas. Het glas van de hemelpoort en Medusa's foto werd alras ver splinterd en alleen het tempeltje staat er nog. De strobalen van Veraart en Westen vielen opval lend snel uiteen en de constructie is moedwillig geknakt. Worden deze drie werken niet hersteld, vier andere werken wer den gisteren grondig onder han den genomen door de benadeelde kunstenaars. Ook Wolf-Wubben liep met een baaltje gips rond haar Griekse zuilen en vertelde trots dat ze geen andere collectie ven kent die zelf hun vernielde kunst herstellen. Zij schat de kos ten van herstel op 6.000 gulden en weet dat de verzekeringsmaat schappij niet alles zal vergoeden. Kunstenares Anja Maas (r) en Fredy Wolf-Wubben (tweede van links) verrassen de Wassenaarse wethouder Wensveen met hun bootje. In de expositieruimte krabt hij zich eens goed achter de oren. definitieve beslissing nemen. Het kunstwerk moet een tijdelijke plek krijgen. Al snel zetten de partijen koers naar de spiegelzaal. Het is de chi que entree naar de raadszaal en Wamionds Groen wil onafhankelijk onderzoek WARMOND - Het actiecomité Warmonds Groen heeft een be zwaarschrift ingediend bij de gemeente. Hiermee wil het co- Burgerlijke Stand VOORSCHOTEN - Geboren: Giovanni z.v. A. Simonis en J.W.M. Boerkamp. Kelly M. d.v. J.Th.B. Barreveld en O.l. Brussee, Jordy z.v. M.C. Werner en N.M. Eijs, Edwin D. z.v. N. van Ruiven en Th.A. Tol. Lee-Anne D., dv. A. Meijer en A.G. Dunn; Man- dy, dv. P. Kelder en C.G.Th, van der Meij; Ramon C., zv. G.J. Pater en M.A. van Rooyen; Arif A.H., zv. A. Munaf en S. Malik; Howard J., zv. H.J. Wegner en H.E. Zanoni; Tristan D., zv. A.R. Wolters en A.L. Laansrna; Maarten L., zv. C.L. Seijn en M.P. Buis; Eelco Ch., zv. C.L. Seijn en M.P. Buis; Stefan W., zv. W.L. Kuijt en E.A.P. Pieterse; Ralph G.H., zv. R.D.A. Verha gen en M.J.M. van Tuijn; Niels, zv. J.A.A. van der Krogt en J.G. Kant; Dirk. zv. D. Mechelse en B.C.E. Dorenbos. Ondertrouwd: A.M. Stikkelorum en A.E. van Straalen; J.M. van Ispelen en Z.S. van Steen bergen. R.J.A. Roodakker met S. Jous- N.J. van Lierop met M.S.E.C. Ponsie. M. Sijlmans en W.C.E.J. Swart Ranshuysen; P.A.J. Peeters en C.Y.C.M. Lam- bregts; Th. Trouerbach en J.P. Kraan; O.M. Heufke Kantelaar en C.Th.M. Disseldorp. Gehuwd: W.J. Bennign en W.D. Heese. W.J.M.M. van Dam mét P.H.J. Lock. R. Crezee en E.J.M. Ostermann; S. van der Luit en A.E.P.J. de Bruyn; C. Heeren en C. Noordervliet. E.J.A. Plasschaert met I.W.M. Niersman, H. Deckers met J.J. van Bommel, R A. Delfos met Y.L.L.A.M. Roy. A.H. Hoogstraten w.v. van Wijlen, oud 82 jaar. E. Berkenbosch w.v. van Buren, oud 80 jaar. N. van Bemmel e.v. van Mourik. oud 89 jaar. Ch. M. Duivenvoorde w.v. van der Meer. oud 64 jaar. D. Tazelaar w.v. Zoutewel- le. oud 89 jaar. H.A.G. van Bemmel, oud 81 jaar; L.F. Coertse, oud 58 jaar; M. Mourik, oud 83 jaar; I.E. van der Pijl wv Witteman, oud 79 jaar; H.J. Hermans, oud 71 jaar. mité het raadsbesluit over de herverharding en de aanpassin gen van de doorgaande route te rugdraaien. De raad besloot 6 juli om de beuken langs de He renweg, ter hoogte van het Bos van Krantz, te sparen. De rest van het asfalteringplan zal ech ter gewoon doorgang vinden. Zo'n veertig bomen langs de route worden gekapt en gedeel telijk vervangen. De actiegroep heeft er moeite mee dat de asfaltering van de doorgaan de route volgens de oorspronkelijke plannen wordt uitgevoerd. Aan de vastgestelde wegbreedte en de keu ze voor asfalt, wil Warmond niet tor nen. Voordat de gemeente definitief voor een bepaald type wegdek 'kiest, zou een onafhankelijk bureau moeten onderzoeken welke invloed de wegbedekking heeft op de bo men, vindt het comité. De actiegroep wil verder dat het college van burgemeester en wet houders zich iets aantrekt van het advies van dat bureau en een be plantingsplan voor de hele laan op stelt. "We willen eigenlijk ook dat er geld apart wordt gezet om de aanleg en het beheer van het openbaar groen in de gemeente te bevorde ren", aldus de voorzitter van War monds Groen, F.H. -Bonjer. Hij hoopt dat de onafhankelijke onder zoekers zo snel mogelijk aan de slag kunnen. Steunbetuigingen De Warmonder heeft nog steeds moeite met de gang van zaken rond het raadsbesluit: "We vinden dat er zonder duidelijke plaatsing in de bladen, zonder duidelijke titel over dit belangrijke element in de be sluitvorming is besloten". Het actie comité heeft inmiddels al 200 steun betuigingen gehad van verontruste Warmongers. Bonjer is verheugd over het grote aantal reacties. "We hadden er wat minder verwacht". Het indienen van het bezwaar schrift betekent overigens niet dat het actiecomité het overleg met B en W uit de weg zal gaan. "We zitten vast aan een bepaalde termijn waar binnen we het bezwaarschrift moe ten indienen. Maar ondertussen wil len we graag overleg voeren met het college", besluit Bonjer. 'Appartementseigenaars hebben tot eind december de tijd' WASSENAAR - De luxe AMS- hotelgroep nv heeft een aantal appartementseigenaars van Ho tel Wassenaar aan de Katwijk- seweg voor het blok gezet. Wan neer de dames en heren niet voor het eind van het jaar ak koord gaan met het aanbod van AMS, ziet de keten af van een overname. "Aan onze beschei den rek is dan, na drie jaar on derhandelen, een eind geko men", zegt AMS-woordvoerder Van Essen. Ondanks dit ultimatum is de zegs man van de enige overname-kandi daat "gematigd optimistisch" en heeft hij het gevoel dat er "schot in komt". Volgens Van Essen duren de onderhandelingen zo lang omdat er veel juridische valkuilen en voet klemmen zijn en zijn bedrijf met veel verschillende partijen te ma ken heeft. Er zijn hypothecaire en niet-hy- pothecaire schuldeisers en 34 ap partementseigenaars. Deze eige naars bezitten kamers en bijbeho rende stukjes hotel en mogen enke le weken per jaar van hun apparte ment genieten. De rest van het jaar dienen ze de kamer in de verhuur te doen. Bovendien is er de curator die het faillissement van de projectont wikkelaar Hagee bv afwikkelt, E.J. van der Wilk. Het bedrijf, dat oktober vorig jaar failliet ging, bezit tien appartemen ten, de kelder en de zeer belangrijke parterre met bars, het restaurant, zalen en andere publiekstrekkers. Omdat geen van de partijen het ho tel wilde verlizen in een surseillance of faillissement, richtten eigenaars en Hagee een exploitatie bv op vóórdat de surseillance over de pro jectontwikkelaar werd uitgespro ken - op 11 juni 1986. Deze Hotel Wassenaar bv moest de naam zuive ren en de 'tent' draaiende houden. Gezin uit Somalië volgende maand verwacht Rendement Een deel van de eigenaars bleek al ras bereid het appartementsrecht te verruilen voor geld en/of AMS-aan- delen, aangezien de rendementen mijlenver verwijderd waren van de tien tot twaalf procent die bij de koop werd gegarandeerd. Een an der deel heeft nog steeds niet toege hapt en Van Essen weigert aan te geven hoe groot dit deel is, laat staan welk aanbod hij heeft gedaan. Hij houdt het er op dat zijn nv "al ve le keren een definitief aanbod heeft gedaan". Door de vele verwikkelin gen is er volgens Van Essen "geen sprake meer van een schema". Eerder dit jaar liet AMS weten al le 21 personeelsleden over te willen nemen. Na de overname bekijkt de keten, samen met het management en de gemeente, of het vier jaar ou de hotel moet en kan worden aange past. ZOETERWOUDE - Zoeterwou de verwacht begin volgende maand opnieuw asielzoekers. Dit keer betreft het een gezin uit Somalië met drie kinderen, een nichtje en een neefje. Thans verblijven de Somaliërs in een opvanghuis in Gelderland. Vo rig jaar huisvestte de gemeente drie vluchtelingen uit Iran en Afghanistan in Zoeterwoude- dorp. Het gezin uit Somalië komt in Zoeterwoude-Rijndijk te wonen. Met de huisvesting van het gezin volgt de gemeente Zoeterwoude een voorstel van CDA-raadslid Roessen. Deze politicus pleitte er vorig jaar voor dat de gemeente Zoeterwoude in de periode '88-'92 elk jaar een woning voor asielzoe kers beschikbaar stelt. Voor het behangen, witten en ver ven van het huis zorgt de gemeente. De inrichting wordt geregeld door de begeleidingsgroep voor asielzoe kers, die spontaan is ontstaan. Het huis kan geheel worden inge richt met spullen die door Zoeter woudenaren beschikbaar zijn ge steld. Een televisie ontbreekt nog, evenals een wasmachine en een gei ser. De woordvoerder van de bege leidingsgroep Rijndijk. H. Rijke- lijkshuizen, hoopt nog altijd dat de ze apparaten alsnog worden ge schonken. Anders bestaat wellicht de mogelijkheid het een en ander te gen gereduceerde prijzen te kopen. De gemeente heeft een klein be drag ter beschikking gesteld. Mis schien dat niet alles hoeft te worden uitgegeven en er "extra dingen" kunnen worden gedaan voor de vluchtelingen. Begeleiding afwachten of hun aanvraag voor asiel wordt ingewilligd. Gebeurt dat niet, dan worden zij ons land uitge zet. Krijgen ze wel asiel dan mogen ze zich overal in Nederland vesti gen. De woonruimte in Zoeterwou de komt dan weer ter beschikking van nieuwe asielzoekers. De behandeling van een asielaan vraag kan lange tijd duren. De huisarts, A.J. Poot. heeft zijn medewerking toegezegd, evenals de directeur van de Bernardus- school, J. de Vette. Een vaste kern van begeleiders hoopt de mensen wegwijs te maken in het Zoeter- woudse winkelbestand en de wir war van instanties. Rijkelijkhuizen zinspeelt op de mogelijkheid om de asielzoekers te laten deelnemen aan een cursus Nederlands voor buiten landers. Het verblijf van de Somaliérs is overigens tijdelijk. Zij moeten hier Wedstrijdbad van Sterrenbad Wassenaar week buiten bedrijf WASSENAAR - Het wedstrijd- bad van het Wassenaarse Ster renbad is van zaterdag 12 tot 19 augustus buiten gebruik. De be weegbare vloer in het ondiepe gedeelte is toe aan zijn tweejaar lijkse inspectie- en onderhouds beurt. De vloef heeft een oppen-lak te van 9 bij 15 meter en is in feite een enorme lift. Omdat de wet telijke voorschriften voor liften een tweejaarlijkse inspectie voorschijven van het hef- en ge leidingsgedeelte, moeten de monteurs aan de slag aan de Zanderijlaan. Daarvoor is het noodzakelijk dat al het water uit het bassin wordt gepompt. Hoewel de monteurs slechts een of twee dagen werk hebben, beslaat de operatie een week. Het leegpompen en vullen van het bassin dient namelijk gelei delijk te gebeuren. In de norma le situatie zorgt de 800 kubieke meter water uit het bassin voor een constante druk op de funde ring van het zwembad. Wanneer die druk plotseling sterk zou toe- of afnemen, ontstaat het ri sico dat de bassinkuip scheurt door zetting van de fundering. Om bezoekers van snijwond- jes te vrijwaren, worden alle te gels in het bassin gecontroleerd op scherpe beschadigingen. Ook wordt bekeken of het voeg werk nog in orde is. Tijdens de werkzaamheden aan het wed strijdbad, blijven het recreatie- bad en het verwarmde buiten bad gewoon open. Morgen trekt het jaarlijkse bloemencorso weer door de streek. Ook wij zijn van de partij en we hebben heel wat bosjes bloemen weg te geven. Lj

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13