'Afscheid Manhattans deed mij echt zeer' IS1 Gerard Alston werkt aan solocarrière INGEN BUSSUM - Na zeventien jaar op stap te zijn geweest met de super-soulband The Manhattans, reist zanger Gerard Alston nu alleen over de wereld. Hij heeft, met pijn in het hart, afscheid genomen van zijn zingende vrienden. "Ik heb de stap genomen nadat ik er een paar jaar over heb nage dacht. Toch denk ik dat me nu beter kan ontplooien. Ik ben echt toe aan een solo-carrière. Het af scheid nemen van The Manhat tans deed zeer. Alsof je familie in de steek laat. Ik ben ook pas op gestapt nadat ik mijn opvolger zelf heb ingewerkt. De jongens begrepen mijn beslissing en we hebben ook geen ruzie. Het laatste optreden samen was vo rig jaar juli. Het gekke is dat we met geen woord over mijn af scheid hebben gepraat. Iedereen verwerkte de emoties in stilte". Gerard Alston is een beminne lijk man. Geen zanger met steral lures, terwijl hij toch jaren in een HILVERSUM (ANP) - De lijsttrekkers van de vier grote politieke partijen zijn vanaf au gustus om de beurt te gast bij het KRO-popprogramma „Weeshuis van de hits". Zij worden tijdens de twee uur du rende uitzendingen onder vraagd over politiek, mogen zelf meegebrachte platen draaien en kunnen zelfs een poging wagen als discjockey goed uit de verf te komen. Achtereenvolgens nemen Ria Beckers (6 augustus). Hans van Mierlo (13 augustus), Joris Voorhoeve (20 augustus), Wim Kok (27 augustus) en Ruud Lubbers (3 september) plaats aan de tafel met presentatoren Peter van Bruggen en Mor- Het speelse karakter van „Weeshuis van de hits" blijft ondanks het hoge bezoek ge handhaafd maar tussen de evergreens zou ook gepraat worden over het milieu, werk gelegenheid en mogelijke coa lities." Door Frederike Contant superband heeft gezongen en met alle groten der aarde op di verse wereldpodia heeft gestaan. Hij zong samen met Diana Ross, The Commodores en Marvin Gaye. Toch heeft al die bekend heid geen verwend mens van Ge rard Alston gemaakt. Nog steeds zingt hij in zijn vrije tijd samen met zijn familieleden gospelsongs. "Mijn vader is dominee en zijn moeder speelde vroeger vaak piano in de kerk. Thuis werden veel gospels gezongen en ik zong natuurlijk ook in een kerkkoor. Toen ik een tiener was richtte ik mijn eigen gospelbandje op en we traden overal voor niets op. Als ik nu gospels zing met mijn familie, dan wil ik er nog steeds geen geld voor hebben. Ik ben nog steeds een religieus persoon en zie het zingen van gospels als een manier om God te danken. Het is mijn manier om iets terug te doen voor de liefde die ik van Hem ontvang". Gerard Alston werd op 17-jarige leeftijd benaderd om bij The Manhattans te komen zingen. "Dat was natuurlijk een jongens droom die uitkwam. Ik werkte in een zaak waar geluidsapparatuur werd verhuurd. Op een middag was ik zelf aan het repeteren met mijn gospelgroep en toen stap ten twee leden van de Manhat tans binnen. Ze wilden appara tuur huren voor een concert. Ze hebben een tijdje geluisterd en vroegen toen of ik niet bij de groep wilde komen zingen. Op het moment dat ik 'ja' zei veran derde mijn leven compleet. Ik heb alle delen van de wereld ge zien, heb de grote successen van de band mogen meemaken en wat belangrijker is: de sfeer bin nen de groep is altijd geweldig geweest. Ik heb ook zoveel ge leerd van deze mensen". Waarom dan toch gekozen voor een solocarrière? "Ik merk te dat ik daar aan toe was. Ik wil mijn eigen repertoire uitkiezen en nu helemaal op eigen benen staan. Sinds een paar maanden treed ik dus alleen op en eerlijk gezegd valt dat niet altijd mee. Het is een vreemde gewaarwor ding dat ik nu geen steun meer heb aan anderen. Elke fout die ik nu maak, valt direct op. In een groep vang je elkaar op als je eens een dag hebt dat het wat minder gaat. Toch geniet ik wel van de aandacht die ik krijg". De eerste lp/cd die Alston nu alleen heeft gemaakt, staat vol met prachtige ballads en een en kel up-tempo nummer. "Ik hou ervan om over liefde te zingen. Dat is mijn boodschap voor de wereld. Als mensen meer liefde en respect voor elkaar kunnen opbrengen zouden we een betere wereld hebben". 1 1) Back to life - Soul II Soul 2 2) Licence to kill - Gladys Knight 3 b) Don t wanna lose you Gloria Estafan 4 4) Patience Gruns 'n ro- 5 8) Breakthru - Queen 6 6) Tell it like it is - Don Johnson 8 3) No more bolero's - Ge rard Joling 9 (U) just keep rockin' - Dou ble Trouble 10 (10) Nergens goed voor - De Dijk 11 We are growning (Shaka Zulu) - M. Sin- gana 12 (16) Have 1 told you lately - Van Morrison 13 7) Marina - Rocco and the Garnations 14 (17) lk lig op m'n kussten stil te dromen - Hepie and Hepie 16 (30) Blame it on the rain - MiUi Vanilli 16 9) Batdache prince 17 (20) good good feeling - Eric and the good good feeling 18 lb Liberian girl- Michael Jaconon 24 High under the moon - Tambourine 25 (35) Song for whoever - The beautiful south 26 (29) The doctor - The Doobie Brothers 27 (32) A new flame - Simply Red 28 (28) You got it - New Kids on the Block 29 We got our own thang - Heavy d and the Boyz 30 (23) Joy and pain - Donna Allen 31 (18) Manchild - Neneh Cherry 32 Bolero - Orchestra de Paris o.l.v. D. Baren- boim 33 27 Friends - Jody Wat- ley/Eric B and Rakim 34 (22) Miss you like crazy - Nathalie Cole 35 (26) Like they way I do - Melissa Etheridge 36 (24) Spin me around Zeon Jones 37 21 Little Jackie wants - Lisa Lisa and The Cult Jam 38 (25) Sealed with a kiss - Jason Donovan 39 (31) All I want is you - U2 40 (34) Dagen dat ik je ver geet - Kadanz 19 (14) Amor de mis amorcis - Paco 20 (12) It's the first time; Louis Lane 21 (19) Waltz darling - Lam- colm McLaren 22 Reflections - Diana Ross and The Supre- 23 (33) Check out the chicken - Grandmast chicken PARIJS - Grote deining in de Fraiise modewereld. Modekoning Karl Lagerfeld heeft zijn topmodel, Inès de la Fressange, op straat gezet. De reden van zijn hoosheid: Inès de la Fressange heeft zich er toe geleend dit jaar Marianne, het symbool van de Franse revolutie, te verzinne beelden. En dat vond Karl Lagerfeld het toppunt van kleinburgerlijk heid. Hij schijnt nu het oog te hebben laten vallen op een 14-jarig Ameri kaans kindvrouwtje, dat de taak van Inès zal overnemen. Op de foto (AFP) Karl Lagerfeld en Inès de la Fressange vóór de (zakelijke) breuk. Gerard Alston: 'Ik hou ervan om over liefde te zingen. Dat is mijn boodschap voor de wereld(foto gpd> HOUSTON - Deze in NASA- uniform getooide jonge vrouw is de Amerikaanse actrice Karen Allen. Ze zal de rol gaan spelen van de lerares-astronaute Chris- ta McAuliffe, die enkele jaren ge leden is omgekomen bij een ruim tevaartramp voor de kust van Florida. De Amerikaanse tv- maatschappij ABC heeft plan nen ontwikkeld om van het onge luk met de 'Challenger', waarbij de gehele bemanning om het le ven kwam, een documentair dra ma te maken. De bedoeling is dat de film in het voorjaar van 1990 wordt uitgezonden, ondanks de angst van sommigen dat de ge speelde documentaire bij velen pijnlijke herinneringen zal op roepen. (foto AP) De kinderboerderij in Artis bestond gisteren 50 jaar en is daarmee de oudste in ons land. Voor de bewoners van de boer derij werd het gouden jubileum tastbaar gemaakt in de vorm van een enorme groente- en fruittaart waaraan de dieren zich tegoed mochten doen. (foto ANP) Tafel-verbod In Peking is een student van de versiteit gezet wegens het „or ganiseren" van een betoging. De 22-jarige Xiong Dayong, vierde jaars student Chinees, trof dit lot vlak voor zijn diploma-uitreiking. Op 23 juli hadden enige honder den studenten, die weldra afstu deren, een paar uur heen en weer gelopen over het terrein van de versiteit, onder het opdreunen de tafels van vermenigvuldi ging. Zij protesteerden daarmee tegen het feit dat het moeilijk is om werk te vinden en tegen de verplichte colleges .politieke vor ming' zonder welke zij geen di ploma krijgen. Egyptische god De 51-jarige tandtechnicus Ro nald Bennet uit Palo Alto in de Amerikaanse staat Californie heeft zich kandidaat gesteld als gemeenteraadslid. Dit zou niets bijzonders zijn. ware het niet dat Bennet bovendien meent dat hij Ptah is, de oude Egyptische god van de ambachtslieden en kun stenaars, en dat dit hem in het bij zonder geschikt maakt voor de lo kale politiek. De tandtechnicus heeft voorge steld om vanuit Palo Alto, dat 32 kilometer van de Stille Oceaan ligt, een tunnel te graven naar de kust die tevens kan dienen als woonplaats voor daklozen. De immer op blote voeten lo pende Californier heeft zijn god delijke aspiraties uitgeleefd op zijn nummerbord, dat „IAMP- TAH" (Engels voor „Ik ben Ptah") vermeldt, en op zijn rijbe wijs en in zijn vermelding in het telefoonboek. Op vakantie Een groep van bijna 50 jongeren, uit het december vorig jaar door een vliegramp getroffen plaatsje Lockerbie, brengt van 11 tot 17 augustus een bezoek aan Middel burg. Het gemeentebestuur van de Zeeuwse hoofdstad heeft kort na de ramp met de PanAm Boeing, die op 21 december bo ven het Schotse Lockerbie neer stortte, uit piëteit met de slachtof fers een uitnodiging gestuurd. „Het dorp, dat ongeveer 3500 inwoners telt, werd door de ramp totaal ontredderd. De wonden zijn nu, ruim zes maanden na de noodlotsnacht, nog niet geheeld", aldus de gemeente Middelburg in een mededeling. Onder de 270 slachtoffers die het ongeluk niet overleefden waren elf van Lockerbie. de propuktie van stuivers en dubbeltjes /s puurder pan DB eigenlijks waards van pis /munten

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16