Alphen dicht gat van 7 ton Route bloemencorso Bewoners maken zelf sloten schoon FLEURIG KINDERCORSO Nieuw onderzoek naar woonwensen bewoners Tranendal in Katwijk Sassenheimer zwaar gewond JONGE OOIEVAARS OVERLEVEN Lisse: geen bezwaar tegen bouwplan Maiiënburcht PAGINA 12 REGIO VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1989 ALPHEI^ AAN DEN RIJN - Om een gat van bijna 700.000 gulden op de begro ting voor 1990 te dichten, wil de gemeente Alphen onder meer het geld terugvorderen dat de Sociale Werkvoorzie ning Alphen (SWA) afgelo penjaar teveel heeft uitgege ven. Deze instelling heeft haar budget met ongeveer een ton overschreden. Een groot deel van het tekort, zo'n 180.000 gulden, wil de gemeente vereffenen met een verhoging van het riool recht (5 procent) en het be- grafenisrecht (10 procent). Die laatste tariefsverhogingen zijn al eerder afgesproken bij het vast stellen van de voorjaarsnota. Het is volgens wethouder v&n financiën K. Mollema (CDA) de laatste keer dat het rioolrecht wordt verhoogd, omdat het tarief zo goed als kosten dekkend wordt. Verder wil de ge meente geld besparen door de maandelijks huis aan huis bezorgde Agenda niet meer te laten verschij nen. Alle informatie over gemeente lijke diensten en cultuur worden dan met ingang van 1 oktober opge nomen in het weekblad Zuid-Hol land Post. Het voordeel hiervan is dat de agenda aktueler wordt. Deze maatregel levert zo'n 30.000 gulden op. Het college van B en W wil met deze wijzigingsvoorstellingen de begroting voor het volgend jaar sluitend maken. Het tekort is dit jaar veel kleiner dan vorig jaar, toen de gemeente een gat moest dichten van 1,4 miljoen. Uit de 'primitieve' begroting blijkt dat de politie een meevaller heeft van 130.000 gulden. Mollema: "We hadden met de politie afge sproken dat ze haar budget met 80.000 gulden mocht overschrijden. Dat is niet gebeurd. Door niet alle ontstane vacatures op te vullen, heeft de politie zelfs 50.000 gulden bespaard. Hierdoor krijgt de politie van ons nog 130.000 gulden, die we in het tekort hebben opgenomen". Mollema memoreert nog de ande re voorstellen die zijn gedaan bij de behandeling van de voorjaarsnota om het gat in de begroting te dich ten. "Toen hebben we onder meer besloten niet meer al het vertrek kend gemeentepersoneel te vervan gen dat bijvoorbeeld met de vut gaat. Deze maatregel levert een be- Bloedbank Alphen weg uit Rijnoord ALPHEN AAN DEN RIJN - De de pendance van de Stichting Rode kruis Bloedbank in Alphen ver huist eind augustus van het zieken huis Rijnoord naar het Rode Kruis- gebouw aan de Dillenburg. Na de verhuizing worden de bloedafna- mes in Alphen voortaan geconcen treerd op één ochtend in de week, donderdagmorgen. Dit gebeurt omdat door het ver spreid afnemen van het bloed gedu rende de week niet alle bestandde len van het bloed optimaal kunnen worden benut. Met name bestand delen die uit vers bloed moeten worden bereid, zoals bloedplaatjes en stollingsfactoren, gaan verloren als ze niet meteen worden bewerkt. En aan met name deze bestandde len bestaat een groot tekort. In Alphen staan jaarlijks onge veer 2000 donoren hun bloed af. Door de afnames te laten plaatsheb ben op één ochtend in de week kan het bloed direct naar de Bloedbank in Leiden wordengebracht voor verdere bewerking. Als daar de kort houdbare bestanddelen uit het bloed zijn verwijderd, komt een deel hiervan weer terug naar Al phen voor de patiënten in zieken huis Rijnoord. sparing op van ongeveer een ton". Volgens Mollema is voor salaris- posten voor het gemeentepersoneel van de algemene dienst een ton te veel geraamd en dit bedrag moet dan ook worden geschrapt op de be groting voor 1990. De afdeling auto matisering krijgt volgend jaar 20.000 gulden minder te besteden, hetzelfde bedrag dat vorig jaar te veel is uitgegeven. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld. de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Witpaard, tel: 217477. zo 8 uur tot 24 uur: J.A. Verhage/C.M. Mans, tel: 218661, Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bógel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: E. de lange, tel: 212025. Bronckhorststraat 42-45. zo 8 uur tot 24 uur: H.J. Klaassen, tel: 213546, Prinsenstraat 5. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Miiijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne. tel: 125245, Kernstraat 11. zo 8 uur tot 24 uur: J.W. Lely, tel: 416555, Lek straat 91a. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit. Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: D.R. van Wingerden, tel: 310047, Boshuizerkade 31. zo 8 uur tot 24 uur: M. Horn, tel: 766123, Zo- cherstraat 1. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en za 8 uur tot zo 8 uur: H. Wiersma, tel: 310420, Haagweg 60. zo 8 uur tot 24 uur: A. Hammerstein, tel: 767646. Robijnstraat 2b. Waarnemingsregeling Homeopatische a dokterstelefoon 071-122222 k welke arts dienst heeft. Leiderdorp za en zo: O.L. van Eysden, tel: 891000; beide dagen spreekuur (uitsluitend voor spoedgeval len) van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10, tel: 891000. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: D. Held, Marelaan 36, tel: 174955. Voorschoten za: F. Koopmans, Churchillweg 19. tel: 6352: Tromp, Leidseweg 328, iel: 071-762159. Wassenaar za: I.C, Spelt, tel: 11844, Van Groeneveltlaan 17; zo: B.R. Dinger van Kruininhgen, tel: 76418, Hofcampweg 65. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 4/8 tot vr. 11/8 door: Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Rosmolen 13, Leiden, tel: 071-211611; Apotheek Stevenshof, Ina Boudier Bakkerplein 1, Leiden, tel: 071-313234; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor- Wassenaar Alarm- en informatiekring di Haag, Voorburg, Rijswijk, Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: L.P.W. van Broeckhuysen, Bizetpad 8a, Leiden, tel: 071-768019, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2. Zoeterwou- de-Rijndijk. tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar J, Klaver. Hofcampweg 65, Wassenaar, tel: 01751-18221. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59, tel: 120144, na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen buiten de spreekuurtijden, tel: 01720-74951. STREEK Het Rijnsburgs bloemencorso rijdt morgen via een aange paste route door de streek. Doordat dit jaar voor de eerste keer ook Kat wijk in het programma is opgenomen, vertrekt de stoet 's morgens al voor een rondrit door Oegstgeest en Leiden. Na het middaguur worden Rijnsburg, Katwijk en Noordwijk bezocht. De eerste wagens vertrekken om 10.00 uur vanaf de veiling Floia en rijden via Oegstgeest naar Leiden via de volgende route: Floralaan, Rijnsburgerweg, Rijnzichtweg, Leidse Buurt, Geversstraat, Leidse- straat, Rijnsburgerweg. In Leiden wordt gereden over het Stationsplein, Steenstraat, Blauw- poortsbrug, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Water- steeg, Korevaarstraat, Breestraat, Prinsessekade. Turfmarkt, Lammer markt, Molenwerf en Rijnsburgersingel. Op de Haarlemmerweg wordt de stoet ontbonden. Voor de route door Rijnsburg vertrekt het corso om 14.30 uur vanaf de Laan van Verhof en rijdt vervolgens over de Rijnsburgerweg, Graaf Florislaan, Oude Vlietweg, Kerkstraat, Vliet N/Z, Koestraat, Joh. Post- straat, Brouwerstraat. Burg. Meyboomstraat, Steph. van Rossum- straat, P. van Saxenstraat, Kanaalstraat, Burg. Meyboomstraat, Hya- cinthenstraat, Burg. Hermanstraat, Anemonenstraat, Tulpenstraat, Katwijkerweg, Langevaart, Spinozalaan en Sandtlaan. In Katwijk wordt vanaf 15.30 uur gereden over de Sandtlaan, Rijn straat, Zeeweg, Kon. Julianalaan, Bosplein, Boslaan, Meeuwenlaan, Secr. Varkevisserstraat, Vuurbaakplein, Boulevard, Rijnmond, Bin- nensluis, Hoorneslaan en Biltlaan. In de avonduren trekt het corso vanaf 19.00 uur door Noordwijk. Er wordt vertrokken vanaf de Voorstraat en vervolgens is de stoet te be kijken op de Zeestraat, Molenstraat, St. Jeroenweg, Boerenburgerweg, Van de Mortelstraat, Van Panhuysstraat, Duinweg, Nieuwe Zeeweg, Huis ter Duinstraat, Picképlein, De Grent, Palaceplein en Kon. Wilhel- minaboulevard. Gemeente Alphen stelt gereedschap ter beschikking ALPHEN AAN DEN RIJN - De ge meente Alphen stelt aan de bewo ners van de Steinenbuurt materiaal ter beschikking, waarmee de bewo ners zelfde sloten in hun omgeving kunnen schoonmaken. A. Noppeneij, die aan het Baten- stein woont, heeft begin dit jaar in een brief gevraagd om beter onder houd van de sloten. Ze verkeren in erbarmelijk slechte staat, er is bijna geen leven meer aanwezig en nog steeds ligt op de bodem bouwafval van de toen gebouwde huizen, al dus Noppeneij. Op plaatsen waar vroeger anderhalve meter water stond, peilde hij begin dit jaar nog maar een diepte van twintig centi meter. Verder schetste de Alphenaar in zijn brief een gezellig tafereel. "In de beginperiode zag je regelmatig kinderen in deze sloten vissen en ook veel ouderen konden zich hier aan de overkant verpozen. Op zo meravonden was het een gezellige bijeenkomst van vissende vaders met kinderen en kwamen echtgeno tes met de koffiekan kijken of er nog wat werd gevangen. Ook zag je geregeld klassen schoolkinderen, die aan de waterkant biologieles kregen. Jammer dat dat niet meer kan en deze, ook voor de gemeente goedkope vorm van ontspanning bieden niet meer mogelijk is. Het lijkt mij beter de jeugd de kans te geven met een hengeltje of netje aan de waterkant te spelen, dan dat de verveling toeslaat met de veelal ver velende en kostbare gevolgen van dien". Noppeneij staat in zijn brief ook stil bij de vissterfte. Ten eerste wordt die volgens hem veroorzaakt door zuurstofgebrek vanwege een centi meters dikke krooslaag in de zomer, in de winter vriezen de vissen dood omdat er veel te weinig water in de sloot staat en door de slechte water kwaliteit kan geen natuurlijk voed sel voor de vissen meer in het water leven. Het inlaten van vers, schoon water uit de Dijksloot brengt daar geen verbetering in, omdat er geen goede doorstroming is. "Met enige buurtbewoners heb ik zelf nog wel bagger- en schoonmaakwerk ge daan, maar met niet-professioneel materiaal is dit onbegonnen werk. Ook hebben wij diverse malen vis uitgezet, maar deze waren helaas geen lang leven beschoren", aldus Noppeneij. Beperkt De gemeente antwoordt dat als ge volg van bezuinigingen het onder houd aan sloten is verminderd. Er worden slechts in beperkte mate drijfvuil en overmatige gewassen verwijderd en sloten worden tot een zekere diepte uitgebaggerd. Diepte peilingen die door de afdeling groen zijn gedaan, dwingen niet tot extra baggerwerkzaamheden. Alleen bij enkele duikermondingen was slib opgehoopt, waardoor het water nog maar hoogstens een halve meter diep was. Daar heeft de gemeente inmiddels wat aan gedaan. De ge meente weerlegt de opmerking van Noppeneij dat door het niet uitbag geren van sloten vochtproblemen in huizen zijn opgetreden. "De diep te van de sloten heeft geen invloed op de grondwaterstand. Het uitdie pen van de sloten zal het vochtpro- bleem niet doen verminderen". Burgemeester en wethouders zeggen het verdwijnen van de recre atieve functie te betreuren. "Een di rect gevolg van het beperkte onder- houdsniveau", erkent het college. "We zijn bereid u in de gelegenheid te stellen zelf met de omwonenden de sloten te reinigen door het be schikbaar stellen van professioneel gereedschap". KATWIJK - De Katwijksche Bouwvereeniging (KBV) gaat een nieuw onderzoek houden naar de woonwensen van de bewoners van de wijk het Tranendal. In de. tweede helft van deze maand en in de eerste helft van september wordt een uit gebreide enquête gehouden onder de huurders van alle 126 huizen. Me de aan de hand van de uitkomsten van het onderzoek wordt besloten of de woningen zullen worden gere noveerd of worden vervangen door nieuwbouw. De bewoners worden één dezer dagen over de enquête in gelicht. Directeur L.W. Bartelse van de KBV verwacht dat in het najaar een rapport op tafel ligt met een defini tief advies over sloop of renovatie van de naoorlogse woningen, die in slechte staat verkeren. Behalve een nauwkeurige inventarisatie van de wensen en behoeften van bewo ners, wordt het in juni verschenen woningbehoefte-onderzoek van de gemeente Katwijk betrokken in de ze studie, Ook alle financiële moge lijkheden en onmogelijkheden van eventuele alternatieven worden daarin uitvoerig op een rijtje gezet. Met het houden van een enquête komt de KBV tegemoet aan een wens van de driejaar geleden opge richte bewonersvereniging van het Tranendal. Het verwijt van de be woners dat de woningbouwvereni ging destijds onvoldoende op de Inbraken in drie woonhuizen Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - Bij drie woningen aan de Venusstraat in Alphen is gisteren op klaarlichte dag ingebroken. Op één adres na men de daders onder meer videore corders, een afstandbediening, een walkman, een fototoestel en twee paspoorten mee. Volgens de politie zijn de inbre kers binnengekomen door een keu kenruitje aan de galerijkant in te drukken. Men gaat ervan uit dat de drie inbraken het werk zijn van de zelfde daders. hoogte was van de wensen en be hoefte van de huurders, noemt Bartelse terecht. Het alsnog op pa pier zetten van deze woonwensen is in overleg met de bewonersvereni ging en de gemeente afgesproken. Er is inmiddels een speciale werk groep opgericht van bewoners, de KBV en de gemeente die zich met de toekomst van het Tranendal be zighoudt. SASSENHEIM - Een inwoner van Sassenheim is gisteravond zwaar gewond geraakt bij een verkeerson geval in zijn woonplaats. De man reed met zijn auto over de Elbalaan en raakte volgens de politie door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijt. De Sassenhei mer reed frontaal tegen een boom. Hij is met zwaar letsel overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Jonge Democraten vóór rijksweg 11 ALPHEN AAN DEN RIJN - Aan alle steunbetuigingen voor een spoedige aanleg van rijksweg 11 is er een van de Jonge Democraten uit Alphen toegevoegd. In een persbe richt spreekt deze aan D66 gelieerde jongerenorganisatie zich uit vóór de nieuwe rijksweg, ook al betekent die een verdere aantasting van het groene hart. De huidige róute zorgt volgens JD voor veel geluidsoverlast, ter wijl er ook veel ongelukken gebeu ren. Verbetering van deze omstan digheden krijgt de voorkeur boven het algemeen milieu-belang, aldus JD, die verder vindt dat de overheid afspraken over de aanleg van de rijksweg moet nakomen. Ook wijst de organisatie op het feit dat veel bedrijven al hebben geïnvesteerd met het oog op de komst van de rijksweg. ALPHEN AAN DEN RIJN - Voor het eerst sinds de opening van het ooievaarsbuitenstation in Alphen (1986) zijn.drie uitgebroede diertjes de eerste maanden van hun leven goed doorgekomen. Ze zijn ter wereld ge bracht door een onderstel dat begin dit jaar op het sta tion in het recreatiegebied Zegersloot neerstreek. De dieren nestelden en half mei kwamen drie eieren uit. "We hebben de jongen elke dag goed in de gaten ge houden. Ze zien er nu goed en stevig uit. Ze halen het zé ker", beweert Conny van Cuilenborg van de Stichting Alphense Ooievaars stellig. Ze denkt met afschuw te rug aan vorige jaren. In 1987 stierven de allereerst in het dorp geboren kuikens aan kinderziekten. Vorig jaar ging het met vier jongen mis. Na hun geboorte kwam een derde ooievaar langs, wat tot een vechtpar tij met het ouderstel leidde. Tijdens die ellende' zagen kraaien kans er met de jongen vandoor te gaan. "Ook dit jaar is een derde ooievaar verschenen. Zo'n dier is zelf op zoek naar een partner of zo, dat weten we niet precies", vertelt Van Cuilenborg. Het is ditmaal niet tot een vechtpartij gekomen en ook kraaien konden uit de buurt van het nest worden gehouden. Omdat een ooievaar nesttrouw is, is de verwachting groot dat het ouderstel en later, als ook de jongen gaan nestelen (doorgaans in het derde levensjaar) de vogels naar het Alphense station terugkomen. Nu staan er drie nesten in het land en één op het dak van de naburi ge kinderboerderij. "Maar als er meer stellen komen, kunnen we het aantal nesten gemakkelijk uitbreiden In totaal wordt het dorp nu bevolkt door 19 ooie vaars, waarvan er veertien zijn geriemd zodat die niet kunnen uitvliegen. Het ouderstel en de jongen zijn in middels geringd, zodat de dieren volgend jaar bij een eventuele terugkeer kunnen worden herkend. Gedurende de maand september en de eerste weken van oktober wordt op de kinderboerderij in Zegersloot een tentoonstelling over helleven van ooievaars gehou den. (foto Ben de Bruyn) LISSE Het licht staat op groen voor de bouw van een appartemen tencomplex op de plaats van Ma- riënburcht in Lisse. Tot verrassing van de woningbouwvereniging Volksbelang zijn tegen de bouwver gunning geen bezwaarschriften in gediend bij de gemeente Lisse. De vereniging verwacht half november met de bouw van de woningen voor ouderen te beginnen. "Tegen de wijziging van het be stemmingsplan werden maar liefst 73 bezwaarschriften ingediend. Om die reden namen we aan dat er ook veel bezwaren zouden komen tegen de bouwvergunning die de gemeen te Lisse wilde afgeven. Tot onze ver rassing werd er echter niet één be zwaarschrift ingediend. Zeer op merkelijk. Wij kunnen nu in elk ge val eerder met de bouw beginnen", reageert woordvoerder K. Kriek van de woningbouwvereniging Volksbelang. Direct bouwen na de bouwvakva kantie is echter niet mogelijk. "We hebben de subsidie voor de bouw van 18 van de 27 appartementen binnen. Uit de herverdeling van overgebleven woningbouwsubsi- dies krijgen we de bedragen voor de Op de plaats van het inmiddels gesloopte schoolgebouw Mariën- burcht worden 27 appartementen voor mensen van 70 jaar en ouder gebouwd. De stichtingskosten be dragen 2,7 miljoen gulden. Dank zij de overheidssubsidie voor woning wetwoningen blijft de huur beperkt tot 490,50 gulden per maand. Voor de woningen hebben zich al veel ge gadigden aangemeld bij de gemeen te. Langs de Nassaustraat zal het complex bestaan uit vier bouwla gen en langs de Oranjelaan uit drie lagen. Vooral tegen deze bouw hoogte werden in eerste instantie veel bezwaarschriften ingediend. Verder wezen omwonenden zo'n massaal gebouw af omdat het direkt naast de katholieke kerk en de be graafplaats wordt gebouwd. De ge meenteraad van Lisse wees alle be zwaren echter af, waarna de proce dure voor de bouwvergunning in gang kon worden gezet. resterende woningen nog, maar die zaak wordt pas in oktober afgehan deld. Half november kunnen we dan met de bouw beginnen", ver wacht Kriek. RIJNSBURG - Het jaarlijks kindercorso heeft gisteren in Rijnsburg een record-aantal deelnemers getrokken. Meer dan 500 kinderen meldden zich met hun fietsen bij de bloemenveiling Flora, waar in de ochtenduren een lan ge en kleurrijke stoet vertrok voor een rondrit door het dorp. De rijwielen waren op woensdag versierd door vrij willigers van de bloembindcursus en het corso werd gisteren begeleid door het muziekkorps van de Van den Bergh- stichting uit Noordwijk, Het kindercorso, volgens de organisatoren uniek in Nederland, trok vele duizenden toe schouwers. (foto Wim Dijkman) VRIJDAG 4 AUGUSTUS HiHegom optreden zangeres Chavelly, aanvang 21.00 uur in Blues Bro thers, Henri Dunantplein. Katwijk volleybaltoernooi (vanaf 14 laar), paviljoen Westerkim, aan vang 19.30 uur. open huis KNZHRM-station, Rijnmond, van 19.00 tot 21.30 concert Albert de klerk, op het Van den Heuvelorgel van de Nieu we Kerk, Voorstraat,20.15 uur. Noordwijk strandhengelwedstrijd van de HSV DE Sportvisser, van 18.30 tot 21.30 uur op het Noord zeestrand. klassiek concert 'Delos Quartet' uit Engeland, werk van Haydn, Wolf. Britten en Mozart, 20.15 uur in Hotel Oranje. Rijnsburg Oranjefeesten: wandeltocht, start achter het raadhuis om 18.30 uur; spuitbalwedstrijd, voor het bezichtigen van de praalwa gens Bloemencorso, in een van de hallen van de Veiling Flora, van 18.00'tot 23.00 uur. ZATERDAG 5 AUGUSTUS Boskoop kindervakantiewerk: competitie midget golf, 9.00 uur op het mid get golfterrein, Azalealaan. Katwijk duinwandeltocht Lions over 5. 10.15 en 25 km, start tussen 9.00 en 13.00 uur bij standpaviljoen 1 optreden 'Harlem Streetpare- stoomtreinritten door de Zuid- duinen, vertrek ieder uur tussen 10.00 en 17.00 uur bij de Vriesche rine, KNZHRM aanvang 14,00 uur bloemencorso vanaf 16.00 uur. of 20 km, start om 9.00 uur bij het VVV, Stationsplein. orgelconcert in de Hooglandse Kerk, van 13.30 tot 14.45 uur. optreden 'Los Tamarindos', met salsa-muziek. aanvang 21.30 uur in Droomfabriek, Oude Singel. inschrijven voor de 'Fastnetra- ce' surf slalomrace, van 8.30 tot 10.00 uur in het clubhuis KSN. Noordwijk- optreden Egelander Blaaska pel 'De Zeedorper Muzikanten', van 20.00 tot 22.00 uur op het Vuurtorenplein. Rijnsburg viswedstrijd voor senioren in het Oegstgeesterkanaal, aanvang 6.30 uur. Bloemenrolstoelmarathon 1989, start om 12.00 uur in de Kerkstraat. Rijnsburgs Bloemencorso 'Flo ra 75 jaar', vertrek Taptoe Rijnsburg. aanvang 20.30 uur voor het raadhuis. Voorschoten rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde, Veurseweg, om 14.00 en 15.30 uur. Warmond zomerkunstmark op het pleintje bij de Pomp, Dorpsstraat, van 11.00 tot 16.00 uur. Wassenaar demonstraties High Diving Team The American Eagles, ieder uur van 12.30 tot 16.30 uur in park Duinrell. promenadeconcert door Rijk ZONDAG 6 AUGUSTUS Hillegom optreden formatie Tangra', in Blues Brothers, aanvang 21.00 Katwijk zeilwedstrijden Skuylevaert langs de Katwijkse kust, diverse starttijden.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 12