Plaatgigant koopt Island Records op 'Hollands vernuft' schoot tekort bij walradar Vleespiijs verdrievoudigd Veel minder uitkeringen ww toegekend Automatisering moet rol sehippersbeurs versterken Kans op komst Spaanse vaklui is uiterst klein Kwart meer fietsen verkocht WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1969 ECONOMIE PAGINA 7 DEN HAAG (GPD) - Het aantal toe kenningen van een werkloosheids uitkering is in 1988 fors gedaald ten opzichte van 1987. In het totaal kre gen 231.200 mensen een ww-uitke- ring, tegen 263.100 een jaar eerder. Dat blijkt het het jaarverlag van het Gemeenschappelijk Administratie Kantoor (GAK). De daling heeft echter niets te ma ken met een vermindering van de ontslagaanvragen. Integendeel, het aantal mensen dat wegens ontslag een uitkering aanvroeg, is zelfs ge stegen van 247.000 naar 254.100. De daling van het aantal nieuwe uitke ring hangt vooral samen met de zachte winter, waardoor slechts 7400 bouwvakkers in de vorstverlet kwamen. In 1987 waren dat er 53.000. Ondanks de daling van het aantal nieuwe uitkeringen is het uitge keerde bedrag fors gestegen van 1,99 miljard tot 2,44 miljard. Die stij ging wordt veroorzaakt door veran deringen in de werkloosheidswet, waardoor de uitkeringsduur langer is geworden. Uit het jaarverslag blijkt verder dat de veranderingen in de wao nog steeds niet hebben geleid tot de be oogde vermindering van het aantal wao-gerechtigden. Alle wao'ers be neden de 35 jaar zouden opnieuw worden gekeurd en bovendien werd bij de toekenning van de uit kering geen rekening meer gehou den met de verminderde kans op het vinden van werk. De verwach ting was dat een groot aantal wao'ers daardoor een lagere of hele maal geen uitkering meer zou krij gen. In het totaal werden vorig jaar 21.338 mensen opnieuw gekeurd. Daarvan kregen er 1.529 een lagere uitkering, in 14.96 gevallen werd de uikering ingetrokken. Het tolale aantal wao'ers steeg van 469.000 in 1987 tot 477.100 vorig jaar. Economie kort Dokwerkers De drie weken oude staking van En gelse dokwerkers is gisteren afge blazen door de Algemene en Ver- voersbond omdat al ruim de helft van de dokwerkers weer aan het werk was gegaan, nadat de werkge vers hadden gedreigd dat werkne mers die de staking voortzetten, ontslagen zouden worden. De sta king was uitgeroepen omdat de re gering de garantie voor levenslange werkgelegenheid had afgeschaft en gevreesd werd dat de dokwerkers op den duur weer als dagloners zou den moeten werken. Auto-industrie De Europese Commissie is een pro cedure begonnen tegen de subsidië ring van de Spaanse en de Westduit- se automobielindustrie. Als de rege ringen in Bonn en Madrid niet bin nen twee maanden volledige open heid van zaken geven over subsidi eregelingen in de auto-industrie zal de commissie een klacht indienen bij het Europese Gerechtshof. Ver der wil de commissie dat in het ver volg vooraf toestemming wordt ge vraagd voor het verlenen vap subsi dies aan autoproducenten. MIP De reorganisatie bij de Maatschap pij voor Industriële Projecten (MIP) is begonnen. President-directeur drs. J. Blaak is per 1 augustus opge stapt. Wegens tegenvallende resul taten zal de overheid een deel van haar aandelen verkopen, waarna zij geen meerderheid meer bezit. Eind juni kondigde president-commissa ris Wisse Dekker het ontslag van Blaak al aan. Blaak heeft zeven jaar bij de MIP gewerkt. Beursschandaal De effectenbeurs van Parijs heeft er misschien weer een aandelenschan- daal bij. Het gaat om de aankoop van ongeveer 840.000 aandelen van de bank Société Générale in de pe riode .juni tot en met december 1988 door vier niet nader genoemde per sonen. In totaal is er op deze trans acties een bedrag van 53,4 miljoen frank (17,8 miljoen gulden) ver diend. Vermoedelijk is er gehan deld met voorkennis. hankelijke en autonome groep met Chris Blackwell als hoofddirecteur. Naast zijn positie bij Island Records krijgt hij een belangrijke rol te ver vullen bij de vormgeving van de po pulaire muziekstrategie op de lange termijn bij Polygram. Onder de populaire artisten van Polygram bevinden zich Dire Straits, Elton John, Bon Jovi, Bana- narama, James Last en Andrew Lloyd Webber. Deze artisten staan tevens op de labels van Mercury, Philips, Vertigo, Polydor, London en Fontana. Bekende artiesten van Island Records zijn de de Ierse groep U2, Anthrax, Melissa Ether- idge, Tone Loc, Tom Waits en The Christians. In Europa is Polygram een markt leider met een marktaandeel dat op 21 procent staat, terwijl ook op het gebied van de klassieke muziek de maatschappij de marktleider is. Op wereldschaal heeft Polygram een marktaandeel van ongeveer 15 pro cent. Dat is fors maar nog altijd min der dan dat van CBS, dochter van Sony, en BMG (Bertselsman). Poly gram zet jaarlijks ruim 3,5 miljard gulden om. Voor Island betekent de overne ming dat de groep de beschikking krijgt over het wereldnet van Poly gram voor de distributie van mu ziek en dat zij wordt geruggesteund door de financiële macht van het wereldconcern. Voor Polygram be tekent de transactie een versterking van haar positie over de hele we reld, vooral in de belangrijkste re pertoirecentra in de Verenigde Sta ten en Groot-Brittannië. De mu ziekuitgeverijen van de twee groe pen passen verder bijzonder goed bij elkaar en hetzelfde geldt voor Is land Visual Arts and Polygram Mu sic Video. De 'onafhankelijken' zijn niet groot genoeg om zich op de markt staande te kunnen houden, terwijl de beschikbaarheid van repertoire voor de 'groten' van levensbelang is. Overnemingen, deelnemingen en samenwerking zijn in de branche dan ook aan de orde van de dag. GRONINGEN/DEN HAAG (GPD) Om het scheepvaarttransport in ons land efficiënter te doen verlo pen, werkt een werkgroep van de Rijksinspectie voor Vervoer aan een automatiseringssysteem voor een betere communicatie tussen schippers, beurs, bevrachtingskan toren en verladers. Het systeem zal waarschijnlijk eind 1990 in gebruik worden genomen. Er worden terminals geplaatst op bevrachtingskantoren, bij verladers en op de beurzen. Nederland telt 14 beurzen, waaronder die in Gronin gen, Delfzijl en Leeuwarden. De meeste daarvan dateren uit 1933. "De informatievoorziening gebeurt nu handmatig, zoals dat zeg maar vijftig jaar geleden ook al gebeurde. Daarbij gaat een hoop informatie verloren," aldus G. Boom, voorzit ter van de ministeriële werkgroep automatisering schippersbeurzen. Met het toekomstige informatie systeem kan de schipper economi scher handelen. Eén telefoontje -de schipper hoeft vooralsnog niet over een terminal te beschikken- en de vervoerder weet waar hij het beste terecht kan. Op deze manier kan hij sneller van ligplaats veranderen en de uiteindelijke vracht eerder op plaats van bestemming brengen. Het betekent een voordeel voor de klanten, de bedrijven dus, die hun vracht minder lang of niet hoeven op te slaan. Bovendien wordt overwogen om vanaf eind 1990 dezelfde vracht op meer dan één beurs aan te bieden. Overigens blijft op de beurs de hui dige werkwijze van de evenredige vrachtverdeling -de schipper die het langst heeft gewacht wordt het eerst geholpen- gewoon van kracht. De binnenvaart moet hiermee be ter kunnen concurreren met het weg- en railtransport. Bovendien wordt de werking van de schippers beurzen efficiënter, wat belangrijk is gezien de druk van verladers die buiten de beurs om willen gaan va ren, zoals bijvoorbeeld Granaria tot voor kort wilde. Met de invoering van het systeem is ruim een miljoen gulden ge moeid. Hoewel het om een verge vorderd ontwerp gaat, zijn de finan ciën nog niet rond. Het Rijk zal het project voorfinancieren. Daarna wordt bekeken welke bijdrage elk van de 'deelnemers' zal moeten op hoesten. Polygram breidt met 'onafhankelijk' label repertoire uit LONDEN (GPD/ANP) Polygram, dochter van Philips en één van de drie grootste inter nationale platenmaatschappijen van de wereld neemt de Britse platenmaatschappij Is land Records over. Dat is gisteren in Londen bekend gemaakt door David Fine, president van Polygram en Chris Blackwell, de oprichter van Island Records, Island Music en Island Visual Arts. Polygram verwerft zich 100 procent van de aandelen in alle drie maat schappijen. Bedragen zijn niet ge noemd, maar het gaat waarschijn lijk om een bedrag tussen de de 700 miljoen en de 1 miljard gulden. Island Records, een zeer invloed rijke, onafhankelijke platenmaat schappij, blijft actief als een onaf- AMSTERDAM (GPD) - Meer dan de helft van de 180 medewer kers van het Gewestelijk Arbeids bureau in Amsterdam werkt op basis van een tijdelijk contract. Ook andere arbeidsbureaus moe ten steeds vaker een beroep doen op uitzendkrachten. Dat komt volgens voorzitter Van der Gaag van de Vereniging van directeu ren van gewestelijke arbeidsbu reaus door het groeiend aantal werkervaringsprojecten voor werklozen. De overheid stimuleert deze initiatieven met subsidies. Bo vendien worden steeds vaker vas- Arbeidsbureau afhankelijk van uitzendkrachten te banen als gevolg van vacatu restops opgevuld door tijdelijke krachten. De arbeidsbureaus dringen er normaliter bij bedrij ven op aan mensen zoveel moge lijk in vaste dienst te nemen. De FNV noemt de cijfers bij het GAB in Amsterdam schokkend. HSA voorziet toren Schiphol van apparatuur SCHIPHOL (ANP) - Hollandse Signaal Apparaten, dochteron derneming van Philips, gaat voor f 19,5 miljoen de appara tuur voor de nieuwe verkeersto ren op Schiphol leveren. Vier fabrikanten hadden of fertes uitgebracht. Alleen Hol landse Signaal en de Franse Thomson-CSF bleken in staat te voldoen aan de eis dat de appa ratuur op 1 maart 1991 volledig operationeel moet zijn, zo heeft het ministerie van verkeer en waterstaat meegedeeld. Hier door moet het project in een veel kortere tijd dan gebruikelijk ge realiseerd zijn. In verband met de uitbreiding van het stationsgebouw moet de nieuwe verkeerstoren op die da tum voor de verkeersleiding be schikbaar zijn. Vanuit deze to ren worden de vliegtuigen op de luchthaven en in de directe na bijheid daarvan begeleid. Thomson-CSF bood de nieu we apparatuur aan voor een be drag van 15 miljoen gulden. Hol landse Signaal wordt echter het beste in staat geacht in zeer kor te tijd wijzigingen aan te bren gen als er eventuele tegenvallers zijn tijdens de ontwikkeling en de produktie van het nieuwe systeem, zo schrijft minister Smit-Kroes in een toelichtings- bnef aan de Tweede Kamer. Bo vendien is de aanbieding van de Nederlandse fabrikant beter voorbereid op latere vervanging en uitbreiding, zo zegt zij. Hollandse Signaal heeft ook het nu verouderde Sarp-II sys teem geleverd. WARSCHAU - ln de rij voor een duur lapje vlees. Voor de Poolse consument zijn het moeilijke tijden. Terwijl de vleesprijzen zijn verdrievoudigd, zijn de voorraden nog altijd even schaars. De hogere prijzen moeten Poolse boe ren aanzetten tot meer produktie. (foto api Polen wacht op voedselhulp Westen WARSCHAU (DPA) - De levens- middelenprijzen in Polen zijn giste ren meer dan verdubbeld. Vlees is meer dan drie keer zo duur gewor den. De prijsstijgingen staan in di rect verband met het vrijlaten van de prijzen per 1 augustus, waartoe de scheidende regering-Rakowski zondag had besloten. Ondanks de prijsstijgingen was er in de winkels dinsdag niet veel meer te koop dan de dagen ervoor. Vlees was net zo moeilijk te krij gen als voorheen. In juni en juli wa ren de voorraden niet eens voldoen de om iedereen zijn volledige rant soen te laten kopen. Volgens de mi nister van binnenlandse handel, Maciej Nurowski, heeft het land nog 60.000 ton vlees in voorraad. Verder beschikt Polen nog over 30.000 ton vlees uit interventie- voorraden in het buitenland en over 10.000 ton uit de Europese Gemeen schap. Tot nu toe werd er via het systeem van bonkaarten (2,5 kilo voor een consument per maand) 100.000 ton per maand geconsu meerd, afgezien van de 47.000 ton voor verbruik in kantines, restau rants en dergelijke. De prijsstijgingen lopen per pro- dukt uiteen. Een kilo varkenskar bonade - als het te koop is - gaat voor 4.000 tot 6.000 zloty (van 10,42 gul den tot 15,68 gulden) over de toon bank tegen ongeveer 1.000 zloty (2,61 gulden) op maandag. Worst kost nu 1.700 zloty (4,48 gulden). Te voren was dit één gulden). Hoe de bevolking op de situatie van verhoogde prijzen reageert is nog niet te overzien. Er zijn meldin gen van stakingen in enkele kleine bedrijven, maar dat hoort in Polen al tot de dagelijkse gang van zaken. Voedselhulp De Verenigde Staten hebben Polen vijftig miljoen dollar aan voedsel hulp geboden, zo is gisteren be kendgemaakt tijdens het overleg van de westerse landen over steun aan Polen en Hongarije. President Bush had Polen al steun toegezegd. Daarna deed de EG de toezegging voedselhulp ter waarde van 120 mil joen dollar te verlenen en daar komt dus nu vijftig miljoen dollar van de VS bij. Van andere landen was nog geen toezegging gekomen en tot nu toe is er dus nog niet veel terechtge komen van de twee miljard dollar die Polen zegt nodig te hebben. In diplomatieke kringen in Brus sel is vernomen dat de afgevaardig den bij het overleg er weinig ver trouwen in hebben dat er op korte termijn een einde zal komen aan de rijen van mensen die in Polen dage lijks voor de vrijwel lege winkels staan te wachten. De eerste zending van de Europese voedselhulp komt pas eind september in Polen aan. RIJSWIJK (GPD) - De kans dat metaalwerkgevers op korte termijn toestemming krijgen om Spaans personeel in te huren is uiterst klein. Ze zullen het ministerie van sociale zaken eerst duidelijk moe ten maken hoe groot die behoefte aan lassers en pijpfitters is en op welke plaatsen deze vakmensen worden ingezet. Dit bleek gisteren tijdens overleg in Rijswijk tussen de Industriebond FNV, de arbeidsbureaus van Rot terdam en Dordrecht en ambtena ren van het ministerie van sociale zaken. Aanleiding tot dit gesprek was het plan van de metaalwerkge versvereniging FME om ervaren personeel uit Spanje tijdelijk in Ne derland te laten werken. In ons land zouden op korte termijn geen erva ren lassers en pijpfitters te krijgen zijn en daarmee komen belangrijke orders in gevaar, zo beweren de werkgevers. De FME nam gisteren overigens niet deel aan het gesprek in Rijswijk. Het ministerie van sociale zaken laat zich nog niet uit over de vraag of werkgevers die Spaans personeel over laten komen hiervoor een ver gunning zullen krijgen. „We willen daar niet op vooruitlopen, maar wat ons betreft is de werving in het bui tenland voorlopig niet aan de orde", meldt een woordvoerster van het ministerie. Een delegatie van de FME heeft vorige week in Spanje gezocht naar enkele honderden gekwalificeerde lassers en fitters. De reis had een oriënterend karakter, er is nog geen personeel aangetrokken. De FME zal de betrokken bedrijven deze week wel inlichten over de moge lijkheden die er zijn. Ondernemers die besluiten als nog Spaanse arbeiders in te zetten zullen een zogenaamde tewerkstel lingsvergunning aan moeten vra gen bij het ministerie van Sociale Zaken. De werkgever moet daar voor aantonen dat hij alles heeft ge probeerd om personeel in eigen land te werven. Bij het toekennen van een vergunning is dat de regel dat vervolgens eerst in de 'oude' EG-landen naar personeel moet worden gezocht. Pas daarna zijn Spanje en Portugal bespreekbaar, die zijn later toegetreden tot de EG en krijgen pas na 1993 vrij verkeer van werknemers. De arbeidsbureaus hebben tot nog toe kritisch gereageerd op het Spanje-avontuur van de FME. Uit het feit dat vacatures voor lassers en fitters niet of nauwelijks worden aangemeld en de werkgevers vast van plan zijn om in het buitenland te gaan kijken, wordt de conclusie getrokken dat het vooral om bespa ring op de loonkosten is te doen. De Industriebond FNV kritiseerde eer der het werkgelegenheidsbeleid van de metaalbedrijven. Ze zouden te weinig mensen in vaste dienst ne men en zijn daardoor in drukke tij den overgeleverd aan de onderaan- Vice-voorzitter Karin Adelmund vreest dat de dienstverlening ge vaar loopt als deze trend doorzet. In Nederland zouden volgens PvdA-kamerlid B. Spieker een kleine twee miljoen mensen een tijdelijk contract hebben. „De re gering moet hier paal en perk aan stellen", aldus Spieker. Het GAB in Amsterdam zegt verrast te zijn door het grote aan tal projecten dat zij te verwerken kreeg. "We hebben twee jaar gele den een personeelsstop opgelegd gekregen, maar het werk moet toch worden gedaan", aldus een woordvoerder. DEN HAAG (GPD) - Vorig jaar is de verkoop van nieuwe en gebruikte fiet sen met maar liefst 25 procent gestegen. Vooral sport- en jeugdfietsen wa ren populair bij de Nederlandse consument. Dat blijkt uit het rapport 'Op weg met de Nederlandse fietser' van de Bovag, waarmee rijwielonderne mers hun bedrijfsbeleid beter kunnen afstemmen op de markt. Het totale fietsenpark steeg in 1988 met 200.000 stuks. Dat betekent dat er in ons land nu 14 miljoen fietsen bruikbaar zijn. Dat wil niet zeggen dat iedere Nederlander dus een fiets heeft. In tien procent van de Nederlandse huishoudens is nog steeds geen rijwiel aanwezig. Vorig jaar werden in totaal 1.958.000 fietsen verkocht. Daarvan was 52 procent nieuw en 48 procent gebruikt. Voor het aandeel gebruikte fietsen betekent dat net als het jaar daarvoor een stijging. Tweedehands fietsen worden voor het grootse deel particulier verkocht. Het meest populair waren het afgelopen jaar de race-, semi-race en su- persportfietsen. De verkoop van sportfietsen, moderne stadsfietsen en klassieke toerfietsen is daarentegen afgenomen. Voor driekwart van de kopers bleef het bij de koop van één fiets. De prijs daarvan lag gemiddeld op ruim zeshonderd gulden. Zowel grote als kleine reparaties worden het meest door de consument zelf uitgevoerd. Alleen voor de onderdelen stapt met steeds vaker naar de fietsvakman. ROTTERDAM 'Koopt Neder- landsche waar', was bijna 20 jaar lang het motto waaronder Rotter dam hoopte een walradarsyteem voor de haven te kunnen ontwikke len. De radarinstallatie, inclusief het bijbehorende computersys teem, moest en zqu van Philips- dochter Hollandse Signaal Appara ten (HSA) betrokken worden, vond een reeks opeenvolgende kabinet ten. Waarschuwingen van het stads bestuur en het gemeentelijk Haven bedrijf mochten niet baten. door Peter van Eijkelenburg Philips zou zelfs zeven tot tien keer duurder zijn dan alle buiten landse concurrenten, zei Rotter dam. Behalve duur bleek Philips ook onmachtig. Het concern heeft uiteindelijk enkele weken terug het hoofd gebogen, een miljoenenver- lies geslikt en heeft weer iets min der naam te verliezen. Het protec tionisme van het Nederlandse be drijfsleven heeft niet gewerkt. De Engelse firma Software Scien ces gaat de walradar afbouwen en de. computerprogramma's ontwer pen die informatie over lading en bestemming van elk schip in de Rotterdamse haven moeten koppe len aan de verschijning van dat schip op de radar. Daarop was Phi lips stukgelopen. "Terwijl dat niet eens het moeilijkste deel van walra dar is", zegt mr. Chris van Krimpen in de jaren zeventig adjunct-direc teur nautische zaken was bij het ge meentelijk Havenbedrijf en verant woordelijk voor de walradar, die 230 miljoen zou gaan kosten. De walradar kan schepen die de Nieuwe Waterweg naderen wel 'zien' en is ook bij machte de snelheid te berekenen. Maar het systeem is niet in staat alle gegevens over schip en lading te onthouden en op te slaan. foto anp) Het Havenbedrijf dacht aan het Engelse Sperry als producent, maar Rotterdam kreeg door het rijk de Hollandse Signaal Apparaten (HSA) in de maag gesplitst. Het ka binet kon deze Philips-dochter naar voren schuiven, omdat het rijk me de-opdrachtgever voor de walradar was: twee derde van de kosten is voor het rijk, een derde voor Rotter dam. Werkgelegenheid Philips toonde zich door de jaren heen niet blij met de opdracht, al thans met het computergedeelte, zegt Van Krimpen. "Philips is na tuurlijk ook een apparatuurbouwer, geen software-maker. Daarvoor zou het concefn een ander in de arm hebben moeten nemen, maar heeft dat steeds geweigerd". Werkgelegenheid was destijds het argument om de bouw van de walradar exclusief in Nederlandse handen te houden. Philips had de niet bijster succesvolle computer activiteiten van het concern geher structureerd. Daarbij sneuvelde on der andere de Apeldoornse Philips- dochter Unidata. Philips vroeg de andere dochterbedrijven in de regio inspanningen te doen om zoveel mogelijk van de Unidata-arbeids- plaatsen over te nemen. In dat ka der was het Hengelose Philips-be- drijf Hollandse Signaal Apparaten bereid in Apeldoorn een fabriek voor civiele radarapparatuur te be ginnen. Ruud Lubbers, toen minister van economische zaken in het kabinet- Den Uyl, vond dit een initiatief dat beloning verdiende in de vorm van overheidsopdrachten. Dat werd de Rotterdamse walradar - een project dat, ongeveer zoals de Ooster- scheldedam, de uitstraling moest krijgen van een staaltje 'Hollands' ingenieursvernuft. Waarbij kenne lijk niemand buiten Rotterdam stil stond bij het feit het computerpro gramma van die walradar het meest essentiele onderdeel zou moeten zijn en Philips en HSA op dat vlak niet bepaald uitblonken in ervaring. Enorme herrie ontstond toen Rot terdam in 1976 om die reden alsnog Sperry wilde inschakelen. HSA-di- recteur Doorenbos moest publieke lijk een beschuldiging tegen Van Krimpen intrekken dat deze top ambtenaar niet met Philips in zee zou willen gaan. Philips liep in Den Haag de deuren van ministeries plat om HSA toch te verzekeren van de walradar-opdracht. De huidige FNV-voorzitter Johan Stekelen burg was in die tijd Gelders dis trictsbestuurder van de Industrie bond NW en bewerkte Rotterdam om HSA, en dus Philips, niet te pas seren vanwege de werkgelegen heid. Het oer-Nederlandse compromis werd voorgesteld om Sperry en Phi lips samen een deel van het techni sche onderzoek te laten doen naar het voor Rotterdam beste walradar- systeem. Het Havenbedrijf dacht met Sperry een soort technische ruggesteun in huis te halen om in de onderzoekfase Philips te kunnen controleren. Maar ook dit was poli tiek niet haalbaar: de walradar was voor Philips. Van Krimpen: "Maar Philips had er om een of andere reden niet echt trek in en misbruikte de monopolie positie. Het Philips-bedrijf HSA bracht het gerucht in de wereld dat het systeem technisch helemaal niet te verwezenlijken was en dat Rotterdam de eisen steeds op schroefde. Daar werd ik goed ziek van. Want dat laatste was helemaal niet waar en *.e konden het niet hard maken ook". Perfect Intussen ging de bouw van de wal- radar-stations langs het water tus sen Hoek van Holland en Rotter dam door. Het beveiligmgsdeel van het systeem werkt en doet het zelfs perfect, beweren insiders, afgezien van wat kinderziekten. De laatste twee jaar lag de afbouw van dit deel van de walradar stil. omdat HSA technisch niet verder kon. Het be drijf vroeg van Rotterdam nog eens 20 tot 30 miljoen gulden om de tech nische kennis te kopen om het pro ject te kunnen afronden. Rotterdam peinsde er niet over en eiste inte gendeel een bedrag van 8 miljoen als schadevergoeding voor de door HSA geleverde wanprestatie. Het was duidelijk dat beide partijen niet met elkaar verder konden. Het lijkt er nu op dat met Softwa re Sciences de oplossing op tafel ligt.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 7