Bouw Ahold-vestiging leidt tot onaanvaardbare concurrentie Groot omzetverlies Hoornesplein door komst nieuw winkelcentrum Rijnsoever Rijnsburger beboet voor houden beschermde vogels Ter Aar wil 'stille' toeristen Koudekerk gaat kruisingen na vakantie opknappen PAGINA 12 DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1981 Badcentrum in Katwijk niet gebaat bij vertrek supermarkt KATWIJK - De komst van een nieuw winkelcentrum aan de Melkweg/Boogschutter in Rijnsoever, met onder meer een supermarkt van C-1000, bete kent een omzetverlies van 25 tot 30 procent voor het winkelcen trum Hoornesplein. Dat houdt op jaarbasis een verlies in van drie tot vier miljoen gulden voor de winkeliers aan dit plein. Dat stelt het onderzoeksbureau Van Hees- ewijk uit Vught vast in de studie naar de mogelijkheden voor uit breiding van het supermarktaan bod in Katwijk. Het nieuwe winkelcentrum in Rijnsoever, dat binnen enkele maanden wordt geopend, moet namelijk een omzet van 9 tot 10 miljoen gulden halen om te kun nen bestaan. Volgens de onder zoekers is er voor de levensmid delenbranche in Katwijk nog 10 miljoen gulden extra te verdie nen. Een grotere Albert Heijn- vestiging kan daarvan drie tot vier miljoen opslokken, zodat 6 tot 7 miljoen overblijft voor het winkelcentrum Rijnsoever. De rest van de benodigde 10 miljoen voor dit centrum moet dus bij an dere zaken vandaan komen. Vooral het Hoornesplein en in be scheiden mate de Konmar op het industrieterrein 't Heen zullen daarvan het slachtoffer worden. Het verwachte verlies voor het Hoornesplein treedt volgens de onderzoekers ook op zonder de op stapel staande uitbreiding van Albert Heijn. Om het Hoornes plein van de ondergang te behoe den, pleiten de onderzoekers voor een planmatige aanpak van het probleem van de minder floreren de buurtcentra. Het bureau heeft een behoor lijk negatief oordeel over het functioneren van het Hoornes plein. Het overdekte winkelcen trum is van buiten haast niet als zodanig te herkennen, enige uit straling ontbreekt, en het plein maakt een rommelige, verpau perde indruk. De bestrating wordt slecht genoemd, de over kapping verouderd. De parkeergelegenheid voor het Hoornesplein is aan de achter zijde gelegen en daar presenteert het winkelcentrum zich zwak. De bereikbaarheid aan de voorzijde wordt zeer gering genoemd door de onduidelijke verwijzing en de gevaarlijke verkeerssituatie. "Al met al kan worden geconclu deerd dat de uitstraling van het winkelcentrum matig is. De ver zorgingsfunctie van het centrum beperkt zich tot omliggende wij ken", aldus het onderzoeksbu- Uitstraling De Hoogvhetsupermarkt aan de Voorstraat kenschetst het bureau als 'een matige discounter'. De presentatie binnen en buiten vin den de onderzoekers zwak. De uitstraling van het Cleyn Duin plein wordt beperkt genoemd vanwege de aanwezigheid van slechts éen kleine supermarkt, de Extramarkt. Datzelfde oordeel valt de winkelconcentratie aan de Meeuwenlaan ten deel. Het kwaliteitsniveau van het winkelaanbod in Katwijk-mid den (Bosplein, Koningin Juliana- laan en Willem de Zwijgerlaan) is volgens de onderzoekers wisse lend. Het Bosplein komt weinig uniform over. Opvallend wordt hier de afwezigheid van een echte 'trekker' in de levensmiddelen sector genoemd. Het winkelaanbod in Katwijk aan de Rijn, hoofdzakelijk kleine buurtvestigingen, is gemiddeld van een redelijk niveau, aldus de onderzoekers. VOORHOUT - Ruim 150 poppenmoeders en - vaders hebben gisteren hun kinderen laten na kijken door de poppendokters in Voorhout. De vier dokters die spreekuur hielden in het echte Gezondheidscentrum constateerden vele gebro ken benen, sneeën en andere verwondingen. Alle poppen, beren en andere knuffels gingen verbonden mee terug naar huis. De moeders en vaders kregen allemaal een luier en een medi cijndoosje mee om thuis hun kinderen extra te vertroetelen. Het speekuur was georganiseerd door de Stichting Jeugdraad Voorhout. Al ja renlang is dit onderdeel het best bezocht van alle vakantieactiviteiten. Het spreekuur nam dan ook de hele middag in beslag, (foto Wim Dijkman) TER AAR - De gemeente Ter Aar wil kanoroutes uitzetten met als start punt de Langeraarse plassen. Ook overweegt de gemeente een surfsteiger aan te leggen aan de Geerweg. De voorzieningen zijn vooral bedoeld voor het ongemotoriseerde watertoerisme zoals vissers, kanoërs, surfers en zei lers. Volgens wethouder A. Otto (sport en welzijn) onderzoekt de gemeente op dit moment de kosten van de plannen. "We zijn in overleg met de provincie en die is enthousiast", aldus Otto. "We hebben onze plannen bij het IGOR aangekaart. Hoe* meer steun we krijgen, hoe eerder Zuid-Holland bereid is mee te betalen. De kanoroutes willen we laten aansluiten op de al bestaande, zoals in Alphen en Nieuw koop. Ook willen we picknickplaatsen aanleggen langs de fietspaden". De vorige maand officieel in gebruik genomen surf- en zeilsteigers en de ophaalbrug aan het Kerkpad zijn eveneens aangelegd om de kleine recrea tie te bevorderen. "We richten ons op de stille recreatie en niet het massa toerisme", verklaart de wethouder. "Daar zijn de Langeraarse plassen ook te klein voor". De gemeente verwacht voor de winter met een definitief plan op tafel te komen zodat volgend voorjaar met de aanleg van de diverse voorzieningen kan worden begonnen. KATWIJK Uitbreiding van de Albert Heijn-vesti- ging aan de Voorstraat in Katwijk verdient de voor keur boven de bouw van een nieuwe en veel grotere su permarkt op de hoek van de Tramstraat en de Prins Hen drikkade. Verplaatsing van de winkel naar de rand van het centrum is pas wense lijk, als het plan van kleding- gigant C A om een winkel te vestigen op de huidige plek van Albert Heijn, wordt verwezenlijkt. De nieuwe supermarkt moet echter in beide gevallen niet zo groot worden als Ahold zich voor stelt. De concurrentie voor andere supermarkten in Katwijk wordt dan te groot. Dat zijn de belangrijkste conclusies uit een gisteren gepresenteerd on derzoek naar de mogelijkheden en gevolgen van uitbreiding van het supermarktaanbod in de kust plaats. Het onderzoek is in opdracht van de gemeente verricht door het bureau voor ruimtelijke ordening Van Heesewijk in Vught. Aanlei ding daarvoor vormde een verzoek van Ahold om de huidige Albert Heijn-supermarkt in het centrum te verplaatsen naar de Tramstraat. Projectontwikkelaar Plomp uit Culemborg heeft hiervoor nabij de Prins Hendrikkade grond gekocht. Plomp wil hier een winkel bouwen met een verkoopoppervlakte van 1700 vierkante meter, een onder grondse parkeergarage voor 100 au to's en boven de winkel een aantal appartementen. De onderzoekers raden de in hun ogen meest ideale situatie, de vesti ging van zowel C A als Albert Heijn in het badcentrum aan de Voorstraat, af. Daarvoor is er veel te weinig ruimte en bovendien is deze plaats te slecht bereikbaar. Maar aan uitbreiding van AH in het cen trum verbinden de onderzoekers nadrukkelijk de voorwaarde dat de bevoorradingsmogelijkheden en de parkeercapaciteit behoorlijk moe ten worden verbeterd. Nu al is dit een groot knelpunt. SP: geen affiches op sandwichborden ALPHEN AAN DEN RIJN - De Socialistiese Partij in Alphen krijgt geen toestemming om verkiezings affiches langs de straat te hangen op zogeheten sandwichborden. Burge meester en wethouders weigeren hiervoor toestemming. "Dit zou, in dien de politieke partijen een ruim gebruik van deze vorm van aan dacht trekken maken, leiden tot een onrustig -en rommelig straatbeeld en hinder kunnen veroorzaken voor weggebruikers", aldus B en W. De SP en alle andere partijen kunnen de affiches kwijt op de bor den die de gemeente op vijftien plaatsen in Alphen heeft geplaatst. Werk op vrije dag ALPHEN AAN DEN RIJN - Som mige mensen kunnen ook in hun vrije tijd het werk niet uit hun hoofd zetten. Dat ondervonden twee in woners van Den Haag (34 en 36 jaar) gisteren aan den lijve. Tv/ee politie agenten uit Gouda waren op hun vrije dag aan het winkelen in het Alphense winkelcentrum Aarhof. Daar zagen ze dat de Hagenaars spullen uit een zaak meenamen zon der te betalen. Daarop waarschuw den de Gouwenaars hun Alphense collega's. Die konden de winkeldie ven aanhouden. De twee hadden tassen en kleding ter waarde van ongeveer 850 gulden ontvreemd. Tasjesroof in Noordwijk NOORDWIJK - Een 73-jarige Duitse vrouw is gistermiddag op de boulevard in Noordwijk beroofd van haar handtas. Een ongeveer 25- jarige man op een fiets reed langs de vrouw en griste de tas uit haar han den. De vrouw zette het echter op een gillen, waarna een andere fiet ser de achtervolging inzette. Alhoewel de dader niet werd in gehaald, gooide hij toch in paniek de tas in de duinen van de zeereep. Uit de tas wordt niets vermist. Volgens het bureau Van Hees ewijk betekent een uitbreiding en modernisering van Albert Heijn op de huidige plek een versterking van de positie van het winkelcentrum van het dorp. De overige winkels in het centrum profiteren dan opti maal van de supermarkt, omdat ver wacht wordt dat veel publiek een bezoek aan de levensmiddelenzaak combineert met een bezoek aan an dere winkels. De onderzoekers me nen dat Katwijk ook behoefte heeft aan een gevarieerder, kwalitatief beter supermarktaanbod. Onaanvaardbaar Voor het plan van Ahold om de ver koopoppervlakte van de winkel van de huidige 560 vierkante meter te vergroten tot 1700 vierkante meter, is volgens de onderzoekers geen markt in Katwijk. Hooguit 1200 vierkante meter wordt acceptabel genoemd. Een grotere levensmid delenzaak leidt, aldus het onder zoek, tot een onaanvaardbare druk op het bestaande aanbod. Er moet dan circa 14 tot 16 miljoen gulden, extra aan omzet worden gehaald, waarvan 11 tot 13 miljoen moet wor den onttrokken aan de bestaande winkels. Dat is, mede gelet op de komst van een nieuw winkelcen trum in Rijnsoever dat totaal bijna 10 miljoen aan extra omzet moet ha len, te veel naar het oordeel van het onderzoeksbureau. Maar ook een kleinere uitbrei ding van Albert Heijn brengt grote re concurrentie tussen de Katwijk-' se supermarkten teweeg, verwach ten de onderzoekers. De nieuwe su permarkt zal in dit geval een extra omzet van 8 tot 9 miljoen per jaar moeten draaien om levensvatbaar te zijn. Een omzet van circa 3 tot 4 miljoen gulden kan AH nog wel 'uit de markt' halen. Het resterende be drag moet Albert Heijn echter bij de bestaande bedrijven weghalen. Met name de Digros aan de Visserijkade en de Konmar op het Industrieter rein 't Heen zullen daar last van krij gen. De onderzoekers verwachten voor deze winkels gezamenlijk een omzetdaling van 3 tot 4 miljoen gul den op jaarbasis. De omzetdaling voor Digros en Konmar is volgens het rapport overigens niet echt in grijpend. Een nieuwe AH zal niet tot grote verschuivingen in het super- marktbezoek leiden, is de verwach ting. Buurtwinkels Op beperkte schaal zal de komst van een nieuwe AH-vestiging een sanering teweeg brengen van de kleinere levensmiddelenzaken in de Katwijkse buurten. De omzet die door deze sanering voor Albert Heijn vrijkomt wordt geschat op 1 tot 2 miljoen gulden. De onderzoe kers benadrukken echter dat die sa nering er ook zonder de komst van een veel grotere supermarkt ook DEN HAAG/RIJNSBURG - Een 55-jarige Rijnsburger heeft gister morgen in hoger beroep een boete van 500 gulden gekregen wegens het houden en vangen van be schermde vogels. De verdachte werd tijdens de zitting vertegen woordigd door zijn zoon omdat de 55-jarige man, in verband met zijn invaliditeit, niet tegen autorijden kan. De zoon erkende nagenoeg alle ten laste gelegde feiten. Dat zijn va der in hoger beroep was gegaan te gen de uitspraak van de kanton rechter, had uitsluitend met de hoogte van de aanvankelijk opge legde boete te maken. De Rijnsburger hield begin 1987 in een volière nabij zijn huis tiental len vogels die tot beschermde soor ten behoren. Vlakbij de volière wa ren vangkooien opgehangen en ook dat is verboden. Aanvankelijk legde officier van justitie Pinckaers de man ook nog het gebruik van lokvo gels ten laste. De vangkooien zou den zo dicht bij de volière hebben gehangen dat de diertjes die hierin gevangen zaten, als lokvogel dien den. Omdat de wet lokvogels pas als zodanig betiteld als deze blind of verminkt zijn, en de volièrevogels allemaal gezond waren, trok de offi cier dit onderdeel van de dagvaar ding later in. De zoon gaf toe dat zijn vader be schermde vogels had gehouden. "Dat mag misschien niet, maar het is toch veel minder erg dan de ma nier waarop de zogenaamde vogel beschermers die met de politie mee waren gekomen met de vogels om gingen. Er werden 21 vogels in een heel klein kooitje gepropt. Nog voor ze vertrokken, waren er al een paar dood. Bij ons in de volière waren al- wel komt. Die ontwikkeling is overal in het land al aan de gang. Het bureau voert desalniettemin wel een pleidooi voor een planmati ge aanpak van het probleem van de vele verspreide winkels in Katwijk. Er moet worden gestreefd naar con centratie op één plek. Een verster king van het centrum door een nieuw AH-vestiging betekent im mers dat de positie van de minder florerende buurtcentra en kleine winkelstrips er niet beter op wordt. Van Heesewijk raadt de gemeen te aan op basis van het onderzoek nog geen besluit over het plan van Ahold te nemen. Het is beter eerst een 'totaalvisie' op papier te zetten. Het huidige onderzoek is namelijk, vooral op verzoek van de gemeente raad, beperkt uitgevoerd. Daardoor zijn ruimtelijke- en verkeerskundi ge aspecten en andere branches dan de levensmiddelensector, slechts zijdelings aan de orde geweest. Ook le dieren nog prima gezond", aldus de zoon van de verdachte. De Rijnsburger was duidelijk niet op zijn mond gevallen. Op de op merking van rechter Van der Lee dat vogels in de natuur thuishoren en niet in een kooitje, merkte de zoon op dat kanaries in veel kleine re kooitjes zitten en honden door hun riem pok niet veel bewegings vrijheid hebben. "Als het goed is, laat de eigenaar de hond elke dag een flink eind los hollen", trachtte de rechter die opmerking te ont krachten. De Rijnsburger merkte daarop spits op dat in Rijnsburg het los laten lopen van honden verbo den is. "Hoe het ook zij, een hond is een huisdier en de vogels die uw va der had, horen thuis in de natuur", aldus Van der Lee. De verdachte is, zo verklaarde diens zoon, niet alleen erg verdrie tig over het verlies van zijn vogels, maar is bovendien absoluut niet in staat de boete van 600 gulden die de kantonrechter hem in eerste instan tie had opgelegd, te betalen. "Mijn vader moet van een wao-uitkering drie mensen onderhouden en kan die boete dus onmogelijk betalen". De rechter erkende dat het 'een boel geld' was, maar ging desondanks akkoord met de eis van de officier van justitie. De boete wordt met 100 verminderd tot 500 gulden, te beta len in vijf tweemaandelijkse termij nen van 100 gulden. Volgens officier Pinckaers is de straf uiterst mild. De Bredase recht bank 'berekent' voor elke be schermde vogel die wordt aange troffen 65 gulden. De Rijnsburger heeft twee weken de tijd om tegen het vonnis in cassa tie te gaan. alternatieven en initiatieven vanuit de marktsector genoemd worden plannen voor een ABC-warenhuis zijn niet bekeken. Standpunt Het college van B en W heeft inmid dels kennis genomen van het rap port. Alvorens een standpunt in te nemen, wil het eerst de mening ho ren van instanties als de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, de dienst economische za ken van de provincie en het rijks consulentschap economische za ken. Het rapport wordt dezer dagen ter kennisneming aan de gemeente raad toegezonden. Ook de Katwijk- se winkeliersverenigingen en de Katwijkse Vereniging voor Indus trie en Handel (KVIH) worden geïn formeerd. Het is de bedoeling dat het rapport, voorzien van commen taar en een collegestandpunt, in september wordt besproken in de diverse raadscommissies. Alphense politie haalt hond uit huis ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense politie heeft gister middag na aanhoudende klach ten over overlast een hond in be slag genomen. Het dier, een Do- bermann Pincher, verbleef al leen in een flatwoning aan de Preludeweg. De hond blafte, piepte en jankte aan één stuk door. Na overleg met de officier van justitie werd besloten het dier uit huis te halen. Later werd de hond weer teruggegeven aan de eigenaar, die de mededeling kreeg dat het dier bij een volgen de overlastmelding verbeurd wordt verklaard. Het geval gistermiddag staat niet geheel op zichzelf. "We krij gen tamelijk vaak klachten over honden en dan dreigen we de ei genaar ook wel met inbeslagna me. Zover komt het bijna nooit. In dit geval hadden we binnen enkele dagen zes klachten en dan moet je een keer optreden. Anders denken de mensen dat de klachten niet serieus worden genomen en dat niks aan de situ atie wordt gedaan", verkondigt politie-woordvoerder H. Schim mel. KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Een week na de bouwvakvakantie wordt begonnen met het reconstru eren van de Weidedreef in Koude kerk. Het betreft het gedeelte tus sen de Prins Bernhardstraat en de Kerklaan. Met name het kruispunt Weidedreef/Prins Bernhardstraat- /Reigerlaan wordt grondig aange pakt. Het hele kruispunt wordt ver hoogd uitgevoerd als één grote ver keersdrempel. Bovendien wordt de kruising kleiner gemaakt. Het kruispunt is nu zo groot dat het verkeer als het HILLEGOM Twee jongens van 17 en 18 jaar uit Bergen zijn van nacht in Hillegom aangehouden op verdenking van diefstal van een au to. De politie kwam vannacht een auto met Duits kenteken tegen die met hoge snelheid door het dorp reed. De bestuurder van de wagen negeerde een stopteken van de poli tie, evenals alle verkeerslichten in het bollendorp. Op de hoek van de Hillinenweg en de Olympiaweg ware wordt uitgenodigd om het met hoge snelheid te passeren. Voorbij het kruispunt, richting Kerklaan, wordt een wegversmalling aange bracht. Op het gedeelte van de Wei dedreef dat aan De Tas grenst, wordt aan de westzijde een par- Autodieven in Hillegom gepakt vloog de auto uit de bocht en kwam tegen een lantaarnpaal tot stilstand. De bestuurder en een passagier op de voorbank vluchtten uit de auto, maar de politie kon nog wel de twee passagiers op de achterbank aan- keerstrook aangelegd. Eveneens wordt een parkeerstrook ter hoogte van de tennisbanen gerealiseerd aan de oostkant van de Weidedreef. De kruising Weidedreef/Ker- klaan/Gruttolaan wordt niet veran derd. Wel wordt het kruispunt ge- Orgelfabriek Eminent draait door na nieuw faillissement BODEGRAVEN - De orgelfabriek Eminent in Bodegraven is voor de derde keer failliet verklaard. In eer ste instantie werd ontslag aange vraagd voor de vijftien werkne mers. Nadat ook bij vorige faillisse menten een manier werd gevonden om de orgelbouw voort te zetten, ziet het er nu opnieuw naar uit dat het bedrijf kan doorgaan. Na een in- werkperiode van een maand kun nen dan alle werknemers weer aan het werk. Het faillissement werd afgelopen week uitgesproken nadat de bank de geldkraan dichtdraaide. Volgens curator N. de Leeuw is er geen spra ke van dat de orgels niet meer ge wild waren. "Er is een zeer goed ge vulde orderportefeuille. Eminent heeft alleen geld nodig om die op drachten ook werkelijk te kunnen uitvoeren. Dat wilde de bank niet verstrekken en daardoor ontbrak het de onderneming aan liquidi teit", aldus De Leeuw. Nadat het faillissement een feit was, opende de bedrijfsleiding de onderhandelingen om de onderne ming alsnog te kunnen voortzetten. Volgens S. Post, staflid verkoop buitenland, is druk gezocht naar mensen die geld in de onderneming willen steken. "Die hebben we ge vonden, we hebben geld geleend van personeelsleden en derden". Indien de rechter commissaris daarvoor toestemming geeft, kan het bedrijf met het geleende geld worden voortgezet. "We werken ge woon door totdat hierover een be slissing is gevallen. We hopen dat ons de mogelijkheid wordt geboden door te gaan", aldus Post. Hij bevestigt dat Eminent in de problemen kwam nadat de bank weigerde geld te verstrekken. "De bank vond dat wij een te hoog kre diet hadden in verhouding met de bedrijfsopbrengsten. Ze hebben nog een jaar de onderhandelingen afgewacht met een potentiële grote buitenlandse opdrachtgever, maar toen die zaak afketste, hebben ze de handen ervan afgetrokken", aldus Post. Het is niet de eerste keer dat er fi nanciële problemen zijn bij het or- gelbedrijf. Onder meer in 1983 hing het voortbestaan van Eminent al aan éen zijden draadje. De onderne ming werd toen gered nadat het per soneel een renteloze lening ter be schikking stelde van een miljoen gulden. houden. De jongeren uit Bergen zouden de wagen hebben gestolen in Schagen. INBRAAK Uit een woning aan de Heereweg in Lisse is gistermid dag v<?or ruim 14.000 gulden aan sie raden gestolen. De inbrekers kwa men het pand binnen na het vernie len van een raam aan de achterzijde. De bewoners waren niet thuis. heel opnieuw aangelegd. De directe omwoneneden zijn op de hoogte ge steld van de plannen en zijn in de gelegenheid gesteld erop te reage- Vanaf 28 augustus wordt het kruispunt Weidedreef/Prins Bern- hardstraat/Reigerlaan ongeveer drie weken voor verkeer afgesloten. Dit wordt door middel van borden aangegeven. Er bestaan ook plannen voor de reconstructie van het gedeelte Wei dedreef tussen de Prins Bernhard straat en de Hoogewaard. DONDERDAG 3 AUGUSTUS Katwijk oud-hollandse spelen op de Taatedam, aanvang 19.00 uur. Leiderdorp zomerdrive LBC. Bernhard straat 3, aanmelden voor 19.45 Noordwijk strandloop (recreatie en pres tatieloop) over 4 of 8 km, start 19.30 uur bij de strand-politiepost. zomeravondconcert Sander van Marion (orgel) mmv Markus Hösli (panfluit), aanvang 20.15 uur in de Grote Kerk, Voorstraat. Rijnsburg Oraniefeesten: damwedstrij- den aanvang 20.00 uur in het Denkhuis aan de Kerkstraat, lam- pionoptcht, start om 21.00 uur aan de achterzijde van het raadhuis. VRIJDAG 4 AUGUSTUS Hillegom optreden zangeres Chavelly, aanvang 21.00 uur in Blues Bro thers, Henri Dunantplein. Katwijk schatgraven (t/m 14 jaar) op het strand bij paviljoen Zee en Zon, aanvang 13.30 uur volleybaltoernooi (vanaf 14 jaar) bij paviljoen Westerkim, aan vang 19.30 uur. concert Albert de klerk, op het Van den Heuvelorgel van de Nieu we Kerk, Voorstraat, aanvang 20.15 uur. Leiden boottocht naar Avifauna, af vaart om 10.00 uur bij de Oude Singel. film over Suriname: 'Verdron ken Land', aanvang 15.00 uur in hel Rijksmuseum voor Volken kunde, Steenstraat. Noordwijk strandhengelwedstrijd van de HSV DE Sportvisser, van 18.30 tot 21.30 uur op het Noord- klassiek concert 'Delos Quarlet' uit Engeland, werk van Haydn, Wolf, Britten en Mozart, aanvang 20.15 uur in Hotel Oran- Rijnsburg Oranjefeesten, wandeltocht, start achter het raadhuis om 18.30 uur; spuitbalwedstrijd, voor het raadhuis om 19.30 uur; feest avond in de Voorhof om 21.30 uur. bezichtigen van de praalwa gens Bloemencorso, in een van de hallen van de Veiling Flora, van 18.00 tot 23.00 uur. Wassenaar demonstraties High Diving Team The American Eagles, ieder uur van 12.30 tot 16.30 uur in parit Duinrell. ZATERDAG 5 AUGUSTUS Boskoop kindervakantiewerk: competitie midget golf, aanvang 9.00 uur op het midget golfterrein. Azalea- Katwijk duinwandeltocht Lions over 5, 10,15 en 25 km, start tussen 9.00 en 13.00 uur bij standpaviljoen Zee en Zon. optreden 'Harlem Streetpare- ders', van 14.00 tot 17.00 uur in het centrum. stoomtreinritten door de Zuid duinen, vertrek ieder uur tussen 10.00 en 17.00 uur bij de Vriesche Wei. reddingsdemonstraties op het strand mmv KRB, Koninklijke Ma rine, KNZHRM en vele anderen, aanvang 14.00 uur. of 20 km, start om 9.00 uur bij het VVV, Stationsplein. orgelconcert in de Hooglandse Kerk, van 13.30 tot 14 45 uur. optreden 'Los Tamarindos', met salsa-muziek, aanvang 21.30 uur in Droomfabriek. Oude Singel. Noordwijk inschrijven voor de 'Fastnetra- ce' surf slalomrace. van 8.30 tot 10.00 uur in het clubhuis KSN. voetbalwedstrijd Noordwijk- AFC, aanvang 17 00 uur op het Gemeentelijk Sportpark, Duinwe-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 12