Onvrede Molukkers over renovatie wijk Grote reddingsdemonstraties voor Katwijkse kust ill I Rustgebied Oudshoorn trekpleister Hotelschool komt niet in Al pli en Ruimte genoeg voor plaatselijke bedrijven in Noordwijkerhout WVA: 'Klachten worden allemaal verholpen' ALPHEN AAN DEN RIJN De stichting Gerakan Masjerakat Masohi inventariseert mo menteel de klachten over de renovatie van de flats in de Alphense bomenwijk. Wanneer de klachtenlijst volledig is, neemt de namens een deel van de Molukse bewoners opererende stichting contact op met de gemeente Alphen. De stichting accepteert namelijk niet dat de gemeente geen eigenaar meer is van die woningen. De stichting wijst op i komst die in april 1987 met burge meester M. Paats is afgesloten. Hierin staat opgenomen dat de ge meente de juridische eigenaar van de flats blijft. De stichting beweert dat de huizen nu zonder enig over leg met de bewoners aan de Wo ningbouwvereniging Alphen (WVA) zijn overgedragen. Een deel van de bewoners van de bomenwijk wijst deze constructie af en weigert om die reden met de WVA te praten. Andersom beschouwen de wo ningbouwvereniging en de gemeen te de stichting niet als de officiële vertegenwoordiging van de Mo lukse gemeenschap in Alphen. Die is als gevolg van de renovatie ver deeld. De officiële belangenvereni ging, de Molukse Wijkraad, is ak koord gegaan met de renovatie van de wijk. Volgens H. Wattimena, vertegen woordiger van de Gerakan Masjera kat Masohi, is inmiddels een om vangrijke lijst ontstaan met klach ten over tal van misstanden in de zo juist gerenoveerde woningen. Er zijn lekkages geconstateerd en scheuren in wanden. Verder klagen de bewoners over het gebruik van asbest in de dakbedekking van de berging. Tenslotte is de Molukse ge meenschap ontevreden over de nieuwe trap die is aangelegd. "Het is gewoon een brandtrap, het is wer kelijk te gek om los te lopen", aldus Wattimena. Van de tachtig te renoveren wo ningen zijn er inmiddels 42 opgele verd. De meeste overige gezinnen zitten nog in de wisselwoningen van de WVA. Weigeren De stichting van Wattimena advi seert de Molukse bewoners bewust niet de gerenoveerde woningen te weigeren. "Wij hebben daarover na tuurlijk wel bepaalde ideeën maar de mensen zijn oud en wijs genoeg om die beslissing zelf te nemen", al dus Wattimena. Volgens hem wordt nu wel gedacht over mogelijkheden om de huurverhoging die het ge volg is van de renovatie te weigeren. Volgens Wattimena hebben de gemeente en de WVA ook op dat ge bied de nodige steken laten vallen. "Niemand heeft ons op de hoogte gesteld van de mogelijkheden die bestaan voor huurgewenning en - subsidie. We kwamen er min of meer toevallig achter dat daarvoor ruimschoots mogelijkheden aanwe zig zijn", aldus Wattimena. Poging tot inbraak op niets uit Verantwoordelijk Volgens woordvoerder R. Los van de WVA is van tevoren afgesproken dat de woningen na de renovatie door de gemeente worden overge dragen aan de woningbouwvereni ging. "De gemeente is nu nog de ju ridische eigenaar, maar de WVA is verantwoordelijk voor het onder houd", legt hij uit. De klachten van de buurtbewo ners zijn volgens Los allemaal be kend en worden waar mogelijk bin nenkort verholpen. "De scheuren in de wanden worden veroorzaakt door krimp van het stucwerk. We zijn nagegaan wat we daaraan kun nen doen en hebben besloten dat het beste een half jaar kan worden gewacht, totdat het krimp-proces is voltooid. Daarna worden de scheu ren door de woningbouwvereniging weggewerkt". Bij de WVA is één lekkage be kend, die volgens Los naar volle te vredenheid van de bewoners on middellijk is verholpen. "Er waren nog wat verstoppingen in de riole ring. maar die problemen zijn snel opgelost". De klachten over de trap die vol gens de bewoners op een brandtrap lijkt, acht Los ongegrond. "We heb ben de bewoners in een voorlich tingsbrochure ruim tevoren op de hoogte gesteld van ons voornemen zo'n trap te gebruiken. Toen hoor den we geen commentaar, het is wat vreemd dat nu ineens iedereen komt klagen", meent de woord voerder. Van het gebruik van asbest in de dakbedekking van de berging is volgens de WVA absoluut geen sprake. "De golfplaten zijn gemaakt uit een binding van houtvezels en cement. Er zit geen spat asbest in, de arbeidsinspectie heeft de platen ook goedgekeurd". Dwars Volgens Los zoekt een aantal bewo ners aanleidig om dwars te kunnen liggen. "Plotseling werpen indivi duen zich op als vertegenwoordiger van de Molukse gemeenschap. De enige vertegenwoordigers zijn ech ter de mensen van de Molukse Wijk raad. Zij hebben de renovatie goed gekeurd", aldus de WVA-woord- voerder. Los wordt niet warm of koud van bewoners die niet met de WVA wil len spreken en naar de gemeente stappen. "Ze zijn daar gewoon aan het verkeerde adres. Wij zijn verant woordelijk voor het onderhoud, dus uiteindelijk moeten ze toch hier ko- Een aantal grafzerken op de voormalige begraafplaats Oudshoorn is opgeknapt en herplaatst, (foto Ben de Bru.vn) ALPHEN AAN DEN RIJN - Het nieuwe groengebied op het terrein van het voormalige kerkhof aan de Oudshoornseweg in Alphen wordt nu al druk bezocht. Hoewel nog de laatste hand moet worden gelegd aan de herinrichting van het gebied, heeft de dienst openbare werken van de gemeente al diverse positie ve reacties ontvangen op het nieu we wandel- en rustgebied. Volgens G. du Bois van openbare werken belooft het nieuwe park een grote publiekstrekker te worden. "Het gras is nog maar net ingezaaid, de hekken moeten nog worden ge plaatst en er dient nog wat te wor den geschilderd. Daarnaast kan de beplanting pas in het najaar de grond in. Desondanks maakt toch al dagelijks een groot aantal mensen gebruik van het park. Het schijnt dat vooral in de middaguren de bankjes veelal bezet zijn", aldus Du Bois. Hij heeft vooral veel positieve re acties ontvangen van personeel en bewoners van verpleeghuis Ouds hoorn. In overleg met de directie van dat huis is ook een verbinding met het park aangelegd. Binnenkort wordt bij de ingang van het park het oude smeedijzeren hek van de voormalige begraaf plaats aan de Castellumstraat neer gezet. "Dat dient zuiver als decora tie, het kan niet eens meer dicht", aldus Du Bois. Hij wijst er op dat het park in principe voor iedereen toegankelijk is. "Ook mensen met honden zijn welkom, het moet alleen geen uit- laatplaats worden. De dieren moe ten worden aangelijnd. Wanneer dat niet gebeurt gaan we honden uit het park weren", waarschuwt hij. WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1989 ■r'r-l Inbraak Lisse door 'trouwlustige' dief LISSE Bij een snelkraak in een juwelierszaak aan de Ka naalstraat in Lisse zijn vannacht 50 gouden trouwringen ont vreemd. De daders sloegen volgens de politie om 03.20 uur een ruit i en grepen drie tableau's met rn gen uit de etalage. Een van d omwonenden zag korte tijd later een man hard weghollen in de richting van de Wagenstraat. ALPHEN AAN DEN RIJN - De plannen voor de oprichting in Al phen van een school voor consump tieve technieken, een kleinschalige hotelschool, zijn van de baan. Afge lopen jaar is de gemeente door een Haagse onderwijsinstelling bena derd met de vraag of Alphen mede werking wilde verlenen aan de huis vesting van een dergelijke school, waarbij ook een internaat zou ko men. De gemeente zei medewer king toe? maar heeft sindsdien prak tisch niets meer van de aanvrager gehoord. "Op een gegeven moment is ons verteld dat nog enige dingen onze ker waren en dat ze in april zeker heid hoopten te krijgen. Die maand is al lang verstrekeh, het gaat niet door, jammer", zegt gemeentesecre taris G. de Graaf. Hij denkt niet dat Alphen in een later stadium nog wordt benaderd. "Dan vissen ze ook achter het net. Voor huisvesting dachten we aan de oude Toerma- lijnschool". Zoals het er nu naar uit ziet trekt daar de nieuw op te rich ten islamitische school in. loopt HILLEGOM Twee pogingen tot inbraak in Hillegom zijn gister avond op niets uitgelopen. Van de Beatrixschool aan de Willem de Rij kelaan werd een ruit ingegooid waarna de dieven de school door zochten. Een sportshirt en sport- broek werden. meegenomen, maar die werden even verderop in de bosjes terugge vonden. De inbrekers die hun slag dach ten te slaan bij een squashclub aan de Weerlaan in Hillegom zijn ver moedelijk overlopen. Het alarm ging af en de politie trof bij aan komst een openstaand raam aan. Ondanks de inzet van een speur hond werd niets gevonden. Illegale stroopwagels HILLEGOM Twee Hagenaars, 20 en 21 jaar oud, zijn gistermiddag aangehouden omdat zij zonder ver gunning stroopwafels aan de deur verkochten. Het tweetal deed het voorkomen alsof de wafelverkoop ten bate van een goed doel zou zijn. Op de Hillegomse Haven werden zij aangehouden. De wafels en de op brengst (30 gulden) zijn in beslag ge nen. De 'wafelverkopers' kregen proces-verbaal. KINDEROPVANG - Noordwij- kerhoutse ouders kunnen waar schijnlijk vanaf januari 1990 hun kinderen voor een of meerderde dagdelen onderbrengen in een ge meentelijk kinderopvangcentrum. Dat deelde wethouder C.M. van der Klaauw van welzijn gistermorgen mee. De gemeente heeft, na het mis lukken van enkele particuliere ini tiatieven, zelf het heft in handen ge- Spectaculair hoogtepunt besluit zaterdag reddingsiveek Kees de Vreugd en Erwin Stolk geven het eerlijk toe: het inscha kelen van de Koninklijke Marine en de KNZHRM bij de grote de monstratie die de Katwijkse Red dingsbrigade (KRB) komende za terdag verzorgt, is duidelijk be doeld om zoveel mogelijk men sen naar het strand te trekken. "Ons eigen werk is niet zo specta culair als het uit zee hijsen met eerr'heli' van een drenkeling in nood. In dat grote geheel verzorgt de KRB maar een heel klein stuk je, maar daar nemen de mensen tijdens de demonstratie toch ook kennis van. En dat is onze opzet: dat er wat bij het publiek blijft hangen en het wat opsteekt van de gevaren van de zee", aldus De Vreugd. De Vreugd en Stolk maken deel uit van de organisatie van de red- dingsweek in de kustplaats. Het evenement begon zaterdag met een open huis op beide posten aan de zuid- en noordzijde van het Katwijkse strand en wordt zater dag besloten met de traditionele demonstratie ter hoogte van de vuurtoren. In samenwerking met de Ko ninklijke Marine, de Koninklijke Noord Zuid-Hollandse Reddings Maatschappij (KNZHRM), de Ko ninklijke Zuid-Hollandse Maat schappij tot het Redden van Schipbreukelingen (KZHMRS) en de rijkspolitie te water demon streert de Katwijkse Reddings brigade alles wat mogelijk is op het gebied van hulpverlening op het water. De Katwijkse strandreddiyigsboot Casparis wordt komende zaterdag ook bij de demonstratie ingeschakeld. foto anp De reddingsdemonstratie is een van de vele activiteiten van de in 1923 opgerichte KRB, die in de kustplaats zeven dagen per week de strandbewaking ver zorgt. "Daarmee zijn we in ons land naar mijn idee uniek", zegt Stolk. "Om de bewaking goed uit te voeren kunnen we een beroep doen op ongeveer 80 gediplo meerde vrijwilligers. In totaal hebben we 100 actieve medewer kers en dat is meer dan de meeste brigades in ons land op de leden lijst hebben staan. Onze brigade heeft een kleine 700 leden en daarmee behoren we tot de groot sten van ons land", merkt De Vreugd op. Jaarlijks rukt de KRB een aan tal keren uit om in moeilijkheden geraakte surfers of zwemmers te hulp te snellen. "Veel mensen zijn nog steeds niet op de hoogte van de gevaren van de zee en gaan er mee om of het een gewoon meer tje betreft", zegt Stolk. Dank zij onder meer de bewaking van de KRB zijn er de afgelopen vijfjaar geen ernstige ongevallen voor de Katwijkse kust gebeurd. Naast het reddingswerk op zee verzorgt de KRB ook de zoge noemde 'droge reddingen'. "Men sen die bijvoorbeeld in glas heb ben getrapt of op een andere wij ze verwondingen hebben opgelo pen, kunnen een beroep doen op de EHBO-dienst van de KRB. Dat zijn er jaarlijks vele honderden. Ook vangen we zoekgeraakte kin deren op", legt Stolk uit. Daarnaast geeft de KRB cur sussen reddend zwemmen, zowel in zee als in het zwembad, en voorlichting over de gevaren van de zee. Stolk: "Voor de twee hoogste groepen van de Katwijk se basisscholen hebben we een voorlichtingsprogramma. Dat be staat uit een diaserie, een video film en een tochtje met een red- dingsvlet op zee. Dat slaat enorm aan. Bovendien hopen we daar door ook meer mensen te active ren om deel te gaan uitmaken van de KRB. En ook dat werkt, want een aantal leerlingen heeft zich inmiddels gemeld voor de cursus jeugdstrandwacht". Het hoogtepunt van de red- dingsweek is echter onbetwist de spectaculaire demonstratie die zaterdag 's morgens op het terrein voor de Oude Kerk en 's middags op strand en op zee wordt gehou den. Het ochtendprogramma be gint om tien uur met een zoge noemde static show. Daar staat al het materieel opgesteld dat later op de dag wordt ingezet. Op het zelfde tijdstip begint ook het open Katwijkse Surfkampioen- schap. Deze titelstrijd wordt geor ganiseerd door de Katwijkse Branding Surfclub. Om 11.00 uur wordt een demon stratie gegeven van een zoekactie op zee. Er wordt een ongeluk in scene gezet met een klein vlieg tuigje dat brandend in zee is ge stort. Rondom het wrak zullen reddingsinstanties de zee afzoe ken. Ernstig gewonden zullen naar de kant worden vervoerd en met ambulances worden wegge bracht. De officiële opening van de red dingsdemonstratie is om half twaalf. Loco-burgemeester J. van der Plas begroet dan de beman ning van een aan de demonstratie deelnemende Lynx-helikopter van de Koninklijke Marine. Het meest spectaculaire onderdeel van de reddingsdemonstratie i verzorgd door de Koninklijke Marine. <foto Dick H°eewc Tezelfdertijd wordt zijn collega W. van der Plas door de reddings instanties als slachtoffer uit zee 'gevist'. Om half twaalf organiseert de Katwijkse Kano Club de open Katwijkse Kano kampioenschap pen. Er wordt doör de branding een traject van ongeveer een kilo meter gevaren. Inschrijving is mogelijk vanaf 9.00 uur bij strandpaviljoen Harteveld en het inschrijfgeld bedraagt 2,50 gul den. 's Middags wordt rond de in brand staande kotter KW 35 een gigantische reddingsoperatie ge houden. Daaraan nemen onder meer een Orion van de Koninklij ke Marine deel, evenals de mo- torstrandreddingsboten Casparis uit Katwijk, de Kurt Carlsen uit Noordwijk en een patrouilleboot van de rijkspolitie. Daarna is er tot besluit een 'optreden' van een Lynx-helikopter van de Marine. Om 16.00 uur wordt het program ma afgesloten. Stolk: "Tegen die tijd arriveert ook het bloemencorso op de Bou levard, waarmee beide evene menten goed op elkaar aanslui ten. Wellicht dat ook daardoor nog veel meer mensen naar onze demonstratie zullen komen kij ken". De gemeente heeft op de begro ting in elk geval 40.000 gulden uitge trokken voor het inrichten van de accommodatie. NOORDWIJKERHOUT - De ge meente Noordwijkerhout hoeft tot het jaar 2000 niet meer te zoeken naar een nieuw bedrijventerrein. Het door particulier initiatief tot stand gekomen industriegebied aan de 's Gravendamseweg/Leidsevaart is groot genoeg om de eerste tien jaar in de plaatselijke behoefte te voorzien. Binnen enkele jaren zal de ontsluiting van het terrein aanzien lijk worden verbeterd. De Machinefabriek Noordwijker hout (DMN) is enige tijd geleden be gonnen met het afstoten van over tollige terreinen. Deze vrijgekomen bouwplaatsen vormen samen met het reeds bestaande bedrijventer rein aan de Leidsevaart een 30 hec tare groot industriegebied. Ver schillende bedrijven die elders in het dorp in de knel waren gekomen, zijn inmiddels naar het terrein aan de 's Gravendamseweg verhuisd. De gemeente Noordwijkerhout heeft jarenlang tevergeefs gepro beerd aan de Schippersvaartweg een bedrijventerrein te realiseren. Voor de ontsluiting ervan zouden echter woningen moeten worden gesloopt, wat voor het provinciaal bestuur onaanvaardbaar was. B en W van Noordwijkerhout to nen zich gelukkig met het feit dat er nu toch een alternatief is. Er zijn in het dorp verschillende bedrijven die in verband met uitbreidingplan nen of de hinder die aan omwonen den wordt bezorgd, eigenlijk moe ten worden verplaatst. De ontslui ting van het bedrijventerrein is mo menteel nog een probleem. Twee ondernemingen met grond op het terrein, Balk en Broekhoven, zijn echter voornemens om zowel aan de Leidsevaart als aan de Maandag se Wetering een toegangsweg te ma ken. Hoewel in principe ook regionale bedrijven zich op het Noordwijker- houtse terrein mogen vestigen, zijn B en W absoluut niet voornemens 'reclame' te gaan maken voor Noordwijkerhout. "Dat zou de grondprijs onnodig opdrijven. Er is voldoende animo voor bedrijven terreinen in deze regio, dus adverte ren is niet eens nodig", aldus wet houder P. Heemskerk gistermorgen tijdens een toelichting op de ge meentebegroting. Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Frank Hans Edward z.v. B. Sjouke en A.E. Kramer, Jhoenny Rosalia d.v. J.l. Verplaats en C.J Gonzalez, Martijn z.v. C. van der Bent en A. van den Dool. Debo rah d.v. P.E.J.L. Potter en H.G. Teekens, Tho mas Jan Kristian z.v. J.GtJ. van Booma en C. Frankfort. Kelvin z.v. J.G.E. van der Boon en C. Plug, Joost Sebastiaan z.v. R.S.G. van Baart en M.G. Meeuwisse, Ruben Nathanaël z.v. R.K. van den Eijk en P.A.D.M. Cornelissen, Kevin z.v. H.G. Buis en J. Polane. Robin z.v. A.A.C. Walraven, Fabiënne d.v. G.P. van Gro ningen en H.W. Ciggaar, Ricardo Bastiaan Cornelis z.v. B. Jeekel, Daniël Marten z.v W A. van Es en M. Holtslag, Florian Stuart z.v. M.H. Eijl an A.M Schlüter, Jacky z.v. J. Monster en D. Kuijt, Diana d.v. J.P.A. de Beer van A.S.A. Steensma, David z.v. C. Hogewoning en D.M. van Klaveren, Orinda d.v W C. Verboon en K. Constandse, Michaël Maarten z.v. J.J. Guijt en J.S Vlieland, Jacky d.v. M. Veenstra en S.W. Spiegeler, Jan Wessel z.v. S C. van Groningen en V Racila. Tim z.v. E.J. Spaans en A. Marce- lis, Ayyoub z.v. T.M. Emrani en A. Acherrat, Durk z.v. K.G.A. Burgij en C. Ossenkoppele, Kanna Maria d.v. M.P. van Eeden en C.J. Freeke, Robin Willem z.v. W.F. van Es en T.L.M. de Rooij. Peter Jan v.z. M.W. Remmel- zwaal en M. Remmelzwaal, Jaap z.v. J.J.M. Beugelsdijk en W. van Tongeren, Delano z.v. B.P.J. Veenswijk, Sissy Charlotte d.v. A.J. Dijksman. Wesley z.v. F.J. Blok en S. Bouw meester, Stan z.v. A.J M. Schakenbos en I. Houwaart, Reinier z.v. S.K. Schuur en G.M. Visscher, Elisabeth Maria Meinu d.v. S.K. Schuur en G.M. Visscher, Amber Eveline d.v. D.W. Zelvelder en I.K. Eertdebak, Jip z.v. A.M. Seelen, Henk z.v. W H.M. Hageman en B. Ol denburg. Leroy z.v. H. Ellert en S M. de Ko ning, Jordy Gerardus Adrianus z.v. L.N.M. Turnhout en P.M. van der Voorn, Jeffrey z.v. A.G. Loozen en V.C.M. IJzerman, Debora Alei- da z.v. K. van der Bent en J.H. Wolfs, Jelle Leo nard J.P.C. Meeuwissen en P.M. van Wan- rooij, Frank Christiaan z.v. C. Parlevliet en E.A.M. Egberts, Cardlien Annabel d.v. C. Par levliet en E.A.M. Egberts, Marcel z.v. J.C K. Boezaard en C. Diepenhorst, David z.v. B.H.J. Bemelmans en J. Tervooren, Lisanne d.v. P.J.M. van Schie en M.J.A. van der Werf, Meta Jolien d.v. H.A M. van den Berg en C.A.M. Bakker, Rianne d.v. A. de Lange en F. Kuijt, Lokke Merle d.v. O.H Gennissen en M.J van Ven, Jopie d.v. M.P. Hooymans en P T.M. LEIDEN - overleden: J.R. van der Zeeuw geb. 14 mrt. 1911 vrl. echtg. van H. van Weizen. J. Kingma geb. 14 feb. 1892 vrl. geh.gew. met J. Hoppenbrouwer, J. Chöufoergeb. 21 okt. 1922 vrl. geh. gew. met L. van Halem, K. van den Heuvel geb. 6 mei 1917 vrl. echtg. van M. Slin gerland. J. Snaterse geb. 16 feb 1939 man, J. van Egmond geb. 23 sep 1912 man, M. Mosko- witzgeb. 11 mrt 1910 man, A.W.H. Meijer geb. 31 okt. 1906 man, W de Water geb 14 aug. 1950 vrl. echtg. van G van der Laan, P. Groe- neveld geb. 29 juni 1927 man, G. van Haaften geb. 3 apr. 1905 man, C. Sip geb 13 jan 1918 vrl. P.W.T.M. Meerbach geb 23 jan 1978 man. S. Raaphorst geb 3 dec 1934 vrl. echtg. van H. Houtman. P.J. van der Pot geb. 17 juli 1924 man, F. van Uden geb 31 mei 1944 man T. van Essen geb. 20 juli 1917 vrl. echtg. van G R. Tromp, M. Leget geb 6 jan 1909 vrl. geh gew, met F. Simons, P. Harteveld geb 30 nov 1915 man, M.C. Otgaar geb 25 mrt 1918 vrl. geh. gew. met M. de Klerk, L. Klink geb. 11 mei 1934 man, T.C. Langeveld, geb. 2 mei 1910 man, J. Filippo geb. 23 juni 1910 man, M. Etienne geb 16 feb. 1906 vrl. gh. gew. met F.C. van der Vel den. D. Zijlstra geb 2 nov. 1919 man, P Pas- schier geb. 3 mrt. 1911 man, J. van der Staaij geb 14 nov, 1930 man. LEIDEN - Gehuwd: V Picazo en S.M. van der Capellen, H. Yilan en J.H. van Leeuwen, K. Seghrouchni en J.M. van Klaveren, P.L. van Ee en L.A. Alberts, J.H. Petiet en J. Honsbeek, H.V. Riethoven en E.M.P. Ie Febre, B. van der Heyden en M.C. Gordijn, S. Meijers en I.C. El- zinga, H.P.H. van den Berg en S. van der Wijk, WOENSDAG 2 AUGUSTUS Katwijk 1 duinwandeling olv y, 19.30 uur, t.o. itempel, Sportlaan. fancy-fair met diverse aktivitei- uur in het Zeehospitium. woensdagavondzang Griette Barnhoorn, aanvar informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21 00 uur bij Vereniging Centraal Wo nen, Gerestraat 20, tel: 121554. Noordwijk woensdagavondzang Schevemngs Vissers-V koor en Theun Schuppers (trom pet), aanvang 20.30 uur in de Her vormde Kerk, Hoofdstraat. 1 optreden Egerlander Blaaska pel 'De Zeedorper Muzikanten', 20.00-22.00 uur in De Redschuur, Kon. Wilhelrrlina Boulevard. Rijnsburg Oranjefeesten Vlietloop afge- visseld met estafetteloop, start jm 19.00 uur op Burg. Koomans- Katwijk zomerrecreatie record-kermis, aanvang 13.30 uur bij het Zeepa- oud-hollandse spelen op de Taatedam, aanvang 19.00 uur. Leiden boottocht naar Avifauna, af vaart om 10.00 uur bij de Oude Singel. film over Suriname: 'Faja Lobi', aanvang 15.00 uur in het Rijksmu seum voor Volkenkunde, Steen- Leiderdorp zomerdrive LBC, Bernhard- straat 3, aanmelden voor 19.45 Noordwijk strandloop (recreatie en pres- (atieloop) over 4 of 8 km, start 19.30 uur bij de strand-politiepost. zomeravondconcert Sander van Marion (orgel) mmv Markus Rijnsburg Oranjefeesten kindercorso, start om 9.15 uur bij het veilingge bouw, braderie, vanaf 10.00 uur, tonnetje steken, ringrijden, mast- klimmen, vanaf 16.00 uur. Voorschoten rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde, Veurseweg, om 14.00 en 15.30 uur. Team The American Eagles, ieder uur tussen 12.30 en 16.30 uur in park Duinrell. VRIJDAG 4 AUGUSTUS Hillegom optreden zangeres Chavelly, aanvang 21 00 uur in Blues Bro thers, Henri Dunantplein. Katwijk schatgraven (t/m 14 jaar) op het strand bij paviljoen Zee en Zon, aanvang 13.30 uur. concert Albert de klerk, op het Van den Heuvelorgel van de Nieu we Kerk, Voorstraat, aanvang 20.15 uur. volleybaltoernooi (vanaf 14 jaar) bij paviljoen Westerkim, aan vang 19.30 uur. Singel. film over Suriname: 'Verdron ken Land', aanvang 15.00 uur in het Rijksmuseum voor Volken kunde, Steenstraat. HSV DE Sportvisser, van 18 30 tot 21.30 uur op het Noord-; zeestrand. klassiek concert 'Delos Quartet' uit Engeland, werk i Haydn. Wolf, Britten aanvang 20.15 uur in h Ücfc i strandhengelwedstrijd Rijnsburg Oranjefeesten: wandeltocht, start achter het raadhuis om 1^.30. uur; spuitbalwedstrijd, voor, het raadhuis om 19.30 uur; feeSl-' avond in de Voorhof om 21.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 12